HET ZEILFESTIJN OP DE KAGERPLASSEN. Go Ahead heeft gisteren niet andermaal voor een doelpuntenregen kunnen zorgen. Vitesse was niet geheel volledig, maar het heeft haar niet belet den Deventernaren, die met de draw tevreden mogen zijn, het vuur zeer na aan de schenen te leggen. Heracles herstelde zich door Enschedé met 42 te slaan. Vooral de middenlinie der Almeloërs leverde uitstekend werk en heeft zeer veel tot deze zege bijgedragen. Behalve Enschedé verloren ook de Boys, thans met 20 tegen A.G.O.V.V. De kampioensploeg Z.A.C. ondervond in Wageningen feilen te genstand van de club van dien naam, zóó fel zelfs, dat zij een 21 nederlaag kreeg te boeken. En ten slotte ging Tubanlia op den goeden weg voort door twee punten rijker uit Apeldoorn terug te komen. In het Zuiden verraste Willem II door in eigen huis met 50 van M.V.V. te win nen. Of de Tricolores groote plannen heb ben? Veel slechtere resultaten boekte Phi lips dat slechts op het nippertje met den oneven goal over B.V.V. triomfeerde. Nog erger stelde Noad teleur, door zich met 21 te laten kloppen door Eindhoven. Roermond kreeg met 3—1 klop van Wilhelmina, ter wijl N.A.C. met 53 won van Longa, niet tegenstaande het spel der withemden eeni- germate tegenviel. De Noordelijke kampioenen hebben hun eerste nederlaag te pakken en het zal dit seizoen de laatste wel niet zijn. Toch is dit resultaat door weinigen verwacht. Veloci- tas was trouwens veel sterker dan G.V.V., maar hield het spel te kort en kon aldus het net niet vinden. Een uitval van G.V.V. leverde kort voor de rust een doelpunt op dat haar tevens do overwinning bezorgde. Leeuwarden en Bo Quick speelden een sp aim enden wed strijd, waarin de punten werden gedeeld. Alle Noordelijke ploegen zijn nu reeds één of meer punten kwijt. Alcides was voortdurend in de meerderheid tegen W. V. V., maar het schot was zoek, waardoor de zege tot 21 beperkt bleef. Veendam, meende men, zou winnen van G. V. A. V. Doch het is met de roeme van de Lange Leegte gedaan 1 G. V. A. V. kwam, zag en won met 3—L Uit den Leidschen Voetbalbond. Men schrijft ons: Gisteren is de L.V.B.-competitie begon- ben. Van een officieel programma, noch van een indeeling der elftallen, noch van een lijst der aangewezen scheidsrechters heeft men ook maar één letter kunnen lezen. Tal van spelers wisten gisteren niet eens dat ze voor een competitie-wedstrijd in de weer waren. Of diverse scheidsrech ters zulks ook niet wisten? Blijkbaar nietl Want wie gisteren op het Lugdunum-ter- ïein was, heeft kunnen constateeren, dat er bij den wedstrijd A.S.C. IllLugd. II geen scheidsrechter aanwezig was, terwijl in de morgenuren bij Lugd. VLeidsohe Boys III eveneens geen arbiter op kwam dagen. In het laatste geval was de heer J. Bodijn zoo bereidwillig de fluit te han- ieeren, terwijl bij A. S. C. IllLugd. II, de scheidsrechter van Lugd. IllD.V.S. III, de heer Gordijn, de leiding op zich tam. A. S. C.