BEEKMAN Spec, aanbieding REGENJASSEN REGENMANTELS i VAN HOUTEN'S PINGUÏN Bonbons UIT DE RIJNSTREEK. RECLAME. KOREVAARSTRAAT Van 25 Sept. tot 15 Oct. EH 7800 ALPBEN. Da. Ej. J. Wientjes alhier, heefl het be roep naar de Geref. Gemeente te Scheve- ningen aangenomen. De ten bate van hel luberculosefonds ..Herwonnen Levenskracht" gehouden speld jesdag bracht f. 347.48 op. Ter gelegenheid van haar 25-jarig beslaan geell de evmnasliek-vereeniging „Hou-Vast" mei medewerking van de dames gymnastiokvereenigingen „Brunhilde" en „Concordia" U' Leiden en van de Olym pische heerenploeg op Vrijdag 12 Oct as. des avonds half acht in de zaal deT Marlha- Stichling een jubileum-uitvoering. Voorts zal door do deelnnemende turnsters en turners onder begeleiding van de hatmonievereen. „Cresendo" een marsch vanaf het station door de gemeente naar genoemde zaal wor den gehouden. De tijd van afmarsch vanaf het station is bepaald op halfzeven. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. Over een riool. De Gemeenteraad vergadorde onder voor zitterschap van den burgemeester. Afwezig was de heer Burggraaf. Begon nen werd mei het lezen van de notulen van 3 vergaderingen, waarvoor een uur noodig was. Verschillende adressen om subsidie worden aangehouden tot de begrooting. Aan gehouden wordt eveneens een adres om de workelooshcidscommissio weer in te stei. len. Voorstellen tot wijziging van het regle ment van orde worden door 41. en W. in gediend en gesteld in handen van een com missie, waarin gekozen worden de heeren Jongeneel, Beyen en Baan Batelaan. Een belangrijk punt der agenda was de behan- deling van het adres, waarin gevraagd wordt maatregelen tol demping van den sloot tusschen Emmakade en Prinsenstraat. Deze is riool voor de Emmakade doch is van verach water afgesloten, zoodat de toestand onhoudbaar is. Rioleoring door de Emma kade is niet mogelijk omdat de eigenaars van dezen particulieren weg dit weigeren 11 en W. kunnen geen goed plan voorstellen en vragen nu den Raad een beslissing. Zi) zouden wel willen voorstellen het riool te leggen door de sloot achter de huizen, maai dan zou de afstand van een strook van 2 M. noodig zijn, wat niet alle eigenaars willen. Wil nu de Raad de verantwoordelijkheid nemen, voor het loggen van hel riool door den sloot zonder meer. dan zijn B. en W. daar niet tegen De heer Beyen vraagt wat B. en VV. nu eigenlijk voorstellen. Dat de Raad de verantwoordelijkheid heeft, is bekend De voorz. zegt dat het college een riool door de Kade wenscht, maar dit niet kan. Hel is echter beduidend goedkooper, maar de eigenaars moeten hun riolen dan van achter naar voor omleggen, wat voor ben schade beteekent. De heer Beyen is niet veel wijzer geworden uit dit antwoord. Hi) vraagl een omlijnd voorstel, waarop de voorz. zegt dat er twee mogelijkheden zijn. Op dit oogenbiik is er één en dat is het leggen v. een riool door den stoot en het ge deeltelijk dempen daarvan DaT brengt direct een oplossing Is de politieverordening goed gekeurd. dan kan een riool door de kade worden gelegd, ook zonder toestemming. Men moet even wachten Wil de Raad het eerste dan zullen B en W. zich niet ver zetten. De heer Beyen concludeert dat B. en W. geen voorstel hebben. De heer Olde- mans zegt dal er een geval van typhus aan de sloot te wijten is. Hij is verwonderd over de houding van den voorz. betreffend» do verantwoordelijkheid. Hij wil de slrook grond van de eigenaars koopen. De voor- ziltor. deelt mee dat de kosten geraamd zijn op f 1700bij een riool door de knde, op f. 4000.hij