69ste JAARGANG DONDERDAG 4 OCTOBER 1928 No. 21030 Qfficieele Kennisgevingen. STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEID DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRITS DER ADVERTENTIEN: 30 Cis. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van on9 Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags 'en Zaterdags 50 Ct9. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewiisnummer 5 Cts. i Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 72.35, per week ƒ0.18 Builen Leiden, waar agenlen gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post f 2 35 4- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door hen de beslissing op het verzoek van: a. Gebrs. van Hoeken's Houthandel, om vergunning ,tot het uitbreiden van de stoom-houtzagerij in de Waard, op de perceelen kadastraal be kend gemeente Leiden, Sectie N. Nis. 318 en 324 en Sectie K. Nis. 3890 en 3942 en b. de N.V. de Graaf en Co's Handelmaatschap pij om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor ben zine in het perceel Oude Vest No. 171, ka dastraal bekend gemeente Leiden, Sectie II. (No. 3815, met bovengrondsche affapinrich- iting vóór dat perceel is verdaagd. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. I Leiden, 4 October 1928. 8437 BEGROOTING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen Ier algemeene kennis, dat. inge volge artikel 203 der Gemeentewet, de be- grooting der plaatselijke inkomsten en uit gaven voor den dienst 1929 aan den Raad is aangeboden, op de Secretarie dezer ge meente voor een ieder ter inzage is neder- gelogd en in druk, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar zal worden gesteld. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden, 1 October 1928. 8438 MEDEWERKING ALS BEDOELD IN ARTIKEL 76 DER LAGER ONDERWIJSWET 1920. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbare kennis: A. dat de Raad dier gemeente in zijn op den eersten dezer gehouden vergadering besloten heeft medewerking te verleenen lo. aan het bestuur der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van scholen voor lager- en meer uitge breid lager onderwijs op Gerefor meerden grondslag alhier; a. tot de aanschaffing van leermidde len ten behoeve van de school voor u.l.o. aan de Hooglandsche Kerk- gracht 20a; b. tot verandering van de inrichting van het schoolgebouw aan de Hoog landsche Kerkgracht 20a en tot het aanschaffen van de noodige school- meubelen, leer. en hulpmiddelen voor de uitbreiding van het aantal klassen van de in dat gebouw ge vestigde school voor gewoon lager onderwijs c. tot uitbreiding van het schoolge bouw aan de Driftstraat hoek Java- straat met één lokaal, alsmede tot het aanschaffen van. de noodige schoolmeubelen, leer- en hulpmid delen voor de uitbreiding van die school met één klasse 2o. aan het Bestuur van de Roomseh- Katholieke Parochiale Jongensscholen onder Roomsch-Katholiek Parochiaal Kerkbestuur alhier tot de aanschaf fing van leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de invoering van het zevende leerjaar aan zijn jongensscho len voor gewoon lager onderwijs aan de Caeeiliastraat 1115 en den Hee rensingel 27; 3o. aan het Bestuur van (Je Inrichting van L^efdadicheid voor RoomseVKa- tholfoken te Leiden (Meisjesscholen fier Eerwaarde Zusters in de Peli kaanstraat) tot aanschaffing va leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de invoering van het zevende leerjaar aan zijn meisjesschool voor gewoon lager onderwijs aan den Hee rensingel 27: R. dat hinnpn dertig vrije dagen, te re kenen van heden af. ieder ingezpfen? en het betrokken schoolbestuur van deze be slissing bij Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland in beroep kunnen komen. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris Leiden, 2 October 1928. $436 ONZE GEMEENTEBEGROOTING VOOR EET DIENSTJAAR 1929. Of het toeval is geweest, dat B. en W. de Memorie van Toelichting op de Begrooting der inkomsten en uitgaven van onze gemeente voor den dienst van het volgend jaar san den vooravond van de herdenking van Lei den's Ontzet hebben doen verschijnen, of dat zij in verband met het niet ongunstig financi eel aspect dezer begrooting hebben gedacht den burger daarmede meerderen moed te ge ven tot een opgewekte feestviering, zullen we niet nagaan, maar wel willen we met ge ne egen constateeren dat deze begrooting den indruk wekt, dat, wanneer zij aangenomen wordt, zooals zjj is ontworpen, er een Kleine verlichting zal komen in den financieelen druk. En dat is iuderdaad een gelukwen.sek aan den belasting betalenden burger waard, die in de laatste jaren steeds de vrees be kroop, dat het belastingpercentage de stijgen de lijn zou blijven vertoonen. De eindcijfers van deze en de vorige ontwerpbegroting ontloopen elkaar niet veel. In de memorie van toelichting worden de eindcijfers in totaal niet gegeven. Wanneer men echter die van de verschillende hoofd stukken bijeen telt, vindt men voor den gewonen dienst voor inkomsten en uitgaven f7.603.102 en voor den kapitaaldiernstont vangsten f6.653.454; uitgaven i 6.532.893*, batig saldo f 120.561. Het batig saldo van den gewonen dienst voor 1927 was op de begrooting voor 1927 geraamd op f314.192; thans wordt voorge- crager f 367.729 en de werkelijke inkomsten volgens de laatst vastgestelde rekening wijzeu een saldo aan van niet minder dan rond fS25.000, wat zeker voor een deel de tie- grooting voor het volgend jaar ten goede komt. Het tweede hoofdstuk: Algemeen beheer, geeft als eindcijfer een hooger bedrag van f330.111 tegen f316.634 op de begrooting dienst 1928. Maar daar staan ook weer fcoo- gere uitgaven tegenover, zoodat ten slotte het nadeelig slot in 1929 ruim f9.000 hooger wordt geraamd. Hoofdstuk drie: „Openbare veiligheid" is wat de uitgaven betreft weer iets hooger ge raamd: f619.812 tegen f612.996 op de be- greoting van 1928. De ontvangsten op dit hoofdstuk zfjn vrij stabiel. Het nadeelig slot is daardoor nu weer iets grooter geworden. De totale uitgaven voor het hoofdstuk „Volksgezondheid" zjjn iets lager geraamd dan in 1928; thans f 1.319,40, verleden jaar i 137.124. De totale inkomsten van dit hoofd stuk konden iets hooger worden geraamd. Over de „Volkshuisvesting" zal naar ra ming f 1.034.602 moeten worden uitgegeven eenige duizenden minder dan dit jaar, terwijl de ontvangsten iets hooger worden geraamd. Het totaal der uitgaven voor Openbare werken is geraamd op f 789.501 tegen f737.959 voor het dienstjaar 1928. De ontvangsten van dit hoofdstuk zijn on geveer op een gelijk bedrag geraamd. Lo-ons, en salarisverhoogingen worden niet voorgesteld, doch verlagingen evenmin. In dat opzicht zal '29 ook weinig verandering geven, tenzij de Raad voorstellen in een of anderen zin mocht indienen en aannemen. Hoofdstuk VIIIOnderwijs, Kunsten en Wetenschappen, geeft geen aanleiding tot bijzondere beschouwingen. De uitgaven voor het Openbaar onderwijs worden iets lager geraamd. Aan „Ondersteuning aan behoeiti- gen en werkloozen" wordt voor 1929 ge raamd f115.000; tegenover een raming van f 160.000 op de vorige begrooting, terwijl in totaal in 1927 is uitgegeven f 