UIT DE OMSTREKEN. GEMENGD NIEUWS. DB KAAG. De onderhandelingen met de gemeente Leiden en de directie van de P. E. N. zijn thans beëindigd met als gevolg dat de stroomvoorziening van het Kagereiland met ingang van t October 1928 aan de stedelijke lichtfabrieken te Leiden is overgedragen. De Kaagbewoners zullen dit besluit ten zeerste toejuichen omdat het tarief hierdoor van f 0.45 op f. 0.25 per K. W. is terugge bracht. HAZERSWOUDE. T. B. C.-bestrijding onder bet rundvee. Dezer dagen werd door het voorloopig bestuur, hetwelk zich gevormd had naar aanleiding der bijeenkomst die gehouden is in de maand Mei j.l. waar tevens tegen woordig waren dr. S. G. Swart, inspecteur van den Veeartsenijkundigen dienst te Den Haag en dr. 't Hooft, die door de regee ring is belast met de regeling der tuber colosebestrijding onder het rundvee in Ne derland een vergadering belegd om tot een definitieve oprichting te komen van een vereeniging tot bestrijding der tuberculose onder het rundvee in de Rijnstreek. Nadat door den heer A. J. de Jong de vergade ring was geopend en het doel der te stich ten vereeniging nader was uiteengezet, werd besloten tot oprichting over te gaan. Bijna alle aanwezigen gaven zich als lid op. Vervolgens werden de statuten der ver eeniging vastgesteld, en werd overgegaan tot het kiezen van een bestuur. Na gehou den stemming werden gekozen de heeren A. J. de Jong, voorzitter, Th. W. Verklu-j secretaris, N. J. Kaptein, penningmeester, J. Th. Verkleij van Alphen a. <L Rijn en J. J. Könsfc van Zevenhoven. Besloten werd om bij toetreding van het lidmaatschap een z.g. inleggeld te betalen van f. 2.50. De contributie zal bepaald worden naar bet aantal runderen boven den leeftijd van jaar op 1 November aanwezig zijnde op 't bedrijf van het lid en zal voor dit jaar be dragen f. 0.50 per rund. Het bestuur werd opgedragen om in overleg te treden met een. te benoemen veearts, die dan als het vee gestald is met de tiiberculinatie kan be ginnen. Degenen, die dit jaar nog lid wenschen te worden der vereeniging kunnen zich aan melden bij een der bestuursleden. Daarna werd de eerste goed geslaagde vergadering door den voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen en voorts met een opwekking dat de vereeniging moge groeien en bloeien, gesloten. LEIDERDORP. - Door de politie alhier is opgespoord de schipper B., wonende te Monster, die erkende, opzettelijk eenige ruiten van het motorschip ,,Adriana'\ varende in den Rijn, te hebben stukgeslagen., waarvan pro cesverbaal is opgemaakt In den nacht van 1 op 2 October zijn ten nadeele van den landbouwer aan den Van der Valk Boumanweg alhier, een 12- tal kippen ontvreemd. Zaterdag j.l. wer den op de markt te Leiden deze dieren door de politie in beslag genomen bij den koop man F., uit Hazerswoude. Als verdacht van dezen diefstal werd aangehouden een zekere P., te Leiden, die een volledige be kentenis aflegde. Als verdacht van vernieling van een- 5-tal halfwaekonijnen, werd door de politie alhier gehoord, de harmonicaspeler F. te Leiden. Onder redactie van ds. H. Mondt Ned.- Herv. pred. is uitgegeven No. 1 van het Gemeenteblaadje voor de Ned.-Herv. Kerk van Leiderdorp. Het blaadje verschijnt voorloopig nog slechts enkele malen in den winter. Uit de belangstelling moet blijken, of het op den duur een maandblad of een veertien-daagsch blad kan worden. Dat hangt mede* af van de bereidwilligheid dergenen, die een weinig meer dan den minimumprijs kunnen betalen Deze is zoo laag mogelijk gesteld. Een even tueel overschot wordt gebruikt om 't blaadje meermalen te doen verschijnen en verder gestort in de kas voor de Kerkrestauratie. Een beroep op aller medewerking wordt dus gedaan. TER-AAR. Het Plaatselijk Comité van het Roode Kruis, dat ten gemeentehuize heeft verga derd voor het regelen der te houden collecte in deze gemeente, heeft als presidente, secr. en penningm. aangewezen resp. de dames KroonZwart, RoestStaal en de Boer Heemskerk. Mede werd bepaald dat de jaarl. collecte langs de huizen waaraan 20 jongedames medewerking zullen verleenen, zal worden gehouden op Dinsdag 9 en Woensdag 10 October aanstaande. Toen zekere J. van der H. 