een riool door de slool en op f. 700.bij afsland van 2 M en afraste ring daarvan. Welh. v. d. Marei zegt dat er 2 stroomingen waren in het college van B. en W. Spr wil liet riool achter leggen. In de kade liggen leidingen voor gas. water en electriciteit. Hel riool erbij zal de hoornen dooden. Wordl het achter gelegd dan gaat ook de sloot dicht. De heer Baan Bateiaan is dankbaar voor de woorden van den welh. on blij dat men niet wil dwingen. Het standpunt van B. en W. is zeer tege moetkomend en spr. veronderstelt dat de eigenaars wel een strook van 1 M., zooals de weth. wil, zullen willen afstaan. De voor zitter zegt dat rioleering aan de voorzijde de hoornen niet doodt. 1 M. is te weinig om het riool te kunnen bereiken. Aan weers zijden van do scheiding zal hot riool, wan neer geen grond wordt afgestaan, spoedig zijn overhouwd met schuren en kippenhok ken. Grond koopen kan niet, Alles is in het belang van de eigenaars Welh Bate laan acht grondafsland overbodig, als de putten maar te bereiken zijn. De voorz. meent, dat dit niet afdoende te bepalen is. De heer Beyen zegi dat nu blijkt dat de meerderheid van B. en W. een riool ach ter wil, waarop de heer Oldemans vraagt waarom dan geen voorstel is ingediend. De heer Jongeneel is dankbaar dat men nu wil samenwerken, wat men vroeger nooit wilde hij noemt dit een prachtoplossing. B. en W. dienen nu het voorstel tot het leggen van een riool, door de sloot in. zij zullen trach ten een goede regeling voor het openblijven der putten te vinden. Dit voorstel wordt z.h.a. aangenomen. Vastgesteld wordl een instructie voor den chef-monteur van het e(ectrisch bedrijf. De heer Oldemans wil overuren apart betalen. Hij meent dat er door het gemeentepersoneel veel te lang wordt gewerkt. TJlt de besprekingen blijkt dat de begroo- ting een salarisverhooging inhoudt De voorz. zegt, dat als de raad de overuren wil betalen, er een andere regeling moet wordei. gemaakt. De heer Oldemans wil een precedent scheppen voor de andere arbei ders. De weth. v. d. Marei acht den chef- monteur een hoogeren arbeider, die alle, werk doet dat het bedrijf meebrengt eu een goede pceitie moet hebben. Opgemerkt wordt, dat overuren zelden voorkomen en dat in ieder geval het gemiddelde van 48 uur per week weinig wordt overschreden. Andere leden merken op, dat de bedrijfsleider bij storing b.v. eenvoudig doet wat het bedrijf vraagt en niet apart betaald moet worden. Dit behoort bij zrjn werk. Op een anderen dag kan hij die uren wel weer inhalen. Het voorstel- Oldemans wordt met 91 stemmen verwor pen. De instructie wordt daarna z. h. st. vastgesteld. Het tarief der siaohthuisrechten krijgt een beduidende verlaging voor slachter?, die groote aantallen gelijke dieren per jaar aan voeren. De heer Baan Batelaan brengt rapport uit over het nazien der rekening 1927. Deze is in orde bevonden. Het voordeeiig saldo is f. 55.001, doch begonnen werd met een aaide van f.2000, terwijl 130.000 van den dienst '26 werd overgescreven. Slechts ong. f. 22.000 is dus werkelijk saldo. Hieronder is eer. winst van f.2500 op het slachthuis huis en f. 4000 van het electr. bedrijf. Dit laatste is f. 1000 meer dan in '26. Da heer Jongeneel wijst er op, dat inplaats van het geraamde f. 112.500 inkomstenbelas ting, slechts f. 105.000 is ontvangen. De rekening wordt vastgesteld. Aangeboden wordt de begrooting over 1920 en gesteld in handen der commissie. Enkele credieten worden toegestaan, o.a. f. 1500 voor het maken van trottoirs langs den nieuwen weg op den gedempten spoor- put. Op verzoek