Mwwvfniid PO ROL WOLLEN VESTEN PULL-OVERS A. PARMENTIER, AGENDA. «Ir cD' BUITENLAND. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Voor een bon een plaatje fi ^Tièleman&ISro^ Molen album TELEGRAMMEN. Maandag. Stadszaal: 3-Octobervereeniging: Cantate „Leidens strijd en zegepraal". 7 3/4 uur. Dinsdag. Hooglandscbe Kerk: Wijdingsavond ,,Ex 'Animo", 8 uur nam. Jeruël: Bijbelbespreking te 8 uur. Oe avond-, nacht- en Zondagsdienst 'der apotheken wordt van Maandag 1 Oct-, tot en met Woensdag 3 Oct. waargenomen door de apotheek van den heer P. du Croix, Rapenburg 9, tolef. 807. Van Donderdag 4 Oct. tot en met Zon- dog 7 Oct. neemt waar de apotheek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel. 562. RECLAME. f5 Wij brengen een bijzonder groote sorteering in voor Dames, Heeren en Kinderen. DIVERSE PRIJZEN EN MATEN BREESTRAAT 128 8 -ia Scholier, mej. E. Smits, mej. E. S. Spieren burg, B. A. Stikielorum, mej. J. Teyn, F. C. van Vliet. mej. A. J. Th. v. d. Voort, mej. E. J. de Vreugd, mej. J. M. Weijermans cd mej. C. L. v. d. Zande. Door den heer G. Kleinhans, die 50 jaar bij het Genootschap „Kennis is Macht" als bode werkraam was en allerlei andere werk zaamheden zeer ten genoegen van het be stuur verrichte, is thans ontslag gevraagd, dat hem, onder dankbetuiging voor de vele diensten aan het Genootschap bewezen, op de meest eervolle wijze wordt verleend. POLITIEMAATREGELEN VOOR DE KOMENDE FEESTDAGEN. Ter kennis van het publiek wordt gebracht dat voor de a.s. feesten door de politie de navolgende maatregelen z\jn getroffen: L Het Van der Werfpark wordt Dins* dag 23 October des namiddags S uur voor het publiek afgesloten. Alleen de licht- fitoet trekt door het park van de zijde Doe- 'zastraat in de richting Garenmarkt. Deze maatregel is genomen in he tbelang van het behoud van het plantsoen. 2. Woe nsdag 3 Ootober is de toegang loi het Van der Werfpark voor de deel nemers aan de Koraal-Muziek uitsluitend het voetpad langs het water vanaf de zijde Garenmarkt. Het voetpad langs het water van de zijde Doezastraat wordt afgesloten. De beide achterpaden in het park blijven voor het publiek toegankelijk. DE TAPTOE OP MORGENAVOND. Aan den vooravond van 3 October. De 3-Octobervcreeniging heeft voor de viering van het feest van Leiden's ontzet dit jaar een programma samengesteld dat reeds VToeg begint. Niet slechts wordt he denavond begonnen met de uitvoering in de Stadszaal van de Cantate Leidens Strijd en Zegepraal, die naar men weet per radio wordt uitgezonden, maar ook morgenavond, op den vooravond dus van het groote feest, heeft men gezorgd dat er iets te doen zal zijn. De taptoe ter inluiding van den 3-Octo- Iberdag is iots nieuws. Eri indien het weder meewerkt., beloofdt zij stelling een succes te worden. Immers het publiek zal wel te vinden zijn voor bet extra pretje dat het. morgenavond wacht. Muziek brengt altijd een ware feeststemming in do stad, zij lokt de mcnschen uit hun woningen en brengt liun er toe alle zorgen en beslommeringen van het dagelijksch leven te vergeten. Eu al weten we wel dat op 3 October geen en kele goede Leidena-ar zich iets van zorgen aantrekt, doch met hart eo ziel meeviert het prachtige historische feest, dat door de zorgen van do 3-Octobcrvereeniging ieder jaar weer een evenement wordt, ret valt toch zeker toe te juichen, dat men dit jaar het publiek reeds aan den voor avond van het feest iets extra's heeft wil len bieden. En waar dit extratje ons geboden wordt in den vorm van een taptoe, waaraan vier bekende Leidsche muziekkorpsen, n.l. Werkmans Wilskracht, De Post, T. k D., en Polyhymnia zullen medewerken, mogen we vertrouwen dat deze taptoe op zichzelf reeds een succes en daardoor een gewaar deerd openingsnummer van het prachtige programma voor de 3-Octoberfeestviering zal