n nteuuie Japon B. DE KONING Beste Dekens Gedurende de Winkelweek één gulden reductie 69ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 28 September 1928 Derde Blad No. 21026 UIT DE OMSTREKEN. firn Qin#£t>cfte> 0un£on Sand Eerst kijkenl Het Leidsche Wollen Dekenhuis AALSMEER. Terwgl de familie B., in de Seringen- straat des avonds naar de radio zat te luis teren, gooiden baldadige lieden twee stee» »en door de ruiten. Ze kwamen tegen het toestel aan en beschadigden dit eenigszins. De huisgenooten, hoewel erg ontdaan, ble ken gelukkig geen letsel te hebben opge- loopen. Van het gebeurde werd kennis ge- gever aan de politie. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan der Chr. Schoolvereeniging alhier, zal cp een nader te bepalen dag in October het volgende programma door de oud-leerlingen aan het bestuur der vereeniging worden aan geboden. Den schoolkinderen zal in de C. a- Veiling een feestje bereid worden; des na middags een samenkomst der oud-leerlingen van 1316 jaar; des avonds een feestver- gadering. Een collecte zal worden gehouden ter bereiking van het doeL Het badhuis alhier der vereeniging V. I. B. A. is in het afgeloopen seizoen door ruim 15.000 badgasten bezocht. Het big kt dus wel, dat met deze inrichting in een groote behoefte wordt voorzien. HAARLEMMERMEER. De rijksveldwachter W. Brugn zal worden overgeplaatst van Hoofddorp naar Petten (N.-H.). Bp de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een rozenkas voor rekening van dei heer M, van den Heuvel aan den Slot er- weg, werd het werk gegund aan den laag st» inschrijver B. Jonker te Nieuw-Ven nep voor f.2650. Bij de gehouden aanbesteding van drie aaneengebouwde woonhuizen aan aen Aker- dijk alhier voor rekening van den heer H. Koningsman, werd het laagst ingeschreven door den heer J. Bakker te Hoofddorp voor de som van f. 5630, aan wien het werk werd gegund. Nabij den Sloterweg "in Haarlemmer meer werd langs den kant van den weg wed6r een rijwiel gevonden. De fiets, die vermoedelijk van diefstal afkomstig was, wero bjj de politie gebracht, die een onder zoek instelt. Dat de bedrijvigheid met de bieten campagne in den Haarlemmermeerpolder weder daar en het rooien der bieten in vol len gang is, moge hieruit blijken dat de ge- heele vloot van schepen, waarmede in de Hoofdvaart bij de geniesluis ligplaats was gekozen, reeds vertrokken is om in de ver schillende deelen van dezen polder te gaan laden. De eerste met bieten beladen sche pen zijn de schutsluis bij Aalsmeer gepas seerd. HILLEGOM. Het bouwen van een winkel en woon huis met kantoor en werkplaats aan de Hoofdstraat voor rekening van den heer J. C. Christoffelsen is opgedragen aan de firma Vergunst, Daudey en Co. te Lisse. LISSE. Pluimveevereeninina. Woensdagavond we»rd door de Pluimvee- en Konijnensportvereeniging alhier een vergadering gehouden met het doel een tentoonsteliingsbestuur samen te stellen. Na opening door den voorzitter en het voorlezen der notulen van de vorige ver gadering, werd de aandacht der aanwezi gen gevestigd op het feit dat de heer Krom- dijk 10 jaar als lid der vereeniging zijn werkzaamheden had volbracht. Hen werd toegewenscht dat hij zijn 25-jarig jubi leum nog zou vieren en een voorstel van den voorzitter om hem als eerelid te be noemen, werd met een luid applaus be groet. Het tentoonsteUingsbestuur werd als yolgt samengesteld: W. Daudey, voorzit ter, K. Bouma, secr.