y KOFFERS EN TASSCHEN, LANGS GLIBBERIGE WEGEN 69s,e Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 16 October 1928 Derde Blad No. 21040 GEMENGD NIEUWS. S. G. J. DE GROOT. REPARATIE-INRICHTING. EEN GOUDEN HUWELIJKSFEEST. RADIO-PROGRAMMA FEUILLETON. i VROUW VERBRAND TE OVERSCHIE. Van de veranda der eerste ver dieping gesprongen. Een ernstig ongeval heeft Zondagavond Overschie in opschudding gebracht. Om ruim negen uur hoorde de weduwe S., wo nende Schiedijk, een hevig gegil, dat uit de woning van haar bovenburen op de eerste étage kwam. Daar woont de familie Com- pagne, bestaande uit man, vrouw en vier kinderen. Zij 9nelde naar buiten en zag door de ramen van de bovenwoning vlam men. Onmiddellijk trachtte zij te hulp te komen, doch zij slaagde daarin niet, omdat de huisdeur op slot wa9. Daarop liep zij door haar eigen woning naar den tuin en juist toen zij daar was ge komen, zag zij mejuffrouw B. W. H. van Compagne luid gillende de veranda op snel len: de kleeren van de ongelukkige vrouw stonden in lichtelaaie. De vrouw zag in haar radeloosheid geen kans naar buiten te komen en als eenig red middel waagde zij toen den sprong van de veranda in den tuin. Daar bleef de onge lukkige vrouw roerloos liggen, terwijl haar kleeren verder brandden, aldus de „Tel." Met behulp van eenige, op het hartver scheurend gegil toegeschoten personen wer den haar kleeren gebluscht, en het slacht offer de woning van de weduwe S. binnen gedragen. Onmiddellijk werd een tweetal genee6heeren ontboden. Deze constateerden, dat de vrouw ernstige brandwonden over het geheele lichaam had gekregen en over brenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. Per auto werd de ongelukkige ver voerd naar het ziekenhuis aan den Cooisin- gel te Rotterdam waar zij aan haar verwon dingen overleed. Onder leiding van burgemeester Bouman werd een onderzoek ingesteld naar de oor zaak van dit treurig ongeval. Het bleek dat de vrouw, wier man in Rotterdam bij ken- I nissen op bezoek was, dicht bij de branden- I de kachel was gaan zitten. Zij viel door de hitte in slaap en tijdens dien slaap vatten haar kleeren vlam. Zij werd met schrik wakker en zag tot haar groote ontzetting, dat haar kleeren in lichtelaaie stonden. Op de karner zelf ontstond geen brand. Wel schroeidtn eenige meubelen, doch deze vatten geen vlam, zoodat de brandweer niet behoefde in te grijpen. TWEE SCHEPEN VASTGELOOPEN. Zondagmorgen m de vroegte heeft het vrij zwaar gemist De inkomende stoomschepen „Giekerk" van de Vereen igde Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij, dat van Beira, laatst van Aitwerpen op weg was naar Rot terdam. en .Cengio", dat op reis was van Almeria naar Rotterdam, zijn ter hoogte van Maassluis daardoor aan den grond geraakt. Des middagfc zijn zij bij hoog water vlot ge komen en «pgestoomd naar Rotterdam. VROUW UIT EEN DAKGOOT GEVALLEN. Gistermiddag, aldus de „Tel." werd te Amsterdam de assistentie van de brand weer ingeroepen voor een zwakzinnige vrouw, de in een onbewaakt oogenblik naar het Hak was geklommen van het ge bouw vaij het Nederlandech Bijbelgenoot schap gevöstigd aan de Heerengraoht 366. De vroTw. een weduwe van 64 jaar. die reeds geiUimen tijd aan verstandsverbijste ring leed en bij een der bewoners van het gebouw in huis verpleegd werd, ontving gistermiddag omstreeks halfvijf bezoek van I haar geneesheer. Deze vond den toestand. van de patiënte op dat oogenblik minder j gunstig en oordeelde het wenschelijk, dat RECLAME. NOORDEINDE 11. Gilo 35938. Telei. 708. 