KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Wilt IL mlndeïc qeCd, iiitawzn, idoch Uw taêafu hoopt dan, &eni> eenpaAje RECHTZAKEN. LAND- EN TUINBOUW. KUNST EN LETTEREN. Een goede huisvrouw kent de waarde van 2km. SCHEEPSTIJDINGEN. VBAGENRUBBIEK. NED. HIRV. KERK. Beroepen: Te Thamen aan den Amstel, Th. Thonsbeek, te Appelscha; te Maarn— Maarsbergen G. Verdoes Kteyn, te Dord recht, te Oosterhaule (toezj C. C. Wille- kes, te Drogeham. Bedankt; voor Charlois, M. G. Gerritsen, te Amersfoort; voor Maassluis, N. J. Cupedo, te Koudum. GEREF. KERKEN. Beroepente 's Gravemoer, J. Snoey, cand., te Tinte, bij Brielle. Bedankt: voor Anna Jacobapolder, Pijn- acker-Nootdorp, en Scboondijke G. F. Hajer cand. te'Zuidtand. Prof. Dr. G. CH. AALDERS. Heden herdenkt prof. dr .G. Ch. Aaldere, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam den dag waarop hij voor 26 jaar het predikambt aanvaardde. Gerhard Charles Aaldere werd 25 Maart 1880 geboren en studeerde aan de univer siteit die hij nu als hoogleeraar dient, lette ren en theologie, en werd in 1903 candidaai om 18 Oct. van dat jaar te Tzummarum (Fr.) het predikambt te aanvaarden. 27 Jan. 1911 promoveerde dr Aaldere aan de V. U. tot doctor in de theologie, op een proefschrift getiteld: De valsche profetie in Israël. Een jaar later volgde zijn benoeming tot hoogleeraar aan de Theol. school te Kampen, vanwege de Gen. Synode der Ger. Kerken. Voorstander van een universitaire opleiding als hij is, bedankte dr. Aalders echter voor deze benoeming. Na 8 jaar volgde zijn benoeming tot hoogleeraar aan de Vrije Universiteit. De jubilaris aanvaardde 28 Mei 1920 dit ambt met een rede gteiteld Tij kentering in de Oud-Testamentische Weten schap. Door zijn artikelen en geschriften heeft deze hoogleeraa/r zich in de wetenschappe lijke wereld een uitaemenden naam ver worven. NEDERL. ZENDINGSVEREENIGING De najaarsvergadering der Nederlandsche Zendingsvereeniging is gisteren in de Deut sche Vertin te Rotterdam gehouden. Na een bidstond onder leiding van den voorzitter ds. H. J. de Zwart te Wirdum, werd door hem de vergadering geopend met een woord van welkom. Hij herinnert aan het 70-jarig bestaan van de vereeniging dit jaar en aan de velen die ontvallen zijn door den dood, en zijn heengegaan uit ons midden Aan de orde is daarna de verkiezing van leden van het hoofdbestuur. Besloten wordt om allerlei redenen de verkiezing uit te stel len tot de voorjaarsvergadering. Waar de heer van Randwijk om gezondheidsredenen ontslag als penningmeester en lid van het hoofdbestuur heeft genomen, wordt het hoofdbestuur door de vergadering gemachtigd om de urgentie, in deze vacature te voor zien. De heer van Randwijk wordt tot eere lid van het hoofdbestuur benoemd. Tot leden der commissie tot het nazien van de rekening 1928 worden benoemd de H.H Boezaardt, Korteweg en Muis. Ds. Rauws geeft een overzicht van den financieelen toestand van de N. Z. V. en van de samenwerkende zendingscorporaties. Alle krachten zullen moeten worden ingespan nen om het geraamde bedrag van f. 855.000 voor de corporaties te bereiken. Ds. Rijnders doet mededeelingen over de binnenlandsche actie en de zendingsweek. Er is veel actie maar de taak i9 zwaar om bij de hoogere eischem van Indië bij te blijven. Ds. Rijnders doet mededeeling over West- Java en Z.O.