fifrte JAARGANG ZATERDAG 27 OCTOBER 1928 No. 21050 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuw* van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: SO Cts. per regel roor advertentièn uit Leiden en plaatsen waar agentschappen ran ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentièn 85 Cts. per regeL Kleine Advertentièn uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechl Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cis. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque, en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 12 35. per weekƒ0 18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0 18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit ZES bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van W. Th. den Hollander om vergunning tot het oprichten van een melk-inrichting en zuivelfabriek in het perceel Lage Rijndijk No. 6. ka dastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie No. 740. Gelet op de arlt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek met de bijlagen op de Se- iretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 10 Nov. gk. des voormiddags te hali elf nren op tel Raadhuis, gelegenheid zal worden ge geven om bezwaren tegen dit verzoek in brengen, terwijl zij er de aandacht op Vestigen, dat niet tot beroep gemachtigd jim zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of (en zijner leden zijn verschenen, teneinde jiunne bezwaren mondeling toe le lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 27 October 1928. 10293 PRINSES JULIANA. H. IC. H. Prinses Juliana heeft het Haar iangeboden eerelidmaatschap van het Leidsche Pilgrimfathersgenootschap aan vaard. TENTOONSTELLING VAN PORTRETTEN IN DE LAKENHAL. In de Lakenhal zal omstreeks Kerstmis een tentoonstelling worden geopend van Portretten uit het tijdvak 18001850. De heeren mr. dr. J. C. Overvoorde, voor zitter, A. Coert, secretaris (correspondentie adres: Sted. Mus. De Lakenhal. Leiden), W. J. J. C. Bijleveld, dr. J. J. de Gelder, prof. dr. W. Martin en mr. A. Staring heb ben zich bereid verklaard een commissie te vormen voor het organiseeren dezer tentoon stelling, terwijl onze burgemeester mr. A. van de Sande Bakhuyzen het eerevoorzitterschap heeft aanvaard. De bedoeling is vooral portretten uit Lei den en omgeving te verkrijgen, aangevuld met belangrijke werken van elders. Niet al leen zullen olieverfportretten worden geëx poseerd, maar ook miniaturen, teekeningen en silhouetten, zoodat een zoo volledig mo gelijk overzicht kan worden gegeven, van wat Leiden en omgeving aan goede portret kunst uit de eerste helft der 19de eeuw bezit. WETENSCHAPPELIJKE VOORDRACHTEN. Vanwege de Vereeniging lot vestiging van Bijzondere Leerstoelen zullen in het klein- auditorium der Rijks-Universiteit alhier, de Volgende voordrachten gehouden worden: Dr. H. Schokking, te 's-Gravenhage, over „Theosophie" op Donderdag 8 November en Donderdag 22 Nov. a.s. Prof. Dr. Haitjema te Groningen, over: „Anthroposophie", op Vrijdag 30 Nov. 1928, en Vrijdag 25 Jan 1929. Dr. J. C. Kromsigt te Rinsumageest, over: „Christian Science", op Dinsdag 19 Febr. 1929 «en Dinsdag 5 Maart 1929. Deze voordrachten zijn kosteloos toegan kelijk voor alle belangstellenden. ADRES AAN DEN RAAD. Door de heeren Jac. Tjalsma en G. W. L. Monné, voorzitter en secretaris van de afdeeling Leiden van den „Bond van Ned. Onderwijzers", is namens de afdeeling het volgende adres tot den Raad onzer ge meente gericht: Bij Ingekomen Stuk no. 203 stelt het dagelijksch bestuur onzer gemeente u voor de verordening van 30 Juli 1923, regelende het openbaar gewoon lager- en uitgebreid lager onderwijs in onze gemeente, te wijzi gen. De reden hiervan ijs, dat