Kleine AdverlenliSn UIT DE RIJNSTREEK. De Raadselachtige Haargroei OQ GEVRAAGD: *-!■» Nieuwe weg GondaAlphen. In de ingelandenvergadering van den pol ider Bloemendaal is besloten voor 0.8 K.M. jn de jaarlijksclie onderhoudskosten mede te betalen van den nieuwen provincialen weg langs de Gouwe, Gouda-Waddinx- yeen-B o sk oopr Alph en. Daar de betrokken gemeenten reeds b»' sloten een bijdrage te verleenen is thais in alle- betreffende colleges een degbet'ef- fend besluit genomen, zoodat de apjleg yap. dezen verkeersweg verzekerd i? ALPHEN. De alhier door den heer Joh. Q)thelp, godsdienstonderwijzer te Oostvoorie voor het nieuwe evangelisatiegebouw ail aar ge houden collecte bracht op f. 1*74. Gevonden voorwerpen: Em beur&ja jnet inhoud, 1 belastingpla-atje in leeren étui, 1 ring met geel ovalen stem, 1 belas tingplaatje aan een touwtje, L portemon- naie met inhoud ©p 1 zilverboA van f. 2.50. Inlichtingen aan het politiebureau Juliana- straat, Onze pla-atsgenooten G<brs. Vrisekoop aannemers, waren de laagste inschrijvers van de te Boskoop ten verzoeke van den beer O. Guldempnd gehouden aanbesteding van den bouw van 2 villa's aldaar; aan hen werden genoemde werkzaamheden op gedragen. Alhier is opnieuw opgericht de dam- vereeniging ,,0. I" die destijds was opgeheven. De oefeningen zullen gehouden •Worden ip het hotel „Centraal" alhier en wel des Donderdagsivonds, wanneer tevens gelegenheid zal bestaan zich als lid op te geven.. BODEGRAVEN. De commissaris der Koningin in Zuid- Holland heeft in de vacature-J. M, van Staveren te Reouwijk benoemd tot voorzit ter der Gezondheidscommissie te Bodegra ven e.o-7 den heer B, Nout, arte te Nieuw- veen, "wiens aftreding als lid zal plaats hebben op 1 Juli 1932. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. De gemeenterekeninn 1027 en de begrooting 1929 vastgesteld. Aanwezig' zijn alle leden, Voorz. is de burgemeester. De vergadering wordt geopepd met ge bed. Het lezen der notulen zal plaats heb ben na afhandeling der agenda. De voorzitter spreekt eenige hartelijke woorden van welkom tot den heer Oppe laar, die langen tijd ongesteld was. Deze dankt den voorz. en de leden voor de be toonde belangstelling. Ingekomen zijn een dankbetuiging Van H. M. de Koningin voor door het gemeen- bestuur aangeboden gelukwenschen en een goedgekeurd raadsbesluit. Verder nog een sohrijven van B. en W. van Arnemuiden in zake een adres door haar de regeering gericht ever de toe passing van de Onderwijswet. Bflsloten wordt hierna adhaesie te be tuigen. 3esproken wordt hierna het rapport van d> commissie van onderzoek der gemeente rekening over 1927. Er zijn eenige vragen gesteld, bijv. waarom nog f. 10 is uitgege ven voor kosten van het stembureau, ter wijl de leden presentiegeld genoten. Uit een mededeeling van den voorzitter blijkt echter dat de koffiemaaltijd voor rekening der gemeente kwam. Gevraagd wordt of de firma Batelaau schoolbehoeften kan leveren, gelijk in kwa liteit en prijs, met die van andere winke liers. Er blijkt dat het schoolhoofd slechts de levering aan deze firma mocht opdragen, als deze aan die eisehen kon voldoen. De commissie zou graag een opgaaf hebben van achterstallige gemeentebelasting, do voorz. heeft er een zwaar hoofd in om deze opgaaf te bemachtigen 't Is geheel Rijks zaak. B. en W. zullen echteir zien wat te bereiken