van den heer Beyen zet de vcorz. het standpunt van B. en W. uiteen betreffende het wegenpian en de beiangen vaa Bodegraven daarbij. B. en W. achten het zeer gewenscht, dat de weg ten Oosten var Bodegraven passeert voor scheepvaart en treinverkeer. De heer Jongeneel Taagi naai het brandweercorps en het onderzoek, dat B. en W. hebben ingesteld. De voorz. deelt mede. dat er een stagnatie was door gobrek aan water en het ontbreken van enekeie manschappen. Dat blijft bij een ccrps als dit, dat niet dag en nacht klaar kan staan, allicht open. B. en W. zoeken echter naar een zoo goed mogelijke rege ling. Voorts deelt hij op een vraag mede, dat met de watervoorziening van de Meye zeer spoedig zal worden begonnen. Hierna wordt de vergadering gesloten. Burgerlijke Stand. Geboreni Adriana Cornelia, d. van P. W. M. van Nikerk en C. A. M. Moons. Overleden: Willem Jasper van Muiden 27 jaar, overleden te Leiden. Ondertrouwd B. van Elk 26 jaar en A. te Hoeve 23 jaar. M. D. Stouthart 22 jaar en H. te Hoeve 21 jaar. Geevstigd: C. J. ten Brink, dienstbode v. Rietveld. I. van Wijk, arbeider van Zwammerdam M. P. Van Rijn, dienstbode van Alkemade; J. Burggraaf en gezin, schip- epr van Barwoudswaarder M van der Leden, huishoudster van Zwammerdam. Vertrokken: H W. Korse, z. b. naar Zalt- Bommel J. C. Korse, z. b. naar Zalt- Bommel. G. van Donk. hoerenkn. naar Alphen a. d. Rijn Y. G. C. Feenste, Dienstbode naar Nieuwkoop. A. Ifciur- man en echlg. landarbeider naar Den Haag H. A. Hietbrink en gezin, ass. spoor wegen naar Utrecht Wed. J. J. van Bruggen en gezin, z. b. naar Gouda G. M. Roos, dienstbode naar Gouda. Gevonden voorwerpen: een bedrag aan geld. een poriemonnaie met geld. Inlichtin gen ter secretarie. Uitslag van de aanbesteding van een woonhuis ten behoeve van den heer J. P. Veerman aan de Burgemeester le Coultre- slraat: Bouwman, Woerden f. 14469; Bon tehal, Reeuwijk f. 17779: Sluis, Boskoop f. 13333; P. van Katwijk. Boderraven I. 13933; Valk. Woerden f. 13743. Waslnk, Woerden f. 12918; Ooms en v. d, Geest, Bo degraven f. 12793; A. Voordouw. Zwammer dam f. 12800; Bodegraven. Reeuwijk f 12675 Overcs en v. Egdom Bodegraven f.11840; W. Barreveld. Aarlanderveon f. 11835; M. van Vliet. Bodsgraven f.11205; Joh. de Jong. Bodograven f. 11200. Schilderwerk: G Hoogeveen. Boderraven f. 1490; P. Huis man. idem f. 1440; Dirk Scheer idem f 1280. Het werk werd aan de laagste inschrijvers de heeren Joh De Jong en Dirk Scheer te Bodegraven gegund. Aan den heer M. II. v. d. Poll. alhier is opgedragen den houw van een abattoir voor de gemeente Hillegom voor de som van f. 37900. BOSKOOP. Rnadsaqenda. De raad vergadert a.s. Maandag te 2 uur nam. De agenda dluidt; Opening. Aanbieding door B. en W. ter vaststelling van de onlwerp-begrooting mei daarbij be- hoorende memorie van toelichting en verdere bescheiden voor den dienst 1929. Aanbieding door B. en W, ter vaststelling van de ontwerp-begrooting voor den dienst 1929, van het Elecetriciteitsbedrijf. de Gas fabriek en Bronwaterleiding. 4. Aanbieding door B. en W. ter goed keuring van de begrooting van ontvangsten en uilgaven van hot Burgerlijk Armbestuur voor hot jaar 1929. Tuinbouwschool. Hoewel de werkzaamheden nog niet ten volle beëindigd zijn, speciaal wal het oude gedeelte betreft, worden de Raadsleden, met het oog op do- ingebruikneming op 2 Oct., in de gelegenheid gtsteld het gebouw te be zichtigen op Zaterdag 29 Sept. 9 1/2 uur v.m. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Arie van der Vis, j.m 26 j. en Dina Wille, j.d. 31 jaar. Een zeldzaam jnbilenm. Den 8sten October se. zal bet 50 jaar geleden zjjn, dat de fabrieksarbeider L. J. ao Wit in dienst trad bij de N.V. Kieiwaren- fabriek voorheen van de firma H. v. Leeu wen in de Hoorn te Alphen aan deo Rjjn. Zoowel met de patroons, alsmede met zijn makkers heeft altijd de beste verstandhou ding bestaan, zoodat met dankbaarheid kan worden teruggezien op dezen langen staat van dienst. LEIDERDORP. Burgerwacht. Gisteravond had tan Gemeentebuize eet. bijeenkomst plaats vandie leden der bur gerwacht, die aan den j.l. Dinsdag gehouden onderlingen schietwedstrp hadden deelge nomen, om de behaalde prijzen in ontvangst ta nemen. De burgemeester, voorzitter van de burgerwacht, opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom en gaf als zijn meening te kennen, dat het houden van onderlinge schietwedstrijden medewerkt om hei instituut in stand te houden en gaf ver volgens den wansoh te kennen, dat, mocht onverhoopt de burgerwaoht daadwerkelijk moeten optreden, zij gereed moge zijn om het vettig gezag te steunen. De heer J. J. Wolf, als winnaar van de® door den com mandant beschikbaar geatelden wisselbeker, wem door den voorzitter hiermede hartelijk gefeliciteerd. De prijzen, bestaande uit luxe- en huishoudelijke artikelen, werden vervol gens door hem in volgorde naar het aantal behaalde punten aan de navolgende schut ters uitgereikt: G. den Brave, J. J. Wolff, F. Zandbergen. H. Slingerland, Th. Nagte- gaa, K. van Winkel, K. Spaargaren, J. Ap pel, J. J. C. Teijn, G. Groenendijk, Yv. Moraal Wz., J. Dompeling, J. de Jong, Th. de Boer. Nadat men nog een uurtje ge zellig bij elkander had doorgebracht, sloot de voorzitter met een woord van dank voor het prettig samenzijn, de bijeenkomst LE1MUIDEN De Excelsior-bazaar. Donderdagmiddag is dc bazaar die ge houden wordt in de groote zaal van den heer J. Sneeboer, officieel geopend. De bazaar wordl gohouden door de Ge mengde Christelijke Zangvereonging. „Ex celsior" ten hate van haar kas. Te ruim 4 uur betrad de heer G. Eikelen- bnom het podium. Hij ging voor in. gebed, waarna hij aan de aanwezigen verzocht om Ps. 119: 1 te zin- gen. Daarna bracht hij een woord van dank aan allen die rcods„predrgpwerkt hadden en nog -mede werkföh' om den bazaar te doen slagen, Vervolgens gaf hij hel woord aan den heor J. A. Bakhóizen, burgemeester der ge meente Deze zeide dal hij met groot genoegen ge hoor had gegeven aan de uitnoodiging om den bazaar te openen, Van velen hebt gij bijdragen voor uw bazaar gekregen, dit is wel een bewijs, dat uw vereeniging hier in een goed blaadje slaat. Eigenlijk is het geen wonder, want uw doel is met uw zang God te verheerlijken en te danken voor wat Hij ons schenkt. De burgemeester spreekt den wensch uit dat „Excelsior" onder haar directeur, den heer G Mizee uit Leiden, steeds hon ger zal gaan en zal gaan behooren tot de boste zangvereenigingen uit de Rijnstreek. De leiding is thaps in goede handen en onder goede leiding' is ailes mogelijk. Nadal hij ..Excelsior" nog succes had toegewenscht verklaarde hij den bazaar voor geopend Gezongen werd nu door de Vereeniging het „Oude Bondslied" en „Daar is een lied". Onderlusschen werd het reeds druk in de zaal De verschillende stands waren goed verzorgd en de dames sloofden zich uit om hun waren zoo spoedig mogelijk ..an den man te brengen. Dc sjoelbakken hadden veel aflrek Door bemiddeling van den heer Zwart, installa teur te Nieuwvennep werd het geheel door radio-muziek opgevroolijkl. Naar wij vernemen bestaan er ern stige plannen om een nieuwe