De tocht van de Graf Zeppelin. 69ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 5 October 1928 Vierde Blad No. 21031 UIT DE OMSTREKEN. RADIO-PROGRAMMA. Ilfaematogea 9kbedivtmend-Ve>t6te*&enc/. KUNST EN LETTEREN. OUDERS! en £ee« ze een w. A. GOUW, Voorslr. G4 6B, Katwijk a. Z00. AALSMEER. De Stct. no. 190 bevat de gewijzigde statuten der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van den Proeftuin alhier, HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Maria Aietta, d. van H. W. van Dort en H. van Barneveld. Theo dora, d. van A. Huijsmans en J. M. Noord huizen. Basliaan, z. van H. J. Vervloed en C. P. Tanis. Gijsberlha, d. van K. van der Grijn en E. Versteeg. Grietje, d. van B Slerkenburg en J. Bras. Hendrikus Martinus, z. van M. Smit en R. C. Baren- dregt. Johanna Maria Wilhelmina, d. van P. van Ooijen en A. J. van Doorn. Cornelia Maurits, z. van C. Kroon en M. Biemond. Apolonia, d. van J. Robijn en H. M. Laarman. Ondertrouwd: G. H. Fonlijn 21 j. en M. J. S. Smit 22 j. E. H. Boellaard 25 j. en T. Hartman 24 j. Th. A. Selis 23 j. en N. Spreeuw 23 j. W. Pijlman 23 j. en G. S. Lamboo 22 j. Gehuwd: A. Dijksman 26 j. en G. Koch 26 j. G. B. van Limpt 25 j. en C. A. P. Maaskant 21 j. J. Moleman 28 j. en E. J. Moleman 25 j. Overleden: Pieler Meijer 77 j-, gehuwd met M. Maarschalk. Elisabeth Knibbe 73 j., gehuwd met C. Kansen. Terwijl de bewoners even afwezig waren heeft een ongenoode gast zich Woensdag toegang verschaft tot de woning van den heer de G. te Nieuw-Vennep al hier. Uit een lade werd een bedrag van ongeveer f. 130 vermist. De politie stelt een onderzoek in, hillegom. Raadsa&enda. Dei Gemeenteraad zal vergaderen op Woensdag 10 October ter behajideling van de volgende punten: 1. Vaststelling der notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Reclame van A. G. v. Wonderen tegen zijn aanslag in de straat- en rioolbelasting, waarop B. en W. voorstellen het te veel be taalde te restitueeren. 4. Vaststelling suppletoire kohieren straat- en rioolbelasting diensten 1927 en 1928. 5. Adhaesie-betuiging aan een adres van den Raad van Arnemuiden aan de Minister van Onderwijs in zake navordering van de uitkeeringen ex art. 104 L. O.-wet 1920 afgetrokken schoolgelden. B. en W. wen- schen deze adhaesie te betuigen. 6. Goedkeuring van het aandeel der ge meente in het waarborgfonds voor de te houden Bloemententoonstelling. Voorgesteld wordt voor f. 200 deel tel nemen aan het waarborgfonds. 7. Overname der nieuwe straten van het woningcomplex „Patrimonium". De ge meente betaalt 1.1 en zal de straten en rioolen onderhouden. De" verkoopster zal ge durende 14 jaren ter tegemoetkoming in de kosten van bestraten en rioleeren f. 480 aan de gemeente betalen. 8. Verzoek van de N.V. Zuid-Hollandsche Raffinaderij van Petroleum Producten om huur van een gedeelte van den Houttuin voor het plaatsen van een benzine-laad- station en een airstand voor het oppompen der autobanden. Hierop wordt voorgesteld het verzoek van de hand te wijzen. 9. Verzoek der R.K. Vereeniging Moeder- schapszorg om subsidie over 1929. Het voor stel luidt, f. 25 te geven. 