ATTENTIE!! T. DEN DULK VAN BEELEN's HARTOGS - Tandheelkundige Bijzondere Aanbiedinn van eenige 2de handsch Orgels vanaf f. 70.- KATWIJK AAN ZEE. VOORSTRAAT 4. Electrische Brood-, Koek en Banketbakkerij 13 N00RD00RD16- TEL. 214 KATWIJK AAN ZEE. VAN BEELEN's SCHEEPSTIJDINGEN. dan vorig jaar en ook de gewassan staan aanmerkelijk beter, zoodat de aanvoer nog eenigen tijd groot zal zijn. Zandaardappelen gaan thans iets vlugger en brengen weer betere prijzen op. Kleiaardappelen nog niet gevraagd. Bospeen gaat vlug. en ook kisten peen vinden goed koopers. Voor conserven- fabrieken wordt thans ook bloemkool ge kocht tegen redelijke prijzen. Piano- en Orgelhandel Katwijk aan Zee KATWIJK AAN ZEE. De laatste dagen is het getal werk zoekenden klein. Slechts één arbeider, één grondwerker en één bouwkundig teekenaar meldden zich aan de Arbeidsbeurs aan. Bij het gisteren te Utrecht afgenomen examen voor assistent bij de Direcle Belas tingen (onderdeel B) slaagden de heeren P. Baum, K. Kramer en J. de Jong, allen aijib- tenaren bij de Directe Belastingen alhier. Bij uitzondering alleen deze week a s Maandag GEEN SPREEKUUR, wel op Woensdag a.s. 9966 LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Pieter, Z. v. W. de Wit cn J. v. Leeuwen. Annie Sybrandina,, D. v. J. Cammenga en A. Kuyper. Maria Hen- drika, D. v. J. Berbee en C. E. v. d. Peet. Overleden: Gertruida Schoorl, wed. van P. van Ruiten, 75 j. Maria Jonkheer, wed. van A. v. d. Vlugt 79 j. Hendrik v. d. Peet, wedn. van C. E. Bruin 76 j. Ondertrouwd: J. J. v. d. Lans en H. M. M. Jonkman, Blijkens een advertentie in dit blad, wordt op Donderdag 27 September weder om de groote harddraverij gehouden, waar aan tevens feesttterrein met diverse nieuwe vermakelijkheden is verbonden. Het fee9tterein wordt geopend Woensdag Jja afloop der Kinderfeesten. Wij vestigen de aandacht op een voorverkoop der kaar ten a f. 0.50 ten huizen van den heer P de Vries, Grachtweg alhier, welke toegang ge ven tot de harddraverij-baan en het feestter rein. Deze heeft plaats tot Woensdagavond, dus niet op den dag van het feest. NOORDWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Johanna Catharina. d. van Th. den Elzen en D„ Spigt 's-Gravenhagé: Bené Willem, z. van W. Pas9chier en G. Kruijswijk Leonora Cornelia Clasina, d. van L. J. van der Meer en C de Roode Cornelia Johanna, d. van J. Th. J. de Groot en C. M. Mulder. Ondertrouwd: Johannes Petrus Vink. 30 jaar, te Noordwijk en Maria Elisabeth Jan sen. 24 jaar, te Noordwijkerhout Dirk van Duijvenbode. 23 jaar. te Katwijk en Anna Kloos. 17 jaar te Noordwijk Corneli9 Petrus van Ze'lst, 38 jaar, wednr. van C. F. v. d. Weijden en Alida Meeuwenoord. 22 j. Getrouwd: C. J. van Duijn 19 jaar. alhier en M. A. Peters. 19 jaar, te Waddinxveen H. Braakman, 30 jaar en. K. van der Niet, 24 jaar. Overleden: Antje de Bes, 75 jaar. wed. A. de Kogel Maria Wellenberg, 44 jaar. onge1- huvvd Cornelis Zappeij, 3 jaar. z. van G. Zappeij en E. Groen, te Rotterdam. Gevestigd: R. Josselin de Jong. van Leiden, Atjehwcg 2 „de Hull" P. A. L. Van Ogtrop, idem, idem U. W. B. Sthee- man, idem. idem A. S. M. van Schendel en fa-ra., rijkstelegrafist, van Wassenaar, Lijnbaanweg 19 G. H. Verbregt, aannemer van den Haag, Oude Zeeweg 22 A. van der Werf, re'ligieuse (onderwijzeres), van Alkemade. Bronckhorststr. 42 H. Boeki, v. Rotterdam; Zd. Boulevard „Sonnevanck" *-L. van Duyn en fam., arbeider, van Kat wijk, Klei Zwarteweg 56 A. van Duyn en lam., idem. idem, idem 29. Vertrokken: A. J. Bergmans, kellner, naar tien Haag, Rubenstraat 101 G. Q. Molen kamp, varensgezel, idem, Stortenbeekerstr. 