UIT DE OMSTREKEN. ACADEMIE DE DANSES ROCCO DUBOIS Privé-Lessen - Besloten Clubs voor iederen leeftijd LAND- EN TUINBOUW. GEVEILDE PERCEELEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. Onze plaatsgenoot W. v. d. H. aan de iVijverstraat, rooide dezer dagen in zijn tain een aardappel met het respectabele gewicht van 6 ons en 10 gram, wat zeer zeker een zeldzaam exemplaar mag wor den genoemd De diaconie der Geref. Kerk Raadhuis straat ontving als teruggave van reeds voor vele jaren verleende ondersteuning een bedrag van f. 755.50. WADDINXVEEN. Lijst van onbestelbare brieven, van welke de afzenders onbekend zijn en terug ontvangen aan het postkantoor alhier. Adr. Hailing, Gouderak; J. Verweij, Tem pel (Reeuwijk); Joh. 0vervliet. Reeuwijk en D. van Vliet, p. a. J. Schurman, Duisburg. Het bestuur van Waddinxveen's Zwembad heeft besloten de bad- en zwem inrichting voor het verdere deel van het loopend seizoen gratis voor een ieder open te stellen Men meent hiermede een goede propaganda te maken voor het volgende jaar. In aanmerking genomen den verge vorderden tijd wordt er nog veel gebruik van de inrichting gemaakt. Onze plaatsgenoot de heer K. v. Ringe- Jensteijn, winkelbediende aan de Coöpera tieve Verbruiksvereeniging „Ons Voordeel" is met ingang van 1 October a.s. benoemd tot winkeldief bij de winkels van „Eigen Hulp" te Utrecht. RECLAME. VaVAeVVen 7226 AALSMEER. Dinsdagavond geven „Aalsmeers Koorvereenigingen „Aalsmeers Fanfare corps" een vocaal- en instrumentaal con cert in den tuin van hotel „De III Kolom men". Aanstaande "Woensdagavond wordt in de Ned. Herv. Kerk alhier een herdenkings samenkomst gehouden, naar aanleiding van het feit, dat 50 jaar geleden de stoot werd gegeven tot de oprichting van bijzon dere scholen. Op deze samenkomst zullen het woord voeren ds. W. J. van El-den, Ned. Herv. predikant, ds. G. D. Kuiper, Geref. predikant, beiden alhier en ds. M. van Grieken, Ned. Herv. predikant de Rotter dam. Alhier is opgericht een Chr. Harmonie- gezelschap met aanvankelijk 29 leden. Er gaan in deze gemeente steeds meer stemmen op, die het wenschelijk zouden vinden om den ouden Westeinderdijk, voor een gedeelte nog liggende tusschen Kleinen en Grooten Poel, tusschen flinke complexen tuingrond, weer in goeden toestand te bren gen. Daar zouden zich dan talrijke kwee kers kunnen vestigen, en het zou een even groote buurtschap kunnen worden als de Uiterweg, waar die oude dijk als het ware parallel mee loopt. Vóór pl.m. 100 jaar woonden langs dien dijk vele tuinders, die toen hun woonsteden naar den Uiterweg hebben verlegd. Thans zou het een uitkomst zijn, als van gemeentewege den stoot weid gegeven den dijk weer te herstellen. Voor de ontwikkeling der plaats zou het een belang rijke factor kunnen worden. HILLEGOM. De Volksfeesten. Het programma der volksfeesten luidt als volgt: Dinsdagmorgen: hardloopen met hinder nissen, hardloopen met balletjes en ruiter te paard. Dinsdagmiddag: reizigerstourneé, blaas- itrappen, ruitertje ih de ton. Dinsdagavond: vuurwerk op het feestter rein. Woensdagmorgen; plankrijden voor jon gens en meisjes. Woensdagmiddag: ringrijderij op rijwie len in de van Meerbeekstraat, optocht ver sierde autopeds enz. en tonkneppelen. De mooie collectie uitgeloofde prijzen is uitgestald bij den heer Kolkman in de Hoofdstraat. Op het feestterrein zijn het circus van Bever en de stoomcarroussel van Vincken de grootste attracties. In het dorp bieden Sistermaus en Flora vol op gelegenheid voor verpoozing en