-penn., C. de Graaf, P. Buurman, A. Pollée, J. C. van Ruiten, A. H. Ruigerok, Jac. v. Zeist, C. Horsman, J. Schrier, M. J. Dol, L. Enthoven, J. W. iWolters en J. v. d. Lane. Lisse zal zeker dit jaar niet achteraair komen, daar de tentoonstelling belooft iets bijzonders te worden. Besloten werd dat de veilingen 8 Oct. weer zullen aanvangen. Na nog eenige besprekingen werden di verse pracht-exemplaren verloot en daar na dankte de voorzitter voor de trouwe opkomst. RECLAME. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE ERKENDE ^^RIJWIELHANDELAREN 3Ö09 Kinderfeesten. Woensdag hadden alhier de kinderspelen plaats op het terrein van de harddraverij- vereeniging. Het weer was schitterend. Des morgens te 9 uur werden van allo scho len circa 1700 kinderen opgesteld op het parkeerterrein van Hobaho. De muziekver- eenigine „rrou moet blycken" stelde zich aan de spits, en onder het spelen van een vroolijke marsch, werd er opgemarcheerd naar genoemd terrein. Daar werden door de drie eerste klassen van de verschillende scholen, kinderspelen uitgevoerd en kregeD ze allen versnaperingen. Ieder kreeg een prijsje, de prijswinners, welke we om het groote aantal niet zullen noemen, kregen een extra prijs Des namiddags werd dezelfde rondgang weer gemaakt met alle kinderen en nu kwamen aan de beurt de kinderen van de 4de tot en met de 9e klasse. Ook hiervoor was groote belangstelling. Om de verschillende spelen werd door de omstanders hartelijk gelachen. Een en an der gaf een vroolijke stemming. De vrien delijke najaarszon bescheen een bonte mengeling van kleuren. Opgewekt en op getogen gingen allen huiswaarts, overge lukkig met hun prijsje. De kinderen op de bewaarscholen werden ook niet vergeten. Wel waren deze kleu ters te kl^in voor een spel met wedstrijd, maar ze werden allen onthaald op versna peringen. Aan het einde werden door den voorz. den heer Matthijs, de prijzen uitge reikt. In het bijzonder werd doorhem dank gebracht aan de Gebr Vreeburg voor het. afstaan van hun terrein, en aan de hard- draverij-vereeniging, voor het gebruik van de versierde renbaan. Ook do muziekve.r- eenigingen werden niet vergeten, en even min de hecren Strik, Wan sink en Donk, voor de ontzaglijk groote taak die ze ver vuld hebben. Halve nachten moesten wor den besteed, om alles in zoo'n torten tijd voor elkaar te brengen. De eerste gezamenlijke kinderfeesten mogen schitterend geslaagd heeten. Thans ligt het. in de bedoeling een permanente commissie t.e benoemen, om telkenjare een kinderfeest te organiseerenja er zijn zelfs al verschillende stemmen opgegaan, om dit uit ie breiden met volksfeesten. De harddraverijen. Onder begunstiging van prachtig herfst weer met een mooie droge baan, hadden alhier de beide harddraverijen plaats van de vereeniging Lisse en Omstreken. De belangstelling was ongekend groot. Des morgens waren ingeschreven: ,,Piet Hein" van J. Deutekom te Zuid-Schalk wijk; „Qui Vive 5", van den heer D. de Vlieger, te Haarlemmermeer; „Quanna Sec.", van den heer J. C. Braakman te Haarlem; „Sara", van den heer Th. de Lange, te