geveilde perceelen. radio-programma. buitenlandsch gemengd rechtzaken. visscherij-ber1chten. Wenscht prima brood ?j MEWWflN fiELflp Firma A. J. VAN TIENEN BANKETBAKKER SLAGERSJONGEN lood- en zinkwerker WETENSCHAPPEN, de Duisternis) DRIE BUITENGEWONE FILM-AVONDEN STENO-TYPIST (E) ZAAK. Cffehouden verkooping in het Notarishuis )e Leiden op Vrijdag, 26 Oct. 192S ten over staan van: 1. Mr. H. M. A. Coebergh, notaris lo Leiden: De gebouwen c. a. in den Rooden Polder onder Woubrugge. Kooper H, Kwa- kemaak voor f. 3940. 2. B. H. Slumpet, notaris te Leiden: Het Jiuis c. a. en terrein te Leiden, Rapenburg 10, en aan de Langebrug, B. J. Huurman qq. voor f. 21001. 3. B. J. J. N Troost, notaris te Leiden: Plantage 7, P. Graafland q.q. v. t. 13600. Paradijssteeg 10a: G. Hoorn voor I. 241, Paradijssteeg 12: A. Dorrepaal voor f. 280.— BERNARDUS PALUDANUS. Heden is den beroemden Medicusgeleerde Dr. Bernardus Paludanus, die in het laatst van de zestiende en in het begin van de zeventiende eeuw te Enkhuizen woonde, daar herdacht. Deze geleerde was niet zoozeer als medi cus bekend dan wel door zijn bezit van waardevolle verzamelingen naturalia, kunst voorwerpen en ethnografica, die hij uit alle deelen van de wereld in zijn woning had samengebracht. De uiteenloopende natuurproducten uit Afrika, Azië en Amerika, die liefst in een of ander opzicht als artsenijmiddel konden worden gebruikt, waren in zijn „Natura- lién kabinet" de aantrekkelijkste voorwer pen. Ook zijn „Kunstkamer" moet een schat van vreemde en zeldzame voorwerpen heb ben bevat, waarvan zulk een roep uitging, oit vele bekend- en aanzienlijke personen, ilfs uit het uuitenland, een tocht naar Enkhuizen gemaakt hebben om al dat Khoone en vreemde in oogenschouw te ko men nemen. Het Genootschap voor Geschiedenis der Genees-, Natuur- en Wiskunde te Leiden, beeft de herdenking van dezen beroemden burger van Enkhufëen aangevat en werd daarin bijgestaan door een comité beslaande uit de heeren J. A, U. Bosma, oud-burge meester van Enkhuizen, te Winterswijk, voorzitter; D. Brouwer, Enkhuizen, secrota ns; G. C. van Balen Blanken, Bovencarspel, dr. F. W. T. Hunger, Amsterdam, prof. dr. G. C. Nijhoff, 's Gravenhage, dr. Joh. Theu- nisz, Sneek en mr. J. de Vries van Does- burgh, Velp. Hedenmiddag werd dit comité met het bestuur van het Leidsche Genootschap be nevens een aantal genoodigden ten slad- buize door het Gemeentebestuur ontvangen. In de Schepenzaal werd door dr. F. W. T. Hunger een gedachtenisrede uitgespro ken. Na deze toegejuichte rede had de aanbie ding plaats van het geschilderd pórtret aan Let gemeentebestuur. De oud-burgemeester de heer J. A. R. Bosma, voerde daarbij het woord als voorzitter der commissie, het por tret is een reproductie waarvan het origi neel zich bevindt in het Frans Hans Mu seum te Haarlem. Voorts werd in den loop van den middag door dr. J. G. de Lint uit 's Gravenhage, als voorzitter van het Genootschap voor Ge schiedenis der Genees-, Natuur- en Wis kunde een krans gehecht aan het Epitha- phium in de Zuiderkerk. Ten slótte werd de herinnerings-inscrip- tie aan den gevel van het Paludanushuis en van den gedenksteen in den gevel van het Waaggebouw in oogenschouw genomen. VOOR DINSDAG 29 OCTOBER. Hilveisnm, 1071 M. 12.30—2.00: Lunchmuziek door het Trio Sjouwerman. 