amusement. Bollendiefstal. Vier jonge Hillegommers, die van plan *aren naar België te gaan, zijn te Moer dijk aangehouden omdat zij minderjarig ^aren. Toen zij hier aankwamen, werden er drie naar Heemstede gebradht, de po litie aldaar zocht de jongens voor een dief stal van anemonen. Twee er van zijn goede bekenden van de politie. Zij bekenden de schuldigen te rijn. De heer A. Veen alhier is *oor het examen politiediploma vanwege den Alg. Ned, Politiebond. KATWIJK AAN DEN RUN. Op de Zaterdag in Den Haag gehouden gewestelijke schietwedstrijden, gehouden vanwege den Bond van Burgerwachten be haalde de Katwijksche Burgerwacht den gersten prijs (korpsprijs) in C. Tevens be haalde het 1ste korps in B. den tweeden prijs en het tweede vijftal in B. den der den prijs (beide korpsprijzen). Tevens wer den door een vijftiental leden persoonlijke Prijzen behaald waarbij zeer mooie zooals de tweede, 3de en vierde priis in C., hooge Prijzen in B.. terwijl ook op de revolver haan mooie uitkomsten en prijzen werden behaald. De Katwijksche Burgerwacht heeft rich kranig geweerd. KATWIJK AAN ZEE. Volgens jongste opgave van het Ge meentelijk Arbeidsbureau staan als werk zoekenden ingeschreven: 1 arbeider, 1 visscher, 1 straatmaker, 1 bouwkundig teekenaar, tezamen 4 personen Mevrouw SchokkingMe'telerkamp zal Donderdagavond in de zaal voor Chr. Proh Bel. een voordracht houden over ..Marokko" Voor de huwelijksbijbels werd den koster der Nieuwe Kerk f. 5 ter hand gesteld. Voor de zending werd f. 12.30 gecollecteerd. Ds. Rutgers ontving f. 10 ter vrije beschik king. In den toestand van C. R.. wien de vorige week met zijn motorfiets een ongeluk in den Haag overkwam, is een gunstige ver andering ingetreden, zoodat men niet meer voor 7/ijn leven vreest. NOORDWIJKERHOUT. Zondagmiddag werd in de Dorpstraat een achtjarig knaapje omver gereden door de auto G 20129 uit Bloemendaal. Twee geneesheeren verleenden hulp. In zorgwek- kenden toestand werd het knaapje naar huis gebracht. OEGSTGEEST. „Sint Willibrordns." De R. K. Geitenfokvereeniging „St. Willibrordus" kwam in buitengewone ver gadering bijeen in de vergaderzaal van het Palronaat9gebou\v. De voorzitter, de heer C. van Dijk opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en riep de opgekomen leden een welkom toe, zich verheugende over de bijzonder groote opkomst, waaruit het medeleven met deze vereeniging duidelijk tot uiting komt. De no tulen van de vorige vergadering werden voorgelezen en ongewijzigd goedgekeurd. Vervolgens werd aan de orde gesteld: groote verloting om 10 prachtige prijzen. Deze verloting bracht een vroolijke stem ming in de vergadering. Na deze trekking bracht de voorzitter hartelijk dank aan allen, die hadden mede gewerkt tot welslagen van deze verloting. Dank werd gebracht aan het gemeente bestuur voor de verleende subsidie. Inzonderheid dankte de voorzitter den heer H. v. d. Hoeven voor de vele diensten, door hem verricht in het belang van de vereeniging. Spr. hoopte in de toekomst vip een zelfde spontane medewerking. Aan het einde van de vergadering werd de rondvraag gehouden, die een zeer geani meerd verloop had. Voorstellen werden gedaan om aan de vereeniging een afdeeling „Pluimvee" toe te voegen, hetgeen door het bestuur in over weging zal genomen worden. Hierna werd deze zeer gezellige verga dering op de gebruikelijke wijze gesloten. Bij den heer J. de W. heeft een hond zeven konijnen doodgebeten en meegeno men. SASSENHEIM. Afscheid van ds. Boeijenga. Gisteravond heeft ds. Boeijenga afscheid