EEN DIERENLEGENDE. DE APPELDIEF ANEKDOTES. zin: o wat heb ik een lange brie! geschre ven! en toen ging ik doen zoeken, maar ver geefs, jou grappenmaakster. Geertruida Kerkvliet ja zeker vooral '-3 avonds is het al heel frisch, ik zou niet graag dan zonder kachel zitten. Ik houd ook heel veel van lezen, net zooals jij. Catharina van Egmond heeft je neefje pijn gehad toen die mast van de trekschuit op zijn hoofd terecht kwam, dat was geen aangename verrassing. Natuurlijk brandt mijn kachel al, ik houd niets van koude lijden. Nelly van der Voet en Jo Tijsen jullie, zegt beiden dat ik je niet antwoordde ver leden week maar ik heb geen brieven ont vangen en ze waren nu ook niet in dit pakket, wie nam ze mee naar de stad? Ik vond het verhaal ook heel mooi. Neen gelukkig behoef ik de correspondentie niet een dag eerder klaar te hebben, dat zou on mogelijk kunnen. Bertu9 en Sicco de Jong ik zal het raad sel later eens plaatsen. Rienus Vink ga gerust maar meedoen en noem mij Tante. Hendrika Ouwerkerk, lacht je^ kleine nichtje al vindt je dat niet lief zoo'n peu- tertje dat voor het eerst lacht. Geertruide Streuper (Katwijk aan Zee) ik kon je naam niet zoo heel goed lezen, is het zoo goed? Maarten Ruivenhoven er worden mij zóó dikwijls dezelfde raadsels weer toege stuurd, ik probeer altijd zooveel mogelijk om te onthouden, wat er al in heeft gestaan. Jo Segaar ben je een jongen of een meisje? Noem mij maar Tante. Dat raad sel van de neus heeft er al ingestaan. Ko Overduin ik wil best gelooven dat je jong en 9terk bent, maar daarom kan je toch na zóó'n heel langen feestdag eens erg moe zijn. Annie Zaalberg, o, wat gezellig zelf pof fertjes te bakken, dat heb ik als kind ook dikwijls gedaan als ik visile had of zelf op visite wa9 Smaakten ze lekker? Verheug je je erg op het feest van je grootouders? Leny Bril zoo. slaat je leeuw voorloopig nog in de ka9t, waar is hij eigenlijk van ge maakt? Jannetje den Hollander, het was maar een grapje van mij, hoor, ik begrijp immers best dat jij niet al die couranten gaat lezen, daar zou je toch ook geen lijd voor hebben, je gaat toch zeker nog op school? of andere lessen? Drie zusjes van Woudenberg natuurlijk was ik tevreden met dat korte woordje, ik weet toch wel dat jullie trouwe inzendsters zijn. Frans en Martha Schimmel, niets erg hoor, alleen is het jammer, als je voor niets hebt geschreven. Jan Evers, zeker mag je broertje meedoen zoodra hij 7 jaar is. In het begin doen jullie dan maar samen, jij bent al zóó goed ge wend. Jan Bosboom, ga je gang, ja je behoort tot de grooteren. Hanna v. Wilsum was het in de verkeerde bus gedaan? Dat was jammer. Rien Koolhaas, ik zal je raadsel bewaren, maar je hebt een letter vergeten, die plaats eindigt op een n. Cornells de Wit, zeker mag je mij Tante noemen, dat doet immers iedereen. Adriaan Bakker, het was hier Zaterdag wel koud en soms erg zwarte wolken en regen, maar geen hagel. Jan Nico Gelok, met een kleine verande ring zal ik later je raadsel eens plaatsen, je zal da! wel zien. Elsa Bven, van die degenslikkers houd ik evenmin als jij, ik kijk veel liever naar an dere dingen en die waren er op 3 October heusch genoeg. Ja hoor, ik genoot ook van dien mooien optocht. Arie en Coba Koevoet, was je grootvader van SO jaar overgekomen voor het feest van 