69ste JAARGANG WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1928 No. 21024 OFFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cts. per regel voor advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden Der 3 maanden 72.35. per weekƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2.35 portokosten. 0!t nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden. Gezien bet verzoek van de Bataafsche Import-Maatschappij, v.h. N.V. „Acetylena" om ontheffing van een voorwaarde verbon den aan vergunning d d. 7 Juli 1928 tot het oprichten van een inrichting voor het bewaren en aftappen van benzine, petro leum en gasolie op het perceel kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie P. No. 349, gelegen aan den Hooge Morschweg; Gelet op artikel 12 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemd verzoek en de wijzigingen welke hun College naar aanleiding van dat ver zoek voornemens is in de voorwaarden der vergunning aan te brengen op de Secretarie dezer gemeente gelegd zijn; alsmede dat op Zaterdag den 6den Octo ber e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen een en ander in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep bij de Kroon gerechtigd zijn zij, die niet voor het ge meentebestuur of een zijner leden zijn ver schenen, ien einde hunne bezwaren mon deling toe te lichten. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 26 September 1928. 7891 HOOGLEERAARSBENOEMINGEN. In de Javaaasche Taal en Let teren. Bij K. B. is benoemd in de faculteit der Letteren en der Wijsbegeerte aan de Rijks universiteit alhier, om onderwijs te geven in de Javaansohe taal en letteren, tot ge woon hoogleeraar dr. C. C. Berg, leeraar in de Javaansche taal aan de Oostersche af- deeling der Algemeene Middelbare School te Soerabaia. Reeds geruimen tijd geleden hebben wij, naar men zich zal herinneren, gemeld dat de benoeming van dr. Berg tot hoogleeraar op den stoel die tot aan het einde van den vorigen cursus door prof. dr. G. A. J. ITazeu was bezet, te wachten was. In de Grieksche Taal- en Let terkunde en de Grieksche Oud heden. Bij K. B. is benoemd in de faculteit der Letteren en de rWijsbegeerte aan de Rijks universiteit alhier, om onderwijs te geven in de Grieksche taal en letterkunde en de Grieksche Oudheden, dr. B. A. van Gronin gen, rector aan het Openbaar Gymnasium te Assen. Prof. Dr. E. A. VAN GRONINGEN. De nieuwbenoemde hoogleeraar is dus bestemd als opvolger van wijlen prof. dr. J. J G. Vürlheim. Dr. Bernard Abraham van Groningen, werd 20 Mei 1894 te Twello geboren. Reeds in zijn jeugd vertrok hij naar Brussel, waar hij de lagere en de middelbare school door liep en vervolgens als student in de klas sieke letteren aan de University Libre" al daar werd ingeschreven. Na in 1914 aldaar zijn candidaatsexamen le hebben gedaan, vertrok hij naar Groningen en liet zich als 9tudent aan de universiteit aldaar den 19d?n October 1914 inschrijven Zijn diploma als candidaat, le Brussel behaald, «lelde hem vrij van het slaalsexamen dot r elating aar. onze universiteiten. Den -iden Juli 1916 deed hij met goed gevolg het 'candidaats examen in de letteren, en 5 April 1919, cum laude, het doctoraal examen. Hij promo veerde den 8sten Juli 1921 cum laude aan deze universiteit. Reeds dadelijk na zijn doctoraal examen, in 1916, werd hij benoemd tot tijdelijk leeraar in de klassieke letteren aan'' het gymnasium te Groningen, wat hij bleef tot 1919. In dit jaar werd hij benoemd aan het gymnasium te Leeuwarden, eerst als leeraar, later levens als conrector. In De cember 1926 volgde zijn benoeming tot rec tor van het