genomen van de Geref. Kerk alhier, die hij bijna 9 jaar gediend heeft. Het kerkgebouw was geheel gevuld; geen plaats bleef onbezet. Na het zingen van Ps. 89 vers 4 werd voorgelezen II Korinthen I de verzen 12 en volgende. Z.Eerw. ziet in dit uur van afscheid geen noodzakelijkheid om af te wijken van de gewoonte om de Cathechismus te be handelen. In den tijd dat hij hier werkzaam was heeft hij dit bijna 5 maal gedaan. Hij wenscht nu te behandelen de 52e Zondag en wel vraag 129: Wat beduidt het woord „Amen"? Het woord „Amen" beduidt: „Het is waar en zeker". Er i9 drieerlei Amen Ten le dat van God, 2e dat van de predi king en ten 3e dat van de gemeente. Er zijn er die niet anders weten dan dat het Amen beteekent: einde, slot. In zijn predikatie deed de scheidende lee- raar uitkomen, dat zijn arbeid, die veel ge breken en ontelbare tekortkomingen had, niets anders was dan het gepredikt, dan hei Amen Gods. Gods verzekerend woord Hij heeft 935 keer hier het onfeilbare Woord Gods mogen verkondigen, terwijl 379 maal aan de doopvont het „ja, wij" heeft geklonken. De organist heeft daarbij pas sende orgeltonen gepaard Hij heeft nooit de illusie gehad ieder van de gemeente e'ke week te kunnen bevredigen want elke ziel heeft zijn eigen zorgen en zijn eigen aard. Hij hoopt dat het i9 geweest spijze voor het hart. Het is hem bekend dat er zijn die hem niet gemoedelijk genoeg vonden. Als h°t dan maar niet beteekent, dat hij is zonder ge moed. Het is niet moeilijk, enkele i/anen te doen opwellen maar ge moet kunnen zggen: ik heb geloofd! In mijn arbeid in Uwe gezinnen was ik getuige van vreugde en droefheid. 68 maal ben ik medegegaan om te volbrengen de zware laak. Ik breng dank aan de Kerkeraad en aan hen die vroeger deel uitmaakten van dit college voor de hartelijke eensgezindheid. Nooit is ook maar eenigszins die vrede en eenparigheid verstoord gewordpn. Ik dank U van harte voor den steun en de trouwe liefde. De commissie van beheer heeft ook recht op mijn erkentelijkheid Ook de ver schillende vereenigingen mag ik niet ver geten. Van de gemeenle hebben wij zeer veel hartelijkheid en vriendschap ondervonden. Wanneer ik sommigen van U, onbewust, ten onrechte mocht hebbeD gegriefd, ik vraag U daarvoor vergeving. De achtergrond van mijn bedoelen is steeds geweest: ..De Eere Gods." Nadat gezongen was het laatste vers van Ps. 106 besloot 9pr. zijn predikatie en zeide, God heeft mij U laten bedienen het Woord, en wat is daarvan de'vrucht? Ts in U dat Amen aanwezig. Zoo ja, geef dan met mij, alleen den Heere de lof. Namens de Kerkeraad sprak de heer A. Franchen een woord van hartelijken dank voor de liefde en al de trouw, waarmede ds. B. in onze gemeente is werkzaam geweest. Namens de clasis Leiden, voerde ds. Koers het woord, J Ds. Boeijenga dankte voor deze woorden en sprak nog zijn dank uit voor het mooie afscheids-cadeau, dat hij van de cathe- cesanten en de meisjesvereeniging Dorcas" mocht ontvangen. Staande werd nu gezongen het laatste vers van Ps. 12. Nadat den scheidenden leeraar nog de zegenbede was toegezongen, was er gelegenheid afscheid van hem te nemen, waarvan een zeer druk gebruik ge maakt werd. Met ingang van heden is het uur der extra openstelling van het telefoonkantoor weder vervallen, en kan men dus tot 9 uur n.m. telefoneeren. VOORHOUT. Door v. d. L., wonende alhier aan den Johan van Speelmanweg, is bij de politie aangifte gedaan, dat uit zijn vest. hetwelk hij bij het lossen van een schuit had uit getrokken. een rèmontoir horloge met ket ting is ontvreemd. Deze diefstal had plaats op klaarlichten dag en in een tijdsverloop van hoogstens 10 minuten. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd P. van der Luit en M. W. de Graaf. J. M. Simons en M. C. A. van Zijl. G. G. van Bemmelen en G. G. Lamboo. M. M. Stouten en C. G. van den Berg. Gehuwd: G. Q. M. Cloosterman en H. C. G. Wolff. Overleden: Levenloos geboren kind van G. Vermeer en D. de Best. J. J. van der Hofstede, m., 26 jaar. Op de gehouden schietwedstrijden van burgerwachten in Zuid-Holland, gehouden op Waalsdorp te 's-Gravenhage, werden door de navolgende personen prijzen be haald: Personeele en vaste baan klasse B.: de heeren Jac. v. d. Lubbe. G. J. IJper- laan, R. v. Mulligen en J. Noort; Klasse C.: de heeren G. Verrips, S. de Groot, C. van Egmond Czn en J. van Egmond Jzn. Op de revolverbaan werd een prijs behaald door de heeren T. J. IJperlaan en R. van Mulligen. WARMOND. Gemeenteraad Verhooging salarissen van ambtenaren ter secretarie Rioleeringswerken Benoe ming administrateur Water leiding-bedrijf. Voorzitter, burgemeester A. J. Schölvinck; aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering op de gebruikelijke wijze en stelt voor de notulen tot de volgende vergadering aan te houden. Ingekomen is een dankbetuiging van H. M. de Koningin voor de gelukwenschen, aangeboden bij gelegenheid van de herden king van Hoogstderzelver geboortedag. Verder missiven van Ged. Staten, hou dende goedkeuring van diverse raadsbeslui ten, waaronder vaststelling verordening tot behoud 'van natuurschoon en bevordering der belangen van de watersport in de ge meente Warmond en besluit tot ruiling van erfdienstbaarheden Voorlezing wordt gedaan van een verzoek aan den raad, door den heer Hogenboom, ambtenaar ter secretarie, tot verhooging van zijn salaris. Naar aanleiding hiervan deelt de voor zitter mede. dat B. en W. van meening zijn, dat de salarieering van beide ambtenaren ter secretarie in verhouding tot die van 0eg9tgee9t, te laag is en stelt daarom voor', de verordening tot regeling der wedden van de ambtenaren ter secretarie a. v. vast te stellen: voor den lslen ambtenaar: aan- vangsjaarwedde f. 1800 met een jaarlijksche verhooging van f. 100, tot een maximum van f. 2400, plus een jaarlijksche toeslag van f. 100, als plaatsvervangend secretaris. Voor den tweeden ambttnaar: aanvangs- jaarwedde f. 900, tot een maximum van f. 1600. Voor elk der ambtenaren, die in het bezit is van een diploma voor gemeente ambtenaar zal de jaarwedde met f. 100 ver hoogd worden. De heer Van Schie acht de laatstgenoem de verhooging overbodig, waarop de voor zitter antwoordt, dat een dergelijke verhoo ging een aansporing is om dit zoo nuttige diploma te behalen. Bij aanneming van het voorstel, zal h«t salaris van den heer Jac. Luijlen van f. 2000 op f. 2400 gebracht worden plus f. 100 toeslag als plaatsvervangend secreta ris en dat van den heer Hogenboom van f. 1200 op f. 1600. De verhoogingen gaan in op 1 April j.l. Een en ander wordt zonder verdere be sprekingen conform het voorstel besloten, waarna de heer Luijten, mede namens den heer Hogenboom den raad dank zegt voor het genomen besluit. Ter 9prake komt nu het adres van de be woners van den Zijldijk inzake drinkwater voorziening, welk adres in de vorige ver gadering voor prae-advies naar B. en W. was verwezen. B. en W. hebben deze aangelegenheid onderzocht en zijn tot de conclusie geko men, dat voorziening van uit Warmond, in verband met de groote kosten, onmogelijk is. Intusschen