LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. Burgerlijke Stand v. Leiden, VISSCHERIJ-BERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. Directie en Administratie MARKTBERICHTEN. Advertentiën. WEEKBERICHT. Barcmetei:!:ai. Het dikke pijltje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 772. Hedenmiddag 3 uur: 768. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 17 Oct., medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.8 te Munchen Laagste barometerstand 730.8 te Isafjord. Verwachting tot den avond van 18 Oct.; Meest matige wellicht tijdelijk krachtige Zuidelijke tot Westelijken wind, zwaarbe- irolkt tot betrokken. Waarschijnlijk eenige ■egeji. Aanvankelijk iets zachter. LUCHTTEMPERATUUR. S uur voorm. 11 gr. C. (52 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 12 gr. C. (54 gr. F.) 3 uur nam.: 13 gr. C. (56 gr. F.) BOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Donderdag. doogste stand des voorm. te 5 uur o3 min. ïoogste stand des nam. te 5 uur 19 min. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag 5.30 n.m. tot 6.01 v.m. De Grieksche Kamer heeft een commissie Dgesteld om bet verschil te definieeren niSBchen politieke misdrijven cn vergrijpen egen de openbare orde. een geelboek over het vlootaccoord. PARIJS, 17 Oct. (Ned. Tel. Ag.). Vol tas het „Petit Journal" is bij het Fransche ninislerie van buitenlandsche zaken een [eelboek in voorbereiding over de Engelsch- ransche vlootovereenkomst. de gestot,en engelsche documenten. LONDEN, 17 Oct. (Ned. Tol. Ag.). De edert midden der vorige week verdwenen cheime documenten der EngelSche marine iin daarom van zoo groot belang, omdat er ten afschriften van bestaan Zij hebben be- rekking op de snelheidsmetingen van oor- Jgsschepen. het oostenrijksche bondslegeh. WEENEN, 17 Oct. (Solg. Tel. Ag.). Bij «verkiezingen der vertrouwensmannen van hondslager verloren de sociaal-democra- 'n c.a. 3000 stemmen, terwijl de niet-soci- 'islen er ongeveer 2000 wonnen. staking te konstantinopel geëindigd. ANGORA, 16 Oct. (Belg. Tel. Ag.). De Wing van het trampersoneel in Stamboel geëindigd. 1wist onder de macedoniërs. BERLIJN, 17 Oct. (V.D.) Naar uit Bel grado gemeld wordt, duurt tusschen de Macedonische revolutionairen en wel tus sen de aanhangers van Protogeroff en die an Michailoff de hevige twist voort. Naar de bladen melden, heeft Zankoff erscheidene brieven ontvangen van Wan- cha Michailoff, waarin wordt medege ld, dat hij wegens zijn steun a-an Pro- >geroff ter dood veroordeeld is. De vrien- •en van Zankoff bewaken zorgvuldig zijn uis, dat hij sinds eenige dagen niet ver den heeft. de staking in polen. WARSCHAU, 16 Oct. (Wolff) De (ex. Ilelarbeidersbond heeft zich tot den minis- van Arbeid gewend met het verzoek om middeling der regeering. De minister heeft daarop tegen Donderdag e conferentie tusschen arbeiders en werk- vers belegd. WARSCHAU, 17 Oct. (Wolff). Dc alge mene staking te Lodz duurt onverminderd ort, Er is geen verandering in den toe- ind gekomen, hoewel in arbeiderskringen öen wensch gekoesterd wordt, dat de con ferentie, bijeengeroepen door den minister *an Arbeid, tusschen de werkgevers en ar beiders, tot een gunstig