HOEDEN EN PETTEN AGENDA. „Berson" Zolen - „Berson" Hakken Schitterende Collectie PULL-OVERS EN VESTEN voor Dames, Heeren eo Kinderen SPORT. BUITENLAND. American Style TELEGRAMMEN. Vrijdag. Amicitia (Breestraat)Voordrachtavond met lichtbeelden der Leicfsche Amateur Fotografenvereen 8 uur nam. Hooglandsche Kerk: Uitvoering van „Halleluja", ten bate restauratie Marekerk 8 uur nam. Leidscho Volkshuis. De Wonderen in de Natuur, 8 uur. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Pieterskerkgracht: Ledenverg. Groene Kruis afd. Leiden. Nam. halfnegen. Stadszaal (groote zaal)Abonnements concert De Koos. Solist Éuberman. 8 uur. Katwijk a- Zee: (Gemeentezaal): Spr. ds. Lekkerkerker van Delft. Halfacht nam. Zondag. l'Union: Ned. Operette- en Revuegezel schap „Segera". 8 uur nam. Leidsche Schouwburg: Haagsch Tooneel „De Kat en de Kanarie". 8 uur nam. Ned. Leger des Heils. (Beestenmarkt). Samenkomsten te 10 uur voorm. en halfvier nam.; nam. te half acht in de Nutszaal. Stadszaal: Cabaretavond R.K. Sportweek. 8 uur nam. RECLAME. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 15 Oct. a.n. tot en met Zondag 21 Oct., waarge nomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 504. dat de gewone zittingsduur soms enkele dagen korter is dan vier jaar is deze be paling gemaakt als zoodanig heeft ge fungeerd. Het pensioen bedraagt voor elke maand of gedeelte daarvan 1/120 van het vast in komen, doch mag het bedrag van dat vast inkomen (momenteel f. 1250) niet over schrijden. Het volle bedrag wordt dus be reikt na 10 dienstjaren, het minimum be draagt 47/120 van dat vast inkomen of bijna f. 500. De commissie komt het mede na kennis neming van het rapport van de Centrale Commissie voor bezuiniging uit de Necl. Mij. voor N. en H. en op voetspoor van eenige andere gemeenten voor, dat met het in 1919 aanvaarde stelsel van dadelijk ingaande levenslange pensioenen moet wor den gebroken. Niet te ontkennen valt toch, dat het wei nig rationeel is, om aan een wethouder, die op betrekkelijk jeugdigen leeftijd en na korten diensttijd aftreedt, levenslang een pensioen toe te kennen, terwijl men moet aannemen, dat de betrokkene zich door gaans uit anderen hoofde voldoende inkom sten zal weten te verzekeren. Gaarne geeft de commissie toe, dat het uiterst moeilijk, zoo niet onmogelijk is, een voor allo voor komende gevallen billijke regeling te tref fen, doch het in 1919, in navolging van de toen in vele andere gemeenten geldende regelingen, gekozen systeem, lijkt haar al zeer weinig gelukkig en wordt clan ook in de laatste tijden door verschillende gé- meenten weder verlaten en vervangen door een stelsel, als door adressante aange geven. Dit alles voor oogen houdende en na ken nisneming van de nieuwste regelingen in andere gemeenten, acht zij een regeling, hoofdzakelijk in den geest van de verle den jaar in de gemeente Dordrecht vast gestelde, het meest aanbevelenswaard. De Dordtsche regeling komt in groote trekken hierop neer, dat, behalve bij invaliditeit, geen direct ingaand pensioen in uitzicht wordt gesteld, doch een afloopend wacht geld gedurende een drietal jaren, terwijl bij het bereiken van den 60-jarigen leeftijd op aanvrage een z.g. uitgesteld pensioen wordt verleend. Dit stelsel zou de commis sie ook voor Leiden gevolgd willen zien, evenwel met dien verstande, dat reeds bij een diensttijd van 2 jaren of langer op aanvrage een wachtgeld wordt uitgekeerd en wel gedurende één jaar ten bedrage van 60 pCt. van de laatst genoten volle wedde. Aan een wethouder, die ten minste drie jaren en elf maanden als zoodanig heeft gefungeerd en den leeftijd van 60 jaren be reikt of bereikt heeft, zou dan op aan vrage bovendien een pensioen kunnen wor den verleend ten bedrage van 1/120 va»n het vaste inkomen per maand, een en an der op den voet van de bestaande regeling ten opzichte van het direct ingaand pen sioen. Bij