34 u.Knipcursus. 67.15: Diner- muziek door het kwartet-Rentmeester. 7.157.45: Engelsche les, gevorderden. 8 05—8.35: Boekbespreking door Dr. F. Bastiaanse Antoni Donker. 8.359.30: Solistenconcert. Alice Ehlers, cimbaal. J. Kerkhoff, viola d'amore. 9.3011: Con cert door het- Omroop-orkest o.l.v. Nico Trcep. Italiaansch programma. Huizen, 340,9 9M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.30: Lunchmuziek door het K.R.O.- trio. 5.30—30: Gramofoonmuziek. 6.30—7 u.KRO. Duitsche les. 78: Les sen Kerklatijn. 8—10.30: NCRV. Propa^ ganda-avond. Het Chr. Radio-Orkest o.l.v. J Pouwels. Sprs.mr. A v. d. Deure: Bid en werk en het slotwoordDe PraktiseOe uitvoering ds .G Petersen. Daventiy, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12.20: Con cert (mezzo sopraan, bariton, piaDo). 1.20—2.20: Orkestconcert. 2.50: Muziek les. 3.50: Muziek. 3.55: Fransche les. 4.20: Orkestconcert. 4.35: Lezing. 4.50: Orkestconcert. 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Moderne Engelsche poësie. 6.35: Nieuwsb. 6.50: Muziek. 7.05: Schu bert's Impromptu's (piano). 7.20: Le zing. 7.35: Muziek. 7.45: Lezing: Tho mas Hardy 8.05: Concert. De militaire kapel en R. Bruce met W. Gwin-duetten en soli. (8.208.50: Lezing: America today). 9.20: Nieuwsber. 9.35: Muziek les. 9.55: Nietiwsber. 10 u.: ,,Air Raids", vToolijke avond met Albert de Courville. 1112.20: Dansmuziek. Parijs, „Radio-PaPris", 1750 M. 12.50 2.10: Orkestconcert. 4.055.05: Or kestconcert. 8.35—11.20: ,,De janire", van St. Saëns. Orkest, koor en solisten. Langenberg, 469 M. 12.30: Mechani sche muziek 12.252.50: Orkest con eert. 5.055.50: Orkestconeert. 7.20—8.15; Concert. Klein WeTag Orkest. 8.20: Beethoven-avond. Werag-orkest. Prof. Ma. teau, viool. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen) 11.20—4.20: Lezingen. 4.205.20: Or kestconcert. 5.20—7.05: Lezingen. 7.20 Concert. Lore Braun en W. Franck 8.20: Dialogen der wereldliteratuur: Die Edda. 9 u.Lezing: DeT Deutsche Osten. Hamburg, 395 M. 5.20: Concert. Jnger- liederen. Orkest. 7.20- Kamermuziek. M. Merke. viool. E. Hauptmann, viool. «T. RauchGodot, cello. 8 20: Dialogen der j wereldliteratuur: Die Edda -r- 9.30: Caba i ret Cn dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20: Dansmuziek 6.50: Trioconcerh. 8.35: Orkestconcert. 9.05: St. Saëns-feest Mile. J. Thys, zan geres, Symphonie-orkcst. DE „GRAF ZEPPELIN" OP DE THUISREIS. Hedenmorgen om 1.58 uur Amerik. tijd, toen de weerberichten gunstiger waren ge worden en het weer was opgeknapt, is de ,,Graf Zeppelin' 'uit Lakehurst gestart. Ook drie AmerikaanSche officieren van het station Lakehurst, waarvan er twee tot de bemanning der ,,Los Angeles'' be- hooren, maken de reis nog mee: Met het oog op het koude weder worden 50 gallons anti-vriesoplossing meegenomen, die vermengd werden met de vulling van de motorkoelers in de waterballasttanks. Men rekent voor den terugtocht op een duur van 50 a 60 uren. Er wordt echter genoeg brandstof meegenomen voor 120 vlieguren. De nuttige last, d.i. het gewicht aan passagiers en post, bedraagt 15 ton. VRACHTAUTO EN TRAM. In de Muellerstrasse te Berlijn reed een dronken chauffeur met een zware vracht auto tegen het voorbalkon van een tram. Twee personen werden gedood, 15 20 licht gewond. DE DOODSOORZAAK VAN LOEWENSTElN OFFICIEEL