resultaat zal lei- jen. De communisten trachtten nog st-eeds joor een uitdagende houding botsingen uit lokken tusschen stakers en politie. uit china. SHANGHAI, 17 Oct (Reuter). De nota's, jaarbij het Fransch-Chineesch incident van Linking wordt geregeld, werden gisteren uit- fwisseld. de staking in australië. MELBOURNE, 17 Oct. (Reuter). Alleen ge havenarbeiders verbonden aan het ver eer tusschen de verschillende Australische aten hebben besloten een arbeidsvergun- werk vragen voor het hervatten van het werkzaam bij buiten- derhoidlSt pen hebben met groote meer hef l. t voorstel verworpen om weer aan rk te eaan. Zij beweren, dat zij er niet verder mede zouden komen al9 zij een ar beidsvergunning aanvragen, daar de vrijwil ligers de voorkeur krijgen. De havenarbeiders te Geelong zijn reeds weer aan het werk gegaan, terwijl die van Brisbane besloten het werk slechts te her vatten, als de vrijwilligers van de kaden en schepen verwijderd werden. MELBOURNE, 17 Oct. (Reuter). De ree- ders hebben besloten morgen een geheime stemming te houden. Ofschoon de arbeiders werkzaam op Australische schepen besloten hadden niet voor morgen een arbeidsvergunning te vra gen, hebben zich hedenmorgen reeds 300 laten inschrijven. geexecuteerd. MEXICO CITY, 17 Oct. (Reuter). Vijf bekende* opstandelingen-leiders zijn heden morgen op de binnenplaats van de Sanluis Potosi-gevangenis terecht gesteld, na een uitspraak van den krijgsraad. Zij waren een maand geleden gevangen genomen door ver raad van een hunner kameraden. trein ontspoord. MILAAN, 17 Oct. (V.D.) Gemeld wordt, dat Dinsdag de sneltrein Agram-Spalato is ontspoord. De locomotief en eenige wa gens werden ernstig beschadigd. Er zijn geen slachtoffers. STADSNIEUWS. mi. o. w. sipkes f In 6df-jarigen ouderdom is gisteren te Den Haag overleden mr. O. W. Sipkes, raadsheer in het Gerechtshof te 's-Gravenhage. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal a.s. Vrijdag plaats hebben op Nieuw Eik en Duinen. De stoet vertrekt te twee uur (per auto) van het sterfhuis, Jo- han van Oldenbarneveltlaan 56, aldaar. Dc thans ontslapene werd den 24en Juni 1864 te St. Maartensdijk geboren. Hij studeerde in de rechten aan de Leid- schc Universiteit en promoveerde aldaar 2 Juni 1886, waarna hij zich te Leiden als ad vocaat en procureur vestigde en vrij spoedig groote praktijk verwierf en den 14den Juni 1892 benoemd werd tot kantonrechter- plaatsvcrv anger. In 1909 ging mr. Sipkes over naar de rechterlijke macht, want den 18en Mei van dat jaar zag hij zich benoemd tot rechter in de Rotterdamsche rechtbank. Den 28en Juni 1917 werd hij in gelijk rechterlijk ambt benoemd bij de rechtbank te 's-Gravenhage, waarna den 7en Mei 1921 zijn benoeming volgde tot raadsheer in het Haagsche Ge rechtshof. Den overledene viel in 1927 de onder scheiding ten deel door de Tweede Kamer aanstonds als No. één te worden voorgedra gen voor de functie van raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, in welk col lege hij ook eenigen tijd zitting heeft gehad. Nog kan worden vermeld, dat mr. Sipkes deel uitmaakte van het College van Regen ten over de strafgevangenis te 's-Graven hage. R.K. UNIVERSITEIT. Eerste