69sle Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Zaterdag 15 September 1928 Vierde Blad No. 21015 GEMENGD NIEUWS. RECHTZAKEN. De nieuwe Chr. Geref. Kerk te Lisse. RADIO-PROGRAMMA. RADIONIEUWS. VAN HET OORLOGSTERREIN IN LIMBURG. Onse lonje vlagga benne op! Gebeurde gisteren op het oorlogsterrein Se Limburg, bij de gevechten tusschen de blauwe en de roode troepen. De verslag gever van het „Vad." had positie gekozen bjj de blauwen. Hij vertelt: Ritmeester De Kruyff (van de blauwen) lag met een zwaren mitrailleur op den weg naar Berkelaar. Toen ik met de blauwe man nen mee fietste, kregen we plotseling het sein: val neer: de fietsen weggooien en in een greppel knielen was het werk van een seecndeldeel en toen zagen wjj hoe daar een 200 hl. -van ons af een „Roode*' aan kwam zetten: één man in zijn moeder- ziele-ééntje, dwars tusschen de boontjes door, ai maar zwaaiend en seinend met een vlag. Zoo'n man met een vlag stelt een troep met een mitrailleur voor. Dus was deze een zame wandelaar hoogst gevaarlijk vandaar onze vlucht in den greppel! Doch nu was er iets, dat haperde: de man seinde met een blauwe vlag en hij kwam van rood. Ritmeester de Kruyff gaf een staaltje van koelbloedigheid door naar den vijand toe te fietsen en hem te vragen wat zjjn bedoeling was en waarom hij blauw seinde. Zijn motief was afdoende: „Onse rouje vlagge benne bp!" 't Geval wekte veel lachlust! DE STRIJD OM DEN MUIDER TOL. Procesverbaal tegen den tol gaarder opgemaakt. Gistermiddag heeft de marechaussee bij den hluider tol proces-verbaal opgemaakt tegen den tolbaas op verzoek van den heer G J. Goedhart uit Bussum, wegens het bij weigering van betaling gesloten houden der tolboomen. De heer Goedhart werd er attent op gemaakt, dat hij buiten Muiden om kon rijden, doch wenschte hiervan geen gebruik te maken. Do heer Floris Vos deelde mede, dat de minister Zondag bij eventueele gebeur tenissen zeer drastische maatregelen zal nemen en, zei hij glimlachend, het is mij ter oore gekomen door de marechaussee en van bevriende en welingelichte zijde uit Den Haag, dat de minister zou hebben ge zegd, dat wanneer ik mij Zondag in Muiden vertoon, ik zal worden opgepikt en zes dagen in Amsterdam zal worden vastge houden. Als het werkelijk waar is, dat de minister zulke domme dingen heeft ge zegd, is het voor mij niet twijfelachtig, wie aan het kortste eind trekt. Dit is niet een Rotterdamsche-Bankkwestie, doch een zaak, die door het geheele land door ieder, die belang heeft bij het verkeer, met groote welwillendheid en instemming wordt ge volgd. Met gerustheid wacht ik de komen de gebeurtenissen af en ik zal steeds ter beschikking blijven van den minister, waar hij mij eventueel verantwoordelijk zou wil len stellen voor de gebeurtenissen van a.s. Zondag, Aan de „Tel." onileenen wij dat het sinds de gebeurtenissen bij Muiden vaker dan anders moet zijn voorgekomen dat automo bilisten met een stevig vaartje den tol te Overschie passeeren, zonder het verschul digde tolgeld te voldoen. Vroeger kwam dit slechts sporadisch voor, thans gebeurt het herhaaldelijk. EEN VREEMDELING, DIE NAAR ZIJN PENSION ZOCHT. Een eigenaardig geval in de Residentie. Er doet zioh op hert oogenblik in de resi dentie een eigenaardig geval voor. Een Duitsch-sprekende vreemdeling, zekere M., die Woensdag met den trein aldaar is aangeko men, heeft dien dag een pension gezocht In een taxi heeft hij verschillende pensions bezocht, waarvan hg de adressen uit adver tenties had leeren kennen. Geen van deze beviel hem echter en hij zond den chauffeur weg. Toen hg later op een wandeling aoor de stad een opschrift zag „kamers te huur" ging