DIRECTOIRES BELANGRIJK BERICHT S. H. C. SMITS ZOON C. v. KLAVEREN - LANGE MARE 28 OPENBAAR SLACHTHUIS M. DE VRIES VERZUIM VOORAL NIET ALS U GAAT WINKELEN UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN, W)or 4 jaar 39 Cent Damesmaat 98 Cent DITO WOL MET ZIJDE Kindermaten vanat 95 Cent Damesmaat f. 1.95 Prinsessekade 3-4-5 - Doezastraat 20 ZEER GROOTE PARTIJ RUNDVLEESCH Flinke Kookster Flinke Loopjongen J. H. PHILIPSEN ATTENTIE. ij legde er nadruk op. fen eerste dat de thode feitelijk niet nieuw is en bepaalde dcrdeelen ervan reeds vroeger in sojnmige treken werden toegepast, en ten tweede dat de methode niet een onveranderlijk recept js, dat overal letterlijk moet worden opge volgd. De methode moet gewijzigd worden n3ar de omstandigheden. Door het gebruiken van lagere temperaturen, het gedeeltelijk opwarmen met water, gedeeltelijk met wei en het. zoo noodig, toevoegen van meer zuursel aan de wrongel, is het in vele geval len gelukt, een betere, meer gesloten kaas to maken. Als middel tegen het ..los" heeft de nieuwe methode groote verdiensten. Spr. besprak verschillende detailpunten der kaas makerij volgens de nieuwe methode en ook de twee methoden van in-'t-vat-brengen der wrongel, n.l. aan één stuk of aan brokken, hoewel deze methoden feitelijk buiten de quaestie: nieuwe of oude methoden staan. De heer Van Wijnen erkende, dat de nieuwe methode goede resutaten kan geven in gevallen waarin de boeren tobben met iet gebrek „los". Als medicijn voor bepaalde ;evallen heeft hij dan ook volle waardeering oor de nieuwe methode. Ilim. die volgens de oude methode een prima product bereiden, ried hij echter ten sterkste af. uit verander zucht de nieuwe methode te gaan toepassen zij kunnen daarbij niets winnen, meer wel verliezen. Hel prima product, volgens de oude methode bereid, is niet te overtreffen. Z.i. is het gevaar groot, dat de nieuwe me thode zal leiden tot een soort kaas. welke te zeer de fabriekskaas nabijkomt. Dien kant moet het met de bereiding der volvette Goudsche kaas op de boerderij zeer zeker niet op. Het aanzien en de prijs, kortom de standinge van de volvette boerenkaas staat in hooge mate onder den invloed van het prima product van betrekkelijk weinige boerderijen; de prijs van de tweede soort wordt mede bepaald door dien van de eerste swrt. Tot eiken prijs moet daarom wat spr, bet top-product noemt, op bet hoogst moge- ['ke peil worden gehouden. Van het aan- tën-stuk-in-het-vat brengen van de wrongel toonde spr. zich een tegenstander; men ver krijgt daardoor een gesloten zuivel, met heel weinig gaatjes, dat echter in den handel, en vooral in Duii9chland, weinig gewild is. De tijd om een definitief oordeel over de nieuwe methode van kaasmaken uit te spreken, is intussehen nog niet gekomen. Er zijn nog proeven in gang. van Welker uit slag tc zijner tijd mededeeling zal worden gedaan. Besproken werd, op welke wijze bij de boerenzoons belangstelling voor de organi satie zou kunnen worden gewekt en hun een taak zou kunnen worden gegeven. Tenslotte werd aan het bestuur opgedra- n, bij de regcering er op aan te dringen, onverwijld maatregelen te nemen tegen het n omloop kpdien van uit andere landen langevoerde schadelijke gerst. IMMORTELLEN. Wanneer de zomerbloemen zjjn verdwenen, en 4© laatste herfstbloemen afgesneden of bevroren, ziet men vele vaasjes leeg of in:de last opgeborgen tot het volgend jaar, want niet iedereen past het voor bloemen uit den vinkei geld uit te geven. Op het platteland en ook wel in de dorpen en zelfs in de ste den ziet men vensters met nagemaakte bloe- die soms heel aardig zijn, maar toch kunstproducten blijven