Lustrumherdenking. Heden had te Nijmegen in stille plechtig heid de viering plaats van het eerste lustrum der R.K. Universiteit. Z. D. H. Mgr. Arn. Diepen, bisschop van Den Bosch bezocht de Nijmeegsche Univer siteitsstad en droeg om half tien in de Uni- versiteitskerk van St. Augustinus een ponti ficale H. Mis van dankzegging op, geas sisteerd door priester-professoren en priester-studenten der R.K. Universiteit. Een koor van priesterstudenten onder lei ding van den weleerw. heer H. Fortmann, theol. student, voerde op stemmige wijze de misgezangen uit. Z.Exc. minister Waszink minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, leden van het curatorium, w.o. de burgemeester van Nijmegen, de heer F. M. H. van Schaeck Mathon, dr. F. Ban ning, mr. van Lanschot en den secretaris mr. C. Prinzen, bijna alle professoren en talrijke studenten, waren aanwezig. Na den plechtigen, kerkelijken dienst be gaf Mgr. Arn. Diepen zich naar de nieuwe uitgebreide gebouwen der bibliotheek der R.K. Universiteit, die hij inwijdde. De bibliothecaris, mr. Cornelissen en prof. df. R. Jansen O.P., dir. van het theologisch instituut, voerden het woord. Om half drie werd in „De Vere&niging" de plechtige academische zitting gehouden van den Senaat. Hiervoor werd uit heel Katholiek Nederland groote belangstelling getoond. De lustrumherdenkingsrede werd uitge sproken door den rector-magnificU9 prof. dr. J. Hoogveid over den Opgang naar de Een heid op wetenschappelijk godsdienstig ge bied. Deze zitting werd opgeluisterd door het St Franciscus zangkoor en de Canisius har monie, welke de gemeenschappelijke zang begeleidde van het bekroonde Universiteits lied Laete Flaves van den weleerwaarden paler J. Tesser S. J. en getoonzet door prof. dr. Baader. Na de academische zitting hield de senaat receptie waarop vele autoriteiten verschenen en namens den academischen kring Nijmegen en de R. K. Nijmeegsche Universiteitvereenigingen huldeblijken wer den aangeboden, onder meer een voorzit tershamer en een bureauklok. DÉRAILLEMENT OP DE HAARLEMMERMEERLIJNEN. Ernstige trewvertraging. Gisteravond omstreeks 10 uur ontspoorde op de Haarlemmermeerlgnen vlak bij het sta- tion Vijfhuizen een groote wagen van den uit de richting Hoofddorp komenden goede rentrein. Direct waren spoorwegarbeiders aanwe zig om te trachten den wagen weder in de rails te krijgen, doch met dit karweitje was meer tjjd gemoeid dan men aanvankelijk had gedacht. Inmiddels arriveerde de personen trein, die vjjf over tienen uit Haarlem ver trekt ,doch deze moest zoolang stoppen, tot dat de baan weder was vrijgemaakt, hetgeen na een arbeid van ongeveer l*/s uur gelukte. Met dit al kwam de trein uit Haarlem, in plaats van te 10.26, 's nachts in Hoofddorp aan. Er zaten reizigers in, die noch naar Mij drecht enz. moesten en den trein in Aals meer nu hadden gemist Het lag in de bedoeling om hen eerst te laten meerijden tot Amsterdam met het oog op de voor die richting bestemde reizi gers en dan met denzelfden trein naar hun bestemming te brengen. Het gebeurde te Vijfhuizen liep zonder persoonlijke ongelukken ah fraude aan de gasfabriek te zaandam. In de kas der gemeentelijke lichtbedrij- ven te Zaandam is een tekort