VRAGENRUBRIEK. rijdt uit. Voor de eddvrouwen, die op een hoogen zetel hebben plaatsgenomen zingt een minstreel een lied, meisjes dansen. Onderwijl smeden de edelen een plan om den graaf te dooden. De boer is in vermom ming aanwezig en hoort dit Als de heeren op hun plan drinken komt de graaf terug. Hij verzoent een tweetal vijandige ridders, de boer waarschuwt den schrijver. Floris 2iet een tweetal vluchtelingen mishandelen en spreekt dezen vrij. De woede der edelen neemt toe. Een heks stopt den graaf een waarschuwing in handen, doch deze slaat ze in den wind. De edelvrouwen trachten het plan af te wenden, doch blijven tenslotto angstig achter. Een angstige stemming heerscht als het tweede bedrijf sluit. Treur muziek klinkt en men. verbeidt wat komen, zal. In het derde bedrijf klaagt de edelvrouwe haar nood bij Melis Stoke. Deze vreest het ergste. Floris wordt gebonden binnen ge voerd, hij verwijt den trouweloozen hun verraad. Dö edelvrouwen worden gerust ge steld, doch enkele boeren dringen binnen en •eischen den graaf op. Ze worden gevangen genomen en de edelen voeren den graaf wefer op het plein en vluchten met hem. Woedende boeren rukken het slot binnen en bedreigen de edelvrouwen, die door den schrijver worden beschermd. De heks is in middels weer Verschenen en nu dringt het bericht door dat de graaf is gedood. De woedende boeren trekken af en komen later terug met de gevangen edelen. Ze willen deze' dooden, doch de schout, die hen be schuldigt wil recht spreken. Tusschen het volk en de weenende vrouwen door schrijdt nu plechtig de gerechtheid, die het volk aan raadt wel te straffen maar niet te dooden. Met een treurzang eindigt nu het spel. Met merkbare inspanning is er geluisterd. De bekende geschiedenis leefde en vol span ning volgde men het levendig gebeuren. Ér laoet heel wat inspanning voor noodig ge weest zijn om zóóveel meespelenden, een 80-tal, te leeren zoo goed en zoo in verband te spelen, dat er niets aan haperde. De leiders kunnen voldaan op het bereikte re'sultaat terugzien. Het duurde geruimen tijd eer het terrein was leeggestroomd. Op de oude markt hadden verschillende koop lieden enz. gezorgd, dat het er ook levendig toeging. Na eenige pauzei begon op de oude markt het concert van de muziekvereeniging „Eensgezindheid" te Nieuwkoop, waarvoor vrij groote belangstelling wa9. Tegen half- aegen echter stroomde hetf eestterrein weer vol. Het zag er fantastisch uit. De vier armige lantaarn in het midden gaf tamelijk veel licht, doch het groote beursgebouw dat in licht baadde bood een schitterenden aan blik. Honderden verdrongen zich daarbinnea en voor de ramen. Ongeveer kwart voor negen ving de openluchtbioscoop van de firma Willy Mullens aan. De inzet was schitterend, een prachtige Indische reisfilm, die uitroepen van groote bewondering ont lokte. Dat wa9 wel de hoofdfilm, de rest was minder beduidend. Voor deze' bioscoop vooral was veel animo. Op het gToote terrein kon men over de hoof den loop'en. Het wa9 een gezellige drukte. Daarmee was het feest ten einde. Na af loop trachtten de hotelhouders er den gang nog wat in te houden. Allen hadden op een of andere wijze» voor een atforactie gezorgd. Het duurde dan ook nog vrij lang eer de rust was weergekeerd. Met dank kan oP dit feest worden teruggezien. We moeten eerlijk zeg gen, heel vetel van het feit van den dag, een oranjedag toch, hebben we niet gemerkt, maar daarnaast ook geen enkele wanklank. Alles verliep in de grootste orde en zonder eenige wrijving. De organisatoren hebben eer van hun weTk. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Evert Johannes, z. van P. van den Heuvel en G. van de Water Janna, d. van M. van der Haven en P. J. van Noord Gerardina Jacoba, d. van C. Spij ker en M. Versloot. Ondertrouwd: C. H. Voorsluys 33 j. en M. J. Op 't Land 23 j. Getrouwd T. J^ Blonk 29 jaar en P. C. van Velzen 26 jaar; BOSKOOP. Gemeenteraad Dr. van der Tak herdacht Benoemingen Huldi ging van wethouder Gulde mond, bij zijn zilveren jubi leum als raadslid Verbete ring van Middelbnrgschen en Bloemendaalschen weg. Voorzitter de heer P. A. Colijn, burge meester. Afwezig de heeren J. van Gel deren en A. Nijhof. De voorzitter opent de vergadering en herinnert er aan hoe in de afgeloopèn week Dr. H. van der Tak aan de zijnen, aan zijn praktijk en aan Boskoop ontvallen is. Meer dan 34 jaren is dr. van der Tak arts te Boskoop geweest. Al was hij geen geboren Boskooper, toch gedenken wij hem als iemand, die een der onzen werd. Met groote liefde was hij steeds voor Boskoop bezield. Spr. wil- dr. van der Tak in het bijzon der gedenken kis oud-raadslid, hetwelk hij 21 jaren is geweest, terwijl hij nog eenige jaren lid van het Dagelijksch Bestuur dezer Gemeente is geweest. Al heeft spr. dr. van der Tak niet als zoodanig medegemaakt, dit is juist een reden te meer om hem beter objectief te kunnen beoordeelen. En om dit te doen behoeft men maar het notulenboek van vroeger dagen op te slaan. Geen- bladzijde of dr. van der Tak komt er in voor. Niet als klachtenbus voor het publiek, maar als iemand, die voor Boskoop wat te doen bad. Zijn sterven ontroerde ons, omdat wij daarom zagen de Majesteit van de Dood, en bet brengt ons in herinnering dat van ons allen eenmaal gezegd zal worden: „Men kent en vindt zijn standplaats zelf niet meer." Het aardsche leven van dr. van der Tak is beëindigd, doch het werk blijft roepen. Laten wij derhalve tot den arbeid terug keren met het beeld van hem voor de oogen, die zoo arbeidzaam was en getrouw ln de taak, die hem was opgelegd. De vergadering hoort staande deze woor den aan. De notulen der vorige vergadering worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. De voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken welke alle voor kennis geving worden aangenomen. Mededeelingen. B. en W. deelen o.m. mede, dat door hun College bij de Levensverzekering-Maat schappij „Victoria" een geldleening ad. f. 120.000 is gesloten tegen een rente van 4 3pCt. a pari. Tot leden der Raadscommissie voor on derzoek van begrootingen en rekeningen worden benoemd de heeren A. Brand, W. de Ruyter en P. D. Noest. Als plaatsver vangend lid wordt gekozen de heer A. Keijzer. Tot gedelegeerden der gemeente in het bestuur van de Woningbouwvereeniging „Onze Woning" worden herkozen de heeren W. de Ruyter en A. Nijhof; in het bestuur van de woningbouwvereeniging „Patrimo nium" de heeren P. Loef en A. Brand, en in 't bestuur van de Bouwvereen. „Sl-Joseph" de heeren W. C. van Kleef en D. Mesman. Tot gedelegeerden in het bestuur der Coöperatieve Vereeniging „de Boskoopsche Veiling" worden herkozen de heeren Th. A. Houdijk en G. J. van der Wolf. Tot gedelegeerden in de Badhuiscom missie worden gekozen de héeren W. de Ruyter en D. Mesman. Ten behoeve van het nieuwe Gemeente huis worden aanvaard de volgende schen kingen. Van den Voorzitter een schilderij in olieverf, en van den heer J. van Gelderen de verlichting van de kamer van B. eii W. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor het jaar 1929, en die van het Eleclriciteitsbedrijf, de Gasfabriek en de Bron waterleiding, alsmede de gemeente- begrooting met de daarbij behooreude memo rie van toelichting en verdere bescheiden voor den dienst 1929, worden door B. en W. ter vaststelling aangeboden en gesteld in handen van de Commissie voor het nazien der begrootingen. De Voorzitter neemt thans het woord en zegt, dat thans de aandacht gevraagd wordt voor een andere herdenking, n.l. deze. dat de heer E. Guldemond 25 jaren lid van den Gemeenteraad is. Dat hij dit feit kan her denken is ten deele te danken aan de trouw der kiezers, maar bovenal aan God, weike hem arbeidslust en -kracht daartoe schonk. Dit i9 een jubileum, dat vrij zeldzaam voor komt, en men behoort heel wat jaren terug te gaan om een dergelijk jubileum m onze Ge'meente terug te vinden. De heer Guldemond heeft de vruchten van zijn arbeid mogen oogsten. In den gemeen teraad was hij een lid naar wiens woord werd gehoord en naar wiens advies werd geluisterd. In de 25 jaren heeft de bloei der gemeente hiet stilgestaan. De raad heeft de polsslag des tijds weten te verstaan, ook de heer Guldemond behoorde daarbij. Naast het vele. dat gedaan werd, staat het meerdere, dat noe gedaan moet worden. Voor den heer Guldemond was dat arbei den in het belang van Boskoop een vreugde. Er is nog veel wc-Tk te wachten, wel be schikt men over weinig technisch personeel, maar er is de beschikking over veel geld. Een zaak van belang. Spreker wil den heer Guldemond namens den raad met de'zen dag van harte geluk- wenschen. Moge hij nog vele jaren arbeiden voor de belangen van Boskoop. De' heer Mesman wenscht den heer Gulde mond mede namens zijne fractie geluk met dezen dag. Zooals de jaargetijden elkaar op volgen, zoo volgen de perioden elkaar eveneens op in het menschelijk leven. Ook in het politic-ke leven. Op dezen dag geldt het gezegde ,Rust een weinig" voor den heer Guldemond, en is een terugzien op den afge- legden weg goed. De periode van 25 jaren schijnt zoo kort. Het zijn 5 lustra. De heer Guldemond is trouw gebleven aan de rpepslemmen van de kiezers. Hij werd ook steeds begeerd, omdat hij meester van het terrein was, terwijl hij bovendien be schikte over een gemakkelijkheid in het spreken. Spr. gaat na hoe gedurende de eerste 10 jaren het mede-besturen niet moeilijk viel, omdat er toen welvaart in Boskoop heerschte terwijl daarnaast weinig behoeften stonden. Het derde lustrum, de tijd van 1913 tot 1918 wa9 een tijd van pompen of verdrinken Ook de heer Guldemond was zoo'n pomper. Alles ging in een dalende lijn. De particu lieren moesten leenen, de gemeente ook, om het hoofd boven water te houden. Het tijdperk 19181923 werd een tijdperk van kentering en opbouw. In 1923 werd de heer Guldemond gekozen tot Wethouder, een nieuwe raad was ge kozen, terwijl de burgemeester in dat jaar te Boskoop zijn intrede deed. De heer Gulde mond werd van een Spreker een Zwijger, het was een gevolg van zijn Wethouder schap. De laatste vijf jaren zijn een periode van welvaart geweest. De niet-rendabele schuld daalde van f. 70.50 tot f. 41.50. In die jaren is zeer voortreffelijk werk ver richt. ook door den heer Guldemond. Del gemeente verkeert in financieel goede omstandigheden.. Zoo God wil. gaan wij verder, het zesde lustrum in. Spreker is daarbij overtuigd, dat de heer Guldemond de gunst van God hooger acht dan die van menschen. 0n9 gemeenschappelijk doel? Boskoop te maken tot een der meest welvarendste plaat sen; ook daaraan moge de heer Guldemond nog jaren medewerken. De heer Guldemond wijst er op. dat jubi- leeren een gevaarlijken kant heeft. n.l. dat men zich zelf gaat overschatten. Men loopt als jubilaris ook dit gevaar, uit het oog te verliezen de eenvoudige, maar eeuwige waarheid, zoo schoon uitgedrukt in dit eene woord: „Want Gij doet mijn lamp lichten"*, Deze woorden gelden yoóï" allen: groote en kleine magistraten. Waar deze dingen voor zijn persoonlijk gelooven zoo zijn. is er dan ook zijnerziids geen reden tot roem. Op dezen dag mag hij alleen dankbaar zijn en roemen op wat hij, ook door anderen, genoot. Wanneer hij gaat roemen de dingen, die hij ge'noot.