UIT ONZE STAATSMACHINE RECHTZAKEN. Kloos ter6 a Is, cm KUNST EN LETTEREN, UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. OUDERS! SPORT. WIJZIGING VAN ARTIKEL i DER INVALIDITEITSWET. Verschenen is een wetsontwerp, (lat be deelt enkele wijngingen te brengen in de be staande Invaliditeitswet, welke wijzigingen iD de praktijk der uitvoering noodzakelijk gebleken zijn. Van de verschillende voorge stelde veranderingen is zeker de voornaam ste ,die betrekking heelt op 3rt. 4. In dit ar tikel wordt eet omschrijving gegeven van wie arbeiders zijn, vallende onder deze wet. Na de wijziging al dit artikel aldus luiden: „On der arbeider wordt in deze wet verstaan ieder, die det leeftijd van 14 jaar heeft be reikt, niet it werkelljken militairen dienst is en in loondienst arbeid verricht binnen het Rjjk en tegen een loon van niet meer dan £2000". Aan dit artikel wordt dan eea nieuwe volzin toegevoegd, die aldus zal lui den: „Als trbeider wordt echter niet be schouwd degene ,dio als leerkracht in dienst is bij een iirichting of instelling van onden- wijs, indien ham door het Rijk pensioen is verzekerd". Het aldus geredigeerde artikel verschilt in deze opzichten van het nu gel dende artikel 4, dat do loongrens van f 1200 gebracht vordt op f2000 .terwijl die on derwijzers in de Invaliditeitswet opgenomen worden ,wen niet reeds door het Rijk pen sioen veriekerd werd. l De Memorie van Toelichting motiveert <,e verbooginj van den loongrens van f 1200 op f2000 .onder meer, door te wijzen op do zoo veratderde economische verhoudingen met haar daling van de geldswaarde. Het gevolg dtarvan is, dat met een loongrens van f 12W vooral in grootere gemeenten fceel wat arbeiders buiten den verzekerings- plicht Vijlen, die toch wel behoefte hebben aan een voorziening op het punt van invali diteit. Dn minister heeft maar niet wille keurig bet bedrag van f2000 genomen. De waarde ,iio het bedrag van f 1200 had :n het jaar. wtarin de Invaliditeitswet werd inge- vêtril (L913) ,moet in onzen tjjd uitgedrukt worden door een som van f2000; waaruit op te raken valt, dat het leven sedert dien tjjd orgeveer 66 pet. duurder geworden is. Bj! de bepaling van f 1200 als loongrens voor d) Invaliditeitswet is de wetgever des tijds utgegaan van de gedachte, dat de loonarbeider in den regel omstreeks het 16e 18e evensjaar voor hot eerst in dienstbe trekking treedt en dat een arbeider, die op oezen fc-eftijd reeds begint met een loon van meer can f1200 per jaar, geacht kan wor den te vallen buiten de groep dergenen, voor wie de in de Invaliditeitswet neergelegde so ciale voorziening is bestemd. Dat wordt nu f2000 Nu vas in art. 373 do remte in liet over gangstijdperk, dat eindigde 1 Juli 1922, geregeld. De billijkheid heeft thans mede gebracht, dat weder een overgangsbepaling werd geschapen ten aanzien van Hie arbei ders, die nti 1 Juli 1922 buiten de verze kering zijn gebleven, omdat hun loon meer dan 11200 por jaar bedroeg. Iemand bjjv., die n* 1 Juli 1922 in loondienst kwam te gen een loon van f1500 per jaar en op dat oogerblik den leeftijd van 35 jaar nog niet. Lad iereikt, behoort alsnog in de verplicn- te virzekering te kunnen worden opgeno men .Voorgesteld wordt dit alsnog mogelijk te miken Oplat de verplichtingen, voortvloeiende uit de opneming van deze groep in de verzeke ring, zullen kunDen worden overzien, wordt de gtlegenheid tot opneming slechts veertien maanlen na de van kracht wording dezer wijziging opengesteld. Op de .verzekering van ieze personen