ontdekt van ongeveer f. 8000. In verband hiermede heb ben B. en W. den kassier J. v. B., die met het beheer der geiden was belast, wegens verduistering ontslagen. tragische brand. Hedenmorgen is te Venray op het ge hucht Veulen de boerderij van S. afge brand, waarbij de 25-jarige dochter M. in de vlammen is omgekomen. Nadere bijzon derheden ontbreken nog. ROODVONKEPEDEMIE. Te Arnhem heerscht momenteel in niet onbeduidende male de roodvonk. Gisteren is aan het Roermondsplein een school als tijdelijk ziekenverblijf ingericht; teneinde alle patiënten te kunnen onderbrengen. Een patiënt is gisteren overleden; van de 42 patiënten zijn 5 roodvonklijders boven de 18 jaar. VLIEGONGEVAL. Uit Amsterdam waren bij het marinevlieg- station Schellingwoude twee Nederlandsche watervliegtuigen aangekomen. Deze konden tengevolge vAn den wind niet vertrekken, er werd een poging gedaan te vliegen, doch er moest een noodlanding gemaakt worden. Hierbij kwam het vliegtuig bestuurd door den officier-vlieger 2de klasse W. J. Stem- melink in botsing met het andere vliegtuig. Beide machines werden beschadigd. Er had don geen persoonlijke ongevallen plaats. De heer Jorissen, chef van de exploi tatie der goederendiensten N. S. zal bin nenkort den dienst der spoorwegen met pensioen verlaten. In zijn plaats zal be noemd worden de heer R. Heg, thans di recteur der A.T.O. der Ned. Spoorwegen te Utrecht. UIT NED. OOST-INDIE. de brandende gasbron. MEDAN, 16 Oct. (Aneta). De autoriteiten en de Bataafsche Petroleum-Mij. beramen plannen om de nog steeds brandende tweede gasbron, gelegen op het terrein van de Ned. Indische Aard-Olie-Maatschappij bij Pang- kalan Soesoe, te blusschen. Dit gaat echter met veel moeilijkheden gepaard. Een van de vier koelies, die bij dezen brand zwaar ge wond werden, is hedenmorgen overleden. Eén koelie wordt nog vermist. De vlammen bereiken een hoogte tot zestig meter, terwijl de brand met een krachtig loeiend geluid gepaard gaat, wat soms te Pangkalan Bran- dan te hooren is. De vermoedelijke oorzaak is een vonk, welke afkomstig was van eenige met groote kracht uitgestooten stee- nen. GERECHTSHOF TE 's GRAVENHAGE. Het Hof heeft vandaag bevestigd het von nis van de Haagsche Rechtbank, waarbij J. van T., koopman te Leiden, wegens diefstal is Veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstr. GEVESTIGD: K. A. M, Bastiaansen, Oude Rijn 67 D. Bender, Hugo de Grootstraat 11 R. C. Benjamins. Haven 34 Jhr. M. H. van Beyma, Stille Rijnlö Wed. E. de Boeff Romijn, 5e Binnemvestgr. 12 A. A. van Boheemen. Hooigracht 46 A. W. Bokma, Witte Singel 23 J. P. W. A. van Braam Houckgeest, Gqrenmarkt 19 Ph. van Breg- gen, Vreewijkstraat 6 J. P. Buis, Haver zaklaan 11 W. J. Caton, Haven 34 L. Ceuvel, Haagweg 28 M. H. Cevering Brakel, H. Morschweg 56 J. A. F. Coe- bergh, Gerecht 1 W. A. Cohen Stuart, B reestraat 156 L. Cornet, Fabrieksarbei der, Alexanderstr. 68 a F. de la Croix, Plantsoen 105a. L. Dedert, verpleegster, Acad. Ziekenhuis T. S. M. Doorgeest, dienstbode', Stationsweg 27 J. Dreef, meu belmaker. Levendaal 97 Wed. J. v. Duu- renHoo9, Rijnsburgerweg 69 a J. van Duijn, dienstbode. Rijnsburgerweg 11 J. H O. van Emden Grondijs, Hooigracht 3 G. Engelkamp. buffetjuffrouw, Stationsplein 4 Ew. Jong Fa Sen. Witte Rozenstraat 50 a J. II. Flippo-Keizer, Rijnstraat 14 F. A. de Groen, caféhouder. Morschslraat 20 R. Harms en fam., rijksveldwachter, Drie Octoberstr. 