zijn met Leiderdorp onder handelingen aangeknoopt en B. en W. ho pen spoedig deze hoog noodige watervoor ziening op de minst kostbare wijze voor de verbruikers en voor de gemeente te kun nen regelen. De heer Van Schie zou gaarne zien, dat dit tot 9tand kwam, daar de Lage landers, als inwoners van Warmond, wel voor de lasten van de gemeente moeten opkomen, maar hiervan weinig of geen voordeelen genieten. De heer Zwetsloot is van meening dat ook aan deze zijde van de Leede nog vele ingezetenen zijn. die door te hooge kosten aan den aanleg der waterleiding verbonden, het voordeel van goed drinkwater moeten ontberen. Speciaal heeft hij het oog op de bewoners van het Oosteind. waar slechts een enkele, wiens perceel aan den straat weg gelegen is. aangesloten werd. Spreker vraagt tevens of het niet mogelijk zou zijn, dat voor de landarbeiders, die daar werken, een gelegenheid gemaakt werd om goed drinkwater te krijgen. Do voorzitter be toogt, dat de kosten van aanleg niet zoo RECLAME. JAN PIETERSZ. COENSTRAAT 34 LA BATE - TELErOON 71E09 „Uitsluitend voor de betere kringen". eersfcbeginnenden en meergevorderden. Dageljjks inschrijving van. 10 v.m. tot 9 n.m. 7187 PROSPECTUS OP AANVRAGE. heel groot zijn, daar een gedeelte hiervan voor rekening van de gemeente komt, ter wijl weth. Oudshoorn toezegt in de eerst volgende vergadering van B. en W. een plan ter sprake te brengen, waardoor mis schien een goede oplossing te vinden zou zijn. Nog is ingekomen een adres van den R. IC. Volksbond, afd. Warmond en van de Vereeniging „De Hanze" waarin wordt te kennen gegeven, dat het dringend noodza kelijk is, dat in de -gemeente Warmond de gelegenheid wordt geschapen tot werk verruiming, hetzij door vc9(igïng van in dustrie, hetzij door uitbreiding der bollen- cultuur of door vesliging van de z.g.n. glas- culluiT. Verder zijn adressanten van meening. dat het op den weg der gemeente ligt. daar toe de grootst mogelijke medewerking te ver- leenen, door het beschikbaar stellen van gronden en eventueel financieelen t-teun te verstrekken. Adressanten doen daarom een dringend beroep op den Raad, dit vraag stuk ernstig onder de oogen te willen ne men en zoo mogelijk nog dezen winter daaraan een begin van uitvoering tc willen geven. De voorzitter deelt mede, dat d'l adres reeds in een vergadering van B en W. met de bestuursleden van beid3 vereeni gingen is besproken en verzoekt den heer Haverkort ab voorzitter van den R.K. Volks hond, een toelichting te geven. Hieraan wordt voldaan, terwijl de heer Zwetsloot, op verzoek van den heer Haverkort, diens toelichting aanvult. Uit hun betoog blijkt, dat gronden ge schikt voor de bollencultuur niet meer be schikbaar zijn. Hierdoor is het voor jonge lui in Warmond niet meer mogelijk, zoo als vroeger het geval was, met een klein stukje land, voor eigen rekening le begin nen en zijn velen gedwongen elder9 werk te zoeken en zich daar te vestigen. Met het oog op werkverruiming zou ves tiging van induslriën zeer zeker aanbeveling verdienen, maar daar Warmond zich mee. eigent voor bollen- of andere cultuur, dient eerst de mogelijkheid overwogen worden of uitbreiding hiervan uilvoerbaar is. De moge lijkheid, de omliggende polders als teel gronden geschikt te maken is te berde ge bracht. Voor het aanleggen van proeftuinen is echter geld noodig en men kan van de hier gevestigde teelders, die niet tot de groot kapitalisten behooren, niet verwachten, dat zij in dergelijke riskante proefnemingen hun kapitaal steken en voor de beginne lingen