worden verder alle gel- deDdi bepalingen der Invaliditeitswet toege past, zoodat aanvulende of overgangsbepalin gen overbodig zijn Kirt en goed komt het dus hierop neer, deze menschen zullen, indien zij op het tijdstp, waarop hun eershe rentekaart is aangevangen, den leeftijd vqn 35 jaar heb ben bereikt of overschreden' geen recht op dc- cuderdomsrente hebben, indien zij niet 124S premiën in rekening kunnen brengen (art 372 en art .373). b5i moet de Staat ingevolge art, 20 der Invaiditeitswet gedurende 75 jaar ieder één en tvintig en een half millioen gulden storten ter lekking voor de renten enz. voortvloei ende uit deze wei Onwillekeurig rijst de vlaag: nu deze nieuwe groep verzekerden cpgaiomen zal worden, moet zeker ook deze bijdrjge verhoogd. De minister meent, dat dit net noodlg zal wezen. De ervaring zal moebn leeren of daardoor de basis der pre- imehtffing zal worden aangetasi Vooralsnog zulle} echter do premiën niet verhoogd wor den. Er zijn in den loop der tijden heel wat uitspaken geweest van den Centralen Raad van teroep over de verzekeringspüchtigbeid, m.a.u. over het antwoord op de vraag: wie is arbeider in den zin dezer wet? Volgens den mini/ter wordt onder arbeider volgens art 163f a van het B. W. verstaan: iemand, die zich verbindt in dienst van een ander (de werigever) tegen loon gedurende zekere® tijd arbeid te verrichten. Niet als arbeiden kunien dus beschouwd worden degenen, die een publiekrechtelijke functie vervullen. Zoo vallei buiten de wet de openbare onderwij zers, maar binnen het bereik der wet de bjp zondire onderwijzers .Deze tegenstelling is in Strijl met de gelijkstelling van beide soorten onderwijs. Een radicale oplossing ware ge- wees als eenvoudig bepaald was, dat de leer- lrracjten van het Bijz, Onderwijs bniten deze verzekering vielen, maar daardoor zouden weei onderwijzers aan bijzondere instellingen nis scholen voor Maatschappelijk Werk enz. btnaleeld zijn, zoodat uitsluitend die onder- wjjsfrachten, volgens dit ontwerp van wet, buiten het begrip van arbeider zullen val len. wien door het Rijk reeds pensioen is verz-kerd. Di toevoeging van nog twee alinea's aan dit rrtikel zijn van ondergeschikt belang. CNZE TELEFOONNUMMERS DPwctie en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen) REDACTIE 1507 KANTONGERECHT TE LEIDEN. N. D. te Noordwijkerhout, melkslijter al daar stond terecht omdat hij karnemelk in voorraad had die niet voldeed aan d-e eischcn. Het gehalte droge stol en melk suiker was beduidend te laag geweest. Dr. Van Eek als getuige gehoord ver klaarde reeds eerder monsters karnemelk van verd. te hebben ontvangen, die toen ook niet aan de eischen voldeden. Hij was reeds eenige malen gewaarschuwd. Het monster waarvoor verd. thans verbaliseert was bevatte 14 pet te veel water. Ook de scheikundige van den keuringsdienst mej. Fuhn Snethlage legde een dergelijke verkla ring af. Overeenkomstig den eisch van het O. M. werd verd. door den Kantonrechter-plvv. veroordeeld tot f. 60 boete of 20 dagen hech tenis. Jac. V., veekoopman alhier, had zich te verantwoorden wegens het begraven van een gestorven koe. Verd. was niet versche nen en tegen hem werd dus verstek ver leend. Een keurmeester van het Openbaar Slachthuis verklaarde dat de koe ziek moet zijn geweest, doch in te verren slaat van ontbinding verkeerde toen men do koe had opgegraven, zoodat ze niet meer gekeurd kon worden. Een knecht van verdachte eveneens als getuige gehoord verklaarde dat de koe na het kalven