De Leidsche Winkelweek dat uar i T Begint morgen Woensdag om 2 uur Fa. WANNEE 10 pCt. Korting op al onze artikelen Heel Huisje of Benedenhuis UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. RECHTZAKEN. ViSSCHERIJ-BERICHTEN. zullen zich in de 600 Etalages der deelnemende Firma's bevinden, een keur van de mooiste en BESTE ARTIKELEN tegen prijzen waarvoor U ze ALLEEN IN LEIDEN koopt IVSeiSlI* OOk dB 600 a**rac*'e Artikelen welke U ver beneden de waarde worden aangeboden. DCrrW I A CC CM gegarandeerd waterdicht tVLULllJnJljLll Licht - Poreus - Sterk Brood- Koekbakker WIJ GEVEN gedurende de Winkelweek L. DE VRIES - HAARLEMMERSTR. 21 FLINKE BELOONING!!! ALPHEN. Bij Koti. Besluit is aan mr. C. v. <3. Lee, op zijn verzoek, met ingang van den dag, waarop zijn opvolger als notaris zal zijn beëedigd, eervol ontslag verleend uit zijne betrekking van notaris te Aarlanderveen. LEIDERDORP. Morgen-, Woensdagmiddag, tus&clien 1 en 2 uur zal er in het gebouw „Irene'' ge legenheid zrjn tot kostelooze vaccinatie. LEIMUIDEN De aid. Rijnzaterwoude c.a. van de Holl. Mij. van Landbouw zal in den ko menden winter een landbouwcursus geven. RIJNZATERWOUDE. Gemeenteraad De vacature van onder wijzeres aan de O.L.-School De raad in conflict met den minister De vleeschkeurings- dienst De gemeenlerekening 1927 en de gemeentehegrooting 1929 aangeboden De slechte toestand der wegen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen der vo rige vergadering worden goedgekeurd. De voorzitter doet o m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken. Ie. Schrijven van den Minister van O. K. en W. in verband met de nog steeds bestaande vacature van onderwijzeres aan de O. L.-Scliool alhier. De voorzitter zegt, dat dit een kwestie ts, die voorloopig nog geen einde heeft. Zooals de heeren weten hebben B. en W. alle pogingen die maar eenigszins mogelijk waren gedaan, om tot benoeming van een onderwijzeres aan de O. L.-School te ge raken. Overleg met den Inspecteur is ge pleegd, proeflessen zijn verscheidene malen gegeven, maar toch is het B. en W. niet mogen gelukken een voordracht van goede leerkrachten op te maken. Aan den Minister is herhaalde malen verzocht om ontheffing van de verplichting tot het benoemen van een leerkracht uit de nog beschikbare wachtgeldsters, aange zien daaronder naar het oordeel van den Inspecteur en van B. en W. geen geschikte leerkrachten meer voorkwamen. Thans dreigt de Minister, in dien de raad niet spoedig een onderwijzeres benoemd, met inhouding van de Rijksvergoeding. De Minister is van meening dat de ge meen Ie Rijnzaterwoude niet genoeg haar best heeft gedaan om tot benoeming van een wachtgeldster te geraken. De Inspecteur van het Lager Onderwijs is echter een tegenovergestelde meening toegedaan deze heeft gedaan wat hij kon om de gewaagde ontheffing te bekomen, echter zonder resultaat. B. en W. zijn van meening dat de minister te ver gaat. B. en W, verzoeken den raad aan den minister zijn teleurstelling te be tuigen over zijn handelwijze in deze kwestie. B. en W, geven den raad in overweging om, wanneer de minister niet spoedig de gevraagde ontheffing verleent, tot ontslag aap de tijdelijke leerkracht over te gaan, en de leerlingen naar huis te zenden. Gebeurt djt, dan heeft de minister reeds medegedeeld, dat ook de vergoeding voor het hoofd der school ingehouden zal worden. De raad besluit aan den minister mede te deelen, dat zij B. en W. niet langer ver antwoordelijk stellen, maar dat wat uit deze zaalj voortkomen zal, voor verantwoor ding van den minister is. Ingekomen is het proces-verbaal van de gehouden oppeming van kas en boeken