de verplichting tot het volgen van een zevende leerjaar is ingetreden. Het hoofd van de Centrale school voor het 7e leerjaar heeft hierin aanleiding ge vonden voorstellen tot wijziging van het leerplan dier school bij B. en W. in te die nen. Wij vertrouwen, dat voor deze wijzi ging de wettelijk voorgeschreven weg is ge volgd. Maar, waar o. m. een uitbreiding van het aantal leervakken wordt beoogd, waaTin ook uw College moet worden gekend, daar betreft het hier een belangrijke zaak, welke van algemeen belang moet worden geacht, «ot karakter der school zal wijziging onder- gaan, waarom het hoofd der school ook voorstelt voortaan te spreken van „Centrale school voor het 7e en 8e leerjaar en voort- tager-onderwijs". Wij constateeren dus, dat wederom door d. en W belangrijke beslissingen op onder- wQsgebied worden geno&en en voorstellen tot u worden gericht en dit zonder dat het korps onderwijzers om een oordeel werd ge vraagd en sterker nog ook zonder dat deze ambtenaren in de gelegenheid worden gesteld ongevraagd van advies te dienen. De tijd toch, tusschen het verschijnen van de voorstellen en de beslissing door uw Col lege, laat dit uit den aard der zaak niet toe. Met nadruk komen wij tegen der gelijke handelwijze op. Dat in dezen tijd en dit college van B. en W. op het oordeel van de organisaties blijkbaar geen prijs stelt, maar ze integendeel bij iedere gele genheid passeert, is wel frappant. Maar waar dit o i. in strijd is met het onderwijs- belang is het onze plicht er telkens tegen op te komen. „LEIDSCH BORGSTELLINGSFONDS" Gisteren is ten overstaan van notaris mr. H. M. A. Coebergh alhier, de acte van op richting gepasseerd van de Stichting „Leidseh Borgstellingsfonds". Dit fonds is opgericht door de heeren P. A. van Aggelen, directeur der Gemeentelijke Bank van Leening, prof. dr. P. J. Blok, pre sident-commissaris dezer instelling, prof. mr. D. van Blom, voorzitter van de Com missie tot onderzoek naar den woeker te Leiden, T. S. Goslinga .voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur, mr. P. A. Pijpacker Hordijk, voorzitter van de Leftdsche Maat schappij van Weldadigheid ter voorkoming van verval tot armoede en pastoor G. A. Smit, voorzitter van den Armenraad. In het bestuur zullen tevens zitting nemen de heer mr. P. A. van Toorenburg, secretaris van den Armenraad en mej. D. M. J. Coebergh, penningmeesleresse van de Leidsche Maatschappij van Weldadigheid. Doel der Stichting is woekerbestrijding door borg te staan voor credielwaardige cre- dietbehoevenden, die, trots ernstige pogin gen, niet slaagden in het vinden van voor credietverleening geëischte borgen. Gaarna betuigen wij aan deze stichting onze hartelijke sympathie. De behoefte aan zoo iets werd al jaren lang gevoeld, maar het viel steeds moeilijk een passenden vorm te vinden voor doelmatige hulp. Thans lijkt ons dezen vorm gevonden en de namen der stichters waarborgen een goede uitvoering en toepassing. Laten allen die daartoe in staat zijn, voornamelijk vereenigingen en voor particulieren van goeden wille, dit Fonds gedenken. WIJZIGINGEN POSTTARIEVEN. De Directeur-Generaal der posterijen en telegrafie maakt bekend, dat op 1 November in werking treedt het Kon. besluit van 18 October (St.bl. No. 398), houdende wijziging van het postbesluit 1925 (St.bl. No. 396), het pakketpostbesluit (St.bl. No. 574 1919) en het Internationaal Postbesluit 1925 (St.