10. Voorstel tot verlaging van den gasprijs met ingang van 1 Januari 1929. De prijs is thans 11 cent. en wordt bij aan neming van het voorstel 10 cent per kub. meter. 11. Aanbieding gemeente-rekening met de verslagen van het gas- en van het water bedrijf over 1927 en van het Burgerlijk Arm bestuur 1927. 12. Aanbieding der gemeente-begrooting en de begrootingen van het gas- en van het waterbedrijf over 1929 en de begrooting Bur gerlijk Armbestuur over 1929. 13. Toekenning eener gratificatie aan den zwemmeester en den kassier-portier over het afgeloopen zwemselzoen. Deze gratificaties zouden zijn respectievelijk 50 en 25 gulden. 14. Vaststelling nieuwe Algemeene Politie verordening. 15. Vaststelling opcenten- regeling op de Personeele belasting. Omtrent dit voorstel zullen nadere mede- deelingen worden gedaan. Een koe van een veehouder aan de Leidschestraat werd vermist. De boer dacht aan diefstal en liep Daar de politie om aan gifte te doen. De politie zocht od plaatsen waar gestolen koeien in den regel terecht komen, namelijk op eenige veemarkten, «aar recherche was echter vergeefs en over bodig, want buren vonden de vermiste koe ui een sloot. Daar had de eigenaar niet ge keken. katwijk. - Van de deelnemers, leden der Burger wacht, die onder kapitein Snijders, toege voegd aan den Inspecteur der Burgerwacht, de schjetvaardigheidsproeven hebben afge legd slaagden 10 voor klasse A. 10 voor klasse B, en 13 voor klasse C. NOORDWUK-AAN-ZEE. De prijs der melk is alhier verhoogd met 1 ct. per liter en hiermede gebracht op 16 ct. per liter. Gistermiddag had het 10-jarig doch tertje van wed. v. B. alhier bij het spelen, het ongeluk te vallen waarbij ze haar arm nogal bezeerde. Dr. Nederveen constateerde dat de arm gebroken was. zoodat direct behandeling in het Ziekenhuis te Leiden noodzakelijk was. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Eduard, z. van P. G. d. Haan en A. van der Zwan. Maria Catharina, d. van Th. J. Steenvoorden en C. M. Kortekaas. Adrianus Cornelis Leonardus, z. van A. C W. Alkemade en J. M. M. v. d. Berg. Eduardus Henricus Theresia, z. van J. H. J. de Groot en C. M. M. van de Kamp. Ondertrouwd: Nieolaas Glasbergen 25 j., te Rijnsburg en Leuntje Cramer 24 j., te Noordwijk. Jacob Jacobus Schols 23 j., te Noordwijk, onlangs te Katwijk en Magda- lena de Kooker 21 j.. te Haarlemmermeer. Ephraim Rous 29 j., te Katwijk, onlangs alhier, en Catharina Maria van der Pol 27 j.. te Rijnsburg. Jacobus van Egmond 27 j.. te Voorhout en Johanna Barbara Vink 26 j.. te Noordwijk. Arie Johannes van Wet ten 25 j. en Hermina Francisca Maria Pe- perkorn 22 j. Getrouwd: C. J. Berbee 23 j. en A. H. Hermans 25 j. M. Kloos 39 j. s. van A. W. Guijt en B. van Gameren 24 j. J. Duindam 33 j. te Noordwijk en G. v. Leeu wen 25 j., te Hazerswoude. SASSENHEHfl. Verkoopinn. Donderdag werd ten overstaan van not S. Wagemaker van Noordwijk in het Ho tel „Het Bruine Paard" bij afslag verkocht een partij Weiland groot 25 H.A., 92 Aren en 85 Centiaren. De twintig perceelen stonden in bod op f 120.100. Perc. I was verhoogd met f 700. Een der perceelen werd gemijnd. Gegund werden: Perc. 2 en 3 groot 3.21.70 H.A. aan den heer Blinde voor f12.500, Perc. 5 groot 1.01.75 H.A. aan den heer C. Stelma voor f61.00,—. Perc. 6 groot 1.67.97 H.A. aan den heer Blinde voor f9100, Perc. 13 en 15 groot 2.37.10 H.A. aan den heer Nouland. te Voorhout en perc. 17 groot 1.82.80 H.A. aan denzelfda. De overige perceelen werden niet gegund. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Michael, Z. v. J. A. Hornan en B. D. de Zwart. Hendrika, D. v. A. van Nieuwkoop en H. van der Meij. Cornelia, D. v. A. van Egmond en M. van der Wilden. Apolonia Maria Anna, D. v. H. B. Scbreuder en H. van Nobelen. Cornelia Petronella, D. v. A. Hoogervorst en J. G. vaD. den Berg. Ma thilda Johanna Cornelia en. Johanna Mar thilda Maria, Ds. van C. J. Hubers en J. M. Wannet. Overleden: dementia Zandbergen, 2 j., D. v. M. H. Zandbergen en W. J. B. Zand vliet. Ondertrouwd: Adrianus Johannes Berg, 26 j. en Geertruida Catharina van der Voort 27 j. Cornelis Johannes van Diost, 44 j. en Louise Maria Günthcr 36 j. GehuwdCornelis Staring 25 j. en Aaltje Yerbree 25 j. Gevestigd: C. C. van der Wiel geb. van Winsen, Jac. v. Beierenlaan 5, van Hille gom. C. P. L. Rotteveel, Teijlingerlaan 55. van Oss. Mej. P. F. van der Aart, Hortuslaan 13 van Schiedam. F. H. Geurtsen, Rusthofflaan 3, van IJsselstein. Vertrokken: J. van Bakkum van v. Heem strasbraat 32, naar Merkelbeek. H. Schot man, van Bijdorpstraat 18, naar Delft. J. Mulder, van Hoofdstraat 165, naar Be- dum. Mej. C. Francken, van Beuken laan 29, n. Bennebrock. J. TI. Blinde, v. Menneweg 2 naar Rijnsburg. A J. San ders, van Kerkelaan 13, naar Lisse. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Anthonie'. z. van A. Janszo en J. van der Deijl Theresia Josephina Maria d. van J. H. G. Linders en C. J. Craenen Hendrikus. z. van S. P. Heemskerk en S. P. M. van Eeden. Overleden: Getertruida MBaria Peschier, 64 jaar. Ondertrouwd: J. Angevare 26 i. en M. F. v. Dam 25 j. C. Staring. 25 j. en A. Ver- bree 25 jaar. Getrouwd: J. B. v. Werkhoven 27 j. en M. v. d. Hulst. 22 j. Gevestigd: A. J. Kraaijvanger. gekomen v. Bladel C. A. A. M. Mol, van Breda G. N. VennekcT, van Aalsmeer A. J. Dikmana van Hoek-van-Holland L. W. de Groot, van Amsterdam W. J. A. van de Laar, van Roermond A. C. Arendse. van Kat wijk, allen Leidschevaart 2 J. G. Kleijn, gekomen van Assen, Teylingerlaan 9. Vertrokken: P. Kortekaas, naar Lisse P. L. Turk. naar Hillegom J. C. S. van Nijnatten. naar Breda W. Th. F. Kok, naar 's-Hertogenbosch J. G. A. Schouten, naar den Haa^ J. H. J. Coffeng, naar Am sterdam H. Th. M. Brugemann, naar Amsterdam C. J. de la Cour. naar Breda M. van der Pla9 en gezin, naar Katwijk J. M.v d. Prijt. naar Heemslede B. J. A. Witte, naar Didam J. P. Westerhoven, naar Keulen en H. J. Groot, naar Huissen. VOORSCFOTEN. Schietwedstrijd Burgerwacht. De Burgerwacht alhier heeft Dinsdagmid dag voor haar leden den eindwedstrijd te Katwijk gehouden. De prijzen, welke alle door vrienden en leden der Burgerwacht wa ren bijeengebracht, vielen als volgt ten deel: Klasse A: 1. R van Milligen, 2. J. v. d. Lubbe, 3. G. J. Yperlaan, 4. W. Meiyer, 5. A. J. Turion. Klasse B: 1. J. Pijnakker, 2. W. Ju, 3. K. Turnhout, 4. S. de Groot, 5. J. Luinenburg. Klasse C: J. van Egmond, 2. D. J. Brinks, 3. J. Brouwer, 4. A. Oudshoorn, 