—OVERMAAS 1—2. Een teleurstellend slot. Een kwartier voor het einde had A.S.C. nog de leiding, hoopte het vrij talrijke publiek op een overwinning of misschien op een gelijk spel en in dat laatste kwar tier werd de nederlaag der Leidenaars een voldongen feit op een het zij erkend wat ongelukkige wijze, zoodat toeschou wers en rood-zwarten teleurgesteld aftrok ken. Met een beetje meer geluk zou A.S.O. den wedstrijd tegen Overmaas uit het vuur bobben gesleept, maar in gemoede de rood zwarten zouden dan heel wat meer hebben gekregen dan zij verdienden, want de Rot terdammers speelden zonder twijfel 'beter voetbal dan onze stadgenooten, die wel een enthousiaste ploeg binnen de krijtlijnen 6tuurden, maar waaraan uit technisch en taktisch oogpunt heel wat ontbrak. Die tekortkomingen schuilden vooral bij de ach terhoede en de half-linie. Het trappen liet dikwijls alles te wenschen en men had te veel aandacht voor de balcontrole noodig om ook nog tijd te vinden voor plaatsen. Tegen de voetbaltaktiek werden er daar enboven nogal eens blunders gemaakt, die met een doortastender voorhoede fataal zouden zijn geworden. Zoo zagen wij b.v. ettelijke malen vlak voor het doereen der A.S.C.-verdedigers den bal naar binnen in plaats van naar buiten spelen; zoo was er ook weinig understanding" tusschen ach terhoede en half-linie en liepen maar al te 'dikwijls back en kant-half naar een zelfden man toe. Maar ondanks die vele tekortko mingen zouden wij de rood zwarte verdedi ging niet bepaald slecht willen noemen. De A.S.C.-achterhoede was bijkans nimmer m staat om na de vijandelijke aanval te heb ben gebroken, de eigen aanval op te bou wen men zag heel goed in, dat Overmaas de meerdere was en terecht bepaalde men zich tot een spoiling game", waarbij tel kens opnieuw de aanvallen der groen-witte Rotterdammers werden gebroken, door den bal te laten uitloopen. Mooi is een derge lijk spelletje zeker niet, maar het had suc ces, want Overmaas werd niet bijzonder ge vaarlijk. Dat met een immer in de verde diging zwoegende half-linie de A.S.C.-voor- hoede niet veel presteerde, laat zich den- keu. maar de sporadische aanvallen, door gaans geleid door GosliDg? cn Janssen, kwamen ons heel wat gevaarlijker voor dan de series van den Rotterdamschen kant. Verband tusschen half-linie en voorhoede was er nagenoeg niet. Wel probeerden Brouwer en Han laatstgenoemde speel de heel verdienstelijk het veel te groote stuk voor Overmaas „vrij" terrein te be perken door ver terug te knmen, maar hierdoor boette de aanval nog meer van baar ka-acht in. Al-met-al zijn wij dan ook allerminst, bijzonder enthousiast over het door A-S.O. vertoonde spel, maar met wat Hoe Kemphaan den spannenden strijd der zesmeters won. (Van onzen eigen verslaggever). Het zeilseizoen is voor de Kaag teneinde, maar het besluit had nauwelijks mooier kunnen zijn! Het was misschien wat frisch op den Plas, maar watersportliefhebbers kunnen daar tegen, en er stond een bries uit het Noorden, soms overslaande naar het Noord-Westen, die van een zoodanige sterkte was, dat de scheepkes nog van top konden worden gezeild, maar die de deel nemende jachten over de Kaag deed sche ren, zóó snel dat het water hoog opspatte tegen den boeg! Prachtdagen om te zeilen, en bovendien dagen met een zeer prettig resultaat ,in dien zin dat de supprematie der Belgische zes meters. die een week tevoren bij „Dc Maas" nog zoo duidelijk was gebleken, werd ge broken. Zaterdag won de Ubu, maar giste ren werd de Kemphaan tweemaal eerste waardoor zij den hoofdprijs in de wacht sleepte Holland won en er rolde een golf van jubel over het meer toen Pluygers in de beslissende race als winnaar z'n Kemphaan door de finish voerde....! Van de vijf ingeschreven zesmeters ont brak de „Navaho" op het appèl, naar wij vernamen wegens ongesteldheid van den