en daarom mij niet intrekken. Dat de koopers behoefte hebben om ook des winters bloemen in huis te zien, doet overigens prettig aan, maar de6 te meer treft 'et m\j, dat er blikbaar veel te weinig werk rordt gemaakt van zulke bloemplanten, waar in de takken gedroogd ku n worden en aldus een geheelen winter lang do kanier tonnen sieren. Het is niet eens noodig, dat deze gedroog- bloemen in een winkel worden gekoent, sant wie over een stukje grond kan be schikken, waarin bloemplanten willen groei- on, die kan wel enkele gewassen telen, die bei gewenscht materiaal leveren. We vinden zulke planten onder de oen en tweejarige gewassen en ook onder de overblijvende planten. Er is dus keuze 2ölfs voor de smalste beurs. Onder de eenjarige planten vinden we in flkc prijscourant zaden van immortellen, pa pier- of stroobloemen aangeboden. Zoo Acro- clinium album met witte en A. roseum niet rose bloemen van tamelijke grootte. Ammo- bium alatum heeft groote, witte bloemen, ter wijl men in Helichrysum bracteatuin de tui len scharlaken, donkerbruin, geel wit, roze en zalmkleur vindt. Ook Rhodanthe heeft en kele variëteiten, evenals Xeranthemum. Het zijn alle planten, die tot de familie der sa mengestelde bloemigen behooren, die bloc-m- hoofdjes dragen. Zij worden in het voorjaar gezaaid, hetzij in den vollen grond of eerst in een bakje. Hierop ga ik nu niet verder in, omdat op de zakjes of in de prijscourant van eiken goeden zaadhandel de cultuur-aan wijzing staat gedrukt, die men gerust kan volgen. Ook onder de siergrassen zijn er die zeer geschikt zijn om te worden ge droogd. Men snjjdt de aren eenige dagen voordat zij geheel rijp zijn en haugt ze om gekeerd op een donkere doch luchtige plaats te drogen. De Briza-soorten die het z.g. siddergras leveren, Lagurus ovatus nudaele- gantissima, een sierhanger met sierlijke bioemaren en nog enkele andere meer, leenen zich heel goed voor het maken van zooge naamde Makart-hoeketten, die in den tijd van den schilder Makart veel opgeld deden, maar langzamerhand verdwenen. Niets belet ons echter vazen te vullen met gedroogde bloe men en grassen, die het in sierlijkheid van de Makar-boeketten winnen. De cultuur van de siergrassen is zeer eenvoudig. Men kan in het voorjaar zaaien, maar het is beter dit reeds in September te doen. De plantjes over winteren dan en bloeien reeds in Mei, Juli, terwijl ze anders eerst in Augustus of later tot bloei komen. Onder de tweejarige planten treft men de goed bekende maar desniettegenstaande wei nig gekweekte Lunaria biennis of Judas penning aan. De soort draagt lilaroode'bloe- men, die in het voorjaar een heel aardig effect maken, de variëteit aiba bloeit wit. En ten overvloede is er nog een variëteit met witbont blad. Men zaait deze planten in Mei in den vollen grond en verspeent ze zoo spoedig mogelijk, om ze in het najaar op een afstand van pl.m. 40 c.M. uit te piaateu op de plaats waar zij bljjven staan. Het is ge- wenscht dat dit gewas niet in de volle zon wordt gezet maar eenigszins in de schaduw bijv. van struiken. Het zijn niet de bloemen, die men droogt Neen, men kan de planten geheel laten uitbloeien en in dezen toestand ten volle van haar genieten. Na den bloei gaan de zaden rijpen en als dit proces tot oen goed einde is gebracht, snijde men de stengels af en droge ze, om daarna de buiten wanden van de vruchten met de zaden te ver wijderen, waarna alleen het witte vlies over bluft, waaraan de zaden waren bevestigd. Het zaad gebruike men om nieuwe planten te kweeken. Zooals men ziet alle*- zeer een voudig en productei. Onder do vaste of overblijvende planten treft men eveneens enkele