's morgens in de vroegte op zijn erf kwam, ontdekte hij dat zijn konijnen waren gestolen. Uit een daar geplaatst gesloten hok waren in het nachtelijk uur vijf beste langooren verdwe nen. Van de daders werd tot heden nog geen spoor ontdekt WADDINXVEEN. Onze plaatsgenoot de heer H. Rerg- huijs slaagde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht voor het candidaat6examen ge neeskunde. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. school aan de Brug is benoemd mevr. J. BoerKoeman te Gouda. Als opvolgster van mej. Schaap is vol schoolschoonmaakster aangesteld mej. De RooijVan den Berg, alhier. De heer G. L. van 't Hoff, hoofd der O. L. school aan het dorp alhier, is weder hersteld en heeft zijn werkzaamheden weci hervat In verband met de invoering van de winterdienstregeling op de spoorwegen kan de correspondentie des Zondags van 8.45 tot 9.15 ten postkantore worden afgehaald. Aan het postkantoor alhier, werd ge durende de maand September 1.1. ingelegd f. 5585.40. Terugbetaald f. 3226.03. Het laat ste door dit kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 3545.. WOUBRUGGE. Gedep. Staten van Zuid-Holland, bc- schikkende op het adres van R. Kempenaer i Jr. c.s. alhier tegen de besluiten van de stemgerechtigde ingelanden van den polder Vierambacht. waarbij J. van Reenen alhier is benoemd tot secretaris en penning meester van dien polder, hebben de bestre den besluiten vernietigd, wegens strijd met het bepaalde bij art. 65 van het algemeen polderreglement. ZWAMMERDAM. In het hotel „De Rustende Arend" alhier had krachtens artikel 1223 van het Burgerlijk Wetboek de publieke verkoop plaats van het woon- en winkelhuis aan de Spoorstraat alhier, bewoond door J. van der Waals. Bedoeld perceel werd ingezet op f. 2050 door den heer D Schoor te Bo degraven en bij den daarop volgenden af slag op f. 1 afgemijnd door den heer J. A. Hoogendijk alhier. AALSMEER. Zaterdagmiddag had alhier in het ge zin van Moolhuijzen een ernstig ongeluk plaats. De vrouw had juist thee gezet, toen het ruim 1-jarig zoontje kans zag den pot naar zich toen te trekken. Het gevolg was, dat het kind de kokende thee gedeeltelijk langs zijn gezicht en ten deele over den borst kreeg, waardoor het met vreeselijka brandwonden werd overdekt. Dr. Bon werd ter hulp geroepen en achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk. Het kind, dat in zeer ernstigen toestand verkeerde, is dadelijk per auto naar Amsterdam ver voerd, waar het nog denzelfden na^cht is overleden. HAARLEMMERMEER. De landbouwer v. S. aan den Sloterweg te Abbenes in Haarlemmermeer had door het op hol slaan van de paarden het onge luk van den wagen te vallen met het nood lottig gevolg, dat hij met een been in de strengen bleef hangen, waardoor hij een eind werd medegesleept en door een der voorwielen werd overreden. Ernstig aan het hoofd verwond werd hij opgenomen. De dokter legde een voorloopig verband, waarna de man van de H.H. Sa cramenten der Stervenden werd voorzien. Zijn toestand is ernstig. KATWIJK AAN DEN RTJN. Twee heeren en twee dames, waren vanuit Oegstgeest, met een auto H. no 24830 naar we vernamen van de firma C. te