SLOOT GIJ REEDS DE AMSTERDAMSCHE üonbons 7 WINTERJASSEN een Levens ver zekerinc; hij VAN HOUTEN'S PINGUÏN SPORT. RECLAME. FA MX MÏÉl^DONÖO EFFEN GRIJS EN BLAUW RATINÉ. 8502 per schuit die van de Chr. School te Nieuwerbrug en te voet arriveerden de leer lingen der Chr. Nationale en Hervormde Scholen te Zwammerdam. Dit alles bracht in de omgeving van de bioscoopzaai een levendige drukte. Aantal handelingen postchèque en girodienst gedurende September 1928: 781 storingen a f. 110287.44; 270 uitbet. che ques k f, 115394.48. Aan het postkantoor Bodegraven en de daaronder ressorleerende hulppostkantoren werd gedurende de maand September inge legd f. 5394.70 en terugbetaald f. 3104.79. Hetl aatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5105. BOSKOOP. Gemeenteraad De begrooting 1929 Uit voerige algemeene beschouwingen. Een wegenfonds De be- rrootingen der bedrijven. Voorzitter de heer P. A. Colijn, burge meester. De voorzitter opent de vergadering en stelt aan de orde de behandeling van de ge meente-begrooting voor den dienst 19*29. Algemeene beschouwingen: De hee-r W. C. van Klleef (V. B.) opent de rij der sprekers B. en W. hebben gebroken met het systeem om telken-s credieten aan te vra gen voor het verbeteren van wegen e.d. Immers zij stellen voor om over te gaan tot de vorming van een wegenfonds. Spre ker kan zich volkomen met het voorstel van B. en W. vereenigen om in vier jaren tijds dit fonds te vormen. Daardoor zullen verrassingen op het wegenvraagstuk, zooals men gekend heeft, uitgesloten zijn. Over de manier, waarop de gelden zullen behooren te worden gevonden, kan men van meening verschillen. Niet te ontkennen is, dat een wegenfonds noodzakelijk is geworden. B. en W. zeggen o.m., dat nu de verlaging van het aantal opcenten op de hoofdsom der Personeele Belasting tot 30 wordt voorge steld, kan de vraag of de plaatselijke in komstenbelasting verlaagd kan worden, voorloopig achterwege blijven. De opbrengst der Personeele Belasting over 1927 was f. 8700, voor 1928 is zij geraamd op f. 7000, en voor 1929 op f. 8500. Van een mindere opbrengst is dus geen sprake. De oorzaak hiervan is. dat de huurwaarden abnormaal zijn opgeschroefd. Ook de opbrengst van de gemeente-belastingen zijn in stijgende lijn. In 1925 was het overschot f 36.000, in 1926 f. 11.500, en in 1927 f. 71.500, dit laatste is een gevolg van de goede bedrijfsresultaten van het boekjaar 1924/1925, welke toen pas tot uiting kwamen in de belastingen. Be droeg het belastbaar inkomen over het jaar 1926/1927 f.4536 000, over het jaar 1827/1928 was dit f. 5457.0000. De op brengst van de gemeentelijke belasting voor 1929 is geschat op f. 117.660. Het 'spreekt vanzelf, dat een meer of mindere opbrengst van een f. 1000 van de opcenten op de hoofdsom der Personeele Belasting geen in vloed kan uitoefenen op de vaststelling van het vermenigvuldigingscijfer, hetwelk pas in het voorjaar van 1929 behoeft plaats te vinden. Nader kan dan nog worden bezien, of wijziging plaats kan vinden. Met de alge meene financieele politiek kan spr. zich in hoofdzaak vereenigen. Een voorzichtige financieele politiek voor de gemeente is noodzakelijk, en daarom behoort men te waken voor de groote plannen. De heer Boekraad (R.K.) wijst er op, dat B en W voorstellen om van het restant batig saldo van den dienst 1927 (f. 46.259). een bedrag van f. 36.000 naar den kapitaal- dienst over te brengen en de rest (f. 10.259) op den gewonen dienst 1929. Over de jaren 1927, 1928 en 1929 zal een bedrag worden gereserveerd van een f 120 000, hetgeen