GOEDE OPLOSSINGEN. OPLOSSINGEN. RAADSELS. en de kleine poe» altijd vechten? is het moeder en kind, kent de moeder haar kind niet meer? Henk Bosboom, je mag gerust voortaan meedoen. Neelie en Marielje de Best, je schreef dat je goed kan zien dat het herfst wordt, maar ik vind dat men het niet alleen ziet, maar ook erg voelt. Aart van de Nadort, neen hoor het is nu heusch geen weer om naar de duinen te gaan om bramen te zoeken, je zou met een flink nat pak thuis komen. Willy de Neys. zeker was je prijsraadsel goed. ik heb je toch vermeld. Er waren 2 meisje bij. Anje en Eempien zijn meisjes. Ik hoop dat jullie 's morgens met goed droog weer staat te zingen en niet in een regenbui. Arie en Coba Koevoet is Jantje al weer beter? en heeft hij jullie niet aangestoken? Ik hoop dat hij (Jantje) met 3 October weer uit mag gaan. Ko Overduin je prijsraadsels kreeg ik nu pas. lees eens goed wat er in het begin der cottpsponden tie staat Henny Hulsbergen Henning nu zal ik in October weer prijsraadsels geven, want in Augustus hebben jullie er geen gehad toen waren zooveel kinderen uit in de vacantie. Henk Boom hoe lang heb je al orgelles? -studeer je flink iederen dag? Albert en Joop van Biezen bijna 100 brie ven had ik verleden week. dus geen kleinig heid en dan begrijp je vanzelf dat er ruim 90 telenrgestelden waren maar iedereen mopt maar zeggen: moed houden, ge duld hebben. Aagje van den Ham als je mij een brief zonder r hebt geschreven en ik die had ont vangen dan zou ik je natuurlijk vermeld hebben. Ik weet nu heusch niet meer uit mijn hoofd van wie die bijna 100 brieven alle maal waren. Het spijt mij erg voor jou. Annigje Spek is het een klein nichtje waar je tante over bent? Dit blaadje papier was net zoo goed als postpapier, daar ben ik net zoo goed mee tevreden. Frans en Martha Schimmel vriendelijk dank voor het kiekje van Martha, ik zal het bij de andere kieken der raadseljeugd in mijn album plakken. Janni en Leen Schenkcveld wie van de twee was er ziek? en wat scheelde er aan? ïk hoop dat je nu weer allebei geregeld mee kunt gaan doen. Jan en Corrie Rodenburg wat is dat voor een soort kinderkoor waar jullie nu voortaan naar loe gaan? en is er dan met Kerstmis eene uitvoering? Joolje de Wekker ik begrijp heel best waarom je graag wilt leeren om goed piano te spelen, dat is heel lief van je, want mu ziek kan eene heerlijke afleiding voor iemand zijn. Hoeveel broertjes en zusjes heb je? Jo Nagtegaal en Agatha Braat nu waren het gelukkig weer de brieven van de beide vriendinnen die uit het couvert kwamen. Jo is dus gelukkig weer gauw beter geweest en nu kunnen jullie weer samen naar 6chool gaan en van allerlei leeren voor de huishouding. Ga thari na van Egmond je hoor ik kom wel in Leiden op 3 October maar in zoo'n drukte en volte kan men niemand zien of herkennen en ik weet nu nog niet precies waar ik den optocht ga zien. Als ik later weer eens logeer in Leiden, dan zal ik het je vertellen. Sary Boorn ik merkte wel dat je een paar maal niet had geschreven. Nu weet ik dal je veel bent uitgewpest en bruiloft hebt gevierd en veel versies en liedjes moe9t leprori dus nu begriip ik er alles van. Bertus en Nelly Boom mochten jullie toen meerijden in de Irouwrijtuigen en reden jullie nog een eind om? Is dat dezelfde brui loft waar Sary Boom mij over schreef, heb ben jullie dpzelfde tante? Jo Tijsen je schreef nog zoo over: fijn in zee geweest en in de duinen