heer G. de Vries Lentsch, die hei jacht heeft gekocht De gewone wedstrijdbaan was uitgezet, waarbij Zaterdag alleen het rak Norremeer Dieperpoel in den wind lag. Gisteren was aanvankelijk de geheele baan bezeild. In den Zaterdagmiddagwedstrijd startten de Ubu e nde Prinses Juliana zeer fraai. De Antigon lag vrij ver achter terwijl de%emp- haan, die gestuurd werd door den heer Fok ker, nog een slag moest maken alvorens door de lijn te kunnen gaan. Hoog aan den wind liggend nam de Ubu direct den kop om deze plaats niet meer af te staan. Daar entegen zakte de Prinses naar de laatste plaats af en zij zou daar gebleven zijn wa ren Antigon en Kemphaan niet zoo on tactisch geweest gedurende de twetede ronde op het in-de-windsche rak een loef- matsch aan te gaan, die Kemphaan de derd# plaats kostte en zelfs Antigon in haar tweede positie een oogenblik in gevaar bracht Om tien uur gistermorgen gingen de zes- meters andermaal van start. Precies gelijk gingen de Ubu, de Prinses en de Antigon door de lijn. Even later kwam de Kemp haan, die het laagst lag maar veel vaart had en daardoor nog op het traject naar het Zweiland de leiding kon nemen om deze tot het einde te behouden. Het was Willem Schouten, die onze Olympische zesmeter ter overwinning voerde en die steeds weer de Antigon, waarop Léon Huybrechts, de bekende jollenzeiler den helmstok voerde, achter zich wist te houden. Derde was aanvankelijk de Ubu, maar in de tweede ronde slaagde Doedes er in den Belg naar de laatste plaats te verdringen. Aangezien de prijzen werden toegekend volgens puntenstelling over alle wedstrijden trok de stand thans ongemeene belangstel ling. Hij luidde: Antigon 22 pnt, Kemp haan en Ubu, 21 pnt. en Prinses Juliana 10 pnt. Aan den overwinnaar eener race werden 17 punten toegekend, en aan num mer twee 11, zoodat, practisch gesproken, de Prinses uit den strijd was. Daarentegen stonden dë kansen voor de anderen vol komen gelijk en het was verklaarbaar dat tientallen motorbooten en zeilschepen den kamp van nabij hebben gevolgd. Holland had een kans, al stond deze één tegen twee, en Pluygers nam nu zelf het roer in handen. Lang hebben wij gevreesd dat het niet baten zou. Kemphaan was tweede achter Antigon en zij bleef daar zonder dat het aspect zich wijzigde. Heel de haan was dezen dag bezeild en onder deze omstandigheden zag het er weinig hoopvol uit. Doch een plotseling losbarstende gietbui zorgde voor de sensatie. De veel sterker wordende wind schoot naar het Westen, juist toen de jachten voor de tweede maal op weg gingen naar Dieperpoelen zóó voltrok zich in enkele oogenblikken het feit dat op dit rak moest worden ge kruist KruisenI Dit beteekende: strijd, en dus een stijgen van de Hollandsche kansen 1 Kemphaan ging overstag, Antigon volgde het voorbeeld, maar ging te spoedig weer over stuurboord, met het gevolg, dat de Kemphaan onweerstaanbaar boven haar langs schoof en aldus de leiding ver overde 1 Later, toen de wind sterk afflauw- de, liep de Belg weer in, maar Pluygers manouvreerde uistekend en ging als win naar door de lijn, warm toegejuicht door Hollanders enBelgen 1 Weinig strijd is er geweest in de Regen boogklasse, waarin „Braassemermeer" tel kens met grooten voorsprong won en de „Hollandia" beide malen onbedreigd tweede werd. Voor de overige nummers zie men de uitslagen. Slechts rest ons nog een woord van dank aan