-Celebes. Wat West-Java betreft, daarbij doen zich voornamelijk twee questies voor, n.l. de Chineezen zending en de medische zending. In zendeling Hoppe bezit de N. Z. V. een goede kracht, maar zal hij lot zijn recht komen, dan moet hij niet overkropt met detailwerk, dat ook anderen kunnen doen. Hij moet leiding geven, contact aanhouden met de intellectueele kringen en de jeugd organisaties, op de verschillende hoofdplaat sen cursussen en voordrachten houden. Hij kent Chinee9ch en is dus aangewezen voor het werk onder de Singke's. De conferentie wees reeds den heer Bliek aan om hem te Batavia ter zijde te staan voor de verzorging der daar bestaande gemeenten en kringen van Chr. Chineezen. Nu is ook de heer A. K. de Groot aangezocht, die reeds werk te Cheribon onder de Chineezen verrichtte. Wat het medische werk betreft, terwijl Evangelisatie op de tot dusver gevolgde me thode onder de Soendaneezen zeer weinig resultaat opleverde is de gelegenheid om door de' medische zending het getuigenis des evangelies door daad en woord te brengen, bijzonder gunstig. De vraag is nu of de N. Z. V. de financieele consequenties daar van durft te aanvaarden. De arbeid op Z.O. Celebes gaat langzaam vooruit. De samen werking onder de broeders is uitstekend. Op Mowewe bloeit nu de voorgangerscursus. Op Taoebonlo, Sanggona en Lamboeia gaat de arbeid ook beter door meerder contact met de bevolking. De heer Bliek, met verlof in het vader land, doet mededeelingen van zijn werk. Hij legt den nadruk op de noodzakelijkheid dat de zendelingen zich meer en meer gaan specialiseeren op een deel van den arbeid. Hij heeft na zijn vorige verlof gewerkt te Soekaboemi. terwijl ook Goenoeng Poetri en Buitenzorg later door hem bediend moesten worden. Toen de Amerikaansche Methodis- tenzending zich uit den arbeid op Java terugtrok, werd ook een deel van dit werk opgevangen De laatste twee jaren heeft hij in Buitenzorg gewerkt Tegenwoordig werkt de heer Iken op Buitenzorg. De heer A. K. de Groot, evenzeer met ver lof in het vaderland, vertelt van zijn arbeid. Hij werkte in het ressort Tjideres-Cheribon. In dien. tijd zijn twee Holl -Chineesche en twee Maleisch-Chineesche zendingsscholen ontstaan. Tjideres is geleid in de richting van zelfstandigheid. Met ziekenhuis breidde zich uit, zoodat om een zendeling-arts ge vraagd werd Hij bespreekt daarbij de kan sen der medische zending op Java. zoolang de medische verzorging nog Vliet in handen van regentschapsraden of graafschapsraden komt. wat over eenige jaren zal gebeuren. Het Chineezenwerk geeft veel perspectieven Ds. Rijnders doet mededeeling van de werkzaamheden der afdeelingen waarbij allerlei onderdeelen worden besproken. Bij de rondvraag wordt medegedeeld dat ds. de Vey Mestdagh zich bereid heeft ver klaard den voorzitterszetel in te nemen. Ds. de Zwart wien het door zijn vertrek naar Wirdum moeilijk werd langer voorzit ter te zijn. welke plaats hij 10 jaar heeft ingenomen, wordt onder applaus zeer harte lijk bedankt voor alles wat hij voor de N. Z. V. heeft gedaan. Hij blijft lid van het bestuur. De vergadering wordt op de gebruikelijke wijze gesloten. RECLAME. LOUIS DOBBELMAfin-ROTTERDAM 9494 KANTONGERECHT TE LEIDEN. Er stonden gislermidda? niet minder dan 127 zaken voor de openbare strafzitting van het Leidsche Kantongerecht op de rol. Er waren echter maar weinig gedagvaarde personen verschenen. Het eerst kwam weder aan de orde een uitgestelde zaak tegen B. v. d. M. te Leiden die met een met een paard bespannen wa gen op of bij de Havenbrug alhier een bloemenwagen had aangereden. Nu werd nog gehoord G. van Ruiten, schipper te Roelofarendsveen die de zeer ingewikkelde situatie daar ter plaatse van