worden. Aan den optoebt van de vier bovenge noemde muziekkorpsen, die naar men weet om halfmgen morgenavond van het. terrein van de Nier-we Kaasmarkt zal vertrekken, nemen een zeer groot aantal andere ver- eenigmsen deel. De stoet zal bovendien begeleid worden door fakkeldragers en vele deelnemers zullen lampions meevoeren. Zoodat men niet alleen muzikaal genot doch ook een kleurrijk fantastisch schouw spel te genieten zal krijgen. De route welke de stoet zal volgen luidt als volgt: Nieuwe Kaasmarkt, Koppe-nhinksteeg, Hooigracht, Pelikaanstraat, Haarl.straat, Heerengracht, (Oostzijde), N. Rijn, Kraaier straat, Hoogewoerd, Plantage, Zoeterw.- Singel, Korevaarstraat, Breestra-at, Rapen burg (Westzijde), v. d. Werffpark, Steen- echuur, Breestoraat, Prinsessekade, Haarl.- straat, Pelikaanstraat. Hooigracht, Kop- penhinksteeg, Kaasmarkt (ontbinden). PROPAGANDA-AVOND DER HUISVROUWEN-VEREENIGING. Ten bate van een eigen clubgebouw. Sinds eeuwen is de vrouw vereenzelvigd met het begrip „huiselijkheid". Hoeveel te meter zou men zulks mogen verwachten van een vereeniging, welke zich noemt „ver- eeniging van huis wouwen" Maar in deze verlichte twintigste eeuw, waarin slechts tradities bestaan om ze tel verbreken, daar behoeft het eigenlijk geen verwondering te wekken, dat zelfs de veel geroemde Hollandsche huiselijke huisvrou wen dreigen uithuizig te worden. 't Was niet voor de eerste maal. dat we vernamen van de plannen der Leidsche huisvrouwen tot stichting van een €'igen clubgebouw, maar tot-dusverre bleeft het bij plannen en do verwezenlijking scheen nog ver in 't verschiet. Maar huisvrouwen en inzonderheid Leid sche huisvrouwen laten niet gauw een plan netje varen en dies organiseerden zij Zater dagavond in den Foyer van de Stads gehoorzaal een propaganda-avond. waarvan de voordeelige opbrengst ten goede kwam aan het fonds bij het 10-jarig bestaan der Leidsche afdeeling opgericht tot stichting van een eigen clubgebouw. En aangezien mannen nu eenmal wèl van huiselijkheid houden, protesteerden zij demonstratief tegen het doel van dezen avond door in grooten getale door afwezig heid le schitteren. Al willen wij geen onderkruiperswerk verrichten, de waarheid gebiedt ons mede te deelen, dal 't gezellig was Zaterdagavond in den Foyer. De vice-presidente, mevr. Bosman heette in den aanvang allen hartelijk welkom, dankte bij voorbaat allen, die hun medewer king toezegden om dezen avond te doen slagen en sprak de hoop uit. dat de op brengst de verwezenlijking van het sympa thieke (hm.!) plan aanmerkelijk zou be spoedigen. Onmiddellijk daarna werd e'en aanvang gemaakt met de afwerking van het welvoor ziene programma, dat tot na 't middernach telijk uur de aanwezigen prettig heeft bezig gehouden. De- dac&es Perdeck en Weiland, aan den vleugel begeleid door mevr. van der Heyden openden het programma met een aardige potpourri van eigen makelij, waarin een be roep werd gedaan op de offervaardigheid der aanwezigen gevolgd door een tweetal duetten, die' buitengemeen fraai klonken en waarvoor de bloemenhulde aan dit trio ge bracht alleszins verdiend was. liet zou ons te ver voeren over alles, wat geboden werd, in details te treden. Mej. Corrie de Wekker en hare leerlingen, waarvan mej. Lies Ollmans afzonderlijk dient, genoemd door de knappe uitvoering van Sibelius' „Valse tristc",, voerden een aantal dansen uit, waarvan vooral de „Tanz der Priesterinnen" uit de opera ..Aïda" veci bijval verwierf. Aan mej. de Wc-kker werd uit erkentelijk heid voor de vele moeiten een doos bonbons aangeboden. Eenige leden van de damesgymnasliek- vereeniging „Nieuw-Brunhilde" onder lei ding van den heer S. J. Koopmans demon streerden vervolgens in eenige mooie oefe ningen de uildrukkingsgymnastiek. Al kwamen door het te kleine tooneel de oefe ningen