gestorven was. Zij was te zwaar om te vervoeren geweest. Het O. M. eischte f. 100 boete of 30 dagen hechtenis. Mr. Vos veroordeelde verd. bij verstek tot f 60 of 20 dagen hechtenis. N. J. v. d. E. Ie Voorschoten had ver zuimd een teeken te geven toen hij met zijn auto te Voorschoten een zijlaan wilde in slaan. Een lichte aanrijding, waarbij geen persoonlijke ongelukken voorkwamen, was daarvan het gevolg geweest. Na verhoor van eenige getuigen eischte het O. M. f. 10 boete of 10 dagen hechtenis. De Kantonrech ter-pl .v.v. veroordeelde verd. overeenkomstig den eisch. P. A. Z., bode te Hillegom had in een zeildoek een partij beddegoed vervoerd be stemd voor een firma alhier. Het beddegoed moest ontsmet worden, op last van een ge neesheer te Hillegom. Het had gediend voor een kindje dat roodvonk had gehad. De bode had verzuimd een geleidebiljet te halen op het Secretarie der gemeente Hillegom. Na verhoor van eenige getuigen, eischte het O. M. f. 10 boete of 5 degen hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde verd. re kening houdende met het feit dat hij geacht mag worden te goeder trouw te hebben ge handeld, tot f.5 of 2 dagen. I. M. te Rotterdam had op Zondag 5 Aug. nabij het Haagsche Schouw met zijn auto, een ponniewagentje van mej. G. de W. alhier aangereden. Mej. de W. had daardoor f. 250 schade geleden, die intussehen door verd. was geregeld. Verd. zeide langéaam te hebben gereden en zoo scherp rechts te hebben gehouden omdat er een tegenligger aankwam. Alle getuigen die gehoord wer den verklaarden dat de weg geheel vrij was geweest toen het ongeval geschiedde. Het O. M. eischte f. 15 boete of 10 dagen, tot welke straf mr. Vos verdachte terstond veroordeelde. RECLAME. De venijnige steken van spit in den rug overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akker's Kloosterba:- scm, welke tot diep in de weefsels doordringt, dc pijn stilt, ophoo- pende ziektestoffen doet verdwij nen, snel en grondig verlicht. ,,Ceen goud zoo goed" 8279 IBSEN'S NORA IN DEN LEIDSCHEN SCHOUWBURG. Naar wij vernemen, zal op Maandag 29 October het gezelschap van Verkadc hier een opvoering komen geven van Ibsen's Nora. De afd. Leiden van het Nederl. Too- neelverbond heeft deze opvoering mogelijk gemaakt, die voor gewone prijzen zal plaats vinden en waarhij de leden van het Ver bond reductie zullen genieten. Elsa Mauhs speelt den titelrol Albert van Dalsum, dr. Rank, Verkade Helmer. TIJDSCHRIFTEN. Het Octobernummer van „Zonileschijn", tijdschrift voor de jeugd, is aantrekkelijk door de vele aardige bijdragen en illustraties. De omslagteekening van Ella Riemersma, in kleuren uitgevoerd, is eveneens zeer ge slaagd. „Thuis" heeft de firma H. Pander Zonen het tijdschrift genoemd, dat zij zich voorstelt in den vervolge geregeld uit te geven, en waarvan zij ons het eerste nummer toezond. Het tijdschrift, dat natuurlijk gewijd is aan de inrichting der woning, maakt een prach- tigen indruk. Als medewerkers verzekerde de firma Pander zich den steun van bekende schrijvers uit binnen- en buitenland. Ook typographisch is het 20 pagina's dikke, op kunstdrukpapier uitgevoerde tijdschrift zeer geslaagd. „Thuis" is een gratis uitgave. NIEUWE UITGAVEN. Bij de uitgevers G. B. van Goor, Gouda, is verschenen „Het Biljartspel", een hand leiding voor beginners en gevorderden/door j H. L. C. Wenning. Deze handleiding be staat uit een serie opstellen uit het maand blad „Club-Kroniek", belangrijk aangevuld en lot een geheel verwerkt, terwijl 60 (zestig) figuren