de heeren Van der Stok, al hier, voor de zeer welwillende wijze waarop zij ons bij gebrek aan een persboot in staat hebben gesteld den zoo spannen- den strijd der zesmeters van nabij te aan schouwen. De uitslagen van Zaterdag zijn: Zesmeterklasse 1. Ubu P. Loncin), 1 u. 31 min. 30 sec.; 2. Antigon (L. Huybrechts), 1 a 31 min. 33 sec.; 3. Prinses Juliana (ir. Doedes), 1 u. 31 min. 56 sec.; 4. Kemphaan (Fokker), 1 u. 32 min. 16 sec. D-klasse: 1. Narmada (Tieleman), gez. e*n ber. tijd 1 u. 40 min. 21 sec.; 2. Simmerwille (Schoenmaker), gez. tijd 1 u. 45 min. 46 sec ber tijd 1 u. 40 min. 28 sec. Regenbogen: 1. Braassemermeer (H. Na than), 1 UL 43 min. 26 sec-. 2. Hollandia (C. v. Staveren), 1 u. 45 min. 12 sec.: 3. Tjebbe Maas), 1 u. 48 min. 31 sec.; 4. Leede H (W. Z. v. A Mey), 1 u. 50 min. 29 sec. 12-voetsjolien A: 1. Mieke (mej. Roozen), 1 u. 5 min. 30 sec.; 2. Maraselle X (T. Bak ker), 1 u. 6 min. 11 sec.; 3. Frank (Maas) 1 u. 7 min. 19 sec.! 4. No. 11 (G. W. de Vis ser), 1 u. 8 min. 21 sec. 12-voetsjollen B: 1. Bruinvisch (Trooster), 1 u. 7 min. 28 sec.; 2. Had-jet-me-maar (Bor- gerhoff Mulder), 1 u. 7 min. 59 sec; 3. Snap je (D. Visser). 1 u. 8 min. 16 sec.; 4.% Duke (Jesse), 1 u. 9 min. 14 sec. Open sloepen: 1. Cartouche (Rutgers), gez. en ber. tijd 57 min. 10 sec.: 2. Joho (F. BOOM), gez. tijd 59 min. 22 sec., ber. tijd 58 min. 22 sec.; 3. Plankie (v. Benthem Sip- kens), gez. tijd 1 u. 10 min. 2 sec., ber. tijd 1 u. 41 sec. De uitslagen van gisteren zijn: Zelsmeterklasse (ochlendrace): 1. Kemp haan, (s. W. Schouten). 1 u. 33 min. 21 sec.; 2. Antigon, 1 u. 33 min. 58 sec; 3. Prinses Juliana. 1 u. 34 min. 47 sec.; 4. Ubu, 1 u. 35 min. 15 sec. Middagrace: 1. Kemphaan (st. Pluygers), 1 u. 50 min. 28 sec.; 2. Antigon, 1 u. 50 min. 46 sec.; 3. Ubu, 1 u. 54 min.: 4. Prinses Juliana. 1 u. 55 min. 58 sec. Totaal uitslag: 1. Kemphaan. 38 pnt.; 2. Antigon, 33 pnt.; 3. Ubu, 26 pnt.; 4. Prinses Juliana. 14 pnt. D-klasse: 1. Simmerwille. gez. tijd 1 u. 55 min. 27 sec., ber. tijd 1 u. 49 min. 40 sec.; 2. Narmada, gez. en ber. tijd 1 u. 50 min. 18 sec. Totaal-uitslag: 1. Simmerwille. 19 pnt. (tijd 3 u. 30 min. 8 9ec.); 2. Narmada, 19 pnt (tijd 3 u. 30 min. 39 sec.) Regenboogklasse: 1. Braassemermeer, 1 u. 62 min. 66 sec.; 2. Hollandia. 1 u. 54 min. 17 sec.; 3. Tjebbe, 1 u. 58 min. 23 sec.; 4. Leede II, 1 u. 5S min. 50 sec. Totaal-uitslag: 1. Braassemermer, 47 pnt.; 2. Hollandia, 35 pnt; 3. Tjebbe. 29 pnt.; 4. Leede II. 25 pnt. 12-voetsjóllen klasse A: 1. Mamselle X, 1 u. 7 min. 48 sc.; 2. Daphnia (st. Bothé), 1 u. 7 min. 58 sec.; 3. Frank 1 u. 8 min. 3 sec.; 4. Rietvink (st Schölvinck), 1 u. 9 min. 33 sec. Totaal-uitslag: 1. Mamselle X. 33 pnt.; 2. Mieke 25 pnt.; 3. Frank, 21 pnt.; 4. Daphnia 14 punten. Idem B: 1. Had-je-me-maar. 1 u. 11 min 38 sec.; 2. Loodsje (st. B. Pluygers), 1 u. 13 min. 26 sec.; 3. Bruinvisch. 1 u. 14 min, 35 sec.; 4. Snapje, 1 u. 14 min. 46 sec. Totaal-uitslag: 1. Bruinvisch. 36 pnt.; 2. Loodsje; 28 pnt.; 3. Snapje. 24 pnt.; 4. Had- je-me-maar, 18 pnt Open sloepen: 1. Cartouche, gez. en ber. tijd) 57 min. 30 sec.; 2. Plankie. gez. tijd 1 u. 11 min. 59 sec., ber. tijd 1 u. 2 min. 23 sec.; 3. Joho, gez. tijd 1 u. 6 min. 11 sec., her. tijd 1 u. 5 min. 4 sec.;4. Rekeltje, gez. tijd 1 u. 11 min. 19 sec.; ber. tijd 1 u. 6 min. 20 sec. Total-uil9lag: 1. Cartouche. 