mantel 9 Optocht- en Terreincommissarissen LAATSTE BERICHTEN. Gemeenteraad van Leiden. VISSCHERIJ-BERICHTEN. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 3 tnir: 767. Hedenmiddag 3 our766. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen in den morgen van 1 October, medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste stand 769.8 te Valentia. Laagste stand 746.2 te Ingö. Verwachting tot den avond van, 2 October: Matige tot zwakken, lator wellicht toene- nemende Noord-Westelijke tot Zuid-Weste lijken wind; tijdelijk opklarend; later wel licht weer regen; mogelijk nachtvorst; iets zachter overdag. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.11 gr. C (62 gr. F.) 13 uur 'smidd.: 13 gr. C (54 gr. F.) 3 uur nam.12 gr. C. (54 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Dinsdag. Hoogsto stand des voorm. t« 5.11 uur. Hoogste stand des nam. te 5.31 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 7.07 n.m. tot 6.32 v.m. RECLAME. DEN HAAG, ROTTERDAM, Alléén Hofweg 6. Hoogstr. hoek Spui. 8195 DE STAKING IN AUSTRALIË. MELBOURNE, 1 Oct. (Reuter). Heden hebben schermutselingen plaats gehad tus- schen stakers en politieagenten in ver scheidene deelen der stad. Een groot aantal stakers verzamelde zich voor het aanneembureau van vrijwilligers, joegen do vrijwilligers op en mishandelden hen. Eenige van hen moesten naar het hos pitaal gebracht worden. Dank zij de krach tige maatregelen der politie namen de on lusten goen ernstig karakter aan. MELBOURNE,, 1 Oct. (Reuter). De sta kende bootwerkers hebben geweigerd een arbeidsvergunning aan to vragen, gelijk de nieuwe wet dat voorschrijft. De werkgevers zijn besloten vrijwilligers in dienst te ne men, doch de équipages verklaarden dat zij niet in zee zullen steken aan boord van vaartuigen waar vrijwilligers werken. In den namiddag hebben zich nieuwe vecht partijen voorgedaan, waarbij eenige vrijwil ligers werden gekwetst en verscheidene sta kers in hechtenis genomen. De bondsre- geering maakt bekend dat het inschrijven van bootwerkers een maatregel van perma nenten aard is. ADELAIDE, 1 Oct. (Reuter). In een des middags gehouden massameeting besloten de bootwerkers de staking te beëindigen en zijn reeds begonnen met het aanvragen van arbeidsvergunningen. RELLETJE TE RIJSSEL. RIJSSEL, 29 Sept.' (Belg. Tel. Ag.). Na af loop eener bijeenkomst, georganiseerd doör het communistische vakverbond, poogden een duizendtal deelnemers een optocht te houden. Republikeinsche garden te voet en to paard dreven de betoogers uiteen. Hierbij werd een der gardisten gewond. Tijdens dc operatie bespeurde de commandant der af-, deeling een volksmenigte in een naburige straat. Hij gaf daarop last deze straat te doen ontruimen. De menigte daar bestond echter slechts uit vreedzame lieden, die de schouwburgen en de bioscopen verlieten en wandelaars. Toen het bevel werd uitge voerd drong het publiek, door een doode- Iijken schrik bevangen, de café's en win kels binnen. Het incident lokte algemeen krachtige protesten uit. Men noemt het een verkeerde manoeuvre, waardoor intusschen twee personen werden gewond en een voor- i hijganger ernstig werd gehavend. BOSCHBRANDEN IN FRANKRIJK. BORDEAUX, 30 Sept. (Belg. Tel. Ag.) Een hevige brand brak uit in de dennebos- schen van Coix du PI in 9, die echter spoedig werd gebluscht. 