zou dit niet aan te raden zijn, daar zij bij mislukking hunne bollen en daai mede hunne spaarpenningen kwijt zouden zijn. Volgens toelichters zou het daarom mis schien op den weg der gemeente liggen een stuk weiland te koopen of te huren en dit voor proefnemingen beschikbaar te stel len en zoo noodig den proefnemer finan cieelen 9teun te verleenen. Uit de nu volgende breedvoerige bespre kingen valt op te maken, dat alle aan wezigen met het doel van het adres sym- pathiseeren, maar geen beslissing in deze wenschen te nemen. De voorzitter voelt meer voor glascultuur en zegt toe dat B. en W. een en ander in ernsigte studie zul len nemen. De heer de Vroomen, gemeenteopzichtet komt nu ter vergadering en geeft toelich ting over de te maken rioleeringswerken in den Heerenweg, vanaf het huis van Mevr. Viersen tot en met Lockhorstlaan naar de Leede. De heer Haverkort dringt er op aan, dat in het aannemingscontract wordt vast gelegd, dat werklooze ingezetenen, door den aannemer aangenomen moeten worden en wel zoovelen als mogelijk blijkt te zijn. B. en W. zullen hiermede rekening houden en vragen toestemming half October met de werken aan te vangen en tot dekking der kosten hiervan een leening aan te gaan. Aldus besloten. Het voorstel om den grindweg vanaf de Kerksteeg tot de woning van den heer Vi9ch te voorzien van sproeiasphalt, een procédé van de Bataafsche Import Maatschappij, wordt door den heer Heijl bestreden, daar deze aan een gewone bestrating, alhoewel deze veel duurder is, de voorkeur geeft. B. en W. krijgen na een breedvoerige he- spreking, machtiging, na grondig, deskundig onderzoek ter plaatse, naar bevindingen te handelen. Door den voorzitter wordt medegedeeld, dat door den heer Gresnicht, administra teur van het waterleidingbedrijf, wegens vertrek naar elders, ontslag is verozcht te gen 1 September j.l. Door den accountant is op 30 Augustus kas-opname bij hem gedaan en alles in goede orde bevonden en stelt daarom voor dit ontslag eervol te verlee nen, onder dankzegging voor bewezen diensten. Ingevolge de verordening is door B. en W. een oproep gedaan voor sollicitanten naar de vacante betrekking, waarop een tiental sollicitaties zijn ingekomen. B. en W. hebben echter gemeend, alvo rens tot het maken van een voordracht over te gaan, het raadslid Haverkort, die reeds geruimen tijd in de commissie voor de waterleiding zitting heeft, te verzoeken zich voor de vacante plaats beschikbaar te stel len. Na verschillende besprekingen met den heer Haverkort komen B. en W. nu met de volgende voordracht: No. 1 J. H. Haverkort, No. 2 J. Bergman en No. 3 L. de Nie. Wet houder Oudshoorn voegt hieraan toe. dat wanneer voor deze betrekking in hoofdzaak administratieve kennis noodig geweest was, de voordracht geheel anders geweest zou zijn. Nu hel echter ook noodig is. dat werk zaamheden van min of meer technischen aard zullen moeten worden verricht, ach ten B. en W. deze voordracht de beste. Uit de gehouden stemming blijkt, dat de heer Haverkort met algemeene stemmen gekozen is. Aan den heer Haverkort wordt een bedenktijd van 2 maal 24 uur toege staan. De heer Haverkort dankt den raad voor het in hem gestelde vertrouwen en zegt toe binnen den gestelden tijd van zijn al of niet aannemen bericht te geven. Bij de rondvraag maakt de heer Zwet sloot aanmerking op den toestand van den weg langs het builen van de familie Krantz. Het zand, dat daar voor het harddraven is neergeworpen, werd andere jaren opge ruimd; nu is het er blijven liggen en maakt daar