UIT DE OMSTREKEN. SCHEEPSTIJDINGEN. fetelÜDgen veel hinder en vertraging onder vinden, doordat aan veel woningen geen brievenbus cf huisbel aanwezig is. Om hier aan zooveel mogelijk tegemoet te komen, verzoekt de burgemeester de ingezetenen, in het belang van de vlugge bestellingen en dus ook voor hun persoonlijke belan gen, om hun woDiügen, wa-ar dit nog niet het geval is. vooral te voorzien van een brievenbus of huisbel. Vooral het aanbrengen van een brieven bus zal de uitvoering der "brieïbestellingen zeer bespoedigen. WADDINXVEEN. Het bestuur der Vereeniging voor Zie kenverpleging alhier hield een vergadering met doktoren, de wijkpenningmeesters en de commissie van controle. In verband met den-financieeleh toestand der ver. moest besloten worden dat met ingang van 1 Nov. a.s. vervallen is het recht op het gebruik maken van een auto op kosten der vereen, bij vervoer van een zieke. Noodgedwongen moest men hiertoe besluiten. De lasten drukken deze zoo nuttige vereeniging he laas veel te zwaar. Was een vorig jaar het aantal verpleegden, ongeveer §0, thans wordt dit getal zeker 90. Het is te hopen, dat het volgend jaar gunstiger moge zijn voor de vereeniging. Vorig jaar is alhier -op initiatief van de heeren-zwemclub een daraes-zwemclub opgericht. Deze blijkt een groot succes te zijn. De club verheugt zich in steeds grooter bloei. Ongeveer 30 diploma's van geoefend zwemster werden dit seizoen uitgereikt. De heer D. van den Berg uit Gouda 5s benoemd tot machinist aan het stoom gemaal van den Oostpolder in Schieland alhier. De bevolkingdezer gemeente ver meerderde over de maand Augustus 1.1. blijkens de statistiek door geboorte met 10 en verminderde door sterfte met 2 perso nen. De cijfers van vestiging en vertrek bedroegen beide 29 zoodat de bevolking in totaal met 8 personen vermeerderde. De heer H. Stam. onderwijzer aan de O. L. School aan het Dorp. is tijdens de ziekte van den heer van 't Hof met de waarneming van het hoofdagentschap be last. WOUBRUGGE Installatie van burgemeester Baumann te Overschie. Zaterdag is onze oud-burgemeester, de heer J, C. Baumann in zi]n nieuwe ge meente Overschie op plechtige wijze geïn stalleerd. Aan het station te Rotterdam is hij met zijn echtgenoo.te mevr. BaumannNinaber, afgehaald door de beide wethouders, de heeren L. Hoogerbrugge Wz. en A. Roden burg Pz. In het restaurant Loos te Rotter dam heeft het gezelschap genoenmaald, waarna per auto naar Overschie werd ge reden. Aan den ingang van het dorp bij den Hoornweg hadden zich vele burgers, daartoe opgewekt door het bestuur van de vereeniging Overschie's belang opgesteld om den nieuwen burgemeester welkom te hee- ten. De voorzitter van die vereeniging de heer Ouwerkerk, heeft daar een enkel woord gesproken en een dochtertje van den heer Ouwerkerk bood mevrouw Baumann bloe men aan. Na een: Lang zal hij leven, werd de bocht langs den Rotlerdamschen rijweg waar van menige woning de driekleur wap perde, voortgezet naar het raadhuis. Al vorens de heer en mevrouw Baumann naar binnen stapten had mevrouw nogmaals bloemen in ontvangst te nemen, die haar thans werden aangeboden door het doch tertje van wethouder Rodenburg. In de raadzaal hadden zich inmiddels alle raadsleden en de gemeentesecretaris, verzameld voor de installatie. Met de raads leden hadden in de zaal plaats genomen verschillende burgemeesters uit omliggende gemeenten en uit gemeenten, grenzende aan de oude gemeente van den heer Baumann en vele andere