pastorie voor de Ned. Herv Gemeente te bouwen. RIJNZATERWOUDE. In den nacht van Woensdag op Don derdag heeft men zich toegang verschaft tot een schuurtje van den heer Gr. en daaruit een rijwiel ontvreemd. ROELOrARENDSVEEN. Oranjefeesten. - Derde dag. derde dag van ons Oranjefeest was in het bijzonder gewrjd aan de muziek. Zoo als reeds eerder in ons verslag is uitgeko men. werd tegelijkertijd met de nering der janrlijksche Oranje-feesten, ook feestelijk herdaoht het 40-jarig bestaan van Koelof- arendsveen's „Liefde voor Harmonie". Des voormiddag? te elf uur werden het Jubilee- rend gezelschap, alsmede de directeuren en voorzitters van de deelnemende vereenigin- gen door het gemeentebestuur, in tegenwoor digheid van het bestuur der Juliana-veree- niging en het eere-oomité ten Raadhuize ontvangen. De burgemeester der gemeente sprak bij deze gelegenheid nogmaals een woord van gelukwenseh tot het feestvierend gezelschap en richtte zioh tevens nog in het bijzonder tot den direotenr, den heer Wagenaar, en tot het oudste lid, den heer Tei de Jong. Spreker hoopte, dat het korps steeds sterker in ledental zal mogen werden en dat de leden steeds met ambitie hun vereeniging zouden dienen. Hierna werd dl eerevjjn rondgediend. Namens de veree niging dankte de heor Bolderdijk, directeur van „Onderling Genoegen" voor de ontvangst, welke het gemeentebestuur had bereid, ter wijl hij tevens een woord van gelukwenseh tot „Liefde voor Harmonie" richtte. Ook de heer Teun de Jong dankte voor al de hulde, welke tot hem was gericht Hierna maakten alle korpsen een rondgang door het dorp. in den namiddag brachten alle korpsen hun vorpliohte nummers ten gehoore. Rondom de muziektent waa den geheelen middag vpel belangstelling, hetwelk ongetwijfeld voor ós gezelschappen zeer aangenaam is geweest Wij zullen ons, nn de toekenning der prijzen bij loting geschiedde, van een bespreking van het door de verschillende vereenigingen gepresteerde onthouden en volstaan met de mededeeling, dat het talrijke publiek zich zeer vaak uiterst voldaan toonde. Na afloop van het festival had de loting plaats, welke den volgenden nltslag had: eerste prijs „Arti et Regiiiopi" te Langeraar (f. 100)2de prijs „Symphonie" te Leimui- den (f.40); 3de prijs „Harmonie" te Wou- brugge (f.25); 4de prijs „Onderling Genoe gen" te Rijpwetering (L 10). De directeurs- prijs verwierf de heer J. v. d. Koay (L25). Den geheelen avond werd er overigens gezellig feest gevierd, terwijl tot slot van het officieele gedeelte een schitterend vuur werk werd afgestoken, dat onder begunsti ging van het schitterende weer talrijke men- sohen naar het terrein lokte. Rest ons nog te vermeiden, dat de ten toonstelling van hert Wit-GeJe Kruis zioh in een druk bezoek mooht verheugen, zoodat de financieele resultaten dezer tentoonstel ling zeker bevredigend zullen zijn. 70UBRUGGE burgerlijke Stand. Gehuwd: H. F. J. Mooren 26 j. en A. A. Borst 23 j. E. van der Horst 24 j. en J. A. Schjjff 25 j. M. Bruijnes 24 jaar en J. van der Horst 22 j. RECLAME. Van Houten's Pinguïn Bonbons geven iets bij zonder fijns in een een voudig doosje. In iede re doos een bon voor „Ons Eigen Tijdschrift" Pinguïns f 1.20; ïPinguinsf 1.00 Pinguïn f o.8o 7981 VOETBAL. KEURWEDSTRIJDEN TE ROTTERDAM. Op 7 October te Rotterdam. Op Zondag 7 October a s. worden op het terrein van Sparta te Rotterdam wedstrijden van Keurelftallen gespe-eld. Het programma i9 als volgt zegt de Sportkroniek: 10.—U.15: Wit—Groen. 11.30—12 46: RoodBlauw. 1—2.15; wedstrijden junioren-elftallen. 2.30S.45: verliezers. 