- blad No. 394). De aandacht wordt gevestigd op de na volgende wijzigingen, welke posttaricven met ingang van genoemden datum onder gaan. Ingevoerd is een port van 10 cent voor brieven van een gewicht van meer dan 20 gram en niet meer dan 100 gram, welke in z.g. locaal verkeer' worden verzonden. Het tarief der brieven in het algemeen verkeer met België is verlaagd tot 10 cent voor de eerste 20 gram en tot 71/» cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. Het tarief der brieven in het verkeer met het overige buitenland is verlaagd tot 121/» cent voor de eerste 20 gram en tot 7V2 cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. Het port der briefkaarten in het algemeen verkeer met het buitenland is verlaagd tot 7V* cent. Het port der gedrukte stukken, akten en monsters in het verkeer met Ned.-Indië, Su riname en Curacao, per landmail en in het verkeer met het buitenland is verlaagd tot 21/» cent per 50 gram. Het minimum port voor akten bedraagt in de onder alinea 7 bedoelde gevallen per zending 121/* cent; het minimum port voor monsters bedraagt in die gevallen per zen ding 5 cent. Het port der Braille-drukwerken in het verkeer met Ned.-Indië, Suriname en Cu- rapao en met het buitenland is verlaagd tot 2Vs cent per 1000 gram. Het bij vooruitbetaling verschuldigde recht wegens expresse-bestelling van brief postzendingen in het verkeer met Ned.-Indië en met het buitenland is verlaagd tot 25 cent. In verband met de verlaging van het tarief der brieven in het internationaal ver keer zijn de antwoord-coupons van 1 Nov. a s. af hier te lande inwisselbaar tegen een frankeerzegel van 12lh cent of tegen 2 of meer frankeerzegels tot een gezamenlijke waarde van 121/* cent. In overeenstemming met de ter zake in het binnenlandsch verkeer geldende rege ling is de mogelijkheid geopend ook in het internationaal verkeer korting te verleenen op porten en rechten, indien de afzenders ten opzichte van de le hunnen behoeve te verrichten diensten zoodanige voorzieningen volgens door den Directeur-Generaal der posterijen en telegrafie te geven voorschrif ten kunnen treffen, dat de zelfkosten der posterijen met betrekking tot deze diensten worden verminderd. In het internationaal verkeer kan korting nochtans alleen worden verleend, nadat ter zake overeenstemming met de betrokken buitenlandsche postadmi- nistraliën is verkregen. In gebruik worden gesteld een frankeer zegel van 27Va cent en briefkaarten met zegelafdruk van 7V* cent. Postzegel boekjes met 24 frankeerzegels van 15 cent worden niet meer aangemaakt. In de plaats daarvan worden verkrijgbaar gesteld postzegelboekies, bevatiende 24 frankeerzegels van 12Va cent. De briefkaarten met zegelafdruk van 10 c q. 121/» cent zullen na 31 October a.s. zonder wijziging worden opgebruikt. Zij worden van 1 November a.s. af verkocht tegen den prijs van 71/# cent. De bij het publiek voorhanden briefkaar ten van 10 cent kunnen uiterlijk 31 October a.s. tegen ontvangbewijs bij de kantoren der posterijen, de poststations en de agent schappen worden ingeleverd. Op 1 Novem ber a,s. worden de ingeleverde briefkaarten tegen intrekking van het ontvangbewijs aan belanghebbende teruggegeven, met terugbe taling van 2V» cent per kaart. De bij het publiek voorhanden frankeer zegels van 15, 10 en 3 cent kunnen mits zij gaaf en ongeschonden zijn, gedurende de maand November a.s. bij de kantoren der posterijen worden ingewisseld tegen fran keerzegels van resp. 121/», 7 h en 21/* cent, tot een gelijke totaal-waarde, eventueel met bijvoeging van een overschietend bedrag in geld of in zegels van andere waarde. Desge- wenscht kunnen de frankeerzegels van 15, 10 en 3 cent worden ingewisseld tegen een gelijk aantal frankeerzegels van resp. 121/*, /V2 en 2V2 cent, met terugbetaling van het prijsverschil in geld. Tegen 1 November a.s. verschijnen nieuwe uitgaven van ae tarieftabel en van het tariefboekje, welke verkrijgbaar worden ge steld bij alle kantoren der posterijen, tegen den prijs van resp. 5 en 10 cent per stuk. MEVROUW SCHOKKING OVER