belangstellenden. Uit Woubrugge waren er een der wet houders, enkele raadsleden en gemeente ambtenaren. Voorts hadden in de raads zaal plaats genomen de oud-wethouder van Overschie de heer Jonkergouw, eenige oud raadsleden ,de beide predikanten, de heeren v d. Hooft en v. d. Boom en pastoor Groot, het secretarie-personeel, ir. A. D. Hederik lut Rotterdam en vele anderen. Nadat wethouder Hoogerbrugge de raads vergadering met gebed had voorgelezen, verzocht hij het oudste en het jongste raads lid, de heeren Karreman en Bertou, den burgemeester binnen te leiden, waarna de heer Hoogerbrugge den nieuwen burge meester welkom heette en hem den ambts keten omhing. Als nestor van den raad heeft daarop I Öe heer Karreman eveneens woorden van gelukwensch en welkom lot den nieuwen I burgemeester gericht, De heer Banmaun heeft op beide rede voeringen, na dank te hebben gebracht aan de Koningin voor zijn benoeming en aan de autoriteiten, die hem hadden voor gedragen, geantwoord met de sprekers dank ,te brengen voor hun vriendelijke welkomst woorden. Hij vroeg den steun van de wet houders en den raad, bij den arbeid, die wacht. Het is u bekend, zoo vervolgde hij, dat het ambt van burgemeester mij niet vreemd is, maar juist daardoor ben ik er zoo diep van doordrongen, dat mij hier een zeer zware taak wacht, een groot arbeidsveld voor ons ligt, moeilijke en netelige vraag stukken tot oplossing gebracht zullen moe ten worden. De huidige taak. den gemeentebesturen gesteld is in de laatste jaren steeds meer omvattend geworden. Aan de gemeentelijke overheid stelt de industrie tegenwoordig haar eischen, de landbouw, veeteelt eri tuinbedrijven. nog steeds in meerdere of mindere mate in uitzonderingstoestand verkeerend. dwingen tot bijzondere aandacht en bevordering hn- rer belangen; de sociale wetgeving, die ik verder zie, dan alleen de bescherming van den economische zwakke cn nog in volle ontwikkeling zijnde, vraagt reeds een veel zijdige medewerking, die gaarne verleend kan worden. Het onderwijs is niet alleen meer van de regeering maar ook van de gemeente een aanhoudende zorg. De financieele ge volgen der huidige onderwijswetgeving in het oog houdende, moge het tot den hoog- sten graad van ontwikkeling gebracht worden Randgemeente te zijn van Neerland's eerste koopstad het is mij bekend brengt bijzondere verhouding mede en zal op menig gebied veel oveïleg eischen. Door eendrachtige samenwerking in den geest ram artikel 149 der Grondwet hoop ik, dat de oplossing van die vraagstukken ge vonden kan worden, niet het minst, om dat wat historisch ontwikkeld is en dat geldt in de eerste plaats van de grenzen der Nederlandsche gemeenten niet dan in de uiterst noodzaak mag worden aange tast. Mijn taak overziende moge ik mede een ernstig beroep doen op de werkkracht, den ijver en steun van den gemeente-secretaris en alle gemeente-ambtenaren. Scheppend werk .waarvoor alle krachten moeten worden ingespannen, moet in deze gemeente worden verricht en het is voor de ambtenaren wel een bijzonder voorrecht, daaraan te mogen medewerken. Spreker verzekerde dan stipte rechtvaar digheid in het bestuur te zullen betrachten en ieders overtuiging volkomen te eerbiedi gen. Hij vervolgde: Het kan zich echter voordoen, dat wij het niet altijd eens zullen zijn omtrent de wijze, waarop wij het gemeentebelang moeten die nen, maar indien ons meeninsrsverschil dan steunt op een eerlijk gevestigde overtuiging, wars van alle bijbedoeling, dan