179.500. Ons lijkt deze begrootingspost wel wat te laag ge raamd. Het hoofdstuk onder „Belastingen" samen gevat, begroot een eindcijfer van f 235.540 aan uitgaven tegen f265.265 voor 1928. De inkomsten van het gelijknamig hoofd stuk worden geraamd op f2.241,992 tegen 12.471.225 in 1928. Van de opcenten op de hoofdsom der be lasting op de gebouwde eigendommen wordt rond f. 129000 verwacht, van die op de hoofdsom der personeele belasting f 220.000 resp. f 4.000 en f30.000 inevïr dan dit jaar De opcenten op de hoofdsom der Vermo gensbelasting worden met f. 13800 ongeveer gelijk geraamd als in dit jaar, de uitkeering van het Rijk wegens opcenten op de hoofd som der dividend- en tantièmebelasting is f. 5000 lager geraamd. De plaatselijke belasting naar bet inko men is geraamd op f. 1.933.334. Op de be grooting voor 1928 f. 2 018.871 geraamd. Van het lol aal bedrag dezer sluitpost hangt het belastingpercentage dat eerst in Mei 1929 zal worden bepaald, af. Of het vermenigvuldigingscijfer een fractie lager zal kunnen worden gebracht, durven wij thans nog niet zeggen. Gezien de gunstige becrootincscijfers der bedrijven met name die van de gas- en elektriciteitsfabriek. achten wij dit niet on waarschijnlijk. De post Onvoorziene Uitgaven is evenals bij de vorige begrooting weder op f. 50.000 geraamd. AFSCHEID DS. H. C. VAN DEN BRINK. In het kerkgebouw aan de Brederode- straat te Zandvoort heeft gisteravond cfs. H. G. v. d. Brink, predikant bij de Geref. Kerk (H. V.), die op 17 dezer alhier zijn intrede zal doen, afscheid genomen van zijn gemeente. Onder de taüooze aanwezi gen waren het college van B. en W. van Zandvoort, oud-burgemeester Beekman en voorts een groot aantal predikanten en an dere afgevaardigden van zusterkerken. In een korte inleiding gewaagde ds. v. d. B. van het vele, dat de kerk van Zandvoort heeft doorgemaakt, inzonderheid de laatsie drie jaren. Had spr. gedacht dat slechts de dood scheiding zou maken tusschen hem en zijn gemeente, m den roep van Leiden's kerk he>eft spreker God's stem beluisterd. Met een zegenbede voor haar welstand wil spr. thans afscheid nemen van zijn ge meente. Hij koos daarom tot tekst: 2 Cor. 13 vers 13: „De genade des Hoeren Oezu# Christus en de liefde Gods en de gemeen schap des Heiligen Geestes zij met u allen." Op de basis van deze tekstwoorden stond spreker daarna in den breede stil bij den aanvang, den voortgang en de vol tooiing van het bewust geestelijk leven der gemeente. In den loop van zijn predikatie vond spreker gelegenheid op te merken dat ook een hernieuwd kerkelijk leven niets baten zal, indien het met gepaard gaat met een opklaring van het geestelijk leven. Na zijn predicatie richtte spreker zich met woorden van dank tot autoriteiten en collega's, tot. kcrkcraad en gemeente en dankte inzonderheid die broeders ambts dragers, die in de moeilijke periode van geestelijken strijd trouw gebleven zijn eu met hem den smaad der afzetting hebben gedragen. De heer Van den Toornen bracht namens de gemeente den scheidenden leeraar har- telijken dank voor zijn trouwen en liefde vollen arbeid. Ds. H. II asp er, Geref. pre dikant te 's-Gravenhage, sprak namens alle kerken van het Hersteld Verband en gaf eenige herinneringen aan don kerkdijken strijd in de classis Haarlem. Dr. Geelkerken ten slotte nog het woord verkrijgende, deed uitkomen, hoezeer ds. v. d Brink het „payer de &a personne" heeft geleerd in practijk te brengen. Op sprekers verzoek zong de gemeente ds. v. den Brink het laatste vers toe van Psaim 121. Nadat de scheidende leeraar daarna de gemeente