IN DEN UITHOEK. doordat de spelers voor het doel vele malen uitgleden, anderzijds door het goede werk van Delfia's keeper. Enkele minuten voor rust ziet evenwel de linksbuiten van Delfia kans zijn club de leiding te geven mede door dat Winkel na een mooi schot gestopt te hebben den bal voor de voeten legt van dezen speler, die zich dan geen oogeublik bedenkt Spoedig daarop is het rusten 10. Na de thee valt Lugdunum onstuimig aan, doch het wil niet vlotten. Eindelijk, na pl.m. 20 minuten spelens, plaatst Raad het leer zuiver in het doel 11. Enthousiast wordt er van beide kanten verder gespeeld, waarbij in de'ze periode de Delftsche midvoor zich zóó vergeet, dat hij het veld moet verlaten. Tot driemaal toe breekt de Roo door, doch het moddcrveld belet hem behoorlijk te kun nen schieten. Dan komt echter v. d. Laan met den bal aanstormen, passeerd handig eenigei tegenstanders en met een harden schuiver geeft hij zijn club de leiding en daarmede de overwinning. In den resteeren- den tijd blijft Lugdunum domineeren. Echter wordt er niet meer gedoelpunt en het einde komt met een kleine1, doch wèl verdiende overwinning. De nieuwe linksbuiten kan op een goeden wedstrijd terugzien en zal. wan neer hij zoo blijft spelen, een versterking voor het e'lftal zijn. SCHOTEN I—U. V. S. I 3—6. Een schitterende prestatie. Om 2 uur stellen beide elftallen zich op onder leiding van den heer Boeree1. U. V S. telt een invaller voor Graafmans. voor wien G. Annokkee mee doet. Schoten mist haar midvoor. Even zij opgemerkt dat Scholen fair gespeeld heeft. U. V. S. wint den toss en speelt met den wind, welke van doei tot doel slaat, mee. Van weerskanten is het eerst verkennen. Schoten komt er het eerst in en drukt dit uit door een doepunt 10. U. V.S. begrijpt dat er nu aangepakt moet worden Direct hierna maakt de Bruin een mooi doelpunt en is de stand weder gelijk 11. U. V. S. is voortdurend in den aanval en als Kooreman den bal te pakken krijgt is de stand 12. Hoe Scholen ook zwoegt, de U. V. S.-verde diging geeft geen krimp. Een through-pass wordt door Peter onberispelijk in een doel punt omgezet (13). Bij een aanval op het U. V. S.-doel schopt Annokkee den bal tegen Wondergem aan, welke via hem in het net verdwijnt. De thuisclub kwam zoodoende aan e'en gelukkig doelpunt. U. V. S. is niet ontmoedigd en valt verwoed aan. De Bruin verschalkt de verdediging en het is 24. Hierna is het rusten. Na de rust heeft Schoten den wind mee en valt fel aan om den achterstand in te halen, doch de partijen wegen tegen e'lkaar op. Toch is het U. V. S. weer, dat doelpunt door de Bruin (25). Schoten wordt nu iets sterker en oefent een zwaren druk op het U. V. S.- doel uit. Het gelukt haar dan ook den ach terstand te verkleinen (35). Wie denkt dat Schoten zal ophalen heeft het mis. Het is juist U. V. S., dat weer doelpunt door de Bruin, welke alles heen gaat. Voorwaar een fraai doelpunt (36). Schoten ziet nu in dat de wedstrijd verloren is. U. V. S. maakt nog een doc-'lpunt dat echter wegens buiten spel wordt geannuleerd. Spoedig hierna is het afgeloopen. U. V. S. heeft een mooien wedstrijd gespe'eld en kan' met vertrouwen de toekomst tegemoet zien. Allen hebben hun best gedaan. Scheidsrechter Boeree leidde correct. ALPHIA I—E. H. S. I 6—1. Onder leiding van scheidsrechter v. d. Poort stellen om even twee uur de beide elftallen zich op. Het terrein is «enigs zins glad, doch vrij goed bespeelbaar. Hoe wel met den wind tegen spelend, komt AJphia direct flink opzetten en reeds in de eerste minuten ontstaan or gevaarlijke oogenblikken voor het E.H.S.