Wassenaar, „uit" geweest naar Katwijk. R. die de eigenlijke chauffeur moest heeten gaf uit vriendschap het stuurrad aan zijn kameraad die er schijnbaar niets van kende want midden in de van Egmondstraat kwam hij bijna in botsing met de huizen, 9luurde deze straat uit en wist toen blijkbar niet dat men met het stuurrad een auto op den juis- ten weg kan houden. Met een vervaarlijk groote bocht slingerde hij over een gedeelte van de Turfmarkt en zou richting Noordwijk de Voorstraat inrijden. Een zeer dikke boom, stond hem hiervoor in den weg en met een aardig gangetje botste men hiertegen. Alles liep, wonder genoeg, zonder persoonlijke on gelukken af. Men heeft de auto nog zoodanig kunnen repareeren dat men weer kon weg komen doch niet eerder dat nadat de politie de amateur-autorijders op „de bon" had ge zet want aan verschillende wetsbepalingen was .ook niet voldaan. KATWIJK AAN ZEE. In de Ned.-Herv. Kerk werd tijdens een huwelijksinzegening f.10 gecollecteerd voor de Oude Kerk, Diaconie, Zending en Ziekenverpleging. Verder werd ontvangen voor de Zending f. 22.75, voor de Kerk f 12.50, voor de Diaconie f. 10, voor het Jeugdwerk f. 5, voor de Zending f. 2.50, f. 2.50 voor de Zondagsschool en f. 10 voor do Weezen. Zekere H. H. van 's-Gravenhage, al hier, werkzaam aan de zandvaarderij is op last van den Officier van Justitie te Den Haag aangehouden wegens het misdrijf vermeld in art. 249 W. v. Strafrecht en op transport gesteld. De eerste jeugddienst van de Herv. i Gem. alhier is uitnemend geslaagd. De zaal voor Chr. Prot. Belangen was geheel ge- vuld en gedurende den geheclen dienst I heerschte een voorbeeldige stilte. Dr. Krop van Rotterdam, die den dienst leidde liet zingen Ps. S4 1 na vooraf het eerste deel van het votum en daarna het tweede deel er van uitgesproken te hebben. Wet en schuldbelijdenis volgden. Gezon gen werd Ps. 130 2. Daarna volgden Aso- lutie en Geloofsbelijdenis, waarna Gez. 52 10 werd gezongen. Vervolgens werd voorgelezen 2 Kron. 21. 2 Kron. 33 914 en Openb. 14 13 en gesproken over bet onderwerp: ,,Een brief uit den hemel." De geestdriftige rede werd met zeer groote aandacht gevolgd. Gezongen werd nog Ps. 119 69 en na het dankgebed Gez. 49 5, waarna de zegen werd uitgesproken. Gevonden voorwerpen: Een platte sleutel waarschijnlijk van een hangslot. Inlichtingen eiken werkdag bij de politie. LISSE In den naoht van 5 op 6 October j.l. omstreeks 2 uur zag de Rijksv. brig. Boere- ma twee personen, ieder op een rijwiel ge zeten op den Rijksstraatweg alhier. Daar hun handelingen hem verdacht voorkwamen werden ze aangehouden. Uit de gestelde vragen bleek dat het zekere M. v. H. en Joh. R., afkomstig uit Duitschland, waren. Omtrent hun handelingen gaven zij een hiet aannemelijke verklaring, waar om ze werden medegenomen naar het Raad huis. Den volgenden morgen werden ze in ver hoor genomen, en bleek dat ze de beide rijwielen den vorigen avond te Delft hadden ontvreemd, en zich waarschijnlijk aan meer 1 dergelijke feiten hadden schuldig gemaakt. Beiden zijn in verband met den rijwiel diefstal naar Delft overgebracht. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen: 1 zilveren horloge, 1 paar kousen, 1 vulpenhouder. 1 bont (half doorgeknipt), 1 zakmes en 1 meisjespantalon. Inlichtingen over boven staande voorwerpen worden aan het polilie- bureau te Noordwijk-Binnen verstrekt uit sluitend Zaterdag van 121 uur. Bij den Gemeentelijken Keuringsdienst alhier werden gedurende de maand Septem ber ter keuring aangegeven 26 runderen, 2 kalveren, 109 varkens. 