5. H. Brinks. Vrije baan: 1. G. J. Yperlaan, 2. R. van Mulligen, 3. J. van der Lubbe, 4. J. Noort, 5. S. v. d. Meer. Voor de schietvaardigheidsproeven, afge legd voor den kapitein der Burgerwachten, kregen de volgende leden een diploma met zilveren kruis, I. van Egmond, G. J. Yper laan, W. Ju, J. Luinenburg, J. v. d. Lubbe. Een diploma met bronzen kruis: A. van Egmond. J. Pijnakker, S. de Groot. Een diploma: A. Oudshoorn, J. Zwaan, A. Brinks, A. J. Brouwer. Bovendien verkrijgen voor het behalen der meeste rozen de heeren R. van Mulligen en G. J. Yperlaan elk een medaille. De prijzen werden door den burgemeester 'met een vriendelijk woord uitgereikt, waarna de commandant een woord van dank bracht aan de schenkers der prijzen, alsmede aan den heer Scharsert Bert en sergeant Schou ten voor de vele diensten aan de burger wacht bewezen. Ds. H. P. Fortgens mocht dezer da gen met dankbaarheid van den kansel mee- deelen, dat de collecte in de afgeloopen week gehouden voor de Ned. Herv. Kerk alhier, haa opgebracht f 11S0,95, d.i. ongeveer f400,meer dan in 1927 Onze gemeente is weer een vereeni ging rijker geworden. Reeds eerder bestond er een, maar wegens gebrek aan leden was „De Zwaluw" weggevlogen. Thans is bier opgerichte en Vereeniging van Postdui- venhouders. Dezer dagen werd de eerste ledenvergadering gehouden in de achter zaal van café Overbosch. De vereeniging ontving den naam van „Strijd en Vriend schap". Het bestuur werd als volgt samengesteld F. L. Smit, voorzitter; K. I. Waasdorp, secretaris; G. A. v. Adrichem, penning meester, A. Oudshoorn en P: Oosterveer, commissarissen. WARMOND. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Elisabeth, D. van Marcus Hendrik de Nie en La. Koning. Cornelia Maria, D. v. C. J. Wassenaar en M. E. J. v. Egmond. Antonius Cornelis, Z. v. R. Th. de Vroomen en G. P. Meijer. Hillegonda Alida, D. v. N. van Schie en Ga. Fa, van der Poel. Neeltje, D. v. N. Breedijk en T. Breedijk. Johan nes Petrus Maria, Z. v. J. P. v. d. Hulst en Ha. Sikking. Johannes Hendrikus, Z. v. J. de Rooij en Tha. Ma. v. den Berg. Maria Johanna, D. v. Jan Tijsen en Te. Zwaan. Wilhelmus Hendricus, Z. v. Th. Slingerland en Ca. Joha. Oo&tdam. Pie- ter, Z. v. T. de Vogel en Pa. Ouwehand. Overleden: Saakje Visser 48 j., echtge- noote van M. de Vries. Wilhelmina War merdam 61 j., echtgenoote van C. M. van Stijn. Johanna van Dam 82 j., weduwe van J. de VogeL GehuwdLeonardus Cornelis Dolle 26 j. en Tha. Ma. Pa. de Haas 21 j. J. P. de Feijter 26 j. en M. E. van Egmond 25 j. J. F. Abelman 30 j. en M. M. Uit den Boo gaard 26 j. W. P. den Heijer 26 j. en J. Uit dem Boogaard 23 j. J. Landman 25 j. en M. J. Tijsen 27 j. W. Floor 60 j. en J. Duiinhoven 50 j. Gevestigd: Jac. v. Leeuwen, v. Haarlem mermeer. Ba. Ha. Driessen, v. Bergh. Ha. Ca. E. Strauss, v. Apeldoorn. Se. de Vries, v. Amsterdam. E. Tha. de Groot, v. Amsterdam. P. F. Koppers, v. Amerika. Ma. Ga. v. d. Velden, v. Al pben a. d. Rijn. L. C. van Egmond, v. Wassenaar. E. Ja. Aa. Jongeling, v. Amsterdam. J. J. D. v. Leeuwen, v. Al pben a. d Rijn. Aa. Ha. Hoogkamer, v. Haarlemmermeer. Th. Lampe, v. Monster. W. Ciere en gezin, v. Leiden. Aa. Schnieder, v. Duitechland. J. G. Keijzer, v. 