379 A. Hommes, verpleegster, idem, Zuid- Wal 83 Af. H. Otto. dienstbode, naar Rot terdam, Beukelsdijk 86 b G. F. Schers en fam., kellner, idem, Nic. Beetsstraat 70 b W. A. M. Dooremaal, religieuse (onderwijze^ Jes), naar Haarlem. Koningstraat 20 P- Haverkorn, van Rijswijk, naar Leiden, Oegstgeesterlaan 11 A B. van Riezen, Pensionhoudster, naar Zeist. Stationslaan 12 J— Dj Wijnja. kruideniersbedienden. Wor- kum. Stuurstraat 74 A. Verbeek, brood- jakkersknecht, naar Warmond. Heerenweg /3 a J. W. van Hemmen, chauffeur, naar Rosum (Gld.l, Burchfstraat B 136. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn als werkzoekenden ingeschreven 9 perso-- "en, n.L 3 timmerlieden, 3 visschers, 1 stu kadoor, 1 jongste kantoorbediende en 1 landarbeider. OEGSTGEEST. De commies-dienstgeleider G. J. Hoi- alhier is al9 assistent geplaatst bij de Directe Belastingen alhier. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Diewertje, dochter van J. Voort- huijzen en M. Bremer. Cornelis Hendrik, zoon van C. H. van Starkenburg en A. K. Ch van Diggele. Ondertrouwd: J. M. Glasbergen, 25 jaren en W. A- den Haa9, 21 jaren te Katwijk. Overleden: Trijntje Jongkind, 58 jaren, echtgenoot van R. W. van der Burg. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren.: Jansjs, D. v. W. Smit en J. de Jong. Catharina Jaooba en Simon Jacob, D. en Z van S. de Ridder en J. van Oost veen. Pet.ronella Alberdina Jacoba Mar ria, D. v. J. C. van der Horst en F. J. Beijerbergen. Overleden Johana Geertruida van der Eist, 52 j echtg v. P. Duinmeijer. Gehuwd: Antlionie Coliju, 25 j. en Nelly Antoinette Bergman 24 j. Gevestigd: A. van der Voet en gezin, Westerstraat 4, van Warmond. Mej. A. Verbree, Hoofdstraat 68, van Voorhout. PIANO- en ORGELHANDEL Katwijk aan Zee 7615 Door directen import uit le klas Buitenlandsche Fabr. zijn wij in staat het BESTE te leveren tegen den LAAGSTEN PRIJS VOORHOUT. Loop der bevolking. Gevestigd: J. N. Baltus van Eindhoven A. J. H. Koks van Rotterdam,A. J. Mes- scha.ert van Haarlem. P. Floris v. Heiloo en P. G. J Heins van Utrecht, allen Leid- schevaart 2. F. V. K. Schaum van Bos koop, En£el?chelaan 4 Th. ET. Cqpijn van Anna Polowna, Hoofdstraat 94. N. C. Berg van Amsterdam, Leidsphe vaart 2 J. G. van Zuïjlen van Noordwijk, Hoofd straat 34 G. S. Venne van Leiden. Hoofdstraat 104. Vertrokken: L': S. J. Lindenhoff naar Lei den. A. H. v. d. Berg naar Den Haag. J. M. v. Riet—naar-Haarlem. A. PI. v. Paridon naar Amsterdam A. van Doorn en gezin naar Den Haag. H. van Graven naar Beverwijk. H. A. J.v. d. Heuvel naar Leiden J. MATeysman naar Voor burg C. A. Demortié naar Amsterdam. P. de' Groot naar Terfieijden II. B. M. Meyssen naar Amsterdam. A. P. J. Klijs naar Breda. M. J\ "Bakker naar Amster-, dam. A. W. L. M. van der Linden naar Uden. J. M. G. den Held naar Lisse G. H. de Wilde naar Heerlen. C. M. Roozen naar Leiden. A. Kooijman naar Muiden J J. Verhuyzen naar Veghel. Jï. H. Bols naar Nijmegen. A. Verbree naar Sassenheim. J. L. J. M. v. d. Wey- dèn naar Heemstede en J. A. Hoogstraten naar Deemster. Door den Kommies der Directe Be lastingen te Noordwijk is alhier een rijwiel in beslag genomen, dat niet voorzien was van het vcreischte b<>lasting-plaatje. Het mond en klauwzeer breidt zich in deze. gemeente langzaam maar zeker uit. Thans is wederom 'aangifte gedaan door de veehoudster de wed. P. W., die haar vee liet grazen in den Boekhorstpolder. Ge lukkig