40 pnt.; 2. Plankie, 25 pnt. (tijd 2 u. 3 min. 6 sec.; 3. Joho. 25 pnt (tijd 2 u. 3 min. 26 9ec.); 4. Rekeltje. 13 pnt. meer routine en een fiksche training Ilering en Bliek, b.v. waren tegen het einde totaal uitgespeeld is van deze ploeg toch wel iets te verwachten. Overmaas is ons niet meegevallen. Een pootige, soms te pootige ploeg, die hard werkt en wel over een behoorlijke bal- controle beschikt, maar die tekort schiet in taktiek. Een lang en open spel zou het kluwen A.S.C.-verdedigers wel uit elkaar hebben gerukt, maar daaraan dacht blijk baar geen der Rotterdammers. En dan het schieten Overmaas won den opgooi en verkoos met den wind in den rug te spelen. De gasten namen onmiddellijk het initiatief tot den aanval en gedurende de eerste helft waren de groen-witten in de meerder heid, zonder dat zij het evenwel tot doel punten konden brengen, door de hierboven reeds gememoreerde „spoiling game" der Leidenaars waarbij overigens het geluk nogal eens aan de zijde van onze stad genooten was. Croes keepte tot groot ver maak van het publiek op de hem eigen wijze, heelemaal niet volgens de regels van de kunst, maar hij grijpt uitstekend in. heeft kijk op den bal en hield met en zonder geluk er heel wat uit. Veel meer is er over de eerste helft al niet te ver tellen. Gedoelpunt werd er niet. Na dc kregaa wij direct een beek serie hoekschoppen op het A.S.C.-doeJ. De heer Zuidervelt had blijkbaar een groote voorliefde voor corners want ook als hij er zelfs niets van wist en niet van kon weten omdat hij het spel niet aJ te best volgde grensrechters waren voor hem lucht wees hij naar den hoek. Overmaas kreeg twee schatten van kansen, eerst toen Croes den bal Het vallen en de linksbuiten naast trapte en daarna toen De Jongb op een heel critiek oogenblik miste en de rechtsbinnen in de handen van Croes schopte. Brouwer miste echter de kans van den dag. Uit een voorzet van rechts kreeg hij den bal en lepelde het leer hoog over. Na een kwartier passeerde Schmidt echter onverwacht enkele Rotterdammers en plaatste den bal over het hoofd van den doelman heen in het doel (10). Aange moedigd door een enthousiast publiek deed A.S.C. daarna enkele goede aanvallen, die echter geen succes opleverden. Een kwar tier voor bet einde kwam na een doelwor- steling op een heel gelukkige wijze de ge- gelijkmaker (11), en even later scoorde de Rotterdamsche rechtshalf met een ver schot het winnende doelpunt. Daarna kopte Goslings uit een corner van links den bal nog keurig in en juichten de Leidenaars reeds, maar de Rottordamsebr doelman grabbelde het leer nog juist uit den lin kerbovenhoek. A.S.O. verloor voor den der den koer in successie. ALPHEN I—G. S. V. I 6—1. Deze wedstrijd stond in het teeken van een voortdurend overwicht van Alphen. In. den beginne geleek het even alsof G.S.V. de overwinning in de wacht zou sleepen, doch toen Alphen zich ging herstellen, bleek het met de Ausdauer der Gouwe naars spoedig gedaan en moest deze jeug dige 3e klasser het tegen haar oudere zus ter in alle opzichten afleggen. Beide ploe gen waren volledig en zoodra scheidsrech ter Bezemer beginnen heeft geblazen, neemt G.S.V. het spel weldra in handen. Uit een doorbraak der Gouwenaars weten zij den uit het doel geloopen keeper te ver rassen en het leder onhoudbaar in te schieten. Alphen herstelt zich dan en een legio aantal aanvallen worden geformeerd, dié de thuisclub