Hedenavond Opening Wordt HEDEN nog lid der 3 October-Vereeniging. Morgen is het tè laat.' HEERENSTRAAT 33 Overwin die vermoeidheid ZOEKT GIJ EEN MODERNE WONING? Ambachtsschool te Leiden Laai Uw Costuum PALTHE - ALMELO Verkooping Burgerlijke Stand v. Leiden. SPREEKCEL. met Sanatogen. Haarden, Kachels, Kachelplaten, Vulemmers enz. J. TH. BALKESTEÏN Bekwame Electromonteurs, De inschrijving voor de avondcursussen OPROEPING Openings-Aanbieding Corpulentie bedreigt uw gezondheid GEBOREN: Dirk, z. v. J. P. v. Gelder en C. Craraa. Neeltje, d. v. J. Klinkhamer en J. Ver mond. Adriaan Gornelis, z. v. A. C. Sloos en C. Holverda. Wilhelmus Maria, d. v. .W. van Steenbergen en M. W. Compeer. VvTilhelmus Ants.. Gers., z. v. W. C. H. v. Kesteren en S. M. Trel. Johanna, <L v. P. v. d. Zeeuw en P. Flandrftn. Jacobus, z. v. J. Stasse en F. M. v. <L Berg. Maria Wilhelmina en Frans, d. en z. v. A. Bonte en S. A. Poeliejoe. Cle- mence Paul.e. Joanna, d. v. J. H. A. Man- ders en J. Vermeulen. Maria Apol.a. CaroLa., d. v. J. v. d. Veer en M. A. Vorst. Kin us, z. v. W. F. Jongejan en J. K ijs berg en.- ilaria Johanna, d. v. G. J. Tijsen en C. Drjkema. Pieter, z. v. P. Neuteboom en J. v. d. Bljj. Dina Helena, d .v. B. Gerritsen en J. Ezenga. Jan Hendrik, z. v. H. J. Wielders en J. van Tongeren. Antonie, z. v. A. v. d. Baan en C. C. Polder. Johannes Hendrikus, z. v. G. M. Seugling en J. J. Schrijver. Pieter, z. v. \V. A. F. Martjt en H. Molenaar. Aleida Mariane Catha., d. v. J. R. Wartena en B. J. Sikkema. Iien- dricus Petrus, z. v. B. J. v. <L Zon en C. M. Houniet. Cornelia, d. v. A. Koren- toff en G. J. Koning. Willemina, d. v. W. Marquenie en W. van Opqnen. Anna Maria, d. v. W. F. Geuke en M. Slegten- horst. Maria Wilhelmina, d. v. B. F. de Grijs en J. C. W. der Kinderen. GEHUWD: C. J. J. Harteveld, jm. en A. Boehmer, jjd. H. v. d. Hoeven, jm. en D. Biepaond, jcL J. C. J. Lambermont-, jm. en A-F. hL L. Bernard, jd. P. C. Beugejsdijk, wednr. en H. J. ter Haar, jd. «J. A. Lolkos de Beer, jm. en C. J. Landesbergen, jd. H. v. Bakkum, jm. en H. Azter, j<L J. W. Vodegel, jm. en J. H. H. Mertens» jd. H. J. Sprokop, jm. en J. Zonderop, jd. W. F. Tuinhof de Moed, jm,-. en W. de Wolf, jd. I. Boom, jm. en A. Louwrier, jd. W. Voorzaat, w«lnr. en J. Fakkel, wed. OVERLEDEN: G. de Haan, wednr., 76 j. C. v. cl Plas, man, 59 j. J. Baartde KI eer, vr., 44 j. M. Gujjt, zn., 2 w. W. v. d. Berg, wednr., 79 j. P. A. Hassel bach, dr., 23 j. M. Florisson, wed. 1. v. Ees, 94 j. GEVESTIGD: S. P. Alsemgeest, Oude-Rijn 22 R. Altona, Witte-Singel 64a W. M. J. Al- vares Gorrea, J. v. Goyenkade 19 N. Avis, Witte-Singel 70 G. M. van Ben ten, win keljuffrouw, Breestraat 11 T. v. Bruggen en fam.. koopman. Roomburgerweg 2a II. Cohen, Heerensteeg 21a B. van Dam en fam., filiaalhouder, Lombokstraat 5a A. C. M. Dernison, huisknecht. Rapenburg 83 E. van Deuren, dienstbode, Haarlemmer straat 128 C. A. van Dorp, tandarts, Plantsoen 37 M. Dubbeldeman en fam., los arbeider, Van Speijkstraat 25 F. J. Duparc, Pieterskerkhof 30 Dzul Ivarnin Tengkoe, Stadhouderslaan 21 H. v. Eg- mond en fam., straatmaker, Philosofenpad 2 C. Eelljes, directeur Eleclr.