2 schapen en 1 paard (noodslaehting). totaal 140 stuks. Terwijl werd ingevoerd 4237V* K.G. rundvleeseh, 417 K.G. kalfsvleesch en 972V» K.G. var- kensvlecseh, totaal 5627 K.G. Op Zaterdag 13 October a.s„ des na middags 2 uur zal er gelegenheid zijn voor kostelooze vaccinatie ten huize van dr. C. H Hermanides te Noordwijk-aan-Zee en na middag 3 uur in een der lokalen van het politiebureau tc Noordwijk-Binnen. De heer S. Bakker alhier slaagde te 's-Gravenhage voor het examen wiskun de L. 0. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arrondissement Dordrecht ter standplaats de gemeente Dordrecht T. Breedveld. candidaat-notaris alhier. NOORDWIJEERFOUT. Voor rekening van den beeldhouwer Wenckebach alhier, wordt gebouwd een groot atelier geheel van glas, dat een uni cum zal zijn in de omgeving. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare verga ring bijeenkomen op Woensdag 10 October des n.m. 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Verzoek subsidie Bijzondere Vrijwillige Landstorm. 3. Verzoek adhaesiebetuiging adres inzake toepassing art. 104 Lager On derwijswet. 4. Aanbesteding leverantie grind en bazalt. 5. Voorstel verbetering aanleg Rustenhurgerpad en Valkenburger- •weg. 6. Vaststelling verordening op het rijden. 7. Vaststelling verordening op het maken van mechanische muziek. 8. Wij ziging verordening indeeling stemdistricten. 9. Reclame schoolgeld. Te Leiden is Zaterdagavond onze plaatsgenoot de heer v. d. M. op de Steen- straat toen hij op zijn motorfiets was ge zeten waarvan od de duo een dame had plaats genomen door de vrachtauto van de firma S. aangereden. De berijder werd van zijn motor geslingerd, de dame kwam er met den schrik af. De motor werd ernstig be1- schadigd en was niet meer berijdbaar. Eerst in den nacht van Zaterdag op Zondag voelde de heer v. d. M. eenige pijn in ziin pols Hij stelde zich onder geneeskundige behandeling, waar bleek dat de pols was gebroken. Volgens omstanders lag de schuld bij den bestuurder der auto. die niet voldoende heeft uitgehaald. SASSENHEIM. Ingebruikneming Wijkgebouw Protest. Ziekenverpleging. Zooals we reeds Zaterdag meldden is het Wijkgebouw in gebruik genomen. De voorz. der Prot. Ziekenverpleging, de heer L. van Leeuwen Sr. ging in zijn ope ningsrede de totstandkoming der Vereeni ging na. Begin April 1926 vergaderde de vereeni ging „Ziekenverpleging"; er was toen een saldo van f. 2000. Toen had ds. Krijkamp den moed te zeggen: „het is een schoone zaak hiervan een Prot. Ziekenverpleging op te richten". Daar dit evenwel niet aanging zcide de voorzitter van «die vereeniging: Richt u dan zoo'n vereeniging op. Eerst in December kwam het tot oprichting. Ruim 100 leden traden toen toe. Hij releveerde de moeilijkheden die overwonnen moesten worden, waarin het bestuur evenwel geluk kig is geslaagd. Toen kwam zuster Pijpers en we huurden kamers voor de polikliniek. Spoedig bleek dat de ruimte te klein was en werd besloten tot den bouw van het gebouw. De bijdragen vloeiden toe en menig werkmansgezin heeft blijmoedig zijn bijdrage geofferd. Hij dankte den burgemeester voor de mede werking die hij mocht ondervinden en ge looft dat hij er trotsch op mag zijn dat er gemeentenaren zijn die de duTf hebben om zoo'n werk te ondernemen. Verder dankte hij aannemers, architec ten, onderaannemers voor de goede afleve ring: de doctoren voor de medewerking en de vele giften. Gisteren nog mochlen we een rijke gift aan verbandsloffen ontvan gen. Ten slotte dankte hij de heeren Blinde en Batenburg voor het afstaan van het lo kaal. Persoonlijk dankt hij zijn mede bestuurders voor de prettige samenwerking die er steeds is. Hij vraagt steeds ieders belangstelling voor het gebouw. Nadat ververschingen waren aangeboden deelde de voorz. mede, dat