i$. Een algemeene bemerking van de com missie, n.l. of het niet billijker is leveran- tiën aan de gemeente om beurten te doen geschieden, begrijpt de voorz. niet, omdat steeds nauwkeurig aan een rooster wordt vastgehouden. Er is natuurlijk wel eens een kleine afwijking mogelijk. De rekening wordt hierna voorloopig vastgesteld n.l. de inkomsten op f. 38108.39^ de uitgaven op f. 31490.65, en het voordee- lig saldo op f. 6617.74% De kapitaaldienst sluit met f. 443.41% nadeelig 6lot. De begrooting van de gemeente voor 1929 komt hierna in behandeling aan de hand van het rapport der commissie. Zij wil de som, die voor de brug moet worden be taald aan Koudekerk voor administratie kosten vea-hoogen tot f. 400. De heer Lieverse vindt f. 160 veel te laag. Ook de heer Van Egmond denkt er zoo over. Vooral het tellen van alle brug- eenten kost veel tijd en dit ontneemt den veldwachter te veel tijd. Beter is hiervoor iemand aan te stellen. De voorzitter merkt op dat dan de on langs vastgestelde regeling met Hazers- woude zou moeten worden gewijzigd; de Baad zou alleen kunnen opdragen aan B. en W. om met het college van B. en W. te Hazerswoude hierover in overleg te treden, 't Is zeker dat de inning van het bruggeld veel tijd eisoht. B. en W. krij gen hierna opdracht om te verkrijgen dat de vergoeding voor administratie enz, wordt verhoogd. De wedde van den ambtenaar ter secre tarie wordt hierna van f. 1000 gebracht op f. 1200, terwijl een post schrijfloonen wordt uitgetrokken groot f. 100. Voor straatverlichting is f. 1800 uitge trokken, doch men meent dat hiervoor nog wel eenige lantaarns kunnen worden bij geplaatst. De voorzitter verzoekt aan te wijzen welke, waarop de heer Van Egmond blijkt het voornemen te hebben met de andere leden een avondtocht door de- gemeente te houden, om de verlichting te controleeren- De post wegen wordt uitgetrokken op f. 2000, uit dat bedrag wordt ook betaald het salaris van den werkman. De voorz. geeft nog eenige bijzondere toelichtingen en zegt daarbij dat de plaatselijke inkomst-en- belasting in 1929 met pCt. zal kunnen worden verlaagd; ook de opcenten op de Rijksinkomstenbelasting zullen een kleine verlaging kunnen verdragen. Ook is er een mooie po6t voor Onvoor ziene Uitgaven n.l. van ongeveer f. 9400, zoodat de financieele toestand wat beter a». De begrooting wordt hierna vastgesteld. De eindcijfers bedragen (gewone inkom sten en uitgaven f. 78084.85. Die van het Waterleidingbedrijf wordt onveranderd vastgesteld. De heer Van BezooyeD verkrijgt wegens zijn benoeming te Voorburg eervol ontslag als hoofd der O. L. school, onder dankbe tuiging voor de bewezen diensten. De voorz. spreekt eenige woorden van waardeering ten opzichte van het vertrek kende schoolhoofd en spreker prijst ook zijn zuinig beheeT. De heer Oppelaar sluit zich hierbij aan. Thans zal nog moeten afgewacht worden of een keuze uit wachtgelders moet wor den gedaanin ieder geval is ook reeds een oproeping van sollicitanten gedaan. Het ontslag zal ingaan 1 Januari a.s. of zoo mogelijk eerder. Vastgesteld wordt een besluit tot ver haal van bijdragen volgens inkoop van diensttijd. Verhaald zal worden 50 pCt. Hierna wordt besloten van de kerkvoog dij der Ned.