uit zijn vaar tuig had gezien en verklaarde dat de schuld der aanrijding stellig bij verdachte lag. De Ambtenaar eischte f. 10 subs 5 dagen. Jac. v d. G., reizend artist thans gede tineerd, had reeds eerder terecht gestaan tei zake dat hij minstens 2-maal zonder geldig plaatsbewijs te Leiden in den trein Rott. Amsterdam was gestapt, wat beide keeren in Haarlem was geconstateerd. Verdacbto was bij verstek veroordeeld tot twee geld boeten van f. 10, subs 2-maal 6 dagen hech tenis. Verdachte zeide dat hij absoluut in Amsterdam moest zijn en geen geld had. Hij had toen van den nood een deugd ge maakt en was maar in den trein gestapt. De Ambt. vroeg bevestiging van het von nis waarbij de Kantonrechter vonnis wij zigende zich aansloot. Verdachte wilde uitstel van betaling der boeten, waartoe de Ambtenaar niet bereid was. Vervolgens volgden een groot aantal leer plichtwetsovertredingen waaronder vele gc pleegd te Katwijk. De moeders kwamen zich meestal verantwoorden en gaven als reden op dat zij een weinig verdiensten van de kinders niet konden missen. Zij werden ver oordeeld resp. tot f. 5, f. 4, f. 3, en een enkele maal tot f. 1. Dringend werd haar voorge houden dat een leerplichtig kind niet be stemd is mede voor het onderhoud van het gezin te zorgen. HAAGSCHE POLITIERECHTER. De politierechter, mr. Feith, behandeldei gisteren een verzet tegen een bij verstek gewezen vonnis, waarbij de ver dachte een Noordwijksch zeeman tot f. 60 boete was veroordeeld. „Waarom was U er de vorige maal niet?" vroeg mr. Feith. „Ik was in zee. meneer", klonk het. „En waarom kom je nu dan in verzet?" „Omdat ik me niet schuldig gevoel 1" ant woordde de gebruinde zeeman. Hij had een drietal getuigen décharge, waarvan twee vrouwen, meegebracht, maar daar het slachtoffer der mishandeling zelf er niet was. kon de zaak niet behandeld worden. De volgende week wilde mr. Feith hem dan oproepen. „Ik moet naar zee. meneer" sprak de ver dachte-. ..Dinsdag moet ik varen. Maandag moet ik aan boord zijn en Vrijdag moet ik aanmonsteren". „En wanneer kom je terug?" ..Twaalf Januari pas. Tk ga naar Indië". „Nou dan zullen wp het uitstellen lot den Vrijdag na 12 Januari, maar spaar maar. dat je wat geld bij elkaar hebt. want het zal je toch wel wat kosten', sprak niet erg hoopvol mr. Feilh. (Vad) KIJKJES OP DE BLOEMENVEILING TE RIJNSBURG. Zij die me<enen dat het seizoen der bloemen nu langzamerhand ten einde loopt zijn de plank mis. Wij hebben in de afgeloopën week nog eens een kijkje genomen en ston den verbaasd van de belangrijke aanvoer, zoowel op de veiling van Flora als die van Bloemen lust. Vroeg in den morgen begon men in Flora eerst met de verkooping van de aangevoerde rozen. De tijd in aanmer king genomen was de aanvoer van de konin gin der bloemen, nog zeer belangrijk te noemen. He't viel ons op dat men voor goede rozen nog hooge prijzen betaalde maar meer nog trok hét onze aandacht dal wij meerdere koopers zagen, die wij nog nimmer op deze veiling zagen. Dat pleit zeker wel voor de goede dualiteit van de in Rijnsburg gekweekte rozen en, die volgens het oordeel van deskundigen, veel beter stand houden dan die van Aalsmeer en Boskoop. Dit is voor Rijnsburg van zeer groote beteekenis en het is daarom dan ook te verklaren dat men daar ter plaatse steeds blijftdoorgaan met het aanplanten van rozenkassen. Van de Dahlia's zagen wij nog vrij belangrijke partijen aangevoerd oi- schoon de tijd daarvan nu wel spoedig ten einde zal zijn. Te oordeelen naar de soorten, die