VASTGESTELD. Naar f,Be)ga" uit Boulogne-sur-Mer j meldt, is thans officieel vastgesteld, dat de Belgische financier Alfred Loewenstein, die, zooals men weet. op 4 Juli j.l. bij een vliegtocht over het Kanaal uit het vlieg tuig is verdwenen, ora het leven is geko men. tengevolge van een ongeval. NOG EEN SLACHTOFFER VAN HSIDGER OVERLEDEN. De tuinman Willy Peters, die Maandag j.l, bij de achtervolging van den moorde naar Hcidger zwaar gewond werd, is gis teren in het ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. WEER EEN HUIS INGESTORT. Te Eich bij Luxemburg stortte een nau welijks voltooid huis, waarschijnlijk tenge volge van constructiefouten, met veel ge raas in elkaar. Twee arbeiders werden ou der de puinhoopen bedolven, terwijl de anderen zich op het laatste oogenblik nog in veiligheid konden brengen. Een arbei- dcT werd licht en de andere zwaar gewond. STORM. Een hevige storm heeft veel schade ra verschillende plaatsen aan de Westkust van Frankrijk aangericht. Te St.-Lazaire zijn bijna alle telefoon- en telegraaflijnen gestoord. Verschillende visscheo-3 vaar tui gen, die zich op volle zee bevonden, zijn vergaan. VIER KINDEREN VERMOORD. In het dorpje Daryse bij Dombrowa hebben twee boeren de vier kinderen van hun schoonzuster, een weduwe, gedurende haar afwezigheid op den zolder van haar woning opgehangen. De politie heeft de mannen gearresteerd, waarbij zij groote moeite had de onverlaten uit handen der saamge stroomde bevolking te houden. OVERSTROOMING DER ST. GOTHARD-BAAN. Tengevolge van den hevigen regenval in het kanton Tes-sino en in de nabijheid van Monte Arbino gedurende de laatste 3 dagen is de beek Calachrai zoodanig gezwollen, dat ondanks de groote inspanning van de opgeroepen militairen de St. Gothard- spoorweg BazelMilaan tusschen Bellin- zona en Castione over een afstand van ongeveer 150 meter werd overstroomd, ter wijl de zich ter plaatse bevindende spoor brug werd vernield. Kort te voren was een nachttrein Mi laan—Bazel nog gepasseerd. De trein in de richting BazelMilaan moest bij Castione worden aangehouden. Hij moest terugkeeren. Zondagmorgen werden de Bellinzona 500 militairen te werk gesteld, om de huizen in het overstroomde gebied, dié gevaar lie pen, te ontruimen. Het water is tot Corbino doorgedron gen. Verscheidene huizen staan bijna tot aan het dak in het water. Het vervoer over de St. \Gothard-baan zal eenige dagen onderbroken moeten wor den. DE SPOORWEGRAMP IN ROEMENIË. Van de personen, die bij de botsing van de Simplon-Orient-Express en een anderen trein, in Roemenië, gewond werden, zijn er nog vier aan de bekomen kwetsuren be zweken. Het aantal dooden is hierdoor ge stegen tot 45. Het aantal gewonden be draagt 50. met inbegrip van de lichtge kwetsten. De matorieele schade wordt op 14 milliocn lei geschat. GRANAAT ONTPLOFT. Bij Wilna is in een weiland temidden van een troep koeien een granaat ontploft, die onder een dun laagje aarde verborgen had gelegen. Twee koejongens hadden op die plek een vuurtje aangestoken, met het gevolg, dat de granaat tot explosie kwam en beiden door de in het rond vliegende scherven zwaar gewond werden. Eenige personen bekwamen lichtere kwetsuren. En kele koeien werden gedood. MEUBELFABRIEK AFGEBRAND. Zaterdagnacht is in do meubelfabriek Ziehm te Zculenroden (Zuid-Duitsohland), een groote brand uitgebroken, welke de fabriek met de bijgebouwen volkomen in asch legde. Slechts het woonhuis kon gered worclcn. Bovendien zijn een groote voor raad hout en alle machines een prooi der vlammen geworden. De fabriek is reeds twee jaar geleden eon keer afgebrand. Men vermoedt brandstichting en heeft den eigenaar en een werkbaas gearresteerd. Door den brand wordtn ODgeveer veer- t'g arbeiders werkloos. VANWEGE DE SENSATIE I Te Atlanta, in den Amerik. Staat Geor gia, heeft een 23-jarig student bekend, dat hij met een mede-student „nlïeen van wége de sensatie" twee kantoorbedienden heeft doodgeschoten, die weigerden hun handen bij een overval op een desbetref fend bevel in de hoogte te steken. Totaal hebben de beide studenten zeven overval len op hun rekening. DE GROOTSTE DAM TER WERELD. Zaterdag werd de grootste dam ter we reld te Rhathga in de nabijheid van Poona (Br. Tndië). geopend door Sir Leslie Wil son, gouverneur van Ceylon. Door het aan leggen van dezen dam zijn de bevloeiings werken in Nira van een voortdurende wa tervoorziening verzekerd. De werkzaamhe den hebben 15 jaar geduurd. Hiermee is het reusachtige irrigatieplan van Doecan, dat was aanbevolen door een commissie, die door wijlen lord Curzon was ingesteld, voltooid. HAAGSCHE POLITIERECHTER. VAN MEYENDELL. De Meyendellsche opzieners en onbezol digde veldwachters zijn zeer beminnelijke menschen, zij toch nemen met breed gebaar geliefden, die in de fraaie Wassenaarsche duinen hun minnespel drijven inbescher- niingzelfs tegen onbescheiden blik ken. Daar had in den aanvang van Mei reeds een man rondgedwaald, dien men er sterk van verdacht zich schuldig le maken aan het Meyendellsche misdrijf van afloeren- van paartjes. Als men zich daaraan schul dig maakt, dan wordt men onmiddellijk ver- baliséerd wegenshet loopen op ver boden grond. Want eigenlijk is heel Meyen- dell verboden, maar oogluikend laat men er van natuur en liefde genieten. Enfin, L. BI.'9 gangen in Meyendell wer den nagegaan en op een goeden dag het was 6 Mei werd hij op het afloeren van een paartje betrapt. De jachtopziener J. W. J. kwam op hem toe en wilde hem verbali seeren, maar dat vond de verdachte niet aangenaam Hij verzette zich, sloeg met han den en een sU>k. zoodat tenslotte, J. ge noodzaakt was de hulp van de mannelijke helft van het ..afgeleerde" paartje in te roepen. Gewillig bracht de 21-jarige. bebril de jongeling den herdersuurtjes-beschermer een voor het indeuken van hersenpannen en diergelijke zeer geschikten knuppel. Het gevolg daarvan was, dat BI. deemoedig en pathetisch sprak „ik geef me over". Hij bleek al meer veroordeeld te zijn. En nu werd zijn zwarte lijst weer met één ver meerderd. Veertien dagen gevangenisstraf werden zijn deel. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Niet minder den 18 zaken met getuigen stonden op de rol der openbare terechtzit ting vóór strafzaken van het Kantongerecht alhier. W. D. v. V. te Leiden, vorlofhouder, had een flesch Curacao in voorraad gehad. Hij verdedigde zich zeggende dat het percen tage alcohol geen 15 bedroeg. De leverancier 1L, als gc-luige gehoord, verklaarde dat de Curacao 14.9% bevat. Na onderzoek van den inhoud van de flesch, door dr. Van Eek, zal de zaak over 4 weken weer worden behandeld. I. Z. te