-Herv. Gem. nog aan te koopen een strook grond, groot ongeveer 12 M2, tegen den prijs, welke vroeger ook betaald is, n.l. f. 15 per M2. De voorz. lioht toe dat de brug eenigszins anders wordt ge legd dan oorspronkelijk het plan was. Daar om is er ook meer grond noodig. Besloten wordt ook deze strook aan te koopen. Vastgesteld wordt een besluit tot wijzi ging der begrooting voor 1928. De voorz. zegt daarna dat hij door een landmeter heeft doen opmeten de strook grond, benoodigd voor verbreeding van de Bruggestraat onder Hazerswoude. De heer Dorrepaal is niet.bereid de strook te ver- koopen, maar er zijn ook andere moeilijk heden, zoodat spreker het noodig geacht heeft rechtskundig advies te vragen. Er zit niets anders op. De voorzitter vraagt daar voor een crediet. De heeren Oppelaar en Van Egmond be treuren dat dit noodig is. De heer Dorrepaal zegt dat hij een schrif telijk aanbod aan Hazerswoude heeft ge daan, hetgeen hij wil voorlezen. De burgemeester moet daar bezwaar te gen maken, omdat de heer Dorrepaal hier niet is als grondeigenaar, maar als wet houder. Wel wil spreker bewerken dat de heor Dorrepaal gelegenheid krijgt om een en ander met de brugcommissie te bespre ken. Dit zal geschieden. Het gevraagde crediet wordt verleend. Een verzoek om ontheffing van wegbe- lasting wordt afgewezen, omdat in een der gelijk geval gee nrekening kan worden ge houden met de financieele omstandigheden van den eigenaar. Bij de rondvraag wijzen de heeren Van d. Ent en v. d. Berg op eenige lantaarns, erte door opschietend hout geen licht kunnen veT&preiden. De heer Van Egmond wijst nog op den slechten toestand van een vleu gel der brug bij zijn huis; verder zag deze graag dat de diverse brugleuningen door de eigenaars wat beter werden onderhou den. De voorz. zal aan deze zaken zijn aandacht geven. Vervolgens werd de vergadering gesloten. TER-AAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Lijsbeth Hanke, D. v. Jac. Stellingwerf en A. J. Lam. Elize Eme- rentiana Theresia, D. v. P. Post en Tb. W. Sommers. Helena Theresia, D. v. M. van Tol en Q. Elstgeest. Maria Martha, D. v. L. Borst en. O. Zevenhoven- Ernst Wilhelm August, Z. v. W. Over- meer en J. Kleijn. Het mond- en klauwzeer blijft in deze gemeente nog geregeld voorkomen. Het werd dezer dagen weer op twee boerderijen goconstateerd. WOUBRUGGE De Oranjefeesten. Donderdagmorgen onder do stralen van een heerlijk Oranje-zonnetje, klonken van den toren de aangename klanken van de reveille, om een ieder op te wekken voor het te houden Oranjefeest, Daarna werd vanaf het dak van 1 ?fc raadhuis koraalmu- ziek gegeven door het plaatselijk korps en een opéningswoord gesproken door den voorzitter van de feestcommissie. Om 9 uür optocht van al de sohoolkinderen door het dorp, begeleid met muziek. Een schoon en blij gezicht die lange schaar van kinderen, getooid met oranje en vlaggen. Vervolgens begaven zij zich op het feestterrein, waar verschillende kinderspelen werden gehou den, verdeeld over 6 klassen, onder leiding van hun onderwijzers en onderwijzeressen. Na afloop hiervan werden de kinderen ont haald. In den namiddag volksspelen waaraan een ieder kon deelnemen en waarvoor zeer veel belangstelling bleek te zijn. Het spriet loopen, tobbetje steken, blaastrappen enz., was, zooals gewoonlijk, voor jong en oud vermakelijk. Daverende hoera's weergalm den door de lucht wanneer er een met het natte element kennis maakte. Het ringste ken met paard en rijtuig en