5962 zij onder toezicht per autobrancard van den Geneeskundige- en Gezondheidsdienst naar het Wilhelmina Gasthuis vervoerd zou worden Zoo verscheen dan ook een zieken wagen voor het huis. De vrouw, die iets scheen te vermoeden, nam de vlucht en begaf zich naar boven, waar zij in de goot klom. Daar levensgevaar voor de ongelukkige aanwezig was, deed men een beroep op de brandweer Omdat niet bekend was of de vrouw zich in de voor- of achtergoot be vond, werd door de hoofdwacht Houthorst- straat zoowel met de motorspuit als met den motorladder uitgerukt. De aanwezig heid van eerstgenoemd voertuig was wen schelijk niet alleen omdat.zich daarop een aantal manschappen bevinden, doch tevens omdat daarop het springzeil wordt mede gevoerd. Bij aankomst bleek den bevelvoerder, den adjunct-hoofdbrandmeester Lindt, dat de vrouw in de achtergoot stond en wel op een hoogte van ongeveer 18 Meter boven de tuinen. In allerijl werd het springzeil naar achter gedragen en liepen alle manschappen mede, ten einde het uit te spreiden. Intusschen begav.en eenige personen, waaronder personeel van den G. G. D. zich naar de goot, ten einde de ongelukkige uit haar gevaarlijke positie te redden. Juist werd het springzeil uitgetrokken, toen de vrouw, die in de goot waggelde omlaag keek en voor iemand iets had kunnen doen liep zij snel naar het uiteinde van de goot en sprong of viel omlaag. Met een hevigen slag kwam zij terecht op de binnenplaats van het aangrenzend^ perceel op nummer 364. Daar vond de brandweer haar, zwaar ge wond. In zeer zorgwekkend en toestand is de ongelukkige met de gereedstaande auto brancard naar het Wilhelmina Gasthuis overgebracht. AANRIJDING TUSSCHEN TRAM EN VRACHTWAGEN. Een persoon gewond. Gistermorgen, ongeveer 10 uur, reed de tram van Utrecht naar Zeist ter hoogte van „Beerschoten", tegen twee aan elkaar ge koppelde vrachtwagens aan, beladen met rogge en bespannen met twee paarden. De voerman reed rechts van den weg eveneens in de richting De Bilt. De trambestuurder gaf geregeld signalen en stelde hij het na deren van de wagens de rem in werking, doch de tram reed nog zoover door, dat zij met een flinke vaart in aanraking kwam met de beide wagens. De voertuigen werden daardoor een twintig meter medegesleept, en totaal vernield, terwijl de lading over den weg verspreid geraakte. De landbouwer N. van L., die op den achtersten wagen zat, geraakte onder de la ding en werd verwond aan het hoofd, han den en voeten. Den knecht, die den voorsten wagen bestuurde gelukte het nog hiervan af te springen, waarbij hij in den sloot te recht kwam. Hij bleef echter ongedeerd. Enkele ruiten der tram werden verbrijzeld en een zijdeur benevens eenig houtwerk werd vernield TOLLENKWESTIES. Een incident nabij Deventer. Zondagmiddag omstreeks half vijf zijn bij de tol tusschen Overschie en Schiedam tien auto's uit de richting Schiedam zonder be talen doorgereden, ofschoon de tolbaas ge lastte te stoppen. Een auto die van den an deren kant kwam, maakte van de gelegen heid gebruik en reed eveneens zonder stop pen door. Bij den tol te Epse in den weg Deventer- Lochem heeft een incident plaats gehad, dat veel overeenkomst vertoont met hetgeen bij den Naardertol is gebeurd. Toen Zaterdag middag de heer B., handelsreiziger te De venter, met zijn auto op den weg naar La ren reed en de plaats naderde, waar de tol zich bevindt, reed er vlak voor hem een melkwagen. Het scheen, dat de tol was ge opend, want de melkwagen stopte niet De heer B. bleef dan ook doorrijden. Nauwe lijks was echter de melkwagen gepasseerd of de tolgaardster wierp, vlak voor den auto, den boom neer. Ten einde niet met den tol boom in aanraking te komen wendde de automobilist het stuur en reed over de tram baan, waar hij echter in een diepen kuil bleef steken. Op dit oogenblik naderde een I stoomtram, die echter nog stoppen kon. Met j vereende krachten maakte men de baan weer vrij. De heer B. sprak daarop een veld wachter aan en verzocht hem, proces-ver baal op te maken tegen de tolgaardster we gens belemmering van het verkeer op den openbaren weg. De politieman voldeed daar aan en maakte tevens verbaal op tegen den heer B. wegens het rijden over de tram- baan. OVER EEN HOND GEREDEN. Zondagmiddag kwam te Holten de motor