stedelijk gymnasium te Assen, welke functie hij ook thans nog vervult. Dr. Van Groningen legde zich vooral toe op de studie van Grieksche papyri, is vast medewerker van het tijdschrift Mnemosyne en schreef ook artikelen in het Italiaansche tijdschrift Aegvptus. Voorts is hij 9edert eenige jaren privaat docent in de papyro logie aan de universiteit te Groningen. In 1924 verscheen van zijn hand een be langrijk werk, getiteld ,,Le gymnasiarque de9 Metropolis de l'Egypte Romainc. INAUGUREELE REDE VAN PROF. FOKKER Hedenmiddag heeft prof. dr. A. D. Fokker, oud-hoogleeraar te Delft en conservator aan de Teyler-stichting te Haarlem, vanwege die stichting benoemd tot bijzonder hoogleeraar in de theoretische natuurkunde aan onze Universiteit, zijn ambt aanvaard met het uitspreken van een rede in het Groot Auditorium van het Academiegebouw, aan het Rapenburg over: Natuurkundige concepties van bnitennatuurknndig belang. Prof. Fokker merkte allereerst op, dat de natuurkundigen van vorige generaties zich de werkelijkheid in hun denkbeelden recon strueerden als een opeenvolging van oogen- blikkelijke toestanden, zooals de opeenvol ging van de momentopnamen van een film, waarvan elk prentje een twee-dimensionale afbeelding is van een drie-dimensionaal nu. Na de ontwikkeling der relativiteitstheorie zien de physici het gebeuren echter in een ander aspect. Een werkelijk sterk gebeuren is niet een opeenvolging van oogenblikken, maar het door de wetenschap verfijnd ge zond verstand ordent de voorvallen in opeen volgende lagen van gelijktijdige nu's. Voor vallen, gebeurtenissen en looneelen hebben èn ruimte èn tijd aan zich. Een straatsteen, een stap, een stemgeluid, een wilsbesluit: bet zijn alles voorvallen, dieJnoch van ruimte, noch van tijd ontbloot zijn, maar toch ook niet bestaan uit een bloote opeenvolging van ruimtelijke configuraties, noch uiteenvallen in een som van naast elkander durende iden titeiten. Die versmoltenheid van tijd en ruimte beteekent echter toch niet dat de tijd een ruimte-dimensie is. Op de vraag hoe ver de academie van het station is, zou de ambtenaar van het kadaster b.v. „1 k.m." antwoorden, maar het antwoord „twaalf mi nuten of met een taxi vier minuten" past ook volkomen op de vraag, ook al zou men mee- nen, dat zulk een antwoord abusievelijk voor een afstand tijdmaat zou gebruiken. Tn het eerste geval heeft het antwoord betrekking op een voorval, dat bestaat in het verbonden zijn van beide gebouwen door een meetlint en de vraag betreft nu het aantal meters, dat tusschen begin- en eindpunt van het lint ge teld kan worden. In het tweede geval inte resseert de vrager zich voor een reeks van voorvallen, waarbij hij zich van de academie naar het station verplaatsen zal en hij vraagt naar het interval tusschen het begin en het einde van die reeks Tn de werkelijk heid heeft men dan ook tweeërlei soort inter vallen, tijdpoozen en kadastersfstanden De eene soort meet men in seconden, de andere in centimeters. Maar nimmer is een tijdpoos afstand, of omgekeerd. Tijd wordt geen j ruimte, ook al zijn zij versmolten tot het I tooneel der voorvallen. De vraag rijst echter waar de grens ligt tusschen de tijdsverschil len, die de intervallen als tijdpoozen en die de intervallen als afstanden bepalen. De relativiteitstheorie leert, dat er hier een kritische snelheid bestaat Naarmate de snel heid, waarmee zekere voorvallen, reeksen I van academie naar slation leiden, grooter wordt en tot die kritische snelheid nadert, wijkt de waarde van het interval tusschen begin- en eindpunt van die reeks meer en meer af van het betrokken tijdsverschil tus schen