-doeL Na on geveer tien minuten spelen onderneemt Alphia's rechtsbuiten een mooie ren, welke met een goed schot, dat doel treft, beslo ten wordt, 1—0. Alphia blijft aanvallen en eenigen tijd later brengt haar linkshalf met oen fraai schot in den uitersten bovenhoek den stand op 20. Dit schijnt E.H.S. te prikkelen en het gevolg is dat het flinker aan gaat pakken. Haar voorhoed combi neert soms aardig doch voor doel gekomen faalt zij herhaaldelijk. Telkens krijgt de Alphia^achterhoede gelegenheid om in te grijpen en met- verre trappen haar terrein te zuiveren. Toch krijgt de rechtsbinnen der Haarlemmers een mooie kans. Zijn scherp schot wordt echter door Alphia's doelman tot corner verwerkt, welke voor <ie gasten geen succes oplevert. De voor hoede der gastheeren is dezen middag aar dig op dreef. Snel open spelend gaat zij telkens op het doel hunner tegenstanders af, doch door het goede verdedigen van den E.H.S.-keeper blijven doelpunten uit. Nadat het spel eenigen tijd op en neer gegaan is, krijgt. Alphia's rechtsbuiten plot seling den bal toegespeeld. Hij passeert handig eenige tegenstanders en met een hard schot vliegt de bal voor de derde maal in het vijandelijk net. E.H.S. geeft zich nog lang niet gewonnen en komt thans gevaarlijk opzetten. Doch haar schieten is zoo slecht en voor doel wordt zoo lang getalmd, dat elke kans hopeloos verloren gaat. Aan tien anderen kant is het Alphia's midvoor die na een voorzet van Jinks het vierde doelpunt scoort. 40. Met dezen stand gaat de rust in. In de tweede helft komen de Haarlem mers direct opzetten en zijn zij een tijdlang in de meerderheid. De Oranje-witte achter hoede speelt in deze periode heel onzeker doch haar tegenstanders weten van deze inzinking geen gebruik te maken en laten ettelijke kansen onbenut. Eindelijk weet de rechtsbinnen der rood-witten met een harden schuiver tegem te scoren. 41. Nu herstelt Alphia zich echter weer en gelei delijk wordt zij sterker. Na een van links opgezetten aanval krijgt Alphia's midvoor den bal te pakken. De backs worden gepas seerd en het is 5—1 De middenlinie der gasten werkt hard om den stand te ver kleinen er zet haar voorhoede telkens aan het werk. Doch de nu goed spelende Alphia verdediging is op haar post en voorkomt alle onheil. Nadat haar midvoor tegen de lat geschoten heeft maakt de rechtsbinnen met een zuiver schot het zesde doelpunt. In den stand komt verder geen verande ring meer, zoodat deze ontmoeting met 6—1 in het voordeel van Alphia eindigt, dat hiermede haar eerste overwinning van dit seizoen heeft behaald, T. H. B—ALPHEN 0-6. Deze wedstrijd toonde een aanhoudend overwicht der bezoekers, hetgeen de eind uitslag in cijfers aanwijst. Alphen speelde een zeer goeden wedstrijd, de voorhoede leverde goed samenspel, terwijl ook halflinie en verdediging zich van hun besle zijde lieten zien. De Haarlemmers zwoegden wel iswaar hard, doch daarmede komen nog geen doelpunten, v.n. bij de voorhoede ont brak het zoo noodige samenspel, waardoor de verdediging van Alphen steeds tijdig kon ingrijpen. Als begonnen is neemt Alphen het spel dadelijk in handen. De T.H.B.-achterhoede weet nochlhans voorloopig het gevaar te koeren. Als T.H.B. eens ten aanval is ge lrokken, neemt Alphen het leder over en komt uit een voorzet van links voor de be zoekers de leiding. Bij een doelworsteling vergroot Alphen weldra den voorsprong. Eenigen tijd golft het srpel over een weer. De midvoor van Alphen krijgt dan den ba! te pakken en met een hard schot brengt hij den stand op 30. Bij een hernieuwde aam val der bezoekers weet een der T.H.B -backs niet beter te doen dan het leder in eigen doel te trappen. Dan is het weer de midvoor van Alphen die uit een voorzet van den rechtsbuiten den voorsprong weet te ver- grooten. 