mogen wij oppervlakkig het niet eens zijn omtrent die wijze, maar wij zullen homogeen zijn in hoofdzaak, eensgezind in het doel, dat voor ons allen is en zal blijven de be vordering van de ware belangen der ge meente Overschie. Moge God's zegen op onzen gemeenschap- pel ijken arbeid ruften en Hij ons de krach ten schenken, die wij behoeven. Spreker verklaarde daarop het voorzitter schap van den raad en het bestuur over de gemeente te hebben aanvaard. Toen het officieele gedeelte van deze bij eenkomst was afgeloopen, heeft de heer Baumann zijn vreugde er over uilgesproken hier den wethouder van Woubrugge aan te treffen. Hij zeide verder getroffen te zijn door de groote belangstelling. Vervolgens hebben velen van de gelegen heid gebruik gemaakt persoonlijk den nieu wen burgemeester en zijn echtgenoote hun gelukwenschen aan te bieden. RECLAME. JCt is zoo verkwikkend. ^1 7642 HAARLEMMERMEER. Een bewoner van den Aal smeerder weg die zijn rijwiel even onbeheerd voor een huis had neergezet, kwam bij zijn terug komst tot de onaangename ontdekking dat hiervan een rijwielbela9lingplaatje en de bel waren ontvreemd. Zaterdagnacht in ingebroken in oen schuur staande achter de woning van den heer A. R. aan den Bennebroekerdijk alhier. De dief stelde zich tevreden met een nog in goeden staat verkeerend heerenrijwiel. De politie stelt een onderzoek in. Aan den heer E. van der Voet is op zijn verzoek met ingang van 1 October a s. eervol ontslag verleend als koster bij de Ned. Hervormde kerk te Abbenes. De heer van der Voet heeft deze betrek king ruim 12 jaren tot volle tevredenheid vervuld. In zijn plaats i9 tot koster aldaar benoemd de heer T. van Duijn. Tot onderwijzer aan de bijzondere school aan den Slolèrweg te Nieuw—Vennep in Haarlemmermeer is benoemd de heer P. Clement alhier. Nabij het station Nieuw-Vennep van de Haarlemmermeerlijnen is bij het rangee ren van een trein dc locomotief gederail leerd doordat de wagons te ver doorgetrok ken waren. De locomotief en de postwagen werden beschadigd, terwijl ook de spoorbaan ont wricht werd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Wel ontstond er een aanzienlijke ver traging in het treinverkeer. Bij de gehouden aanbesteding van het bouwen van een rozenka9 voor rekening van den heer M. van den Heuvel, wonende aan den Slolerweg te Abbenes alhier werd ingeschreven als volgt: Jansen en Appel man te Nieuw-Vennep voor f. 3150; Gebrs. van Damme te Nieuw-Vennep voor f.2750; A. Jonker te Nieuw-Vennep voor f. 2650. Gegund aan den laagsfen inschrijver. HILLEGOM. De weg langs do Trekvaart tusschen do kalkovens en de Bartenbrug zal 26, 27 en 28 September a.s. afgesloten zijn voor het doorgaande verkeer. De Coöp. Veilingvereeniging „Hille- gom" heeft een omzet van een half mil- lioen gulden reeds overschreden. KATWIJK. Schietwedstrijd. Zaterdag was het de eerste dag der te houden plaatselijke schietwedstrijden door de' Katwijksc.he Burgerwacht. De wedstrijd werd begunstigd door mooi weer. De opkomst was zeer goed. Er werden 3 serie's gescho ten, een knielend, een liggend en een staande. De volgende week nogmaab drie series die het totaal uitmaken. De stand is heden: in A: R. Trouselot no. 1 met 132 p.; J. Baalbergen 2 met 132 p.: H. P. Bloot, 127 p.; K. Schoneveld 124 r>.: C. v. Leeuwen 120 p.: Tac. Bloot 117 p.; P. Slingerland 116 p J. Slingerland 100 p.; .Tt Varkevisser 96 p. In B; 1. J. de Kreek, 126 p.; 2. Jac. Meijer 121 d>; H. de Boer, 120 p.; Chr. Min nee 11-1 p.; L. J. v. d Valk 111 p.; Ant. Ingwersen, 106 p.; Nic. Oudshoorn. 