MAROKKO Op uitnoodiging van den Ned. Chr. Vrou wenbond hield gisteravond in de Nutszaal onze oud-stadgenoote mevr. J. Schokking- Metelerkamp, thans te Katwijk, een lezing met lichtbeelden over Marokko, in welk land zij in den afgeloopen zomer eenigen tijd vertoefd heeft. De presidente, mevr. Riemens, opende de vergadering, liet zingen Ps. 33 vs. 11, ging voor in gebed en heette vervolgens de aan wezigen welkom, in 't bijzonder de spreek ster van hedenavond, die de oprichtster is van de plaatselijke afdeeling van den N. O. V. B. Mevr. Schokking, hierna aan het woord komende, gaf op onderhoudende wijze haar indrukken weer van het Westersche rijk van den Islam, zoo vol van mysterie, met zijn, schilderachtige witte steden, zijn merk waardige bevolking in Oostersehe kleed ij en 'ziin weelderigen plantegroei. In Marokko treft ons het contrast van de moderne beschaving, er door de Fran- schen gebracht, en de middeleeuwsche, ja wellicht nog oudere inheemsche cultuur. Te Tanger maakte spr. het eerst kennis met de Oostersehe wereld; toch is Tanger een internationale stad, die door groote aantallen toeristen wordt bezocht en waar veel Europeanen wonen. Vaq Tanger ging spr. naar Fez, een treinreis, die 10 uren duurt. Fez is de hoofdplaat® van Noord-Ma- rokko en de residentie van den sultan; het is een zeer oude, door en door Arabische stad, die voor den Westerling een zeld zame bekoring bezit. Mevr. Schokking bezocht vervolgens Ra bat, een badplaats waar veel Fransch leven is; Marrakech, de oude hoofdstad van 't Zuiden van Marokko, tevens de stad der amusementenCasablanca, een goeddeels Fransche stad; ook bracht spr. een bezoek aan het Atlasgebergte met zijn eeuwige sneeuwtoppen, aan welks andere zijde de Sahara ligt. In deze streek wonen de Berbers, 'n nog niet onderworpen stam, die nog veel sla ven houden. De bevolking van deze landen is Moham- medaanschhun godsdienst bestaat in bid den, vasten en het geven van aalmoezen. Wat de Christenen betreft, is de Katho lieke Kerk er sterk; Protestanten vindt men er zeer weinig. Spr. eindigde met den wensch uit te spreken, dat de Marokkanen, die thans ondergaan in zinnelijkheid, Christus mo gen leeren kennen als ook hun Heiland en Heere. De presidente dankte Mevr. Schokking voor haar bijzonder belangwekkende lezing, die met mooie lichtbeelden werd toegelicht en sloot daarna de vergadering met dank zegging, nadat eerst nog gezongen was Gez. 180 1. VEREENIGING TOT BEVORDERING DER BELANGEN VAN SLECHTHOORENDEN. De ledenvergadering voor de afd. Leiden en Omstreken van bovenstaande Vereeni ging in hei Leidsche Volkshuis uitgeschre ven, had voornamelijk ten doel te komen tot de verkiezing van een vast bestuur. Vol gens een reglementaire bepaling toch, moest vóór 1 Nov. 1928 het tijdelijk bestuur, dat de belangen der afdeeling een jaar lang had behartigd, door een vast bestuur zijn ver vangen Alle leden van het tijdelijk bestuur hadden zich beschikbaar gesteld en met al- gemeene stemmen werden allen gekozen, zoodat het bestuur der afdeeling op dezelfde wijze blijft samengesteld, als dit vóór de verkiezing het geval was. De gang van zaken èn gedurende het laatste jaar èn bij de verkiezing geeft het bestuur alle vertrouwen op den toenemen- den bloei der afdeeling. Bij monde van de presidente deed het echter een beroep op de blijvende en toenemende medewerking van de leden. Het is reeds eerder gezegd, er valt nog zooveel te doen op maatschappelijk ge bied, vooral ten opzichte van werkverschaf fing aan S. H. en onderwijs aan S. H. kin deren. Bij den uilslag van den lipleeswedslrijd bleek, dat de eerste prijzen behaald waren door personen, die geregeld cursussen in lipleesonderwijs hadden gevolgd; wel een bewijs van hoe