4.5.15: winners. Bij gelijk spel wijst de Technische Com missie de winners aan. De- samenstelling der elftallen is als volgt: Rood: v. d. Meulen (HFC). Dénis (HBS), Van Kol (Ajax), Van Heel (Feijenoord), Massy (Roermond), Kools (NAC). Elfring (Alcmarla), Smeets (HBS). TaD (ADO), Ghering (LONGA), Weber (Sparta). Wit: De Boor (Ajax). v. Run (PSV), v. d. Zalm (VUC). De Ridder (Sparta), P. van Eerd (Wilhelmina), Schreurs (Roermond), Schipper (Heracles), Koonings (Fe-ijenoord), B. Freeze (Heracles), v. d. Griend (Hermes- DV8), Van Nellen (DHC). Blauw: Van Wezel (Tubantia), Wam- steker (HFC), Stuve (Enschedé). Scheifers (Hermes-DVS). Van Pelt (NAC). Van Dolder ('t Gooi). Gerritse ('t Gooi), Klein (VUC), Kliiin (AGOW). Barondrecht (Feijenoord), Van Gelder (VUG). Groen: V. d. Aa (Willem ID. v. Zwieteren (Sparta), Vormei tem (HBS), v. Resteren (HBS). Vis (HVV). Van Nua (Hormes-DVS), Lomen (Roermond). Jurriaans (Ajax), v. Rcenen (UW), v. Loon (Willem II), Bak- huys (ZAC). De samenstelling der iuniores-elftallen (wier wedstrijd bedoeld is als proefneming voor den junioreswedstrijd HollandBelgië) is als volgt: Elftal A: Chabot (HFC), Nijbroek (UD), v. Renesse (HFC). Jongeneel (HFC), Pols (GW), v. Opstal (NAC). Mom (Ouick N.), Duif (Vitesse), ps. „Member" (HFC). De Smit (DFC\ Visser (PSV1. Elftal B: Smolders (Be Ouick Z.)Pettinga (Hermes-DVS). Elemans (ZAC). Rikke (Vi tesse). Spaan ft Gooi). Brcitner fADOY Kep- pel (Alcmaria). Van Delden (Sne-ek). Wendt (Sparta). Huisseling (Veiocilas), Hamstra (Alcmaria), BESTUURSVERGADERING VAN DEN N. V. B. De „Sportkroniek" geeft een verslag van de bestuursvergadering van den N. V. B. Namens den N. V. B. en het bondsbe- Stuur werd den heer P. Timmermans dank gebracht voor hetgeen hij gedurende zijn tienjarig bestuurslidmaatschap voor den Bond heelt verricht. Tot leder der commissie, welke aan den N. V. B. rapport zal hebben uit te brengen over het vraagstuk der geneeskundige sport keuring van voetballers in zijn vollen om vang, werden benoemd de heeren S. Colde- wey, voorzitter, dr. G. J. W. ter Bals. W, Eijmers, mr. R. W. Pik en dr. 1. H. J. Vos. De commissie van voorbereiding voor de herdenking van het 40-jarig bestaan van den N. V B. werd samengesteld uit de heeren ir. J. W. Kips, S. Coldewey en M. J, Koolhaas. De wedstrijd NederlandBelgië op 4 No vember zal worden gespeeld in het nieuwe Stadion te Amsterdam. Ten aanzien van de vriendschapipelijke wedstrijden (wedstrijden om een prijs enz wedstrijden tegen buitenlanders en serie wedstrijden, van het H. R. werd bepaald, dat in het algemeen geen toestemming zal worden verleend lot het spelen van wed strijden tegen vereenigingen en bonden, die niet staan op het standpunt neergelegd in art. 2 lid 3 van het H. R., hetwelk luidt: „De bevoegdheid van den N. V. B. strekt zich uit over geheel Nederland. De N. V. B, is op voetbalgebied het algemeen leidend lichaam en hij werkt alleen met die organi saties samen, welke hem als zoodanig erken nen." Het subsidie aan den Limburgsohen V. B„ groot f. 614 16, werd verhoogd met f. 83.91, Toestemming werd verleend aan de com missie „Gouden Onafhankelijkheidsbeker" om den 15en jaarlij9chen wedstrijd vast ta slellen op 18 November en het bondsbestuur zal aan de technische commissie het ver zoek ovorbrengen om met den wensch dezer commissie om dit jaar hel Ned. elftal tegen een Rolterdamsch elftal te willen doen spe len, zooveel mogelijk rekening te willen houden. Op de verzoeken om de overschrijvingen, welke per 1 October zullen worden ver leend, reeds