hg naar binnen en kwam met 'de pen sion-houdster tot een accoord. Dies toog hij op weg naar het station om zjjn koffers te halen. Buiten gekomen zag hij een leege taxi staan, waarvan de chauf feur even sigaretten was gaan koopen. Hij kwam daarna met den chauffeur overeen, dat deze mee zou gaan, om de koffers over te brengen. De chauffeur bracht vervolgens den vreemdeling met de koffers weer naar het pension terug. Eenigen tgd later wilde de vreemdeling een bezoek gaan brengen aan de stad. De pensionhoudster schreef toen haar adres op een briefje, dat zg hem meegaf. Dit briefje is de Duitscher echter in den loop van den avond kwgt geraakt, waarvan het gevolg was, dat hij zijn pension niet meer terug kon vinden. Ook den volgenden dag heeft hg de ge heele stad nog eens doorkruist, echter zonder resultaat Ten einde raad heeft de vreemdeling, die thans tgdelgk een ander onderdak heeft gevonden, zich tot de politie gewend in de hoop, dat wellicht de pensionhoudster, met het oog op zijn uitblgven, daarvan aangifte zou hebben gedaan. Ook daar moest hij evenwei teleurgesteld worden, zoodat hg nog moet wachten tot de pensionhoudster of de obauffeur, die ook het adres kent, zich bij de politie komt aanmelden. GRIEZELIGE VONDST TE ROTTERDAM. Een geraamte in een bedstee. Gistermiddag was de 63-jarige metselaar M. v. d B., in pand 45 aan de Lange Fran- kenstraat te Rotterdam bezig met de voor bereidende werkzaamheden voor de afbraak van dit pand Hij kwam daarbij op den zolder, waarop een bedstee is. In deze bed stee zag hij iets liggen en toen hij ging kijken, vond hij op de stroomatras het ge raamte van een mensch liggen. Terstond is de politie gewaarschuwd, die een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld. Daaruit is gebleken, dat het geraamte ver moedelijk van een man is en daar ongeveer zeven jaar heeft gelegen. Het stoffelijk overschot van dezen man is door ratten geheel afgeknaagd. Het pand staat al jaren leeg. De laatste bewoner, zekere S., heeft, toen hij de huur niet meer kon betalen, er geruimen tijd gratis gewoond, omdat het pand toch voor afbraak was bestemd. S. is ongeveer drie jaar geleden in het zieken huis gestorven. Men vermoedt, dat, nadat hij het pand, dat onbeheerd stond, had verlaten, zwervers er wel eens hebben over nacht en dat een van deze zwervers daar is overleden. Ongeveer 5 jaar geleden hebben de be woners van de buurt herhaaldelijk geklaagd over stank, welke vermoedelijk uit het bewuste pand kwam. De opzichter, die toen is gaan kijken, zag, zoodra hij de deur open deed, de ratten aan alle kanten weg- loopen. Hij heeft toen niet verder gekeken, maar als zijn oordeel uitgesproken dat de ratten dezen stank wel zouden hebben ver oorzaakt. Nadien is niemand meer in het pand geweest, totdat dan gisteren de met selaar kwam, die op den Solder zulk een griezelijke vondst deed. FILMSTER GEARRIVEERD. De bekende filmster Miss Dolores del Rio, die een tournee door Europa maakt, is gistermiddag te 's-Gravenhage aangeko men. Ztf was vergezeld van haar moeder, den regisseur en den hoofdvertegenwoordiger van de United Artist Corporation voor Europa. Het gezelschap arriveerde per auto uit Brussel. EEN STELLING INGESTORT. Twee gewonden. Gistermorgen om half negen liep te Rotterdam een werkman met een zak cement op den schouder op een stelling, welke staat voor een in aanbouw zgnde groep panden met winkelgalerij bij de Mathenesserbrug aldaar. De man hield zich daarbij even vast aan een hardsteenen pui, welke pui evenwel nog niet vast stond. Het gevolg was, dat de pui viel en terecht kwam op een enkele meters lager gelegen stelling, op welke drie arbeiders