-Mij., Haag- weg 78 d A. M. van Erp, dienstbode, Rijnsburgersmgel 23 H. Filippo en fam., ijzerwerker, Pr. Wilhelminastraat 39 .T. C. van Fraassen, Da Costastraat 15 M. C. de GrooL—Tumraers, Da Costastraat 39 E. M. Guldemond en fam., opperman, v. Speijkstraat 25 J. M. Hendriksen, tim merman, St. Jorissteeg 13 C. Holswjlder, fabrieksarbeider. Paradijshof 4 T. Hor- lipgs, dienstbode, Schelpenkade 40 .T. Kersbergen, verpleegster, Fr. van Mierisstr. 1 J. B. van der Kley, timmerman, Ama- liastraat 40 II. W. A. Kögler, Munniken- straat 12 J. L. Lamers, Zoeterwoudsche Singel 44 A. van der Linden, Johan de Wittstraat 52 .T. W. v. d. Linden en fam., timmerman, H. Morschweg 82 A. H. C. de Looper, verpleegster,- Schelpenkade 9 J. F. de Loos, dienstbode, Hoogewoerd 57 A .de Man, Hooigracht 38 F. J. Af. Mes- serschmidt, buffetjuffrouw, Stationsweg 11- 13 J. P. Mom, boekbinder, L. van Leij- denstraat 4 G. Nas en fam.. stucadoor, Gortestraat 12 IL J .Mi Noordman, Haag- weg 59 Wed. W PostDe Vos. Hooi gracht 38 E. Ramb, Pelikaanstraat 12 C S. Renes, ambt. Min. v. Waterstaat, Kolfmakerssteeg 2 A. Rietra. fabrieks arbeider, Nieuwe-Rijn 32 C. M. Roozen, Nachtegaallaan 13 H. Rutter, dienstbode, Hooigracht 79 A. C. van Schaik, dienst bode, Hooigracht 58 J, P. SchutDe Goffau, Leuvenstraat 61 M. Sobanek, dienstbode, Wasstraat 30 A. S. Spier, Fa- gelstraat 1 W. Stolz, Steenstraat 22 J. C. G. Tabinch Suermondt, Noordeinde 52 Tan King Bien, Groenhoveustraat 21 P. D. Tjalsma en fam.. predikant, Crone- steinkade 6 J. E. Ulrich, Morschsingel 8 C E. J. H Veen, Morschweg 30a N. J. v d. Voorst en fam., machinist N. S., Pres. Steynstraat 17 D. H. de Vries, Wasstr. 17 VERTROKKEN: Wed. J C. I-Iuiskensv. Musscher, Am sterdam, le Laurier Dwarser. 27 III achter. P. R. Tak Labrijn, Rotterdam, West kruiskade 25a. C. A. v. Hoorn, Duivea- drecht, St. Johannes-Ge9ticht H. v. Brug gen, Lisse, Heerenweg 103. G. A. Wage- mans en fam.. Alpben a. d. Rijn, Goeman Borgesiussir. 8. A. C. van Tol, Oegst- gee9t, Warmonderweg 34. C. Lardë, Woerden Voorstraat 45. E. J. D. Rietber gen, N. O.-Indië. G. Brussel en fam., Zoeterwoude, Vrouwenweg E. 37 A. H. L. Snijder en fam., Zoeterwoude, Vrouwen- weg E. 37 X. M. Olofsen, Rotterdam, Zie- kenhui9 Bergweg. C. van Heuzen, Den Haag, Raamstraat 13. KI. Tiemstra, Zoe terwoude Vrouwenweg E. 37 B. P. Noort en fam., Zoeterwoude, Vrouwenweg E 37 B. II. Jonker, Den Haag, Olijfstraat 25. C. M. Köhler en fam., Den Haag, La vendelstraat 62. Fr. J. IL v. Deinse, Pa rijs, 139 bis Rue Jules Guese le Vollois Per- reh. IL Spaargaren Ede (G.), Molenstraat 19 J, D. Verkerk en fam,, Heemstede, Prinsenlaan 13. C. Rodenburg, Den i Haag, le v. d. Kunststraat 43. J. G. Kooi, Wasenaar, Clingelaan 7. J. M. Dreef, Amsterdam, Vijzelstraat 111 II. J. C. Hockx, Den Haag, .Vieux Doelen". E. Hockx, Den Haag, Tournooiveld. A. J. Fr. Westen, Breda, Markt 7. H. J. Dui verman, Utrecht, Zadelstraat 18. M. Ge- lens, Breda Kasteelplein 6. H. Audier, Delfzijl, Noorderkweekschool. B. Fr. Broers, Veur. Veursche straatweg. K. Schumacher, Wassenaar. Schoolstraat 72. W B. van Gastel, Voorburg, Heldenbui- gerdw.straat 4. A. A. Deenik, Haarlem, Nassauplein 3. P. A. L. van Ogtrop, Noordwijk, Atjehwcg 2. „de Hull". R. Jossclin de Jong, Noordwijk. Atjehwe? 