Katwijk had zich te verant woorden omdat zijn hond een dame had gebeten en schade had toegebracht aan de klecrcn. Na verhoor van den politieman J. uit Katwijk, die slechts weinig kon verkla ren, werden 2 getuigen a décharge gehoord. De eerste, een badman-vischhandelaar ver- 1 klaarde dat de hond, die sinds 5 weken bij j hem thuis is en daar den geheelert dag speelt met zijn 18 kleinkinderen en 10 eigen kinderen, een dier is dat niemand kwaad j doet, dat zelfs nog nooit gegromd heeft. Een juffrouw", dc tweede décharge, ver- klaard het een en ander over verdachte's i toezeggingen betreffende de regeling der srhadê. Hét O. M. meende dat verd schul dig is aan het ten laste gelegde en vroeg j zijn veroordcefing tot f. 10 boete subs. 5 da gen hechtenis. Mr. Gunning optredend als verd.' raads man, meent, dat er geen reden tot veroor deeling van zijn cliënt aanwezig is. Mocht de Kantonrechter con andere meening zijn toegedaan, dan vraagt spr. oplegging van een minimale straf. Ofschoon spr. de eisch tot schadevergoe ding geenszins rechtvaardig noemt, wijst hij erop dat verd. alsnog bereid is tot billijke regeling der geleden schade. De Kantonrechter mr. Ligtenberg, onmid dellijk mondeling vonnis wijzende, sprak verd. vrij cn verklaarde den eisch tot schadevergoeding niet ontvankelijk. J. v. T. to Hillegom zou met een aulo een aanrijding hebben veroorzaakt, waarbij hij het onderstel van een Amilcar in elkaar had gereden. Verbalisant Bruinsma verklaarde, dat verd. eenigszins onder den invloed was van sterken drank. Verd. zou ook met slingeren de gang hebben gereden, waardoor de aan rijding werd veroorzaakt. Verdediger was mr. Trapman die verschillende vragen stelde. DO heer K. Knlf als getuige gehoord legde voor verd. zeer bezwarende verklaringen af. Hij verklaarde dat hij met een auto achter verd. had aangereden en niet had dur ven passeeren, omdat verd. zeer slingerend reed en groot gevaar voor een aanrijding Opleverde. Hij had nog achter hem rijdend, Teedy gedacht dat Verd. dronken was. De heer Schaper legdo gelijkluidende ver klaringen af Verdachte hield hierna een uitvoerig pleidooi, bracht het ongeval op rekening van de omstandigheden van het oogenblik. Op 2 M. had hij gestopt Vervolgens werden drie getuigen i\ décharge gehoord die de aanrijding zelf niet hadden gezien, maar na de aanrijding ter plaatse waren geweest en niels onregel matigs bij verd hadden opgemerkt. De ambt. van het O \f. meende dat verd. slingerend had gereden, uit welke oorzaak deed niet tor zake In tegenstelling met de verklaring van verd dat hij jaren lang had gereden en nooit een aanrijding had gehad, legde de ambt. van het O. M. een lijst over van de Hillegomsche politie, waarin stond vermeld dat verd verschillende procc^^en- verbaa! had gehad Dp ambt achtte deswege verd. schuldig en eischte f 15 boete suhs. 10 dagen hech tenis. De raadsman mr. Trapman meende de oorzaak in een noodlottig toeval te moeten zien. PI. concludeerde tot vrijspraak eubs. tot een lichte straf. De Kantonrechter be paalde het schriftelijk vonnis op heden over 14 dagen H. L. te Rotterdam zou op den Haag- weg zonder voldoende licht en zonder sig nalen te hebben gegeven, gereden toen hjj militaire colonne passeerde. Verd. zou daar bij een openstaand portier van een zoek- lichtauio hebben