gewassen aan, die materiaal leveren, dat in gedroogden toestand voor de versiering van onze vertrekken kan dienen. Ik noem de kogeldistels, waarvan Echinops Ritro met haar staalblauwe bloem- hoofdjes een der meest bekende is. Haar variëteit tenui foluis is sierlijker nog door haar fijner gedeelde bladeren. Naar mijn smaak bevalliger zijn de blau- we distels of kruisdistels uit het geslacht Eryngium, welke soort amelhystinum, ame thyst blauwe stengels en bloemhoofdjes draagt. Zjj wordt dikwijls verward met de soort Oliverianum, die staalblauw van kleur is en veel hooger wordt. Tweejarig is de fraaie E. giganteum, waar van de bloemen zilverachtig wit zgtu terwijl de bladeren een blauwgroene bezitten met wtte nerven. Men vult alleen met deze distels niet te kleine vazen en bereikt een sehi'.to rena effect. Sla lice met haar eigenaardige stengels vol b.auwe bloempjes vindt men dikwijls in bloemenwinkels, omdat van dit gewas hier en daar culturen worden aange troffen met het doel de gedroogde bloe- men in den handel te brengen. Evenzoo de takken van de larapionplaat Pbysalis Alkekengi en Ph. Franchetti die veel grooter en donkerder gekleurde lampi ons voortbrengt. Wie over een zonnig plekje kan beschik ken ,zal deze lampionplanten kunnen kwee ken. De bloemen zijn van geen beteekenis, maar de soms grillige stengels met de schitterende roode vruchten vormen een sie raad van de plant, waarvan wjj ons tijdig meester maken om er den geheelen winter van te genieten. Het is thans de lijd niet om te zaaien, maar meD kan nu plannen maken voor het vol gend jaar en ook heeft men nu meer dan in den zomer tijd om eens rustig een prijs courant te doorbladeren. Men noteere dan wat men wil bestellen en als de keuze valt op vaste planten, dan koope men die nu reeds en zet ze in den tuin. Vraag: Ik heb een seringenboom waarvan de takken erg naar beneden groeien. Kan dal ook verholpen worden met snoeien? Zoo ja, wanneer is het daarvoor de goede tjjd? J. J. te L. Antw.: Door de hangende takken in te korten op een lager zittende zijtak, Kant U hierin wei verandering brengen. Daar voor is het nu niet de goede tijd. Dat doet U 't beste direct na den bloei. Alleen als 't erg hinderlijk is kunt U hot nu doen. Maar U Zult noodwendig een deel van de bloemen wegsnijden. J. S. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Red. onder motto „Tuinbouw". PLUIMVEE. VETMESTEN. Overtollige dieren, hetzij overjarige of jonge hanen, en hennen, bestemt de stads- kippenhouder voor den Dot. Sommigen be sluiten dan ze eerst te mesten om de bout eenige onsen zwaarder en het vleesch, naar men meent, sappiger te krijgen. Hiertoe zijn noodig rust. rijkeliike voeding en verblijf in getemperd licht. Daartoe dient dan het mesthok. dat ongeveer 70 centimeter boven den beganen grond behoort te staan, tot gemakkelijke behandeling. Het moet in bodemoppervlak voor één dier ongeveer /O bij 70 centimeter zijn. Het is goed eenige ge lijkvormige hokjes onmiddellijk naast elkaar te zetten, daar meestal bliikt. dat de eetlust langer normaal blijft als het opgesloten dier bemerkt, dat ook anderen uit denzelfden bak eten. De bodem bestrat uit latten om den mest er te laten doorvallen. Alleen aan de voorzijde zijn ook latten, zoo wijd van elkaar, dat het dier er gemakkelijk den kop kan doorsteken om het voer te gebruiken, dat zich in don trog aan den buitenkant be vindt. Dat voer beslaat uit een goed door kneed mengsel van maismeel. gerstemeel of rijstemeel, aangemengd met karnemelk, waarbij ook fijngemaakte, gekookte aardap pelen en wat hennepzaad gevoegd kunnen worden. In de eerste dagen gaat men van het gewone