rijder van Zuiden uit Enschedé over een hond te vallen. Hij bleef bewusteloos lig gen. Een geneesheer constateerde een ern stige hersenschudding. Later werd hij per auto naar zijn woonplaats vervoerd. DOOR EEN MOTOR GEGREPEN. Zekere G. J. Kuitert wonende te Kring van Dorth fietste onder Harfsen op den grintweg nabij de z.g. melkhalte, toen uit de tegenovergestelde richting een motor fiets met zijspan naderde. De heer Kuitert werd door den motor gegrepen en met ge broken been- en hoofdwonde opgenomen De motorbestuurder kwam er goed af doch zijn echtgenoote, die uit de zijspan was ge slingerd klaagde over ernstige pijn in den schouder. De heer K. werd naar het zieken huis te Deventer vervoerd De motorrijder kon later zijn weg vervolgen. OVER DEN KOP GESLAGEN. De motorrijder Bootsman uit Bergen of> Zoom is te Roosendaal met zijn motor over den kop geslagen Toen hij met een tame lijk gangetje in de Spoorstraat reed kwam plotseling een kleine jongen, de omstreeks 6-jarige C. v. d. H., dwars den weg over steken, waarom de motorrijder teneinde een aanrijding te voorkomen, plotseling met volle kracht remde. Hierdoor sloeg de motor omver met het noodlottig gevolg, dat de heer B. een been brak en per auto naar ziekenhuis Charitas moest worden overgebracht, terwijl de knaap met wien de aanrijding niet geheel te voorkomen bleek een wond aan het voorhoofd op liep en naar de ouderlijke woning werd gedragen. VERDRONKEN. Gistermiddag te 4 uur is het kind van schipper D de Jong uit Gouderak, die met zijn schip „Buiten Verwachting" te Lobith ligt, overboord gevallen in den Rijn en ver dronken. Het kind werd spoedig op het droge gebracht Kunstmatige ademhaling, met be hulp van een zuurstofapparaat toegepast, mocht echter niet meer baten. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. De heer Zijlstra, uit Groningen, die Zater dag met zijn motor op den Rijksstraatweg tusschen Wezep en Zwolle tegen een boom is gebotst, is gisteren aan de gevolgen van zijn bekomen verwondingen overleden. Zondagmorgen is in het Gasthuis te Mid delburg overleden de 18-jarige winkeljuf frouw P., die, Vrijdagavond komende van haar winkel en zich per rijwiel naar huis begevende, op den Nieuwen Vlissingschen weg door een auto werd aangereden, waar bij zoowel zij als de auto in een sloot te recht kwam. Tegen den bestuurder, den handelsreiziger L. v. B., uit Middelburg, is proces-verbaal opgemaakt. BRAND. Te Zeelst is de petroleum-opslagplaats van M. Meulenbroeks op het Akkereind afgebrand. De aanwezige petroleum en een petroleum- wagen van De Automaat werden een prooi der vlammen. Het huis kon behouden blijven. DOOR EEN VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag te drie uur is te Rgsoord op den Rijksstraatweg een ernstig ongeluk ge beurd met doodeijken afloop. De 14-jarige N., wonende te Barendrecht, reed per rijwiel, waarop een pak manufacturen. Doordat bij plotseling zftn stuur kwijt raakte, slingerde hij tegen een boom en kwam te vallen voor een juist passeerenden vrachtauto, gela den met steenen. Hij werd gegrepen en ge dood. De politie onderzoekt de zaak. 'cvi"i.' k?: Morgen zal het vijftig jaar geleden zijn, dat C. M. Middelkoop en M. van der Nagel, wonende Rijndijk 96 te Voorschoten, ten raadhuize aangifte gingen doen van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrek king plaats had op 31 October d.a.v. In Maart 1881 werden de echtgenooten aangesteld als wachter en wachteres bij de spoorwegen aan den overweg aan den Haar lemmerweg en elf jaar later in gelijke func tie aan de halte de Vink. Zesentwintig jaar lang bedienden beiden den overweg, tot in April 1907 den echtge noote wegens afschaffing der wachteressen eervol ontslagen werd; Middelkoop bleef nog in dienst tot April 1920, toen ook.hij gepen- sionneerd werd. Spijt hun werkzaam leven en hoogen leef tijd de man is thans 72 jaar, zijn vrouw 70 jaar, terwijl