ook niet ten volle tot haar recht, het nummer sloeg terdege in en wij hoorden van verscheidene dames, die onbekend tegenover dezen vorm van gymnastiek stonden, woor den van bewondering over hetgeen geboden werd. Een zeer goedgeslaagd onderdeel van het programma was tenslotte de opvoering door een aantal ,,Emlégeës"-leden van het blij spel in 2 bedrijven ..Een reuze-idee". Het aardige blijspelletje werd uiterst vlot over het voetlicht gebracht en den mede spelenden komt zonder uitzondering een pluim toe voor hun keurig spel. Zonder daarmede de overigen tekort te willen doen, noemen we in het bijzonder H. G. Frentzen als de rijke oom uit Brazilië, die heel goed spel te genieten gaf en ook als re gisseur knap werk leverde. En verder waren er nog diverse „attrac ties" alle beoogende het batig saldo op te voeren, zooals een verloting, een vooraan zicht van het clubgebouw, dat raisön van idem zooveel met steentjes beplakt moest worden, etc. Natuurlijk werd van de heeren nog een extra-bijdrage gevorderd ;korlom op alle mogelijke manieren werd er geld ..gemaakt", hetgeen aan dames voor de zooveelstc maal bleek goed toevertrouwd te zijn. Niettemin, het was er gezellig en het be stuur kon dan ook evenals de aanwezigen met genoegen op dezen avond terugzien. BIJZONDERE VRIJWILLIGE LANDSTORM Zaterdag j.l. werd door de afdeelingen der B. Y. L. van Leiden en omstreken de laatste gemeenschappelijke schietoefening met scherp te Katwijk gehouden. De zilveren wisselkrans van hel detache ment Leiden, welke het vorigen jaar door de Afd. Noordwijk was gewonnen, moest deze afd. afstaan aan de Afd. Lisse, welke de grootste deelname aan de oefeningen in den afgeloopen zomer heeft geleverd, dank zij den grooten ijver en goeden invloed van den nieuwen leider dezer Afdeeling, de res. luitenant J. Dekker (e Lisse, die deze Afd. nieuw leven heeft weten in te blazen. Ingevolge instructie van den Inspecteur der B. V. L., worden de schutters, naar ge lang van hunne bekwaamheid in het schie ten, in verschillende groepen ingedeeld. De groep A. of Koningsschutters kon door niemand bereikt worden; in groep B. of Scherpschutters konden de volgende leden worden geplaatst: H. J. Lamers en J. Pee- Tenboom van Leiderdorp; H. Wassenaar en A. Wendt van Leiden; Th. Vink en J. Schel vis van Noordwijk en C. R. Segers van Lisse, aan wie -het brevet en de Scherp schutters-medaille zullen worden uitgereikt. De prijzen werden als volgt behaald: Broep B.- le prijs A. Wendt, Leiden; 2e pr. H .J Lamers, Leiderdorp3e pr. H. Was senaar, Leiden. Groep C.: le pr. A. P. C. J. Geerdes, Lisse; 2e pr. J. Bernard, Leiden; 3e pr. W. v. d. Berg, Noordwijk. Groep D.: le pr. G. v. Voorst Gzn., Lisse; 2e pr. A. Klinkenberg, Leiden; 3e pr. J. G. v. Woerden, Lisse. Nog niet in een groep ingedeelden: le pr. H. Vogelaar, Noordwijk; 2e pr. K. v. Peet, Leiden; 3e pr. P. v. Eeden, Leiden. LEIDSCHE BELASTiNGOPHA ATiDIENST» Genoemde dienst heeft in de afgeloopen maand aan den Rijksontvanger afgedragen een bedrag van f. 26.646.38. Het aantal leden bedraagt thans 3091. Woensdagavond 30 October a.s. om 8 uur hoopt ds. H. C. van den Brink, Gerefor meerd predikant te Zandvoort, die het be roep naar hier aannam, van zijn gemeente te Zandvoort afscheid te nemen. In aansluiting op ons berichtje van Vrijdagavond vernemen wij, dat de winkel- tentoonstelling voor Drankbestrijding, die gedurende de winkelweek door het „Leidsch Drankweer Comité" in het perceel Haar- lemmerstraat 263 gehouden wordt, een waar succes blijkt te zijn. Tot Zondagavond trok de ten bonstelling reeds circa 2000 be zoekers, die door de leden van het Comité rondgeleid werden, en wien uitgelegd werd, wat de verschillende grafieken beduiden De belangstelling strekte zich ook uit tot de achter den winkel gelegen