graanvoer enz. slechts geleide lijk over tot 'nel daareven genoemde mest- voer. De (rog moet 4 of 5 malen oer dag ge vuld worden. Zijn de dieren verzadigd, dan neemt men der. lm? weg Het is goed door net mostvoer wat graan, bijv. mais, te men gen om de spijsvertering beter gaande te houden. De plaats, waar het meslhnk staat, moet frisch zijn. maar niet koud of tochtig en liefst zéö. dat alles niet helder belicht is. Het getemperde licht geeft meer aanleiding tot rustig blijven, een der eerste voorwaar den tot vet-aanzetling. Goed vleezige dieren zijn in twee, oudere en magere in drie weken slachtrijp. Als die tijd om is. moeten ze geslacht worden, daar ze anders zie'k zouden worden tengevolge van de on na luurlijke, overdadige voedering en de ge dwongen rust. Behalve deze natuurlijke wijze van vet mesten is er nog een andere mahier, meer kunstmatig, namelijk het stoppen met meel- pillen. gevormd 'uit een deeg van de hier voor gemelde meelsoorten en melk. Deze pillen zijn lang ongeveer vijf centimeter en hebben een dikte van een vinger. Tweemaal daags worden de dieren op den schoot ge nomen en in den geopenden snavel stopt oen ander persoon de bedoelde meelpilleu. duwt ze met den vinger verder en schuift ze door tot den krop. Beginnende met twee, klimt men op tot 12 pillen bij elke stopping. In hel buitenland wordt deze methode meer gevolgd dan in ons land. Daar gebruikt men op groote mesterijen een soort machine, die met den voet in beweging wordt gebracht en waarop het dier gestopt wordt alsof het worst was. Een andere manier om extra zware bou ten te verkrijgen, is het kapoeneeren op den leeftijd van vier maanden. Daar, tengevolge van castreeren, de, vorming van voortplan- tingscellen en de verdere ontwikkeling der geslachtsorganen gestuit word, neemt het dier in omvang toe en wordt dan bovendien iiog vetgemest. De operatie moet uilsluitend door deskundige hand verricht worden en toch sterven ernog wel dieren onder deze behandeling. Daar voor dat werk een stel kapoeneer-werktuigen noodig zijn en boven dien de geheele kunstbewerking niet van barbaarschheid is vrij te pleiten, komt ka poeneeren bij den kleinen liefhebber niet voor, al verkrijgt de lekkerbek dan ook een pondje vleesch meer op den schotel. Het 6preekt van zelf. dat het vetmesten, het stoppen en het kapoeneeren achterwege kunnen blijven om evengoed een misschien nog gezonderen bout op* tafel te bekomen. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmus Adrianus, z. van Adrianus van Leeuwen en van Adriana Nederend Cornelia, d. van Arie Hoos beek en van Aaltje van 't Hoog. De veehouder. J. de V. alhier, is door den Haag9chen politierechter veroordeeld tot een geldboete van f. 100 of een hechtenis van 14 dagen, wegens mishandeling van zijn buurman, den veehouder O. De 50ste jaarlijksche Unie-collecte voor Scholen met den Bijbel heeft alhier op gebracht de som van f. 186.76. In hel kerkgebouw der Geref. Kerk alhier, dat voor deze gelegenheid flink bezet was, hield ds. H. Knoop van Delftshaven Donderdagavond op uitnoodiging van de Jongelingsvereenigingen een boeiende pro- pagande-rede over- „De verwerkelijking van het ideaal". De naar stijl en inhoud •schoone en leerzame lezing, met groote wel sprekendheid voorgedragen, werd door de talrijke aanwezigen van het begin lot het einde met gespannen aandacht gevolgd. Ds. N. Willem se te Abcoude heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier be dankt. NOORDWTJXERHOUT. Een in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte, voor het stichten van kerken in de drooggemaakte Zuiderzee (Pampus-col- lecle) bracht ruim f. 57 op. Aan