SPELEN. Tante Jo heeft zeven Zonen. Een eenvoudig kunstje met een glas water. CORRESPONDENTIE. Verhaaltje op rijm door C. E. DE LILLE HOG ER WAARD. 1. Jaap en Agaatje spelen Maar plots wordt Jaapje kwaad En roept uit. heel verdrietig. Nee, dat is flauw. Agaatl 2. Toe. laat nu voor één keertje» Mij toch eens Vader zijnt Agaat zegt echter bazig Nee; Rietje-pop heeft pijn. 3. Jij bent vandaag dus dokter, Kijkt naar mijn zieke kind Denk je, dat i k kan kiezen, Wat ik het prettigst vind? 4. De' woorden van Agaatje Staan onzen Jaap niet aan. Toen is dat domme tweetal Aan 't kibbelen gegaan. 5. Was 't kibb'len maar gebleven Het werd een heel gevecht En als de kind'ren zóó doen. Is dal voor 't popje slecht. 6. Op eens komt aangetrippeld Fidel van buurvrouw Daan. Die is er met klein Rietje Pardoes van door gegaan 1 7. Agaat roept; Stoute hond toch! Fidel, foei laat dat! Gauw! Maar 't hondje laat haar praten; Dat neemt het niet zoo nauwl Alle spelers gaan in een kring staan en houden elkaar bij een hand vast. Terwijl zij nu in de rondte dansen, zingt één uit het «ezelschap: „Tante Jo heelt zeven zonen, Zeven zoons heeft Tante Jo. Zij eten niet. ze drinken niet En allen doen ze zool'* Bij het woord „zoo!" bootsen allen de gebaren, beweging of den stand, welke de voorzangster bij dit woord heeft, dadelijk na. De kring mag daarbij niet verbroken worden. Wie in gebreke blijft of lacht, moet een pand betalen. Er wordt nu een andere voor zangster gekozen, tot allen een beurt heb ben gehad Ten slotte worden de panden verbeurd, 8. Jaap krijgt berouw, wil helpen. Fidel tolt in het rond. Plots laat hij 't popje vallen 't Ligt op den harden grond! 9. Agaat en Jaapje hollen Op 't arme popje af. Hel heeft een been gebroken. Agaat snikt; Dat 's mijn straf! 10. Nee, 't is m ij n schuld zégt Jaap dan. Maar Zus, ik weet wel raad: We gaan naar d'echten dokter;1 Hij woont in onze straat. 11. Dat 's Vader, die zoo knap is. Vast maakt hij Rie gezond. 't Kind is van streek. Geen wonder Zoo'n buit'ling op den grond I 12. 'k Zal voorlaan dokter wezen. Dan spelen we weer fijn En zal er geen gekibbel. Geen ongeluk meer zijnl 13. Dal 's best! juicht plots Agaatje, Zeg Jaap, 'k weet nu. hoe 't moetl Wat voortaan wij gaan spelen. Toe, luister nu eens goe^' 14 Je kiml toch net als Vader Twee dingen samen zijnl Hoeral roept Jaap. Gevondenl 'k Word Vader-dokter. fijnl Leg over een glas, dal gevurld is met water, een hoed en zeg tegen het gezel schap, dat je hel water uit het glas zult opdrinken zonder den hoed aan raken. Kruip nu onder de tafel en doe net, alsof je het water door de tafel heen uit het glas zuigt. Je komt nu weer van onder d» tafel te voorschijn en vraagt aan één der aanwezi gen. of hij den hoed weg wil nemen, opdat iedereen zich overtuig'en kan, of het water al of niet uit het glas verdwenen is. Onmiddellijk als de hoed weggenomen is. drink je den inhoud van het glas leeg en zeg je. dat je dit gedaan hebt zonder den hoed aan te raken, AJIen moeten dit even lezen. Ik schrijf altijd Dinsdag en Woensdags aan jullie. Maar de volgende week wou ik Dinsdags dubbel hard werken, want Woensdags is het 3 October en dan wou ik wel graag naar Leiden gaan. ik ben toch eene Leid- sche van geboorte, en ik ben de Leidsche raadseltante. Willen allen dus zorgen, dat de brieven goed bijtijds zijn. Maandag vóór 12 uur aan het Bureau Leidsche Dagblad, zcodat het pakket 's middags