lunchroom, waar de gezelligheid niet weinig verhoogd wordt door de gramofoonmuziek van de nieuwe Gilbertmaohine, welwillend afge staan door den heer Olivier, Groenesteeg 17. In de hoop, dat nog velen een bezoek zullen brengen, blijft de tentoonstelling, waarvan de toegang vrij is, tot en met 3 October geopend. Zaterdag is de leer L. uit de Rem- brandtstraat alhier op den Leiweg te Den Haag bekneld geraakt tusschen een tramwa gen van de Westlandsche Tramwegmij. en een autobus. De heer L. brak eenige rioben en kreeg ook eenige andere verwondingen en ontvellingen. Hij werd naar het R K. Zie kenhuis te 's-Gravenhage overgebracht. Gisteravond omstreeks kwart over elf is dc 23-jarige motorrijder C. S. van hier, toen hij met de twintigjarige mej. M. II. op den Hoogewoerd reed, geslipt. De motor rijder zelf kwam er goed af, doch zijn duo- passagiere liep eenige schaafwonden aan armen en beenen op en brak een duim. Zij werd bij dr. De Giaaf binnen gebracht en daar behandeld. De 31-jarige mej. J. v. d. P. d. W. heeft gisteravond omstreeks kwart over acht een teil kokend water over haar beenen gekregen. De E. H. D. die gewaarschuwd werd, verscheen spoedig aan de woning van mej. v. d. P. d. W. in de Vestestraat en nam haar ter behandeling van de brandwonden mede naar 'het Acad. Ziekenhuis. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vo rige maand (Sept.), ingelegd f398.736,27 en terugbetaald f282.171,61; 194 nieuwe inleggers zyn ingeschreven en 44 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 17.162 inleggers, inclu sief 625 deelnemers aan den Aihaaldienst, bedroeg einde September £7.046.844,95. In 2,500 posten is in deze maand door den Afhaaldienst f4.491,ontvangem. Ook de Ghr. Oranjevereniging zal wederom het feest van Leiden's ontzet op passende wijze vieren. Het feest heeft plaats in de groote zaal van Prediker, Woensdag avond om half acht. Ds. Thomas zal de feestrede uitspreken De leden woiden ver zocht vooral tijdig in de zaal aanwezig le zijn, want het zal naar men verwacht wel zeer vol loopen. Voor verdere hijzonder- heden zie men de advertentie voorkomend in dit blad. In de Stedelijke Werkinrichting waren opgenomen: Datum. Volw. pers. Kinderen Totaal 24 September 33 1 34 25 36 1 37 26 35 1 36 27 36 1 37 28 32 1 33 29 30 1 31 RECLAME. Dooien 30-60 eo 90 et. Tube 50 et. Bl| Apoth- cn Drogisten 8241 NED HERV KERK. Beroepen: Te Hilversum. H. J. Dijckmees- ter te IJmuiden; te Barneveld B. Batelaan te Utrecht. Aangenomen: Naar Hille^ersberg, H. W. Bloemhoff. te Warfhuizen. GEREF EERKEN. Beroepen: Te Stellendam. J. Snoey. cand. te Tinte bil Brielle; te Breda. B. Telder te Vianen. Bedankt: Voor Hoose'zandSappemeer, W. J. Smidt, te Dwingelo. DUITSCHLAND. Dr. Schacht herbenoemd Rapport over de sporen Uitsluiting. In de zitting van den algemeenen raad der Rijksbank, is de president dr. Schacht met algemeene stemmen voor een nieuwen termijn van 4 jaren herkozen. Om de wet telijk voorgeschreven bevestiging door den rijkspresident is verzocht. Het „Berl. TagebL" publiceert een uit treksel uit het rapport der onderzoekings commissie voor de rijksspoorwegen. Volgens dit rapport is het aantal ontspo ringen van 356 in 1913 tot gemiddeld 4i3 in de laatste jaren gestegen. Het aantal botsingen is van 308 tot 222 verminderd. De oorzaken van alle ontsporingen en botsingen samengenomen waren in 1913 voor 41/» pel „gebreken in den bovenbouw" van den weg. Van 19251928 werden die ongelukken gemiddeld voor 12,8 pet. door die gebreken veroorzaakt. ..Gebreken aan rijtuigen" waren in 1913 vóór 11,4 pet. de oorzaak van ontsporingen en botsingen. (Gomidddld in 1925'28: 16 pet.). Uitdrukkelijk stelt de commissie vast, dat het personeel in het algemeen tot aan de grens van zijn preslalicvermogen dienst dcet. Zij verlangt een herziening