50, waarmede de rust aanbreekt. De tweede helft kenmerkte zich meestal door hetzelfde verloop: bijna 'n voortdurend overwicht der bezoekers afgewisseld met en kele doorbraken van T.H.B. welke zonder resultaat blijven. Alphen gaat dan weer tot den aanval over, welke uit een voorzet van links met een doelpunt besloten wordt, wel dra gevolgd door nummer zeven. De Haar lemmers trachtten daarna de eer te red den, doch de voorhoede kan het doel niet vinden. Aan de andere zijde weet Alphen nogmaals uit een voorzet van den links buiten te doelpunten, waarna weldra met een verdiende overwinning van Alphen het einde komt. TOGO I—D. V. S. I 3—1. Om precies twee uur stellen beide elftal len zich volledig op D.V.S. trapt af en zit spoedig voor het Togodoel, doch het zeer forsch spelende backstel van Togo retou- neert alles. Na een kwartier spelens blijkt D.V.S, zich 9lecht te kunnen aanpassen aan het werke lijk slechte en drassige veld. Togo komt er langzaam beter in en on derneemt eenige zeer gevaarlijke aanvallen op het D.V.S.-doel, waar echter de keeper z'n doel op schitterende wijze schoon houdt. Als men echter denkt dat doelpunten niet uit kunnen blijven en men elk oogenblik denkt het D.V.S.-doel te zien doorboren, komt het eerste succes voor D.V.S., door haar linksbuiten, die onhoudbaar scoort 01. D.V.S. wil het nu te mooi doen. Dach ten wij na het vertoonde spel tegen Naald wijk, dat de D.V.S.'ers het nu eindelijk ook begrepen dat samenspel tot overwin ning leidt, tegen Togo bleek dat D.V.S nog lang niet aan de verwachting voldeed. Het was werkelijk bedroevend te zien hoe door te lang treuzelen en den bal te lang bij zich houden de mooiste kansen te niet werden gedaan. Voor rust weet Togo gelijk te maken Na de (hee het zelfde peuterige spel van D.V.S. Wel ontkomt het Togodoel eenige malen op het nippertje aan doorboring doch de D.V.S.-voorhoede is niet in slaat te scoren. Togo doet het beter en weet nog twee maal den D.V.S -keeper het nakijken te ge ven Alzoo komt het einde met een neder laag voor D.V.S die wat het vertoonde spel betreft werkelijk verdiend was. ALPHEN H—A.D. O. Hl. Het begin is voor A.D O. en reeds in de eerste oogenblikken nemen de Hage naars de leiding. Het spel gaat daarna meer gelijk op, met A.D.O. oen tikje in de meerderheid. De thuisclub zwoegt evenwel hard om den gelijkmaker en heeft na eeni gen tijd succes 11. Zulks blijkt voor A.D. O. aanleiding om het spel in handen te nemen en voor rust heroveren de Hage naars uit een vrijen trap de leiding. Het verder verloop van den wedstrijd zien we Alphen hard zwoegen om den ach terstand te verkleinen, doch de voorhoede brengt er niet veel van terecht. Daarbij is de Haagsche verdediging goed in vorm. Toch gelukt het de thuisclub uit een voorzet van links gelijk te maken en hoewel A.D.O. alsnog tracht de leiding te hernemen, lukt zulks niet en komt onver anderd het einde. ENGELSCHE UITSLAGEN. De uilslagen van Zaterdag zijn in de eerste afdeeling: ArsenalLiverpool I4 BirminghamAston Villa 24 Blackburn RoversWest Ham United 2 Bolton WanderersSheffield United 31 Derby CountyBurnley 40 EvertonLeeds United 01 Huddersfield TownManch. United 12 Manchesier CityLeicester City 23 PortsmouthBury 41 Sheffield WednesdayCardiff City 10 SunderlandNewcastle United52 En in de tweede afdeeling: BarnsleyWolverhampton 22 BlackpoolOldham Athletic 40 BradfordPreston North End 72 Bristol CityNotts County 04 ChelseaSouthampton 11 Clapton OrientHull City02 Grimsby TownBeading 