heeft deze ziekte geen kwaadaardig karakter. VOORSCHOTEN. Ten overstaan van notaris W. H. Hoogenstraaten, alhier, had in het Wapen van Voorschoten de verkooping plaats van* het huis met erf, Voorstraat 82 alhier. Koo- per werd de heer A. van Beveren te 's-Gra- venhage voor f. 2950. De burgemeester van Voorschoten raadt ieder, die in relatie wiltreden met of be stellingen wil doen aan Jillis Limburg, .ge boren te Voorschoten 10 April 1901, zich uitgevende voor bloembollenhandelaar, wo nend^ Schoolstraat No. 57 alhier, geen geld aan genoemden persoon te zenden alvorens bji hem (burgemeester) inlichtingen te heb ben ingewonnen, daar reeds 'verschillende malen gebleken is, dat ïfimburg zijn ver plichting omtrent zending van planten of bloembollen niet nakomt. WARMOND. Ü9 staking bij Pados afgeloopen. Nadat Vrijdagmiddag de vergadering van het stakend personeel wegens plaatsgebrek van de Stad Rome naar de Zon was ver plaatst, zijn de hoofdbestuursleden t.w. de heeren Zeeland van den R.-K. Bouwvak arbeidersbond. Rietveld van den Modernen vakbond. Brouwer van den Chr Houtbe- werkersbond en Terwee van den Ned. Centr. Bond in conferentie gegaan op het raadhuis, .daar Burgemeester Scholvinck, zooals wij gisteren nog mededeelden, op verzoek van ^enige Warmondsche, bij ae staking betrokken personen, ziin bemidde ling had aangeboden- Na een korte bespiekmg zijn de burge meester en Oe wa'am seor. de heer Luyte met "voornoemd* >>estiMirsle<Jrp naar Pado-\ gegaan, waa- .langdurig onderhond met de directie plaats had. Namens de stakenden waren de volgende eischen gesteld: 1. Handhaving werkweek van 48 arbeids uren. 2. Erkenning van vakorganisaties bij eventueel overwerk of anderszins. 3. In- dienst-nemmg van allen, die aan de staking hebben deelgenomen, zonder uitzondering. 4. Uitbetaling van het loon gedurende de stakingsdagen. De 3 eerste punten werden door de di rectie geaccepteerd, terwijl voor punt 4 een mogelijke overeenkomst niet is uitgesloten. Te 6 uur had wederom in hotel de Zon een vergadering plaats, waar de bestuurs leden der verschillende bonden aan de sta kenden het resultaat der bemiddelingscon- ferentie voorlegden. In afwachting dat ook voor punt 4 een billijke oplossing zal gevonden worden, werd met groote meerderheid van stem men beslot-en Zaterdagmorgen te 8 uur het werk weder te hervatten. Een woord van hulde aan burgemeester Scholvinck voor het gunstig resultaat zijner bemiddeling is hiervoor zeker op zijn plaats. Circus Bever. Verwijzende naar de in dit nummer voorkomende advertentie zal ook in onzo gemeente dit zoo gunstig bekend staande circus een drietal voorstellingen geven. Het enorme succes dat dit circus in de omliggende gemeenten mocht behalen, zal ook voorzeker het Warmondsche publiek naar het haventerrein loco trekken, wrwir het circus hedenavond zijn openingsvoor- stellinG: geeft. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: H. W. H. von Bittenfeld en jkvr. A. S. H. van Panhuy§; W. vaü Jaarsveld en J. M. Zwankhuyzen. Haasnoot en H. Klarenberg. K. Klaren- berg en A. C. Haasnoot. G. W. de Kok en M. M. Edelaar. J. J. Braksma en M. M. Magré. C. H. van Rood en en C. M. Beijer. W F. Gerhardt en E. H. 'M. Lutkie. J. van Delft en J. A. v. Keulen. Geboren: Josephina Jeannette Antorni Brigitta, D. v. W. P. J. Croon en J. M. Smit. Wilhelmus Antonius, Z. v. A. J Kouwenhoven en M. van der Ploeg.