der voor schriften betreffenden den duur van den dienst. De commissie adviseert tot onderzoek, of de constructieve ontwikkeling van locomo tieven en wagens in een juisle verhouding tot den bovenbouw van den weg en tot de constructie van de rails slaat. Op de signalen wordt eveneens kritiek uitgeoefend. De talrijke auto-ongelukken op overwe gen hebben de commissie de overtuiging bij gebracht, dat op vele overwegen het over zicht over den weg te wenschen overlaat, of geheel ontbreekt. Een laatste poging van burgemeester van München-Gladbach en R'heydt om dc uitsluiting van 45.000 textielarbeiders te voorkomen, is mislukt. Heden zuilen thans alle bedrijven der textielindustrie aldaar stopgezet worden. ENGELAND. De nieuwe Lord-Mayor van Londen. Tot Lord-Mayor van Londen is gekozen sir John Kynaston Studd. Zijn echtgenoote is een Russische prinses, dochter van wijlen Prins Paul Lieven. SPANJE. Weer een complot ontdekt? Onder voorbehoud wordt melding gemaakt i van een telegram aan het „Journal" uit San I Sebastian ,dat als volgt luidt: Bij hot onderhoud, dat de koning van Spanje met Primo de Rivera had tjjdens I de reis van Irun (Fransch-Spaansche grens) naar San Sebastian, werden do uiterst stren ge politiemaatregelen besproken, die zouden worden genomen in verband met de ontdek king van een nieuw omvangrijk complot te gen het huidig regime in Spanje. Het ge meentebestuur van Pamplona, dat zijn ont slag had genomen in verband met de wjjze, waarop de regeering zjjn autonome rechten iiad aangetast, is gisteren door een nieuw gemeentebestuur vervangen. De ontevreden heid der bevolking in Navarre (het geDied grenzende aan de Westelijke Pyreneeën) is zeer groot. ITALIË. De Italianiseering van Zuid- Tirol. In een buitengewone vergadering van de fascio van Bozen heeft de perfect van Bozen nieuwe maatregelen voor de volko men Italianiseering van Zuid-Tirol aange kondigd. Zoo zou de Duitsche geestelijkheid in het land onder scherpere controle wor den geplaatst en in koopmansbedrijven het aantal buitenlandscho employé's niet meer dan 10 pCt. mogen bedragen. Van do 95 burgemeesters van de gemeenten in de pro vincie Bozen zullen in de eerstvogende maanden niet minder dan 35 door anderen worden vervangen. GRIEKENLAND. De reis van Venizelos. Venizelos heefl te Parijs nog een nieuwe conferentie met Marinkowilsj gehad en is daarna naar Londen vertrokken. POLEN. Zaleski bindt in Minister Zaleski heeft naar aanleiding van de jongste uitlatingen en het protest dor Duitsche persvertegenwoordigers te War schau eei\ nadere verklaring gegeven, waar in hij zegt, dat hij bij zijn uitlalmgen slechts gedacht heelt aan een bepaald deel van de Duitsche pers, dat steeds ongunstige berich ten over Polen bad en ook zijn rede te Genève weer in een valsch licht heeft ge steld. Echter had hij ook den indruk, dat in den laatsten tijd ook die Duitsche bladen, welke zich tot nu toe tot een zakelijke bericht geving haddon bepaald, een andere gedrags lijn zijn gaan volgen. Zaleski somt verschillende onjuiste of ten dentieuze berichten op, die in de laatste maanden in de Duitsche pers zijn versche nen. Tenslotte noodigt hij zoowel de Duitsche als de Poolsche pers uit om de betrekkin gen tusschen beide landen niet slechter te maken door onjuiste berichtgeving, doch integendeel er aan mede te werken om deze betrekkingen te verbeteren. RUSLAND. Amerikaansche ingenieurs, De sovjet-Russische kolentrust heeft Ame rikaansche ingenieurs in dienst genomen, die plannen zullen moeten ontwerpen voor het ontginnen van nieuwe kolenmijnen nabij Moskon in het district Bobrikowsk. Br zul len vijf mjjnen worden ontgonnen, die elk, naar men verwacht, 660.000 ton per jaar zullen opbrengen. Heden zullen de werk zaamheden beginnen onder leiding van Ame rikaansche en Russische ingenieurs. RECLAME. Tegemoetkomend aan het ver zoek van vele alleenwonenden en kleine gezinnen, besloten wij van nu af aan voor één ingezon den bon een aquarel-illustratie voor ons Jubileum Album „Hollandsche Molens" door Ir. A. Ten Bruggencate be schikbaar te stellen. 