van den burge meester een schrijven was ingekomen, waarin hij mededeelde tot zijn spijt, niet aanwezig te kunnen zijn, en zijn beste wen schen voor de toekomst uitte. Als eerste spreker voelde dr. Ie Grand een zekeren schroom om het woord te voe ren. Als voorz. van het Groene Kruie wenscht hij namens het bestuur alles goeds. Wij verheugen ons als er iets tot stand komt om het leed der zieken te verzachten. Ook in het perspectief van de Tuberculose bestrijding verheugen wij ons, er is hier nog een flink terrein aanwezig dat zeker in de toekomst benut zal worden. Ook verheugen we ons. wanneer we zien dat aan haar een betere gelegenheid wordt gegeven, haar pa tiënten te helpen. Zij heeft zich in veel moe ien behelpen, maar ze heeft dit gedaan, omdat zij wist dat in afzienbaren tijd ver- belering zou komen. Als medicus verheugt hij zich ook daar nu de zieken eert afdoende verzorging kun nen krijgen Hij besluit met de woorden: Lang besta het Wijkhuis. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door de heeren C. Stelma en A. !e Clercq als afgevaardigden der Geref. Kerk; den heer K. W. van Breda namens Ziekenhuis- verpleging; den heer J. D. Papendrecht na mens de Ned. Herv. gemeente; den heer Krom, namens het plaatselijk comité van „Herwonnen Levenskracht", die allen hun beste wenschen voor de toekomst uitten. Ten slotte 9prak ds. Krijkamp die zeide dat wij dankbaar moeten zijn, deze bijeen komst bij te mogen wonen. Hij brengt alle hulde aan den voorz. die zoo ontzettend veel voor de vereeniging heeft gedaan. Wij waren bang dat het hem, op zijn leeftijd, wel eens te veel zou worden maar nu geloo- ven we, dat het een verjongingskuur is ge weest. Hij eindigt met te zeggen: „De Heere heeft hier groote dingen gedaan en daarom zijn wij verblijd. Wij dragen het gebouw op aan Hem. van wien alles moet komen. Nadat de heer v. Leeuwen voor de ver schillende wenschen had bedankt, werd het gebouw bezichtigd. Allen waren vol lof over de practische en eenvoudige wijze waarop alles is ingericht. Van 4 tot 71/* uur was er gelegenheid voor ieder het gebouw te bezichtigen, waar van een zeer druk gebruik gemaakt werd. Inbraken. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn pogingen aangewend in te breken in de Villa „Ter Wegen", bewoond door den heei J. Pereboom. De heer Pcrebooin en echtgc- noote vertoeven in Amerika, zoodat de dienstbode met de kinderen alleen thuis wa ren. Een raam en een deur werden g».. forceerd, maar toen de deur open was, heeft de hond de daders op de vlucht gejaagd. Toen men 's morgens opstond zat het trouwe dier voor de deur. In dienzelfden nacht is eveneens gepro beerd in te breken in de Villa „Sursum Corda", bewoond door den heer A. Ie Clercy Ook hier schijnen de inbrekers verjaagd te zijn door den hond. De politie doet onderzoek. Een bewoner van een der huizen in de „Overplaats" kwam tot de onaangename ontdekking dat zijn 17 leghorn-kippen dood in het hok lagen. Men vermoedt dat een 'hermelijn de kippen gedood heeft daar er slechts een kleine opening in het hok aan wezig was en een grooter roofdier daar niet .door kan. Men zal nu probeeren den roover te vangen. VOORSCHOTEN. R. K. Kiesvereeniging. Vrijdagochtend vergaderde de R.K. Kies vereeniging ter bespreking van het program der R.K. Staatspartij voor de aanstaande verkiezing. De voorzitter, de heer G. Schippers opende de vergadering met den Chrislelijken groet en een woord van welkom tot de aanwezi gen, waarna de secretaris de heer Th. Laiu bo verslag uitbracht van de Centrale verga dering gehouden te Leiden. Na een woord van' dank te hebben gesproken tét den secretaris voor het uitgebrachte verslag, kwam het partij-programma aan de orde. Na eenige besprekingen werd het voorge stelde program aangenomen. Besloten werd adhaesie te betuigen aan de motie voor gesteld door Amsterdam inzake het aangaan van een coalitie. WARMOND Raadsagenda. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Dinsdag 9 October a.s. des v.m. 10 uur ten Raadhui ze. 1. Ingekomen stukken. 2. Adres ter oprichting van een avondschool met daar aan toe te kennen subsidie. 3. Benoe ming lid van do Commissie van Advies over het pompstation alsmede lid van het plaat selijk Waterleidingbedrijf, wegens vaca ture. 4. Voorloopige vaststelling ge- meentebegrooting dienstjaar 1929 alsmede die van het waterleidingbedrijf. 5. Aan gaan van een geldleening ter bestrijding kosten der rioleering. 6. Comptabiliteit. 7. Wat verder ter tafel zal worden ge bracht. 8. Rondvraag. De heer J. Eisenberger alhier is niet bestemd voor uitzending naar Indiö als onderwijzer, maar als administratief amb tenaar bij het Binnenland-sch Bestuur. "EN RELLETJE IN DEN HAAG. Waarbij een 19-iariqe jongen werd doodgeschoten. Zaterdagavond is te Den Haag in een café aan den Noord-West-Buitensingel bij de Westerstraat een relletje ontstaan, waarbij opgeschoten jongens het te kwaad kregen met een agent. Door een vrouw uit de buurt werden andere agenten ge waarschuwd, zoodat er spoedig drie ter plaatse waren, die trachtten de onrustver wekkers mede te nemen. Een der jongens kwam zijn makkers te hulp en gaf een agent een klap in zijn gezicht. Daar het verzet van de zijde van het publiek drei gende afmetingen aannam, trok een van de drie agenten zijn revolver en loste een tweetal schot-en. Blijkbaar door een nood lottig toeval heeft een dier schoten den 19- jarigen B. uit de Zorgvlietstraat getroffen, die, naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht, aldaar aan de bekomen won den is overleden. Het geval verwekte in de volksbuurt groote beroering. OPNIEUW HERRIE IN AMSTERDAM. De politie schiet weer. Zaterdagnacht is te Amsterdam weer een politie-agent. nadat hij door een tierende menigte op straat was aangevallen, gedwon gen geworden een schot te lossen, waardoor een burger getroffen en vrij ernstig gewond weid. Evenals dit Vrijdagavond op Kattenburg was geschied, zag de politie-aéent. dien Za terdagnacht omstreeks 1 uur in de Oude i Kerksteeg een groep twistende personen, meerendeels bekenden uit de Achlerburg- walbuurt, tot bedaren wilde brengen, de menigte tot zich gekeerd. Woestelingen, die eerst met elkaar getwist hadden, trachtten nu den agent te bespringen, die daarop naar zijn revolver greep en bij wijze van som matie een schot in de lucht loste. Toen de hem aanvallende personen erhter niet wil den wijken, richtte hij het daarop op een zijner aanvallers en loste nog eenige scho ten. Het publiek sloof uiteen, doch een aan valler, een bekend bewoner van den Achter burgwal, viel neer. De man, J. Beekhuizen genaamd, was in het bovenbeen getroffen, terwijl hem vervolgens den top van den vin ger was afgeschoten. Hij werd naar het Binnengasthuis vervoerd, waar hij ter ver pleging is opgenomen. Nog even trachtten de aanvankelijk op de vlucht geslagen personen den agent te over vallen en hem in het water van den Achter burgwal te duwen, maar dit pogen werd ver ijdeld doordat de inmiddels ter assistentie gekomen politiemannen van het bureau Warmoesstraat de menigte met de gummi stokken uiteen joegen. TREINONTSPORING* BIJ MAARSSEN. Geen persoonlijke ongelukken. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn op het baanvak tusschen Maarssen en Utrecht eenige wagons van een goederen trein uit de rails gesprongen. De wagons werden een eind meegesleurd, waardoor do rails verwrongen werden. Hierdoor werd het spoor geheel versperd. Hoewel men onmiddellijk met het herstel van de baan is begonnen, konden eerst gis termiddag om 3 uur de treinen weer over het naar Utrecht gaande spoor'rijden. Tot dien tijd moesten alle treinen van en naar Utrecht over een enkel spoor geleid worden. Tengevolge waarvan een groot oponthoud in het treinverkeer is ontslaan. Alle treinen, die Utrecht moesten aandoon of uit Utrecht kwamen, zijn met groote ver traging op dc plaats van bestemming aan gekomen. Zooals hierboven gemeld, was om 3 uur des middags de stremming opgeheven. AUTO IN DE SLOOT. Gistermiddag is een auto, die slipte te recht gekomen in een sloot langs den Rem weg tc Amsterdam. In den wagen zaten drie dames en een heer uit Zaandam. Zij kwamen er, behoudens eenige kleine vei» wondingen, goed af. BRANDEN. Ongeveer 11 uur gisteravond laaiden fel de vlammen op uit een houten loods aan den Baarsjesweg te Amsterdam, zoo fel dat de geheele buurt er door verlicht werd. Er bleek brand uitgebroken te zijn in de bergplaats van de stucadoors firma Gebrs. Lusschen. De brand werd veroorzaakt door vonken, spattende uit een uitlaat van een uitrijdende auto. In een oogwenk stond behalve de berg plaats ook de stal in brand. De brandweer die van alle zijden gealarmeerd werd, was spoedig ter plaatse en wist met eenige slangen het vuur te dooven. De stucadoors- werkplaats en stal zijn een prooi der vlam men geworden. Zaterdagochtend te ongeveer halfelf is brand ontstaan in den sigarenwinkel van den heer J. v. d. Feer aan het Groot Zand te Sneek, vermoedelijk door een ongeval met de kachel bij het drogen van sigaren. Het perceel zelf brandde geheel uit. Van den inboedel en het meubilair kon zoo goed als niets worden behouden. Gisteravond ontstond te Vlijmen brand in de boerderij van den heer J. Beekmans, welke geheel uitbrandde. Door het overslaan van vonken geraakte ook het tegenover gelegen perceel een win kel bewoond door den heer A. Meesters, in brand en ook hier kon niets gered worden. Door krachtig optreden der brandweer wist men enkele aangrenzende panden welke eveneens gevaar liepen, te behouden. Door onbekende oorzaak is te Biggekerke de landbouwschuur van I. van Sluijs afge brand. De schuur was verzekerd doch de inhoud, o.a. een groote partij slroo niet. Ilct belendende woonhuis kon met moeite be houden blijven. VERDRONKEN. Te IJsselmonde is het 3-jarig dochtertje van den heer De Jong in een achter de wo ning zich bevindende diepe kolk geraakt. Niettegenstaande drie doctoren kunstma tige ademhaling hebben toegepast, is het hun niet mogen gelukken de levensgeesten weer op te wekken. FRAUDE TE DEVENTER. Men meldt aan bet ,,Vad." uit Deveutei Naar ons ter oore kwam, is hier ter stede een belangrijke fraude bij het doen van aangifte voor de zakelijke bedrijfsbelasting ontdekt. Het onderzoek is deze zaak is nog hangende. TEGEN EEN MUUR GEREDEN. De heer B. Wier9ema. van Zuidwolde gemeente Bedum, is te Noorderhoogebrug, met zijn motorfiets bij het nemen van een bocht tegen den muur van een huis gereden. Met een zware hersenschudding werd hij opgenomen. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Zaterdagmiddag is te Echt-St. Joost oi» den onbewaakten overweg 'n juist passee- rende kar door den trein gegrepen en totaal versplinterd. De begeleider, die gelukkig even voor het paard liep, kwam er met zijn viervoeter zonder veel schrammen af. Zij: „Moeder zegt. dat ik een man moet trouwen, die meer hersens dan geld heeft". Hij: „Dat ben ik Ik h^zit geen cent op hel oogenblik". 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7