den gelijkmaker brengen. Hierdoor aangemoedigd vergroot Alphen door Binnenkamp de serie, 21. De Gou wenaars hebben n.u maar weinig meer in te brengen en aanhoudend wordt hun doel be stookt. Als de keeper eens het leder heeft geretourneerd, vangt de rechtsbuiten den bal op en schiet in het net 31. Voordat de rust aanbreekt weet do thuisclub dan nogmaals den voorsprong te vergrooten. Na de rust heeft G.S.V. maar zeer wei nig meer in te brengen. De enkele malen dat de Gouwenaars in den aanval komen, schieten zij bet leder naast het doel. Al phen daarentegen weet nog door een twee tal doelpunten haar overwicht uit te druk ken, zoodat het einde komt met 61 voor de thuisclub. 't Was een matig gespeelde wedstrijd, die eindigde in een verdiende overwinning van Alphen. Voor den Goudschen Voetbalbond ver loor Alphen III met 7—4 tegen O.N.A. III. A. S. C. m—LUGDUNUM U 4—2. A- S. C. heeft een zeer sterk elftal, ter wijl de groen-witten een vijftal invallers tel len. Spoedig na het begin geeft Bodijn met een mooi schot Smolders geen kans, O1. terwijl na eenige vergeefsche pogingen de A. S. C.-midvoor schitterend gelijk maakt, 11. Spoedig na de thee krijgen de A. S. C.'ers een penalty wegens hands, Hegen- barth voltrekt het vonnis, 21. Geen mi- nuu1 later knalt de goedspelende rechtsbui ten van A. S. C. No. 3 langs Winkel, 3—1, terwijl Hulst een presentje van den Lugd.- keeper gaarne accepteert, 41. Lugd. werkt als een paard. Eindelijk weet v. d. Voort hei leer schitterend in te koppen, 4—2. D. V. S. H—RACEEL I 2—3 Beid" elftallen zijn volledig. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug, gelijk op gaand spek Uit een doelworsteling geeft Burg Raceel de leiding, doch v. der Nat zcr^ aan de andere zjjde, dat de stand weer gelijk wordt. Dezelfde speler geeft aan D. V. S. de leiding, waarna Burg de partijen weder op gelijken voet brengt. Na de rust neemt Raceel, met den wind mee, het spel in handeD, doch ettelijke ma len wordt tegen den paal geschoten. P. Mooter zorgt dan met 6en goed schot voor de „winning goal", waarmede, na een kleine onderbreking voor een fiksche regenbui, het einde komt. Scheidsrechter Velthuyzen ledddo uitstekend. LUGDUNUM HI—D. V. S Hl 00. In dezer wedstrijd werd soms fraai spel te zien gegeven. De partijen waren volko men aan elkaar gewaagd, terwijl het aan spanning niet ontbrak. Beide achterhoedes waren in schitterenden vorm, zoodat het de voorhoedes onmogelijk was ook maar één doelpunt te maken. Het was een aantrek- keHjke wedstrijd, die eindigde zooals men begonnen was, en door den heer Gordijn goed werd geleid. RACEEL II—U. V. S. IV 2—3. Raceël is met 10 man. U.V.S. is volledig. Direct ontwikkelt zich een enthousiast spel met U.V.S. eenigszins in de meerder- derheid. Ondanks volhardend verdedigen van de Racing-achterhoede weet U.V.S. door haar linksbuiten en rechtsbinnen de stand op 20 te brengen. Nog voor de rust doel punt de zwart-witten linksbinnen met een fraai schot. Rust 21. Na de rust zijn beide ploegen volledig, Uit een vrije trap op het Racing-doel weet U.V.S. de score te verhoogen. 31. Als een der U.V.S.