de academie- en stationsklokken bij vertrek respectievelijk aankomst. Aan den anderen kant, indien het tijdsverschil tus schen de einden van het interval maar kort genoeg is, dan is het interval nog een afstand. De voorvallen, die ons met de kritische snelheid overbrengen bepalen een interval nul, bepalen intervallen, die geen tijd poos en geen afstand zijn maar aan beide grenzen. De iets langzamer voorvallen ge ven tijdpoozen, als iets snellere afstanden. In onze werkelijkheid worden de tijdpoo zen dus van de afstanden gescheiden door de intervallen nul. Een hypothese der rela tiviteitstheorie is, dat wij in de lichtstralen in vacus zulke voorvallen hebben, die de kritische snelheid aan zich hebben. Het interval tusschen uitzending en ont vangst van zulk een lichtstraal is een in terval nul. Een verdere hypothese is, dat alle onderlinge werking van lichamen in vacum overgebracht wordt langs intervallen nul. Uitvoerig toont spr. daarna aan, dat wij langs de intervallen nul contact- heb ben met gebeurtenissen van elders en te anderen tijde; wij hebben de presentie hier 1 en nu, zij het niet van die gebeurtenissen j zelf, dan toch van aspecten daarvan, op de manier van herinnering en geheugen. Een ster uit den Melkweg die wij zien. localisee- ren wij op een afstand van 90 parsees, drie duizend jaar geleden. Maar het interval is nul. De ster was niet alleen drieduizend jaar geleden ginder, maar zij is ook nu nog. en hier. Spr. treedt vervolgens in beschou wingen over de verscherping der causali teit door de wederkeerigheid in de werking van heden en verleden. Prof Fokker komt daarna tot een andere tak der natuurkunde, die de theoretici thans worstelen doet om nieuwe concepties. De z.g. quanthumtheorie, waarvan het essen- tieele is, dat men de voorvallen niet onge breideld kan ouderverdeelen zonder tot een grens te komen, waar beneden de voorval len geen gelijksoortige deelen meer hebben. Een voorval genaamd, ijzeratoom geduren de een jaar, kunnen wij ons zeer wel voor stellen opnieuw onderverdeeld in vele an dere, die men nog kan noemen, ijzeratoom gedurende een seconde of een millioenste of een biljoenste seconde. Maar het zou niet aangaan om te spreken van een ijzeratoom gedurende een triljoenste seconde. Immers in Bohr's aanvankelijke voorstelling van de atomen als een centrale zware kern omzwermd door lichte electronen kan men zeggen, dat het kenmerkende voor het atoom ijzer 19 de bijzondere bewegings figuur der electronen. In een triljoenste seconde is die niet uit te voeren. In dezen gedachtegang wordt het duidelijk, dat men de voorvallen genaamd atomen, ook in den tijd niet kan onderverdeelen zonder aan een grens le komen waar het als atoom ophoudt deelbaar le zijn. Bohr duidt het lypeerende van de quantum- theorie aan als de grondstelling, dat elk elementair voorval een trek van indivi dualiteit vertoont. Denken wij bij een elec tron aan een trillingsverschijnsel, dan zijn het de frequentie en de dichtheid der gol ven die door energie en hoeveelheid van van beweging worden bepdald. Om nu de zen dynamischen, dezen trillingsinhoud te ontplooien hebben de vrije electronen een zeker gebied, een zeker speeltooneel van tijd en ruimte noodig. Hoe kleiner dat speeltooneel, des te grooter vaagheid van inhoud; en hoe fijner de dynamische in houd gepreciseerd zal zijn, des te meer om vang moet dat speeltooneel hebben. Bohr legt den nadruk op de draagwijdte van deze relatie tusschen de scherpte van localisee- ring van energie en de hoeveelheid van beweging. Het product van de spelingen in plaats en in dynamischen inhoud is gege ven in een