vrijwel overeenkomt met hetgeen hij eenige jaren- terug heeft voorspeld. Spreker juicht toe, dat de over schotten worden gereserveerd. Een vraag kan hierbij worden gedaan en wel deze of door de groote overschotten de inkomsten feitelijk niet te laag worden geraamd Een bedrag van f. 11.000 is geraamd voor het maken van een plein met beplanting voor het in aanbouw zijnde Raadhuis Spre ker vraagt of in dit bedrag soms nog cijfers zijn verwerkt voor andere uitgaven. Dat uil de gewone middelen f. 10.000 per jaar werden gestort in het wegenfonds vindt hij uitstekend, doch de jaarlijksche storting van f. 10.000 in dit fonds door de bedrijven acht hij een onevenwichtige belasting Beter zou hij het dan achten om daarvoor een geldleening aan te gaan, welke versneld kan worden afgelost b.v. over een tijds duur van 15 jaren. De bedrijven zelf verkeeren in een bloeienden toestand. De tijd is rijp voor ver laging der tarieven. Ook dringt spr aan op de invoering van een vaslrecht tarief. Nog steeds betreurt hij het, dat nog niet is over gegaan tot de instelling van een bedrijven- oom missie. Ernstig wordt tegenwoordig geklaagd over den slechten toestand van het gas in de buitenwijken.waaraan dit is toe te schrij ven weet spr niet. Of dit te wijten is aan de slechte bodemgesteldheid of dat andere motieven hiervan de oorzaak zijn, is een open vraag. De heer Keijzer (A. R.) wil aan B. en W. verzoeken om bij het maken van schoeiings- werk een andere methode te gaan volgen, dan tot nu toe gewoonte was. Alles verzakt nu. Wanneer de schoeiing echter 1 M. in de kleilaag wordt gezet, dan zal dit meer hechtheid geven De heer Noest (S D A. P.) constateert, dat in Boskoop een groote welvaart heerscht. Of deze welvaart door alle ingezetenen wordt gedeeld valt te betwijfelen Dit be wijst o. m. de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, welk ieder jaar hooger wordt. De groote tegenstellingen zijn dagelijks te aanschouwen. Van groote waarde is, dat besloten werd tot den afbouw van den spoorweg Gouda- Boskoop-Alphen. De uitbreiding van het zwembad is iets goeds geweest. De Raad is ook niet tekort geschoten in zijn taak, ten opzichte van het woningvraagstuk. Immers op het oogenblik worden 37 volkswoningen gebouwd De particuliere bouw van arbei derswoningen is gebleven o. o. Ook het werkloosheidsvraagstuk had de aandacht van het gemeentebestuur. Voor dit alles wid spr. zijn dank uitspreken. Voor 1929 is de opbrengst van de gemeentelijke inkomsten belasting begroot op f. 117.00, nietlegen 9taande de opbrengst over 1927 f. 173.000 bedroeg, B en W. zijn met deze raming aan den veiligen kant. Ook ten opzichte van de cijfers der gemeente-bedrijven kan dit gezegd worden. Twee belangrijke dingen stellen B. en W voor. De instelling van een wegenfonds eD de vorming van een reserve B. voor de bedrijven. Dit is een gunstige wending in de tot nu toe gevoerde financieele politiek. De vraag is echter of nog een f. 10.000 uit de bedrij ven mogen worden geput ten bate van het wegenfonds Spreker meent, dat de bedrij ven sterk gemaakt dienen te worden, cypdat zij desnoods ernstige storingen kunnen doorstaan Spreker durft voor te stellen om met in gang van 1 Januari a.s. den gasprijs met 1 ci per M3 (e verlagen en den prijs van de electnciteitstarieven met 5 cent per K. W. U Verder dringt hij aan ofj een herziening van het standpunt van den Raad met be trekking tot het betalen van pensioensbij dragen; De tijd is naar het oordeel van spr. rijp om weder te komen tot de invoering van premievrij pensioen. Waarom zijn