bramen gezocht Maar daar zal de laatste dagen niet veel van hebben kunnen komen met dien regen en liet is al zooveel kouder geworden. Dat spelletje blaastrappen lijkt mij heel grappig. Heb je toen nog iets gewonnen met een van die spelletjes? Nelly van der Voet vond je het een reuze leuk werk die brief zonder r. Je hebt gelijk, als de zon schiint. dan is het nu buiten prachtig, die herfsttinten zijn zoo mooi, en. dan is het heerlijk gezond voor je om te gaan wandelen, je woont buiten, dus je bent in. e'ene goede omgeving. Behoef je nu heele- maal niet meer in je tent te liggen. Maartje en Coba Haasnoot ja hoor de katoe nen jurken kunnen nu wel opgeborgen wor den. die tijd is voorbij, want al schijnt de zon vroolijk, zooals vandaag (Woensdag) ge lukkig weer 't geval is. het is toch heel erg frisch al en is een wollen jurk welkom. Harm Wolthaus en Simon Leenheer aan jullie zal ik altijd maar samen antwoorden, omdat jullie zulke dikke vrienden samen zijn. Wel bedankt voor de kiek, die kan ik niet opplakken, zooals de anderen, en dus maar los in het album leggen. Neen, ik ben niet naar de Nenijto geweest. Betsie van Velzen dat adres met mijn naam als rebus om geen r te gebruiken, vond ik juist vreeselijk aardig en natuur lijk mocht je vader je helpen bij die teeke- ning, want dat behoort volstrekt niet tot het prijsraadsel, ik heb die teekening oolv bewaard. Annie Zaalberg ben jij maar alleen zon der broertjes of zusjes, dan begrijp ik best, dat je wel eens wat extra's krijgt, en heb je nu dat aardige postpapier met Roodkapje en de wolf gekregen omdat je briefjes aan mij schrijft. Staat er op ieder velletje weer wat anders? Jaantje Betram, ieder mag mij altijd schreven wat hij of zij wil. Ik antwoord niet op alles: lo. is daar geen plaats voor in de kinderkrant; 2o. begrijp ik heel best, dat my dikwijls dingen worden geschreven, waarop een antwoord niet door alle raen- Bchen die het „L. D." lezen behoeft go- lezen te worden. Het was een groot buiten waar ik in Zeeland logeerde, soms schreef ik buiten onder de boomen en soms in een prieel, en ook wel in huis. Geniet jij buiten nu ook van die mooie herfsttinten? Anje de Gelder, je stond als Antje, dus r.atuurljjk werd er niet gedacht, dat je een jongen was. Anje is immer9~~een Friescha naam, dus in HoHand niet zoo bekend. Was je zoo verschrikkelijk blij, dat je 1 Met el in de lucht sprong. Jo en Riekie Minnema, ja Maandag was het verschrikkelijk slecht weer en toen dacht ik ook al zooals jullie: o foei, als het 3 October maar beter is. Nu lijkt het al weer veel beter. Wat snoezig, dat Bertje dan op je schou der zit, terwijl je aan mij schrijft. Jullie kunt goed alles zien op het Schuttersveld. Vroeger logeerde ik wel in de Oegstgees- terlaan, dus ik ben daar bekend. Jo Zandbergen, die arme kleine zus van je. dat die haar armpje moest breken, kleine peuter van 15 maanden; heeft ze nu geen pijn nu haar armpje in gips zit. Ik begrijp dat je erg schrok toen je uit school kwam en alles hoorde. Vertel mij maar weer eens hoe het er mee gaat. Zal iedereen het begin der corresponden tie lezen? en er de volgende week goed aan denken, alle brieven bijtijds, want als ik 3 October naar Leiden wil gaan. dan moet ik zorcen dat ik Dinsdags al de heele cor respondentie klaar krijg. Veel plezier allen met het feest van 3 October. Mei. A. KOOPMANS VAN BOEKFRFN GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Mientje