Ms-f C. G. SMIT, AGENDA. ZOOLLEDER 7492 SCHOENFOURNITUREN „De Centrale", Haarl.str. 74. OUDERS! W. A. GOUW. Voorstr 64 GG, Katwijk a. Zee. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BUITENLAND. <z tand Vrijdag. Pniël (Middelstegracht 60): Herv. Man- nenavond onder leiding van ds. Riemens. 8 uur. Katwijk aan Zee- (Gemeenlezaal) Spr ds. P. Zandt van Delft, half acht n.m. Voorschoten (café Overbosch)Simal- taan-séanee W. Hoekstra. 8 uur nam. Zaterdag. Stadszaal: Jaarfeestviering van de Ver- eeniging van Mathesianefl; 8 uur nam. Vrije Evang. Gem.: Dankstond te 8 uur namiddag. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 Sept tol en met Zondag 23 Sept. waargenomen door de apotheken der H.H.: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, felef. 502, en D. J. v. Driesum, Mare 76, tlef. <06. RECLAME. sidie van f. 300.— toegezegd als tegemoet koming in de verbreeding van de dorps straat De veilingen aan Piet-Gijzenbrug kun nen niet meer geregeld plaats hebben. De aanvoer daalt belangrijk. Alleen dan zal voortaan geveild worden, als er genoeg pro ducten zijn aangevoerd, desnoods van en kele dagen tegelijk. In de Zilk wordt het Oranjeleest ge vierd op 2 on 3 October a.s. De drukte in het landbouwbedrijf is dan afgeloopen, zoo dat ieder aan de feestelijkheden kan deel nemen. Bij eenige landbouwers is onder het vee mond- en klauwzeer uitgebroken. Ds. P. Hofstede, alhior komt voor op het zestal voor de Ned. Hcrv. Kerk te Har- lingen. OEGSTGEEST. Feestvergadering der „Wiweto". Gisteravond heeft in ,,Het Witte Huis" de door velen, langverwachte feestvergadering plaats gehad van de „Wiweto". Met het bestuur waren een groot aantal standhouders, winkeliers en eenige belang hebbenden tezamen gekomen. De voorzitter, de heer J. Kamsteeg opende do vergadering met een rede, waarin hij on geveer het volgende zeide: AJIe begin is moeilijk, maar ook alle be gin heeft een einde. Ten volle is deze uit drukking toepasselijk op onze „Wiweto". De winkeliers hebben ook dit jaar weer het begin moeilijk gemaakt, door eerst de kat uit den boom te kijken. Later is men meer actief geworden. Ons ontworpen plan was klein, gezien de eerste medewerking, doch later is uitbreiding noodzakelijk ge worden. Thans staan wij aan het einde van een taak, die verre van gemakkelijk was, en groote verantwoordelijkheid vroeg. Eene tentoonstelling was voor onze gemeente iets nieuws: het was dus geen wonder, dat wij telkens voor nieuwe feilen geplaatst wer den die niet waren te voorzien. Doch zon der zelfverheerlijking mag ik zeggen: Het is een groot succes geweest. Dat wij dit succes bereikt hebben, is mede te danken aan de groote medewerking allerwege. fn dit ver band breng ik nogmaals openlijk dank aan onzen Burgemeester, die het eere-voorzitter- schap heeft willen aanvaarden, en ons in alles zeer ter wille was. Hij heeft opnieuw getoond, een open oog te hebben voor de belangen van den Oegstgeester Middenstand. Ik voeg hierbij tevens den dank aan de beide wethouders en aan dr. D. Timmer mans, en aan alle eere-leden. Dank breng ik verder aan den heer Schrijvers, als secre taris die mij een grooten steun was, daarin bijgestaan door den heer Donk, wien mede dank toekomt. Onzen penningmeester, den heer llien- hens, breng ik eveneens dank voor de be hartiging van de financiën. Dank zij zijn beleid, is het evenwicht door uiterste spaar zaamheid normaal to noemen. Daarnaast brengen wij dank aan alle vereenigingen, die door beschikbaarstelling van prijzen zoo belangrijk hebben bijgedra gen. Dan is het mij een behoefte, dank te brengen aan onzen Gemeente-opzichter, den heer J. v. d. Voet, in zijn kwaliteit van Commandant van de Brandweer en aan zijn personeel en voorts alle