aftreding wegens invaliditeit zou dit pensioen direct en niet eerst bij het be reiken van den 60-jarigen leeftijd dienen in te gaan. Het komt de commissie unaniem voor, dat bij het vaststellen van een dergelijke regeling (slechts zou één lid aan een wacht geld van 70 pCt. in plaats van 60 pCt. van do volle wedde gedurende één jaar de voor keur geven) een voor de betrokkenen alles zins billijke en voor de gemeentekas niet te bezwarende regeling zal worden getrof fen. Men moet toch aannemen, dat het een afgetreden wethouder, die nog in de kracht van zijn leven is, in den regel niet moei lijk zal vallen in den tijd van één jaar weder een anderen werkkring deelachtig tp worden. Een verordening tot wijziging van do verordening van 17 April 1919 is door de commissie niet ontworpen, aangezien het haar beter voorkwam, dat zulks geschiedde 'door de Commissie voor de Huishoudelijke Verordening, nadat de Raad een beslissing omtTent de voor de toekomst vast te stel len regeling heeft genomen. RECLAME. „De Centrale", HaarLstr. 74 U vindt bij ons een IN De nieuwste dessins, in prijzen Tarieerende van i. 2 95 tot I. 22.50 9632 A. PARNIENTIER, Breestr. 128 BILJARTEN. BEKERWEDSTRIJDEN „DE POORT VAN CLEEF". De uitslag van den wedstrijd tusschen „De Zwaan" le Noordwijk en „De Poort van Cieef" alhier luidt: pnt. brt. h.s. gem. G. M. Teegelaar (P. v. C.) 125 13 19 9.61 K. Vink (de Zwaan) 13 13 11 3.30 B. Teegelaar 125 27 19 4.62 P. v. Schiel 60 27 10 2.22 J. Koster 125 43 17 C. Ridder 87 43 11 H. Koet 125 52 18 J. d. Ridder (res.) 70 62 5 B. Wijngaard (P. v. C.2) 100 37 12 J. d. Ridder (de Zwaan 2) 69 37 7 B. Melet 60 35 11 J. Hoogedam 100 36 12 D. v. Tongeren (res.) 67 38 9 Blom 100 39 19 N. N. N, d. Ridder (res.) 80 56 7 100 56 11 2.90 2.02 2.40 1.34 2.70 1.86 1.71 2.77 1.76 2.56 145 1.78 DUITSCHLAND. De handelsbesprekingen met Polen weer onderbroken. De doodstraf. 't Is met de Duitsch-Poolsche" handels-' besprekingen weer eens mis. De vroegere minister Hermes beeft gisteren het kabi net verslag uitgebracht over zijn jongste besprekingen te Warschau. Daaruit blijkt, dat er vooreerst een pauze in de onder handelingen intreedt, naar aanleiding van de Poolsche verklaring, dat het werk der commissies op het oogenblik niets kan op leveren. Daar, ondanks de Duitsche tege moetkoming van Poolsche zijde, speciaal in de commissie voor de douanetarieven, geen enkele concessie van belang is gedaan, is men op deze Poolsche verklaring inge gaan. De Duitsche leden der commissie voor douanetarieven, welke tot nog toe te Warschau vergaderde, keeren daarom dezer dagen naar Berlijn terug. Later zal het Rijkskabinet in bijzonderheden zijn hou ding tegenover de tegenwoordige situatie bepalen. Dan zullen vermoedelijk eerst de beide delegatieleiders de besprekingen voortzetten. Men kan vermoeden, dat achter de Pool sche economische eist-hen politieke bedoe lingen schuilen. Dit blijkt ook uit de aan vallen op den leider der Duitsche delega tie, dr. Hermes, die even ongerechtvaar digd zijn als de vroegere aanvallen op zijn voorganger. In politieke kringen wordt de toestand echter volkomen rustig beoordeeld cn wijst men er op, dat hij niet al te tragisch moet opgevat worden. De Duitsche minister van justitie Koch verklaarde voorstander te zijn van afschai- fing der doodstraf. Hij maakte slechts één. voorbehoud: Voor tijden van buitengewone gevaren kan de staat niet afzien van de doodstraf. Geen staat ter wereld heeft voor dergelijke gevallen geheel en al van de doodstraf afstand gedaan. ENGELAND. Berkenhead's opvolger. De zeëliedenbond. Lord Peel is thans officieel tot staats secretaris van koloniën benoemd, als op volger van lord Birkenhead. Lord Londonderry zal Peel vervangen al9 eersten commissaris van openbare werken. Birkenhead cn Baldwin hebben waardee- rende brieven gewisseld. Da koning heeft zijn goedkeuring gehecht aan de