GOEDE OPLOSSINGEN OPLOSSINGEN. RAADSELS. alles vandaag al moet doen, zoo zal ieder wel begrijpen en het mij zeker niet kwalijk nemen, als ik niet al te uitvoerige antwoor den kan geven. Ik zal doen wat ik kan. Jan en Eempien Wassenaar, ik hoop dat Eempien haar prijs al heeft, je kan niet helpen als je buiten de stad woont, dat je niet precies op tijd was, zeg dat maar ge rust Frans Hemerik, wel bedankt voor je mooie ansicht van den Zoeterwoudsche Singel. Mientje en Nettie van Riessen, gelukkig dat jullie nu klaar bent bij den tandarts, zoodat jullie nu ook naar Leiden kunt gaan met 3 October. Jan en Corrie Roodenburg, zingt maar plezierig altijd. Jo Zandbergen, och ja je zusje Is nog zoo heel klein; die kan heu9ch niet onthouden dat ze haar armpje niet raag bewegen; het is maar goed, dat het nu gebonden is. Suze van den Bos, zoo was jij het van dien brief zonder naam. Dat begrijp ik, dat je kleine zusje behalve lachen ook kan huilen; welk klein kindje huilt er niet? Celia en Nico Kret, ik zal jullie raadseltjes hij mijn voorraad leggen, ze krijgen later eens een beurt. Jo en Riekie Minnema, ja hoor ik had over Beertje geschreven; ik wist wel dat je poesje op een beer leek. Ik ga op de Plantage naar den optocht kijken; ik kom niet ook nog naar de Ocgstgeesterlaan, als ik dat deed, zou ik wel eens naar jullie uitkijken. Adriaan Bakker, dat hoop ik ook hoor, dat je nog heel lang een raadselneefje van mü blijft. Drietal Muldr, gelukkig dat iedereen weer beter is. dan kunnen jullie, hoop ik, ook genieten van het 3 Octoberfeest. Drie zusjes van Woudenberg jammer dat Jantje niet ook mee kan gaan naar de 3 Oct.-feesten. Gaat ze juist dien dag naar Haarlem? of is het dat jullie niet allemaal mee kunt gaan naar Leiden? Lcny Bril ja zie je als ik nu precies had kunnen schrijven, waar ik naar de optocht ginc kijken, maar dat kon niet. Ik was op visite op hoek HooigrachtNieuwe Rijn, maar daar komt de optocht niet voorbij. Plonia en Jan Smits heel vriendelijk be dacht om mij deze keer niet lang te schrijven. Ko Overduin weet je heelemaal niet hoo of ik er uit zie, heb je toen mijn portret in de courant niet gezien, eenige jaren geleden. Cath. van Egmond hartelijk dank voor het mooie kiekje van jou met je broertje, het is een goede duidelijke kiek. ik ben er blij mee, je bent zoo'n trouw nichtje van mij. Berlhus Pont natuurlijk behoor jij tot de grooteren. Annie Zaalberg als je goed wist hoe of ik er uit zie ja dan zou je mij misschien wel zien, maar ik kon verleden week ook nog niet schrijven, waar ik precies zou zijn dien dag. Dirkje Hopman ik hoop dat al ie plannen voor 3 October goed zijn gelukt, prettig in de draaimolen gezeten? Alweer een nieuwe doos papier om aan mij te schrijven? Zit de kleine poes graag op ie schoot? Greta de Vries wel bedankt voor de kiek, ik beloof je dat ik er bij zal denken dat je er nu al weer veel beter uit ziet, eet maar flink, dan wordt je dik. Jootje de Wekker heel aardig dat je mij eens even allerlei over thuis hebt verteld. Heerlijk voor je kleine broertje dat hij nu voor het eerst ook mee mag kijken op 3 October. Willy de Neys, er is hier ook wel eens een winkelweek in verschillende deelen