bij den gemeenteontvanger. Van de heeren J. Rosenboom en J. tl. Vink is bericht ingekomen, dat zij hun ont slag nemen als brandmeester. Hiervan zal mededeeling worden gedaan aan den Bran draad. Ingekomen is een schrijven van Ged. Sta ten waarin gewaagd wordt of Rijnzater woude de met Leiden gesloten regeling in zake de Vleeschkeuringswet wil conlinu- eeren of niet. De burgemeester deelt mede, wat Leimui- den naar aanleiding van eenzelfde schrij ven besloot De heer van Tol wil bij Leiden blijven mits de keurloonen verlaagd worden. De raad besluit na eenige bespreking dit aan Ged. Staten mede te deelen. Aan de gemeente Leiden zal om een spoedig antwoord op het reeds eerder gedane verzoek om verlaging der keurloonen ge vraagd worden. Gaat Leiden niet tot verlaging der keur loonen over, dan zal de zaak nog nader onder de oogen gezien worden. De heer van Tol vraagt aan den voorzit ter om zoo spoedig mogelijk dan een raads vergadering ie beleggen. De voorzitter zegt dat hij thans aan den raad een blijde mededeeling heeft te doen. De rekening der gemeentedienst 1927 be vat voor zooveel den gewonen dienst be treft aan ontvangsten f. 28.262.46 en aan uitgaven f. 26.889.43. Batig slot f. 1373.03. De kapilaaldienst sluit met een batig slot van f. 64.19. De heeren v. d. Knijff, C. v. Tol en Dis seldorp worden benoemd tot leden der re keningscommissie. Aanbieding gemeentehegrooting dienst 1929. Deze sluit in ontvangsten en uitgaven met f. 24.352.78. De begrooting is zoodanig opgesteld, dat B en W. volgend jaar wederom mei een k'.eine belastingverlaging voor den dag dur ven komen. Mogelijk zal het vermenigvuldigingscijfer voor het dienstjaar 1929/30 op 1,5 gebracht kunnen worden. In twee jaar tijds zal dus de factor reeds van 2 op 1,5 gebracht zijn. De heeren C. v. Tol, M. v. d. Zwan en W. Compeer worden benoemd tot loden der be- grootingscommis9ie. Vastgesteld wordt een verordening betref fende het verleenen van verlof tot het niet bezoeken der school wegens veldarbeid. Van 1 Mei ijm. 14 Mei zullen dergelijke verzoeken worden toegestaan eveneens van 1 October t./m. 14 October. Vastgesteld wordt nog een comptabel be sluit model D. tot wijziging der begrooting dienst 1928. De voorzitter deelt mede, dat de toestand van den Woudschendijk verre van roos kleurig is. B. en W. stellen voor om een proef te nemen met het uitbreken van het paardenspoor. Dit komt hoe langer hoe meer boven den weg uit te liggen. De heer van Tol wil direct het geheele paardenspoor wegbreken, terwijl de heer v. d. Knijff het wil laten liggen. Besloten wordt ten slotle om overeen komstig het voorstel van B. en W. te han delen en over te gaan tot wegbreken van een gedeelte van het paardenspoor. B. en W. worden gemachtigd tot den aan koop van de benoodigde specie en puin voor aanvulling. Burgerlijke Stand. Geboren: Hermina Alida, d. van J. l'Ami en van Catharina Geertruida Kors. ROELOFARENDSVEEN. Door de vrachtauto van den heer W. v. B. te Oudewetering is een 2-jarig zoontje van den heer A. van der Meer alhier aan gereden. De bestuurder van de auto heeft van het ongeval niets gemerkt, doch de kleine heeft zich danig bezeerd. De heer Ldskes heeft hem bij z\jn ouders binnenge dragen, waar door den dokter het eerste verband is gelegd. Beenbreuk werd niet uit gesloten geacht, om welke reden de kleine naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden is vervoerd. Ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin heeft het muziekgezelschap „Liefde voor Harmonie" alhier Zondagavond een concert gegeven in de muziektent nabij cafe Van der Geest. Het programma was wederom met zorg samengesteld; o.m. werd ook uitgevoerd Roolofarendsveen's Festival- marsch, zulks in verband met het festival, dat deze week bij gelegenheid van het 40- jarig bestaan van het korps zal worden ge houden. De muziekstukken werden ah '/eer gced uitgevoerd, en een groot aantal inwo ners heeft er van genoten. WADDINXVEEN. De raadscommissies. De raadscommissies zijn als volgt sa mengesteld Bedrijvencommis6ieLeden de heeren G. van Lange, A Vis en J. van Tol. Financieele commissie: Voorzitter, de heer F. A van der Hee, leden, de heeren C. J. Fafianie en M. Hiikoop J.F.zn. Bouwcommissie Voorzitter de heer A. Both; leden de heeren Th. Zoethoutmaar en J. Th. van Ardenne. Verordeningencommissie: Voorzitter de burgemeester (ambtshalve), leden de hee ren P. van den Berg, J. Kleiweg en A. Vis. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna, D. v. K. Blanken en D. de Wild. Leentje, D. v. G. de Ruiter en A. Oudijk. GehuwdJ. Zekveld en J. Huizer. C. T. van den Berg en K. Walinga. Gevonden: Een portemonnaie en een taschje. Aan komen loopeneen herders hond en een big. Inlichtingen ter secre tarie. Tot jachtopziener, tevens onbezol digd Rijksveldwachter, is benoemd de heer J. Tamerus, alhier. Bij een ondershandische aanbesteding voor het bouwen van tomatenkassen voor rekening van den heer V. te Rotterdam, werd het werk gegund aan de firma's H. Jongenburger, H. Glasbeek en Ende en Verheul alhier voor f. 129.COO. HAARLEMMERMEER. Diefstallen. Maandagnacht is bij den arbeider K. aau den IJweg in Haarlemmermeer nagenopg do geheele wascb, die men 's Daehts bui ten had laten hangen, ontvreemd. Bij den arbeider v, N., wonende aan den IJweg nabij Hoofddorp hebben onge- noode gasten Maandagnacht een bezoek op het erf gebracht. Door inklimming hebben zij zich toegang verschaft tot een achter de woning staan de schuur; ze konden blijkbaar niet anders voor hun gading vinden dan een nog in gGeden staat verkecrend heerenrijwiel, waarmede men zich uit de voeten heeft ge- maakt De politie tracht den dader in handen te krijgen. Aan den Sloterweg in Haarlemmer meer werd langs den kant van den weg in de onmiddellijke nabijheid van een boeren woning een heerenrij viel gevonden. Do fiets waarvan dp eigenaar tot h^den riet is komen opdoem, werd gebracht bij de politie te Nieuw-Ven nep. r. LISSE Tot onderwijzeres aap de Ned.-Herv. School alhier werd benoemd mei. A. v. d Snag. van Deventer. De gehouden colleetp in de Ned.-Herv. Kerk. ten behoeve der Ned.-Herv. School heeft opgebracht f. 88.75. NOORDWIJK. Lijst van onbestelbare brieven en briefkarten v. welke de afzenders onbekend zijn terugontvangen in de lc helft der maand Sept. 1928. Brieven Binnenland: G. A, Ootmart, Haarlem. Briefkaarten Binnenland: Esch. Beins- dine. Amsterdam; Af. v. d. Boon, Nijmegen; J van Dijk, Noordwijk. Brieven Buitenland: Metallwerk. Rem- scheid; Hans Rolh. Buckarest; Stumpf, Wiesbaden; E. G. 10, Dusseldorf. Briefkaarten buitenland: E. Boden. Paris; Lui te Frank. DtisseldorfH. f. t. Hoen, Chicago; Schoophok. idem; Lutz Weber, Freiburg. Onleesbaar. Reval; S. K. 14. Ba sel; Vliegenhorl. Bussong. SASSENHE1M. De gehouden bloempjesverkoop ten bate van de R.K. Kraamvrouwenverpleging heeft f. 108.70 opgebracht. Het bestuur dezer verecniging is zeer dankbaar voor dit mooie resultaat. VOORSCHOTEN. Geslaagd is voor het diploma Machine- schrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont- Scholen de heer J. L. van Leeuwen, alhier. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Ter zitting van het kantongerecht alhier werden de navolgende strafzaken behan deld. Allereerst stond terecht voor den plv. kantonrechter mr. J. C. Smit, D. C. v. R. die de&tijds was gedagvaard wege,.s aanrijding van een autobus op den hoek Van Boetselaer-Bruggestraat. Deze zaak was een vorige keer aangehouden voor het hooren van meerdere getuigen. Thans werden als getuige-deskundigen gehoord P. H. te Ter-Aar en als getuige G. T. alhier die beiden verklaarden dat niet verd, doch de bestuurder van de autobus verd. had aangereden. Door de getuigenverklaringen achtte de ambtenaar van' het O. M. het ten laste gelegde niet bewezen en conclu deerde tot vrijspraak, welke meening door den kantonrechter werd gedeeld, die verd. dan ook vrijsprak. Hierna werd de zitting geschorst. Na heropening zat de kantonrechter mr. A, N. L. Otten, die dc navolgende zaken behan delde: P. v. VI, tc Hazcrswoude wegens het los laten loopen van een gevaarlijken en niet gemuilkorfden hond op een open baren weg. Verd. voerde tót zijn verdedi ging aan, dat de in de dagvaarding be doelde hond wel op den weg had kunnen loopen maar dat het hem niet bekend was dat de bedoelde weg een voor het publiek toegankelijke dus openbare weg was. Na het hooren der getuigen jnej. KI. en de heer E., beiden te Hazerswoude. vroeg de amb tenaar vrijspraak omdat uit de getuigen verklaringen niet was komen yast te staan dat de hond op den in de dagvaarding be doelden weg had geloopen en dat dit een z.g. openbare wog was Dc kantonrechter van hetzelfde idee. sprak verd. vrij. .1. H. te Ter-Aar thans gedetineerd die onder geleide van een rijksveldwachter ver scheen s'ond terecht wegens rijden zonder licht in deze gemeente en bekende. Fisch f. 2.50 subs. 1 d.; uitspraak conform. C. v. T.. Rijnzaterwoude. wegens over treding visscherijwetovertreding. Na het hooren van den verbalisant eischte de amb tenaar een geldboete van f.3 subs. 2 d. met verbeurdverklaring van de aal-fuik. De kan- toncchler veroordeelde verd. tot f.6, subs. 3 d. eveneens met verbeurdverklaring van genoemde fuik. D. J. van E.. te Ter-Aar stond terecht wegens baldadigheid, straatschenderij en vernieling. Tegen verd. die niet was ver schenen werd verstek verleend. Na het hooren van den getuige A. J. v. VI. Ter-Aar die een waarschuwing van den kantonrech ter ontving wegens het aanleiding geven van bedoeld feit, verd. zou ti.1. een rijwiel van getuige hebben vernield althans beschadigd concludeerde de ambtenaar tot een geld boete van f. 10, subs. 4 d.; uitspraak conform M. J. P. was gedagvaard terzake van het zelfde feit. De opgeroepen getuigen P. R. verklaarden, dat de hond van verd. een ge vaarlijk beest was en hoewel hij hiervoor niet de minste aanleiding had gegeven dat hij bij het passeeren over het erf van verd zijnde een openbare weg. door den hond van verd in het dijbeen was gebeten. De andere getuige de minderjarige T. T. 11. verklaarde eveneens dat de hond gevaarlijk was. Verd. beriep er zich op dat de hond vast lag en hij niet wist of de genoemden weg wel een openbaren was. Overeenkom stig hel requisitoir van den ambtenaar van het O. M. werd verd. veroordeeld tot een geldboete van f. 8.sub. 4 dagen tevens met toewijzing van P. R.'s ingestelde ci- vicile vordering ad. f. 1.50 B. v. L. te Hazerswoude was met nog 7 verd. gedagvaard die niet waren versche nen en tegen wien verstek werd verleend, lerzake van overtreding der politieveror. der gemeente Hazerswoude en het beoefe nen van de voetbalsport op den openbaren weg. Verd. bekende doch beweerde de zaak bij transactie krachtens art. 471 W. v. Str. te hebben afgedaan. Na inzage van zijn be talingsbewijs werd verd. van verdere rechtsvervolging ontslagen. H. J. A. te Nieuwkoop stond terecht we gens overtr. Motor- en