groote beleekenis het onder wijs hierin is tot het begrijpen van hetgeen wordt gezegd. Waar de kosten voor lipleesonderwijs misschien voor sommigen een bezwaar kunnen zijn, hoopt het bestuur de middelen te vinden, ook hierin tegemoet te komen. De bespreking over te houden excursies gaf aanleiding, ook de mogelijkheid van het instellen van fiets- en wandeltochten te overwegen. Nog deelde de presidente mede, dat op de bijeenkomsten in November en December een aantal lichtbeelden zullen worden ver toond van de Molukken en de Philippijnen, eigen opnamen van iemand, die deze eilan den op een reis met de K. P. M. bezocht, zoodat de aanwezigen dan van iets heel bijzonders zullen kunnen genieten. Na de pauze werd de avond besloten met een gewone bijeenkomst. Op het witte doek werden een aantal beelden vertoond uit de schilderachtige omgeving van Arnhem en Nijmegen, waarbij menigeen bekende plekjes ontdekte. De zeer mooie platen waren be langloos door een vriendelijk stadgenoot ter beschikking gesteld. De goedgeslaagde avond eindigde met een napraatje, waarna men om half 11 huistoe ging. BUURTVEREEN. „EENSGEZINDHEID". De Buurlvereeniging „Eensgezindheid", die waarlijk geen introductie bij het Leid sche publiek meer noodig heeft en wier werk in het belang van de jeugd in de Zijlsingelwijk veler sympathie wegdraagt en andere wijkvereenigingen ten voorbeeld is geweest, vierde gisteravond in de keurig versierde groote zaal van L'Union haar eerste lustrum. Het was dien avond juist vijf jaar geleden dat de vereeniging op initiatief van den wakkeren heer F. v. d. Broek werd opgericht, die er al dien lijd de ziel van was en voortzitter tevens. De opkomst was bijzonder groot. Geen plaatsje in de zaal was onbezet. De buurt vereniging „Zuiderkwartier" was o.a. ook vertegenwoordigd en had haar oudere zus- t&r vereerd met een prachtige bloemen mand. Precies acht uur opende de heer Van der Broek de feestelijke bijeenkomst met een hartelijk welkom lot de aanwezigen, en bracht daarna nog eens in herinnering wat er in den afgeloopen zomer voor de kin deren (een kleine 300) werd gedaan. Verder deelde hij mede dat er zoowel van onzen burgemeester mr. Van de Sande Bakhuyzen als van jhr mr. dr. De Gijse- laar, gelukwenschen waren ingekomen, zooals ook van de 3 October vereeniging en van enkele Zuster-organisaties. Spr. bracht de betrokkene daarvoor dank, dankte tevens de vele vereenigingen en per sonen, die in den loop der jaren het be stuur met raad en daad hadden bijgestaan; afzonderlijk noemde hij in dit verband den heer Bernard de Koning. Na de toegejuichte openings-toespraak volgden er voor het bestuur eene veras sing. waarin de kinderen zelf de hand hadden. Het begon met een schitterend tableau, waarin in afwisselende kleuren hulde werd gebracht aan het bestuur. Daarna werden de bestuursleden op het podium geroepen, om van een klein meis je, dat een toepasselijk gedichtje opzegde, ieder een groote insigne in ontvangst te nemen. De heer Van den Broek zeide, dat zijn echtgenoote de hand in deze verrassing had gehad. Eindelijk hadden eenige jonge meisjes, geheel op eigen initiatief, mooie kransen gemaakt, die al weer met een tableau er bij, den respectievelijke bestuursleden werden aangeboden. Intusschen weerde het orkest zich dapper waardoor vóór dat met een eigenlijke programma werd begonnen er al stemming in de zaal kwam. De Chr. Mandolineclub „Marjacof" direc teur de heer J. P. A. Meijer, opende het officieels programma met het spelen van BINNENLAND. Een motie van de ingelanden van den polder Slnipwijk tegen de droogmaking. (Binnenland., 2e Blad). De samenstelling van den raad voor de psychopatenzorg. (Binnenland, 2e Blad). De herclassificatie der gemeenten voor de