-backs een penalty veroorzaakt wordt deze in een doelpunt omgezet 32. Tot in de laatste minuten zwoegt Raceël voor den gelijkmaker maar het stug verde digende U.V.S. geeft geen kans. Het einde van dezen pittigen wedstrijd komt met een 32 overwinning voor U.V.S. Scheidsrechter Prinsen was goed. L. F. C. IV—RACEEL IH 1—6. In den beginne is het viertal L. F. CL- vcorwaartsen L. F. C. is met 10 man zeer beweeglijk, doch de Racing-verdedi- ging is hecht en als na een kwartier spelen de Racing wat meer in actie komt, loopen twee zwart-witte aanvallers den bal een drachtiglijk in het geel-zwarte heiligdom (01), met welken stand rust komt Na rust blijkt Raceel sterker en v. Oven maakt 02, Heemskerk 03, terwijl J. v. Weizen door de hattrick te verrichten voor een 16 stand, zorgt, daar de geel zwarten tusschen deze bedrijven door de eer wisten te redden, zoodat het einde van dezen, dcor den heer Honsbeek prettig geleidde wedstrijd, met een flinke zwart-witte over winning kwam. LUGDUNUM VLEIDSCHE BOYS IH 4—6 Reeds na twee minuten hebben beide keepers „gevischt". 1—1. Voor de rust weet L. B. nog 4 maal te doelpunten tegen de jeugdige groenwitten. Met 52 werd ga- draaid. Stevig doorzetten bezorgt Lugd. na de rust twee doelpunten 54, terwijl de Boys nog eenmaal het net weten te vinden alzoo met 64 winnende. In dezen wedstrijd kwam een Boys-spe ler dusdanig te vallen, dat hij zich onder dokters behandeling moest stollen. Na drukkelijk zij hier vermeldt, dat niemand eenige schuld aan het ongeval had. Wij bopea op een spoedig en algeheel herstel. U.V.S. V—VICTORIA n 2—3. De nieuwelingen in den L. V. B. hebbed het seizoen goed ingezet. Voor de rust speelde U. V. S. beter, en nam door haar rechts-binnen de leiding* Rust 1—0. Na de rust maakte eerst Victo ria en toen U.V.S. een doelpunt. 2—1. Da gasten maakten toen weer gelijk, om ten slotte met een derde doelpunt den wed strijd te winnen. 23. Scheidsrechter Derogee zal zijn weg in den L.V.B. wel vinden. INTERNATIONAAL R.-K. VOETBAL. LISSE—DUSSELDORF 92. Men meldt ons uit Lisse: Reeds dagen te 'voren hoorde men overal praten over den wedstrijd LisseDusseldorf. Eindelijk dan, Zaterdagavond arriveerden ze. Het was al bij tienen, toen zei bij het Vereenigingsgebouw, de R.K. Volksbond, af stapten. daar autopech hun reis zeer ver laat had. 's Zondagsmorgens werd in een autobus getoerd naar Noordwijk aan Ze'e; velen zagen voor het eerst den grooten plas en stonden vol bewondering er naar te kijken. Om halfeen werd geluncht en daarna maakte ieder zich voor den strijd gereed. Per auto arriveerden de Duitschers op het terrein. Zij begaven zich zoo lang naar het kleedhuis, daar nog even gewacht moest worden op eenige officieele personen. Even over half drie stelden >de juniores van Lisse zich op, de muziek nam daar achter plaats en toen de Duitschers het veld betraden, werden zij ontvangen met 't Duitsche volks lied en handgeklap. Daarna kwamen de Lisser jongens op het veld en zette de muziek het Wilhelmus in. Nadat de elfi tallen vereeuwigd waren op de gevoelige plaat, stelde- de muziek zich aan het hoofd en maakte men een rondgang om het ter^ rein. Hier overhandigde de Duitscher aam voerder aan Lisse's aanvoerder prachtigg bloemen, waarna dr. Zielhof. uit Duitsch-! land beginnen blies. Beide elftallen stellen zich op. De burgemeester van Lisse deed den aftrap en de wedstrijd is begonnen. Onder- tusschen hebben honderden menschen een plaatsje gezocht op het keurige, met vlaggen versierde terrein. De eerste aanvallen zijn voor Lisse, maar de Duitsche doelverdediger is er een van het goede soort en grijpt reso luut in. Den geheelen