werkten. Een van de draagbalken bezweek onder het gewicht van het vallende stuk hardsteen. Daardoor is de geheele stelling ingestort, tengevolge waarvan de 3 arbeiders van 8 meter hoogte vielen. Een hunner is ongedeerd gebleven. De beide anderen, de 19-jarige J. de B., uit de Rubroekstraat en de 62-jarige P. S., uit de Josephstraat zijn vrij ernstig verwond naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De eerste heeft een gebroken reohter enkel en inwendige kneuzingen; de andere heeft het linkerbeen gebroken, een zware hoofdwond en inwendige kneuzingen. De politie stelt een onderzoek in. ONDER EEN VRACHTAUTO GERAAKT. De 8-jarige J. v. IJ., uit den Zwaanhals te Rotterdam, is in die straat onder een vrachtauto geraakt. Het meisje heeft een v3n de wielen over het lichaam en een ander over het hoofd gekregen. Met een ingedrukte bostkas, feen schedelbreuk en een gebroken rechterbeen is zg naar het ziekenhuis aan den Bergweg vervoerd. Bij aankomst aldaar bleek zij reeds te zijn overleden. POSTERHOLT HEEFT BETAALD. De aangekondigde verkoop van een ge deelte der gemeentegronden van Posterholt, welke ingevolge executie van 't tegen de ge meente ten verzoeke van den heer Gh. Slie pen aldaar door de rechtbank te Roermond indertijd werd gewezen en welke Donderdag ter terechtzitting der rechtbank zou plaats hebben, is niet doorgegaan. De procureur van eischer deelde ter zitting mede, dat de gemeente die zooals bekend eindelijk een leening sloot Sliepen heeft betaald de hoofdsom groot f. 23.000 met rente be nevens de kosten der executie etc. Ook de kosten van het scheidsgerecht ten bedrage in hoofdsom van f. 847.50 plus onkosten alsmede de kosten der ver schillende procureurs die voor de gemeente in deze zaak werkzaam zijn geweest, wor den binnen enkele dagen voldaan. Hiermede is de bekende electriciteitskwes- tie die reeds verschillende jaren aanhangig was, afgedaan, behalve voor do belasting betalers op wier belastingbiljet het slechte licht nog wel langen tijd een schaduw zal werpen. BRANDEN. Te Kopstukken, gem. Onstwedde, is de boerderij van Roelof Bosch afgebrand. Er kon weinig gered worden. Alles was ver zekerd. Te Almelo brak brand uit lil qen blok van vier woningen aan den Nieuwlandsweg, vermoedelgk tengevolge van hooibroei. Twee woningen brandden geheel uit. De woning van den heer J. Hoveling te Petten, is met den geheelen inboedel een prooi der vlammen geworden. De brand is ontstaan doordat een kat een nachtlicht om gooide. Te Hardenberg is de boerderij van G. G. door onbekende oorzaak afgebrand. Verzeke ring dekt de &chade. Hoe noem je dart, als iemand zijn ver loofde, die op het perron staat, nog gauw een kus geeft, terwgl de trein zich al 'in beweging zet? De uitersten raken elkaar. RECLAME. H. P. H. KEEREWEEF} BEGRAFENISSEN t.i. oeii AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16. CREMATIE 6472 HAAG-CHE POLITIERECHTER. De levensschipbreukeling. Een jongeman, wellicht nog geen dertig jaar en wiens energieke kin niet de moe deloosheid deed vermoeden, die uit zijn le vensverhaal sprak', was op zijn verzoek in Wassenaar door een opperwachtmeester van de marechaussée aldaar bekeurd we gens landlooperij. Hij kwam uit Limburg, was er de grens overgetrokken, had langen tijd in België werk gehad en toen ook daar een tijd van werkeloosheid voor hem aanbrak, en ei geen verbetering bleek te komen, was hij maar weer naar het vaderland vertrokken. Tot Roozendaal had hij van een Neder- landsch consul in België „vrijen overtocht" gehad, vertelde hij, en toen was-ie van daar gezworven naar Rotterdam en van daar naar den Haag, tot hij eindelijk in Wassenaar den