's-Gravenhage. G. Schave- maker, v. Lisse. A. v. d. Geer. v. Oegst- geest. P. J. M. Heskes. v. Heemstede. A. Rommelts, v. Staphorst. W. J. Franse, v. Nijmegen. C. F. v. Haastrecht v. Alkemade. A. Verbeek, v. Noordwijk. 47 studenten R.-K. Seminarie, Heem stede. Ma. Ha. Gelens, v. Ginneken. C. W. Gelens, v. Ginneken. D. Kruithof v Leiden. Vertrokken: Ja. Ma. Koek, n. Haarl.meer Ma. Ga. v. Stijn, n. Leiden. F. C. G. Overgang, n. Tubbergen. O. de Ruijter, n. Noordwijkerbout. Ma. Ca. Schaart, n. Bussem. M H. v. d. Togt, n. Nieuwer- Amstel. P. C. J. Stammeijer, n. Groote broek. H. A. A. Rouw, n. Langedijk. J. L. Vollaard, n. Oegstgeest. G. Th. Gresnich, n. Delft. A. M v. Nobelen, n. Medemblik. J. Dekker, n. Beemster. Ma. Hakker, n. Wijdenee. M. de Vreugd n. Katwijk. W. E. Blok, n. Zoe- termeer. A. C. Schaaper, n. Zijp©. J. H. L. v. Straalen, n. Noordwijkerhout. Aa. Bouthoorn, n. Nieuwveen. P. Jong, n. Rotterdam. J. R. v. Dael, n. Zoeter- woude. S. van Ark, n. Hazerswoude. J. B. Veenswijk. n. Alkemade. J. Uit den Boogaard, n. Oegstgeest. J. B. M. Karskens, n. Ter Aar. W. P. M. Haring, n. Heemskerk. Ca. van Velzen, n. Haar lem. Le. So6tmann, n. Rotterdam. A. v. d. Voet en gez., n. Sassenheim. J. C. M. Franse, n. Assendelft. Me. Steinhöfer. n. 's-Gravenhage. Ma. d< Graaf n. Leiderdorp. J. Landman en gez. n. Noordwijk. W. A. A. Berding, n. Wateringen. Le. Burian, n. 's-Graven hage. C. Plomp, n. 's-Gravenhage. Th. v. Vugt, n. Oudorp. Joh. v. d. Nou land, n. Steenbergen. G. P. Verlaan, n. 's-Gravenhage. K. Steur, n. Nijmegen. RECLAME. /^^V-^Tïiéijwe BUN 60 MODERNE DESSINS BILLIJKE PRIJZEN. ssoi Op bovenstaand kaartje zal men den tocht van de „Graf Zeppelin" over Duitsch land-Nederlanid-Engeland precies kunnen volgen. Gemeld werd, dat de Zeppelin ook boven Doorn zou zijn geweest, betgeen in zekere Duitsche kringen kwaad bloed zette. Dr. Eckener heeft echter beslist ontkend, dat het luchtschip boven Doorn is geweest. Het luchtschip is van Nijmegen regel recht naar Rotterdam gekoerst. Reeds lang te voren was besloten dat de vaart boven de Noordzee van daar uit zou worden be gonnen, daar Rotterdam met zijn verlichte havenwerken bet beste uitgangspunt wa9 voor zulk een zeetocht. Huize Doorn ligt ongeveer 20 K.M. ten Noorden van de route van het schip. In Doorn kan men van het luchtschip niets gezien noch gehoord hebben en het is derhalve een puur verzin sel wanneer beweerd wordt dat de bewo ners van Huize Doom 't luchtschip hebben toegewuifd Een bezoek aan Huize Doom beeft geen oogenblik in de bedoeling van dr. Eckener gelegen. Of nu andere zekere kringen in Duitsch- land weer op hun teentjes zullen zijn ge trapt 1 Dr. Eckeneir heeft nog een uiteenzetting gegeven over zijn tocht. Hij zette uiteen, dat het in verband met den slechten weerstoestand geen zin had naar Noord-Duitschland te gaan, zooals oorspronkelijk de bedoeling was. Nadat men Dinsdagmorgen te halftien de weer kaart had ontvangen, welke uit bet Oosten regen en nevel meldde, besloot men boven Neurenberg voor de depressie te wijken. Boven Frankfort werd besloten langs den Rijn te vliegen en koers te zetten naar Rotterdam, daar deze stad een verlichte