- dan denkt hij aan een vijftal zaken. Allereerst mocht hij steeds een open oor vinden, wanneer hij zich aan de debat ten .wnagde, dit is een der eerste voorwaar den: voor een vruchtbare samenwerking. Tentweede durfde men hem ook tegen spreken. Ten derde heeft hij 25 jaar lang in de beste verstandhouding geleefd met Secre tarissen en Ambtenaren, Ten vierde had hij steeds een goede en vriendelijke pers. Zijn woorden en daden zijn nooit verdraaid voorgesteld. Tenslotte gaf God hem de lust ook wat voor anderen te willen zijn. Hij gaf hem daartoe arbeidslust en -kracht. Van al de raadsleden, welke spreker in de raadzaal voor 25 jaren vond, is enkel de heer Loef* overgebleven. Er zijn twee dingen, die spreker wenscht en deze zjjn: le. dat hij zijn raadslidmaat schap mag overleven; 2e. dat hem nooit een wenk van zijn vrienden mag worden gegeven van: „het wordt zoetjes aan uw tijd". Spreker dankt voor de bloemenhulde van de raadsleden en voor de ets, welke hem is aangeboden door de gezamenlijke ambte naren. Spr. eindigt.^ met den wensch, dat de collegialiteit, welke steeds tusschen de leden onaerling bestaan heeft, moge blijven. Dat zai de gemeente Boskoop niet schaden. Vervolgens bood de heer Guldemond eere wijn aan. De rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het jaar 1927, met daarbij fcehoorende bescheiden; de balans, winst en verliesrekening der gemeente-bedrijven over 1928, werden overeenkomstig het ad vies van de commissie tot nazien der reke ningen voorloopig vastgesteld. Over het advies van B. en W. op een verzoek van de besturen der drie Bouw verenigingen om ontheffing te verleenen van de verplichte legesgelden voor bouwvergun ningen, betreffende den bouw van 37 wo ningen ontstaat een vry langdurige discussie. De heer Mesman zegt hierbij toe, bij de behandeling der gemeente-begrooting met voorstellen te zullen komen tot afscnaffing der legesgejden op bouwvergunningen. Het afwijzend advies van B. en W. wordt ten slotte aangenomen zonder stemming. Advies van B. em W. op adressen, hou dende verzoek om medewerking te verlee nen in zake verbetering van den Middel- burgschen en Bloemendaalschen weg, resp. openstelling van; die wegen voor automobiel- verkeer. De voorzitter verdedigt het voorstel. Goede verbindingswegen zijn van belang. Spreker cyi,ert voor, dat de kosten zullen bedragen f. 1260 ineens, en verder een jaarLyksche bijdrage van f. 325.. De weg van Gouda naar Alphen zal wel licht over een jaar of vier klaar zijn, omdat reeds het volgend jaar met het werk naar alle waarschijnlijkheid zal worden begonnen. De kosten van de verbetering van den Bloemendaalschen weg zullen f. 6000 vra gen en hiervan betaalt Gouda het leeuwen aandeel. In verband met deze bespreking wil de voorzitter er nog op wyzbn, dat het ge meentebestuur van Gouda nog heeft laten weten, dat er hunnerzijds geen bezwaar tegen zal worden gemaakt, dat een breede brug aan het einde van de Biezen wordt gelegd. Verschillende leden repliceeren. De heer Noest merkt o.m. op, dat Gouda het gemeentebestuur van Boskoop al negen maanden heeft laten wachten op liet voeren van onderhandelingen over het overnemen van het. Goudsche Iiypad. De heer Van Kleef wil de uitdrukkelijke voorwaarde gesteld zien, dat de Tol op het Goudsche Rijpad opgeheven wordt. Nadat nog eenige discussie is gevoerd, wordt het advies van B. en