0mslreek9 twee uur laaide de brand echter plotseling weer op en nam groote afmetingen aan. Wederom wjst men het vuur te bedwingen maar omstreeks vijf uur kreeg het vuur opnieuw de overhand en woedt thans in het geheele gebied dat ge- noemd wordt La Lande de Lugos. Uit alle omliggende plaatsen snelt men ter hulp om den brand meester te worden. BORDEAUX, 30 Sept. (Belg. Tel. Ag.) Het gerucht gaat, dat de brand in het bosch van Croix d'Hins en in het woud van Marc he- prime aan kwaadwilligheid is te wijten. De schade loopt in de millioenen francs. Er wordt ijvetis gezocht naar een onbekend verdacht individu. RECLAME. Nieuwe Haage Hoeden en Chapeanz Clac- qnes te htfai, ook groote maten. Gostnnm. huis „ERATO", Onde Singel, Telefoon 889. Zwarte Kleeren voor Ronw, Tronw en Feeotgelegendheden. 8274 wijs, die aan de uiteindelijke oülossing heeft medegewerkt. Spr. wees er op, dat deze school, voltooid tot 7 lokalen, in neen geval aan de gemeente meer zal kosten dan de in 't begin van dit jaar geopende openbare school aan de Driftstraat. Spr. dankte voorts den architect den heer Kraan voor het keurige gebouw dat hij heeft ontworpen en doen bouwen; den aannemer de heer Guyt, den hoofdopzichter de heer Koekkoek en zijn assistent. Ten slotte droeg spr. de school-,aan de Gerei Schoolvereni gingen over. De wethouder van Onderwijs de heer Tepe, sprak een woord van gelukwensch tot het schoolbestuur, dat dit het doel, waarna het gestreefd heeft, op dezen dag bereikt ziet Spr. eindigt met den wenscli, dat de Gever van alle goede gaven het zaad, dat hier uitgestrooid wordt, tot vollen wasdom moge doen komen. Vervolgens spraken nog de heer J. Baak, inspecteur van het L. O. in de inspectie Leiden, de heer J. Schaap, directeur der Chr. Kweekschool, ds. M. J. Punselie na mens de Ver. voor Chr. Onderwijs, ds. W. Bouwman namens den Kerkeraad der Geref. Kerk, ds. Brouwer van Oude Wetering, de heer Meijer, hoofd der school voor L. O. aan de Hoogl. Kerk gracht, Pothuis, hoofd der Lusthoflaanschool, de heer Verschoor, namens de Chr. Fröbelschool en de heer van Veneliën namens het personeel van de nieuwe school. Allen uitjen hun beste wen- schen voor de school. Ten slotte bracht de voorzitter de heer Buurman dank aan allen voor hun goede wenschen en hun aanwezigheid, in"t bij zonder ook aan de Bouwcommissie en den heer Goslinga voor den velen arbeid, in het belang der nieuwe -school verricht, waarna ds. H. J. Kouwenhoven de plechtigheid met dankgebed sloot. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd is voor het taalkundig oandi- daatsexamen indologie de heer B. I. Te- mans (Den Haag) en voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheid mej. N. Fabius (Utrecht). STADSNIEUWS. DE OPENING VAN DE GEREF. KOOiPARKSCHOOL. Hedenmorgen heeft in de gymnastiekzaal van de Lusthollaanschool de installatie plaats gehad van den heer G. P. van der Bie, tevoren hoofd der Chr. Nat School te Oude Wetering, als hoofd der te openen Kooiparkschool, uitgaande van de Geref. Schoolvereeniging hier ter stede. Ook het overige personeel dier school de heer van Venetiën en de dames Schreuder en v. d. Horn werden tegelijk als zoodanig geïnstal leerd. Vervolgens werd de nieuwe school zelf geopend. De voorzitter der Geref. Schoolvereeni ging de heer H. Buurman, opende de hijeen- komst, die door tal van genoodigden, waar onder vele autoriteiten, werd bijgewoond, liet zingen Ps. 