hun huwelijk met niet min der dan elf kinderen gezegend werd mogen beiden zich nog in het bezit van een uitstekende gezondheid verheugen. De man werkt nog dagelijks in zijn tuintje aan den Rijndijk en zijn vrouw bestiert haar huishoudentje op een wijze, die menig jongere haar niet zou verbeteren. Mogen zij beiden nog vele jaren van hun welverdiende rust genieten. INBRAAK. Zondag is te Oss. tijdens een verlovings feest, ingebroken in Let kantoor van den heer He9 in de Kazernestraat. Twee geld kistjes. inhoudende f. 900 werden ontvreemd VERGIFTIGINGSVERSCHIJNSELEN. In het gezin van den heer B. aan de Drie bergenstraat te Deventer hebben zich na het gebruik van een maaltijd vergiftigings verschijnselen voorgedaan. Eenige personen zijn ongesteld geworden. De politie doet een onderzoek. „Weet je iets van auto's af?" „Ja, ik heb er wel eens wat mee te doen gehad." „Zoo? Bèn je som9 mechanieien?" „Neen, voetganger." VOOR WOENSDAG 17 OCTOBER. Hilversum, 1071 M. 12.30—2.00: Lunchmuziek door het Trio Sjouwerman 3.004.00- Maak het zelf, o. 1. v. G. Schaake Verkozen 6.007.15: Concert door het kwartet Rentmeester 7.157.46: Ge zondheidshalfuurtje door Mei. M G. v. Hulst 8.059.00: Concert. Herd. v. h. 100-jarig bestaan der Kon. Milit. Academie te Breda. Off. opening der feesten. Inleiding van Ch. M. J. J. Smits. Rede door den Burgemeester van Breda. Koor van 1000 zangers. Toe spraak van G. G. v. Everdingen. Gen. Majoor Gouv. der K. M. A. 9.05—11.00: Concert door het Omroep-orkest o, 1. v. Nico Treep. Henri Bloemgarten. bas 10.00: Persber. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.46: Concert. R. A. v. d. Horst Bleekrode, piano. H. v. d. Horst Jr.. cello. H. Hermann, viool NCRV. 2.153.30: KRO. Uitz. v. d. Academische zitting van den Se naat der R.K. Universiteit te Nijmegen, ter ge'legenh. v. h. Ie lustrum. Het St. Fran- ciscu9koor. De Canisiusharmonie 5.00 6.00: NCRV. Kinderuurtie I. v. D. A. v. Alkemade. Mej. A. v. d. Zwaai, zang 7.00 7.30: Engelsche handelscorrespondentie 8.00: Concert. Boris Lenskv, viool Mevr. D. Blitz, piano. Dr. E. L. Smit: Het antieke en het moderne1 Spanje. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12.20- Bal- ladenconcert fait. tenor) 12.50: Dans muziek 1.202.20: Orkestconcert 2.50 Voor de scholen 3.15- Muziek 3.20: Causerie 3.50: Causerie 4.05: Licht klassiek concert S. YorkBowen. sopraan en strijkkwartet 5.05: Orceiconcert - 5.35: Kinderuurtje 6.20; Muziek 6.36; Nieuw9ber. 6.50: Tuinpraatje 7.00? Muziek 7.05: Schubert's pianosonaten 7.20: Landbouwpraatje 7.35: Muziek 7.45: Lezing: Sources of energy 8.05; Dans-orkest en variëté-artisten 9.20: Nieuwsber. 9.36: Lezing door Sir Barry- Jackson: My aims and ideals in the theatrel 9.50: Nieuwsber. 9.65: Gershom Par tington kwintet. M. Carew, sopraan. J. Slater, fluit 10.50: „The grand Cham's diamond". 1-acler van Monkhouse 11.20 12,20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.60— 2.10: Orkestconcert 4.055.05: Orkest concert 8.601120: Concert. Hr Herent, zang. Hr. Briclot, piano. Hr. Tennenbaum* viool. Mme. Simon, zang. Hr. d'Ines, decla matie. Lanpenberra, 469 M. 10.3511.15: Voor de scholen 11.30: Mechanische muziek 12.251.50: Orkestconcert 5.05—5.60: Pianoconcert 7.20815: Orkestconceri: 8.20: „Das Kirschblütenfest". spel naar het Japansch van Klabund. Muziek v. Toch, Daarna tot 11.20: Dansmuziek. Zeesen (Königswusterhausen). 1250 M. - 11.504.20: Lezingen 4.20—5.20: Or kestconcert5.207.05: Lezingen 7.20? Orkestconcert 8.20: „Das Kirschblüten fest", spel naar het Japansch van Klabund. Muziek van Toch. Daarna tot 11.50: Dans muziek. Hamburg, 395 M. 10.20: Gramofoon- muziek 4.20: Concert voor viool en pianal 5.20: Dansmuziek 7.20: Concert Mu- znek van beroemde dirigenten. Daarna ca baret. Brussel, 509 M. 5.20: Dansmuziek 6.36: Causerie 6.60: Trioconcert 8 35: Fragmenten uit Romeo en Juiia. opera van Gounod 10.35: Sluiten. RECLAME. H. P. H. KEEREWEE BEGRAFENISSEN Tél e AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. 