W. met algem. stemmen aangenomen. Het voorstel van R. en W. om machtiging aan hun college te verleenen om met-be talende huurders van de 15 eenvoudige woningen der gemeente uit te zetten, wordt aangenomen. Eveneens wordt het voorstel van B. en W. om over-te gaan tot aankoop van twee huizen aan de Zijde, van de heeren K. A. en A. P. Houdijk, zulks voor verbetering van den toegang tot de Boezemkade, aan genomen. Bij de rondvraag stelt de heer Mesman nog vragen over den eventueel aan te leggen weg van de Ham-naar Zuidvijk over den tuin van den heer G. W. van Gelderen en de heer Van Kleef een vraag over het uit baggeren van slooten, welke vragen uitvoerig worden beantwoorde HAZERSWOUDE. De Koninginnefeesten. Woensdag werd onder begunstiging van prachtig zomerweder het feest van de Wil- helmina-Vereeniging gevierd, opgeluisterd door de muziek van de Harmonie van Hazerswoude onder leiding van den Direc teur, den heer M. Bolderdijk van Leiden. Het feest vine aan deg morgen 9 10 uur met een optocht door het dorp. Voorafgegaan door de Harmonie, volgden de bestuursleden der Vereeniging in: een-tweetal auto's, en de deelnemers aan het ringrijden met pa,ard onder den man. Op het feestterrein had daarop het ringrijden plaats, waarvoor geld prijzen waren beschikbaar gesteld, waarvan de lsle prijs f. 25 werd behaald door H. Loomans, de 2de pr. f. 15 door L. de Boer, de derde pr. f. 10 door C. van Geest, de 4de pr. f. 5 door A. de Groot en de 5de pr. f. 2.50 door Abr. van Geest.. Daarop volgde een wedstrijd met hindernissen, voor dames en heeremper fiets, om-fraaie kunstvoorwerpen. Na den middag werd een groote ballonwed strijd voor kinderen gc-'houden om prijzen van f. 3.50. f.2 50, f.2. f. 150 en f.1 en hadden volksspelen plaats. Te ruim 5 uur had de ballonvaart van den heer W. Pottum van Rotterdam vanaf het feestterrein plaats, waarbij -nis passagier met hem opsteeg de -heer A. Ërkelens alhier. Een van uit de op gestegen ballon uitgeworpen valscherm met voorwerp werd irjyeleveril bij hef bestuur door A Fase. Een bedrag van f. 25 was hiervoor disponibel gestéld. Hierop hadden weer volksspelen plaats én werd een concert gegeven, waarna het feest besloten werd met een groote bioscoop-voorstelling. KOUDEKERK. Bnrgerlijke Stand. Geboren: Jan, z. van C. van Ginhoven en van J. Ploeg. De heer W. A. van Bezooyen, hoofd der O. L. school alhier is in gelijke betrek king benoemd aan de O. L. school no. 2 aan het Oosteinde te Delft. Tevens komt de heer van Bezooyen ook voor als no. 1 op de voordracht voor hoofd der nieuw te openen O. L. school te Voorburg. Bij de gemeente-politie zijn inlichtin gen te bekomen omtrent een gevonden da- mestaschje met eenig geld, rozenkrans, enz. LEIDERDORP. Chr. Oranjevereenigdng. Woensdagavond hield de Chr. Oranjever- eeniging een openbare samenkomst in de Ned. Ilerv. Kerk. Na het zingen van Ps. 72 vers 1 en lezen van de versen 1 tot en met 15 van denzelfden Psalm, opende de voorzitter de heer G. Goedhart IIz. de bij eenkomst met gebed. Hierna heette hij de talrijke aanwezigen hartelijk welkom en gaf daarna het woord aan ds. Welders, Geref. predikant te Rotterdam, die tot on derwerp voor deze gelegenheid had geko zen „Oranje en de Joden". Aan de hand van de historie schetste spr. de oorzaak van de toewijding en verknochtheid van dit volk van het oude Israël, aan het huis van Oranje. In tegenstelling van regeerders in andere landen, waar de joden aan min achting en vervolging bloot stonden, moch ten ze reeds van af Prins Willem V vaiv het huis van Oranje tot op heden vrijheid en bescherming ondervinden, waarvan het gevolg steeds is geweest en nog