haven en een vuurtoren heeft. (Dt. Ecke ner bedoelt hier waarschijnlijk de lichten van Hoek van Holland). Dr. Eckener achtte deze route de beste voor een tocht over de Noordzee naar de Engelsche kust. Van het Rijksverkeersministerie heeft dr. Eckener vijfhonderdduizend mark ont vangen, waarvan de helft gebruikt is voor VOOR ZATERDAG 6 OCTOBER. Hilversum, 1071 M. 12.302.00: Lunchrauziek door het Trio Sjouwerman 2.00L00: Aansluiting van het Theater Tuschinsky. Orkest o. 1. v. Max Tak. Dans- orkest „The Ramblers". Ontreden van artis- ten 4.004.30: Italiaansche les 4.30 5.00: Italiaansche les voor gevorderden 5.306.00: Lezing door G. de Clercq 6.00 7.45: Concert door het Omroep-orkest 8.00: VARA. Het Trio Metz (S. Metz, piano. Swaap, viool. J. Obersloin. cello). Geert Dils, minstreel. Rede door C. v. d. Lende: Het congres voor onvolwaardige arbeidskrachten 10.00: VARA-varia 10.3011.45: VARA. Aansluiting van Cinema Royal te A'dam. Orkest o. l.v. Ifugo de Groot. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uit sluitend KRO.-uitzeiid.) 12.301.30: Concert door het Trio ..Winkels" 3.00 4.00: Kinderuurtje. Mej. Huf. catechiste. Mevr. Nuwenhuis. Mevr. D. Schramade. Muziek 5.307.00: Gramofoonmuziek 7.007.30: Cursus 7.808.00 Knipcursus door Mevr. J. HendrikseKnapen 8 00 8.20: Tumbouwhalfuurtje door A. J. v. Roosmalen 8.20: Concert en :oDera-comi- que. Het Amsterdamsch salon-orkest, o. 1. v. F. Bo9hart Daarna „De Zwitsersche Hut", opera-comique in 1 bedr. van Adam. Daniël, een jonge Pachter. Jules Moes. Max. een ser geant in Oostenrijksche dienst. J. te Slaa; Bettly, z'n zuster, Nel Verkroo9t. Gem. koor. Het Amsterd. Salon-orkest, o. 1. v. F. Boshart Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 1. 20—2.20: Het Carlton Octet 3.45: Visschersberichten 3.50: De Militaire kapel. F. Walker, sopraan. F. Kelsey, bariton D. Mc. Callum, viool 5.35: Kinderuurtje 6.20: Het Russell harp-kwintet 6.35: Nieuwsber. 7.00: Russell harp-kwintet 7.05: Schubert's piano-duetten 7.20: Ora- roepcau9erie 7.35: Muziek 7.45: Lezing: English Ladies Golf Championship 8.05: „The Brentwardine Mvstery" (2). Mr. en Mrs. G. D. H. Cole 8.20: B. B. C. Promenade-concert. Symphonie-orkest o. 1. v. Sir. H. Wood. E. Suddabv. soDraan. K. Falk- ner, bas-bariton. S. Whinyates. viool. (Om 9.50 onderbroken voor nieuwsber.) 10.50; Nieuwsber. 10.5512.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris". 1750 M. 12.50 2.10: Gramofoonmuziek 4.055.05: Dans muziek 8.35: Causerie 8.5011.20: Concert door het Symphonie-orkest „Radio- Paris". met medew. van solisten. Langenberp, 469 M. 12.30: Mecha nische muziek 1.25—2.60: Orkestccmcert I onkosten voor de vluchten en de ander© helft voor verzekeringsdoeleinden. Het be drag was natuurlijk niet voldoende om alle onkosten der vluchten te dekken en in ver band hiermede was men gedwongen op andere wijze naar geldmiddelen te zoeken,- Dientengevolge i6 een overeenkomst met twee Berlijn&cho uitgevers tot stand ge komen. Met betrekking tot de vlucht naar Ame rika verklaarde dr. Eckener, dat het lucht schip niet vóór Dinsdag voor den start ge reed zal zijn. Aan boord zullen zich be halve de bemanning ongeveer zestien