moed opgaf. „Elke dag," zoo verhaalde hij met een- tonig-onderworpen stem, waar het klank volle Limburgsche accent nog iets levendigs aan schonk, „is iek er op oitgegaan. Ien Wassenaar was iek haast omgekomen van honger, iek was ten einde raad en heb ten slotte gevraagt aan die kazerne daar voor onderdak. Als iek maar werk kan kraigen om in main bestaan te voorzien in den wienter. Het voorjaar, dan kan ik overal in Limburg wel werk krijgen." „Ik ben nog nooit in aanraking met po litie geweest, edelachtbare," voegde hij er na een korte pauze aan toe, „ik ben ook nog nooit in zoo'n slechte omstandigheid geweest." Tot één dag en zes maanden opzending naar een Rijkswerkinrichting veroordeelde mr. Klomp; waar hij natuurlijk niets op te gen had. Alleen, dat de werkinrichting Veenhuizen was, zat hem een beetje dwars. „Morgen over 6 maanden is het afge- loopen", bemoedigde de politierechter hem. Om een wandelstok. T. R., koopman te Leiden, had een wan delstok weggenomen, toebehoorende aan wijlen den man, van een met een weduwe- kap getooide, volgens haar zeggen 36-jarige dame. ,'t Was op Vrijdag 15 Juli gebeurd, ver telde mevrouw. Hij liep met zeep te ven ten en bleef toen eenigen tijd met een dienstmeisje van haar aan de deur slaan praten, 't Meisje moest even naar boven en in dien tusschentijd had hij kans gezien een wandelstok van bamboe met een zil veren band weg te nemen. Een buurman had er haar opmerkzaam op gemaakt. „Ik kan me niet indenken," sprak de verdachte met overtuiging in zijn stem, „dat ik zoo'n fout begaan beb; ik was dronken in dien tijd en ik heb zelf een stok, omdat ik gebrekkig ben." „Zoo dus U was het niet?" „Ja, ik begreep het niet, ik was er zoo van geschrokken, dat ik Da dien tijd geen alcohol meer gebruik. Maar ik weet nou nog niet, dat ik het gedaan heb." „Dom hél" „Ja, Edelachtbare, zeker dom." „Nee, ik bedoel verduidelijkte mr. Klomp, „dat je bij de politie heel iets anders hebt verklaard". En mr. Klomp las het verhaal voor, waar in een volledige bekentenis van den dief stal stond. „Maar ik heb foch nog nooit iets gehad met de politie," probeerde R. nog, pogende een goeden indruk te maken. Maar dat bleek ook al weer niet juist te zijn. In den mobilisatietijd had hij zes maanden in de gevangenis gezeten. „Ja, dat is ook door dien ongelukkigen alcohol gebeurd," pleitte hij, „maar ik zweer U, ik drink üiets meer." Dat vond men achter de groene tafel wel heel aardig, maar men wilde graag weten, of hij dien wandelstok nu meegenomen had of niet. „Ik moet het wel meegenomen hebben, als ze het zeggen, maar ik weet het niet." Dat nu werd zeer sterk in twijfel getrok ken, temeer daar de weduwe van den heer van het stokje verklaarde, dat zij den stok terug had gekregen, zonder ringetje er om. „Als je zoo zit te draaien dan wordt je niet voorwaardelijk veroordeeld, geen den ken aan," waarschuwde mr. Rijken. „Laat ik dan maar zeggen, dat ik het gedaan heb." Maar met zoo'n bekentenis was men niet tevreden aan de groene taiel; en de zaak werd aangehouden om nog een getuige te hooren. (Vad.) Te Lisse is gisteravond het nieuwe kerkgebouw der Chr. Geref. Gemeente, hetwelk gebouwd werd onder architectuur van de heeren Lohmann en Ponsen, In een buiten gewonen kerkdienst op plechtige wijze in gebruik genomen. Onze correspondent schrijft er elders in dit Blad uitvoerig over. VOOR ZONDAG 16 SEPTEMBER. Hilversum (1071 M.) 10.00— VPRO. Dienst in de St. Walburgih-kerk te Zutphen. Voorganger: Ds. J. L. Faber: De roeping der kerk. 12.30: Lunchmuziek door het Trio Rentmeester. 35 u.Concert. Om roep-orkest o.Lv. Nico Treep. Het Dubb. mannenkwartet „Excelsior" uit Maarssen, Dir. D. Zijlstra, 56 u.VARA-kinder nurtje. Bij de familie Mulder. 