anderen, die mede werking verleenden De rondrit voor ouden van dagen is mede een buitengewoon succes geweest, waarvoor den heer Ed. II. de Bruijn, die hiertoe het initiatief nam, alsmede den heer .1. Kuipers als organisator hijzonderen dank toekomt. Hierna had de uitreiking plaats van tie prjjzen, hetgeen geschiedde met voor ieder een toepasselijk woord, hetgeen geruimen tijd in beslag nam. Vermelden wij slechts, dat menigmaal een hoera werd aangeheven, en de stemming steeds vroolijker werd. Na afloop verkreeg de heer Donk het woord, die 6prak namens den burgemeester, die evenals wethouder Rubenkamp, verhin derd was, woorden van dank aan het W.-W.- comité voor het ordelijk en aangename yer- loop van de Winkelweek en tentoonstelling. Inzonderheid werd dank gebracht aan den heer J. Kamsteeg als voorzitter. Alvorens het werk van de W.-W.-commis- sie een einde nam, bracht de heer Schrij vers den voorzitter hartelijk dank voor de aangename samerworking en goede leiding, welke hij aan de W.W. gegeven had. Den heer Donk als trouwe medewerker van den secretaris en hoofdpersoon van den star 1 „Oud-Oegstgeest" brengt spr. per soonlijk hartelijk dank. Vervolgens sprak de heer T. van Egmond die uiting gaf aan zijn blijdschap, dat door aangename samenwerking van den midden stand ra Oegstgeest een W. W. is georga niseerd als nooit te voren. Het groote suc ces zal u zeker voldoening schenken. Spr. feliciteert het comité en hoopt dat de mid denstand zal bjijven samenwerken. Vervolgen.- spraken de heer Hienkens en Meyers nog woorden van dank. De heer Averdieck dankte daarna namens het comité en vele belangstellenden den voorzitter en bood hem onder applans een lauwerkrans aan. versierd met de linten in Oegstgeester kleuren. De voorzitter dankte voor de h6m dezen avond gebrachte hulde, inzonderheid deze laatste. Hierna sprak nog de heer Kuipers oen kort woord en dankte de voorzitter de aan wezigen voor de opkomst, hopende dat allen bij een volgende gelegenheid met dezellde lust en toewijding zullen samenwerken. Hiermede was net officieele gedeelte ten einde en bleef men nog geruimen tijd onder de tonen van de muziek van „Esperanee" uit Leiden gezellig bijeen. De lirma G. Th. Lubben en Zn. alhier behaalde op de nationale bloemententoon stelling (e Dordrecht met een verzameling Iritoma's een verguld-zilveren medaille. SASSENHEIM. De heer van Rijn heelt bedankt voor het lidmaalshap van den Gemeenteraad. De heer van Rijn behoort tot de A. B. partij cn heeft 5 jaar zitting in den raad gehad Bij de vorige jaar gehouden verkiezing werd den heer v. R. op de Candidatenlijst een der onderste plaatsen toebedeeld, doch j verkreeg zoo'n aantal stemmen, dat hij I verkozen werd. Hij nam toen die benoeming aan zonder zich te willen verbinden voor de i gcheele zittingsperiode, i Zijn opvolger is de heer A NVarnaar Jr., no. 2 van de A. R. lijst. Het bestuur van de Oranje-vereeniging heeft besloten den ouden van dagen een ge noeglijken middag te bezorgen. Zij organiseert morgenmiddag een auto tocht waarvoor zij welwillend de beschik king verkregen over een 25-tal auto's met chauffeurs. Ongeveer 70 personen zullen aan den tocht deelnomen. Het vertrek is bepaald op 's middags 1 uur vanaf de Beukenlaan. WARMOND In de zweminrichting „Poelmeer" werden gisteren door verschillende leden zwemproeven afgelegd. Als een bijzonder heid dient vermeld, dat ons plaalsgenontje, I de negenjarige Topic Tegelaar hierbij haar 1 diploma behaalde. Een preslalie die bij de uitreiking der diploma's den voorzitter van de commissie aanleiding gaf hiermede spe ciaal geluk le wenschen cr op wijzende, dat j zij. niettegenstaande haar jeugdigen leeltijd, alle proeven sehilierend had afgelegd O at wikkelt het muzikaal gevoel uwer kinderen, cn geeft ze een Mondorgel cadeau. Stuur nog heden postwissel van één gulden cn wjj sturen U franco thuis oen pracht Mondorgel, 32 tonen. Adresseeren aan 737.3 RECLAME. Steenstraat 49 - Telefoon 485 Uw huis voor fijne Vleeschwaren warme Croquetten en Salades. 