91 p.; S. Afinnee 84 p.-. J v. d. Gugten. 80 p. In C: no. 1: Fl. Schaap, 115 p.; no. 2 R. Varkevisscr, 111 p.: A. den Hollander. 110 p.-. A. Slingerland, 106 p.; C. Schuitemaker, 103 p G. v d. Does, 101 p.; C. Hoek, 98 p.; L. Lagemaat 93 p.; J. Teunissen. 86 p.; M. V. d. Over. 81 p.; B. v. Duivenbode. 76 p.; C. Braun, 75 p.; K. v. d. Oever, 70 p. Het belooft volgende week 'n interessante eindstrijd te worden Burgerlijke Stand. Geboren: Jannie, d. van H. Schaart en D. Plug Arendje, d. van J. L. Sosef en I. de Vreugd Klaas, z. van C. van der Plas en J. C. van der Boon Maartje Ariea, d. van A. Nijgh en M. van der Plas Lena. d. van IL Groen en W. van Duijn Guurtje, d. van A. Guijt en L. Snijders Arend, z. van W. I. Petit en L. van Velzen Krijntje. d. van A. van Rijn en L. Vlieland Jacob Willem, z. van W. Kralt en J. Zwanenburg Arendje, d. van J. van Duiin en W. Guijt. Overleden: Cornelis van der Plas. oud 59 jr., g€h. met A. van Beien Marmus Guijt, oud 2 weken, z. van A. Guijt en J. Vlieland Maljaert Parlevliet. oud 6 mnd., z. van A. F. Parlevliet en J. van der Gugten. Ondertrouwd: P. van Duijvenvoorde en G. de Vreugd W. Imthorn en A. Durieirx J. de Vreugd en C. van der Boon Jac. de Jong en D. H. Wesdorp J. G. van Rossum en A. Geijteman. Gehuwd: L. van Duijn en Tr. van Beelen Corn. Geijteman en G. van der Plas J. M. Glasbergen en W. A. de Haas A. den Hollander en M. Parlevliet M. de Best en A. Haasbroek. KATWIJK AAN ZEE. Alles veranderd! met den tijd. Want wie heeft vijf jaren geleden dur ven denken, dat er hier vanwege 3e Ned. Herv. Kerk een .Commissie voor sociale belangen" in het leven geroepen zou wor den? Toen was daar nog geen kijk op. Thans is zulk een commissie door den Kerkferaad benoemd. Deze commissie heeft tot taak: voorlich ting en stdun te verstrekken in allerlei sociale aangelegendheden, of met andere woorden: raad en daad te geven op aller lei gebied van het dagelijksche leven, zooals dat de Christelijke Vakorganisatie beleeft. De commissie bestaat uit de heeren ds. Kalkman, L. van Beelen, C. Zwitser G. Zwaan en P. Dijkdrenlh. Ds Rutgers ontving f. 1.ter vrije be schikking. Gecollecteerd werd f. 11.25 voor de Zending. NOORDWIJKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Petronella, d. van J. Geeriings en A. M. Heemskerk Helena Huberts. Maria, d. van C. J. Nulkes en A. v. d. Burg Wilhelmina Petronella, d. van P. Heemskerk en II. van Weiten Fransi9- cus Petru9, z. van F. C. de Bruin en C. L. Ver Eist Geertruida Petronella. d. van P. J. Arts en W. P. Bakker Maria Clasina, d, van W. C. Wassenaar en P. A. Koster Geertruida Cornelia, d. van L. J. J. Meijer en J. G. van den Burg Magdalena Theresia Maria, d. van C. P. van Steijn en M. M. Koot Margaretha Johanna, d. van W. Moesman en P. L. van Wanrooij te Amsterdam. Overleden: Martinus Huiberts, 56 j., te Anna Paulowna (St. Bavo) Antonius Ge- rardus Uljee, 51 jaar te Rotterdam (St Bavo). Huwelijksaangifte: Daniel Angevare, 25 j. te' Anna Paulowna en Johanna W. van Gijlswijk, 24 j. alhier Frederikus Clemens 28 j. te Haarlemmermeer en Margaretha P. van Noort, 29 j. alhier. Gehuwd: Fransiscus Veldhuizen. 28 j. en Maria A. van der Wiel, 26 i. Johannes P, van der Klugt, 24 j. en Alida A. Hoogen- straaten. 