wedstrijd heeft hij uitstekend gespeeld, hoewel zijn veel uitr loopen hem vaak in botsing bracht met zijn tegenstanders. Del Duitschers hebben echter het eerst succes, als de Lisserkeeper een hoogen bal door de gladheid laat glippen. Kort daarop maakt Elfring echter gelijk, en spoedig verhoogt dezelfde speler den voor sprong. Buschman maakt uit een prachtig doorgespeelde bal een schitterende goal; wegens off-side wordt deze echter geannu-i leerd. Even hierna maakt Buschman toch een derde goal. De Duitschers zijn ondertus- schen wat losgekomen. Zij plaatsen heel aardig, maar hun spel is veel te) langzaam. Toch weten zij den achterstand te verkleinen wanneer de Lisserkeeper een 9chot verkeerd beoordeeld 32. Met dezen stand wordt gedraaid. De muziek geeft eenige prettige nummers ten gehoore. Omstreeks 4uu. wordt aan de 2e helft begonnen. De Duitschers zijn, nu het eerst in den aanval en de achter hoede van Lisse moet alle zeilen bijzetten om scoren te voorkomen. Eindellijk werkt Lisse zich los en neemt het spel geheel in handen. Weldra is heit 42 en zoo wordt de score opgevoerd tot 92. De Lisservoorhoede speelde prachtig samen, de half linie voedde goed en de achterhoede hield den vijand van het lijf, zoodat de Duitschers met9 konden ondernemen. Het zou eentonig zijn, al de gemaakte doelpunten te memoreeren. De wedstrijd bleef toch het aankijken ten volle waard. Tegeh vijven was de wedstrijd afgeloopen en na het spelen van het Wilhelmus en het Duitsche volkslied behoorde de wedstrijd tot het verleden. De Duitschers vielen ons niet mee. Het Lisse-elftal voldeed heel goed. vooral de voorhoede werkte uitstekend. De half-linié vatte haar taak uitstekend op zij was een steun zoowel voor voor- als achter-f hoede. De back9 waren goed en de keeper heeft na eenige foutjes zijn doel goed ver dedigd. Het Lissebestuur kan tevreden zijn met deze eerste internationale ontmoeting. Het was veel gewaagd, daar slecht weer alles had kunnen bederven. Wij roepen den Duitschers e'en hartelijk «tot weerziens toe in Dusseldorf. DE HEER MOORMAN CANDIDAAT VOOR HET N. V. B.-BESTUUR. De Vereeniging van Westelijke Edrsle klassers heeft besloten den heer J. Moorman candidaat te stellen voor het N. V. B.- bèstuur en de vacature-Verwoerd. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn voor d« eerste klasse: BirminghamBlackburn Rovers 40. Bolton WanderersDerby County 30. Burnley—Aston Villa 41. Cardiff CityBury 40. Huddersfield TownEverton 31. LiverpoolLeeds United 11. Manchester CityArsenal 41. Newcastle UnitedLeicester City 10. PortsmouthSunderland 4—0. Sheffield Wednesday—Sheff. United 5—2. West Ham UnitedManch. United 31. En voor de tweede af deeling: BarnsleyOldham Athletic 21. Bristol CityChelsea 0—0. Clapton OrientBradford 10. Hull CityPort Vale 2—0. MiddlesbroughSouthampton 12. Nottingham ForestBlackpool 20. Preston North EndWolverhampton 51. ReadingNotts County 12. Stoke CityGrimsby Town 12. Tottenham HotspurMillwall 21. West Bromwich Albion—Swansea Town 5-L DAMMEN. CHR. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. Morgen hoopt de heer v. Geest uit Lisse bekend om zijn problemenpubli- calies voor de Chr. L. Damvereeniging een sumutaan-seancei te geven in Oud-Hortus- zicht. Ook niet leden hebben hiertoe vrijQ toegang. Aanvang des avonds te half acjit»

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 12