Rijwielwet, het rij den met een motorrijtuig op een verboden weg. Verd. bekende en beriep zich op on wetendheid. Eisch f.5 subs. 2 d.; uitspraak conform. C. v. O. slond terecht wegens straat schenderij Eisch f.5 sub. 2 d.; uilspraak conform. G. V. te Boskoop was gedagvaard wegens openbare dronkenschap en straatschenderij. Verd. ontkende. De kantonrechter wees ver dachte er echter op dat hij reeds meermalen voor hetzelfde feit had terecht geslaan en was veroordeeld en, hem waarschuwende dat als hij verd. wederom ter zitting wegens overtreding van hetzelfde feit zag hij andere maatregelen zou nemen, eischte den ambte naar 3 dagen hechtenis waarna de kanton rechter verd. veroordeelde tot f.25 sub. 10 daven. C. J. V., te Boskoop, broeder van voripen vera., stond voor hetzelfde feit terecht Te gen dezen verd. eischte de ambtenaar een geldboete van L15 subs. 7 d. Uitspraak f.1 sub. 5 d. Voorts werden veroordeeld voor overtre- dnig leerplichtwet: C. B., Woubrugge, f.5 sub. 2 d.H. J. A.. Nieuwkoop, f.5 of 2 d.; A. K. f. 6.50 sub. 2 d.; G. S., Ter- Aar, f. 5 sub. 2 d.Th. V., Ter-Aar, f. 3 sub. 2 d. en wegens overtreding arbeidswet J. E. M. v. B. te Koudekerk tot een geld boete van 5-maal f. 1.50 sub. 5-maal 1. d. Voor zoover geen woonplaatsen zfin ver meld wonen verdachten te Alphen a. d. Rijn. IJMUIDEN, 25 Sept. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.650.56. Tongen f. 2.70—1.75. Griet per kist Van 50 K.G. f. 56 Groote Schol f. 4537. Middel- schol f. 42—41. Zetschol f. 41—32. Kleine Schol f. 303. Schar f. 159.50. Tongschar f. CO—50., Roggen per 20 stuks f. 2214. Vleeten per stuk f. 4.671.07. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 152.20. Groote Scnelv. f. 5850. Middel Schelv. f. 3930. Kleinmiddel Schelv. f. 2319. Kleine Schelv. f. 15—4.70. Kabeljauw per kist va'n 125 K.G. f. 8861. Gullen per kist van 50 K.G. f. 318. Lengen per stuk f. 2.80—1. Heilbot per K.G. f. 2—1.70. Wij ting per kist van 50 K.G. f. 6.502.80. Koolvisch per stuk f, 1 560.55. Makreel per kist van 50 K.G. f. 159. Aangekomen de stoomtrawlers: TJM 53, met f. 2161T.TM 127, met f 2388; TJM 120, met f. 4604: IJM 196, met f. 5220; IJM 185, met f. 2447: IJM 109, met f. 2743; IJM 481, met f. 1RC9: IJM 190, met f. 5345; TJM 503, met f. 1885: TJM 331. met f. 2130; IJM 135, met f.2383; IJM 21. met f.2815; IJM 5, met f. 2549; T.TM 121, met f.3163; IJM 1, met f. 2493; TJM 38, met f 5057; en in de barinorbaven de logorm-s: KW 161, met. 527: KW 138. met 4"!KW 18. met, 355: KW 20. met 306: KW 22. met 433 kantjes pekel haring voor Katwijk bestemd. Praairapport van Hr. Ms. „Vnlcanus" 21 September. Tusschen 54 gr. en 54 gr. 11' Nbr. en tusschen 1 gr. 28' en 1 gr. 45' 01. KW 54, 13 last; KW 68, verkend. H8- Morgenmiddag om 2 uur zal een Reclame-Optocht opgeluisterd door Muziek een rondrit door de stad maken Verder zal de Winkelweek eiken dag van 7 tot 9 uur door Muziek worden opgeluisterd. Deze Muziek zal worden verzorgd door het bekende Korps ..WERKMANS WILSKRACHT" i 7791 ECHT TIROLER LODEN 7775 BESCHERMEN- TEGEN REGEN EN KODDE BOTERMARKT 17 - TELEP. 186 - Er b. z. a. een bekwaam oud 23 jaar, die zich verder in de banketbakkerij wenscht te bekwamen. Liefst in een flinke gemengde zaak. Van goede get voorzien. Br. fr. lett K 971 Goekh. KARSSEN, Bodegraven. 7737 Heden geëtaleerd met een groote sorteering Huishoudelijke Artikelen, alles 1ste kwaliteit Beleefd aanbevelend SPECIAAL ADF.ES VOOR PRIMA ZEEMLEDER. Nette Jongelui toeken 7765 uiet boven f. 350.— per jaar, Br. letter S. Z. aan ZANDVLIET'êi Boekh. Haarlemmerstraat 117 Leiden. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7