* Door den burgemeester zijn bevorderd tot' adjunct-inspecteur van politie de heer A. Fogteloo, thans schrijver, en tot hoofd agent de heer K. Verduijp, thans agent. Bij de arbeidsbemiddeling staan inge schreven 5 grondwerkers, 3 losse werklie den, 1 electricien, instrumentmaker en 1 kantoorbediende. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad De begrootingen 1929 van gemeente en waterleiding Be lasting-verlaging -Be vergoe dingen aan de bijzondere scholen Voorzitteir de burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de verga dering, waarna de notulen onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen is o.m. een afschrift van een K. B. waarbij toestemming^wQrdt verleend bm het café van L. Dollejaa. de Weipoorï; te gebruiken als ^temlokaai bij de verkie zingen van leden deir Twqede Kamer cn der Prov. Staten. De gevraagde toestem ming voor het café van Kompier aan den Hooge-Rijndijk is geweigerd. In verband hiermede zegt 'de voorzitter, dat aan den Hooge-Rijndijk naar een andere localiteit moet uitgezien worden. In een der vólgen de vergaderingen zal mitsdien worden voor gesteld om de verordening regelende de aanwijzing van stemlokalen te wijzigen. Ter visie worden gelegd het verslag van de Sted. Fabrieken van Gas en Eleetrici- t-eit te Leiden en de begTöoting van den War en keuringsdienst voor 1929. Naar aanleiding van het in de vorige vergadering genomen besluit inzake wijzi ging van de koopacte betreffende den ver kochten grond aan J. de Lange, dee't laatstgenoemde mede dat hij met de voor waarden accoord gaat, mits hét te verlec- nen overpad niet breeder behoeft te zijn dan 1.10 M. Na eenige discussie wordt met 7 tegen 3 stemmen (Do Groot, Starrenburg en De Graaf) besloten de redactie van De Lange te aanvaarden. Hierna deelt de voorzitter mede, in ver band met het in de vorige vergadering reeds ter tafel gekomen adres van bewo ners van Gelderswoud e inzake wegverbe- tering, dat op de gemeentcbegrooting 1928 een bedrag van f. 500 is geraamd voor ti?t gedeeltelijk bestraten van den Gelders- woudschen weg; dat daaraan nog geen uit voering is gegeven vindt zijn oorzaak in het feit dat er .geen straat-makers te krij gen waren Ten aanzien vaD het onderhoud van den Broekweg dèelen B. en W. mede, dat het in het voornemen ligt om dezen we<g met keislag te verharden- Bij wijze van proef zal een gedeelte van dien weg worden verhard met keislag, vermengd met teer, waarover heen dan zand zal worden gedaan. Voor deze werkzaamheden zullen losse werkkrachten worden aangenomen. De voorzitter zegt nog dat hij zich -persoon lijk heeft op de hoogte gesteld van den toestand dier wegen, doch zijD conclusie is dat de klachten schromelijk zijn over dreven. De heer Los vraagt zich af of het niet beter is, om het paardepad in de we gen te laten vervallen, want het zijn niet meer de paarden die de wegen vernielen, doch de auto's. De voorzitter zegt toe met deze opmerking in het vervolg rekening te zullen houden. Het adres wordt ver volgens voor kennisgeving aangenomen. Naar aanleiding van een verzoek van het R.-K. Kerkbestuur om een subsidie uit do gemeentekas van f. 200 voor 1928 en vol gende jaren, ontspint zich «cn lange dis cussie. B en W. stellen voor om voor 1928 die subsidie toe te staan en dan telken- jare opnieuw omtrent het verleenen eeuci subsidie te oordeelen. Nadat den heer G. van Leeuwen is medegedeeld dat het B. en W. niet bekend is of de naaicursus, waar voor die subsidie gevraagd wordt, ook toe ■rankelijk is voor andersdenkenden, do«-< deze eer voorstel om onder een daartei strekkende voorwaarde voor 1928 de 6ub sidie to verleenen. Dit voorstel