bijtijds aan mij kan worden verzonden, en degenen die de brieven over de post verzenden moeten zorgen, dat ik die ook heel hiitiids heb, ze niet later dan Maandags verzenden. Laten we allen hopen, dat het 3 October mooi weer zal zijn. Mientje en Nettie van Riessen is het zoo'n lief poesje, ik begrijp best dat jullie voel van hem houden, ik ben ook erg op dieren gesteld. Jan en Eempien Wassenaar dat is prettig hoor dat je oom die in Leiden woont, het boek voor je gaat halen, want jij kan het zelf niet gaan doen. Ik wist wel dat Jan eens een prijs had gehad, maar ik wist niet dat dat al 2 jaar was geleden. Annie en Pietje Jongeleen ja zeker is het hier ook al heel frisch, den Haag is niet warmer dan Leiden, als het zoo blijft, gaat iedereen wel gauw stoken. Vindt je het prettig op de avondschool? Greta de Vries ja ik hoon toch ook zóó voor Leiden dat er nog mooie dagen komen en vooral dat het 3 October droog weer zal zijn Er waren 96 namen bij de goede oplossingen. Ik hoop 3 October in Leiden te komen. Die kleine schipbreukeling zal toch hoop ik. wel goed eindigen. Francien en Frans Hemerik zoo zoo, had je moeder dat bedacht. Was Frans zoo vreeselijk blij, ja ieder kind is altijd erg ver heugd al zijn of haar naam bij de prijs- wmnenden mag slaan. Carel en Rienus Hansen hè wat jammer dat het hondje weg moest, waarom kon hij niet in dit huis blijven? Het is juist zoo aardig als dieren zich erg aan den men- schen hechten. Geertruida Kerkvliet is Betsie je buurtje op school? is ze er daardoor toegekomen om een raadselnichtje van mij te worden. Het is altijd wel gezellig om samen over de raadsels enz. te kunnen praten. Nico en Celia Kret bestond dat vers en kwam er geen r in voor. behoefde het niet veranderd te worden? Drie zusjes Owel als er niets tusschen komt, dan hoop ik 3 October in Leiden te zijn. O, ik had zóóveel na te kijken ver leden week met al die brieven zonder r er in. Leny Bril. je had toen hoofdpijn door de warmte dien Zondag? nu dat zal nu niet weer gebeuren, het is ineens zóó frisch Ik kom wel 3 October in Leiden maar dan zijn er duizenden menschen, dus ziet men elkaar niet Adriaan Bakker, zoo blij met je prijs? do volgende week hoor ik zeker wel hoe of het boek heet. Jannetje den Hollander, dat is naar van die roodvonk, want nu zal de meester in vele weken niet op school mogen komen. Tiny Alsemgeest, bij de gewone prijsraad sels (niet bij gewone raadsels! worden al tijd vier boeken verloot. Tedereen mag raadsels en briefje op hetzelfde velletje doen. 3 of 4 goede oplossingen is voldoende om vermeld te worden. Guus en Janni Glasbergen ik hoop 3 Oc tober in Leiden te zijn, maar waar ik op visite ben, komt de optocht niet voorbij dus die moet ik ergens anders gaan zien. Ik hoop dat het heel mooi weer zal zijn en dat jullie ook even mag gaan kijken. Marietje Sierag. zoodra ik gebrek krijg aan anecdotes zal ik er om vragen. Het was de eerste weken van September nog echt zomeweer, daardoor is dat rozebooni- pje in je tuin zeker weer opnieuw begonnen. Drie zusjes van Woudenberg, hebben jullie alles zoo mooi gezien met de opening van de Staten Generaal, stonden jullie vlak vooraan? nu ik hoop dal je dan 3 October de optocht ook zoo goed zal zien. Dirkje Hopman, ik miste je al eenige weken, ik ben blij dat je weer te voorschijn bent gekomen. Hoe komt het dat de groole

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 19