68 S. A. E. W. Hartman, Rapenburg 63 J. A. S. Haverkamp. J. v. Goyenkade 29 P. A. Helling, slager, Hoogewoerd 71 M. Hippel, dienst bode, Steenschuur 2 J. Hoogen- dam, Hooge1 Rijndijk 51 G. C. Hoog stratenv Leeuwen M. Moonsstraat 27 J M. E. Jansen, Acad. Ziekenhuis. H. Jong, schipper. Middelstegr 57. C. A. Jurri9sen, verpleegster Rijnb weg 3. J. Kale. de Genestetstr. 42 T. J. Kerkdijk, Groenhovenstraat 10. H Kuilenberg en fam., fabrieksehef, L. Rijndijk 90 c G. Kwakernaat en fam., collectant, 5e Bin- nenvestgr 12 E. C. G Labree, onder wijzer. Langebrug 1. W. Lagers. Rapen burg 78. Liem Ting Tjan Vreewijkstraat 11. A. G. Liethof, schilder, Merelstraat 46. W„ H. Loot, assistent, Schelpenkade 39. J. D. Lulofs, Kloksteeg 8a. P. J. Maingay, J. v. Goyenkade 10. R. G. Mak kink, Witte Singel 51. W. H. A. Mazel, Steenschuur 13. A. Merker-Windisch, huishr., Hooigracht 40. W. Meyer, Oude Vest 51. B. du Mortier, fabrieksarbeider, Joubertstr 24a. A II. R. xMuIder, dienst bode, Kanaalstraat 13. H. W. Mulder, Donkersteeg 19. W. J. Mulder, hoeden maker, Middelweg 20. S. G. v. Musscher- Wijnbeek, Minnehuis. II. ten Napel en fam., slager, Leliestraat 22a. A. L. van Nieuwkerk, Morschweg 127. F. W. van Oostveen, klerk registratie, Oude Rijn 60. J. en A. van Palmen, dienstboden, Steen schuur 3. F. C. A. Paris, J. de Wittstraat 35. M. Pfeil, dienstbode, Plantsoen 59. Mr. L. O. van der Plas en fam., N. O. I. Ambtr., Fagelstraat 44. R. J. en H..Plas- schaert, Zoeterw. Singel 67. W. P. Pont, dienstbode, Morschsingel 3. H. E. Poor tenaar, Papengracht 26. F. L. Postel, Witte Singel 38. Dr. O. L. E. de Raadt, II Rijndijk 71. F. J. de Rook, Rapenburg 131. J. F. A. van der Schoor, Merelstr. 1. K. Stroosma en fam., worstmaker, Oude- Vest 113 Wed. P. A. M. v. Siebergen Kanters, N.-Rijn 59 C. A. Stuffken, Morschsingel 11 Tan Sik Tjong, Drie-Oc- toberstr. 11a W. G. ToorenburgPatmos, Nachtegaallaan 16 G. A. Tromp en fam., timmerman, Joubertstraat 22 W. Veen baas, Hoogewoerd 72 L. F. M. Verhoeven, Noordeinde 50 M. J. VoorsluysOp 't Land, Cobebdraat 117 E. Warmerdam, Merelslraat 46 J. P. Weenink en fam., onderwijzer, II.-Rijndijk 72a Wed. W. G. A. Weyerman—Carlier en fam., Rijns burgerweg 128 A. A. v. d. Wielen Pa penhoven, Garenmarkt 11 J. L. Winkel man, Rapenburg 78. C. de Zinger, J. W. Frisostraat 27. vertrokken: J. J. Siljee, Waddinxveen, Noordkade E 183. L. Noorduin en fam., Zoeterwoude, Vrouwenweg 37V. J. C. v. d. Poll, Soest, Slaalwijklaan 4. N. J. A. v. d. Tuin, Uden, St. Willebrordus Missiehuis. P. J. v. d. Meer en fam., Rotterdam, café Wale- steijn, Waalhaven. G. C. Hamerpagt, Schelluinen. W. J. Peeters, Hilversum, Zadelstr. 