wordt aan genomen, met alleen de stem van don heer Stadhouder tegen. I Vastgesteld wordt het eerste suppletoixe kohier der hondenbelasting voor 1928 ten bedrage van f. 19.50. Vastgesteld wordt een besluit tot wijzi ging der begrooting 192S, conform voorstel van B. en W. Vervolgens deelen B en W. mede, dat do aangeboden rekening over den dienst 1927 -en de begrooting van het waterlei dingbedrijf gedurende veertien dagen ter secretarie ter visie hebben gelegen. Ver volgens leest hij voor het rapport der com missie van onderzoek waaruit blijkt, dat deze geen op of aanmerkingen heeft en adviseert tot voorloopige vaststelling, zoo als de rekeningen door B en "W. zijn aan geboden. Bij hoofdelijke stemming wordt j vervolgens met algemeene stemmen, uituc- j zonderd die der wethouders die niet mede- stemmen, daartoe besloten. Aangeboden wordt vervolgens de begroo- ting voor den dienst 1929, alsmede de bo grootmg van het waterleidingbedrijf. De. eerste sluit in den gewonen dienst in ont vangsten on uitgaven met f. 115.351,77 en in der. kapitaaldienst in ontvangsten met f 8502,61 en met f. 6345 in uitgaven. De begrooting van het waterleidingbedrijf sluit in den gewonen dienst met f. 13.200 en in den kapitaaldienst met f. 4351.08, zoowel in ontvangsten als in uitgaven. Bij deze begrooting geven B. en "W. al gemeene beschouwingen waaruit blijkt, dat de linancieele toestand der gemeente aan merkelijk beter is geworden. Behalve toch dat een belastingverlaging der personeele belasting van 120 tot 100 opcenten wordt j voorgesteld, stellen B. en W. in het voor- uitzicht, dat wanneer de opbrengst de ra ming mocht overtreffen, nog een verdere verlaging der opcenten zal doorgevoerd wor den, ten einde ook te kunnen komen tot een verlaging der grondbelasting, welke pas mogelgk is wanneer niet meer dan 80 op centen op de Personeele Belasting worden geheven. De gemeentelijke inkomstenbelasting is verder f. 10.000 lager geraamd dan veneden jaar, hetgeen tengevolge zal hebben dat het vermenigvuldigingsgetal en derhalve het hefiingspercentage aanmerkelijk lager kan gesielc worden voor 1929-1930 dan voor het loopende belastingjaar. Gewezen wordt ver der op de toeneming van het aantal wonin gen en derhalve op het aanmerkelijk geste- ger. inwonersaantal. Mede wordt de aandacht I gevestigd op de grooter opbrengst der grond- 1 en personeele belasting tengevolge van het bouwen dier woningen, alsmede op de to 1 verwachten grootere opbrengst der gemeen telijke inkomstenbelasting. Vermelding dient vGorts dat er een grooter winst gemaakx ral worden op het te leveren water, zoodat de exploilatitkosten van het bedrijf gunstiger zullen worden. 'Trouwens momenteel is het verlies nog maar geraamd op f. 558, terwijl i dit verlies nog bedroeg in 1927 f. 1792,42 en voor 1928 is geraamd f. 1462,78'/-j. Vervolgens wijzen B. en W. nog op de verbetering die is ingetreden in het vee- hcLders-, zuivel- en tuindersbedrijf, die nog steeds do hoofdbronnen "van bestaan vormen in deze gemeente. Het onderhouden der we gen en bruggen zal in het komende jaar af- doende worden uitgevoerd, in verband waar mede de begrooting van publieke werken aanmerkelijk hooger is geraamd dan verleden jaar. De aandacht wordt er op gevestigd, 1 dat eerlang moet worden overgegaan tot den 1 aankoop van een terrein voor lichamelijke oefening ten behoeve der openbare lagere school, terwijl een verdere verbetering en bestrating van den Vrouwen weg vermoede* lijk zal worden doorgevoerd. Ten aanzien van het