Katwijk; ,,0 Axel", van den heer H. de Mol, te Zegwaart en Ro ll ask a" van den heer N. van Leeuwen te Wassenaar. De eerste prijs f. 150, werd gewonnen door „Quanna Sec". „Piet Hein" verwierf clen 2den prijs, f. 100, terwijl ,,0 Axel" den 3den prijs f. 50 behaalde. Deze draverij had plaats met handicap, en was uitslui tend voor paarden die op de lange of korte baan hoogstens f. 1000 in totaal hebben ge wonnen. Voor de namiddagdra\erij waren inge schreven en opgekomen; „Sahara G", van D. de Vlieger, te Haarlemmermeer; ,,Quim perlé" van W Scholte te Alkmaar; „Mary Magowan" van Th. Smit te Alkmaar; Maggy Henny" van J. M. Schoon te Me- demblik; „Bretteur" van D. de Vlieger te Haarlmeer: „Oplooper", van N. van Leeuwen te Wassenaar; „Princes Olga" van D. de Vlieger, Haarl.meer; „Lady Chimes", van J. C. Braakman te Haarlem; „Silent Nancy", van Th. Smit te Alkmaar; Janet Harvester", van Stal C te Wasse naar; „Maria 5", van N. van Leeuwen te Wassenaar; „Miss Zelda Peter", van S. v. d. Oord te Haarl.meer en „Mali B", van K. G. v. d. Veen, te Hardegarijp. Deze draverij had ook plaat met handi cap, de langste afstand was 320 Meter, en de kortste 290 Meter. De eerste prijs f. 400 (305 Meter) werd overwonnen door „Maggy Henri; 2de prijs f. 200 (315 Meter), door „Mali B"3de prijs f. 100 (305 Meter), door „.Janet Harvester" en de troostprijs door „Miss Zelda Peter" f. 50 (320 Meter). De draverij had deze keer een vlot ver loop. Klokke 6 uur was het pleit beslist. Ook was eeD andere regeling toegepast. Steeds na een omloop had een nieuwe ver loting plaats. Daar dit de eerste keer was, dat deze regeling was toegepast, bestond er onder het publiek nog al eenige onzeker heid over de paarden die elkaar moesten bekampen. Na afloop stroomden de bezoekers naar het terrein van het. „Kermesse d'été", waar een ieder zich naar hartelust kon vermaken. Het aantal verkochte kaarten is ons nog niet bekend, maar we voorspellen dat dit wel een respectabel aantal zal zijn. Ten overstaan van den alhier geves- tigden notaris A. van Pelt, had de afslag plaats van een perceel tuingrond met de zich daarop bevindende blo emboli en schuur gelegen en staande nabij de Julian ast-raat, groot 86.80 aren. Het perceel was in bod gezet op f. 5200. en werd op f. 200 afge mijnd door den heer L. Boot, alhier NOOPDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren; Agnes Maria, d. van J. Slats en A A. Steenvoorden. Paulus, z. van P. Barnhoorn en G Oussoren. Arie, z. van S Klinkenberg en L. Duindam. Cornelia Apolonia, d van J. M. Does en W. Smit. Petronella Hendrica, d. van A. Meijer en G. P de Haas. Clara Maria, d van C. J. Heemskerk en A. C Smits. Maartje Ja- coba, d. van Jac. van Steijn en A. van der Haas. Ondertrouwd: Maarten Kloos 39 j., ge scheiden van A. W. Guijt en Basliaanlje van Gameren 24 j. Dirk van Bekkum 29 j., te Utrecht en Willemien Willebrands 31 j. Antonius Goedemans 28 j., te Schiedam en Alida Maria Rietmeijer 23 j., te Noord- wijk. Aaldrik Hundt en Lammerdina Hu- gina Bolhuis. Hendricus Geul 50 j., te Schiedam, wednr. van J. Schippers en Al berta Catharina van der Weijden 43 j., wed. van E. J. Selbach. Leendert Jan van Oosten 23 j., en Johanna Maria Kieuwen- huizen 25 j. Cornells van Beelen 23 