benoeming van lord Birkenhead tot ridder, groot commandeur van de Ster van Indië. Op de jaarvergadering van den Engel- schen zeemansbond is Havelock Wilson met algemeene stemmen tot voorzitter her kozen. Hij zeide, dat de communisten en nationale minderheden, die het royement van den bond van zeelieden op het vakver- een iging9congres hadden doorgedreven, te gen hun bedoeling, den bond een grooten dienst hadden bewezen, want sinds de poli tiek nu heelemaal uit den bond gebannen •was. waren de inkomsten met meer dan 1000 p st per maand gestegen door toetre ding van meer dan 2000 nieuwe leden, die vroeger van een verpolitiekte vakvereent- ging niets moesten hebben. ITALIË. Communist terecht gesteld. Het verzoek om gratie van den ter dood veroordeelden communist Delia Maggiora is afgewezen. Het doodvonnis is gisterenmor gen vroeg door 12 man van de fascistische militie te Lucca ten uitvoer gelegd. OOSTENRITK. Het Burgerland. In antwoord op twee vragen in den Na- tionalen iiaad naar aanleiding van een door den Hongaarschen premier graaf Bethlen te Oedenburg gehouden rede ver klaarde de bondskanselier dr. Seipel o.a. het volgende: Tegenover de jongste opmerkingen van Bethlen kan ik slechts constateeren, dat ik geen kans zie aan het protocol van Venetië inzake de Burgerlandsche quaestie een an dere interpretatie te geven, dan dat deze aangelegenheid definitief is geregeld. Wij zijn van oordeel, dat een verdrag, vooral Wanneer uitdrukkelijk wordt vastgesteld, dat het bij onderling overleg wordt gesloten, definitief is. De bondskanselier deelde vervolgens mede, dat de Oostenrijksche gezant te Boe dapest, terstond na het bekend worden der rede, naar aanleiding daarvan stappen heeft gedaan in het Hongaarsche dept. van bui- tenlandsche zaken. Heden, aldus spr., is een verklaring van de Hongaarsche regeering ontvangen, hier op neerkomende, dat zij, na een nauwkeu rige lezing van het protocol van Venetië tot de overtuiging is gekomen, dat daarin geen bepaling voorkomt, welke een uitdrukkelij- ken afstand van het Burgenland behelst. Graaf Bethlen had in zijn te Oedenburg gehouden rede slechts uitvoerig uiteengezet, dat Hongarije de gebieden, welke het krach tens het verdrag van Trianon moest afstaan niet heeft opgegeven door er van af te zien. Bethlen had er echter geen oogenblik aan gedacht de Burgelandsche questie als een actueel vraagstuk op den voorgrond te brengen. POLEN. De staking verloopt. De staking begint te verloopen. Naar de A.B.G. bericht, zijn de stakingen te Petnkau en Czenstochau geëindigd. Te Petrikau be sloten de arbeiders eerst dan weer te staken wanneer een ^lgemeene staking over geheel Polen uitbreekt. ROEMENIE. Communisten-vonnissen. Het groote proces tegen de communisti sche geheime organisatie voor den krijgs raad in Klausenburg eindigde met de vrij spraak van 33 beklaagden. Dre en twintig communisten kregen ge vangenisstraffen, varieprende lusschen 15 dagen en 8 jaar. Dertien beschuldigden werden bij verstek veroordeeld. Het proces heeft het "bp wijs geleverd, dat de veroordeelden revolutionaire actie voer den en betrekkingen met buitenlandsche revolutionairen onderhielden. Voorts werd aangetoond, dat uit het buitenland gelden aan de Roemeensche vakvereenigmgen wer den afgedragen voor propaganda-doeleinden. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE ZEPPELIN IN AMERIKA. In een persgesprek verklaarde dr. Ecke ner nog dat de ,,Graf Zeppelin" reeds Zon dagmiddag in New-York had kunnen aan komen, wanneer niet een der stuurvleugels was beschadigd. Dit ongeluk was hieraan te wijten, dat uit de keuken een blikken bus naar buiten was geworpen, die den stuurvleugel had geraakt. Er zullen nu twee nieuwe stuurvleugels gemaakt worden. De feestelijkheden met toespraken enz. duren natuurlijk voort. Dr. Eckener zal heden met een aantal luchtvaartdeskundigen, onder wie Arnstein en andere