het rijden per rijwiel levensgevaarlijk. Ook vertoonen de hermen nog vele sporen van de gehouden harddraverij. B. en W. zeggen toe dat een en ander ten spoedigste zal worden opgeruimd Niets meer aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. Naar men ons mededeelde heef! de heer Haverkort zijn benoeming als admi nistrateur der waterleiding aanvaard en daar deze functie met het lidmaatschap van don raad niet vereenigbaar is zijn mandaat als lid van den raad nedergelegd. Als zijn opvolger kom! in aanmerking de heer J. Bakker, die tegenover het bestuur der R. K. kiesverecniging verklaard heeft de al of niet aanvaarding van zijn zetel in ern stig beraad te zullen nemen. Tn verband met verschillende omstandigheden heeft de heer Bakker een korten bedenktijd ge vraagd. LANDEL. TUINBOUWTENTOONSTELLING TE UTRECHT. Gemeld wordt: Ter gelegenheid van de opening van do nieuwe marktgelegenheid met daarbij aan sluitende groenten- en vruchtenveiling en veemarkt aan de Kroezelaan, door de stad Utrecht opgericht, waarmede zg de eerste stad hier te lande is, die het vraagstuk van de markten tot oplossing heeft ge bracht, houdt de Ned. Mg. voor Tuinbouw op dat terrein op 3, 4, 5 en 6 October een groote landelijke tuinbouwtentoonstelling. Gehouden verkooping in het Notarishuis te Leiden op Vrijdag 14 September 1928, ten. overstaan van: 1. Mr. H. M. A. Coebergh, notaris te LeidenHet winkelhuis, Oostdwarsgracht 20 en Langegracht No. 105 en 107, kooper W. Goddijn qq. voor f. 7100. 2. H. M. Markusse, notaris te Leiden Witte-Singel 94. W. Goddijn, qq voor f. 14400; Witte Rozenstraat 34, A. N. Zek- veld qq voor f. 6705; Meerburgerstraat 13, W. Goddijn qq voor f. 6301; Middelweg 31, G. J. Bik qq voor f. 2000. 3. S. J Ruizeveld. notaris te Zoeter- woudeHeerenstraat 7, 7a en werpplaats c.a. P Meiman qq voor f 16901. IJMUIDEN, 17 Sept. 1928. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K.G. f. 1.70f. 0.48; Griet per kist van 50 K.G. f. 56f. 33Tongen per K.G. f.3—f. 1.60; Zetschol 137—f.29; Kleine Schol f.23—f. 4.50; Schar t13.50 —f. 10.50; Tongschar f.47f.45; alles per kist van 50 K.G.Roggen per 20 stuks f.29f.15; Vleeten p. stuk f.2.15f. 1.10; Middel Roode Poon f. 37Kleine Roode Poon f.36; Pieterman en Poontjes f. 12.50f.9.50; Groote Schelvisch f. 39f. 32Middel Schel- visch f.30f.19; Kieinmiddei Schelvisch f.16ill; Kleine Schelvisch f.10f.4, alles per kist van 50 K.G.; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.58f.46; Gullen per kist van 50 K.G. i 17.50f. 8Lengen per stuk i 1—10.91Heilbot per K.G. 11.60— f.1.35; Wgting per kist van 50 K.G. f.4 12.90Makreel per kist van 50 K.G. f. 16 f. 10.50. Aangekomen 29 stoomtrawlers; IJM 9 met f.3200; IJM 168 met f.3000; IJM 10 met f.3200; IJM 59 met f.4000; IJM 99 met f.3900; IJM 324 met f.2100; LJM 405 met f. 3800; IJM 418 met f. 4800 IJM 126 met f.2400; LJM 125 met f. 2200; IJM 152 met f.2800; LJM 6 met L3400; IJM 365 met f.1700; IJM 179 met f.1700; IJM 69 met f.2100; LJM 253 met f.3300;; IJM 21 met f.3900; IJM 8 met f.1300- IJM 104 met f.1600; LJM 55 met f.2000* IJM 157 met f.2000; IJM 161 mot f. 2400 IJM 72 met f.2000; LJM 103 met f,1800: IJM 73 met f3600 en trawlloggers IJM 150 met f.2300; LJM 68 met f.600- VL 10 met i 1800; Texel 31 met f. 500.' en KW 99 met f. 155 besomming. In de Haringhaven de loggers- KW 176 met 613; KW 97 met 410; KW 112 met 404; KW 33 met 460, KW 19 met 510; KW 116 met 196; KW 9 met 156; KW 53 met 316 kantjes pekelharing. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7