105 1, ging voor in gebed en heette daarna de aanwezigen welkom, in 't bijzonder het te installeeren hoofd en diens echtgenoote. Het gaat de Geref. Schoolvereeniging thans als een reederij die een nieuw schip in de vaart brengt, waarvan de heer v. cL Bie de kapitein wordt. Sterke God hem voor zijn mooie, doch moeilijke taak. Spr: richt zich vervol gens tot het overige personeel, dat het hoofd ter zijde zal staan, alsmede tot de kinde ren. Spr. eindigde met den wensch, dat allen mogen medewerken tot den bloei der school. Hierna werd het nieuw geïnstalleerde personeel toegezongen Ps. 134 3. De heer v. d. Bie, die vervolgens het woord nam, is zich de verantwoordelijk heid, die op hem rusten zal, zeer goed be wust: het is moeilijker een rijdenden wagen aan den gang te houden, dan een, die nog stilstaat, in beweging te krijgen. Spr. zal zijn arbeid in afhankelijkheid van God verrichten, Wiens zegen op zijn werk hij afbidt. Na. deze ipstallatieplechtigheid* begaven de aanwezigen zich naar de Javaslraat ter opening van de Kooiparkschool. Eerst had daar de bezichtiging van het nieuwe school gebouw plaats, terwijl de kinderen op „Manda G. K." getrakteerd werden. De openingsplechtigheid werd bijgewoond door verschillende autoriteiten, van jveike wij noemen: de heer Baak, inspecteur van j gevierd met een feestmaal van de DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIË. Naar het Persbureau Vaz Dias verneemt is het derde postvliegtuig H.-N.A.F.C. te 6 uur van Bagdad vertrokken en te 10.35 uur te Bushir aangekomen. Vervolgens ver- j trok het vliegtuig te 11.55 van Bushir en arriveerde te 15.50 te Bender-Abbas (alles I plaats, tijd). Een Aneta-bericht uit Batavia d.d. 1 October meldt, dat het tweede postvlieg tuig daar is gearriveerd. Het tweede postvliegtuig naar Indië, de H.N.A.B.-B. is om twaalf uur vijftien (plaat selijke tjjjd) te Bandoeng aangekomen. DE VERJAARDAG VAN GENEREAAL SNIJDERS. Anela meldt, d.d. 29 Sept. „aan boord van j het motorschip „Christiaan Huygens": De 76ste verjaardag van den generaal b.d. C. J. Snijders, die onderweg is naar Ned,- j Indië voor de opening der lijnen van het civiele luchtverkeer aldaar is hier aan het L. O. in de inspectie Leiden; de weth. van onderwijs de heer Tepe; de heer J. Schaap, directeur der Chr. Kweekschool, de Geref. predikanten ds. W. Bouwman en ds. H. J. Kouwenhoven; ds. M. J. Punselie, Ned. Herv. pred; voorts hoofden van scholen, onderwijzers en onderwijzeressen e.d. De voorzitter van de Bouwcommissie de heer T. S. Goslinga, droeg de school aan het bestuur over met een rede, waarin hij aller eerst uiting gaf aan zijn blijdschap en dank baarheid, dat deze overdracht thans kon plaats vinden. Immers het tegeltableau in den corridor zegt terecht, dat deze school na veel strijd verkregen is. Spr. zal geen overzicht geven van de moeilijkheden, die het gekost heeft en van al wat er van Sept. 1925 tot October 1928 verricht is, deze school tot stand te brengen. De hoofdzaak is: de school staat er. Doch wel wil spr. op eenige cardinale punten nog even den nadruk leggen, omdat de Schoolvereeniging er prijs op stelt, haar goeden naam en eer ongerept te handhaven. Spr. ontkent in de eerste plaats, dat de vereeniging door het stichten dezer school de gemeente-financiën le sterk heeft aange sproken; de goedkoopere oplossing, die werd aangeboden, kon niet worden aan