de waarde van dit boekje verhoogen. Het is in den handel voor de prijs van f. 10.75 verkrijgbaar. Bij dezelfde uitgevers verschenen „Eef Hubrechts", door Maren Koster. Een mooi boek voor oudere meisjes, geïllustreerd met 3 veelkleurige platen en omslagteekening op kunstdruk van P. Midderigh-Bokhorst. Ing. f. 1.40; gebonden f. 2.25. .Jeanne Lousjes Kunstreis naar Indië", door Koning-Coeterier. met 4. platen, band en omslagteekening van J. C. van Ingen- Reerink. In dit boek maken we kennis met een jong energiek meisje,- dat als pianiste meegaat op tournée door Indië, hier veel 1 lauweren oogst, en tenslotte met haar Bob i in het Moederland een nieuw leven gaat beginnen. Het is vooral een geschikt ge- schenk voor meisjes, die met het leven in Indië graag eens kennis willen maken. „Uit Karel's ILB.S.-jaren," door A. G. J. van der Hoogh. Een vroolijke geschiedenis voor onze jongere H.B.S.-Jongens, met tal rijke leekeningen van Felix Hess, die de verschillende gebeurtenissen in dit verhaal op aardige wijze illustreert. Verkrijgbaar in den handel tegen den prijs van f. 1.90 ingenaaid en f. 2.75 ge bonden. „Kilacadmon". Herinneringen uit het ca- dettenleven van een halve eeuw geleden, bij gelegenheid van het 100-jarig bestaan der Koninklijke Militaire Academie, verza- j meld door den Oud-Cadet D. M. E. de Rid- der, generaal-majoor b. d., met teekenin- gen van den Oud-Cadet J. W. van Oorschot, I Reserve Luitenant-Kolonel b. d. Generale Staf. In den handel verkrijgbaar, gebonden in imitatie leeren band met goudstcmpel I tegen den prijs van f. 1.90. ALPHEN. Aanbesteding Door B. en W. werd gisteren aanbe steed in het secretariegcbouw aan de Wil- helmjnastraat. het bouwen van: a. een transformator op het terrein van de firma Spreij aan de Vinkebuurt: b. een paardenstal op het woonwagenler- rein aan den Steekterweg. c. twee urinoirgebouwtjes aan den Para dijslaan en de Emmalaan. De inschrijvingen waren als volgt: W. v. d. Helm f. 6188; L. v. d. Leek f G255; J. v. Wijk f.5558; II. Oudenes f.5454; A. J. J. v. Engelen f.5443: K. Tolk f. 4071. d. het verbouwen van de arrestanten- lokalen aan de Schoolstraat. Inschrijvingen als volgt: J. P. v. Wijk f.610: W. v. d. Helm f. 407; H. Oudenes f.285; K. Tolk f.290: A. A. v. Engelen f. 263. De door de muziAÏrvereeniging „Excel sior" te Aarlanderveeity gehouden bazaar, ter bestrijding der kosten voor aankoop van muziekinstrumenten heeft bruto f. 1300 op gebracht. Naar De Ned. meldt, heeft het provin ciaal kerkbestuur van Zuid-Holland goed keuring verleend aan het besluit- van het classicaal bestuur van Leiden, genomen in zijne vergadering van 26 Sept. j.L, tot ves tiging van een tweede predikantsplaats bij de Ned. Herv. gemeente met ingang van 1 dezer. Tevens keurde het den ligger goed van het tractement aan de standplaats verbonden. Door de Rijksveldwachters van Wou- brugge en Ter Aar zi'm in de Ridderbuurt alhier op heeterdaad bij het jagen op hazen, zonder acte en vergunning betrapt, de be kende slroopers L, v. R. en W. v. L. alhier. BODEGRAVEN. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten. van welke de afzenders onbekend zijn. Terugontvangen in de 2e helft der maand September. Brieven Binnenland: mej. C. Kranenburg, Reeuwijk Raad v. Arbeid. Utrecht, (gepost te' Nieuwerbrug). BOSKOOP. Bij beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is voor het tijdvak van 1 September 1928 tot 1 Januari 1929, wederom benoemd tot leeraar aan de Rijkstuinbouwschool alhier de heer G. van der Veen. te Huizen ÏN.