is, dat dit volk een echt handelsvolk bloeide. Met vele aanhalingen uit de geschiedenis van Nederland staafde spr. zijn betoog door op te merken dat vrijheid van Godsdienst ook voor de joden, een zegen voor land en volk is. Ter afwisseling gaf de heer F. D. van Wijck, een vierlal muzieknummers op het kerkorgel, 1ste Aria, van Bach; 2de Marsch van Mendelsohn; 3de Aan de rivieren van Babel en ten 4de Gloria Excelser. Zoowel de rede als de muziek werden onder stille aandacht aangehoord. Spr. sloot de bijeen komst met dankgebed, nadat was gezongen Psalm 138 vers 1. Voor het kerkgebouw werd verlaten, werden door de aanwezigen de twee eerste coupletten van het Wilhelmus gezongen. De Oranjefeesten. Het Oranjefeest werd gisteren ingezet met Koraal muziek door de Chr. Muziekvereeni ging „Devote", met medewerking van de Ghr, Zangvereeniging „Excelsior". Onder wijl werden de schoolkinderen opgesteld in den tuin van „Voordorp" om een wandeling door een gedeelte van het dorp le maken. Voor het gemeentehuis, waar de burgemees ter met zijn echtgenoote aanwezig was, werden door de kinderen enkele vaderland- sche liederen gezongen, terwijl „Devote" deze met hare instrumenten begeleidde. De Voorzitter van het feestcomité hield bij deze gelegenheid tot den burgemeester een toei- spraak welke door deze werd beantwoord Na eenige versnaperingen, werd naar het feestterrein gemarcheerd, alwaar verschil lende spelen werden gehouden, en de noo- dige tractaties aan de kleinen niet ont braken. Een oogenbük was het of het feest in het water zou vallen, daar een flinke regenbui plotseling neerplaste, doch gelukkig brak de zon spoedig weer door de wolken, en had het kinderfeest een prettig verloop. Bij de spelen behaalden de navolgende kinderen een prijsje. Jongens van 6 jaar, vlagsteken: lste prüs: A. Rotmen9e. 2de P. den Hertog, 3de' J. Botermans, 4de K. Hillebrand. Meisjes van 6 jaar vlagsteken: 1ste prijs A. van Winkel, 2de M. Spaargaren, 3de A. Demmenael. 4de M. Verkleij. Jongens van 7 jaar, blokjesrapenle-prijs J. van Stralen. 2de' A. de Water, 3de D. Zwaan, 4de Hilleester. Meisjes van 7 jaar, blokjesrapen: le prijs J. Ramp. 2de D. Roest, 3de M. Spek, 4de B. van Tol. Jongens van 8 jaar, driebeenloopen: le pr. T. Kok, 2de L. v. d. Wal, 3de' J. Rijnsburger, 4de A. van Osnabrugge. Meisjes van 8 jaar, popwerpen: 1ste prijs G. Wolff, 2de G. van Fruchten; 3de J. Keere- weer; 4de D. de Kier. Jongens van 9 jaar. zakloopen: l9te prijs: H. van Alphen, 2e S. de Groot; 3de L. Noor- dervlief; 4de T. de Boer. Meisjes van 9 jaar: 1ste prijs L. de Roode, 2de S. van Leeuwen, 3de R. van Strohé, 1de J. Baars. Jongens van 10 jaar, sjoelbakken: lste prijs K. Boers. 2de G. van Alphen, 3de G. Hoogeboom, 4de J. Vervark, Meisjes van 10 jaar, tonkruie'n: lste prijs A. Hogewoning, 2de I. Kout. 3de H. v. d. Leek. 4de G. de Koning. Jongens van 11 jaar: lste prijs J. Terreur, 2de W. Goedhart, 3de G. van Leeuwen, 4de B. van Dam. Meisjes van 11 jaar, juk- en muiltjeloopen: lste prijs G. Goedhart, 2de W. v. Beveren, 3de H. Griekspoor. 4de W. van Dommelen. Jongens van 12 jaar, wedloop met hinder nissen- l9le prijs, H. Zaalberg, 2de' A. de Vet 3de C. de Boer, 4de P. Lens. Meisjes van 12 jaar, kinderwagenrijden: lste prijs J. Spek, 2de T. de Roode, 3de T. Bounens, 4de S. van Es. De9 namiddags werden er volksspelen gehouden, wat sedert menschenheMgenis alhier nog niet was voorgevallen. Geen wonder dat velen zich hiervoor hadden aan gemeld); zeer vele toeschouwers waren op het feestterrein aanwezig. Voor ringsteken met paard en tilbury waren 24 deelnemers. Voor het kc-nrigst versierde rijtuig werd door de jury, bestaande uit de dames Mevr. BrugDekker, Merv. de Bruynevan der Tas, Mevr. Splinterde Graaf, Mevr. Mondt Lovïnk, Mevr. Persant Snoepvan Bin- pendijk, toegekend: le' prijs A. Rijnsburger Pz., 2de C. Koenen 3de A. Koning J. J. Bzn., 4de J. Koning Wz. en een troostprijs aan H. Roest, Bij het ringsteken met paard en tilbury behaalden den lsfen prijs de heer A. Koning J. J. Bzn. en Mej. B. Roest. 