rijwiel is een mooi nummer, alleen meenen wij even een kleine aansporing te moeten doen om rij tuigen en rijwielen in grooter getale te versieren. Dit verhoogt in niet geringe mate den f eestelijken aanblik. Wat was het een schoon gezicht te zien hoe de vroo- lijke vlinder per rijwiel over het terrein dwarrelde. Zeer jamiaer dat het een één ling was. De gymnastiekvereeniging „Olympia" was ook actief, de nummers werden met aandacht gevolgd en een hartelijk applaus toonde de dankbaarheid. Vervolgens werden in het hotel ,,Gez. Guldemond" de prijzen uitgereikt die ten. volle waren verdiend, want een ieder deed zijn best. Het aantal winnaars is zoo groot, wat voortvloeide uit de vele spelen en zeer groote deelname, dat het ons te ver voert dez© namen te vermelden. Na afloop van de volksspelen ging metf even huiswaarts om de maag tevreden te stellen en zich klaaj t© maken tot bijwo ning van een biosooop-voorste Hing, weit© ook schitterend slaagde. Om IX uur werd dit gezellige feest besloten met een in alle declen zeer goed geslaagd vuurwerk. Den geheelen dag was de stemming aangenaam en prettig, de commissie raag dan ook met genoegen op haar moeizame taak terug zien. Een woord van hulde en dank aan deze mannen en niet het minst aan den heer Van Straalen, die een zoo bij uitstek geschikt terrein belangloos beschikbaar heeft ge steld, is hier op zijn plaats. Burgerlijke Stond. Gehuwd: W. de Vries, 22 j. en C. J. de Bruin, 28 j. Een vrachtauto van den heer D. uit Utrecht reed met flinke vaart over den Hoerenweg. Plotseling sprong een voor band, de bestuurder was den wagen niet meor meester, deze reed op den grasberm en sloeg toen over den kop. Hoe hot mo gelijk is dat de chauffeur er heelhuids af kwam is een raadsel, do wagen wps zwaaj beschadigd. ZWAMMERDAM. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertruida Willempje, d, van. Nicolaas van Spengen en van Maria Marti na Hendrika Sleeuwenhoek. Ondertrouwd: Marcus Iloogendoorn, j.m. 25 jaar en Elsa Anna Kunz, j.d. 25 jaar. Tot onderwijzeres aan de R. K. Meis jesschool, Afd. A. aan don Overtocht al hier, Hoofd mej. A. H. Mommartz, is be noemd mej. V. H. Beerepoot uit Wognum. Terwijl de veehouders D. en de V. aan den Oud-Bodegraafschen weg alhier op hunne aan elkaar grenzende weilandenf aan het werk waren, ontstond een woorden wisseling over eenig geld dat eerstgenoemde van laatstgenoemde nog te vorderen had. Zij raakten hierbij handgemeen met het ge volg dat P. van de V. een zoodanigen klap met een houten juk opliep, dat hij aan hoofd en aangezicht bloedend werd ver wond en eenige dagen niet in staat is zijn werk te verrichten. Tegen de V. is deswege door de politie proces-verbaal opgemaakt. ONZE TELEFOONNUMMERS DIRECTIE en ADMINISTRATIE 2500 (op 2 lijnen)' REDACTIE 1507 Verborgen krachten der natuur. Het begint met een nauw merkbaar jeuken dar hoofdhuid, hetwelk spoedig, ondanks her haalde wassohingen, erger wordt. Dat is het eersta teeken van haaruitval. Ben gezond mensch heeft ongeveer 75.006 hoofdharen, welke te zamen een gewicht van méér dan 1300 kilo kunnen dragen. De hier voor benoodigde kracht kan zeker niet wor den weggecijferd en toch kan ze zich niet uilen door onbelemmerde haarproductie, wanneer de haarbodem door roosvorming en verhoorning is aangetast De gevolgen van de onderdrukking dezer groeikracht worden