4762 CREMATIE Door R. L. de W. 11) Als om een dergelijke veronderstelling te loochenen stond hij op en ging verder; hij I vermoedde, dat, werd hij wat meer aan de I beweging gewoon, die kleine tegenstribbe- I lingen van de zijde van zijn beenen en I hoofd wel verdwijnen zouden. Na verloop van drie uur had hij*zoowat I twee mijlen afgelegd. Hij had steeds meer I en meer gerust en de afstanden, die hij liep, I werden 9leeds kleiner. Het was nu zoo klaar I als een klontje en er vie-1 ook niet meer tegen te redeneeren, hij was niet in staat voor een verre wandeling. Spijten deed het hem feitelijk niet, toch vond hij het on waardig te moeten toegeven dat hij versla gen was Maar Londen lokte, zooals het nooit tevoren had gedaan; zelfs niet gedu rende die nachtmerriedagen in overslroom- de^ loopgraven in 1914. 't Zou misschien maar het verstandigste zijn met den trein te gaan en niets te wa gen. Tal lis wa4 heel positief geweest over 'het onverstandige van al te groote inspan ning. I v..^?en hij een wagen zag aankomen, was I hij in eens besloten Vlak bij gekomen, riep I Beresford den voerman aan; het was een I ^erwperd. oud mannetje mei ruige bakke baarden en vriendelijke blauwe oogen; hij hem. of hij een eindje mee mocht rijden. De man hield in eD noodigde hem uit om te klimmen; tevens vertelde hij, dat hij naar Leaiherhead moest. Beresford klau terde er op en was zich bewust, dat het overgave beteekende; maar hij vond het heel goed. En zoo gebeurde het. dat 's middags om half 3. op den dag. dat hij van „De twee j Draken" vertrokken was. Beresford aan het Waterloo Station stond, zonder andere ba gage dan zijn knapzak en zijn wandelstok en zich afvroeg waar hij den nacht zou doorbrengen Hij had de voorzorg genomen, om een kamer te bestellen in het Ritz Carl ton, maaT voor a.s. Maandag werd hij er niet verwacht Nadat Beresford een telegram aan Tallis had gezonden, waarin hij hem de juistheid van zijn sombere voorspelling meldde, riep hij een taxi en reed naar het Dickens Hotel j in Bloomsbury, waar hij met eon kamer slaagde, dank zij het plotselinge vertrek van een der gasten, die aan het sterfbed van een bloedverwant wa9 geroepen. Dien nacht 9liep hij de slaap van een, die lichamelijk uitgeput is. Den volgenden dag en de rest der week bestpedde hij met boodschappen doen. Hij merkte, dat één uur in den morgen en nog een uur in den middag, versterkt door de lunch, alles was. wat hij kon doen. Zijn kleermaker was oprecht verheugd hem weer te zien en toonde tactvol niet de minste ver bazing. maar deed het bijna onmogelijke om alles intijds klaar te hebben. Aan het einde der week was Beresford volkomen uitgerust met alles, wal noodig was voor de groote onderneming Toen hij 's Maandagsmorgens van het Dickens Hotel naar het Ritz Carlton reed. was hij zicb van twee dingen bewust: dat hij trilde van verwachting en kraakte van de blakende nieuwheid zijner bagage. HOOFDSTUK V. Od zoek. Aarzelend 9tond Beresford aan den in gang van de eetzaal van het Ritz Carlton Hotelde herinnering vloog hem door het hoofd aan een groote van regen doorweekte loopgraaf, propvol met mannen, inwendig nieuwsgierig en in wier oogen iets te lezen was, dat op vrees geleek. Allen poogden hun ware gevoelens voor elkaar te verber gen en waren vast besloten vol te houden tot het laatste, als waren zij er van hun kindsheid af aan gewoon geweest. Beresford dacht terug aan zijn eigen ge waarwordingen. het gevoel van een leege maag te hebben, hel feitelijk onverklaar bare gedrag van zijn knieën en een bijna kinderachtig verlangen lucifers af te strij ken, ten einde een cigarette, die al lang lustig brandde, aan te steken. Uitgezonderd dip cigarette-episode doorleefde hij alle andere gewaarwordingen dat oogenblik, dat hij op den drempel