6 u. VARA-gramofoonmuziek. 6.30: Verslag v. d. demonstr. meetings van N.V.V. en &.D.A.P. 6.50: VARA-gramofoonmuziek. 7.15: VARA. Vroolijk 6lot. 8 u.Pers en sportber. 8.01: Aansluiting van het Concertgebouw te A'dam. Volksconcert door het Concertgebouw-orkest o.Lv. Cor nells Dopper. In de pauze gramofoonmu- ziek. Huizen (340.9 M., na 6 uur en tijdens K.R.O.-kerkdienst 1870 M. 8.30—9.30: NCRV-Morgen wij ding. o.Lv. Ds. J. v. d. Woude: De Christen eD de zorg. Leden v. d. Chr. gem. zangver. ,,ASAF" o.l.v. R. B. v. Tongeren. 10.1512 u.KRO. Hoog mis in de St. Dommicnskerk te Amster dam. Koor o.Lv. G. Kimmyzer. E. Haak, organist. De 4st. Missa Festiva in honorem St. Antonii de Padua, van Ph. Loots, Pre dikatie door J. TL y. .Galen: Levenseen- voud. Voor de Hoogmis een improvisatie op de Introcitus van den dag, voor orgel. Na den dienst Laudate van Nieland en Prière van Guilmant op. 27. 12.301.30: KRO. Lunchmuziek door het Trio Winkels. 1.302 u.Literair halfuurtje door Pie- ter v. d. Meer de Walcheren. K.R.O. 24 u.K.R,O. Concert door het R.-K. Strijkorkest „Stephan Partes", o.l.v. Mar tin v.d. Ende. Afgewisseld met gramofoon- muziek. 45 u.KRO. Ziekenuurtje. De zangklasse van mej. A. Bonarius. Spr. Ka pelaan Jo9. Poels. 6.207.30: NCRV. Dienst in de Groote Kerk (NecL-Herv.) te Den Haag. Voorganger: Ds. P. J. Molenaar 1. Orgel. 2. Votum en zegen. 3. Zingen Ps. 27 3 en 5. 4. Lezen Matth. 7 111. 5. Gebed. 6. Lezen v. cL tekst Matth. 7 7 midden. 7. Zingen Gez. 220 1 en 5. 8. Ie ged. preek. 9. Zingen Gez. 83 3. 10. 2e ged. preek. 11. Dankgebed. 12 Zingen Gez. 49 5. 13. Votum. 14 Orgel. 7.458.16: KRO. Rede van Prof. dr. Veraart. 8.15: KRO. Concert. De Amsterdamsche 'Orkest- ver. o.l.v. F. v. Diepenbeek. B. v. d. Stap, bariton. 10.45: KRO. Epiloog. Klein- koor o.l.v. J. H Pickkers. Daventry (1600 M.) 3.50: Concert door het Radio-Orkest. Elsie Black, alt, Eileen Andjelkovitch viooL 5.20: Kerkdienst voor kinderen. 5.55: Liederen uit de Bijbel. 6.05—6.35: Bach-cantate. Joan Elwes, sopraan. Catherine Stewart, alt. Leonard Gowings, tenor. Walter Campbell, bas. Het Radio Koor en Orkest o.Lv. 'A. Carruthers. 8.15: Kerkdienst. 9.05: Liefdadigheidsoproep. 9.10: Nieuwsbe richten. 9.25: Militair Concert. o.Lv. B. Walton O'Donneïl. Doris Vane, sopraan. John Thora e, bariton. 10.50: Epiloog. Parijs „Radio Paris (1750 M. 12.20: Reli- gieuse causerie en muziek. 1.05: Con cert. 4.50: Dansmuziek. 8.35: Circus Radio-Paris. 9.05Concert en Operette- fragmenten. Langenberg (469 M.) 9.2510.20: Evan gelische Morgenwijding. 1.202.50: Con cert. 4.50—6.20: Concert. 8.30: „Das Nachtleger in Granada", romantische Opera van Konradin Kreutzer. Daarna tot 12.20: Dansmuziek. Königswusteihausen (1250 M., Zeesen). - 9.20: Morgenwijding. 11.50: Concert, de Ko&lecksche blazersbond. 5.206.50: Or kestconcert. 8.20: Conoert. L. Schone, sopraan. Hr. v. d. Berg, viool Orkest o.l.v. B. SeidlerWinkler. 10.5012.50: Dans muziek. Hamburg (395 M.)' 9.35: Morgenwijding. - 1.20: Orkestconcert. 3.20: „Leeuwen hoek", comedie in 3 acten. Het stuk speelt in Delft 1723. 4.50: Dansmuziek. 8.20: Kamermuziek in de Rococotijd. Daarna or kestconcert, tot 11.20: Brussel (509 M.) 5.20: Dansmuziek. 6.5Ö: Trio-concert. 8.3510.35: Concert. Or kest. Mile. Vida, zangeres en Hr. Rubeau, tenor. VOOR MAANDAG 17 SEPTEMBER. Hilversum, 1071 M. 11.00: Aansluiting van het Theater Tuschinsky. Demonstratie van de sprekende film (Trio-Ergon systeem) 12.30-—2.00: Lunchmuziek door het Trio Verhey. 5.006.00: Kinderuurtje. De Blijde mannetjes. 6.007.30: Concert door het kwartet Rentmeester. 