leiders van de Gooyear Zeppelin G'o., en een bekenden financier uit New- York, wiens naam nog geheim gehouden wordt, naar Lakehurst gaan en na bezich tiging van de ,,Graf Zeppelin" met hen een conferentie hebben over de uitvoer baarheid van het plan vóór een vaste lucht- verbinding. Dr. Eckener verklaarde, dat hij de eerste besprekingen met dezen Amerikaan reeds vier jaar geleden na de overbrenging van- de ,,Los Angeles" naai Amerika, gehad heeft, doch dat de man destijds nieuwe be wijzen voor de bruikbaarheid van luchtsche pen had gevraagd. Thans hoopt dr. Ecke ner de betrokkenen hiervan te overtuigen, en wanneer zulks niet mocht gelukken, dan hoopt hij een consortium van verschillende banken voor de zaak te kunnen winnen. Een Duitsch persbureau vernam van den directeur van het Zeppelinconcern, Cols- mann, te Friedriehshafen, dat Friedrichs- haven, dat op een hoogte van 400 M. boven den zeespiegel gelegen is, als vertrekhaven een stijgkracht van 4 ton minder heeft, dan een lager gelegen gebied, hetgeen voor het opstijgen van zwaargeladen verkeerslucht- schepen een groote rol speelt. De lucht schiphaven zou dus het beste aangelegd worden iets ten N. van Freiburg, in de onmiddellijke nabijheid van Bazel, één der belangrijkste spoorwegkruispunten van Europa. DE OCEAANVLUCHT VAN Mc. DONALD. Niets meer vernomen. Tot nu toe is er geen nieuws ontvangen van den Engelschen luitenant Macdonald, die Woensdagmiddag om 5 uur met een klein Moth-vliegtuig van Harbour Grace in New Foundland voor een vlucht over den oceaan naar Londen is gestart. Indien alles goed ging, had hij gistermiddag op de westkust van Ierland vernacht kunnen worden. Het Engelsche luchlvaarlministerie deelt mede, dat de omstandigheden voor de vlucht uitmuntend waren. Macdonald zou den ge- heelen weg over den Oceaan een wind van 30 mijlen per uur in den rug hebben gehad. Met een snelheid van 80 mijl van New Foundland naar Ierland in iet9 meer dan 19 uur afgelegd kunnen zijn. Des nachts scheen 'de maan en het zicht wa9 uitste kend. Het slechte weer aan de Iersche kust is verbeterd voordat de vlieger de kust had kunnen bereiken. Voor zijn vertrek ontving Macdonald van de weerkundige afdeeling van 't luchtvaart- ministerie den raad om een iets noordelijker route dan de gewone te volgen. Indien hij deze route heeft gevolgd, zou hij de kust van Galway gistermiddag om 1 uur hebben kunnen bereiken en gisteravond om onge veer uur het vliegterrein van Stag Lane buiten Londen, dat zijn einddoel was. Macdonald is door geen enkel schip gesig naleerd. De luchtvaartdeskundigen verkla ren echter dat hij tot hedenochtend vol doende benzine bij zich heeft. Ook bestaat de mogelijkheid, dat hij op een afgelegen plek in Ierland is gedaald. Hij had geen draadloos toestel bij zich. zoodat, indien hij gedaald is op een plaats, waar geen verbin dingsmiddelen zijn, gedurende eenigen tijd niets van hem kan worden gehoord. Is het wonder, dat men zich ongerust maakt over het lot van de Engplschman? Zijn toestel weegt ongeveer 400 K.G. (880 Eng. pond). De vlieger heeft meegevochten in den slag bij Jutland en als marine-officier is hij thans op wachtgeld. Dinsdagavond kreeg hij bericht dat de weersomstandigheden voor een vliegtocht over den Oceaan gunstig-waren en daarop nam hij het besluit om te vertrekken. Na 100 M. over het vliegveld gereden te zijn, kwam zijn toestel bevallig van den grond vrij én steeg lot 170 M. hoogle. Toen zelte hij koers naar het Oosten. Er waren zeer weinig menschen op het vliegveld bij St. John, toen hij vertrok, daar het weer van de laatste drie' weken voor het transatlantische vliegplan zeer ongunstig was geweest. Hij heeft een thermosflesch met koffie en twee dozijn boterhammen meegenomen. Mac Donald heeft blijkbaar buitenge wonen aanleg voor vlieger, want eenige maanden geleden ondernam hij. na nog plcchts acht uur ervaring als „solo-vlieger", in zijn eentje een vliegtocht naar Frank rijk, Italië, Egypte, Arabië, Mesopotamië, Palestina en Syrië in zijn eigen lichte Moth- vliegtuig. Het toestel met een Gypsy-motor van 85 tot 100 P.K. dat hij nu gebruikt, is heizelfde waarmee kapitein Broad een record-tocht van 24 uur duur boven Engeland heeft ge daan. In vergelijking met het toestel van Lind bergh is zijn vliegtuig een dwergje. Op de plaats waar ccn passagier kon zit ten, had Mac-Donald een e?:ra-benzinetank aangebracht. SPIONNEN TE MARSEILLE GEARRESTEERD. Op het station te Marseille heeft de po litie twee Italianen, Sandhi en Montefiore, gearresteerd, die te Nizza en Marseille woonden en reeds eenige dagen werden gadegeslagen. Zij stonden óp het oogenblik van hun arrestatie op het punt met valscbo passen en in het bezit van bepaalde docu menten naar het buitenland te vertrekken. Volgens een bericht van Havas moet Mon tefiore bij zijn verhoor bij den rechter van instructie bekend hebben, voor een vreem de mogendheid gespionneerd te hebben. STORM IN DERBY- EN LEICESTERSHIRE. In Derby en Leicestershire hebben gis teren stormen gewoed, die op sommige oogenblikken de kracht van een orkaan kregen. Te Matlock, waar een landbouw tentoonstelling gehouden wordt, woeien tal van gebouwtjes om en de bezoekers doorleefden in de groote hal een angstig halfuur, maar gelukkig hield deze stand. Uit geheel Leicestershire wordt het om waaien van boomen en schoorsteenen ge meld en geen dak is haast onbeschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats EEN NIEUW KANON. Twee kapiteins der Spaansche artillerie, José Montero Maraleda en Juan del Castil lo, hebben een nieuw kanon uitgevonden. Het projectiel is als een soort lucht-tor- pedo gedacht, waardoor het mogelijk is het loodrecht te Jaten neervallen. De methode van belegeren van moderne vestingen en versterkte posities is daarmee in een geheel nieuw stadium getreden. Door deze uitvinding zal het ook mogelijk zijn om vliegmachines met kanonnen uit te rusten. De Spaansche regeering houdt zich reeds bezig mét do practischo toepassing van deze uitvinding. DE ONTPLOFFING OP DE KUNGSHOLM. Uit Hamburg wordt gemeld dat nog twee der gewonden van de ontploffing aan boord van de „Kungsholm" op de werf van Blohm en Voss overleden zijn. Onder hen is een Nederlandsch zeeman, genaamd Weertman. EEN FAMILIEDRAMA. Te Charlottenburg heeft zich een ernstig familiedrama afgespeeld tusschen een 62- jarigen sigarettenfabrikant en zijn 26-jari- gen zoon, "die hoogloopende ruzie kregen. Plotseling ging de zood den vader te lijf en velde hem met vuistslagen neer, waarop de vader een revolver trok en op zijn zoon schoot. Zwaargewond is het slachtoffer Daar een ziekenhuis gebracht. Do geneesheeren hopen hem te kunnen redden. De vader is in voorloopige hechtenis genomen. Uit het onderzoek is reeds gebleken, dat hij in zelf verdediging heeft gehandeld. TWEE KINDEREN ONDER HET ZAND BEDOLVEN. In de nabijheid van Brieg zijn tenge volge van een ongeluk twee meisjes uit Neu Limburg in een zandgroeve om het leven gekomen. De kinderen, die 13 en 14 jaar oud zijn waren tijdens de afwezigheid hunner ouders naar de groeve gegaan om zand te halen en niet meer teruggekeerd Toen men op onderzoek uitging, vond men de kinderen dood onder het zand. Een der wanden van de gToeve bleek ingestort te zijn. RECLAME. Een blik in onze Etalage zal U er van overtuigen, dat wij in staat zijn U een schitterende collecte hoeden en petten te toonen, tegen zeer voordeelige prijzen. DONKERS 1 EEG 3 I ERNSTIGE BRAND IN RUSLAND. Een brand is uitgebroken in een suiker, raffinaderij bij Belgorod in de provincie Woronesj. Honderd boeren bevonden er zich met ladingen beetwortels. Drie hunner werden verkoold, negen ernstig gewond. Twintig paarden kwamen in de vlam men om. SPAARKAS BENADEELD. Een spaarkas te Lübeck is door-een voort- vluchtigen