vrij algemeen verwaarloosd en meestal dan pas, wanneer hevig haarverlies optreedt, wordt getraoht er „iets" tegen te doen. Let eens op Uw kam en zie, of in Uw haar nog voldoende kracht aanwezig is. Zieke ea doode haren vallen reeds bjj oen zachte aanraking uit eu wanneer men id deze haren eens van het hoofd zou verwijderen, zou u onmiddellijk een geheel ander aanzien hebben. In het algemeen blijven deze haren nog maandenlang tusschen het gezonde haar zitten, waardoor nog een valsch beeld van de welgesteldheid van Uw haardos wordt veroorzaakt Het haartooisel lijkt nog wel voorzien, terwijl een komende kaalheid reeds groote vorderingen maakt Verder zijn de haarvormendo organen, do haarwortels, door de natuur nogai vrij stief moederlijk behandeld, daar zij geen zenuwen bei alten en dus, bij gebrek aan voeding, niet hetzelfde gevoel kunnen veroorzaken, als wanneer het organisme geen voldoende voed sel meer ontvangt. Wij zullen wel nalaten onze maag op een groote proef te stellen, maar wat de voedselvoorziening van ons hoofdhaar betreft, zijn wjj minder gulhartig. Nu zult U wel zeggen, dat de haarwortels zich zelf moeten voeden en dit doen zjj dan ook. maar zeer vask belemmeren wjj de vol doende voedselopname dezer uiterst teere organen, door de verwaarloozing van hun onderhoud. Hoofdhuid en haar, welke reeds een verzamelplaats van dtof én onreinheden, vormen en een broedkooi voor bacteriën, worden in het algemeen zelfs nog onvol doende gereinigd. Eerst wanneer wij ons haar geheel of grootendeels verloren heb ben en dan het haargroei- en verzorgings- prcbleem gaan bestudeeren, zullen wij zeg gen: „Hadden wjj dat maar eerder geweten." Wanneer de verwaarloozing reeds gerui- men tijd heeft plaats gegrepen, beginnen de eersto merkbare verschijnselen van haarver- mindering en vroegere of latere kaalheid zich voor te doen: Jeuken der hoofdhuid roosvorming haaruitval. Men hecht hieraan ipeiDig waarde, of begint te trachten zelf hiertegen iets te doen, door hoofd- wassching met water en zeep en dergelijken, welke den toestand van de reeds aangetaste zieke organen nog verergeren. Of men neemt zijn toevlucht tot een of ander kunstmiddel, waarvan men veel reclame ziet, of dat overal verkrijgbaar is. Men is reeds overtuigd „iets" aan zijn haar te moeten doen, maai bezigt hiervoor vaak kostbare prikkelmid delen, welke sleohts het ziekteproces ver baasten. Gooi uw geld niet roekeloos weg, maar onderzoek eerst zelf terdege, welk geval van haarziekte zich bij u voordoet en welk het afdoende middel daartegen is. Dit onder zoek kost U niets en het is gebaseerd op de ondervinding van de meest vooraanstaande deskundigen op dit gebied. Bekende doctoren en professoren hebben zich tientallen jaren bozig gehouden het haan groeiprobleem grondig te onderzoeken en het is eindeljjk aan één hunner, "den be kenden dermatoloog Dr. Weiner gelukt, de haarwortels van buiten af door de hoofd huid de natuurlijke voeding te geven en dus tot nieuwe haarvorming aan te zetten. Uit gezuiverd menschenhaar wist hij een oplossing te bereiden, gepatenteerd onder den naam van Silvikrin, die houdbaar bleet algemeen den haargroei tot nieuw leven op- wekto en zelfs op kale eu haararme plekken overvloedigen normalen haargroei bracht. Het resultaat dezer grondige studie, een verhandeling der haarvormende organen, de verschillende