fundamenteel getal: het wer- kingsquantum van Planck. Aan de theorie van Bohr knoopt spr. vervolgens nog enkele beschouwingen vast, waarna hij wijst op de groote moeilijkheden, waarmee de werkers van den tegenwoordigen lijd te kampen hebben bij de vernieuwing van de funda menten, die sinds de zeventiende eeuw de wetenschap hebben gedragen. Zij slaan voor een ontzaglijke taak, die men als te genstelling lot tendenzen der vorige eeuw zou kunnen noemen de ontstoffelij- k i n g der materie, en hij besluit: ..Uit den kring dier werkers missen wij er sinds kort een, wiens plaats onvervulbaar, wiens leiding onvervangbaar is. L o r e n t z zou den hartstocht der jongeren tot helderheid en bezonkenheid hebben gedwongen. Hij zou don adel van den hartstocht hebben helpen behoeden voor ijdelheid. Wij zullen de herinnering en inspiratie van zijn per soon en werken als een onmisbaar ingre diënt van ons eigen werken moeten be- ADRES AAN DEN RAAD. Aan den Gemeenteraad is volgend adres gericht: Namens de Federatie van te Leiden en Omstreken gevestigde Woningbouwvereni gingen. waarbij "fcijn aangesloten de vereni gingen: „De Eendracht", „De Tuinstad- wijk", „Ons Doel". „Eensgezindheid" en „Ons Belang", verzoeken ondergeteekend-m voorzitter en secretaris, beleefd, het voor stel van B en W .van Leiden, betreffende den verkoop van grond, gelegen onder „Zuiderzicht" aan den Zoelerwoudschen Singel. Kad. bekend Sectie M. nis. 2525, 587. 586. 3127. 4135. 769, 4138, 4139, 4260. 3995. 4085, 3798. 568. 569, 570, 571. 572. 573. 574. 3799, 4073 (enkeie hier genoemde nummers gedeeltelijk), niet goed te keuren en wel om de in het toege voegde memorie genoemde redenen. In deze Memorie van Toelichting wordt gezegd Bij Raadsbesluit van 15 October 1923 werd aangenomen met algemeene stemmen, dat de Gemeente den grond, gelegen bij „Zuiderzicht" aan den Zoeterwoudschen Singel, zooals omschreven in ons adres, zou koopen voor de Volkshuisvesting. Thans ongeveer 5 jaar later, bereikt u van het College van B en W. een voorslel, dezen grond te verkoopen aan een particu liere maatschappij. Namens de Federatie van te Leiden en Omstreken gevestigde Woningbouwvereni gingen nemen wij de vrijheid, daartegen ernstig te protesteeren. In de eerste plaat9 komt het adressanten verkeerd voor, dat de Gemeente een stuk grond, hetwelk zoo gunstig gelegen is. in handen geeft van grondspeculanten. Hoe wel door hen wordt begrepen, dat de Ge meente dezen grond op een bepaalde wijze en met desnoods vooraf vastgestelde wo ningtypen wil doen volbouwen, is het onbe grijpelijk, dat zij hem wenscht te verkoo pen aan een maalschappij, die uit louter winstbejag den grond zal verkavelen om aan de haar gestelde voorwaarden te vol doen, met overdracht dier voorwaarden tot in hel oneindige; terwijl aan geen der al hier gevestigde woningbouwverenigingen de gelegenheid is geboden, haar nieuwe bouwplannen aldaar te projecteeren. Omdat de beide laatste jaren, ondanks het feit. dat het Rijk nog steeds gelden be schikbaar stelt voor den bouw van woning wetwoningen, niet één onzer vereenigingen in de gelegenheid is gesteld, een nieuw plan uit te voeren, hebben we 't vermoeden gekregen, vooral nu de Gemeente haar grond wil gaan verkoopen, dat zij de ver eenigingen langzamerhand op den achter grond wil stellen ten voordeele van de par ticuliere bouwers. Zelfs is adressanten van betrouwbare zijde medegedeeld, dat bij de Marnixstraat reeds een perceel gemeente grond aan particulieren zoo goed als ver kocht was. Waar toch zal de Gemeente in de toe komst zoo goedkoop den benoodigden bouw grond betrekken, of stelt het College