beschadigd. Twee der militairen werden als getuige gehoord ,die verklaarden, dat de weg vol doende vrij was geweest om te passeeren, terwijl zij geen signaal van de auto hadden gehoord. De oudste militair die als getui ge werd gehoord en die tegen den grond werd gesmakt, verklaarde niets meer ie weten. De ambt. eischte f. 10 boete subs. 5 dg! hechtenis. Als Raadsman trad op mr. Van Raahe uit Rotterdam, die de ten laste leg ging bestreed, daar het motor- en rijwiel reglement alle bindende kracht mist, daar Gedeputeerde Staten daarover niet zijn ge hoord. Om verschillende redenen meende pi. dat verd. moest worden vrijgesproken. De kantonrechter bepaalde de uitspraak op heden over 14 dagen. P. F. B. alhier die niet verschenen was, werd wegens het uitschelden van een politieagent veroordeeld tot f. 2 boete of 2 dagen hechtenis. Het O. M. had f. 3 of 2 dagen gclischt. J. J. V. alhier die den concierge van een bankinstelling alhier, P., met zijn rij wiel omver had gereden en niet volkomen rechts had gehouden, werd overeenkomstig den eisch na verhoor van P. als getuige veroordeeld tot f. 5 boete of 3 dagen hech tenis. H. V., vrachtrijder te Den Haag was te Sassenheim door den reeds gesloten spoorboom gereden. De seinhuiswachter had hem deswege verbaliseerd. Verd. was niet ter strafzitting verschenen. De getuige H. verklaarde dat de aanrijding van den boom die danig beschadigd werd, niet noo- dig was geweest. Door het geven van een onveilig signaal had get. verdere ongeluk ken met den naderenden trein intijds weten te voorkomen. Overeenkomstig den ei9cfi van het O. M. werd Verd. bij verstek ver oordeeld tot een boete van f. 5 of 3 dagen hechtenis. In de zaak tegen P. v. D. te Noord- wijkerhout die gereden had over dc Kraaierslaan, aldaar, die een z.g. uitweg, is voor de bewoners der aanliggende percee len, werd nog gehoord, de heer \V„ wiens land eveneens aan de laan grenst. Hij ver klaarde geen bezwaar er tegen te hebben dat verd. van de laan gebruik maakt, wan neer hij bij hem moet zijn. Het O. M. was van oordeel dat verd/ zal moeten worden vrijgesproken. De Kanton rechter bepaalde het schriftelijk vonnis op 12 November. IJMUIDËN, 29 October 1928. VISCHPRIJZEN. Tarbot por K.G. f. 1.600.58; Griet per kist van 50 K.G. f.6035: Tongen per K.G. f. 3.302; Groote schol per kist van 50 K.G. f.65; Middelschol per kist van 50 K.G. f 57; Zetschol per kist yan 50 K.G. f. 65—5.8 Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 326.60 Schar per kist van 50 K.G. f. 2610; Tong schar per kist van 50 K.G. f. 79; Roggen per 20 stuks f. 3520; VJeelen per stuk f. 5—1 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 194.50; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. f5127; Middel Schelv. per kist van 50 K.G. f. 3823; Kleinmiddel Schel visch per kist van 50 K.G. f.2314.