merkwaardige gevallen van haarziekten.' de voor- en nadeelen der tot heden aangewende middelen, de eenige be strijding der verschillende gevallen, een juiste verzorging van een gezonden haar tooi en tal van andere merkwaardige gege vens betreffende den haargroei, zijn in een beknopt werkje samengevat- Wij zenden dit boekje, dat voor elkeen vroeg of laat zeer nuttige wenken bevat, gratis aan ieder, die ons bijgaanden bon inzendt. Om zelf de uitwerking van één der prepa raten van Dr. Weidner te kunnen beaor- deelen, zenden wjj tevens een groot monster Silvikrin-Shampoon, voldoende voor 6 hoofd- wasschingen. Deze Shampoon bevat een groot percentage van de pure haaroplossing Sil vikrin. Advertentie 7542 Laboratorium Silvikrin, Schlekade 104, Rotterdam. ZZend mij Uw boekje over don haargroei en het monster Silvi- Okrin-Shampoon omschreven in het Leidsch Dagbl. Bijgaand 30 cta. postzegels ter vergoeding van porto en kosten. 34 Naam: Straat: Plaats: Bnrgeiwoonhnis T© koon gevraagd Burger- woonhuis voor kloln gezin, met tuin. f. 5 a f. 6000.-. Brieven Bur. vanuit Blad onder No. 838 k. Schiefveieeniging vraagt gelegenheid om eens per week te oefenen. Brloven Bur. van dit Blad onder No. 839 k. DAGDIENSTBODE Mevr. VAN HILTEN. Vour- 6che weg 35a Voorschoten, vraagt voor direot een netto Dagdienslbode, die een eenvoudige pot kan koken en zelfstandig kan ■werken. Aanmelden liefst 's avonds. Kappeisleerling Gevraagd een jongen om In hot vak te worden op geleid. A. DE TOMBE Oude Heerengr. 10. KAMERS Dame zoekt ongemeub. rit en slaapkamer zonder pen sion. Liefst omgeving Rijnsburgerweg. BrloveD Bur van d/t Blad onder No. 520 k. Antieke Meubelen Ouderwetsche mahonie meubelen eD antieke meu belen te koop gevraagd, als: stoelen, fauteuils, vol- talres, cnnapó'a, werkta feltjes. kasten. Solled adres Brieven Bur van dit Blad onder No, 8348 k. KAMER Juffrouw alleen b. b. L h. b. zoekt een kamer met keuken of tets dergelüks. Brieven Bur. van dit 3lad onder No. 632 k. KAMERS gevraagd van 1 October— 1 Januari. Brieven mot prisopg. on der No. 634 k, Bu. van dit Blad. Buigerwjonlmis to huur of tó koop govr. Huurpr. 5 a 6 pulden. Koopprijs tot 4000 gld. Brieven Bar. van dit Blad onder No. 558 k. SMIPSLEERLING Gevraagd aankomende smidslewHng. J, I. A. MEIJS, Doeza- straat 35. JONGEN Gevraagd een nette jongen (gped kunnende fietsen). öebr. ROTTEVEEL, Haar lemmerstraat 20. VULKACHEL Te koop gevraagd een In goeden staat zijnde Vul kachel voor groote kamer. Brieven Bur van dit Blad onder No. 587 k. KAMERS Student zoekt rustige zit- (en)slaankamer zonder pen sion. Brieven met prijs Columbusstraat 272, Den Haag. U KAMERS Gevro*gd door meisje zit- en slaapkamer, centrum stad b. b. b. h. h. Bnoven met prijsopg. on der No. 633 k, Bur. van dit B^d. HUIS Te huur gevraagd voor con klein gezin een net vrij huls, liefst op wat verkeer Tegen een goede betoon ing Brieven Bur. van dit Blad onder No. 562 k. MEISJE Eenvoudig meisje van hall tweo tot half acht gevr. dat netjes werken kan. Plantsoen 33, Aanbiedin gen na zeven uur. WERKSTER Gevraagd Dette jonge werkster voor den Vrijdag middag. Gerrlt Doustr. 