22 j. Conu'lis J. Guldemond, 24 j. en Anna Duivenvoorden, 26 j. Antonie A-an Wagtendorff van Rijn, 26 i. en Gii9je Laros, 31 j. Het ophalen van vuilnis van gemeente wege zal 1 Oct a.s. een aanvang nemen. Op 26 Sept. a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat in onze gemeente werd opgericht de Coöperatieve Boerenleenbank. Ilct feit zal a.s. Dinsdag- en Woensdag avond feestelijk worden herdacht. Een groot aantal genoodigden, uit alle rangen en stan den der Gemeente, en van verschillende politieke» richtingen en gezindheid zullen te samen ©en genoegelijken avond meemaken. Het verschenen programma ziet er zeer aantrekkelijk uit. OEGSTGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena Cornelia Maria, dochter van J. van Booma en L. H. Uljee. Maria, d. v. P. Hogewoning en A. M. de Mooij. Gerard Hendrik, z. v. G. de Groot en K. Huis. Elisabeth, d. v. P. II. M. S. v. d. Voort en M. A. Nickel. Ondertrouwd: P. G. N. Hoogstraten te Lei den en G. G. van Leeuwen te Oegstgeest. Gehuwd: M. Verhaar en M. v. d. Heul, beiden te Oegstgeest. H. W. Kunst, N.O.- Indië en E. G. Hotz te Oegstgeest. Overleden: J. M. Vermeulen, wede W. F. L. Groenewegen. A. Hellendoorn wedr B. J. Kooymans. RIJNSBURG. Adres aan den Raad. Door 55 bewoners van de Langevaart aihier is onderstaand adres aan den Ge meenteraad gezonden: Ondergeteekenden, bewoners van de Langevaart. te Rijnsburg, nemen de vrijheid het volgende onder uwe aandacht te bren gen. De stank, welke uit de „Langevaart" op stijgt, i9 zoo ondragelijk geworden, dat de toestand voor ondergeteekenden onhoud baar is. Deze stand zal niet anders dan door dem ping kunnen verdwijnen. Immers, de Lan gevaart loopt dood en een flink gedeelte van onze plaats stort haar afvalwater en .W.C.'s in genoemde sloot. Het is niet mogelijk een slaapkamer Ie luchten, zelfs het even open zeilen van een deur, wordt oorzaak dat de stank het ge- heele huis doortrekt. Daar bet ook krioelt van ralten is het onmogelijk iels open te la ten staan. Daar dit zeer onaangenaam is, en een groot gevaar voor do gezondheid oplevert, en daar de Langevaart voor het drukke autoverkeer veel te smal is, zal de gelegen heid welke na demping ontslaat, een schit terende zijn, en verzoeken ondergeteeken den beleefd, het plan van demping wel in behandeling te willen nemen. De bewoners van de Langevaart dragen hun ellende noode, omdat zij loch altijd nog het idee hebben buiten te wonen in een bloemend orp. Achterbuurtbewoners in een groote stad ademen frisscher lucht in dan zij. Daar dus bij demping de gezondheid zal worden be vorderd, Rijnsburg verfraaid, een prachtige verkeersweg zal ontstaan, en door een weg van de Oude Vliet te maken, aansluitend op de Hofstraat de gevaarlijke hoek Lange- vaart-Sandllaan zal verdwijnen, vleien on dergeteekenden zich met de gedachte dat dit uit nood geboren verzoek bij uw College een gunstig onthaal mogen vinden. SASSENHEIM. De autotocht voor Ouden van Dagen. Zaterdagmiddag werd de aangekondigde autotocht der ouden van dagen, georgani seerd door het bestuur der Oranjevereen. gehouden. Was de lijd van voorbereiding kort geweest eerst Woensdagavond werd het plan geopperd alles slaagde naar wensch. Niet minder dan 108 personen werden in de gelegenheid gesteld een autotocht te ma ken. Zonder tc letten op de maatschappe lijke positie der ouden waren de uitnoodi- gingen gedaan en zoo goed als allen namen die aan. Een enkele was er slechts die tegen de reis op zag en thuis bleef. Het bestuur had dc beschikking over 38 auto's en al was het weer minder gunstig, toen de stoet zich in beweging zette, het werd gelukkig droog en het bleef