vaard. Schoolstichting op de speelplaats van de Lusthoflaanschool was niet mogelijk. Vervolgens wijst spr. er op, dat niet licht vaardig lot den bouw dezer school werd overgegaan. Reeds in 1923 werden er aan de Lusthoflaanschool meer kinderen aange geven dan waarvoor plaats was, en dit bleef in toenemende male voortgaan. Deze school waarin plaats is voor 168 kinderen (4 loka len met elk 42 plaatsen), wordt geopend met 133 kinderen, als volgt over de school verdeeld: lsle klasse 33, 2de klasse 22, 3de klasse 30, 4de en 5de klasse (samenge voegd) 26 en 22 kinderen. Hieruit blijkt wel de noodzaak van den bouw dezer school. In de derde plaats beantwoordt spr. de vraag, of mot dit gebouw het Kooipark be dorven is. gelijk in den Leidschen raad in 1926 word opgemerkt. In architectonischen zin opgevat moet deze vraag ontkennend worden beantwoord, in feestelijken zin eveneens. Een school met den Bijbel is een zoo groot geestelijk goed, dat reeds daardoor deze 9chool een versie ring is van de wijk, waarin zii staat. Dat dit geschieden kon, danken wij aan het gebed, de liefde de standvastigheid en de opoffe ringen van het voorgeslacht; spr. denkt zoo wel aan liet Volkspetitionnement 50 jaar ge leden als den strijd voor gewetensvrijheid in de 16de en 17de eeuw. Spr. dankt namens 't Bestuur der School vereeniging allen, die met woord en daad, en ook door het teekenen op de obligalieleening voor de waarborgsom haar in het verkrijgen v. dit gebouw hebben gesteund Spr, dankte den heer Baak voor zijn onpartijdige mede werking alsmede den wethouder van Onder- gezamenlijke officieren, oud-officieren en reserve-officieren, die zich aan boord be vinden, en van de passagiers. Het feest werd op zeer opgewekte wijze gevierd. 7ROOTE FABRIEKSBRAND TE BEVERWIJK. Kwaadwilligheid? Hedennacht heeft wederom een brand gewoed in de timmerfabriek van de firma Knapen en Co aan de Leliestraat le Bever wijk. Omstreeks 1 uur werd de brand ont dekt. Aangewakkerd door den feilen wind stond het geheele fabrieksgebouw in korten tijd in lichter laaie. Aan het behoud van de fabriek viel niet te denken. De Beverwijk- sche brandweer, die eerst na ongeveer een half uur ter plaatse verscheen werkte met zes stralen op de waterleiding. Zij moest zich hoofdzakelijk bepalen tot het bescher men der bolendende gebouwen. Vooral het fabrieksgebouw der Chemische Fabriek „Noord-Holland" baarde veel zorg. Niette min slaagde de brandweer er in, uitbreiding van den brand te voorkomen. Tegen half vijf hedenmorgen was men den brand meester. Het geheele fabrieks gebouw is afgebrand. De opslagplaatsen zijn gedeeltelijk behouden. Het is de zesde keer in drie jaar tijd, dat deze fabriek door brand geteisterd wordt. Driemaal is het gebouw tot den grond toe afgebrand. Werd bij vorige gelegenheden reeds aan kwaadwilligheid gedacht, thans is zulks in nog meerdere mate het geval. De Beverwijksche politie stelt oen ernstig onderzoek in. De schade is zeer aanzienlijk. TEGEN EEN BOCM GEREDEN. Gisteravond om tien uur fietsten by den Lagen Weg bij de Hulk onder Hoorn (N.