2, „de Hult'. E. A M. Gaillard, Medan. Ned. O -Indië. W. de Waard, Zoeterwoude, Watertje D. 27. C. G. van Wijngaarden, Breda. Diaconessenhuis. E. Egberts, Rheine (Dl.). D. E. v. d. Sleenhoven, Heusden, Burgplein S. F. Riohler, Lahr (Baden). II. Lindeman, Utrecht. Tolsteeg singel 34 E. C. Admiraal, Wijk aan Zee en Duin, Groeneweg 41. V. W. H. Sfheeman. Noordwijk, Atjehweg 2. II. J. Ph. van Blanken en fam.. ITaartem, Wir- moesstraat 2. Z.W. J. H. Smeele, Noord wijk. Zantvoortsche straat 26. G. Engel- kamp, Katwijk a. Zee, bij W. D. Huisken. R. Kan, Oegslgeest, Regentesselaan 63. H. Gordijnvan der Luit, Oegstgeest. Wijl- tenbachweg 16a. W. B. II. A. Heskes, Den Haag. Vivianistraat 14. C. M. Was senaar. Alphen a. d. Rijn, Wilhelminastraat 3. J. v der Zwaag, Den Haag, Stolkweg 8 A. Dobbelsteijn. Heerlen, Gr. Hotel Wilhelminapl. 2. T. Biogstraten, Bergen (N.H.), Meerweg 45. Mr. D. Huurman, Den Haag, Koningin Emmakade 156. N. J. Lakkerwa, Amsterdam. W de Withslraat 32a II. G. de Kok. Bilthovon, Soestdijker- straatweg 167a. P. Jacobs. Amsterdam, Nieuwe Nieuwstraat 18. K. Zwirzilz, Am- slerdam. B. Koelsslraat 6 hs F. v. Her eon, Delft, Hertog Govertskade 12. PARKEERTERREIN. Een lezer vraagt* of het niet mogelijk is, dat er om 12 uur en om 4 uur (vooral om 12) een politieagent kan posten bij den ingang van het Raamslraatje op de Haar lemmervaart, zoolang hel groote werk op den Marésingel nóg niét voltooid is. De schoolkinderen van de school Pasteur- straat woren nu allen door het Raamslraatje geleid dat op de Haarlemmervaart uitkomt. Van dit straatje wordt nu zoowel door fiet sers als publiek meer gebruik gemaakt dan anders; maar brutale groenlenjongens mei hun karren en kisten, die zij heel gewoon dcponeeren vlak voor den uitgang van het Raamslraatje op de Vaart, stremmen het verkeer zoodanig, dat men gedwongen is af te stappen en le wachlen tot het de groentenlui behaagt het publiek door le laten en dc kisten weer op de kar te plaat sen. En als men iels durft te zeggen, wordt men op een sch'andelijke manier gebrutali seerd. Een lezer schrijft naar aanleiding van hetgeen men in ons blad van gisteren onder deze rubriek heeft kunnen lezen, over de kwestie van de parkeergelegenheid, die vol gens hem hier Ier 9tede vrij gemakkelijk op te lossen is. Men gebruike er het terrein van de Nieuwe Kaasmarkt voor, zoo schrijft hij en zal daardoor verschillende punten waar nu zoo goed en zoo kwaad als dat gaat wordt .geparkeerd, ontlasten en de automobilisten, bestuurders van autobussen en vrachtauto's, bodediensten en personen auto's die van elders komen, een goeden dienst bewijzen. Ook de Middenstand