7512 IJMUIDEN, 21 Sept. VISCHPRIJZEN. 30 Tarbot per K.G. f. 1.75—0.50; 11 Grist per kist van 50 K.G. f.35—22; 4780 Tun- gen per K.G. f. 2.701.70; 5 Zetschol per kist van 50 K.G. f.2824; 17 Kleine Schol, pc-r kist van 50 K.G. f.25—3.70; 32 Schar I per kist van 50 K.G. f. 12.50—3.10: 14 Koggen per 20 stuks f.18—12; 44 Vleetan per stuk f. 1.570.93; 37 Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f.20—1.70; 9 Groote Schelvisch p. kist van 50 K.G. f.4028; 14 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.3225; 42 Kleinmiddel Scheivisch per kist van 50 K.G. f43—19; 342 Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 14z—2.90; 15 Kabeljauw per kist van 125 K.G. 1.64—44; 46 Gullen per Kist van 50 K.G. f. 19—741 Lengen per stuk f. 1.40 —0.80: 4 Heilbot per K.G. f. 1.40; 47 Wij ting per kist van 50 K.G. f. 4.501.30; 65 Koolviscb per stuk f. 0.74—0.57; 37 Makreel per kist van 50 K.G. f. 15.10 14.50 Aangekomen de stoomtrawlers: IJM. 7 met f.4458, IJM. 326 met f.1635; IJM 49 met f.4166; IJM. 27 met f.2163; IJM. 330 met f.1544; IJM. 134 met f.2408; IJM. 42 met f. 2385 besomming. En in de Haringhaven de loggers KW. 16 met 456, KW. 121 met 499, KW. 37 met 357 kantjes pekelharing voor Katwijk bestemd. Praairapport van Hr. Ms. „Vulcanus". 19 September: Tusschen 54 gr. 4' en 54 gr. 20 Nbr. en tusschen 1 gr. 38' en 2 gr. 15' 01. KW. 28, S last; KW. 48, 20 fast; KW. 132. 13 last. Tusschen 54 gr. 16' en 54 gr. 18' Nbr. en tusschen 2 gr. 7' cn 2 gr. 13' 01. KW. 143, 10 last; KW. 153, 5 kantjes. RECLAME. heeft een desinfedeerende werking, voorkomt tondnanslag, heef) een heerlijken smaak en geeft eer. frisse hen mond cn zuiveren adem. 7450 DE ALGEMEENE TOESTAND. Volkenhonds- en Commissie werkzaamheden. Sovjet Rusland de eerste, die het Kellogg-pact ratificeert. De vergadering van den Volkenbond heeft het rapport van de tweede commissie betreffende de zorg voor de Bulgaarsche vluchtelingen en de stabiliseeringsleening voor Bulgarije aangenomen De stabilisee ringsleening zal 5.000.000 p. st. groot zijn. Ook het rapport van Breitscheid over do besluiten van de tweede commissie op het gebied van de betrekkingen tusschen den Volkenbond en de Internationale organen, die onder zijn toezicht werken, is zonder debat aangenomen. Vervolgens heeft de ver gadering het rapport van de derde commis sie over de werkzaamheden van de com missie voor de veiligheid aangehoord. Daarna nam de vergadering een resolutie betreffende het voortzetten van don arbeid van de commissie voor controle op de par ticuliere wapenfabricage, van welke com missie graaf Bernstorff voorzitter is, aan. Volgens deze resolutie zal de Raad van den Volkenbond nog in den loop van de tegen woordige zitting een dringenden oproep richten lot de in de commissie vertegen woordigde rcgceringen om ten snelste de be staande tegenstellingen te overbruggen. Vervolgens bracht de Belgische gedele geerde rapport uit over het voorstel lot voor koming van den oorlog, dat de Duitsche delegatie heeft ingediend bij de commissie voor de veiligheid. Met betrekking hiertoe heeft de vergadering, dat de door de com missie voor de veiligheid aangenomen mo delverdragen beschouwd moeten worden als een middel ter voorkoming van den oorlog. De vergadering sprak de hoop uit. 