8276 DE DUITSCHE KABINETSRAAD. BERLIJN, 1 Oct. (V.-D.) Hedenmiddag komt het Rijkskabinet onder voorzitterschap van den Rijkskanselier bijeen tot het houden van een zitting, die in hoofdzaak aan bui tenlandsche politieke kwesties gewijd zal zijn. Staatssecretaris Yon Schubert zal in plaats van Dr. Stresemann, die nog steeds ongesteld is, rapport uitbrengen over de ge beurtenissen van Genève, In verband met de Amerikaansche nota zal zeer waarschijn- ijk de algemeene buitenlandsche politieke toestand onder oogen gezien worden. In het bijzonder zal het Kabinet zich bezighouden met de vaststelling der buitenlandsche po-» litieke richtlijnen zulks met het oog op de op Dinsdag a.s. bepaalde bijeenkomst van de Rijksdagcommissie voor Buitenlandsche politieke aangelegenheden. Woensdag z dan de voorlichting van de Minister-* Presidenten der Duitsche landen plaats héb ben. DE AMERIKAANSCHE NOTA. NEW-YORK. 1 Ocet. (Reuter). Ofschoon de meeste bladen, zonder onderscheid van. partij, Kellogg's nota goedkeuren, neemt er niet een het standpunt in dergenen die ijveren voor een groote vloot, en die' zeggen dat thans een wedloop wordt ingeluid in. het bouwen van kleine kruisers teneinde Europa's aandacht le vestigen op Amerika'a voorstellen voor vlootbeperking. The World zegt dat het Enge'lsch-Fransch accoord een voudig het vervolg is op de mislukking der conferetnie van Washington. The Newyorfc Sun zegt. dat het antwoord door Washing ton aan Parijs en Londen gegeven, niet kaji worden misverstaan. The Baltimore Sua merkt met voldoening op dat <fc nota niet in schc-Tpe bewoordingen is gesteld maar dat zij niettemin een harde slag is voor hen die willen pogen de zaken welke de welvaart dor geheele wereld raken, te behandelen met geheimzinnigheid en sluwe berekening. Dit zal zoowel door het volk der Ver. Staten als door dat van Engeland worden gewaardeerd, STAKING TS HAMBURG. HAMBURG. 1 Oct. (V.D.) De arbeid op de scheepswerven is hedenmorgen door de werfa-rbeiders niet hervat. Het stakings ka rooi is algemeen opgevolgd. Het aantal stakers bedraagt ongeveer 50.000. LUCHTSCHEPEN VOOR DE AMERIKAANSCHE MARINE. WASHINGTON, 30 Sept. (Reuter). Een contract is in voorbereiding voor het bou wen van twee bestuurbare luchtschepen voor de marine, elk van een inhoud van zes en een half milliocn kubieken voet, met de Goodyear Zeppelin Company (e Akren in Ohio. De maatschappij vraagt voor het ont werpen en conslrueeren der luchtschepen 7.950.000 dollar. CHAMBERLAIN's REIS. SAN PEDRO (Cajifbrnié), 1 Oct. (Reu ter). Sir Austen Chamberlain is hier giste ren aan boord van de mailboot „President Adaras" aangekomen Het schip werd geëscorteerd door vier Amerikaansche torpedo jagers uit eerbied voor den Britschen minister van buiten landsche zaken. SPOORWEGONGELUKKEN. KAISERSLAUTERN, 1 Oct. (V.D.) He denmorgen te halfzes is bij het station Kaiserslautern een personentrein in bot sing gekomen met. een leegen trein. De tweede wagen van den personentrein werd in den eersten wagen gedrukt. Tot nu toe zijn er een doode, twee zwaar en zes licht gewonden. Naar de oorzaak van het pngeval wordt een onderzoek ingesteld. PARIJS, 1 Octo. (V.D.) Naar uit Gibral tar gemeld wordt heeft Zondagochtend bij Cordova een botsing plaats gehad tusschen twee sneltreinen. Drie personen werden ge dood en 15 anderen zwaar gewond. Gister avond laat waren noch de reizigers, noch de voor Gibraltar bestemde post op de plaats van bestemming aangekomen. 2-1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2