van Riessen, Nettie van Riessen, Jan Wassenaar, Eempien Wassenaar, Cootje Poldervaart, Jan Nico Gelok, Dirkje Hopman, Tiny Aisemgeest, Plonia Smits. Jan Smits, Anna van Woudenberg, Jantje van Wouden berg, Gerarda van Woudenberg, Reinier den Hertog, Ali den Hertog, Jannetje den Hol lander, Adriaan Bakker. Nico Kret, Celia Kret, Adri Bavelaar, Annie Bavelaar, Kees de Wit, Marielje Sierag, Adriaan de Wit, Leny Bril, Nellie Owel, Rika Owel, Toni Owel, Piet Niebcér. Annie Zaalberg, Elsa Been, Jootje de Wekker, Hannie Mieloo, Arie Koevoet, Coba Koevoet, Henk Bosboom, Willy de Neys, Bertha Mulder, Coba Mulder, Lucas Mulder, Gcerlruida Kerkvliet, Annie Buis, Willem van den Ham, Carel Hansen, Rienus Flansen. Francien Hemerik, Frans Hemerik, Sander Ruvgrok, Koos Ruygrok, Annie Jongeleen, Pietje Jongeleen, Greta de Vries, Jan Evers, Jaanlje Betram, Jo Nagte gaal, Agatha Braat, Jo Zandbergen, Corrie Rodenburg, Jan Rodenburg, Harm Wolthaus, Simon Leenheer, Annigje Spek, Aagje van den Ham, Henk Boom, Henny Hulsbergen Henning, Ko Overduin (2 brieven, ook die met het prijsraadsel), Sary Boom, Frms Schimmel, Martha Schimmel, Janni Schen- keveld, Leen Schenkeveld, Albert van Bie zen, Joop van Biezen, Betsie van Velzen, Nelly van der Voet, Jo Tijsen, Christiaan Eggink, Gerharda Eggink, Riekie Minnema, Jo Minnema, Catharina van Egmond, Bertus Boom, Nelly Boom, Aart van de Nadort, Guus Glasbergen, Janni Glasbergen, Neelie de Best, Marietje de Best, Coba Haasnoot, Maartje Haasnoot, Anje de Gelder. Een brief zonder naam, er staat alleen: uw raadsel nichtje en ze schrijft over het kleine zusje, dat al een beetje kan lachen. Wie is dat raadselnichtje? OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT HET VORIGE NUMMER: 1. Maastricht, mist, haas, stricht. 2. Lam, pet, kan, lampetkan. 3. De schaaT. 4. Heet thee. 5. Tusschen zeggen en doen is onder scheid. 6. Vergeet mij niet. 8. In de ark van Noach. 8. Meet t ben ik tuit, g guit, k kuit, r ruit. RAADSELS VOOR ALLEN OM UIT TE KIEZEN, DE GROOTEREN 4 EN DE KLEINEREN 3. I. Ingezonden door Jan Evers. Er liepen 2 menschen te wandelen, een klein mensch cn een groot mensch, het kleine mensch was het zoontje van het grooto mensch en toch was het groote mensch niet zijn vader. II. Ingezonden door Herman Winterkamp. Wat voor haar hadden de oude Ger manen III. Ingezonden door Rie Lepelaar. Een stadje in Zeeland van 9 letters. 1, 2, 3, 4 is een drank, 5, 6, 7, 8, 9 een ander woord voor water. IV. Ingezonden door Anje de Gelder. Een zeer kleverige vloeistof van drie let- letters. Neem de eerste letter weg, zet daar eon andere letter voor in de plaats, dan wordt ik een mannelijk familielid. V. Ingezonden door de 3 zusjes van Woudenberg. Schrijf onder elkaar 8 woorden elk van 4 letters. De beginletters vormen den naam van een Engelsch staatsman van wien men in de vaderlandsche geschiedenis ook veel hoort. 1. Een koperen Hollandsch geldstuk. 2. Het tegendeel van vierkant. 3. Het tegendeel van west. 4. Een verkorte meisjesnaam. 5. Een deel van een maand. 6. Een lastdier met lange ooren. 7. Het tegendeel van kort. 8. Geeft licht als men het aansteekt. VL Ingezonden door Gerh. en Chr. Eggink. Vijf zijn wij in getal s lijf is dun en smal, in ieder klank of woord Wordt iets van ons gehoord, En deden wij met mee Er was geen a, b, c. Leest allen het begin der corres pondentie.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 20