den zegen had opgelegd, hetwelk door haar met een plechtig „amen" werd beantwoord, was de dienst geëindigd. In een aangrenzend lokaal werd nog ge legenheid geboden persoonlijk van ds. v. d. Brink afscheid te nemen. LEIDFN's ONTZET IN DEN HAAG HERDACHT. Terwijl Leiden zich Dinsdagavond op maakte om den grooten feestdag van den derden October te gaan vieren tn muziek korpsen de slad doorkruisten om oude en nieuwe vaderlandsche liederen op de plei nen Ie laten weerklinken, zijn in de Groole Kerk de beide Christelijke Oranjeverenigin gen „Bijbel en Oranje" en „Bijbel, Oranje en Nederland" bijeengekomen om gezamen lijk het beleg en ontzet van de Sleutelstad op waardige wijze te herdenken. Het is bijzondere avond geworden, vol ongekende wijding. In de allereerste plaats is dit wel Ie danken aan de prachtige her denkingsrede van ds. M. .1. Kouwenhoven uil Leiden, dip aan een groole kennis om trent deze bladzijde uit onze vaderlandsche geschiedenis een buitengewone welsprekend heid paart. In gloedvolle woorden vertelde ds. Kou wenhoven eerst van het beleg van Leiden. Hij wees op den bijna wanhopigen strijd van Willem van Oranje legen ValdeZ en de zijnen om de benarde stad van levensmid delen te voorzien. Hij teekende den sehrij- nenden nood der burgers., toen len slotte hongersnood en pest door de verlaten stra ten waarden. Als Gods wonderlijke macht beschreef spr. Ier. slotte hoe. toen de nood op het hoogst was de redding kwam door een springvloed aan de Hollandsche kust. De conclusie waar toe spr. kwam was, dat wij trouw moeten zijn en blijven aan God en aan het Huis van Oranje. In zijn openingswoord had de voorzitter van Bijhei en Oranje, onze vroegere stadge- nool de heer P Spaa, allen welkom geheeten po wel in het bijzonder de medewerkenden van den avond. Een woord van passende hulde bracht hij aan den grijzen orga nist van de Jacobskerk, den heer De Zwaan, die dezer dagen onder groote en hooge be langstelling zijn gouden kunstenaarsfee-st gevierd heeft. Zich daarna tot de aanwezigen wendende nnodïgdp hij allen uit den trouwen orga nist lop Ie zingen .,I)at 's Heeren zegen op Li daal" De Gereformeerde Zangvereeniging Asaf ZGng onder leiding van haar directeur, den i heer Jan Spoel, liederen op het ontzet van Leiden en Bergen op Zoom, op de inneming van den Briel allen uit Valerius' Neder- landtsche Gedenckclanck. „Wilt heden nu treden" klonk prachtig van eenvoud. Jan van der Velden, bekend van de Spoelavonden, had ook zijn medewerking toegezegd en zong o.a. O. ghij stad van Lc-ijden van Valerius en Gebed voor het Vaderland van Arnold Spoel, die zelf den avond bijwoonde. Van der Velden zong fraai en z'n stem kwam uitstekend uit in de groote ruimte. Vooral Het lied van Spoel maakte op allen diepen indruk. II.M. de Koningin heeft van haar mede leven met de beide Oranjevereenigingen blijk gegeven door zich te laten vertegen woordigen door haren kamerheer jhr. A. G. Sickinghe. Dal de voorzitter van Bijbel en Oranje in zijn openingswoord voor deze Koninklijke belangstelling hartelijk dank gezegd heeft, spreekt vanzelf. DE LEIDSCHE MIDDENSTANDSCENTRALE EN BAZAR's. Door de drie plaatselijke Middenstands- vere-enigingen, de R.K. Middenstandsvereeni- gmg „De Hanze", de Neutrale Middenstands- vereeniging en de Christelijke Middenstands- vereeniging. tezamen tellende ongeveer 500 leden, en voor gezamenlijke actie's optre dende onder den naam van L. M. C., zal dezer dagen aan de bij haar aangesloten winkeliers een kennisgeving verstrekt wor den, met verzoek deze in hun winkels op een zichtbare plaats op te