40 Nottingham ForestMilhvall04 Stoke CityTottenham Hotspur 20 Swansea TownMiddlesbrough 20 West Bromwich AlbionPort Vale 31 OOSTENRIJK—ZWITSERLAND 2—0. Men meldt uit Weenen aan ..De Courant": De voetballandenwedstrijd Oostenrijk Zwitserland, die gisteren voor de competitie om den Europa-beker werd gespeeld, werd door de gastheeren met 20 gewonnen. Het geheel was een vinnige strijd, waarbij de taak van scheidsrechter Bauwens uit Keulen verre van gemakkelijk was. Hoewel de Oostenrijkers gedurende eenigen tijd met slechts acht man speelden, slaagden zij er desondanks voor de rust in twee doelpunten te scoren, welken voorsprong zij tot het einde toe wisten le handhaven. Het Zwitsersche elftal, dat zeer teleur stelde speelt Donderdag a.s. tegen Hongarije. DUITSCHLAND EN HET BEROEPSSPEL. Dei Duitsche Voetbalbond behandelde op zijn congres te Weimar o.a. de kwestie van het speelverbod tegen buitenlandsche pro fessionals. Na een beraadslaging van ruim twee uur werd een door Zuid-Duitschland, Zuid-Oost Duitschland en Brandenburg in gediend voorstel tot opheffing van dit ver bod met 46 tegen 42 stemmen verworpen. Van bestuurszijde werd daarop een com promisvoorstel aanhangig gemaakt, om eventueele oefenwedstrijden tegen buiten landsche prof.-elftallen toe te laten. Ten slotte werd eenstemmig een voorstel aange-- nomen tot herziening van de besluiten van Hannover, die tot dusverre uitsluitend aan Engelsche prof.-elftallen zekere speelmoge- lijkheid gaven. Krachtens het thans door het congres aanvaarde voorstel zullen alle overige buitenlandsche professional-teams met de Engelsche professional-elftallen ge lijk worden gesteld zegt ..De Crt." Derhalve kunnen ook andere dan Engelsche profes sional-elftallen voortaan met toeslemming van het bestuur oefenwedstrijden tegen Duitsche club9 spelen. KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDEIRLANDSCHE KORFBAL-BOND. Overg. Noord B: K.V.K.V.Eendracht 2-4 Overg. Zuid: A. L. O.Die Haghe 04. Overzicht. Het is gisteren voor de korfbal-competitie een verloren dag geworden. Geen enkele der aangekondigde cerste-klasse wedstrijden heeft plaats gevonden. In Zuid-Holland behoeft dit niet aanstonds onaangename gevolgen te hebben, daar de meeste twaalftallen reeds zes van de veer tien wedstrijden achter den rug hebben. An ders is het in N.-Holland, waar de meerder heid slechts drie wedstrijden heeft gespeeld en iedere vertraging uit den booze i? Het terrein aan den Zoeterw. Singel werd reeds omstreeks 1 uur door den scheids rechter onbespeelbaar verklaard, terwijl die beslissing naar het ons wilde voorkomen anders zou zijn uitgevallen, wanneer ze wat laterC omstreeks den aanvang van den wedstrijd) was gegeven. Even na twee uur was het weder opgeklaard, het terrein vrij wel drooggewaaid. doch toen waren de scheidsrechter en de Haagsche spelers al weer vertrokken en was het onmogelijk de ontmoeting alsnog te doen plaats vinden. TE SPELEN. De verschillende twaalftallen der Z.-Hol- landsche 1ste klasse hebben nog de volgende wedstrijden te spelen: Deelos: thuis Fluks. Het Zuiden, Velox, Eibernest, H. K. V.; uit: Fluks, Het Zuiden, Vitesse, H. S. V. Fluks- thuis Deetos, H. K. V., H S. V. uit - Dcetos. Het Zuiden, Vitesse, Velox, Eiber nest. H K. V. Het Zuiden: thuis Deetos. Fluks, Velox, Eibernest; uit: Deetos. Vitesse, H. K. V., H. S. V. Vitesse: thuis Deetos. Fluks. Hef Zuiden, Velox, Eibernest, H. S. V.; uil: H. K. V H S. V. Velox thuis Fluks. Eibernest, H. S. V.; uit: Deetos, Het Zuiden, Vitesse, Eibernest, II. K. V O. Eibernest: thuis Fluks, Velox, H. S. V.; uit- Deetos, Het Zuiden, Vitesse, Velox, H. K