wij daar zagen, blijkt het wel dat men ook daar rekening houdt met den smaak der bloemenliefhebbers. Gelukkig voor de Chry santhen, dat de bloeitijd der Dahlia ten einde spoedt. Want nu loopen eigenlijk twee ge'slachten onzeT herfstbloemen elkander wel een beetje in den weg. Dahlia's geven slecht weinig dagen geqpt, Chrysanthen daarentegen behouden vrij lang hun frisch- heid en zijn daarom een vrij goedkoop materiaal voor de bloemschikking. De nu aangeboden Chrysanthen zijn, voor verre weg het grootste gedeelte, in den vrijen grond, zonder glasbedding, gekweekte tros- chry san then. De grootbloemige, uit de warenhuizen, komen nu nog maar zeer weinig voor. Verder zagen wij prachtexem plaren van Liliums, die1 zeer waarschijnlijk in den vrijen grond gekweekt zijn. Zij waren van de variëteit lancasfolirum rubrum. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten dat zij uit warenhuizen afkom stig waren en dan zouden wij te doen heb ben met de bloemen van bollen, die in koel huizen bewaard zijn, en daarom veel later in bloei komen. De kweekers in Rijnsburg zijn voor geen klein geruchtje vervaard en mogelijk is het daarom, dat zij op die wijze hunne cultuurs trachten uit te breiden. Op vallend groot is dit jaar de aanvoer van Asters, de mooie zomerdagen van de tweede helft van September hebben dit gewas, dit jaar bijzonder doen slagen. Ook was de aan plant daarvan dit jaar al zeer groot vooral is dit het geval met Lilliputasters. He't vorige jaar waren de resultaten van dit gewas zeer gunstig, en dan volgt daarop dat men het volgend jaar veel meer dan gewoonlijk uit zaait, dan komt er weder wat te veel aan de markt en de prijzen daardoor gedrukt, wat ook nu weder het geval is. Ook van de zogenaamde Buxasters (Amerikaansche struikasters) komen nog flinke partijen ter veiling. Nu het weder veranderd is, en alles ons zegt, dat wij den winter tegemoet gaan zal de bloeitijd van dit schoone en dank bare bloemengewas wel zeer spoedig ten einde zijn. Ook de ifanvoer van Gladiolussen is nog niet ten einde. Men neemt nu de bloemen der jonge bollen, die de kweekers gewoonlijk bestempelen met den naam van pitten en kralen. Het komt ons voor dat op die wijze toegepast die cultuur voor de kweekers nog zeer goed loon end is, vooral nu de laatste bloemen van dit seizoen nog vrij hooge prijzen opbrengen. Wij zagen ook nog zeer mooie partijtjes Vuurpijlen (Tritoma Uvaria) aangeboden. Deze sierlijke bloemen welke zich zoo uitstekend leenen voor vaasversiering gaan naar onze meening wel eene betere toekomst tegemoet. In de laatste jaren zijn van dit geslacht door den bekende kweeker G. Lubbe Tzn. te Oegstgeest ee*n tal van nieuwe en ver beterde variëteiten in den handel gebracht, alle aanwinsten van eigen cultuur. Daar deze planten zich vrij sterk vermenigvul digen, zijn in afzienbaren tijd grootere aan voeren te verwachten, wat ook de veilingen van Rijnsburg ten goede zal komen. Zinnia's komen nog in voldoende hoeveelheden ter markt; deze worden altijd gemengd aange boden, iets wat bizonder verwondert. Wor den allei andere bloemen netjes op kleur gehouden, met de Zinnia's is dit niet het geval. En toch kan men ze zeer gemakkelijk op kleur leveren. Het is wel eenigszins ver wonderlijk dat het bloemen minnend publiek alleen dit geslacht onzer herfstbloemen ge mengd verlangt. Ook van Anjers van het Chabaud anjers geslacht ziet men in goede hoeveelheden aangeboden, niettegenstaande aan de cultuur van deze bloemen nog al heel wat moeilijkheden verbonden