er nimmer voorstellen gedaan om tot de invoe ring van hel geneeskundig schooltoezicht te korq/en Spreker hoopt spoedig nieuwe voor stellen dienaangaande. Tenslotte wijst hij op de groote verschillen in loon van de ge meente-werklieden. Een commissie ad hoe om te komen tot opheffing hiervan, ware zeker gewenscht. De heer Brand CR. K.) zegt, dat het voor stel van de begrootingscoramissie om den prijs van de electrische stroom met 5 cent per K. W. U. te verlagen, zijn oorzaak vond in de vele aansluitingen, welke den laatsten tijd plaats hebben gehad. Voorts vraagt spr. of het waar is, dat de gasstra atverlichting over het 2e halfjaar van 1928 reeds tegen het goedkoope voor 1929 voorgestelde tarief wordt berekend. Met de voorgestelde verlaging voor 1929 kan de commissie zioh overigens wel ver eenigen- De voorzitter dankt voor de welwillende algemeene beschouwingen, welke zijn ge houden. In hoofdzaak zijn drie punten naar voren gebracht. Het financieel beleid, de instelling van een wegenfonds en de be- drijvenpolitiek. Ten aanzien van de belastingen geeft de voorzitter toe, dat B. en W. met hun ramin gen 9teeds aan den veiligen kant zijn ge weest. Het was ook moeilijk na te gaan, wanneer de groote meevallers, welke een gevolg moesten zijn van de gunstige jaren in de boomkweekerij, binnen zouden ko men. De groote werken, welke nu tenge volge daarvan zijn uitgevoerd, hadden anders voorzeker moeien blijven wachten. Wanneer B en W. dan ook voorstellen de den tot het doen van groote werken, dan kon niet alleen wat gevraagd werd, betaald worden, doch ook het geld was er. Spreker wil waarschuwen tegen een politiek om te gaan leenen, wanneer het niet strikt noo- dig is. Drie maanden geleden is deze begrooting ontworpen zoodat het toen moeilijk was om iets over het vermenigvuldigingscijfer te zeggen. Dit is 0.75 B. en W. zullen voor zeker met belastingverlaging doorgaan, in dien de resultaten daartoe aanleiding geven. B en W meenen. dat de bijdrage van f. 10.000 voor het wegenfonds uit de bedrij ven verre de voorkeur verdient boven het heffen van retributies, zooals andere ge meenten doen De bijdrage draagt een tijdelijk karakter, terwijl de heffing van een retributie van b.v 25 ct. per M. spoedig een permanent karakter zou gaaai verkrijgen. De kosten van het Raadhuisplein met toebehooren zijn begroot op een f. 11.000. Er is geen sprake van om hieruit nog andere uitgaven te doen. Een vastrechlsysteem heeft zijn sympa thie. Reeds meermalen heeft hij daarover gesproken. Op het oogenblik gaat dit nog niet, omdat het electriciteitsbedrijf pa® in gang is. Er dient dus gewacht te worden met de invoering van een vaetrechttarief, totdat dit bedrijf meerdere stabiliteit heeft verkregen. De kwestie van het maken van een gcede schoeiing is een kwestie van geld. En ondanks hooge kosten, is het resultaat vaal pover Ook zijn B. en W. het er nog niet over eens, welke wegbedekking in Bos koop de voorkeur moet hebben. Indien in deD loop van het komende jaar mocht blijken dat veilig tot tariefsverla ging van gas en elektriciteit kan worden overgegaan, dan zullen B. en W. niet aar zelen om daartoe voorstellen te doen. Uit het oog mag niet worden verloren, dal de aanleg van onrendabele leidingen in den Ham en zooals thans gevraagd wordt, mis schien ook in Reijneveld in verlaging der tarieven zeer zeker tegenhoudt. Spreker zou willen vragen, wacht met de tariefverlaging tot midzomer 1929 Indien de resultaten zoo zijn, dat zonder bezwaar tot verlaging kan worden overgegaan, dan komen B en W. met voorstellen. De