10. W. v. Elk en fam., Oegst- geest, Rijnzichtweg 26. E. S. W. v. Hal, den Haag, Schalkburgerstraat 168. W. J. M. de Bije, Leeuwarden, Molenstraat 12. A. C. Timmers, Amersfoort, Kazerne Rij school. W. P. A. Fortman, Eindhoven, Kettingstraat 30. C. de Jong, Woubrugge B 53. B. Fekkes en fam., Oegstgeest, Ge versstraat 65. W. P. Luijken, Alphen a. d. Rijn, Julianastraat 26. J. J. M. A. Snijers, Voorburg, Egmondstraat 27. J. Hendriks, Rotterdam, Adamshofstraat 120a. G. E. Gijp, Ileumen bij J. den Hertog. C. Kool, Leiderdorp, Hoogmadensche- weg 36. E. M. v. den Hoek, Dordrecht, Matenaspad 48. Fr. M. Schouten, Oegst geest, Rijnzichtweg 132. H. von Rosen, Den Haag, v. Boetzelaerlaan 76. O. Kuster, Oegstgeest, Pr. Hendriklaan 15. Th. A. Stam, Den Haag, Engelenburgerstr. 186. A. v. Noort, Den Haag, Daendel- straat 27. N. Potjewijd, Dotterdam, Oos tervanstraat 19a. H. D. v. Galen en fam. Zoeterwoude, Vrouwenweg 37d. H. J. v. Oijen, Makkum, bij wed. G. v. d. Broek. A. M. Lammers, Zoeterwoude, „de Goede Herder". J. M. Roos, Haarlem, Molenaarstraat 32b. J. Lepelaar, Vel- sen, D. Zeeweg 255. G. Kloppers. Utrecht, Hopakkers 24bis. R. G. J. de Keijzer, Schaesberg, Heistraat 14. J. J. Crama, Soerabaja, v. Heutzstraat 19. M. v. Diemen, Alkemade, Roelofarend9- veen. Th. Belt, Den Haag, Weimarstraat 312. P. L. v. Genderen en fam., Den Haag., G. Hertog.laan 207. J. du Boeuff- Klaassen, Sassenheim, Hoofdstraat 116. A. H. de Vries, Den Haag, Gr. Hertog-laan 38. J. v. Hoeken, Den Haag, Kaierstraat 52. M. E. den Os, Rotterdam, Zwaans hals 151 b. L. Serdijn geb. v. den Wijn gaard, Amerika. J. A. M. Brouwer, N. O. Indië. A. J. Bernard, Wassenaar, Hof- laan 6. P, Ilolswilder, Oegstgeest, Haar lemmerweg 22a, Villa Overveen. P. Ilols wilder geb. Koopmans, Bol9ward, Munnik- huizenstraat 15. C. M. Gaykema, Apel doorn, Maréchausseekazerne; A. Kooijman en fam., Oegstgeest, Rijn zichtweg 124 J. G. Riphaagen. Coevorden, v. Heulzpark 1 P. Wellan, Halfweg, Haarl.straatweg 19 A. Boersma, den Haag Alex, kazerne' 2 R. H. W. J. Scheerder, Alphen aan den Rijn, Stationsstraat 21 D. P. Muller, Oegstgeest, Regentesselaan 26 A. IJkel, Haarlem, Oranjestraat 10 G. J. fr. v. Rooij en fam., Oegslgeeèt. Rijnzicht weg 134 G. Verhoeven en fam., Zutphen, Spiegelstraat 15 J. B. v. Cleefv. der Erf. Nice (Fr.) K. de Jeu en fam., Leiderdorp. Iloogmadcscheweg 24 G. M. de Jeu, idem, idem G. Faber, Amsterdam, Tolstraat 76 I. vischprijzen. IJMU1DEN, 17 Oct. Tarbot per K.G. f. 1.40—0.48. Tongen 3.401.80. Griet per kist van 50 K.G. f. 5425. Groote Schol f. 5537. Middel schol 59 Zetschol f. 54—43. Kleine Schol f. 33—6.50. Bot f. 12.50—6.50. Schar f. 23— 2.40. Roggen per 20 stuks f. 2516. Vlee- ten per stuk f. 3.751. Pieterman en Poon tjes per kist van 50 K.G. f. 15—2. Groote Schelvisch f. 58—33. Middel Schelv. f. 33— 25. Kloinmiddel Schelv. f. 2014. Kleine Schelv. f. 153.20. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 7449. Gullen per kist van 50 K.G. f. 22—7. Lengen per stuk f. 1.900.83. Heilbot per K.G. f. 2.101.50. Wijting per kist van 50 K.G. f. 7—2. Koolvisch per stuk f. 1.20—1. Aangekomen 22 stoomtrawlers IJM 481, met f. 4179; IJM 10, met f. 6609; IJM 34, met i 2978; IJM 127, met f. 3120; IJM 184, met f. 2285; IJM 180, met f. 2689; IJM 77, met f.3321; IJM 147, met f.2894; IJM 68, met f.6913; IJM 39, met f.0464; UM 122, met f. 2493: IJM 121, met f. 2532; IJM 48, met f. 2535; IJM 104, met f. 1903; IJM 55, met f1876IJM 47, met f. 1857 LJM 316, met f. 3383; IJM 196, met f. 3700; IJM 49, met f. 2600; IJM 503, met f. 3200; IJM 197, met f. 3000; IJM 67, met f. 1800 besomming. Piaaiiapport van Hr. Ms. „Vnlcanus* 15 October. Tusschen 53 gr. 11' en 53 gr. 21' Nbr. en tusschen 2 gr. 35' en 2 gr. 45' OI. KW 48, 19 last; KW 56, 5 last; KW 163,, 1 last. 16 October. Tusschen 53 gr. 1' Nbr. en 53 gr 7' Nbr. en tusschen 2 gr. 58' O].