j., te Noordwijk en Geertruida de Mooij 24 j., te Rijnsburg. Maarten Hazenoot 29 j. en Clara van der Luijt 23 j. Getrouwd Th. J. Kruijt 24 j., te Leiden en J J. van Beelen 22 j. Overleden: te Leiden: Elisabeth van "Vlijmen 51 j., gehuwd met A. Rietvink. Johannes Hendrikus Rasser 3 j., zoon van M. J. Rasser en J Koek te Leiderdorp. Gevestigd. J. M. Koemans van Laren, Boerenburgweg 32. S. L. Woudenberg, kruideniersbediende van Utrecht, Voor straat 52 P. van der Put. bloemistknecht van Noordwijkerhout. Zandvoortschestraat 26. J. M. van Benthcm, religieuse van Heylhuyzen. Pickéweg 16. J. M. C. van Oordt van Rotterdam, Pr. Hendrikstraat 4. K J. Slagtveld, dienstbode van Zeist, Kabeljouwsteeg 1. Th. den Elzen en fam., arbeider van Noordwijkerhout, Douzasiraat 20. C A Segers van 's Bosch. Bronck- horststraat 42 Vertrokken- Wed. J. Ilondsmerk-van Delft naar Den Haag. Corn Houtmanstraat 60. B. M Hoogendoorn. boekdrukker naar Rotterdam, Wijnstraat 13. H. van Dijk, dienstbode naar Harderwijk, Wees huis. Jac Passchier naar Noordwijker hout, Gooweg ,.An-Ko". H. J. de Groot naar Voorschoten, pensionaat O. L. V. v. Lcurdes. H. Ch. Rennefeld, loodgieters- knecht naar Amsterdam. Nieuwe Looyers- slraat 601 J. M .F. Andreoli, religieuse naar Mook. R.K Kweekschool. J. J. van Beelen (geh met Kruijt) naar Leiden, Zoe- tenvoudsche Singel 75. W. Hoogstraten, chauffeur naar Zeist, Voorheuvel 39. M. A. van Aken, ober-kellner naar Venlo, Ha melstraat 3 G. J. van Veen, bouwk. tee kenaar naar Noordwijkerhout, Kerkweg 113. Wat in het vat zit verzuurt niet In den zomer van 1927 werd een kamer- verhuurster vereerd met het. bezoek van een gast, die na een verblijf van circa 14 dagen zender betaling vertrok. Inmiddels werd hg gesignaleerd. Op het politiebureau te Haar lem kwam Woensdagavond een persoon om inlichtingen. De dienstdoende rechercheur herkende hem als den gesignaleerde. De aanhouding volgde en hij werd op transport gesteld naar Noordwijk. Alhier werd hjj herkend en na te zgu verhoord weder op vrge voeten gesteld. Bg de politie werd als gevonden aan geven een rijwiel, waarvan de eigenaar on bekend is. Gevonden voorwerpen: 1 portemonnaie met inhoud, 2 broches, 1 heerenrgwiel en 1 damesrijwiel. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen worden verstrekt aan het poli tiebureau te Noordwiift-B innen, uitsluitend des Zaterdags van 12^1 uur namiddag. OEGSTGEEST. In de Raadzaal van het Gemeentehuis is het Comité „Oud Oegstgeesl" bijeenge komen tot afhandeling van de zaken, de tentoonstelling betreffende. Bij de'ze gelegenheid memoreerde de heer Donk het aangenaam samenwerken en bracht allen dank voor de verleende belan- gelooze medewerking, inzonderheid aan den concierge van het gemeentehuis, mej. Krijger die telkens bij het veelvuldig gebruik maken van de Raadzaal, deze keurig ver zorgde. Het financieel verslag luidde zeer gunstig, dank zij het groote bezoek aan de tentoon stelling. Men verzocht ons ook nogmaals allen, die tijdelijk hunne* foto's enz. afstonden, harte lijk dank te brengen, waarbij mede de aan dacht werd gevestigd op de groote bereid vaardigheid van dr. van Overvoorde en rar. dr. Terburgl resp. Archivaris en Adj. Archi varis der gemeente Leiden, om stukken, voor de