-H.) en is benoemd tot leeraar aan die school Ir. H. A. B. Bünnemeyer te1 Amsterdam. HAZERSWOUDE. De heer J. N. Wesselingh alhier slaagde aan de Technische Hoogeschool te Delft voor het ingenieursexamen van civjel-ingenienr. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Johan. z. van P. van der Hoeven en M. Kool moes Maria, d. van A. van der Zwart en J. J. de Ruiter. De in deze gemeente gehouden Unie- collecte heeft f. 262.60 opgebracht. WADDINXVEEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Bastiaan Frederik, z. van A. Boonstoppel en M. Radder Maria Cornelia d. van C. VeTslui9 en M. K. Kapteiin Jan- nie Johanna, d. van F. van Kempen en L. Boom Helena Annigje, d. v. C. J. Boon en A. van den Berg Cornelia Johanna, d. v. W. Klaverveld en M. J. Westkamp Jacob, z. van H. Schutte en E. Leeuw Pieter, z. van W. Verweij en T. Baan Cornelia Johanna Theresia, d. v. J. Mooijen- kind en W. Bloos Ina. d. van H. Stam en C. A. N. Oosthoek. Overleden: T. Groen. 1 jaar M. Hofman 13 jaar. Gehuwd: D. van der Starren en J. Perri- don. De heer S. vermiste dezer dagen een hem toebehoorende roeiboot. Van de daders geen spoor. De politie stelt een onderzoek in. Gevonden: een ketting en een blouse- speld. Inlichtingen ter secretarie. HAARLEMMERMEER. Het Witte Kruis". De afdeeling Haarlemmermeer van de X-II. Vereeniging „Het Witte Kruis" hield een huishoudelijke vergadering in hotel „Do Beurs" te Hoofddorp. De voorzitter, dr. Bult, opende dc verga dering met een woord van welkom. Twee bestuursleden, nml. de heeren Suid- gccst en Koov, zijn niet herkozen. Voor al datgene wat zij in het belang van de vereeniging verricht hebben, brengt spr. hun hiervoor hartelijk dank, vooral aan den heer Kooy, die tal van jaren steeds een ijverig bestuurslid is geweest en altijd gc- reeci stond om de belangen van het Witte Kruis voor te slaan en te behartigen. Met genoegen constateerde spr verder de aanwezigheid van mr. Slob aan de bestuurs tafel. Van mr. Slob is steeds een groote stuwkracht uitgegaan, voornamelijk in het belang van de wijkverpleging. Voor het nazien der rekening over 192S werden op voorstel vnn den voorzitter be noemd de heeren J. P. Beers, C. Kooy en II. Koning. De begrooting voor 1929 werd goedge keurd. Bij de rondvraag deelde de heer v. Veen mede. dat ir geklaagd is, dat het vervoer van zieken met de ziekenauto niet kosteloos geschiedt. Als antwoord geeft de voorzitter hierop, dat de ziekenauto door de gemeente wordt geëxploiteerd en dat de loden van het „Witte Kruis" 10 procent reductie heb ben. De voorzitter zegt, dat uit de begroe iing blijkt, dat er voor ziekenvervocr f. 800 is uitgetrokken. Hierna sluit de voorzitter de vergadering na een woord van dank gebracht tc hebben voor de aangename besprekingen. Nut van 't Algemeen. Te Hoofddorp werd een ledenvergadering gehouden vnn het departement Haarlemmer meer van het Nut van 't Algemeen De voorzitter, de heer Silver, opende rle goed bezochte bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom. Het jaarverslag van den secretaris werd vastgesteld. Daarna deed de penningmeester rekening van zijn gehouden beheer over het afgeloo- pen jaar. De verschillende rekeningen n.l. van het Departement, van de bibliotheek, van de sciopticon en van den leeskring wer den door de heeren Rezelman en Rensink nagezien en accoord bevonden. Laatstgenoemde rekening sluit met een nadeelig saldo; getracht zal worden uitbrei ding van het aantal leden van den leeskring te krijgen en zoo noodig een of meer tijd schriften te laten vervallen. liet bestuur zal hieromtrent nog een na dere vergadering uitschrijven. De heer II. D. Nanninga had bericht in gezonden, dat hij wegens drukke bezigheden bedankte voor het secretariaat. Eveneens was van mej. Zoeter een schrij ven ontvangen, waarbij zij bedankte voor haar functie van bibliothecaresse. In deze vacatures zal in de eerstvolgende vergade ring worden voorzien. Vervolgens werd een plan opgemaakt voor het a.s. winterseizoen. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. De arbeider Z., werkzaam bij den land bouwer A. Pr., reed op den Aalsmeerderweg met een z.g. driewielde kar. Plotseling schrok het paard voor een passeerende auto en sloeg op hol. De arbeider viel daarbij van den wagen en bleef bewusteloos liggen. Door toegeschoten hulp werd hij direct opgenomen en door den heer Pr. por auto naar zijn wo ning vervoerd. Onmiddellijk werd dr. R. van Aalsmeer gewaarschuwd, die den toe stand van den man ernstig oordeelde. Het paard was naar de boerderij gehold en werd aldaar tot staan gebracht. De heer N. J. van Leeuwen alhier slaagde aan de Technische Iloogeschool te Delft voor het ingenieursoxamen voor civiel- ingenieur. HILLEGOM. De „St.ct." No. 191 bevat de statu ten der N.V. Bloombollenbcdrijf voorheen Joh. Vendel alhier. Woensdagmiddag van 3.30 tot 4.30 uur zal in de openbare lagere school de ge legenheid opengesteld zijn tot kostelooze inenting en herinenting. KATWIJK AAN DEN RIJN. Binnen enkele dagen zaJ in het H.-K. Vereenigingsgebouw een fancy-fair gehou den worden, waarvan de opbrengst zaï dienen voor de toonecldecoratie in ge noemd gebouw. KATWIJK AAN ZEE. Ned.-Herv. Keik. De extra collecte voor de Oude Kerk heeft f. 322.411/£ opgebracht. Voor de zen ding werd f. 11.25, voor de armen f. 1 ge collecteerd en voor de weezen f. 10. Aan het pastkantoor Katwijk-aan-Zee en de daaronder ressorteerendo hulppost kantoren werd gedurende de maand Sep tember ingelegd f. 8854.95 en terugbetaald f. G073.13. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4059. Giro over SeptemberStortingen 636, be drag f. 91607.69; uitbetaalde chèques: aan tal 170, bedrag f 29558.92. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten van welke de afzenders onbekend zijn, terugontvangen in de le helft der maand September. Binnenland, brieven: Erdalfabriek, Am sterdam. Buitenland, brievenL. Harms, België. Binnenland, briefkaarten: Jongejuffrouw Saartje, Tiel. R. Kwikkei, Amsterdam. W. B. den Brave, Bergen op Zoom. Buitenland, briefkaartenMr. en Mrs. Enerwy, Brooklyn U.S.A. Klare Bor- gunck, Altona. Tweede helft der maand September. Binnenland, brievenStrafgevangenis 197, 's-Gravenhage. Mej. C J. van der Linden, Rotterdam. Binnenland, briefkaarten: P. Wilderom, Amsterdam. Ontwikkelt liet muzikant gevoel uwer kinderen, en geeft ze een Mondorgel -1 cadeau. Stuur nog lieden post.wissl van één gulden en wij sturen U franco tehuis een pracht Mondorgel, 82 tonen. Adresseei-en aan W. A. GOUW, Voorstr G4 GG, Katwijk a Zee. 7S73 NOORDWIJK. Aan het postkantoor alhier en de daar onder rossoi toerende wijkpostkantoren werd gedurende de moand September ingelegd f. 11.793.63 c n terugbetaald f. 369.094. Hel laatste door het kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6420. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal vnri bloembollen, gepleegd ten nadeele van r -n alhier wonende firma. Onderzoek wordt ingesteld. Nadat in Augustus j.l. bij de politie aangifte was gedaan dat een onbekend per soon oneerbare handelingen pleegde, kwam nu weder een dergelijke aangifte binnen. Thans is de dader herkend en door de poli tie verhoord, waarna proees-verbaal is op gemaakt. Dc dader heeft bekend. Door den heer L. alhier werd bij de politic aangifte gedaan van mishandeling 1 gepleegd door een hom onbekend persoon. De liepr L. werd nogal ernstig in het gezicht verwond. De politie stelt een onderzoek in SASSENHEIM. Een droevige kabel-geschiedenis. Dezer dagen hoorden we een staaltje van samenwerking dal het vermelden wel waard is. Nabij „Huizo Bernardus" wordt d? straatweg verbreed; daartoe moet dc tramrails verlegd worden. Personeel van de Irani begint de nieuwe baan uit (e graven, dwarsleggers wnrdpn aangevoerd en op hun plaats gelegd. Tot dusver is alles zonder sloornis verloopen, maar nu komt de Rijks- telegraafdienst met het noodige personeel en moet een telefoonkabel verleggen. Dezo kabel ligt juist onder de pas gelegde dwars leggers. zoodat deze weer verwijderd wor den. Nu zal de kabel worden opgegraven en verlegd. Als dit geschied is. kan nan de trambaan weer begonnen worden. Intussehen zitten v/ij noodeioos lang met de opengebroken straat VALKENBURG. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth, D. van D. Doldersum en J. Imthorn Albcrtus, Z. van D. v. Duin cn C. Slootweg Pclronella. D. van W. v. Duivenbode en A. v. d. Meij. VOORHOUT. Polderbesturen. Dc besturen van de navolgende polders, ressortccrende onder deze gemeente, zijn als volgt samengesteld: T. Boekhorslpolder. Belastbare oppervlakte 243 H.A., omslag per H.A. f 7. II L. v. d. Hulst, voorzitter, aftr. in 1934: Joh. War merdam Pz., poldermeester, aftr. in 1932; A. Jansze Jr., poldermeester, aftr in 1930; secretaris-penningmeester P. J. v. d. Hulst. II. Luizenmarktpolder. Belastbare opper vlakte 140.63.07 H.A, Omslag per H.A. f. 9. Voorzitter: P. v. Rijn, aftredend in 1932; poldermeester N. v. Sleyn, aftr. in 1930; Jo- han Belt, poldermeester, aftr. in 1934. Se cretaris-penningmeester P. N. Vester. III. Waterschap „De Zandsloot". Be lastbare oppervlakte 133 H.A. Omslag per II.A. f. 12. E. J. Speelman, voorzitter, aftr. dend in 1931; J. C. v. Reisen. poldermeester, aftredend in 1929; J. Nieuwenhuis, polder meester, aftr. in 1933. Secretaris-penning meester, C. Paardekooper. De besturen van den Berg en Daalpolder en Mottigerpoldcr hebben thans hun zetel te Sassenheim gevestigd. Van Zaterdag- op Zondagnacht, om streeks 2 uur, werd onze gemeente verrast met het bezoek van elf koeien, toebehoo rende aan den heer K. te Rijnsburg, die uit de weide van den Elstgeeslcrpolder geloopen waren. In verschillende tuinen en bollenvelden werd nogal schade toegebracht. VOORSCHOTEN. Gistermiddag is mej. R. S. nabij de Elslann aangereden door een auto. Zij kwam rnet haar rijwiel te vallen en werd binnen gedragen bij den heer J. Stokhuyzen. waar haar door dr. M. v. d. Stoel de eerste ge neeskundige hulp werd verleend. Zij be kwam geen ernstige kwetsuren. Later is zij naar hare woning vervoerd. RECLAME. H. P. H. KEEFIEWEER BEGRAFENISSEN r.i. eéi AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 6172 ZEILEN. EE JOLLENWEDSTRIJDEN TE HAMBURG Zondag werd de derde en laatste race gezeild te Hamburg. Hiervan was de uit slag: 1. Mylius (D.), 2. Wim Bakker. 3. Toon Bakker, f Ohst 5. Schfllvinek: verder 13. Ruswandl, 16. Ferwerda, 17. Putters De Vries Lenlsch was niet gestart. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7