3 October? Hij is zeker nog heel flink en gezond, anders zou dat niet kunnen? Henk Boom, heb je al veel eikels en kas tanjes geraapt? En wat doe je er zoo al mee? Betsie van Velzen, ja voor de raadsel- jeugd is het zeker een voordeel, dat de kin dercourant al Donderdags komt, een dag meer om over de raadsels te denken. Willy de Neys, pas maar op, dat je niet weer gaat hoesten, het is nog wel niet pre cies winter, maar toch soms al een heel koude, scherpe wind. Ben jij ook blij, dat de kindercourant al Donderdags komt. Jootje de Wekker, ja hoor, in mijn achter tuintje staan ook allerlei bloemen, ik heb ook wat herfstasters en die zet ik dan ook in een vaas, ik heb graag wat bloemen in de kamer. Aardig papier hoor, dat je van je grootmoeder hebt gekregen. Leen en Janni Schenkeveld, wonen jullie een uur loopen van de stad af, dat is een heel eind. Waar hebben jullie den optocht gezien? En moest je toen nog lang staan wachten voordat de optocht voorbij kwam? En waar gaan jullie eigenlijk op school? Ook ver van huis? Henny Hulsborgen Henning, dat ben ik volkomen met je eens dat de winteravonden zoo gezellig kunnen zijn als men bij elkaar zit in de warme kamer. Houdt je zooveel van sjoelbakken? ik vind het ook een heel aardig spel. Jan en Eempien Wassenaar, had Jan 250 bons, dat was al heel wat. Erg aardig dat je daar zoo'n mooi schrijfgarnituur voor hebt gekregen. Heeft Eempien haar boek al gelezen en is het mooi? Jan zal het zeker ook wel lezen. Klaaske van der Mey, tot elf jaar behoort men tot de kleineren, dus nu jij ook nog een poos. Heb je lekker gesmuld van de taart? De anekdote die je stuurde, heeft er al eens ingestaan. Dina Leenheer, je behoort net zooals Klaaske nog een tijd tot de kleineren. Noe men jullie mij allebei maar Tante. Het raadsel van mos en som heeft er al eens ingestaan. Simon Leenheer, ja er zijn nu al heel wat kinderen uit Rijnsburg die mee doen aan de raadsels. Zoo neemt Jo Z. altijd de brieven mee naar Leiden. Ik heb nog wel raadsels en anecdotes in voorraad. Harm Wolthau9, had je het zoo druk om je broer te helpen, nu dat zal hij wel heel prettig hebben gevonden Zingen jullie mooie liederen op de zangles? is er ook wel eens eene uitvoering waarop jullie moeten zingen? Jan en Corrie Rodenburg, neemt Jo jullie brieven ook altijd meen. In October heb ik nog prijsraadsels beloofd, dus dat zal dan wel de volgende week moeten zijn. Jo Zandbergen, ben jij de postbode voor de raadselneefjes en nichtjes uit Rijnsburg. AI9 je moeder verleden week jarig was. dan had je toen heel wat anders aan je hoofd, dan raadsels. Gelukkig dat het met je zusje nu heel goed gaat. Lenie begint ook trouw mee te doen. Antje van Egmond, nog een nieuw raadsel- nichtje uit Rijnsburg. zeker ben je mij wel kom en je mag mij ook Tante noemen net zooals iedereen dat doet. Guus en Janni Glasbergen als je Zondags schrijft en den brief dien dag of Maandags- morgens op de post doet, dan krijg ik dien immers mooi op tijd, nu ontvang ik je brief Dinsdagsmorgens Ja niet waar 's avonds al vroeg het licht op en dan ge zellig met elkaar in de warme kamer. Fijn hoor dat je tent weg mag. Greta de Vries hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag, veel genoegen dien dag. Ga nu maar met de grooteren meedoen. Dat is een heel bekende, mooie