zal er belang bij hebben wanneer de auto's daar geparkeerd worden, want de automobilisten bevinden zich dan in het centrum van de stad en kunnen alle richtingen heen om hun inkoo- I pen te doen. van het SIGARENMAGAZIJN Levering van alléén 1ste klas fabrikaat 0461a Aanbevelend, J. C. VAN WIJK |H|jENK eens terug aan de dagen, dat gij U sterk voelde, fleurig en energiek, klaar voor elk feestje en iederen uitgang. Zoo kuni ge U weer voelen, binnen enkele weken, wanneer ge slechts aan Uw bloed en zenuwen juist die stoffen toevoert, die noodig zijn met Sanatogen. „Sanatogen gaat naar de kern der gezondheid nl. de cellen, en bouwt die od tot een blijvend krachtig lichaamsgestel"schrijft een bekend EngeUch geneesheer dan ook. Doordat Sanatogen lichaam en zenuwen beide sterkt, zult ge in korten tijd Uw vermoeidheid en slapte geheel overwonnen hebben en weer van een krachtige gezondheid genieten. „De uitwerking van Sanatogen was verras send. Ik voel me energieker en fleuriger dan sinds jaren en raad het iedereen met volle overtuiging aan", deelde Annie salomons.de bekende romanschrijfster mede. Begin nog heden Sanatogen te gebruiken. Het Zenuwsterkend Voedsel. Verkrijgt in alle Apotheken en Drogisterijen vanaf f1p. but 7359 Hoogewoerd 103, nabij tramhalte Kraaierstraat, Telefoon No. 2677 Voor directe indiensttreding gevraagd: door Technisch- en Electrotechnisch Bureau W. DEN HERTOG Azn., Hooftstr. 204-206-245, Alphen a.d. Rijn. 7338 Hum dan in de Raadsheerenwijk nabij den Rijnsbnrgerweg vanaf f. 500.pei jaar oi in de Vogelenwijk vanai f.35.per maand. 9211 Adres: Mariënpoelstr. 27 - Kantoor: Fagelstr. S TELEF. No. 2615. 7315 VAKAVONDSCHOOL heeft plaats in de Ambachtsschool Haagweg 4 op Maandag 24 en Dinsdag 25 September 1928, telkens des avonds van 7 9 uur en is opengesteld voor: Auto- en Motorherstellers, Behangers-Stoffeerders en Bedden makers, Boekbinders, Cementwerkers, Constructiewerkers, Electri- ciens, Gas- en Waterfitters, Huis- en Decoratieschilders, Huis- en Vuursmeden, Instrumentmakers, Koper- en Blikslagers, Lood- en Zinkwerkers, Lithografen, Machinebankwerkers, Meubelmakers, Modelmakers, Metselaars, Rijtuigsmeden, Steenhouwers, Stucadoors, Timmerlieden, Typografen, Vormers en Wagenmakers. Les wordt gegeven in Vakteekenen, Böetseeren, Rekenen, Wiskunde en Nederlandsche Taal. Aan de lessen in Vakteekenen voor Timmerlieden, Metselaars, Smeden, Machinebankwerkers, Meubelmakers en Schilders kan ook worden deelgenomen door Oud-Leerlingen van Ambachtsscholen. Voor Electricien8 is een speciale cursus voor opleiding van de V. E. V.-examens (Vereeniging Electrotechnisch Vakonderwijs), zoowel voor sterkstroom- als zwakstroommonteurs. Voor Gasfitters is een speciale cursus voor opleiding van de examens, welke worden afgenomen door de Vereeniging van Directeuren van Gasfabrieken. Electriciens, Gasfitters, Huis- en Vuursmeden, Machine bankwerkers, Constructiewerkers, Stoffeerders en Beddenmakers ontvangen ook praktisch onderwijs. Het schoolgeld bedraagt f. 10voor den geheelen wintercursus eu moet bij de aangifte aan den Directeur worden voldaan. Min- of onvermogenden kunnen gedeeltelijk of geheel vrijgesteld worden van schoolgeld. 