2a. Na 8 uur aanmelden. NET MEISJE Mevr. OORT, Plantsoen 85, vraagt een net meisje voor halve dagen, netjes kun nende werken Zich aan te melden 's avonds na 7 u. WONING f. 25 Bcloonlng voor hulp bij het zoeken van een woning, huurprijs f. 5 a f. 6 p. w., voor klein gezin. Brieven Bur van dit Blad onder No. 823 k. H.H. COIFFEURS Gevraagd tegen 1 Oct. een bekwaam bediende. Brieven met opg. van verlangd sa laris aan P. LANGENDIJK Kapper. Hoofdstraat 75 te Noordwijk a. Zee NETTE JONGEN gevraagd. Haarlemmerstraat 87. BETREKKING Een Weenscho Jullrouw zoekt een botrokking liefst voor den dag, voor kinde ren, winkel of lichte huis houding, v. g. g. voorz. BrieveD lett. W, Sigaren magazijn O. Zeeweg 42 te Noordwijk a. Zee. MEISJE Gevraagd een meisje van 81 uur. v. g. g, v. Zich aanmelden hedenavond tus schen 7 en 9 uur, Nachtc- goallaan 16. BROEIKAST Gevraagd cod In goeden staat zijnde broeikast, lang pl.m. 4 M-, breed pl.m. 3 M. Brieven met prijs: ZWANENBURG en v. d, BENT, Aannemers te Kat wijk. DAGDIENSTBODE gevraagd. Zich te vervoe gen bij M. O. VAN DEN BURG, Geversstraat 2o, Oegstgeest. WERKSTER Gevraagd een heldere werkster voor 's Woens dags eon heelen dag en 's Zaterdagsavonds. Aan melden na 8 uur. Haarlemmerstraat 216. REIZIGER Ingevoerde Wijnfirma vraagt voor Lelden en om streken provisie-reiziger. Zij, die in cafés of krui denierszaken zijn Ingevoerd genieten de voorkeur. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 790 k. Gondsmidsjongen Gevraagd een goudsmids jongen. eenigszins met hot vak bekend. Adres: J. H. P. COLPA, Lange Mare 4. HUIS te huur gevraagd, Lolden of omgeving. Brieven met prijs en waar gelegen on der No. 781 k, Bur. v. d. BL Bnffetjnlfronw Gevraagd een leerling Buf fetjuffrouw, Intern. Zich aan te melden Buffet 3e kl. Waohtkamer Station Lel den. DAGDIENSTBODE Gevraagd voor direct een flinke dagdienstbode, v. g. g. v. Malson PIJL-COUTU RIER, Breestraat 11. DAGMEISJE Gevraagd eeD net dag meisje alléén voer hèt bo venhuis bij: Mevr. MATVELD, Prln- sessekade 2. KAMERS Gevraagd door dame met eigen meubelen gestoffeer de kamera m. p. Brieven Bur van dH Blad onder No. 779 k. HULPMONTEUR Voor terstond gevraagd vergevorderd bulpmonteur. Electr. Techn. Bureau. D TESKE, Doezastr. 5. SLAGERSJONGEN gevraagd. Firma. I ZANDVOORT, Oude Vest 55. RADIO Er Is plaats open voor nette jongelui die met de beginselen van radlobouw bekend zijn en zich verder willen bekwamen. Er ls een aanvangssalaris aan ve»bonden van f 500. Brieven met vol!, opga ven en leeftijd onder No. 745 k, Bur. v. (L Blad. GEH. KAMER met ontbijt en kolliedrin- kon gevr. Br. met afzon derlijke prijsopg. van ka mer met ontbijt en alleen koffiedrinken. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 760 k. WASCHVROUW Gevraagd een heldere vrouw die genogen ls des Dinsdags een wasch van 4 personen aaD huis te ko men wasschen. Brieven m. opgave waar Inform, te be komen onder No. 734 k, Bur. van dit Blad. JONGENS Eenige not te jongens kun nen geplaatst worden voor de Banketbakkerij en Sui- korwerkafdeellng. Zich aan te melden Fa H. M. BIE- SlOT, Haarlemmerstr. 164. MEISJE Gevraagd voor de morgen uren net meisje of vrouw, voor allo bozigheden, zon der kost. Vreewijkstraat 21. LOOPJONGEN gevraagd. Leeltljd 14 Jaar. Adres: Maarsmans steeg 4. KAMERS Studente vraagt gemeubil. kamers, Helst met huise lijk verkeer. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 737 k. LEERLING Malson „De Blanc" Maars- manssteeg 25. - Gevraagd nette leerling. DIENSTBODE Gevraagd een flinke nette dienstbode, zelfstandig kunnende werken. Steenstraat 27. WASCHJES Netto juffrouw vraagt conlge waschjes, droog toe geslagen plat goed geman geld of opgemaakt thuis. Wascht alles, ook verstel len en kousen stoppen. Brloven Bur. van dit Blad onder No. 732 k. DAGDIENSTBODE Mevr. VAN DIJK-OUöN- DAG vraagt een nette dag- dlonstbodc en een werk ster voor twee ochtenden p. w. Aanmelden tusschen 8 en uur n.m. Rijnsbur- gorweg 37. WONING Te huur gevraagd kl. bo ven- of ben.-woning op gezell. stand voor gep. moeder met dochter, liefst dicht bU tram. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 618 k. Gezelschapsjulfr. Gevraagd voor tijdelijk een beschaafde gezelschapsjuf frouw circa 30 Jaar. Adres BRUMMER, Pension Ozon, Noordwijk aan Zee. KAMERS Bij nette burgermenschen gevraagd 2 ongem. kamers en kl. kamertje (centrum stad) voor gezonde bejaar de dame (liefst beneden). Franco br. Korte Mare 6. KATWIJK a. ZEE Onmiddellijk gevraagd een loopjongen ter opleiding tot kantoorbediende, door O. DEN DULK, Zuldstr. 65. H.H. KAPPERS Gevraagd een aankomende bediende, goed kunnende scheren, hoog loon. voor de avonduren en Zaterdag den geheelen dag. Wed. C. OUWERSLOOT, Vlie* 44 N.Z., Rijnsburg. WERK Net meisje vraagt costuum en lingerie-werk aan huls. Ook goed op de hoogte met klnderkleeding. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 012 k. JONGEN Gevraagd een nctie jongen voor magazljnwerkzaamne- don en ecnlg loopwerk. Leeftijd circa 16 Jaar. Aanmelden Botermarkt 10 GARAGE Architect gevraagd voor 't maken van bouwplaD, ga rage met bovenwoning. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 629 k. KAMERS Gevraagd gem. kamer(s) met of zonder ponsion. Brieven met prijsopg. on der No. 529 k, Bur. van dit Blad. DUITSCHE Conversatieles gevraagd, liefst Dinsdag- of Woens dagavond. Brieven VAN ZWICHT's Boekhandel on der No. 534 k. KAMERS Gevraagd gemeubil. zit- en slaapkamer. Brieven met prijsopg. onder No. 502 k, Bur. van dit Blad. JUFFROUW Gevraagd eenvoudige fats. juffrouw of weduwe P-G., z. k. pl.m. 50 jaar, bij 2 monschen genegen buisw. te verrichten. Zij, die meer letten op een goed huls dan hoog loon. genieten de voorkeur. Brieven letter K, Postkantoor Rijnsburg. WERKSTER Gevraagd voor den Vrij dagmorgen een nett^ werk ster. Oude Rijn 110. KAMER Heer, z. b. b. b. h. b. zoekt togen eind Sent. of half Oct., gestoff. kamer mot pension, bij nette familio. Brieven m. prijsopg Bur. v. dit Blad onder No. 489 k. BOEKBINDERIJ P. DROMMEL Jan v. Hout- kado 3A, vraagt een netto Jongen, eenigszins met bet vak bekend en een nette Jongen van 14 Jaar. STRIJKSTERS Terstond gevraagd een aan komende strijkster voor de heele week eD eeD bo- kwamo strijkster voor vier dagen bu B. J. SCHNEI DERS, Hoogewoerd 70. HUISJE Gezocht door net klein go- zin een vrij huisje op net ten stand, 6 a 7 gulden per week. Brieven Bur. van dit Blad onder No. 694 k. CHAUFFEUR Gevraagd een chauffeur. Kort Galgewater 5. WERKSTER Wordt gevraagd een nette werkster voor de Maandag en Zaterdagochtend van 8 tot 1 uur boveD de 29 Jaar. Aanmelden na 7 uur: Utrechtsche Veer 6. KOKSLEERLING Netto kok8lecrllng eD een loopjongen gevraagd, niet beneden de 14 jaar. Breestraat 157. DIENSTBODE Gevraagd nette dienstbode tot 5 uur of den geheelen dag. Mevr. A. F. ENGELS, Oude Vest lila. 3—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 15