den aannemer H. Bouwmeester, alhier, werd de bouw gegund van een mo dern, artistiek, groot atelier voor rekening van den beeldhouwer Wenckebach, „villa Zandhorst". VOORHOUT. Burgerlijke Staud. Geboren: Cornelis Wilhelmus, z. van C. J. L. Plasmeyer en J. C. v. d. Meij. Alida Jacoba, d. van J. P. Hoogervorsl en M. Mens. Agatha Gerarda, d., van M. H. de Haas en A. Kloek. Overleden: Martina Alida Vink 56 j., ge huwd met M. Brouwer. Adriana Marga- relha Maria van Dorp 11 m. Antonia Petronella van der Ploeg 67 j., gehuwd met C. C. de Roode. Gelrpuwd: J. Angevare 26 j. en M. F. van Dam 25 j. Gevestigd: A. R. en C. F .Libeau, geko men van Den Haag. A. Kramer van Am- terdam. J .M. Sengers van Heiloo. J. Booman van 's Heer Arendskerke. J. Th. J. Buis van Obdam. J. A. van Veen van Amsterdam. G .A. Willenborg van Ob dam. J. v. Kampen van Spierdijk. J. W Bus van Haarlemmermeer. P. J. Koopman van Berkhout. A. J. A. A. Hrüger van Den Haag. W. J. M. Koning van Olerleek. P. S. Deken van Hoog woud. J. W. Minnebo van Heemskerk. H. A. Syben van Helden. J. Opdam en J. Opdam beiden van Heiloo. J. C. v. d. Beid van Deventer. F. C. v. d. Kraan van Lichtenvoorde. J. G. H. Seeker van Rotterdam. P. N. Wagenaar van Span broek. A. van Diepen van Ursen. J. H M te Locke van Helden. A. H. Mik- kelsen van Kolding. F. B. Nielsen van Odder .1. O. M. Hencke van Amsterdam. H. P. Groot van Hoogwoud. H. A, van den Berg van Noordwijkerhout. I. A. Hal- sema van Leen 9. W. L. A. Kochler van Den Ilaag Th. G. van der Poel van Was senaar, allen Leidsche vaart 2. Aan den heer H. Bakker, aannemer alhier, is ondershandsch opgedragen, het bouwen van 5 burgerwoningen te Noord wijkerhout, voor rekening van het Rijk, ten dienste van het personeel van heb nieuwe Radiostation. Naar „St Bavo" meldt, heeft Z. D. H. de Bisschop van Haarlem benoemd lot leeraar in de Sociologie aan de Landbouw Winterschool alhier den weleerw. heer rec tor A. Roozen. VOORSCHOTEN. Bazaar „De Lofstem". Donderdagmiddag had in de voormalige openbare school de opening plaats van den bazaar ten bale van de Chr. Gem. Zangver- eeniging „De Lofstem". Zeer velen hadden aan de uitnoodiging gehoor gegeven terwijl bericht van verhin dering was binnengekomen van den heer E. Vemède, burgemeester, en ds. II. P. Fort- gens, Ned. Hen', predikant. De voorzitter, de heer P. Kaayk, sprak een woord van welkom en releveerde het doel van den bazaar. Spr. zelte uiteen waarom een nieuwe piano of een grondige reparatie noodig was. Er was gevraagd, kan het koor het zelf niet betalen? De inkomsten zijn niet zoo groot. Dö goedkoopste wijze van een uit voering en ook de meest aantrekkelijkste is zang met orkestbegeleiding. Er is getracht met een uitvoering A capella goedkooper uit te zijn, doch dit faalde. Op het' honorarium van den directeur kon ook niet bezuinigd worden, want dit is verre van hoog. Spr. bracht een woord van dank aan den burgemeester voor zijn sympathie tegenover het koor; aan den heer C. Eggink Sr., wet houder. cn de familie Eggink voor den steun, dien zij steeds aan het koor heeft verleend; aan het eere-comité en ten slotte aan alle gevers, waardoor het uitgestalde de stoutste- verwachtingen overtrof. De heer C. Eggink Sr. sprak hierna een woord van waardeering aan „De Lofstem" voor het Evangelisatiewerk, dat zij in do gemeente verricht. „Do Lofstem" heeft een geestelijke betcckenis en daarom open ik graag den bazaar, aldus spr. Een bazaar is altijd iets vreemds, zij vraagt tweemaal. Spr. hoopte, dat aan het einde alles uitverkocht zou zijn. Nadat de aanwezigen het „Wilhelmus" hadden ge zongen en de voorzitter, de heer P. Kaayk, had dank