V.. H S. V. H. K. V.. thuis Fluks, Het Zuiden, Vitesse. Velox. Eibernest. H. S. V uit: Dcetos. Fluks II. S. V.: thuis Deetos, Het Zuiden. Vi tesse, Eibernest; uit: Fluks: Vitesse, Velox, Eibernest, II. K. V. SCHERMEN. LEIDSCHE SCHERMVEREENIGING— GIANDOMENICI. Voor de competitie van den K N. A. S B trokken Zaterdagmiddag in de schermzaal van de Doelenkazerne de Leidsche Scherm- vereeniging en Giandomenici te Amsterdam. Hoofdsecondanl was de heer Kooy. Op degen werd het een spannenden strijd, die onze 9tadgenooten op het kantje m. 87 en 21 gegeven- tegen 20 ontvangen treffers wonnen. Voor de Leidsche Schermvereeni- ging kwamen uit de heeren Bruins (0 ge wonnen partijen). Scherpenhuyzen (2). A E W. de Jong (3) en Schepers 3V voor Giandomenici de heeren Weber (1), Bur ger (1). Kuntze (4) en D de Jong (li. Op sabel was de L. S V. ver in de meer derheid. De heeren Schepers, Abbinga en A E. W. de Jong wonnen allen 3 partijen, de heer Scherpenhuyzen 2. Voor Giando menici won de heer Burger 3 partijpn en de heeren A. de Jong en Weber ieder 1. zoo dat de Leidsche Schermvereenigipg den sa bel wedstrijd won met 115 en 52 gegeven legen 39 ontvangen treffers. Vermelden wij nog dal het de laatste wed strijd was van den heer D. de Jong voor zijn vertrek naar Amerika. ODIN—A.E.W. Onze stadgenooten degenkampioen. Zaterdagmiddag heeft A. E. W. te Delft tegen Odin getrokken. Zij won op degeD met 142 partijen en wel als volgt: van Duuren 4 gew. part Akkerman 3. Boogert 3 en De Jager, 4 part Op sabel wonnen onze stadgenooten met 97. De resultaten waren: Akkerman, 1 gew.; Boogert 1 gew., De Jager 3 gew., Van Duuren, 4 gew. part. Op degen is A. E. W. nu kampioen. Op sabel werd de tweede plaats bereikt ROEIEN. NJORD—DIE LEYTHE. Deze jaarlijksche wedstrijd in gladde vieTen tusschen bovengenoemde vereeni- gingen zal dit jaar ook weer plaats hebben en wel op Zaterdag 10 November a.s. Zooals bekend bestaat de prijs uit de ,,van Itersonmedaille". Sinds eenigen tijd zijn van beide vereeni- gingen de roeiers al in training gegaan, zoo dat de definitieve samenstelling van de ploegen wel zoo goed als bekend is. HOCKEY. DE COMPETITIE. Voor de competitie won Leiden gisteren met 60 van de A. V. '25, aldus „De Crt LICHAMELITKE OPVOEDING. CURSUSSEN VAN DEN N. B. L. O. De afdeeling Leiden van den Nederlar.d- schen Bond voor Lichamelijke Opvoeding heeft besloten gedurende twee a drie maan den een spelleiders-cursus te houden, ter voorbereiding van de kinder-spel-cursussen „Volksspeeltuinen". De heer Ant. Metz ambtenaar voor de Lichamelijke Opvoeding der gemeente Lei den en Leeraar aan het Gymnasium werd bereid gevonden de leiding van zulk een cursus op zich te nemen. De lessen zijn kosteloos en zoowel voor dames als heeren toegankelijk; ook voor hen, die reeds vroeger een dergelijken cursus volgden. De lessen worden gegeven in hel gymnastiek-lokaal Pieterskerkgracht 7, des Zaterdagsmiddags van 231/» uur en begin nen 10 November a.s. DAMMEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Bij de voortgezette wedstrijden zijn de volgende uitslagen verkregen: 13e ronde: Bizot wint van Bélard. Fabre remise met Bonnara. Weiss remise met Molimard. De Jongh wint van Polman. Kuijer remise met Vos. Springer wint van Rustenburg. 