hangen, waarop de volgende mededeeling: Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat door de leden der bovenge noemde Middenstandsvereenigingen besloten is, voortaan geen cadeaux meer ter beschik king te stellen voo* te houden Bazars. Tevens is overeengekomen g$en adverten ties in programma's te doen plaatsen. De beweegreden hiertoe is n.l. het vol gende: Door verschillende leden was meermalen de klacht geuit, dat er zooveel Bazars ge houden werden, waarvoor men de winke liers bezocht, niet het verzoek, gratis daar voor eenige' winkelgoederen te willen af staan. Vroeger jaren kwam dit nog niet zoo druk v^or, doch langzamerhand heeft dit zich zeer sterk uitgebreid, en kan gevoeglijk gesproken worden van een teveel, zoodat het niet meer mogelijk is, hoe sympathiek overi gens ook de opzet van die Vereenigingen moge zijn. dè Besturen gratis aan de goede ren te' helpen voor hun Bazar's. De goede renvoorraad is voor den winkelier een stuk van zijn kapitaal, 't zij veel of weinig, en is het niet billijk, dal een gedeelte hiervan gevraagd wordt om dit gratis af te staan aan Bazar's alwaar dit. vaak aan ziin klanten, weer verkocht wordt. De L. M. C. geeft Besturen van Vereeni gingen daarom in overweging, voor hunne eventueel te houden Bazar's bij II.II. win keliers geen gratis winkelgoederen meer Ie vragen, doch hen daarvoor toch minstens een dergelijke prijs te vergoeden, dal de winkeliers zulks niet meer als een verlies post hebben af te schrijven. Men mag toch aannemen dat de koopers op een Bazar voor hot daar beoogde doel wel iets over hebben en zal het voor hen geen bezwaar zijn, hiervan te doen blijken, door een hoogcren prijs voor het door hen begeerde artikel aldaar te betalen, dan bij den winkelier, die in het zaken doen zijn beslaan moet vinden en zeer veel kosten heeft moeten maken, al- vorr-Tis hij winst heeft gemaakt. Voor winkeliers, niet aangesloten aan een der drie Middenstandsorganisaties, zijn bovenbedoelde kaarten verkrijgbaar bij den Secretaris der L. M. C.. K, Wielinga Ezn., Haarlemmerstraat 256. VOORDRACHTEN-SERIE IN HET LEIDSCHE VOLKSHUIS. Evenals vorige jaren zullen in het Leid- sche Volksliuis in den komenden winter weer een 8-tal voordrachten worden gegeven waarvoor bekende sprekers zich hebben be schikbaar gesteld. Zoo zal a.9. Maandag avond 8 Oct. Mevr. Joh. Bakker spreken over ,Het Oud Nederl. Lied" en dit aan den vleu gel toelichten. In November 2 belangrijke avonden van den heer VeTkruysen over de „Wereldstad Parijs" met lichtbeelden en film. December brengt een avond van Tony de Ridder over de Christuslegenden, één der bekendste bundels van Selma Lagerlöf. Daarna volgt Sem Dresden over .Bach's Werken", met muzikale toelichting en zang door Mevr. DresdenDhonsz. Dan zal de heer Faber ons zijn ervaringen meedec-lpn over het observaliehuis voor iongens Ie Amsterdam. Voor de talrijke radioliefhebbers nog een radiovoordracht door de heer Swier- stra van de Fhilipsfabric-ken. terwijl de heer Dr. W. G. N. v. d. Sleen, de bekende groote natuurvorscher de serie zal besluiten met „Zwerftochten door Nederland", toegelicht met lichtbeelden. Voor deze voordrachten ziin beschikbaar gesteld niet persoonlijke seriekaarten a f. 1. Hel Bestuur van het Leidsche Volkshuis hoopt dat vele stadgenoolen hiervan zullen gebruik maken en zoodoende het ontwikke lingswerk van deze stichting zullen steunen, (Zie advertentie). BINNENLAND. Het uitnemend geslaagde feest v. Leiden's Ontzet. (2e Blad.) Cijfers dor Leidsche Begrooting voor 1929. (Stdsnieuws, le Blad.) Het derde postvliegtuig is