tentoonstelling af te staan. Ten dienste van het Gemeente Archief werden schenkingen gedaan van foto's door: Mevr. de Wed. Kortekaas, Mei. Rielmeyer, en de heeren: W. F. de Rooij, N. J. Schone- veld en A. Koelman. SASSENHEIM. Bevestiging en intrede Ds. Boeijnga te Haarlem. Dinsdagavond is ds. A. M. Boeijinga, gekomen van hier. door ds. J. W. Siertsema bevestigd als predikant der Gereformeerde Kerk te Haarlem. De bevestiger had tot tekst woord gekozen Lucas 5 10. laatste ge deelte: ..En Jezus zeide tot Simon: Vrees ïiiet; van nu aan zult pij menschen vangen" Gisteravond deed ds. Boeijinga in de Kloppersingel Kerk aldaar zijn intrede. Na een herinnering aan zijn voorganger, RECLAME. DEN HAAG, ROTTERDAM, Alléén Hofweg 6. Hoogstr. hoek Spui. 7980 ds. K. J. Kreraer, die wegens langdurige ongesteldheid zijn nauw begonnen ambts bediening heeft moeten neerleggen, deelde spreker mede, dat hij tot tekst gekozen had 1 Tim. 6 vers 12: „Strijd den goeden strijd des Geloofs, grijp naar het eeuwige leven, tot hetwelk gij ook geroepen zijt en de goede belijdenis beleden hebt voor vele getuigen." Spreker getuigde in den breede van de noodzakelijkheid van den geloofsstrijd voor den Christen (wij leven in het Davidische tijdperk) en trad daarna, voortgaande, in een nadere ontvouwing van zijn tekst woorden, waarbij hij gelegenheid had op te merken, dat de wereld in onze dagen haar strijd op schrikbarende wijze wint, welks overwinning aan het einde echter zal blij ken slechts schijn te zijn geweest Spreker beëindigde zijn predicatie met de gebruikelijke toespraken, die door ds. J. W. i Siertsema van Haarlem namens de ge- meente en door ds. N. Diemer van Vijfhui zen, namens de classis werden beantwoord. Op verzoek van ds. Diemer, zong de ge meente haar nieuwen leeraar de zegenbede toe uit Psalm 134. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Frederika Wilhel- miDa, D. v. P. Luijk en E. M. Verblauw. Willem Jan Georg, Z. v. W. Verhoog en E. G. Meijer. Jan, Z. v. E. Dijkstra en P. Jouwsma. OverledenCornelia Alida Waasdorp. 1 m., D. v. A Waasdorp en C. J. Rewijk (overl.) Ondertrouwd: Cornelis Staring, 25 j. en Aaltje Verbree 25 j. Gevestigd: Mej. A. Verbree, Hoofdst. 63, van Voorhout. Vertrokken: A. M. Boeijenga en gezin, Julianalaan 8, n. Haarlem. N. A. Co- lijn geb. Bergman, Teijlingerlaan 33, n. Wassenaar. Mej. J. van der Voet, van Menneweg 2, n. Leiden. Mej. G. de Vos, v. Hoofdstraat 51, n. Lisse. H. van Bakkum, van v. Heemstrastraat 32, n. Leiden. Mej. C. A. M. van der Voort, van Hoofdstraat 23, n. Voorschoten. P. Th. van. Werkhoven en gezin, van Char- bonlaan 16, n. Oegstgeest. Do chauffeur van een vrachtauto wilde nabij de Klinkenbergerbrug draaien en deed dat juist toen de tram in aantocht was. Met een flinke vaart reed hij nu op de pas aangelegde verbreeding van den weg en de wagen zakte tot aan de assen in het zand. Het achtergedeelte van de auto stak nog over de trambaan. De machinist kon door krachtig remmen nog zoo tijdig stop pen, dat de auto maar even geraakt werd. Het duurde geruimen tijd eer de auto uitge graven was en de baan weer vrij was. De tram had ongeveer 40 minuten vertraging. Bij het nemen van een bocht slipte in de Kerklaan een rijwiel, bestuurd door een jeugdigen