-H.) de heeren Langedijk en Kroon uit Hcorn. Voo reen auto week de heer L. uit. Toen de auto gepasseerd was, gleed hij met den voet van zijn pedaal waardoor hij tegen een boom botste, achteroversloeg en spoe dig overleed. Zyn lijk is naar het Stadszie kenhuis overgebracht. VERWARMING VAN TREINEN. Hoewel de verwarming der treinen der Ned. Spoorwegen pas 15 October a.s. begint (aanvangt)) zuilen vanaf heden alle ochtend en avnodtreinen reeds verwarmd worden. H. M. de Koningin heeft het voorne men een bezoek te brengen aan Breda ter gelegenheid van de herdenking van het 100-jarig bestaan der Koninklijke Militaire Academie Naar de Nenijto '28 mededeelt, is de tentoonstelling gisteren bezocht door 18762 betalende bezoekers; het totaal bezoekcijfer is daardoor gestegen tot 1.464.678» Heden herdenkt prof. J. van Baren, hoogleeraar in de delfstof en aardkunde aan de Landbouwhoogeschool te Wagenin- gen, den dag, dat hij 25 jaar verbonden is aan het Rijkslandbouwonderwijs. In de dezer dagen in Den Haag ge houden algemecne vergadering van den R. K. Bond van Melkveehouders is met al gemecne stemmen besloten met het aanbod van den Zuid-IIollandschen Melkhandel niet akkoord te gaan. Bovengenoemde organisatie heeft beslo ten met 1 cent prijsverhooging de melk ge durende drie maanden te leveren. Met in gang van 10 October a.s. zijn de contracten opgezegd. De halte-chefs op» de stations en hal ten van de Haarlemmermeerlynen, zullen ge- <»eieicie*3v vervangen! woraen hoor Arbei ders-Telegrafisten en Haite-wachters. Reeds is hiermede een begin gemaakt. Te Utrecht zal door de Nederlandsche Spoorwegen, nabij het Centraal station op de splitsing van de spoorweg Amsterdam— Rotterdam (Maas), een nieuwe machineloods gebouwd worden, die <V grootste van ons land zal worden, en met alle mogelijke com- fert zal ingericht worden. Met "<>n bouw zaï nog dit jaar worden aangevangen. Hedenmorgen leen de melkboer geen gehoor kreeg bij dc twee alleen woDende oudjes J. M. G. O. D. wonende in de Beukstraat te' Oldenzaal, togen de buren op onderzoek uit. Op hun kloppen kregen zij geen antwoord en zij waaschuwden daarom de autoriteiten die de deur forceerden. Hun ontdekking was zeer tragisch. Beide vrou wen trof men namelijk levenloos aan. Zij bleten slachtoffers van gasverstikking le zijn geworden, en werden, de een op een stoel, de andere achterover od den grond liggende ecvonden. Bij het vallen schijnt zij de gasslang gegrepen te hebben en hierdoor moet het ongeluk, gisteravond reeds, ge*- schied zijn. Dc beide vrouwen waren onge huwd en haar leeftijd reikte reeds boven de tachtig jaren. De lijken zijn naar het R.K. Ziekenhuis overgebracht. (Zitting van hedenmiddag). Voorzitter: de burgemeester, mr. A. van dc Sandc Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Val- lenlgoed, Van Stralen en Reimeringer. Na goedkeuring der notulen doet de voor zitter mededeeling van eenige missives van Gcd. Staten, houdende goedkeuring van raadsbesluiten, etc. De diverse adressen betreffende den ver koop der gronden van Zuiderzicht zullen worden bohandold bij desbetreffend punt. AGENDA. lo. Benoeming van eon Chef van de af- deeüng Bestratingen, Wegen en Rioleerin- gen bij den dienst der Gemeentewerken in den rang van hoofdopzichter. (173) Benoemd wordt de heer C. Kiljan, alhier. 2o. Benoeming van een onbezoldigd Amb tenaar van den Burgerlijken StaDd, be stemd om den bezoldigden ambtenaar to vervangen. (174) Benoemd wordt de heer J. J. Aalbers- berg Jr., alhier. 3o. Benoeming van een Fröbelonderwij zeres aan de school voor buitengewoon lager onderwijs. (175) Benoemd wordt mej. J. K. van Weizen, alhier, met algemeene stemmen. 