van de eetzaad van het Ritz Carlton stilstond. Toen vatte hij moed en ging binnen. De ober-kellner geleidde hem naar zijn tafeltje en met een gevoe van opluchting en dankbaarheid zonk Be resford in den stoel, die voor hem achter uit geschoven was en begon het menu te bestudeeren alsof zijn leven er van af hing. Nu hij eindelijk aan den vooravond ttond van datgene, waarnaar hij de laatste zes weken had verlangd, voelde hij zich onver klaarbaar zenuwachtig en aarzelend On de een of andere reden, die hij niet be greep, keek hij recht voor zich uit in plaats van te trachten het meisje tusschen de andere gasten in uit fe vinden. Zij was er. dat wist hij. omdat zij hem verleid had. dat zij er tijdens de „Seaeon" zou logeeren. Wat zou hij tegen haar zeggen? Zou zij hem herkennen en indien zij dat al deed, zou ze het willen weten? Hij was zoo in gedachten verdiept, dat hij niets merkte van de komst van de hors d'ouvres. Een bescheiden kuchje van den kellner, die 'n weinig gebogen met de schaal j in zijn handen, klaar om te dienen, naast hem stond, bracht zijn zwervende aan dacht weer terug naar de bezigheid van bet oogenblik. Hij bediende zicfh en nam intusschen vluchtig de gasten aan zijn linkerzijde op. Zij was er niet. Een paar minuten waren ziin blikken onophoudelijk op dat gedeelte van de zaal gericht. Nu hij haar bijna ge vonden had. scheen hij er haast bevreesd voor te zijn. Zoo lang mogelijk wilde hij dat heerlijke gevoel van verwachting rek ken. Door buitengewone wilskracht alleen kon hij zich zelf in zoover beheersohen, dat hij zijn mede-gasten eens critisch bekeek, eerst vluchtig, toen langzaam en stelsel matig. Halverwege de vi9cb werd het hem meer en meer duidelijk, dat het meisje niet in de 1 eetzaal was Niettegenstaande zijn groeiende l overtuiging, dat zij er niet was. kreeg hij bijna een koortsachtig verlangen haar onder den een of anderen onherkenbaar makenden hoed te ontdekken. Toen ten laatste hij in zoover was vol- daan. dat zelfs de meest fantastische poging van een modi9le niet in staat was Jiet hoofd van het meisje te verbergen, voelde Beres ford zicb dier teleurgesteld, bijna wanhopig. Stel 'e voor. dat ze eens weg was gegaan? Ze kon ook ziek zijn. of misschien was haar tante ziek en waren ze genoodzaakt geweest naar het buitenland te gaan Hoe dwaas toch van hem om zoo'n vertrouwen te atol len In die enkele schakel, den naam van het hotel, waar zij zou logeeren. Plotseling viel zijn oog op het nog onaan geroerde glas bourgogne voor hem en zicb het advies van Tallis herinnerende, dronk hij het in één teug uit. Misschien lunchte ze hier of daar met kennissen. Waarschijnlijk zou hij haar met het diner wel zien. Je kunt toch niet ver wachten, dat iemand, al was hij hier of daar in pension, al zijn maaltijden in het hotel nam Hij werd inderdaad kleinsleedsch in zijn ideeën, om niet van provinciaalsch to spreken. De maaltijd vorderde en langzaam trok de wolk van neerslachtigheid op, toen het tweede glas bourgogne leeg was. had hij zich, tot zijn volkomen tevredenheid, de af wezigheid aan de lunch van het meisje ver klaard. Na den maaltijd deed hij een korte wam deling door Bond Street, Regent Street en Piccadilly. Daarop bracht hij een half uurtje door in het Park. maar ging achter een boom zitten, opdat hij niet door één van zijn kennissen, die het nieuwtje aan zijn familie konden vertellen, herkend zou worden. Wat moest het toch een genot zijn, indien je geen familie had. Toen weer liep hij langzaam Piccadilly in. met plan thee in het Ritz Carlton te drinken, feitelijk wa* hij al besloten niet bij één maaltijd te ont breken. Nad dp thee dwaalde hij nog wat door het park en draaide tot zoowaf zeven uur om bij het Stanhope hek. Onder het naar huis rijden voelde hij zich. zoowel geestelijk a to lichamelijk, heel moe. (Wordt vervolgd), J

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9