melkhandelaar, waarop een bu9 met 40 liter melk. Alle melk ging verloren. VOORSCHOTEN. Door het breken van de voorvork van zijn rijwiel kwam gisteren de heer Dr. W. S. te vallen. Dr. S. moest zich onmiddellijk onder geneeskundige1 behandeling stellen. Gistermiddag zou een zoontje van den heer P. J. IJ. op een rijdenden tramwagen springen. Hij kwam fe vallen en moest naar huis worden gebracht. De inmiddels inge roepen geneeskundige hulp constateerde e'en lichte hersenschudding. Ten overstaan van Notaris W. H. Hoogenstraaten had in het ..Wapen van Voorschoten" de verkooping plaats van twee landhuizen met erven aan den Veurscheweg alhier. Perce'el 45 f. in bod gebracht op f. 5700. Kooper de heer P. Koot, te Voorschoten. Perceel 45 g. in bod gebracht op f. 6100. Kooper de heer J. P. v. Andel. te 's-Graven- have. WASSENAAR. Autodief aangehouden. Dezer dagen vervoegde zich bij de fami lie, K. aan de Raaphorstlaan een automo bilist, die wat eten en drinken vroeg voor hem, zijn vrouw en een kindje. Juffr. K. verstrekte brood en koffie, maaT vond het vreemd, dat zij, toen het gezelschap ver trok, geen bedankje kreeg. Zij meende dc politie van een en ander op de hoogte te moeten stelleD en deze vond hierin aanlei ding een verder onderzoek in te stellen. Na eenig speuren ontdekte de veldwachter Van deT K. het drietal en de auto bij de garage van den heer G. aan den Rijks straatweg Hier was de automobilist, een zekere B. afkomstig uit Lübeck, onderhan delingen begonnen over den verkoop van de auto. De veldwachter stelde een onder zoek in naar 's mans papieren. Hij bezat echter geen pas en de inhoud van enkele papieren, op de auto betrekking hebbende, klopten Diet met 's mans opgave. Dit was een reden om den man te arresteeren en de auto in beslag te nemen. Bij informatie in Lübeck bleek weldra, dat de wagen ontvreemd was en eveneens, dat de man er 4 maanden gevangenisstraf te goed had. Hij werd derhalve in arrest gehouden en is later naar Den Haag overgebracht. De vrouw en het kind zijn inmiddels weder over de grens gebracht. ZOETERWOUDE. De Oranjefeesten. Woensdagmorgen zijn alhier de feestelijk heden der Wilhelmina-Vereeniging aan don Hooge Rijndijk begonnen. Begunstigd door prachtig weer trok men van het feestterrein in optocht met 400 kinderen, met muziek voorop naar de woning van den burgemees ter, alwaar de kinderen nadat de burge meester met een korte rede was toegesproken door den voorzitter eenige Vaderlandsch© liederen zongen. Door mevrouw Wap Verver wérden de kinderen onthaald od een ver- stapering, waarna weer werd vertrokken naar het feestterrein, alwaar met de kinder spelen werd begonnen. Met Blokjesrapen voor jongens van 6 jaar. werd de 1ste prijs gewonnen door Arie ZaaJ. 2de Jan Heems kerk, 3de Jan Gersen, 4de Piet van der Poel. RECLAME. 8033 Maar koopt U het GOEDKOOPSTE in OPGERICHT 1875 Haarl.str. h. Donkersteeg 24-6 Op vertoon dezer advertentie bij aan koop van een Deken f. 10.