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f 16f.70; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.8056; Gullen per kist van 50, K.G. f. 268; Lengen per stuk f. 3.200.67: Heil bot per K.G. f. 1.951.60; Wijting per kist van 50 K.G. f. 104.60; Koolvisch ptT stuk f. 2.250.75; Makreel per kist van 50 K.G. f.2622. Sleur per stuk f 2.081 06. Aangekomen 35 Stoomtrawlers: IJm. 109 met f 3400; IJrn, 2 mét f. 6000: IJm. 59 met f.7400; IJm. 143 met f.3600; IJm. 101 met f 2600; IJm. 272 met f. 1900 IJm. 44 met f. 3500; IJm. 417 met f. 344)0; IJm. 125 met f. 26000: IJm. 272 met f. 1900; IJm. U met f 3000; IJm. 45 met f. 2700; IJm. 384 met f 4700; IJm. 491 met f.3700. IJm. 82 met f 6300; IJm. 3 met f.5000; IJm. 47 met f 2000; IJm. 330 met f.3000; IJm 195 met f. 3200; IJm. 94 met f. 3600; IJm. 95 met f 3100; Urn. 244 met f.3400; IJm. 5 met f. 4800. T.Tm. 77 met f.4200; IJm. 104 met f.2400; IJm. 147 met f. 44)00; IJm. 67 met f 3200. Um. 48 met f.2100; IJm. 130 met f 2000. Urn 184 met f 1700; IJm 316 met f 2600. IJm. 43 1nef f.3500- Um. 53 met f 2900; IJm. 323 met f 2100 VI. 2 met 2400 besomming en in de haringhaven de loggers KW 160 met 510; KW 54 met 384; KW 141 met 510; KW 96 met 323; KW 147 met 340 en KW 167 met 68 kantjes pekelharing voor Katwijk. Bestel dan Gratis Proefbroodje of bel op 2618 Machin. Brood- en Koekbakker!) - Bronkhorststr. 43 Ons brood kost 9 cent per 4 ons, of naar verkiezing 10 cent met 10 Probeer zelf ons brood. Weeg zelf ons brood dagelijks na. Daar de concurrenten ons brood steeds in een kwaad dag licht willen stellen. Waarom? Omdat wij op ieder broodje IV* cent goedkooper staan en ons brood aan de hoogste eischen voldoet. Dit is geen tijdelijke prijs, doch reeds van de oprichting onzer zaak af (1925) stonden we reeds met ons brood 't goed- koopst, en zullen dit steeds blijven doen, dus op 1 broodje 1V* ct. Wat scheelt U dit per week, per maand, per jaar??? 32 Beleefd aanbevelend. N.B. Onze hygiënisch ingerichte bakkerij is steeds voor onze clilnten toegankelijk. Naar SUMATRA - CELEBES - BORNEO - NIEUW GUINEA Leest de bladen over deze film. Niemand verzuime deze gelegenheid 13 - 14 - 15 November - 8 uur Stadsgehoorzaal Kaarten f.0.70 en f.0,90 incl.belasting.Kiartenverkoop: Fa.EGGERS, VAN DIJK, DE KLER an PONTIER. Plaatsbespreking ad. t*. 0.10 uitsl. bij Fa. EGGEltS T HAAST 0 TER VOORKOMING VAN TELEURSTELLING Nederl. Reis-Vereeniging - Afd. Leiden Leden, denkt aan de le Serie-lezing op Dinsdag 30 October in de Kléine Stadszaal, ing Aalmarkt, aanvang 81 nur precies. CAUSERIE MET MOOIE LICHTBEELDEN door den beer A. W. I KORSWAGEN, uil Zutphen Onderwerp- „Langs den Rijn naai 't Vierwaldstattermeer en bet Berner Oberland" (Meiringen). Deze reis V in het nfgeloopen seizoen 18 maa.: gemaakt, telkens door C a 100 leden. 7 dngen ad f 62en za! in het komende reisseizoen zeker meerdere malen herhaald worden Dit is dus een pracht gelegenheid kennis te maken met deze zeer populaire on goedkoop» reis Voorziet U nog heden van een seriekaartI 22 Gevraagd: een bekwaam voor de laatste 3 dagen der weck Brieven met verlangd ioon e d Bur van dit Blad onder No 4118a Een flinke nevraagd. Fa Z. ZANDVOORT, On de Vest 55, Leiden. 34 Aangename werkkringl Grondige kennis en vaardigheid verkrijgt ge in korten lijd door den 5 Nov. aanv. cursus te volgen Inschr.: deze week dag (beh Donderd.) 2-3, 7-8 (ook v. Boekli en Talen) INSTITUUT PONT" Uitslnitend BFEESTR 159. iu3oa Voor direct gevraagdeen bekwaam bekend met gas- en waterlei ding, bij Fa. WOESTENBURG, Oegstgeest. 21 Wegens sterfgeval ter over name aangeboden een zaak in kruideniers* en lijne vleesch- waren, op zeer drukken stand. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 4119a. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7