14e ronde: Bizot remise met Fabre Rustenburg remise met de Jong. Vos remise met Polman. Kuijer remise met Springer. Bonnard wint van Weiss Molimard wint van Bélard Verder ontleenen wij aan „de Crt 15e ronde: Bizot wint van Bonnard. Bélard wint van Weiss. De Jongh wint van Kuyer. Molimard remise met Fabre. Vos remise met Springer. Polman remise met Rustenburg, 16e ronde: Fabre wint van Weiss. Bizet wint van Molimard. Springer wint van Polman. Bonnard wint van Bélard. De Jongh wint van Vos. Kuyer remise met Rustenburg. De verwording van het waterpolospel. Het staat ongetwijfeld als een paal boven water dat geen enkele sport .in den loop der jaren dusdanig aan verwording onder hevig is geweest dan waterpolo. Met volle instemming nemen wij hier dan ook een betoog over uit ..Haarlem's Dagblad" van de hand van den heer R. Peereboom, voor zitter van H V G B die er aan herinnert hoe de onaangenaamheden zijn gekomen met het overnemen van de Engelsche spel regels. Het resultaat van de wijziging, zoo schrijft hij. bleek veel erger dan wij ver wacht hadden. Het wérd een positiespel, veel minder bewegelijk en interessant, maar wij pasten ons daarbij aan. De spelverru- wiixg evenwel bleef ook niet uit En na de verruwing kwamen de geniepigheidjes, die tenslotte de eerlijke forschheid heelemaal te boven gingen. Dat ging niet ineens, maar hel kwam in den loop der jaren. Zooals de toestand van het waterpolo nu is. geloof ik niet dat er één spel be staat dal een slechter reputaties bij sports men in het aigemeen heeft Men spreekt er schamper over. en doet dal met reden Zelfs bij zoogenaamde ..vriendschappelijke" wedstrijden wordt op de spelregels voon- durend en opzettelijk inbreuk gemaakt In competitie wedstrijden is het meer dan erg. Ik ken op sportgebied geen onaangenamer schouwspel, behalve misschien een ontmoe ting van zwaargewicht-beroepsboksers, dan I een waterpolo-competitiewedstrijd Fn niet 1 omdat men te forsch speelt, of omdat eens iemand zich vergeet en een tegenstander in drift een opstopper geeft dat komt bij alle spelen voor Neen om de ge niepigheid van de voortdurende ontduiking der spelregels. De heele mentaliteit in een wedstrijd is j hopeloos mis Twee zeventallen spelen niet alleen tpgen elkaar maar vooral t^gen den scheidsrechter. Vasthouden onder water trappen onder water zijn aan de orde van den dag Bij het uitzwemmen gaan de spe lers vóór de goallijn liggen inplaats van erop. zooals voorgeschreven is. Wie dit het verst weet te doen zonder door den scheids rechter gesnapt te worden is de matador, e_n heeft de meeste kans om den bal te halen. Dp regpl dat alle spelers moeten blijven liggen zoodra voor pen overtreding gefloten is. wordt vrijwel constant over treden Eer de vrije worp is genomen Irachl men weg te komen nauwkeurig den scheids- rechter in de gaten houdend. Naast den regel van alle balspelen- keep your er on the ball staat hier onmiddellijk keep your eye on the referee. Houd hé: in de gaten en neem hem ertusschen! Ik overdrijf werkelijk met geen woord. Hoe dit uit het oogpunt van sportivile beoordeeld moet worden behoef ik niet I zeggen Ten aanzien van het z.g. tweemetersp is in de practijk gebleken, dat men de middenvoor met geoorloofde middelen vaa niet van scoren kan weerhouden. Op <j tweemeter-lijn gebeuren dan ook wel c meeste overtredingen. Ik heb wedstrijd? gezien waarin om de paar seconden floten werd. Dat het Engelsche reglement de belacht lijke bepaling bevat, dat bij sommige ove tredingen de zondaar uit het water mo. worden gestuurd maar weer mag lenij komen zoodra er een goal is gemaakt, gee tot andere dingen aanleiding. Het meestal vrijwel onmogelijk om met z. tegen zeven man stand te houden, en di komt het voor dat men dan maar gau een bal in eigen doel laat gaan om de bestraften speler terug te krijgen! Wat ee opvatting I Hel voorldurenden va-et-vient van ui gezonden en terugkeerende spelers tijdei een wedstrijd is een redicule vertoonin maar dat laat