bij een landing te Nasirabad licht beschadigd en kan de rei3 voorloopig niet voortzetten. Het vierde vliegtuig is vertrokken. (Binnenland, 3e Blad en Laatste Berichten, le Blad) Samenstelling van het algemeen college van advies voor cte lichamelijke opvoeding. (Binnenland, 3e Blad) Het Nederlandscb.e stoomschip „Celaeno" zou op den Atlantischen Oceaan in nood verkeeren; nadere berichten luiden gernst- fitellend. (Gemengd, 3e Blad) Vergiltigingsgevallen te Delft. (Gemengd, 3e Blad) BUITENLAND. De ontruiming- en herstelbetalingskwesties (Buitenland, le Blad.) Overeenstemming over den 7en October in Wiener-Neustadt. (Buitenland, le Blad.) Een geslaagde vlucht van de „Graf Zeppe lin" over Nederland, Engeland en Duitsch- land, (Buitenland, le Blad.) GEVONDEN VOORWERPEN. Huissleutels, blauwe muls, portemonnaie met inhoud, doublé damesarmband, padvin derspet van J. Kalkhoven, damestaschje inh, gouden ring, lantaarn van een Ford-auto, eenige oude kousen, damesbadpak met hand doek en muls, gulden, gouden speld, pakje spijkertjes, pet. zilveren halskettinkje, rij- wielbclaslingplaalje, rijwielbelaslingplaatje in étui. damesceintuur, Yale-sleutel. Lips- sleutel B. K. S.-sleutel, étui met schrijfbe hoeften, 10-ritlenboekje LeidenDen Haag, portefeuille van L. Lamboo, meisjeshoed, gouden dasspeld, zilveren schakelarmband, eenige sloopen, jas, zilveren halsketting met aanhanger, rijwiel-zadeldekje, rijwieHaschje van L. Prevo, kogellager, metalen duimstok, vulpenhouder, bruin lederen tasch inh. sleutel, gouden damesring met steentjes, da- mesparapluie, schooltasch inih. een jumper, pakje verband, collegelasch van Greta Cadé, duimstok, eikenhouten tafelblad, linnen prentenboek, 4 postzegels a f. 0.15, aulo-ped, paardenhalster, bak inh. 2 autobanden, ver moedelijk gouden ring met zwarten steen, ledige melkbus, 2 regenjassen, hoornen bril in étui. luxe penhouder. 2 eikenhouten zij stukken van een ledikant, handtaschje inh. foto s, 2 tangen en 3 visehtuigjes, rozen krans, zilveren heerenhorloge, gouden broche (speld) met paarl, schooltasch met boeken van II. v. d. Reyden. damestaschje inh. een zakdoek, rand met glas van een aulolanlaarn. witte muts, étui inh. 2 sleu teltjes, rol winkelpapier, vulpotlood, bruin lederen portefeuille inh. briefjes, metalen dekplaats van een automobiel, gehaakte reticule, roeibootje „Adwilo". rijwielbelas lingplaatje in étui van A. Dirks, rozenkrans in étui honden. Gevonden in de eleclrische tram (stads- fijn). leesboek, parapluie, paar handschoe nen. Terug te bekomen en inlichtingen le ver krijgen ten politiebureele alhier eiken werk dag. behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur n.m. Voor bet examen ter verkrijging van het poliliediploma, afgenomen vanwege den Ned. R.-K. Politiebond, slaagde de heer A. J. van den Berg, alhier. Maandag 8 Oct. a.s. zal de meester knecht der behangerij bij de firma Hassel- man en Pander, alhier, de heer D. Sierag 40 jaar bij deze firma in dienst zijn, een feit. dat wel niet onopgemerkt zal voorbij gaan. Dr. W. van der Horst, assistent in de physiologie bij prof. Rademaker, voordien bij prof. Einthoven, heeft met ingang van 1 Januari eervol ontslag gevraagd. Dt. v. der Horst gaat zich met ingang van dien datum als practiseerend geneesheer vesti gen te Pijnacker, waar hij de practi.ik heeft overgenomen van dr Tichelaar. Dé heer H. J. Jesse Jr.. gediplomeerde van de afdeeling Electrotechniek der Mid delbare Technische School te Haarlem, is benoemd tot chef van de Electrotechnische

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1