7343 De Directeur, KUIJNTJES. Allen die iets te vorderen hebben van oi verschuldigd zijn aan de nalatenschap van den heer WILLEM VOOTS Sr., laatst gewoond hebbende te Katwijk a. Zee, aan de Remise- straat en aldaar overleden den 4den September 1928, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van Notaris TROOST te Leiden vóór of op den 15den Octo ber 1928. 6804 ;'-"V THANS ONTVLEKKEN EN OPPERSEN. Vlug, Correct, Goedkoop KORT RAPENBURG 6 Telefoon 47 4289 Openbare Notarissen S. J. RUIZEVELD te Zoeterwoudo en J. WAGE- MAKER te Noordwijk. zullen op Vrijdagen 21 en 28 Sept. 1928, telkens des avonds 7 uur in het Notarishuis aan de Hoo gewoerd te Leiden, in het open baar Veilen en Verkoopen:, Een bijzonder gunstig, als Fabrieksterrein gelegen partij WEILAND aan diep vaarwater „De Leidsche Trekvaart" en aan de groote verkeerswegen, den Warmonder weg en den weg langs de Leidsche Trekvaart, in den O verveer Polder in de nabij heid van de te stichten Leidsche Hout, onder de Gemeente Oegst- geest, samen groot 10 Heet. 42 Aren en 25 c.A., verdeeld in 41 perceelen als: a. 14 gunstig gelegen perceelen Bouwteirein, langs den War monderweg; 7319 b. 19 gunstig gelegen perceelen Bouwterrein, langs den weg langs de Leidsche Trekvaart naar Leiden; 4 perceelen Weiland, bij zonder geschikt voor de Bloem bollencultuur en deels aan buitenwater, samen groot 5 Heotaren 14 Aren 93 centiaren d. 4 perceelen Weiland, bij zonder geschikt voor de Tuin derij, deels aan buitenwater, samen groot 2 Hectaren 90 centiaren. In den Warmonderweg is Electr. Kabel, Gas en Water leiding aanwezig. Aanvaarding en betaling 15 November 1928. Nadere inlichtingen en vei- lingsnotitiën met kaarten zijn bekomen ten kantore van genoemden Notarissen. Jonge damesmantel Van zuiver wollen fantasiestof, mod. kraag en puntmanchelten van im. Chinchilla, ooorr. in diverse kleuren van zuiver wollen velours met moderne bontkraag, rug met brede stolpplooi, ge heel met wollen stoj gevoerd. Voorradig in kleuren I W 7357 Kortademigheid is een der eerste onaangename gevolgen van vetlijvigheid; de werkzaamheid van hart en longen wordt dikwijls belemmerd, tengevólge waarvan een on voldoende hartslag ontstaat en Uw gezondheid, zelfs Uw leven niet zelden wordt bedreigd. Het is derhalve voor corpulente personen of die daartoe aanleg hebben, uiterst raadzaam tijdig hun voorzorgs maatregelen te nemen. Een voortreffelijk, gewaarborgd onschadelijk middel zijn de ONTVENINGSBOONEN VAN Dr HUGO REMMLER, welke door vele Doctoren aanbevolen, zelfs voorgeschreven worden. In doozen van 100 boonên f 2.40, met gebruiks aanwijzing en kuurtabel bij alle Apothekers en Drogisten. Zes doozen' voldoende voor één kuur 113.50. Imp. H. Ten Herkei, Hilversum. 7314 Pharmac. Fabriek Dr. HUGO REMMLER, A.G. Berlijn. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7