'dat deze verdragen een ruime toepassing zullen vin den in de regeling van de belrekkinsen tus schen staten. Staatssecretaris Von Schubert betuigde vervolgens zijn groote tevreden heid over het feit, dat een belangrijk deel van de Duitsche voorstellen in deze model verdragen is opgenomen. Ten slotte nam de vergadering het rapport van den Pool- schen gedelegeerden Chodzko over den ar beid van de opiumcommissie aan en werden de rapporteurs voor verschillende kwesties voor 1928/1929 benoemd. Duitschland is rapporteur voor de economische aangelegen heden, Japan voor de minderhoidkweslies, Italië voor het Saargebied, Chili voor Danl- zig en Roemenië voor de ontwapenings- kweslies. De Volkenbondscommissaris voor Dantzig onze landgenoot van Hamel, heeft besloten zijn ontslag in te dienen. Waarschijnlijk zal de Italiaan graaf Gravina hem opvolgen. Het staat vrijwel vast dat de Volken- bondsraad de volgende week met goedvin den van Hongarije, de behandeling van hel Hongaarsch-Roemeensche geschil, tot in de Dcoember-zilting zal uilslellen. De delegaties van Roemenie en Hongarije schijnen namuliik te zijn overeengekomen in rechtstreekschc onderhandeling te Parijs ovr-r de opbiDlcnkwestie te treden. Roemenië moet in zooverre een concessie gedaan hebben, dat het 't niet meer noodig vindt, dat Hongarije er in za] toestemmen, dat een eventueele schadever,T' aan de onteigende Hongnarsche grondbezitters, slechts zal worden verrekend met hetgeen Hongarije in latere jaren aan Roemenië als reparatie moet betalen. De door de derde commissie van de Vol kenbondsvergadering ingestelde commissie van redactie is gisteren bijeengekomen. Het werd den president van de voorbe reidende ontwapeningscommissie overgelaten de voorbereidende ontwapeningscommissie op een hem geschikt lijkend tijdstip weer bijeen te roepen. Dit besluit-onlwerp werd door graaf Rcrnslorff met alle beslistheid afgewezen. Duitschland kon niet accoord gaan met een dergelijke uitstellende be handeling der ontwapeningskwesties. Het besluit-ontwerp wees hij af. De aangenomen resolutie gaat in hoofd zaak uit van het ontwerp van Paul Bon cour. Het voornaamste gedeelte van het Fransche voorstel, nl. de eisch. dat de vol gende vergadering der voorbereidende ont wapeningscommissie op het einde van het jaar of ten laatste in hel begin van het vol gende jaar bijeengeroepen zal worden, is uit het nieuwe voorstel verdwenen, dat nu nog enkel zegt, dat Loudon zich met de be trokken re<reerinzen in verbinding moet stel len om uit te maken, wanneer het gunstigste tijdstip voor de bijeenroeping der volgende zitting der voorbereidende ontwapenings commissie gekomen is. Daardoor wordt het houden van de volgende zitting vol komen afhankelijk gemaakt van de vooraf gaande overeenstemming der groote zee mogendheden over de ontwapening ter zee. De derde corpmissie zal dit besluilontwerp hedenmiddag voorgelegd krijgen. Daar Duitschland tegen stemmen zal. zal de noodige stemeenheid niet verkregen worden. Hierom is men van plan alleen een door de vergadering uitgesproken wensch te laten hpoordeelen. Xa de beslissing in de commissie van redactie is het le verwachten, dat in de V. B. vergadering een principieele uitwisse ling van gedachten over het verder voeren van de onlwapeningswerkzaamheden plaats vinden zal. Graaf Bernstorff zal in ieder geval het woord voeren in de plenaire ver gadering. Ook andpre gedelegeerden zuUen, de tot nu tor crevolgde on t wapen ings- melhodes van den V. R. onderzoeken. Hier mede treden de onlwapeningswerkzaamhe den in een critiek stadium. Het presidium van het Russische centraie executieve comité heeft een beschikking getroffen, welke Litwinof machtigt, de toe treding van de sovjet-unie tol het verdrag- Kellogg tot stand te brengen. Daar verdere ratificatie in de sovjet-unie niet vcreischt is, is dientengevolge de sovjet-unie het eerste tand