— of hooger In al onze Etalages vindt U iederen dag een bijzonder artikel ver beneden de waarde geprijsd. G3 Vlaggetje steken: l9te prijs: Jan Ammer- laan, 2de Engel Turk, 3de Hugo Berk. 4de Adriaan Slingerland. Zakloopen: lste pr.: J. v. d. Hoeven, 2de J. van Diemen, 3de G. v. den Berg. Zakloopen voor grooteren: lste Dr.: J. van Kampen, 2de Piet Ramaker, 3de Jan de Munnik. Hardloopen: lste pr.: K. Romijn, 2de P. Spierenburg, 3de Arie Bc-Tk. Estafette loopen: lste J. Spierenburg. F, Zandbergen, Cor Romijn en F. v. d. Krogt;' 2de A. Zwetsloot, P. v. d. Ven. H. van Vel-» sen en F. van der Poel. Blokjesrapen voor Meisjes: 1. J. van Vel- zen, 2. J. van Galen, 3. M. v. Diemen, 4. A. Berk. Vlaggetje steken: voor meisjes: 1. C. v. Velzen, 2. B. C. Amie, 3. L. Vermoon, 4. D. van Mil. Balletje ckvagen: 1. A. van Zon. 2. J. Kui* lenberg. 3. G. Hoogervorst. Muiltje loopen: C. Vink, 2. M. Kaplein, 3. P. v. Velzen. Naar den trein: 1. C. v. d. Akker, 2. A. v. d. Valk, 3. M. Wassing. Des namiddags kreeg men de ringrijderij* met fietsen voor heeren en dames, waarvoor zich niet minder dan 9 jongelui hadden aangemeld. Voor de mooist versierde rijwie len. waren eveneens prijzen beschikbaar gesteld. De lste prijs werd toegekend aan: mej. J. van der Poel. 2de mej. M. Dolle. 3de mej. Geertrui van Drune, 4de' mej. D. ZweU sloot. Met ringrijden werden de prijzen gewon nen door den heer N. Captein. 2. mej. M. Dolle, 3. mej. G. Zwetsloot. 4. mej. D. van Diemen, 5. mej. A. Captein. Na de uitdeeling der prijzen door den voor zitter bleef men nog tot diep in den nacht op 't veld, waar de hosvlonder en draaimolen, niet weinig genot verschaften. Te ongeveer 10 uur Donderdagmorgen begon de ringrijderij met versierde til bury's, welke eerst aan ean keuring wer den onderworpen. Deze had tot uitslag: lste prijs S. Smit eD Jo de Groot; 2de pr., G. v. Vliet en S. v. d. Stoel; 3de pr. X, H. v. Teylingen en Cor van Teylingen. De verdere resultaten van dezen dag waren Ringsteken: G. de Groot en Cor de Groot) lste prijs; A Roos en A. Vergeer 2de pr. J. N. v. d. Poel en Cor Kaptein 3de pr. Mastklimmen: lste pr. A. Amsterdam; 2de C. Amsterdam; 3de Jac. Wassink; 4de A. Slingerland. Sprietloopenlste pr. Cor Amsterdam; 2de A. Amsterdam; 3e Jac. Wassink; 4de A. v. d. Akker; 5de Nic. Zwaan. Touwtrekken; lste pr M. Bakker; 2de W. v. Diemen; 3de Th. v. d. Ven. Hardloopen voor paren: lste pr. C. v. Diemen en M. Tijssen2de C. Hart eve ld en N. v. Galen; 3de B. Harteveld en St. Coert; 4de D. v. d. Zon en A. Slingerland; 5de A. Amsterdam en M. Romijn. Des namiddags werd tc ruim 2 uur be gonnen met de opstelling van den optocht van versierde auto's en andere voertuigen. De uitslag luidde: Versierde auto's: lste pT. en eere-prijs aangeboden door mevr. Wap: A. C. Hen driks©; 2de pr. N. v. Diemen. Schoonste versiering: lste pr. 3 bloemen meisjes; 2de praalwagen, met. de Holland- sche Maagd (P. Uljee en and.); 3de Nico en Leni v. Diemen met 2 versierde fietsjes. Komische groep: lste pr. Nobile (v. Es en De Groot): 2de Chef v. Dongen met de slee (L. Belt); 3de Groep Indianen, P. v. d. Wgrf; 4de De Studentengroep; 5de Versierde wagen (B. de Jeu). Verder vermaakte men zich nog gerui men tijd in den draaimolen, zweefmolen en aüdere inrichtingen, terwi.il omstreeks 10 uur des avonds een ommegang met lam pions en muziek voorop werd gemaakt' langs den Rijndijk. failussfmfntfn. Vernietigd: Jan Edelman Arieszoon. zich noemende Edelman Schrik, boomkweeker te 7wam«t merdam.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 9