kwestie van het geneeskundig school toezicht is een onderwerp, dat Ged. Staten in studie hebben. Binnenkort is een oplos sing te wachten. Wel weet spreker, dat thans weinig gebruik gemaakt wordt van de gelegenheid om de schoolkinderen door den gemeente-arts te doen onderzoeken. De heer Brand (R Kbepleit uitvoerig verlaging van de decfriciteitstarieven. Ook heeft hij nog geen antwoord van den voorzitter ontvangen op zijn vraag, hoe het staat met den gasprijs voor de straatver lichting over het 2e halfjaar 1928. De heer Noest (S. D. A. P.) merkt op, dat de bedrijvenpolitiek van de laatste jaren zoo geweest is, dat zij thans niet financieel sterk staam. Verder herhaalt hij zijn vraag of B. en W den lijd nog niet gekomen ach ten, om weder premievrij pensioen in te voeren. De voorzitter verwijst den heer Brand naar de notulen van verleden jaar. Toen heeft de heer Brand precies hetzelfde aan gevoerd voor de tariefsverlaging als nu. Hetgeen de voorzitter hem toen heeft geant woord, zou hij hem ook nu weer kunnen zeggen. B. en W. willen zich echter alleen door cijfers laten leiden en niet door specula^ tieve overwegingen. De kwestie van straat verlichting is zoo. Groot-verbruikers van gas krijgen het gas geleverd tegen 5 cent per M3 De gemeente acht zich ook een groot-verbruiker met betrekking tot de straatverlichting. Vandaar het voorstel om den prijs van het ga® voor deze verlichting te brengen op 5 cent, met ingang van 1 Ja nuari 1929 Met betrekking tot het 2e half jaar 1929 hebben B. en W. tot den direc teur gezegd, wacht met de nota totdat deze kwestie in den raad is geweest, dan kan meteen gevraagd worden om den voorge stelden prijs van 5 cenl ook over het 2e halfjaar 1928 te doen gelden De kwestie van pensioensverhaal komt binnenkort ter tafel. De voorgestelde reserve B beoogt versterking der bedrijven. Hierna wordt overgegaan tot de artikels- gewijze behandeling, waarvan we terwille van de plaatsruimte slechts de voornaamste punten zullen bespreken. Bij den post .Kosten van de algemeenti Begraafplaats" wijst de heer Loef (G.H.) er op. dat de begraafplaats, welke voor 50 jaren geheel buiten het hebouwde deel van het dorp lag. thans midden in de Gemeente ligt. De toestand van den bodem is echter zoo, dat de'ze onhoudbaar genoemd kan worden. Spreker meent, dat het hoog tijd wordt om uit te zien naar een terrein om daarop een nieuwe begraafplaats te stichten. De Voorzitter deelt mede. dat B. en W. een geschikt terrein voor het stichten van een begraafplaats in voorkoop hebben. Bij den post Bijdrage aan Hoofdstuk VI van den Kapitaaldienst voor de vorming van een wegenfonds" komen de stemmen los. De heer Houdijk (R.K.) kan zich niet met het idee vereenigen om door de bedrijven jaarlijks f. 10.000 in 't wegenfonds te laten storten. Liever zou hij dezen post tot f. 20.000 verhoogen en de bedrijven du9 in het geheel niet belasten met eenige bijdrage voor het te stichten wegenfonds. De heer Noest juicht de vorming van een wegenfonds toe. Spreker vraagt wat de heeren feitelijk willen. Vroeger was de winst der drie bedrijven, welke in de gemeente-kas moest worden gestort f. 9000 van elk be drijf. Thans stollen B. en W. deze op f. 7000 per bedrijf. Een mindere raming over de drie bedrijven dus van f. 6000. Wanneer men dan in oogenschouw neemt, dat B. en W. voorstellen om f. 10.000 door de be drijven in het wegenfonds te laten storten, dan kan men al zoo concludeeren, dat de bedrijven feitelijk f. 4000 per iaar extra moeten betalen. De Voorzitter zegt, dat wanneer het voor stel van den heer Houdijk wordt aange nomen de belasting met f. 10.000 zal moeten worden verhoogd. De wïnsluitkeering per bedrijf was verleden jaar f. 10.000. Nu wordt voorgesteld deze te bepalen op f. 7000. Alzoo is dit een mindere winstuitkeering over de drie bedrijven van f. 9000. Hier tegenover staat, dat voorgesteld wordt om f. 10.000 in het wegenfonds te storten Dit beteekenl dus feitelijk een meerdere uit- keering door de bedrijven van f. 1000. En dat bedrag zal heusch geen invloed uit oefenen op de tarieven der bedrijven. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. om f. 10.000 uit de gewone* middelen in hel wegenfonds te storten en de andere f. 10.000 door de bedrijven te laten belalen, met 9 tegen 4 stemmen aangenomen Bij den post „Kosten van het instand houden van schoolgebouwen, alsmede van terreinen voor het onderwijs in lichamelijke oefening" dringt de heer Nijhof aan op ver betering van de speelplaats der Doenbare School, tevens op het maken van overdekte speelplaatsen Spr. geeft toe. dat dit wel wat zal kosten, maar zou de kosten daarvan des noods over enkele jaren willen laten loopen. De Voorzitter zegt. dat de speelplaats ver beterd wordt. Nagegaan zal worden of er inderdaad behoefte bestaat aan overdekte speelplaatsen. Bij den post „Vergoeding van de kosten van instandhouding van bijzondere scholen, bedoeld in art. 101 der Lager Onderwijswet 1920" zegt de heer Mesman (A.R.). dat het wel bekend zal zijn. dat tengevolge van het nijpend gebrek aan personeel od de scholen, het onderwijs heel wat te wensehen overlaat. Spreker wil daarom voorstellen een kwee- keling met akte aan de Openbare School aan te stellen en daarvoor f. 1000 uit te trekken. Dit bedrag komt dan aan de vergoeding be doeld in art. 101 der LO -Wet ten goede Op hun beurt ontvangen de Besturen der bij zondere scholen daardoor een hoogere ver goeding per leerling. Deze hoogere ver goeding is dan pl.m. f. 5 per leerling Van dit bedrag kunnen de Besturen ook ten deele in het gebrek aan personeel voorzien. De Voorzitter zegt. dat het onderwijs ook hem niet in alle opzichten bevredigt, tenge volge van het tekort aan personeel. Hij wil den heer Mesman in overweging geven om B. en W uit te noodigen deze kwestie eerst nader te onderzoeken. Wan- nec-tr er sprake zal zijn van de aanstelling van een boventalligen onderwiizer aan de> openbare school zal dit voor de Gemeente een meerdere uitgaven van f. 12000 tot f. 15000 beteekenen. De heer Mesman zegt. dat hij nimmer wil medewerken aan een meerdere uitgave van een f 12000 tot f. 15000. Het gaat over een bedrag van f. 5500. De heeren Nijhof en Boekraad spreken zich voor het voorstel uit. De heer Van Kleef stelt voor om nu geen beslissing te nemen, doch B. en W. om nader advies t-e vragen, desnoods binnen veertien dagen. Na nog eenige disouseie stelt de heer RECLAME 508 Mesman voor om B. en W. te verzoeken eerst een nader onderzoek in te stel1 en en daarvan binnen veertien dagen verslag in een openbare vergadering van den Ra-ad uit te brengen. Dit voorstel wordt aangenomen. Bij de behandeling van de electriciteits- begTooting zegt de heer Boekraad dat er een voorstel van de begrootingscommiesie is om de electnciteitstarieven met 5 cent per K.W.U. te verlagen. De voorzitter herhaalt zijn belofte bij de akremeene beschouwingen gegeven, om zoo- dra de cüfeTS van het jaar 1928 bekencr zullen zim, met voorstellen tot verlaging te zullen komen, indien de resultaten van het bedrijf daartoe aanleiding zullen geven. Fr ontspint ziVh eenige discussie. Het voorstel