ik daar. Het ergste van heele zaak is dat jongens, die dit spel ga? beoefenen, leeren dat zij de regels opzett lijk moeten ontduiken, om er 9ucces in kunnen hebben. Het heeft daarom h tegendeel van opvoedende waarde gekregi en het is daardoor een gevaar inplaats vi een propaganda voor de zwemsport g werden. Het aantal beoefenaars van het sp neemt niet toe. De competitie blijven klei Zeer velen die het zwemmen als sport fc oefenen interesseeren zich alleen vo snelheidswedstrijden, die volkomen h vcrloopen. En zij hebben gelijk. Het logische en onvermijdelijke geve van het wanbegrip, waaronder gespee wordt, is dat de spelers zeer prikkelba zijn en de supporters niet minder. 1 meeste competitiewedstrijden gaan ra groot geschreeuw en ruzies, dikwijls dend tot onverkwikkelijke incidenten, g paard. De heer Peereboom gaat verder: Men dient nu ten snelste te handele Als de Fédération Internationale ni dadelijk te overreden blijkt, zou ik er toe alle aanleiding voor vinden, dat men in oi land begon met de competities voorloop op te schorten of volgens een ander systee: te houden b.v. de methode, waarbij el! club zelf vóór het seizoen opgeeft leg? wrelke andere zij wil spelen. Dat zou fei minste liet ..oude zeer", de ruzies tusscht clubs, die uit den wantoestand ontstaan zip opzij zetten. Ieder volgend seizoen onder de huid; spel voorwaarden maakt de situatie erge Eu alleen een massa-actie, door de clubs» de spelers zelf ingezet en doorgevoerd, h verbetering brengen. Gelukkig zijn er nu teekenen. die aank ding geven tot de hoop, dat de actie zal g voerd worden en met succes. De moo zwemsport en ook het oorspronkelijk zoo i teressanle. flinke en krachtige waterpol spel verdienen het. Sport en Spel zijn goed, kunnen prachlii uitwerking hebben zelfs, maar alleen als i eerlijk en loyaal beoefend worden. Ande schuilen er groote gevaren in. Carpentier nog altijd in tiei Wat doet George Carpentier tegenwoo dig, vraagt „Sport in Beeld", en het gee zelf het volgende antwoord: Voor de cinema spelenHij vervult thai een rol in de Fransche film „La Sympb nie Pathétique" van een jong officier, d evens allround sportman is. Men ziet he zoowel een vliegmachine besturen a's go' spelen, en bovendien geeft Georges ei stelletje rebellen met z'n vuist Je nood" opdoffers. De film werd in Algiers or?eD men en deze opnamen trokken de belan stelling van de inboorlingen. Zoo sloeg een gegeven oogenblik een rijke caïd bi experiment gade. Hij zag den oud-weje! kampioen aan den arbeid en was zoo do zijn kracht en lichamelijke schoonheid g troffen, dat hij hem een hoog gesalane? den post aanbood als particulier leider de physical culture Maar Carpentier ble liever voor de ..movies" spelen dan datt don Algerijntjes leert, wat goed aan spo doen is. Of ie gelijk heeft' Welke prijzen de wielrenne wonnen. „L'Auto" publiceert eenige gegeve: omtrent het renseizoen 1928. Ze geeft daa bij een opgaaf van de dooi de renners t> haalde prijzen met een classificatie. Vch een eersten prijs 5 punten, voor een tff* den 3, voor een derden 2 en voor een v'e den prijs l punt). Stayers: le 2e 3e 4e Pc' 22 9 6 2 U 18 12 4 2 S Tollembeek (B.)... 13 15 4 7 16 7 6 2 16 5 3 4 iö 13 5 10 3 A 11 9 7 1 7 12 7 2 9. Snoeck (Ned.) 8 7 7 2 10. Grassin (Fr.) 7 7 8 5 Sprinters 1 Michard (Fr.) 35 8 3 4 2. Faucheux (Fr 18 16 2 3 3. Kaufmann (Zw.) 19 9 6 1 11 5 4 2 5. Schilles (Fr.) 6 6 6 3 5 4 8 3 3 7. Fricke (D.) 4 6 6 2 8. Moeskops (Ned.). 5 2 3 2 9. Leene (Ned.) 6 0 3 10' M. Bera-imani (I.) 3 2 6 2 11. Degraeve (B 4 3 3 0 12. Mourand (Fr.) 2 6 1 3 3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 12