beheerder benadeeld voor een bedrag van meerdere honderdduizenden marken. Bij onderzoek bleek, dat de man groote credieten verleende, zonder mede- weten van het bestuur der spaarkas; voorts dat cheques uitgegeven werden, die hooge bedragen aanwezen en door een Berlijn- schen bekende van den delinquent bij .ds kas ter uitbetaling werden aangeboden. Het conto, dat de beheerder zelf bij de kas bezat, werd eveneens met groote bo dragen overschreden. TE VINCENNES STORT EEN HUIS IN. Gistermiddag is.te Vincenne9 een hui9.ii aanbouw ingestort. Van drie omgekomen a:-j beiders. waarvan de lijken zijn geborgen,! heeft men er tot nog toe slechts één her kend. Een bouwvakarbeider, die tegen 4 uur, op straat, getuige was van de instop ting, zag de muren van het huis wankélea en aan de zijde van den tuin in elkaar stor ten. Tevens ontwikkelde zich een dicht- rookwolk. Hij verklaarde, dat er zich reeds een maand geleden scheuren in het hui vertoond hadden, men had echter de not dige reparaties verricht. Het huis telde zeven verdiepingen en w bijna voltooid. Tot dusver kon nog niemand gered wor-j -den. Daar onder de puinhoopen onophoude lijk hulpgeroep weerklinkt, kan worden •aangenomen, dat niet alle arbeiders gedood zijn. 4 De brandweer van Parijs en het te Vin- cennes liggende 6de regiment dragonders zijn op de plaats des.onheils bezig met het ruimingswerk. Zij spannen al hun krachten ih om de nog leven zijnde ongelukkiger zoo 9poedig mogelijk uit hun benarde positie te bevrijden Men schat, dat er nog een 1618 arbei ders onder d? puinhoopen liggen. De meeste aan het huis werkzame arbei ders waren Italianen. Twee slotemakars konden zich redden door uit de vensters te springen. Eén arbeider kos met lichte verwondingen vluchten. De arhitect, die in de gelqkstraatsche ver dieping reeds een woning voor zichzelf had doen gereed maken, bevond zich, op het oogenblik van het ongeluk niet zooals eerst werd geloofd in het huis, zqn vrouw echter wel, doch het gelukte haar zich te redden. De oorzaak van het ongeluk is nog onbe kend. DE INSTORTING TE PRAAG. Het bergingswerk op de plaats van ue instorting te Praag gaat. nu men met zekerheid kan aannemen geen menschen. meer levend te zullen aantreffen, rustig voort. De militairen zijn vertrokken. Alleen nog de arbeiders der bouwonderneming en brandweerlieden ruimen nog. In den loop van Dinsdag, Woensdag en Donderdag zijn er nog zes lijken geborgen, zoodat het aan tal verongelukten thans gestegen is tot zos- en-veertig. Het resultaat der tot nu toe ingekomen gaven voor de achtergeblevenen der slacht offers bedraagt 859.776 kronen. HET BEZETTE GEBIED. BERLIJN. 19 Oct. (Wolff). Naar de Soc. Dem. persdienst verneemt heeft de Rijn landcommissie te Koblepz met de Duitsche autoriteiten onderhandeld over de kwestie van haar toekomstige zetel, voor het ge val dat de tweede bezettingzone spoedig ontruimd wordt De inler-geallieerde com missie heeft drie steden genoemd, welke zij zou goedkeuren, n.l. Wiesbaden, Mainz en Speyer Alvorens een beslissing hierin kan genomen worden, moeten eerst de betreffende sleden daarover worden ge hoord. DE BESPREKINGEN VAN PARKER GILBERT TE LONDEN. LONDEN, 19 Oct. (V.D.) De besprekin gen van den agent-generaal van de scba- devergoedingsbetalingen Parker Gilbert te Londen hebben naar thans bekend wordt behalve op het schadevergoedingsvraag- stuk in het algemeen ook betrekking gehad op de besluiten van Genève inzake de vor ming van een commissie van financieels deskundigen. De besprekingen te Londen met Chur chill en den premier Baldwin, evenals met de vooraanstaande persoonlijkheden van het ministerie van financiën en van de Bank van Engeland, hebben, naar thans na het vertrek van Parker Gilbert naar Parijs wordt vastgesteld, een zeer bevredigend verloop gehad In een uitvoerig overzicht over den hoi- 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2