4o. Benoeming van een Regent van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. *124) Uitgebracht worden op prof. mr. G. André de la Porte 8 stemmen, op den heer M. G. Bon 2 en 14 in blanco. De raad heeft dus opnieuw geweigerd mee te werken aan een benoeming en het college van B. en W. zal nader beramen, wat het te doen staat. 5o. Praeadvies op het verzoek van J. J. van Bostelen, om eervol ontslag als hoofd der school aan de Dmvenbodestraat A en als hoofd bij het openbaar vervolgonder wijs voor meisjes (170). Conform besloten. 6o. Suppletoire begrooting, dienst I9i'7, van het Geref. Minne- of Arme Oude Men nen en Vrouwenhuis. (177) Goedgekeurd. 7o. Rekening, dienst 192-7, van die in stelling. (177) Goedgekeurd. 8o. Suppletoire begrooting. dienst 1927, van de Stedelijke Werkinrichting. (177) Goedgekeurd. 9o. Rekening, dienst 1927, van die instel ling. (177) Goedgekeurd. lOo. Rekening, dienst 1927, van de Ge zondheidscommissie. (177) Goedgekeurd. llo. Suppletoire begrooting, dienst 1927, van het H. G. of Arme Wees- en Kinder huis. (177) Goedgekeurd. 12o. Staat van af- en overschrijving op de begrooting, dienst 1927, van die instel ling. (177) Goedgekeurd. 13o. Rekening, dienst 1927, van dio instel ling. (177) Goedgekeurd. 14o. Begrooting, dienst 1029, van die in stelling. (177) Goedgekeurd. 15o. Voorstel tot goedkeuring van de balans en de verlies- en winstrekening van de Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen over 1927 en tot vaststelling van den desbetreffenden begrooting8staat. (186 en 187) Conform besloten. 16o. Voorstel om te besluiten tot het in dienen van bezwaren tegen een 2-tal aan slagen in de Foretisenbelasting in een an dere gemeente. (178) Conform besloten. 17o. Voorstel tot verleDging van de over eenkomst met de afd. Leiden vaD den Ned. Bond voor Lichamelijke opvoeding, betref fende de exploitatie van het Zuidelijk speelterrein bij de Wilhelminabrug. (170) Conform besloten. 18o. Voorstel tot verhuring van: a. het geheele gebouw van de voor malige school aan de Van der Wert- straat, aan de aid Leiden van den R.-K. Volksbond, ten behoeve van haar teekenschool b. een drietal lokalen en hot middel ste gedeelte van de gang van het gebouw van de voormalige school aan de Mare, aan de „Leidsche Padvinders", afd. Leiden van dè N. P. V. (180) Conform besloten. 19o. Voorstel tot aanvaarding van eei| door wijlen den heer Ant-honie van'Weto* ring gelegateerd portret ten behoeve van" het Stedelijk Museum „de Lakenhal." (181) Conform besloten. 20o. Voorstel om goed te keuren dat oven het jaar 1927 wegens normale uitbreidingen der Gasfabriek f. 59000.en der Electrici- teitsfabriek f. 88000.is besteed. (182) Conform besloten. 2lo. Voorstel tot beschikbaarstelling vaq gelden voor de aanschaffing van school- meubelen ten behoeve »an de scholen voop gewoon lager onderwijs aan de Oosterstraat en het Plantsoen van de Vereeniging voop Christelijk Onderwijs. (18S) Conform besloten. 22o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de aanschaffing van een 20-tal éénpersoonsbanken en het tref* fen van eenige voorzieningen in het Gym nasium. (189# Conform besloten. (De zitting duurt voort). IJMUIDEN. 1 October 1928. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.700.46; Griel per kist van 50 K.G. f.5422; Tongen per K.G, f. 31.75; Groote Schol per kist van 60 K.G, f. 4038; Middelschol per kist van 50 K.G. f. 3736; Zetschol per kist van 50 K.G, f. 3329; Kleine Schol per kist van 60 K.G, f. 216.90; Schar per kist van 50 K.G. f. 20 8.50; Tongschar per kist van 50 K.G. f. 64 08; ltoggen per 20 stuks I. 2215; Vteelea per stuk f. 2.701; Pieterman en Poontjes per kist van 60 K.G. f. 166; Groote Schel- visch per kist van 60 K.G. f. 4940; Middel Schelvisch per kist van 60 K.G. f. 3528; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G, 1.2516.50; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 165.50; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 8268; Gullen per kist van 50 K.G. f.27—8; Lengen per stuk f. 1.601; Heilbot per K.G. f. 1.75; Wijting Der kist van 50 K.G. f. 6.502.90; Koolvisch per stuk f 0.80; Makreel per kist van 50 K.G. f. 12.50 —10.50. Aangekomen 24 Stoomtrawlers; IJm. 175 mot f. 3186; IJm. 108 met f.3412; IJm. 168 met f.4994; IJm. 374 met f.3439; IJm. 64 met f.3027; IJm. 19 met f.2565; IJm, 40 met f. 1743; IJm. 384 met f. 4574; IJm. 65 met f.1060; IJm, 136 met f.3312; IJm. 75 met f.2958; IJm. 3 met f.6013; IJm. 158 m. f.3101; IJm. 153 met f.1860; IJm. 80 met f. 2386; IJm. 62 met f. 2400; IJm. 501 met f. 1600; IJm. 327 met f. 1900: IJm. 61 met f. 2700; IJm, 129 met f. 3400: IJm. 176 met f.2500; IJm. 201 met f.5900: IJm. 70 met ƒ.2100; IJm. 432 met f.2400 besomming en de logger: KW. 99 met 173 besomming. In de Haringhaven de loggers KW. 96 met •159. KW. 110 met 453. KW. 103 met 404. KW. 158 met 473, KW. 159 met 422 kantjes haring voor Katwijk bestemd. De volgende passagiersschepen zijn Dins- dag 2 October 1928 in radiotelegrafische verbinding met de daarnaast vermelde kust- stalions en via die stations rechlslreeks te bereiken. Medegedeeld door de N. T. M. Ra dio Holland. Alphacca. Rugby Radio Alcyone, Niton Radio Albadi, Scheveningen Haven Alpherat, Rugby Radio Chr. Huygens, Scheveningen Haven Crynssen, Rugby Radio Flandria, Rio de Janeiro Gelria, Rio de Janeiro Gemma, Colombo Radio Indrapoera, Scheveningen Haven In- sulinde, Sabang Radio Joh. de Witt, Scheveningen Haven Kon. d. Nederl., Aden Radio Maasdam. Cabo Finisterre Orania, Scheveningen Haven Oranje Nassau, Scheveningen Patria, Scheve ningen Haven P. C. Hooft, Scheveningen Haven Pr. Fred. Hendrik, Rugby Radio Rotterdam, Louisburg Nov Scot 2 Tje- rimai Scheveningen Haven Veendam, Louisb. Nev. Scot 2 Venezuela. Le Havre TSF Zeelandia, Scheveningen Haven. ROTTERDAM, 1 Oct. Veemarkt. Aange voerd 507 vette runderen, 208 vetle kalve ren; 1177 schapen of lammeren, 1278 var kens; koeien 5061. 4446, 3035; ossen 4850, 4445, 40; kalveren 37,582,5, 67,5—72,5, 57,5—62,5; schapen 30—35; lammeren 2126; varkens 3637. LEIDEN. 29 Sept. 1928. Totale aanvoer 4831 stuks. De prijzen waren: Kipeieren van f. 8 lol f. 9 por 100 stuk9. Handel vlug, AMSTERDAM, 1 Oct. Veemarkt. 701 vette koeien, le kw. 981.08, 2e kw. 80— 98; 3e kw. 6680 cent per kilo slachtge- wicht; 160 melk- en kalfkoeien f. 275425 per stuk; 110 vette kalveren le kw. 8496; 2e kw. 7684; 3e kw 6876 cent per kilo levend gewicht; 60 nuchtere kalveren f. 12- f.20 per stuk; 144 schapen f.32f.40 per stuk; 700 varkens Holl. le kw. 8889; 2e kw. 87—88 cent per kilo slachtgerficht; overzeesche en Geldersche le kw. 8889 2e kw. 8788 per kilo slachtgewicht: vette varkens 85—87 per kilo slarhtgewicht; 81 paarden f. 100 tot f. 250 per stuk. 3-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3