van B. en W. zich voor, dat een zoo ruime voor raad arbeiderswoningen aanwezig is, dat de eerste jaren niet aan aanvulling gedacht behoeft te worden? Bovendien trekken adressanten in twijfel, of particuliere maatschappijen nog wol de aangewezenen zijn, om in het tekoTt aan arbeiderswoningen te voorzien, tenminste de laatste jaren is van haar activiteit in die richting niets gebleken. Overal worden wo- I ningen voor beter gesitueerden gebouwd, doch de arbeiderswoningbouw staat nage noeg stil, terwijl elk onzer vereenigingen beschikt over een surplus van leden, ruim voldoende voor een vijftal nieuwe bouw plannen. Nu de crisis-wet (huurcommis9ie-wet) is opgeheven, wordt het aantal klachten, dat adressanten bereikt over onbillijke behan deling door particulieren van arbeiders bewoners zeer groot en slaat men telkens verbaasd over de maatregelen, welke deze maatschappijen -kunnen nemen, om hun speculatief oogmerk te bereiken. Het is begrijpelijk, dat waar de Gemeente aan zulke maatschappijen haar grond voor een betrekkelijk geringen prijs zou verkoo pen, zij daarmede de Vereenigingen, die al tijd gebouwd hebben, zonder winst te be oogen en meermalen de meest strenge be palingen van de Gemeente voorgeschreven kregen, eigenlijk negeert, ofschoon de ge meentelijke autoriteiten meermalen in woord en geschrifte hun groote ingenomen heid met het werk der vereenigingen ken baar maakten. Zij waren het. die door voor de arbeiders te bouwen, in de eerste plaats den woning nood hielpen lenigen en nog steeds bereid zijn de belangen der arbeidende bevolking te behartigen, waar particulieren daarin te kort schieten. Vandaar dat we den Raad met den mees ten aandrang verzoeken, niet goed te keu- ren, dat deze grond wordt verkocht, opdat 1 de Woningbouwverenigingen met plan nen kunnen komen, om hem in den daai- voor in het voorslel genoemden lijd vol le bouwen, waartoe alle vereenigingen in de gehouden ledenvergadering van 30' Augustus 1928 Ien volle bereid zijn bevonden, hun medewerking te verleenen in overleg met U en W. der Gemeente. Vrijdag a.s. is oyer pen en ander in de Graan beurs een vergadering belegd, waar mr. dr G v. d. Bergh. voorzitter van de Nat. Woningraad en het gemeenteraadslid H J. Schüller het woord zullen voeren. B. en W. en de raadsleden zijn uitge- noodigd voor deze vergadering, DE WINKELWEEK BEGONNEN. Met de feestelijke en opgewekte klanken van een bescheiden muziekkorps is heden middag het Lc-idsche publiek aankondiging gedaan dat de Winkelweek 1928 begonnen is. Te ongeveer half drie is een aardige stoet bestaande uit ruim twintig automobielen van verschillende firma's hier ter stede en alle voorzien van rc-tlamedoeken voor de winkelweek, van het terrein van de Nieuwe Kaasmarkt vertrokken, en via den Middel weg. Nieuwslraat, Hooigracht. Pelikaanstraat Haarlemmerstraat, Sleenstraat. Stationsweg. Riinsburgerwc-'g ging hel tot Posthof. waar gekeerd werd om vervolgens via het Noord einde en den Witte Singel de binnenstad en de Nieuwe Kaasmarkt weer te bereiken, waar dcJ stoet zouw orden ontbonden. Dap per hebben de-^irca vijftien leden van de Poslharmonie dip in de groote aulo welke voorop reed. geblazen en door deze muziek en door de vlaggen die1 woeien van de huizen der 378 deelnemers en meer wellicht, had de stad in alle wijken waar winkels zijn hedenmiddag een fe'eslelijk aanzien. BINNENLAND. Benoeming van hoogleeraren aan de Leidsche Universiteit. (Stadsnieuws, le BI.), Inauguratie van prof. dr. A. D. Fokker aan de Leidsche Universiteit. (Stadsnieuws, le Blad). De Leidsche Winkelweek is heden be gonnen. (Stadsnieuws, le Blad). Het