personeele belasting. (Binnenland, 2e Blad). BUITENLAND. Het Dnitsche kabinet heeft vergaderd over het schadevergoedingsvraagstnk. (Buitenl., le Blad). Engelsche staatslieden zingen den lof van den Volkenbond. (Buitenl., le Blad). Maandag eindigt de staking te Marseille. (Buitenl., 2e Blad). eenige nummers, waarnaar met aandacht werd geluisterd. Niet minder bevielen de drie liederen: „Mijn Nederland", „Lofzang" en „Slaap Zacht" gezongen door de „Elf* jes" een clubje van elf der grootste meis-i jes uit de buurt, waarvan helaas een was uitgevallen doordat zij moest worden op-> genomen in een Zieken-inrichting. De voorzitter dankte de meisjes, als mede den heer Mulder onder wiens leiding de zang was ingestudeerd. Het nummer dat hierop volgde viel al zeer bijzonder in den smaak. De dames* gymnastiekvereniging „Concordia" voerde onder leiding van den heer J. Nievaart eenige Niels Bukh- en rhylmische oefe- ningen uit, die hartelijk werden toegejuicht. Ter afwisseling gaf de humorist de heer C Spaanderman, die zich reeds verdienste lijk had gemaakt met het arrangeeren van de tableaux, eenige voordrachten en daar* op volgde het meer kunstzinnig gedeelte, waarbij mej. IJda van Grol (piano) en de heer C. Verver (viool), de aanwezigen wisten te boeien. Wij mogen hierbij niet vergeten de aardige begeleiding op de piano het „Ave Maria" door het dochtertje van den voorzitter, Grietje v. d. Broek, te noemen. Ter versterking van de kas, de vereeni ging heeft een jaarlijksche begrooling vai^ circa f. 1300, waren er allerlei attracties, waaronder een verloting van tal van mooie prijzen door vreemde vereenigingen wel willend aangeboden, georganiseerd. Het was al heel laat, toen de, ook in het speechen onvermoeide voorzitter, de zoo bijzonder geslaagde lustrumviering sloot. En thans stevent Eengezindheid, op dezelfde loffelijke wijze naar haar tweede lustrum. VEREEN. VAN OUD-LEERLINGEN VAN „MATHESIS SCIENTIARUM GENITRIX". Gisteravond werd in „Den Burcht" de jaarvergadering gehouden van de Vereeni ging van oud-leerlingen van het genootschap. „Mathesis Scientiarum Genitrix". De vergadering, die slecht bezocht was, werd wegens ontstentenis van den voor zitter, den heer O. S. Knoltnerus, en wegens bedanken van den vice-voorzitter, den heer II. J. Planjer, voorgezeten door den heer D. van Lith. De notulen der vorige vergadering werden onder dankzegging aan den secretaris goed gekeurd. De heer Verhulst deed vervolgens mede- deeling van een ingekomen schrijven van den heer H. J. Planjer, waarin deze mede deelt ontslag te nemen als bestuurslid. De voorzitter wijdde eenige hartelijke dankwoorden aan het werk van den heer Planjer, waarbij de vergadering zich aan sloot, terwijl den secretaris werd opgedragen den heer Planjer een dankschrijven te zenden. Hierna werden eenige mededeelingen ge daan betreffende de oprichting van een bi bliotheek. Deze zou reeds in den afgeloopen zomer klaar zijn geweest, doch nu hoopt het bestuur, dat zij spoedig gereed zal zijn. Ten slotte werd nog medegedeeld, dat de plannen tot samenvoeging van de Vereen, van Oud-leerlingen met die van Leerlingen zijn mislukt, in verband hiermede had het bestuur besloten een propaganda-actie op touw le zetten ter versterking van de veree niging door het aanwerven van nieuwe leden. Hierna werd het keurig samengestelde jaarverslag door den heer H. H. Verhulst gelezen, onder dankzegging goedgekeurd De rekening en verantwoording van den penningmeester, den heer A A. Schreuder, gaf aan inkomsten een bedrag van f. 1212.33 (waarin het batig saldo van vorig jaar ad f. 669.68), terwijl de uitgaven bedroegen f 603.63, zoodat er thans een saldo is van f. 608.70.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1