zijn. Tenslotte zagen wij massa's herfstasters ter veiling. Deze bij uitstek voor allerlei doel einden geschikte bloemen worden voor be trekkelijk weinig geld verkocht en komen daardoor gemakkelijk binnen het bereik van allen, die liefde hebben voor bloemen. Het zijn in hoofdzaak de variëteiten Elta en Climax die wij hier zagen. Uit het boven staande kan men zien, dat de veilingen te Rijnsburg nog altijd zeer belangrijk zijn en deze plaats maken tot een voornaam cen trum van den bloemenhandel. JUBILEUM ESTHER DE BOER-VAN RIJK. (Ingezonden). L. S. In dit speelseizoen herdenkt Mevrouw Esther de Boervan Rijk haar 55-jarige tooneelloopbaan en haar 75sten verjaardag. Op Maandag 5 November a.s. zal deze grijze, maar nog zoo levenskrachtige kun- stenaresse in den Leidschen Schouwburg komen jubileeren in „Een Moeder" van Cor Hermus. Naar aanleiding van „het hartroerende, diep-aangrijpende sublieme spel" in dit oor spronkelijk Nederlandsch tooneelwerk stelde Henri Borel (in „Het Vaderland") de vraag: „Beseft de Nederlandsche bevolking wel ten volle de grootheid dezer vrouw voor ons Tooneel?" Ondergeleekenden roepen bij dezen Uw medewerking in om deze vraag op den avond van 5 November voor Leiden te be antwoorden met een uitverkocht huis en de aanbieding van een stoffelijk bewijs van bewonderende dankbaarheid 1 Onze Vaderlandsclie tooneelspoelkunst leed de laatste jaren onherstelbare verlie zen.,.. Stomme dit ons tot des te dieper besef en waardeering, nu wij in de gelegen heid zijn. een onzer grootste actrices op haar 75sten verjaardag, na een glorieuzen 55-jarigen staat van dienst, onze hulde en lank te betuigen! Het huldigingscomité: Mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen, eere voorzitter; prof. mr. E. M. Meijers, voorzil- RECLAME. 0474 ter; F. H. N. Bloemink, secr.-penningm.; J. Baak Jzn.; Ir. A. G. Bosman; G. Gerlings; B. Hageman; Mevr. W. van Itallievan Embden; B. Menkhorst; Aug. L. Reimerin- ger; Mr. A. F. L. H. Tepe; J. Verweij. Bijdragen of verzoek tot disponeeren aan: F. H. N. Bloemink, Da Coslastraat 25, Telef. 1901, Giro No. 41166. HERMANN SUDERMANN ERNSTIG ZIEK. De tooneelsehrijver Hermann Sudermann, die verleden jaar nog in volle gezondheid zijn 70-sten verjaardag vierde, is levensge vaarlijk ziek geworden. De lijder, die aan de linkerzijde geheel verlamd is, moest naar het sanatorium te Fuerstenberg overgebracht worden. DE COLLECTIE-SIX. Van de collectie Six is nog op de veiling van Frederik Muller en Co de ets van Rem brandt voorstellende het portret van Bur gemeester Six voor f. 90.000 verkocht Naar wij vernemen is dit de hoogste prijs, die ooit ter wereld voor een ets is betaald. NIEUWE UITGAVEN. Bjj A. W. Bruna en Zoons Uitgevers Mij. is verschenen; „De vacanüe van een detective", door E. Pin Oppenheim. Prijs ingenaaid f. 1,ge bonden f.1,50. Dit verhaal is een aaneenschakeling van mogelijke en onmogelijke avonturen van een Engelsch dedective, die door het opsporen van een bekend misdadiger, plotseling be roemd is geworden. Het is bijna overbodig te zeggen dat .deze man, die voor zjjn rust Lon don den rug toekeerde, op het Engelsche platteland steeds opnieuw in moeilijkheden geraakt, Waarbij hij van zjjn capaciteiten van „Scotland Yardman" blijkt geeft. Voet liefhebbers van detective-lectuur een onder houdend boek. „P. Smith, Aspirant-Bankier", door P. G. Wodehouse. Ingenaaid f. 1,50. Gebonden f. 2,25. Een geestige uit het Engelsch vertaalde roman, waarbij vooral in het begin de ver taling van