der Commissie wordt ver- voWns verworpen met 5 tegeD 8 stemmen. Bii looneD en salarissen van het perso neel dringt dp heer BopIctaad a-m op de vaste a-anstetiine van een hnlp-moDteur. Bij de behandeling van dp begrooring voor bet gasbedxüf wordt allereerst be sloten om het gas voor de straat verlich ting voor 1929 tp l°vr»ren tegen don prijs van 5 cent per M3. Tevens wordt besloten om deze dtüs ook voor de 2e helft van lO^fi vast- te stellen. De heer Noest handhaaft zün voorstel om met inrang van 1 .Tcnua-ri 1929 den gas- prüs met 1 cent per M.l. te verlagen. Dit voorstel wordt verworpen met 11 te°en 2 stemmen. De heer Noest stelt voor om een com missie ad hoc in het Teven te roepen om verschillende zaken, het personeel betref fen do, te onderzoeken Er ontefaat oen vrii langdurige discus sie over enkele werklieden bij de be dreven. Tenslotte wordt besloten om een werk man door R. en W. te laten hooren en daarover rapport uit te brentren. Bii de behandeling van dp begroeting voor de wa.t-PTlpiding ze$rt dp heer Boek raad zirh bet recht voor te behouden om in den loop van 19og met voorstellen t-ot tariefsverlaging te komen. De beoToofing van hef Rurgerliik Arm bestuur wordt goedgekeurd. De andp-^e begroetingen worden vervol gens vastgesteld met 10 tegen 3 stemmen. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Arie, z. van W. Wille en van A. KI. Maat. Een geladen meel wagen van den heer S. van den Rijndijk moest Donderdagmiddag met nog een anderen wagen aan het Boeren- schouw oveTgezet worden. Toen de eerste wagen aan wal ging. wipte de pont en waar schijnlijk schoot de klap van de pont open, zoodat de meelwagen in het water terecht kwam. Doordat het tuig brak. bleef 't paard op het droge. Behoudens materieele schade Hep het ongeval goed af. LEIMUIDEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Petronella Johanna, d. van J. Semp en M. H. Spruijt Wilhelmus Adrianus, z. van J. J. van Leeuwen en A M. van der Geest Willie, d. van Joh, Rooden- burg en Gerrilje Haak. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert Maan dag 8 October a.s. des namiddags te 71/a uur. Agenda- 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Vaststelling regeling inzake ver pleging krankzinnige in huisgezin. 4. Vaststelling verordening op de heffing van bruggeld. 5. Comptabele besluiten. Loop der bevolking. Gevestigd- Jo'hanna Elisabeth Pieneman uit Aalsmeer. Vertrokken: J. van Staveren naar Rijn- zaterwoude. W. A. Arning naar 's-Gra- venhage. Cornelia W. van Velzen naar Asten. 01 A. Helmken naar Schiplui len Jan Langeveld naar Vlist. Jaco bus Roodenburg naar Nieuwveen. Geboren twee. Bij den landbouwer O zijn, naar wij vernemen, drie varkens gestorven na het gebruik van ondeugdelijke gerst. Gedurende de maand September wer den ter secretarie dezer gemeente ingevolge de vleeschkeuringswel aangegeven: Bedrijfs- slachting 4 koeien. Noodslachtingen: 1 nuohter kalf, 2 lam meren, 1 schaap, 1 pink 1 big, 2 varkens en 1 varken tot 50 K.G. Goedgekeurd 1 nuohter kalf en 1 varken. Van buiten den keuringskring Leiden werd 170 K G. vleesch ingevoerd. Aan keur loon werd in totaal f.4125 ontvangen. NIEUWE-WETERING. Dinsdagmiddag geraakte het 3-jarig zoontje van den heer J. v. E. alhier in een onbewaakt oogenblik in den sluiskolk al hier. Eerst na geruim en tijd mocht de heer D. H. alhier er in slagen de kleine weer op het droge te brengen Dv? levensgeesten waren echter reeds geweken. RIJNZATERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Maria. d. van J G. Kiebert en van Elisabeth Maria Vessies. Gedurende de maand September wer den ingevolge de Vleeschkpurinzswet ter se cretarie dezer gemeente aangegeven: Bedrijfsslachting 2 koeien en 2 varkens. Noodslachting 2 varkens. 