droog. Langs de Teylingcrlaan werd over Noord- wijk, Katwijk en Wassenaar naar den Haag gereden alwaar in de Dierentuin eenige ver- verschingen werden aangeboden. Vandaar ging de tocht naar Scheveningen en weer terug naar den Haag, alwaar in één van Heck's Lunchrooms werd gedineerd. Hier wachte de burgemeester, die verhinderd was den geheelen tocht mee te maken de vroo- lijk gestemde oudjes op en nadat de in wendige mensch was versterkt werd de terugtocht aanvaard. Was de aankomst te Sassenhoim bepaald op 7 uur, het werd een uurtje later, wat voor de velen ,die uitgeloopen waren om de stoet te zien lerugkeeren niet prettig was. maar het muziekkorps „Crescendo" stond bij Huize „Sassem" en hield er de stem ming in door af en toe een nummertje te geven. Toen eindelijk de stoet aankwam leek het wel een zegetocht. Jammer, dat door gebrek aan licht „Crescendo" niet den stoet vooraf kon gaan. De oudjes waren vol lof over het geno- tene en zullen zeker nog dikwijls aan dezen tocht terugdenken. Het bestuur der Oranjevereeniging brengt hulde aan de politie te Noordwijk en den Haag, voor de schitterende wijze waarop zij het verkeer regelde. In den Haag werd de stoet opgewacht door 2 motorrijders en twee verkeersagenten, die de auto's door de stad leidden en zelfs een mooien rit door de stad en „Zorgvliet" hadden vastgesteld. Enkele oudjes zijn, door de korte voorbe reiding vergeten, maar doze zullen dezer dagen een verrassing ontvangen. Een onzer ingezetenen wiens naam voor- loopig nog onbekend moet blijven, heeft het te houwen Raadhuis een bank in de hall aangeboden. Deze bank zal naar een ont werp van de architecten gemaakt worden. Ten bate van de Chr. Fröbelschool alhier zal 17 en 18 October een bazar wor den gehouden. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Imthorn van Valken burg en A. Durieux van Katwijk. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren- Jacques zoon van A. Ilavenaar en T. Zoutendijk. Ondertrouwd: J. Angevare 26 j. en M. F. v. Dam 25 j. C. Staring 25 j. en A. Ver- bree 25 j. Door den veehouder A. Jansze, wo nende aan den Jacoba van Beierenweg al hier, is aangifte gedaan dat onder zijn vee, grazende in den Boekhorstpolder, het mond en klauwzeer is uitgebroken. Op Woensdag 26 September a.s. des li.m. halfdrie zal in deze gemeente do gele genheid zijn opengesteld tot kostelooze in enting en herinenting, voor hen die zich daartoe ten huize van dr. H. A. G. Bots aan melden. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. v. J. Gerrits en M. van Steenbergen. Gehuwd: A. de Romijn en G. Vlaanderen. Overleden: W. Vlasman, vr. 78 j., echtg. van A. van Haasteren. II. M. van den Berg, vr. 51 j., wed. van A. J. van der Ham. WARMOND. Circus van Bever. Een enkele maal, in de zooveel jaar, wordt ons dorp bezocht door een reizend circus, en zooals dan te verwachten is, is het er dan één van den zooveelsten rang. Het circus Van Bever heeft hierop een gunstige uitzondering gemaakl. Dit circus, met zijn eigen electrische verlichting, goed onderhouden en goedgetuigde paarden, fris- sche costuums en goede inrichting voor hel publiek, heeft hier een drietal voorstellingen gegeven met een troep artislen, wior presta ties zeer zeker niet behoeven onder te doen voor die van arüsten van allereersten rang. Alle nummers van de doof hen uitgevoerde programma's oogstten dan ook een wel ver diend succes. De pauzen, tusschen de num mers, werden goed aangevuld door een drie tal clowns. De