met 30 September te verleenen, werd afwijzend beschikt. In afwachting van de bekendmaking van de wijzigingen van de reglementen van den N V. B. werd besloten reeds nu de aan dacht te vestigen op het aan art. 76 van het H. R. toegevoegde 6de lid, luidende: „Indien een speler, die overschrijving heeft gevraagd of aan wien overschrijving is verleend, voor de andere vereeniging in bindende wedstrijden uitkomt op een da tum, vallende vóór den dag, waarop hij ge rechtigd zou zijn uit te komen, kan geen overschrijving worden verleend of zal deze worden ingetrokken." Aan de heeren W. Eijmers en J. F. van Gessel is het bondsonderscheidingsteeken verleend. COMPETITIE-INDEELING N.V.B. Hel officieel orgaan van den N. V. B, meldt dat thans eindelijk de competitie- indeeling van de' 3e en 4e klassers in de afdeelingen I en II bekend is. doch de ver melding zelve blijft achterwege. Wel wordt voor Zondag een aantal wedstrijden vermeld zoodat voor ieder klasse 8 clubs bekend zijn. Wie de negende derde-klasser is zal nader moeten blijken. Ziehier de indeeling voor de Leidsche ploegen, voor zoover die thans is vast te slellen: Afdeeling I, 3e klasse D: L. F. C„ U. V. S„ Alphen. Hillinen, E. H. S., T. H. B.. Scheve- ningen en Schoten. 4e' klasse B: Norvicus. Zeemeeuwen. Half weg. A. D. W., S. C. A.. Neerlandia, Swift eit De Volewijekers. Afdeeling II, 8e klasse A: Lugdunum, Delft, Concordia, D. V. C.. Hoek van Holland, V. D. L., R. V. C. en Rijswijk. LEIDSCHE VOETBALBOND. Jnbilenmwcdstiijden voor de Zaterdagmidda-competltie. Het programma voor deze morgenmiddag te houden wedstrijden luidt: Fides Pacta IS.S.C., 2uur. Fides Facla-terrein, H. Laman. Fides Pacta IA.R.Q., 4 uur, Fides Pacta- terrein, A. Ramak. S.S.C.A.R.C. I, o1/' uur, Fides Pacta- terrein, P. v. d. Pot. (Wedstrijden van één uur). Fides Pacta IIIA.R.C. UI, 4 uur, Lug- dunum-terrein, B. Honsbeek. A.R.C. UFides Pacta II, 5 uur, Lugdu- num-lerrein, J. Iloups. HET LUGDUNUM.ELFTAL. Zondagmiddag speelt Lugdunum I alhier voor de competitie tegen Hoek van Holland I. Het elftal der groenwillen is als volgt samengesteld (links naar rechts): doel: D, v. d. Berg; achter: B. Bekkering en H. Heij- mans; midden: J. Bekkering, W. M. v. Well en W. Landesbergen, voor: P. Raar, C. de Roo, A. v. d. Laan, C. de Jaeger en P, Roman. EEN TEGENSPRAAK. Ir ons voetIxi.overzicht namen wjj Maan dag enkele regels op over den Leidschen Voetbalbond, waarin gezegd werd, dat niet alleen v^-geten was ons Blad van de te spelen wedstrijden op de hoogte te brengen, maar tevens dat klaarblijkelijk vereenigingen en scheidsrechters niet alle volledig waren ingelicht. Dit laatste nu blijkt onjnisi ta zijn en gaarne maken wjj er hier daarom oven melding van. Trouwens: ook de ver melding van het wekelijksche programma in ons Blad is thans, naar w'rj vertrouwen, behoorlijk geregeld. SCHAKEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Een Duitsch blad meldt, dat de onderhan delingen tqsschen Aljechin en Bogojubow over den strijd om het wereldkampioenschap geëindigd zijn met het resultaat, dat de twee in 1929 op Europeasch gebied elkaar zullen ontmoeten voor den strijd om den titel. Schaakvrienden uit Nederland, Duitschlaud en Zwitserland moeten de noodige middelen b(j elkaar hebban gebracht. Waar de strjjd zal plaats vinden staat nog niet vast, doch er wordt rekening gehouden met de moge lijkheid, dat de wedstrijd in drie g edeelten wordt gespeeld, n.l. op Nederlandsch. Duitsch en Zwitsersoh gebied. 2-3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10