8.00 9.00: Solistenconcert. Mich. Busch, cello. K. Heerkens, piano. 9.059.30: Lezing door Mr. M. J. C. Vrij: Het Nihilisme. 9.3011.10: Populair concert door het Om- roep-orkest o, 1. v, Nico Treep* 10.00: Persber Huizen, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend NCRV.-uitzendingen. 12.30— 1.30: Orgelconcert door D. Westerveld. Mej. M. Moeton, alt 4.00—5.00: Zieken uurtje o. 1. v. Da. J. A. Hoekzema. 7.30— 8.00: Zangles door Jac. Ph. Caro. 8.00: Concert. Spr. G. F. Boulogne en eenige le den der Nat Landstorm-Commissie. Chr. Harmonie-ver. „Soti Deo Gloria", Dir. J. Schoen. T. Bas, tenor. J. v. Duinen, orgel. Rede vaD G. F. Boulogne: Nat Landstorm- dag 27 Sept. '28. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek. 12.20: Bal- lade-concert voor sopraan en tenor. 12.50: Dansmuziek. 1 202.20: Orgel concert 4.20: Dansmuziek. 5.20: Huis- houdpraatje 5.35: Kinderuurtje. 6.20: Concert. 6.50: Nieuwsberichten 7.05: Concert. 7.20: Liter, critiek. 7.35: Madrigalen door de Radio Zangers, 7,45; Een 40-jarig jnbilenm. Maandag a.s. herdenkt onze plaatsgenoot, de heer J. Lemmers, wiens portret wij hier* boven afbeelden, den dag, waarop hij voor veertig jaar als bloemistarbeider in dienst trad bij de firma Freriks en Jonkheer, voorheen Th. Jonkheer alhier. Lezing. 8.05: Fluitconcert door EditÖ Penville. 8.20: B. B. C.-Promonade- concert door Sir Henry J. Wood en zijn Symph. Orkest. Miriam Licette, sopraan, Walter Widdop, tenor. 9.50: Nieuwsben richten. 10.05: Vervolg B. B. C.-Promo, nade-concert. 10.50 Nieuwsberichten. i 10.55: Lezing. 11.10: Piano-concert. 11.2012.20: Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris", 1760 M. 12.50s Concert. 4.05: Concert. 8.50: Concert m. m. v. solisten. Mme. Radisse, cello. Hr, Doyen, piano, Hr. Tarride en Mile. Meyranes zang. Langenberg, 469 M. 12.30: Mechanische muziek. 1.25—2.50: Operetle-muziek. 6.056.50: Concert 8.209.15: Concert 9.20; Phantastische Geschichten. Con cert door Strijkkwartet, daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswnsteihansen, 1250 M. (Zeesen) 12.206.20: Lezingen 5.20—6.20: On kestconcert. 6.208.05: Lezingen. 8.20: „Der Prophet", opera in 6 acten van Meyerbeer. Hamburg, 395 M. 8.05: Aankomst vaa President Hindenburg. Begroeting in Opi peln. 6.20: Vroolijk concert 7 20J Concert, 8.45: Bezoek van President Hindenburg aan Oppeln. 9.20: Voorlei zing. 9.34: H. Kleiher, sopraan. 11.201 Sluiten. Brussel, 509 M. 5.20: Dansmuziek 6.50: Trio-concert. 8.20: Gramofoonmtn ziek. 8.50: Concert Orkest. Mile, de Lune, zang. 9.35—10.35: Dansmuziek i. h. Casino te Spa. NIET ZONDER RADIO NAAR DE ZUIDPOOL. Da Amerikaansohe Zuidpool-vaafdor Comm. Byrd heeft de les van generaal Nobile goed begrepen en zal dan ook tijdens zjjn nieuwen pooltocht een ruim gebruik maken van da radio. Vjjl complete installaties worden mede genomen en zjjn ingericht voor het gebruik in vliegmachine en hondenslede. Indien een groep zich van de basis verwjjdert, wordt een toestal medegenomen en bljjtt man in geregelde correspondentie met da achter- bljjvenden. VERKIEZINGSPROPAGANDA MET MUZIEK. De Republikeinsohe partij in Amerika heeft de 20 omroepstations van de Columbia Mjj. gehuurd voor 3 avonden per week. Er zullen voor den microfoon ver kiezing s- speeches gehouden worden, afgewisseld met concerten. MUZIEK DOOR ALLE EEUWEN. De B.B.C.-stand op de radio-tentoonstelling in Londen bevat o.m. een achttal tableaux met een zeer origineele voorstelling van da muziek door alle eeuwen. Het le stelt voor: Holbewoners, luisterende naar het zingen der vogels; het 2de: Chineezen der Oudheid

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 13