van de stad. maar op het oogenblik niet. In Leiden is het nu steeds feest geweest. Arie en Coba Koevoet natuurlijk mogen jullie eens overslaan als het thuis feest is voor je moeders verjaardag. Allen veel plezier dien dag. Geertruide Kerkvliet eenige van die raad sels hebben er al ingestaan. Ja hoor het wordt al frisch, vooral 's avond9, mijn kachel brandt al. Elsa Been als je dit leest, dan weet je al of je wensch is vervuld namelijk dat het 3-Oct. mooi weer zal ziin. Henny H. H ik kom 3 October pas in de stad, ik kan onmogelijk 's morgens om 8 uur al in het v. d. Werffpark om naar jullie te luisteren Ik moet v. .ag flink werken voor mijn raadsel jeugd, anders kan ik morgen niet naar Leiden. Henk Boom, jij gaat ook zeker echt ge nieten van de 3 Octoberfeesten. Jan Evers, vond je moeder dat zoo vree- selijk aardig, dat eene raadsel? Sary Boom, ja dat lijkt mij heel vervelend om dadelijk na zoo'n feest ziek te worden. Jo Tijsen. gaan jullie 3 October ook allen naar de stad. Wat een feesten heb jij ge had, ook bruiloft gevierd. Gebruik je die mooie naaidoos al? Annie en Pietje Jongeleen. ik hoop. dat jullie ook fijn hebt feest gevierd op 3 Oct., zooals je mij schreef, dat je hooDle te kun nen doen? Betsie van Velzen, het spijt mij voor jou, maar dat raadsel heeft er al eens ingestaan.. Wat zal dat een volte zijn geweest, al die kinderen in die zaal. Herman Winterkamp, gewoon papier is net zoo goed. Was het prettig toen de mees ter alles over Leidens ontzet vertelde? Cootje Poldervaart, was de tentoonstelling op het Volkshuis aardig? Ja zeker, ik ben dikwijls in dat gebouw geweest. Het zijn vroolijke dagen in Leiden met al die muziek. Agatha Braat en Jo Nagtegaal. dat weet ik heusch niet precies; ik ben er nooit bij, dat begrijp je wel. Probeert het maar eens als je het zelf doet om 1.30. Is de hutspot lekker geworden, die jullie zelf moesten maken? Nel Hagoort. groot gelijk, dat je de beide brieven stuurde. Als Jannie 7 jaar is ge worden, kan ze samen met jou doen-, ze hoeft dan zelf nog peen brief er bij te schrij ven. Als nu 7 October de zomertijd gedaan is, dan zal je eens zien hoeveel vroeger 's avonds het licht op moet. Nelly v. d. Voet, zoo is de tent weg. dat is een goede vooruiteang en dus moet je maar hopen, dat je het volgend jaar ook naar Leiden mag op 3 October. Tk herinner mij best dat ik toen over dat jongetje heb gelezen; ik heb het niet gezien, zooals jij. Corry van Stralen, neen, lange brieven kon ilc vandaag niet gebruiken: ik moest mij haasten. Heb je wel dikke warme hand schoenen aan. als je in de koude peddelt (zooals jij schreef). Anje de Gelder, ja nu herinner ik het mij, je moeder is uit Groningen, mijn ouders kwamen ook uit Groningen, mijn vader was er geboren en mijn moeder kwam er als klein kind en heeft er tot baar huwelijk ge woond. Hoe was de poppententoonstelling? Je hebt zeker hutspot gegeten op 3 October, al was het niet uit zoo'n mooi potje als je voor mij tee kende. Annie van Hensbergen, dat spreekt van zelf, dat je 3 October niet naar Rotterdam behoefde te gaan; iedereen weet. dat het dan groot feest is in Leiden en daar moet jij toch ook wat van zien. Jaantje Be tram, goed geraden hoor, deze keer was een kortere brief mij veel meer welkom en als je later weer eens iets bij zonders hebt. dan schrijf je maar langer. Ik hoop dat allen mij de volgende week kunnen vertellen, dat 3 October een heerlijk feest was. Mej. A. KOOPMANS v. BOEKEREN. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Henk Boom, Henny Hulsbergen Hen- ning, Sary Boom, Jan Evers. Agatha Braat, Jo Nagtegaal, Nelly van der Voet, Jo Tijsen Elsa Been, Geertruida Kerk vliet, Hendrik Bosboom, Willy de Neys, Jantje de Wekker, Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Koba Koevoet, Arie Koevoet, Cootje Poldervaart, Greta de Vries, Bet sie van Velzen, Piet Nieboer, Berthus Pont, Dirkje Hopman, Nel Hagoort (2 brie ven), Annie Zaalberg Ko Overduin, Annie Buis, Jannetje den Hollander, Catharina van Egmond, Leny Bril, Plonia Smits, Jan Smits, Anje. de Gelder, Johanna Mostard, Kittie Mostard, Anna van Woudenberg, Jantje van Woudenberg, Gerard a van Wou denberg, Ce-lia Kret, Nico Kret, Herman Winterkamp. Bertha Mulder, Coba Mul der, Lucas Mulder, Suze van den Bos, Ma- rietje Sierag, Frans Hemerik, Francien Hemerik, Hanie Mieloo, Adriaan Bakker, Jo Minnema, Riekie Minnema, Anie ran Hensbergen, Jan Rodenburg, Corrie Ro denburg, Jo Zandbergen, Mientje van Ries sen, Nettie van Riessen, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, Jaantje Betram, Corry van Stralen. OPLOSSINGEN DER RAADSELS TJIT HET VORIGE NUMMER: 1. Het was zijn moeder. 2. Grijs haar. 3. Bier, vliet, Biervliet. 4. Gom, oom. 5. Cent r ond 0 ost m ien Cromwell w eek e zei 1 ang 1 arnp 6. De klinkers a, e, i, o, u. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE 1 KIEZEN. DE GROOTEREN 4. DE KLEINEREN 3. I.- Ingezonden door Dik Dirkse. 2 Vaders en 2 zoons schoten 3 hazen met elkSar en toch kon ieder 1 haas mee naar huis nemen. Hoe kan dat I II. Ingezonden door Zwaantje Nanning. Een koe kost f. 300, waarop komt dan een kalf te staan 1 III. Ingezonden door Rie Lepelaar, x een medeklinker. x een lage mannenstem x is koren, xxxxxxxde gevraagde stad in N.- x is niet gevuld. Holland.. x een mannenkleedingstuk. x een medeklinker. Op de kruisjeslijnen van boven naar be neden en van links naar rechts dezelfde stad in Noord-Holland. IV. Ingezonden door Rientje Koolhaas. Mijn geheel vaD 8 letters is in Drente.- 1, 2, 3, 4 een huisdier, 5 is een s, 6, 7, 8 is een lichaamsdeel. V Ingezonden door Frans en Martha Schimmel Wat gaat er over het water, zonder nat te worden I VI. Ingezonden door Plonia en Jan Smits. Mijn geheel van 17 letters is een groot© werkplaats, een fabriek aan het water ge legen. 10, 4 5. 1 is een vogeltje, 13. 9, 12, 8 is buigzaam en groeit aan het water, L, 2, 3, 9. 6 wordt gemaakt op mijn geheeL De visschen hebben geen 7, 8, 15, 11; 17, 16, 15 8 is een klein roofdiertje. Een 14, 5, 15, 7 hoeft geen ouders, 3, 12, 4, 8 is niet koud. 13, 4, 10 zit aan fiets, auto, tram, trein- VII. Ingezonden door N. N. Mijn geheel is iets van 11 letters, waar naar de raadseljeugd verlangt. 1, 2, 3 is men als men geen werk heeft. 4. 6, 6 komt telkens weer op nieuw, 7, 8, 9, 10, 11, komt iederen dag.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 20