verhaal, van pensioenbydragen van de ambtenaren, deelen B. en W. mede, dat zij voorshands geen termen daartoe aanwezig achten. Nadat de voorzitter een en ander heeft voorgelezen, stelt hij voor deze begrootingen in handen te stellen eener commissie van on derzoek, bestaande uit de heeren Los, De Groot en Stadhouder. Aldus wordt be sloten. L' condept-begrooting met memorie van toelichting zullen den leden thuis worden gezonden in afschrift. Vervolgens wordt een nieuwe verordening vastgesteld tot neffing van opcenten op de personeele belasting. Bij de vaststelling der begrooting 1928 was d9 opbrengst geraamd op f. 5100, terwijl volgens m^ledeeling van den'Inspecteur der Directe Belastingen de opbrengst vermoe delijk ongeveer f. 3000 meer ral zijn. De oorzaak hiervan is ze>er zeker toe te schrijven aan een te lageraming, doch vindt voor namelijk zijn oorzaak in hot feit, dat het Rgk de huurwaarden der woningen heeft doen herschatten, hetgeen heeft geleid tot verhooging der huurwaarden. Daarom wordt voorgesteld te gaan heffen 100 opcenten. Aldus wordt besloten. Hierna worden de vergoedingen der bij zondere scholen ex art. 101 der L. O. Wet over 1926 vastgesteld als volgt: school Hooge-Rijndijk f. 2155,50; schooi Schenkel- weg f 2912.32; school Zuidbuurt (meisjes) f. 3135,68. Aan het bestuur der bijzondere school aan den Hooge-Rijndijk wordt nog een voorschot verleend van f. 160 op de uit te keeren vergoeding voor een assistente over 1928. Het ontwerp uitbreidingsplan, zooal8 dat in de vorige vergadering werd vastegesteld, wordt thans definitief vastge steld en ral alsnog gedurende veertien dagen ter vii?ie worden gelegd. Waar gebleken is dat het maken van kaarten ten behoeve van het vaststelen van rooilijnen de kosten daarvan zullen bedragen ongveer f. 12000, stellen B. en W.. vcor om niet tot vaststelling van rooilijnen langs alle wegen over te gaan en mitsdien in te trekken de vroeger vastgestelde raadsbe sluiten waarbij voor enkelen wegen rooilij nen weirden vastgesteld, blijven dan toch j van kracht. Zonder eenige discussie wordt aldus besloten. Vervolgens wordt behandeld j een voorstel van B. en W. om over te gaan lot verbreding en bestrating van den Vrou- wenweg vóór de 50 woingen en de uitvoe ring op de zelfde wijze, doch in eigen be heer te doen geschieden als het eerste ge deelte is uitgevoerd. Na nog eenige duscussie wordt met alge meene stemmen besloten het werk tc doen uitvoeren zooals het eerste gedeelte. Vervol gens zegt de voorzitter dat B. en W. hét meeste voelen om het werk in eigen beheer uit te voeren op grond dat er in deze ge meente toch geen aannemers voor dergelijke werken zijn. Er ontspint zich een heel lange discussie omtrent dit punt totdat tenslotte de voorzit ter het voorstel van B. en W. in stemming brengt hdtwelk dan wordt verworpen met .7 tegen 4 stemmen (Los, Stadhouder. Noord man en Kompier.) Een voorstel van B en W. om de leverantie van sleenen en het uit voeren der werkzaamheden elk apart aan te besteden wordt na eenige bespreking te ruggenomen. Hierna wordt nog besloleto om nog lan taarns bij te plaatsen bij de woningen aan den Vrouwenweg en met het planten van hoornen fe wachten tot het volgend jaar. Al? dan wederom gediscussieerd wordt over de uitvoering van den werkzaamheden aan den weg deelt de voorzitter mede dat in eeno vo'gende vergadering het bestek onderwor pen zal worden aan de goedkeuring ven. den raad. De heer Los ge,eft nog in over weging om de sloot niet te accelpteeren van do bouwondernemers