gezegd voor de waardeerende woorden tot het koor gericht, werd het uil-» gestalde in oogenschouw genomen. Het ?e- heele lokaal is gevuld met verschillende stands. Iedere stand heeft een aparte ru briek. Door de artikelen in afzonderlijke stands onder te brengen is het overzicht veel rustiger.en aanlokkelijker om te koopen. De geheele indeeling geeft blijk van een goede voorbereiding en is een bezoek ten volle waard. „De Lofstem" heeft van den heer J. Kraay, banketbakker, een model piano ter bezichtiging, die kleinen en groo- ten 'doet waterlanden of in bewondering brengt voor zoo'n kranig stuk werk. Gisteravond gaf Rijnsburgs Mannenkoor onder leiding van den heer S. S. Leppink, alhier, enkele zangnummers ten gehoore. Er heerschte in de zaal een bijzonder geani meerde stemming en er was veel kooplust. IJmuiden, 26 October. VISCHPRIJZEN. 29 Tarbot per K.G. f. 1.75—0.60. 2142 Ton gen f. 3.252.20. 3 Griet per kist van 50 K.G. f. 59—26. 1 Zetschol f. 54. 364 Kleine Schol f. 30—7. 7 Bot f. 13.50. 86 Schar f. 14 —2.50. 5 Pieterman f. 24—20. 5 Gullen f. 34 22. 99 Wijting f. 9—2.Ö0. Aangekomen 4 stoomtrawlers: IJM 124, met f. 2683; IJM 261, met f. 2320 IJM 193, met f. 34*78; IJM 106, met f. 3604 besomming. En in de haringhaven de loggersKW 67, met 458 en KW 112, met 490 kantjes pekelharing voor Katwijk. Praairapport van Hr. Ms. „Vnlcanns" 24 October. Tusschen 52 gr. 51' en 53 gr. 3' Nbr en tusschen 2 gr. 4F en 2 gr. 50' 01. KWa 48, niet gevischt; KW. 143 verkend. 50 stuks f. 2.70 50 stuks f. 2.70 DE BESTE 6 CENTS SIGAAR precies tegenover MINERNA en even voor CENTRAAL Is t adres waar 'k gewoonlijk binnen GA en wat fijne 3849a „K0UPBIÉ;s" haal. GEMOLTONNEERDE SOLIDE KWALITEIT IN MODEKLEUREN 10155 even naar onze, zoowel mooie als voordeelige sorteering Pullovers, Vesten, Kousen, Sokken, Wol- en Bébé-artikelen te komen kijken ZATERDAGMORGEN OM 8 UUR, TERKOOP TAN EEN (voorwaardelijk goedgekeurd). Vet en Beenderen. Lappen vanaf 35 cent per pond. Roastbeef en Biefstuk. 3863a H. F. v. WEEREN Co., Telefoon 1674 en 2311. Het Bestuur van het Kinder- I huis „VOORDORP", te Leider- dorp, vraagt, voor spoedige indiensttreding, een P.G. en van goede getuigen voorzien. Zich aan te melden aan het Kinderhuis. 10137 Gevraagd; 10145 Boekh. PATRIA, Breestr. 156. Te koop: een Machine fabriek en Herstelplaats met woonhuis en moderne machines, gunstig gelegen aan groot vaarwater in de provin cie Zuid-Holl. Brieven Bur. v. d. Blad onder No. 3816a, Ongelooflijk en toch waar! Een echt 10168 lederen ACTE-TASCH, prachtkwalileit voor f. 2.98. Ziet étalages bij GEBRS. SUSAN, Haarlemmerstraat 3941. NAAST HET BLAUWE HUIS. 10159 Door steeds grooter omzet kunnen wij tegen zeer lage prijzen iedereen laten protiteeren van onze Heeren-, Jongens- en Kinderjassen, Regen jassen, Jekkers (m. en zonder bont gevoerd) Costuums, Pantalons, Kinderjekkers, Olie- jassen, Jekkers, Pijpen en Broeken. Wacht niet langer, maar gaat allen regelrecht naar het van oudsbekend staand adres van 205 HAARLEMMERSTRAAT 205 TONDEUZES, speciaal voor Dames, L/10 m.M., f. 2.25. Ziet étalages bij 10166 GEBRS. SUSAN, Haarlemmerstraat 3941. KORT RAPENBURG 4 LEIDEN TELE?. 2014 VERKADE SPECULAAS per blik, per ons 9 ct. VAN ALFHEN SPECULAAS per blik, 3 pond 1.30 DORDTSCHE SPECULAAS per blik van 1 kilo 1.25 BLIK VRUCHTEN Perziken Abrikozen I op s,r0t>1' Peren literblik 65 JONATHAN APPELEN per kist van 40 pond 9.50 10148 Je goedkoopste adFes voor KOEK- en BANKETSOORTEN alle soorten SUIKERKERK, BONBONS, enzis P. A. v. WELZEN, van R'DAM Staanplatas Zaterdags Hoogstraat, Leiden. 10139 3—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7