dressuur van een tiental in de manege voorgebrachte paarden was zeer interessant en het applaus waard. Het won- dernummer „The Meabs", de slapste rnen- schen der wereld, valt niet te beschrijven, maar moet gezien worden. Zij, die een dor voorstellingen hebben bij gewoond hebben een genoeglijken avond gehad, zij die wegbleven hebben veel ge mist. WASSENAAR Auto-ongeluk met doodelijken afloop. Op den Rijksstraatweg is Zaterdagavond een ernstig ongeluk gebeurd. Toen de groen ten-auto van den heer van W. alhier de Paauwlaan inreed, kwam uit de richting Leiden een motorfiets, waarop 2 personen gezeten waren, met groote vaart aangere den. De bestuurder van het motorrijwiel reed tegen de auto op, met het gevolg, dat de berijder jhr. B. van M. van hier onderdo auto kwam. Hoogst ernstig gewond gaf dc ongelukkige na eenigen tijd den geest. De duorijder kwam er zonder kleerscheuren af. ZOETERWOUDE. De a.s. Oranjefeesten. Het programma voor de feestelijkheden der Wilhelminavcreeniging Zoeterwoude (Hooge Rijndijk) luidt als volgt: Woensdag 26 dezer: 9 uur kinderfeesten voor kinderen beneden de 12 jaar; 2 uur ringrijden op versierde fietsen voor dames en heeren. Donderdag 10 uur: ringrijderij voor pa ren met versierde tilbury's of tweewielige wagens; 12 uur volksspelen voor personen boven de 12 jaar; 2 uur bloemencorso; 56 uur: prijsuitdeeling; 8 uur groot avondfeest o.m. met hosvlonder. RECLAME. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PATRIA, uitreis, 25 Sept. te Tan ge r verw. MENADO, thuisreis, 26 Sept. te Triest ver wacht. PALEMBANG, 22 Sept, van Batavia naar Rotterdam. HOLLAND—AMER1KA-LIJN. VOLENDAM, 22 Sept. van New York naar Rotterdam. VEENDAM, 21 Sept. van Rotterdam te New York. DINTELDIJK, 22 Sept. van R.dam n. Pacific Kust. EDAM. 26 Sept. van R.dam te Havana ver wacht. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA LIJN. ALDABI, thuisreis, 2t Sept. van St. Vin cent. ALCOR, uitreis, 20 Sept. te Santa Fe. JAVA—BENGALEN-LIJN. BATOE, 21 Sept. van Batavia te Calcuta. HOLLAND—BRITSCH-INDIE-LUN. HOOGKERK, thuisreis, 21 Sept. van Bom bay. HOLLAND—AUSTRALIÊ-LUN. ABBEKERK, thuisreis, pa9S. 21 Sept. Perim HOLLAND—AFRIKA LIJN. GRIJPSKERK, uitreis, 25 Sept. te Kaapstad verwacht. BILLITON, uitreis, 25 Sept. bij Dakar ver wacht. HELDER, uitreis, 25 Sept. te Bordeaux verwacht. FAUNA, uitreis, 20 Sept. van Bathurst. SCHELDESTROOM, uitreis, 19 Sopt. van Lome. KILSTROOM, thuisreis, 19 Sept. van Mon rovia. KLIPEONTEIN, 22 Sopt van Boira naar Mozambique. N1AS. thuisreis, 20 Sepl van Walvischbaai SUMATRA, thuisreis, 21 Sept. van Marseille STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". SAPAROEA, uitreis, 20 Sept. te Belawan, KARIMATA, thuisreis, 22 Sept. te Havre. SALAWATI, thuisreis, 25 Sept. te Genuai verwacht. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. AGAMEMNON, Cuba naar Duinkerken, pass. 17 Sept. de Azoren. BREDA, 21 Sept. van Valparaiso naar Tal- cahuano. MARS, 20 Sept. van San Domingo naar Puerto Cortes. MINERVA, 20 Sept. van San Pedro del Ma- coris naar Havre. ORANJE NASSAU, W.-IndiS naar Amster dam, 25 Sept. te Madeira verwacht. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. HOOGLAND, 21 Sepl. van Nakskov op de Tijnc. MJRACH, 21 Sept. van Hamburg naar Mon treal. SAN ANTONIO, m.s., 20 Sept. van Par te Sevilla. DRECHTSTROOM, 18 Sept. van Amst le Danzig, ALEDDERVEEN, m.s. 19 Sept. van Stral- sund te Gothenburg. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7