alvorens voldaan is aan al de gestelde bepalingen en een meter wit zand op de sloot is gebracht. De heer de Graaf onderstreept dit. Daarna wordt besloten twee rilectrische straatlantaarns te plaatsen voor de verlichting van de Riine- gommerstraat. waarvan de kosten zullen bedragen f. 300.Besloten wordt de ge- slo'cnverklaring dier straat voor het auto verkeer op te heffen. Hierna beantwoordt de voorzitter eenige in de vorige vergadering gestélde vragen, waarna de rondvraag aan del orde is die weinig belangrijks oplevert. Daarna sluiting. Onlangs werd een feestcommissie ge vormd uit leden der Chr. Zangvereeniging „Zingt den Heer", om plannen te beramen om het tienjarig bestaan van bovenge noemde vereeniging wat op 9 October zal plaats hebben, op feestelijke wijze te her denken. Dit comité heeft twee avonden ge organiseerd op Maandag en Dinsdag 24 en. 25 September in de hoorzaal der NetL-Herv. Kerk, waar verschillende atracties zullen zijn en verschillende ingekomen stukken zullen tentoongesteld worden. Vele inge zetenen zullen iets naa-r hun gadifig daar aanwezig zien. Men raadplege de Kleine Advertenties in dit blad. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KONINGIN DER NEDERLANDEN, thuisr., 21 Scpt van Singapore. CHR. HUYGENS, uitreis, 21 Sept. v. Genua. EXGGANO, uilr., pass. 21 Sept. Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. EEMDIJK, 21 Sept. van Pacific Kust to Hamburg. HOLLAND—BRITSCH-INDIË-LIJN. VEENDIJK. uitr., pass. 21 Sept. Ouessant. SCHIEKERK, uilr., 20 Sept. te Rangoon. ANDIJK, uitr., 21 Sept. van Suez. KOUDEKERK, 21 Sept. van Hamburg te Antwerpen. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA LIJN. SIRRAH, uitr., 20 Sept. te Rio Grande. ALCOR, uitr., 19 Sept. van Rosario. ALUDRA, 20 Sept. van R'dam te B. Aires. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJN. SALABANGKA, thuisreis. 20 Sept. te Shanghae. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SrBAJAK, 21 Sept. van R'dam te Batavia. KON. NED. STOOMBOOT-MU. BOSKOOP, Amst. n. IV. Indië, pass. 21 Sept. Ouessant. ORPHEUS, arr. 21 Sept. te AaThuus. HOLLAND—AFRIKA LIJN. RIJPERKERK, thuisreis, 21 Sept. te Ant werpen. AMSTELSTROO.M, 21 Sept. van Amst. te Hamburg. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. EEMDIJK, 19 Sept. van Montevideo naar St. Vincent: 1JSSEL, 16 Sept. van Stettin te Skogby. RIJNDIJK, 20 Sept. v. Swansea te Montreal. ZAANDIJK. R'dam n. B. Aires, pass. 20 Sept. Fernando Noronha. BARENDRECHT, R'dam n. New Orleans, pass 20 Sept. Key West. DUBHE, 20 Sept. van R'dam te Archangel, JONGE MARIA, R'dam n. Barcelona, pass, 21 Sept. Ouessant. SLIEDRECHT, 20 Sept. van Rouaan naar Constanza ALDERAM1N, 23 Sept. van Montreal te R'dam vcro'aeht. NAALDWIJK, 20 Sept. van Vivero naar Rotterdam. ALBLASSERDAM, 20 Sept, van R'dam te Riga. ZONNEWIJK, 20 Sept. van R'dam te Montreal. COLYTTO, Montreal n. R'dam, pass. 21 Sept. Lizard. VERWACHTE NEDERL. PASSAGIERS- EN POSTSCHEPEN MET DEN DATUM VAN VERMOEDELIJKE AANKOMST. Van Oost-IndiB. TAMBORA. 29 Sept. te Rotterdam. P. G. HOOFT, 28 Sept. te Genua; 6 Oct te Amsterdam. INDRAPOERA, 5 Oct. le Marseille; 12 Oct. te Rotterdam. KONINGIN DER NEDERLANDEN, J2 Oct, te Genua; 20 Oct. te Amsterdam. Van West-Indië. ORANJE NASSAU, 3 Oct. le Amsterdam. VENEZUELA, i Oct. te Amsterdam. Van Znid-Amerika. OKANIA, 6 Oct. te Amsterdam "LANDRIA 21 Oct. te Amsterdam. Van Noord-Amerika. U.IDA M 25 Sept. te Rotterdam, i OLEN DAM, 2 Oct. te Rotterdam. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7