per sonen bevinden, van wie vier betalende passagiers, Amerikanen, dio zich op het oogenblik in Duitschland bevinden en op deze wijze naar Amerika willen terugkee- ren. De Amerikanen betalen voot den! overtocht drieduizend dollar per persoon- Het Rijksverkeersministerie heeft drie plaatsen laten reserveeren. Ook de Rijks raad zal een vertegenwoordiger meezen den. Verder zullen zich aan boord bevin den twee deskundigen op radiogebied en zes journalisten van Scherl, Uhlstein en Hearst. Do noodige brandstof tot een hoe veelheid van 25.000 M3. is aanwezig. Het luchtschip zal voor 120 uur brandstof aaü boord hebben. Op bet oogenblik worden eenige kleine werkzaamheden aan het luchtschip uitgevoerd. Tot nu toe is 500 K.G. post voor Amerika ter verzending met do „Graf Zeppelin" ontvangen. In Amerika is de luchthaven van Lake- hurst voor de ontvangst van de „Graf Zep pelin" in gereedheid. De luohtschepenhal i9 groot genoeg, ook indien de ,,Los-Angelos" thuis blijft. Waarschijnlijk zal de „Loa Angelos" echter een tocht naar Texas ma ken, alls de weersomstandigheden niet toe laten, dat zij de „Graf Zeppelin" tegemoet vliegt. Bij het dalen van de „Graf Zeppelin" zullen niet minder dan 317 marinesoldaten behulpzaam zijn. Een tweede compagnie zal bovendien nog ter beschikking blijven. De ontvangst zal plaats hebben in tegenwoor digheid van de vertegenwoordigers der hooge marine-autoriteiten. 6.056.50: Orkeslconcert 8.20: Vroo« lijke avond. Orkest en variëté-artisten. -* Daarna tot 1.20: Dansmuziek. Konigswusterbausen. 1250 M. (Zeesen) 12.205.20: Lezingen 5.206.20: Orkest- concert 6.208.05: Lezingen 8.20: „Liebe". tragedie van Wildgans. Daarna tot 12.50: Dansmuziek. Hamburg 395 M. 4.35: Orkestconcert 6.20: Orkestconcert 8.20: „Manon", opera van GeTiée. Daarna tot 11.20: Dans muziek. Brussel, 509 M. 5.20: Orkestconcert 7.05: Orkestconcert 7.20: Orgelconcert 8.35: Galaconcert. Werken van A. Marsick 10.35: Sluiten. RECLAME. 35 JAAR BEPROEFD 3666 TIJDSCHRIFTEN. Astra's October-nummer bevat een keur van goede bgdragen, w.o. van de populaire schrijfsters Jeanne Reyneke van Stuwe, Willy Corsari en Cissy van Marxveldt, en H. Vis ser van W.ouw. Behalve het serie-verhaal van Agatha Christie en eenige andere Engelsche stories, o.a. van O'Henry, brengt het tijdschrift een schets naar 't Italiaansch van Milly Dandoio. In haar Pargsche causeriën vertelt Maria de Rovanno van de geheimzinnige en ver derfelijke macht die de cocaïne in vele krin gen van de „Ville Lumière" uitoefent. Meer luchtig is het babbeltje over een andere Euro- peesche hoofdstad, Kopenhagen, met zqn be kende feesttuin Tivoli. Voorts de onthullin gen van een neger-dierentemmer. De filmmedewerker geeft nieuwtjes over Asta Nielsen, Lilian Gish en de films voor liet komende seizoen. Eij de foto's een viertal actrices: Rika Hopper, Magda Janssens, Dogi Rugani en Annie Follender; verder Paul Wegener, Watt en 1/2 Watt en andere filmsterren. v Ontwikkelt het L. muzikaal gevoel uwer kinderen, k. cadeau. Stuur nog heden postwissl van één gulden wij sturen U franco tehuis een pracht on orgel, 32 tonen. Adresseeren aan 7373

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13