- en 3 gr. 4' 01. KW 16, 4 last; KW 68, 6 last; KW 162, 2 last. De volgende passagiersschepen zijn Donder dag 18 October in radio-telegralische ver binding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. (Medegedeeld door de N. T. M. „Radio-Holland.") Flandria, Schevenigen, haven. Gelria, Olinda Pernambuco. Insulinde, Scheve- ningen haven. J P. Coen, Port Sudan radio. Johan de Witt, Colombo radio. K. der Nederl., Niton radio. Nickerie, Rugby radio. Orania, Scheveningen ba- ven. Patria, Scheveningen haven. Pr. der Nederl. (Nederl.), Singapore radio. Rotterdam, Louisb. Nova Scott. Sibajak, Scheveningen haven. Slamat, Scheve ningen haven. Spaarndam. Cabo Finis- terre. Springlontein. Alexandria radio. Sluyvesant, Rugby radio. Tambora, Sche venigen haven. Veendam. Scheveningen haven. Volendam, New York WNY. - Zeelandia, Cerrito. Zosma, Port Sudan radio. ONZE TELEFOONNUMMERS 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 HAZERSWOUDE, 15 October. Veilings- bericht. Aanvoer 2802 eieren. Prijs kippen eieren f. 10—11,25 per 100 stuks; eenden eieren f. 6,507,75 per 100 stuks. Hanen tl1,60 per stuk. Kippen f. 1,50 per stuk. ROELOFARENDSVEEN, 18 Oct. To, maten A. 4.707.00; Idem B. 3.906.90;' Idem C. 1.704.80, Natuur-lomaten 20 1.90 per 100 pond. Sla 101.80, per 100 krop. Ka9snijboonen 4.705.00; Idem (stek) 2.102.20 per 10 kilo; Sjalotten 4 ct. per kilo. VOORSCHOTEN, 16 Oct. Kippeneieren 10.3011.40 per 100; Ganzeneieren 0.20 per stuk; Kalkoeneieren 0.120.13; Kuiken eieren 8.109.10 per 100; Kippen 0 65—; 1.50 per stuk; Konijnen 0.803.00; Hanen 0.80—0.90; Duiven 0.180.20. AMSTERDAM, 17 Oct. Veemarkt. Aan gevoerd 230 vette kalveren, le kw. 0.90— 1.06; 2 kew. 0.80—0.90 3e kw. 0.68—0.80 per K.G. levend gewicht. 40 nuchtere kal veren f. 1120 per stuk. 460 varkens: HoU. le kw. 0.86—0.87 2e kw. 0.850.86. Overz. en Geld. le kw. 0.860.87 2e kw. 0.85— 0.86. Vette varkens 0.830.85 p. K.G., slachtgewicht. WOERDEN, 17 Oct. Kaasmarkt. Aange voerd 550 partijen, le kw. 55—60, met rijksmerk le kw. 60—63, 3e kw. 56—69. Han del matig. In plaats van kaarten. Verloofd: Ge VISSER en S. DE JONG. Oegstgeest, 16 Oct. 1928. De Kempenaerstraat 20. 9428 Leiden, Heerengracht 2a. Geen ontvangdag. Ondertrouwd: G. VAN DRUTEN en 9456 TIL LAUTENBACH Oegstgeest, 17 October 1928. Duyvenvoordestraat 50. Getrouwd bij volmacht: j. H. VALENTGOED en NELL VAN DEN BERG. Galang (N. O. I.). Oegsigeest. 3019a Zij zeggen mede namens we- derzijdsche familie hartelijk dank voor de zoo vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Oegstgeest, 16 Oct- 1928. Met dank aan God geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon willem gijsbertus. W. DEN HEETEN Jr. J. DEN HEETEN— PASSCHIER. Leiden, 16 October 1928. Nieuwe Rijn 103. 9434 (Tijdelijk Diaconessenhuis). 3—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3