dat zijn toetreding lot het verdrag be krachtigd heeft. BELGIE. Het amnestie-viaagstuk. Na een vrij rumoerig debat, waarbij hefc vooral ging om het geval Borms, heeft de Kamer gisteren, overeenkomstig den wensch der regeering, besloten het onderzoek der amnestiekwestie naar een speciale com missie te verwijzen. Het besluit werd ge nomen met 03 tegen 68 stemmen: de so cialisten en de Vlaarasche nationalisten stemden tegen. De Kamer ging dan op reces tot 13 No vember. Verondersteld wordt, dat de regeering Borms reeds vóór de hervatting der parle- mentszitting, meer speciaal op 11 Novem ber, den verjaardag van den wapenstil stand, zal in vrijheid stellen. Daarna zou de amnestiewet aan de uitge weken activisten en andere politieke ver oordeelden gratie verleenen en de situatie van Borms definitief regelen. DUITSCHLAND. Stresemann herstellende. Marine-officieren uit den dienst. Stresemann's toestand heet den laatsten tijd aanmerkelijk verbeterd. De minister i neemt thans weer actief deel aan de werk- 1 zaamheden van zijn departement, met het- welk hij eiken dag uitvoerig telefoneert. Ook heeft hij herhaaldelijk telefonische ge sprekken gevoerd met de leden van de Duitsoho legatie te Genève. Op advies van zijn geneesheeren zal de minister echter ook nog gedurende de maand October va- j cantie nemen, maar of hij den geheelen tijd te Baden-Baden zal doorbrengen, staat neg niet vast. Bij het afscheid van admiraal Zeneker j als chef van den marinestaf, heeft Hinden- burg dezen veteraan een zeer waardeerond I telegram gezonden. Ook vice-admiraal Bauer heeft thans ontslag uit den dienst gevraagd. ITALIË. De Fascisten-raad oppermachtig. In een zitting van den grooten fascisten- raad is een wetsontwerp vastgesteld, dat. van groote betcekenis voor het bestuur van j het land is. Van dit wetsontwerp is een j proclamatie gegevein aan de bevolking. De fascistcnraad krijgt bij aanneming van het wetsontwerp door Kamer en 8e- j naat, waaraan niet getwijfeld behoeft te worden, een absoluten invloed op regeering en wetgeving' van Italië. De groote fascistenraad zal in de toe komst het hoogste orgaan vormeD, waar- I in het. regime, voortspruitende uit do Octa j ber-revolutie van het jaar 1952, wordt sa i mengevat. Voorzitter van den raad is de ministeT- l president. De raad, waarin o.a. talrijke vooraanstaande personen uit de fascisti sche beweging zitting hebben, beslist over de candidatenliisten voor de nieuwe Ka mer, over de benoeming er de afzetting der partij-secretarissen, de vice-s-ecretaris- I sen en het partijbestuur. Aan den raad moet verder bij alle kwes ties van constitutioneel karakter om ad vies gevraagd worden. Als dergelijke kwes ties worden beschouwd de wet inzake de troonopvolging, over de macht, van den koning, over de rechten van den koning, over' de rechten van den minister-presi dent, de bevoegdheden van het uitvoerend be-stuur, de betrekkingen van den staat tot. de kerk, en internationale verdragen, die een verandering van het staats- of ko loniaal bezit betreffen. De groote raad stelt verder een lijst op van hen, die den koning bij het vacant 1 worden van den post van minister-presi dent voorgesteld zullen worden en verder een lijst van personen, die volgens den grooten raad in aanmerking komen voor het bekleeden van regeeringsfuncties. De zittingen van der grooten raad zijn geheim Voor hun werkzaamheden in den grooten raad krijgen de leden geen betaling, doch zij genieten het recht van immuniteit. Generaal Nobile, onlangs ter beschikking gesteld, is wederom in actieven dienst ge bracht. ZUID-AFRIKA. Om den gouverneur-generaal. Hertzog, de eerste minister van Zuid- Afrika, heeft de Engelsche regeering mede gedeeld, dat indien de eerstvolgende