avondfeest in het Koninklijk paleis te Amsterdam. (Binnenland, 2e Blad). De onbewaakte overwegen. (Binnenland, 2e Blad). Inval in een speelhol te Amsterdam (Ge mengd, 3e Blad). Vertraging in het treinverkeer. (Gemengd, 3e Blad). BUITENLAND. De Volkenbond en de ontwapening. (Bui tenland, le Blad). Calles' opvolger als president in Mexico. (Tel., le Blad). Een Berlijnsche Bank voor groote be dragen opgelicht. (Tel., le Blad). Ernstige brand in China (Tel:' le Blad). Het is een heel werk geweest die vlaggen aan te brengen en de firma Kukler ditJ gis teren den geheeleu dag work heeft gehad met het bevestigen van de klamnen. die de vlaggen moeten dragen, heeft hedenmorgen vroeg reeds haar personeel met ijver aan het werk moeten zetten, om alles on tijd gereed te hebben. Ook de commissie die deze winkelweek organiseerde he'eft vooral in de laatste dagen veel beslommeringen gehad, en de leden van het uitvoerend comité hebben handen vol werk gehad om alles vlot te doen mar ch c-'eren. Als wij afgaan mogen op wat wij heden in de stad zagen, toen de etalages nog niet verlicht, dus nog niet op haar fraaist schit- terdei), gelooven wij dat de commissie ove rigens wel medewerking heeft gehad van de deelnemende winkeliers, die biina zonder onderscheid veel zorg besteedden aan hun uitstalkasten, waarvoor ze in deze dagen de bijzondere belangstelling van alle sladge- nooten vragen. Vanavond als Werkmans Wilskracht voor de eerste maal uitrukt om de men- schen op straat te halen, zullen we kunnen zien in hoeverre het publiek van Leiden reageert op den oproep door den onder de aqspiciën van de Leidsche Middenstands centrale samenwerkende Leidschen Mid denstand tot de bevolking gericht En de komende dagen zullen moeten be wijzen dat de winkelweek 1928 in ieder opzicht geslaagd is, n.l. dat zij den winke liers het succes oplevert dat zij ervan ver wachten. De route die Werkmans Wilskracht he denavond zal nemen, luidt als volgt: Tuinstadwijk, Heerenstraat, Doezastraat, Steenschuur, Hoogewoerd. Walersteeg, Nieuwe Bijn, Kraaierstraat, Hoogewoerd, Gangetje, Botermarkt, Koornbeurssteeg, Brepstraat, Kort Rapenburg, Prinsessekade, Turfmarkt, Lammermarkt, Binnenvest gracht, Steenstraat, Haarlemmerstr., Vrou- wensteeg, Aalmarkt. Hoogstraat. Donker- steeg, Haarlemmerstraat. Pelikaanstraat, Hooigracht, Nieuwe Rijn. Vischbrug, Viselr- markt. Koornbeurssteeg. Breeslraat, Kore- vaarstraat, Jan van FToutkade, Doezastraat. Nieuwsteeg. Zonneveldslraat, alwaar nabij het Politiebureau wordt ontbonden. De route voor morgen (Donderdag! luidt: Plein II. S. M. Kooipark, Heerensingel, Haarlemmerstraat, Janvossensteeg. Oude Vest. Mare. Haarlemmerstraat. Vrouwen- steeg. Apolhekersdijk. Prinsessekade. Kort- Rapenburg, Breestraat. Hoogewoerd, Water- steeg, Nieuwe Rijn. Knornbeurs. Koorn beurssteeg, Breestraat. TToogewoerd. Water- steeg. Nieuwe Rijn. Hooigracht Haarlem merstraat, Mare. Vrouwenkerksteeg. Haar lemmerstraat. Prinsessekade. Kort Rapen burg. Noordemde, Noordeindsplein (keeren\ Noordeinde. Breestraat, Koornbeurssteeg, Botermarkt, Oangetie (ontbindend. De eigenaardige stoet voornamelijk be staande uit bestelauto's, waarvan er een enkele eenvoudig maar aardig was ver sierd. trok veel belangstelling langs den weg dien gereden werd En vooral de groote vrarhlwagen. door de expediteursfirma Van der Meer afgestaan om de muzikanten 'e vervoeren en die door de goede zorgen en onder leiding van de firma Ziegelaar. in samenwerking met de firma's Korswagen en Van Weejen herschapen was in een rij dende muziektent, trok de aandacht van

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1