6 varkens tot 50 K.G., 2 schapen en 1 graskalf. Van deze noodslachtingen werden goedge keurd 1 schaap en 1 varken. Van buiten den keuring9kring werd 130 K.G. vleessch inge voerd. In totaal werd f. 33.25 aan keurloon ontvangen. Naar wij vernemen zullen dezen win ter weder lezingen worden gegeven door de Mij. tot Nut van 't Algemeen, in het Nuts- gebcruw alhier. Op de verschillende nader te bepalen avonden zullen optreden resp. de hoer Hulleman, F. Bouwmeester, het trio Hofman en Mei Kroe9. Wanneer men de namen van de sprekers ziet, dan belooft dit weer iets goeds voor den komenden winter. WADDINXVEEN. Bij den veehouder L. V., in den pol der Bloemendaal, is een koe aan miltvuur gestorven Het kadaver werd vernietigd. WOUBRUGGE Ter bevordering van de pluimveeteelt wordt vanwege de vereeniging „Woubrug- sche Eierenveiling" dezen winter een cursus gehouden over pluimveeteelt. Als leeraar zal optreden de heer De Kroes, hoofd der school te Rijnzaterwoude. In onze uitgestrekte polders heerscht op het oogenblik een bedrijvigheid, zooals wij voorheen nog niet hebben gekend. Bun ders land worden met tulpenbollen beplant en de teelt onder glas neemt zeer toe. Een vijftal trekkassen of warenhuizen worden weder bijgebouwd; hiervoor behoort: wel bouwvergunning, doch deze zijn vrij van leges. ZWAMMERDAM. 25 jaar gemeente-ontvanger. Onder talrijke blijken van belangstelling herdacht de heer A. W. F. Wientje9, ge meente-ontvanger alhier zijn 25-jarig ambtsjubileum. In den morgen vervoegde het College van Burgemeester en Wethouders zich ten huize van den jubilaris, die bij monde van den burgemeester op hartelijke en waardeeren-i de wijze werd gehuldigd voor de uitstekende en accurate wijze waarop hij in al die ja ren zijn taak als ontvanger had vervuld; tot in de puntjes werd alles bij hem 9teeds in de be9te orde bevonden. Spr. wenschte den jubilaris dan ook van harte mede uit naam van den geheelen Raad geluk met dezen dag en hoopte dat do heer Wientjea nog tal van jaren op dezelfde wijze het ont vangerschap dezer gemeente zal mogen be- kleeden Als blijk van waardeering werdi den jubilaris daarbij een keurig klokje aan geboden. De jubilaris, die met enkele woorden dankte voor de hem gebrachte hulde werd in den loop van den dag nog door velen ge complimenteerd, waaronder raadsleden en de verschillende ambtenaren en beambten der gemeente Bij de vele, zoowel monde linge als schriftelijke gelukwenschen van hier en elders, vertolkten ook verschillende bloems! ukken de sympathie en achting jegens den jubilaris RECLAME. Van Houten's Pinguin Bonbons geven iets bij zonder fijns in een een voudig doosje. In iede re doos een bon voor ,,Ons Eigen Tijdschrift^ 3Pinguinsf 1.20; ïPinguinsf t.00 1 Pinguin f 0.80 7981 VOETBAL. HOLLAND—BELGIË. Onze nationale ploeg, die op 4 November te Amsterdam tegen België uitkomt, zal, volgens ,,De Sportkroniek" vermoedelijk op 12 October worden vastgesteld. ZWEMMEN. WINTEROEFENINGEN L. Z. C. Uit een circulaire van het L. Z. C.-bestuur aan de leden blijkt, dat de dames dezen winter zullen oefenen op Dinsdag- en Vrij dagavond (om de 10 dagen) in de overdekte zweminrichting aap de Mauritskade te Den Haag. De heeren oefenen des Maandags avonds in ,,De Rëgentes". Aanvang der oefeningen voor de dames 9 October en voor de heeren 8 October. 3—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10