film, waarover je vertelde in je brief. Anje de Gelder ja zeker herinner ik mij de paardentram en als het dan 's zomers een open paardentram was, vond ik het heerlijk om daarin te rijden, het ging na tuurlijk veel langzamer dan met de electri- sche. Het lentefeest heb ik 2 maal bijge woond in het Volkshuis, en ik ben heel dik wijls Zondagsmorgens in het Volkshuis ge weest Op 3 October heb ik ook met genoe gen hutspot gegeten. Corry v. Stralen 2 brieven van je gevon den in dit pak, dus ook gelezen over die vleeschhandschoenen. Als je 's zomers al soms doode vingers hebt, dan zal het winters wel heel erg zijn. Die heele kleine rijtuigjes met kleine paardjes vond ik aller grappigst, net speelgoed als je ze vergeleek bij die reuze praalwagens. Zit er 's mor gens al een goud randje aan het pimpel paarse? J De volgende legende vertelt, hoe de vi aan hun vleugels komen. Tien de vogels pas geschapen m hadden zjj geen vleugels. God vervaart de vleugels, legde ze vZór de vogels en zea. „f-eemt uw last op en draagt dien. De vogels namen nn hun last in hun en legden hem op hun schouders. De i gels leken hun een- zeer moeilijk te di last. Zjj droegen dien echter geduldij kwamen weldra tot de ontdekking, dat zjj eerst hadden moeten dragen, hen droeg. Zjj stegen gemakkelijk in de op 6Q de vleugels verleenden hun de k: over bosschen en zeeën hoog in de te vliegen. Zoo gaat het ook ons dikwijls; dat ons eerst een last feek, is menigmaal bleken een zegen voor ons te zjjn. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD Een mandvol met appelseen jonr klein Die stonden tesaam in een schuurtje Plots naderd' een derde een I gTooto hond Hij sprong met een vaart over 't mum Klein Keesje, de appeldief, zag Nero At appels en stak z' in zijn zakken Plots hoorde hij wat en ging fint van door Mis, bengel 1 De hond zal je pakke Au, wauwStoute dief 1 blafte 1 heel w En toonde een rij scherpe tanden - Berouwvol zei KeesjeIk doe het j wa Al zag 'k in de schuur houl manden I Ingezonden door Annie en Adri Bavi A.: „Als u een gramophoon koopt u zien, dat dat ding zoo duur woidl de vele platen, die men er steeds bij 1 B.: „Óch kom, ik verzeker u, dat platen heel goedkoop zijn, ze kosten bijna niets." A.: „Hoezoo?" B.: „Ik kocht een heel slechte le plaat, liet die den ganschen dag s; dat verveelde de buren, en gaven mi dere platen". Ingezonden door Annie Tocht. Mis! Reiziger: „O, ziet u eens, een a soort lijm, een wonder mijnheer, alles u er mee lijmen, glaswerk, pooten vj fels, beelden, alles en nog wat." Heer: „Mij best hoor, maar mij li er toch niet mee." Ingezonden door Else Been. Jansen: „Gisteren stapte ik bij der theker van de fiets om een hoofdpijni te halen. Ik nam de poeder maar inee en zoowaar toen ik weer buiten kwan die weg! Mulder: „Wat, je hoofdpijn? Jansen: „Weineen, mijn fiets." Ingezonden door Louise Planje. Een vierjarig knaapje zeurde zijn 1 aan het hoofd dat zij hem toch een aardigs moest vertellen. „Maar jongen, hoe kan ik dat nu, dan niet, hoe druk of ik het heb met 1 koeken bakken". „Wel moeder", hernam de guit. h heel aardig zijn als u eens vroeg Kareltje, heb je ook al trek in een 1 koek?. Allen hartelijk gegroet tot de volgende week. Mej. A. KOOPMANS y< BOEKEREN.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 18