gou verneur-generaal van Zuid-Afrika geen lid van het Engelsche koninklijke huis mocht zijn, de regeering der Unie wenscht, dat een Zuid-Afrikaner van geboorte die func tie zal bekleeden. Deze aankondiging is van beteekenis met het oog op het a.s. bezoek van den derden zoon des konings, den hertog van Gloucester, in gezelschap van den prins van Wales, aan Zuid-Afrika. CHINA. Samenzwering ontdekt. Naar uit Moekden wordt gemeld, is t.e Charbin op het allerlaatste oogenblik een samenzwering ontdekt, die ten doel had de regeering te Moekden ten val te bren gen en de leiders te vermoorden. Tien lei ders van de samenzwering zijn gevangen genomen. BUITENLANDSCH GEMENGD. CÏERVA's HELICOPTER BESCHADIGD. Rij het landen te le Bourget na een proefvlucht is de helicopter van De la Cie.rva neergestort en liep ernstige schade op. Beide inzittenden bleven ongedeerd. RECLAME. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE ERKENDE RIJWIELHANDELAREN Vlugs 3809 EEN JONGE VLIEGSTER GEDOOD. Te Brookland is een jonge Britsche vlieg- ster gedood. Haar toestel viel te pletter.) Het was haar tweede vlucht. TER EERE VAN AMUNDSEN EN MALMGREEN. De Russische wetenschappelijke expedi tie in het Oostelijk deel van het Altaïge- bergte, onder leiding van prof. Baranof, bevindt zich op den terugweg naar Rusland De expeditie heeft op den bergrug van het Sajanische gebergte verscheidene onbeken'- de glettchers ontdekt. Aan de beide hoog ste toppen heeft zij de namen Amundsen, en Malmgreen gegeven. ONGELUK BIJ DE HERFST-MANOEUVRES IN NEDER-SILEZIË. Bij de herfstmanoeuvres in Neder-Silezië is gisteren een ernstig ongeluk gebeurd. Op den straatweg NeujaeschwitzGunzlau stortte een geblindeerde auto van de- Rijks- weer met 26 soldaten in de gracht en sleur de daarbij een telegraafpaal om. 3 solda ten werden zwaar gewond. Een van hen werd de hersenpan verbrijzeld. 8 6oldaten werden verder licht gewond. De oorzaak wordt geweten aan het verblindend licht van een motorfiets, waardoor de bestuur der dc macht over den wagen verloor, welke daardoor van de 6 meter hooge glooiing afviel. DE GRAAF ZEPPELIN. De Graaf Zeppelin heeft gisteren zijn tocht uitnemend vervolgd over Karlsruhe, Mannheim, Mainz, Frankfort, Darmstadt, Heidelberg, Stuttgart, Friedrichtshafen. i De gemiddelde snelheid bedroeg 120 K.M. j per uur. Dr. Eckener was zeer tevreden over de prestaties van de motoren. De pu blieke belangstelling was gedurende de geheele reis zeer groot. I De tocht duurde bijna 10 uur. De Graaf Zeppelin boven Friedrichzhafen. OVERSTROOMINGEN. Uil Porto Alegre in Brazilië wordt gemeld dat de rivier Guybyba buiten haar oevers is getreden, waardoor 30.000 personen hun woningen moesten ontruimen. In verschil lende deelen van den 6taat Rio Grando do Sul is het spoorwegverkeer onderbroken. Een plotselinge overstrooining der rivie- I ren, die groote schade heeft aangericht aan I den oogst en de gebouwen, wordt beschre- i ven in telegrammen uit Tampico, in Mexico. Men meldt, dat de petroleummaatechappijon groote verliezen hebben geleden. DE SCHADE IN DEN WEST-IND. ARCHIPEL. In Florida blijkt het aantal slachtoffers tusschen de 7 en 800 te bedragen; meest negers. De lgken zrjn zoo talrjjk, dat rele begraven of verascht zijn zonder vaststelling der identiteit. De sanitaire toestand in en- j kele districten is ernstig. T Fransche regeering heeft 100 ïnillioen aangevraagd voor de slachtoffers op de Fransche Antillen. GROOTE BRAND. Uit Saaxbrücken wordt gemeld: De groote Remsinger Ziegelhütte is door brand totaal verwoest De schade wordt op minstens een millioen francs geraamd. Het grootste gedeelte der vijfhonderd ar beiders is werkloos. 2—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2