Jhr. R. H. G. van Nahnys sto rend werkt. Ethel. M. Dell. „Op verzoek". Prijs inge naaid f. 1,75. Gebonden f. 2,50. Dit is weer een van de talrijke Engelsche romans, die, wanneer men ze eens ter hand heeft genomen, niet meer van zich aflegt, voor men de ontknooping, (waarbij natuurlijk allen op zijn pootjes terecht komt) gelezen heeft. Een boek met veel spanning en avontu ren in Britseh-Indië, waarvan de Oostersche atmospheer niet nalaat, de geheimzinnigheid van het geheel te verhoogen. Het boek is in zeer prettigen druk ver schenen. Ir. de feuilleton-bibliotheek der N.V. Druk kerij Jacob van Kampen, is verschenen- „Vampier-Vleugel" door Sax Rohmer, een onwaarschijnlijk verhaal, met steeds stijgende spanning van begin tot eind en een plotse ling onverwachte ontknooping. In den handel verkrijgbaar in linnen band voorzien van illustratieven omslag in kleuren tegen den prjjs van f. 1,25. Bj] van Goor en Zoonen, Gouda, is verscho nen een boek voor kleine kinderen om te kleuren, knippen en op te zetten, getiteld „Op straat en buiten de stad". In den han del verkrijgbaar tegen den prijs van f. 0.90. Zwolle, W. E. J. Tjeenk Willink. „Nederlandsche Staatswetten". Editie Schuurman Jordens No. 3. „Provinciale wet". Dr. G. G. Pekelharing, 15e druk. „Paardenwet". Dr. L. Leydesdorf, 3e druk. Arbeidsgeschil!enwetf'. Dr. L. Leydesdorf, 2e druk. 3e aanvulling van het Burgerlijk Wetboek. 4e aanvulling Lager Onderwijswet 1920. 8ste aanvulling Ongevallenwet 1921. 2e aanvulling Zegelwet 1917. 7e aanvulling Veewet. 5e aanvulling Wet Openbare Middelen van Vervoer. 7e aanvulling Arbeidswet 1919. 2e aanvulling Woningwet. 8ste aanvuling Telegraaf Telefoonwet, Isle aanvulling Land- en Tuinbouwongeval- lenwet. 2e aanvulling Handelsregisterwet Verschenen is bjj den Boekhandel voorheen Gebr. Belinfante te Den Haag: „Indië en het Koninkrijk", een poütiek-staatsrechtelpestu- die, door prof. nu-. J. A. Eigeman, die tot de conclusie komt, dat het mogelijk is de be staande tegenstelling in een hoogere eenheid op te lossen. De algemeene richting, waar in hij de oplossing ziet ia deze: toekenning van meerdere zelfstandigheid aan de over- zeesohe gebieden bjj krachtiger en doelmati ger organisatie van het geheel. „ZONNESTRAAL." Wij ontvingen het eerste nummer van „Zonnestraal", het officieele orgaan van de Ned. Vereeniging tot het oprichten van ar- beidskolonies voor tuberculoselijders in Ne derland. Tal van bekende personen zonden hun beste wenschen in en gaven uiting aan hun sympathie met het streven van de vereeniging, Van hen noemen wij, minister Slotemaker de Bruine, jhr. Roëll, mr. Lie- taert Peerbolle. N. M. Joscphus Jitta, bur gemeester de Vlugt van Amsterdam, en de heeren Ketelaar en Wibaut. Het tijdschrift heeft een kloek formaat en zal zijn weg wel vinden. van der Giesen, Subs-Griffier bij de A- Rechtbank te Roiterdam, Mr. van Oven, g. vocaat en procureur te 's-Gravenhage. Verschijnt iedeien Woensdag; in JuE e Augustus éénmaal per maand. Abonnement prjjs f. 1,10 per jut, betaalbaar per ha! jaar of desgewenscht per kwartaal. Proefnummers ;;ja ovor belangstellende op aanvraag gratis verkrijgbaar bij den Pr, gever W. E. J. Tjeeqk Willink te Zwolle ^TIJDSCHRIFTEN. „Tijdschrift voor de Politie", onder Re dactie van E. 'V Beekman, Inspecteur van Politie 1ste klasse Kotter dam, Mr. A. H. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". BALI, 17 Oct. van Amst te Tjilatjap. ROTTERDAHSCKE LLOYD. PALEMBANG, thuisr., 20 Oct. te Marsal: verwacht. PATRIA, 19 Oct. v. R'dam te Batavia tov HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NIEUW AMSTERDAM, 16 Oct. van Bostoi n. New York. BURGERDIJK, 16 Oct. van R'dam te Nor folk. EDAM, 16 Oct. van R'dam te New Orleans HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN. SCHIEKERK, thuisr., 16 Oct te Madras. ANDIJK, uitr., 7 Oct. van Rangoon. HOLLAND—OOST-AZIË-LIJN. GEMMA, uitr., 16 Oct van Manilla. ROTTERDAM ZUID-AMERKA-LUN. ZIJLDIJK, 17 Oct. van R'dam te Hambuq ALGORAB, uitr., 16 Oct. te Montevideo. STOOMVAART-MIJ. „OCEAAN". LAERTES. Java n. Amst. pass. 16 Oei Peiii HOLLAND—AFRIKA LUN. JAGERSFONTEIN, thuisr., 17 Oct. te Genu KON. NT-D. STOOMBOOT-MU. PRINS FRED. HENDRIK, 17 Oct. v. Arasti Paramaribo. SATURNUS, Middi. Zee n. Amst., pass. Oct Gibraltar. BERENICE, 17 Oct van Gibraltar n. Ams IRIS EN PLUTO, arr. 17 Oct. te Amst. KON. PAKETVAART-MAATSCHAPPIJ. GEN. VERSPEYCK, 17 Oct. van Amst. nu Batavia. KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, 19 Oct. v. Amst te B. Aire verwacht. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. DORDRECHT, Vlaardingen n. Philadelphia, was 17 Oct. 35 mijlen Z. van Boulogne, CELAENO, 16 Oct van R'dam te Boston. HAGNO, Montreal n. R'dam, was 16 Oc', 430 mijlen W. van Scilly. HAULERWIJK, arr. 16 Oct. te Cardiff. KELBERGEN, R'dam n. Montreal, pas 16 Oct. Fatherpoint. LEKHAVEN, 16 Oct. van Savannah nar Bremen. MIJDRECHT, R'dam n. Baytown, pass. 1! Oct. Bermuda. MIRACH. Montreal n. Antwerpen, pass. 15 Oct Belle Isle. VECHTDIJK, 16 Oct. van Rosario n. La.' Pairnas BARENDRECHT, arr. 16 Oct. te Gibrallat. JONGE ANTHONY, Malaga n. Londên, pa» 16 Oct. Finisterre. IJSSEL, 16 Oct. van R'dam te Lulea. HOFPLEIN, 17 Oct van Narvik n. R'datt PARKLAAN, R'dam n. B. Aires pass. 16 Oct Madeira. Mevr. M. v. D.S. te L. De mode k grillig, die der dames vooraL Bin wjj zitten la ver van de groote modecentra af om md beslistheid een uitspraak te doen inzake ha al of niet in de mode blijven van kort has; bjj de dames. De dameskapsters zullen wd haar best doen om deze modb te handkaren Zeker zal deze mode zich voorloopig nog wd blijven handhaven. Maar dat zjj n3 kortere» of langeren tijd verdwijnen zal is even zeker. Slaai de mode om dan zjjn do langharigen er hef best aan toe. Als u nog in het beat ru lang haar zjjt, zouden we u niet willen rade» bel af te knippen. Een abonné te L. Zooals wrj al e® eerder meedeelden, wordt bjj de sollicitatie voor politieagent tegenwoordig meestal hei poliliediploma gevraagd, hoewel dit niet be paald vereischt wordt. U kunt het al licht probeeren door u schriftelijk aan te melde» bjj den Commissaris van Politie, met ree melding van bijzonderheden (leeftijd, vroe gere en tegenwoordige werkkring enz.), md bijvoeging dat u bereid zijt u persoonlijk aaa te melden. H. v. d. D. te L. Leiden, Voorschoten Veur, Voorburg, Hoornbrug, Delft, Over- sc hie, Rotterdam, Gödschalxoord, Klaaswaal Middeisluis, Xumansdorp (Buitensluis), Wil lemstad, Dinteloord, Steenbergen, zijweg naar Heen, Heensche molen, St. Philipsiand, 3sa den Noordweg, Anna Jacoba, Zjjpe, zijweg naai- Oosterland, Nieuwerkerk, Capelle, Zie-j rikzee. Totaal 114.5 K.M. M. H. Z. te S. Den Haag, Den Defl Haagsche Schouw, Leiden, Brug-Leiderdot(t Groenedp, Brug-Koudekerk, Alphen, Zwam- merdam. Bodegraven, Nieuwerbrug, de Rw- kam, Woerden, Harmeien, de Meem, Utrecht de Bildt, Soesterberg, Amersfoort, Barns veld, Kootwijkerbroek, Harskamp, Otterl», Hoenderloo. Totaal 118 K.M. S-J

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10