2de de heer A. y. d. Sij9 en Mej. B. Koning J. J. Bd.. 3de de heer G. v. d. Stoel en Mefj. M. Kok. 4de da heer B. Borreman en Mej. J. Spaargaren Ringsteken per rijwiel voor dames: ls'd prijs Mej. H. van Leeuwen, 2de Mej Bloemendaal, 3de Mej. C. dc Graaf. Ringsteken voor heeren: lste prijs P. v.m Leeuwen, 2de P. Broeren, 3de F. Blom. 4Jo C. de Koning. Voor het mooist versierde rijwiel werd van de heeren de eerste prijs toegekend a; a A. v. d. Vegte. 2de W. de Jolig, een eereprijs werd toegekend aan M. Zaalberg, voor d.a der dames: lste prijs Mej. M. Bloemendaal, 2de Mej. C. de Graaf, eereprijs Mej. T. d£| Brave. Hardloopcn met hindernissen, voor jorv« gens: lste prijs A. Roest, 2de A. Rooda, 3de K. Verhoorn; voor meisjes, lste prijs R, Rouda, 2de M. Noordervliet, Bdt' S. Braai Pophaken: lste prijs de jongejuffr. A. Kranenburg, 2de R. Rouda, 3de J. van dos Wal. Boegsprieiloopen voor per~cme.n beneden 16 jaar: lste prijs A. Roest, 2de P. van Leeuwen. 3de' J. v. d. Stoel, 4de J. Wassink. Voor personen boven 16 jaar; lste prijs P. van Leeuwen, 2de J. de Lange, 3de M, Zandbergen. De prijzen, bestaande uit huishoudelijkd en kunstvoorwerpen, weiden door Burgih meester Brug aan de winnaars en win-, naressen uitgereikt, waarbij hij dc^ wcnsehl uitsprak, dat de feesten bij allen een aangen name herinnering zullen achterlaten. Het uitstekend geslaagde fc'csl werd des avonds besloten met een muziekuitvoering van „Devote" op het feestterrein, waar hot er pleizerig en vroolijk toeging. Leiderdorp heeft een prettig en vrooliik Oranjefeest gevierd. WADDINXVEEN. De Keer C. Binnenkadc alb i is ze* slaagd voor het examen hoofdacts WOUBRUGGE Onder leiding van den heer Van der Kaaij uit Leiden gaf het fanfarekorps Dins dagavond een goed geslaagde openlucht- uitvoering ter viering van den verjaardag van H. M. de Koningin. ZW AMSTERDAM. Bnrgerlijke Stand. Overleden: Adriana Maria van Mastwijk^ jd. 52 jaar, overleden te Rosmalen. Ondertrouwd: Jan Dirk Zaal, jm. 28 jaar, le Bodegraven en Geertruida Hoogendoorn, jd. 26 jaar. Leendert Binnendijk, jm. 20 jaaT te Gouda en Cornelia Hendrika Kobtfct jd. 18 jaar. i Loop der bevolking. Gevestigd: uit Bodegraven, Maria v. Giriilc, weduwe Hubertus Humme, G124 Uit Moese (Duitschland), Maria Schülte Döing-i haus, G 49 Uit Bodegraven, Geertruida Hoogendoorn, A. 100 Uit Rotterdam, Johanna Verduin, G. 8 Uit Amsterdam, Albertus IJdo, slager, G. 108 b Uit Woer-« den, Johan Herman van Bemmel, veehou-t dersknecht, B 76 a Uit Waarder, Anth^ nius Zuidam, veehoudersknecht. B. 112 Uit 's Gravenhage, Susanna Catharma Ouds-j hoorn, C. 49. Vertrokken: naar Boskoop, Badhuiskade! 115, Louisa Theodora Vlasveld G. 138 Naar Duisburg, Duitschland, Anna Pipers, C. 49 Naar Reeuwijk, Tempel 148, Johann nes Verbeek en gezin, landarbeider, D. 61 Naar Alphen a. d. Rijn, Vinkebuurt 15, Trijntje Johanna Wijfje, dienstbode, D. 81 Naar Oldenzaal, Pr. Hendrikstraat 34, Mar-i rigje Duijm, A. 132 Naar Zeist. Huis fpr Heide, villa „Walmer", Jacobu9 Gijsbertus Johannes Kuiper, A. 87 Naar Waddinx-t veen, Noordeinde. Marinus Staal en gezin, Zuivelhande'laar, B. 37 Naar Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 22, Johannes Schilt en gezin, scheepstimmerman, A. 118 Naa.n Wanne-Eickel, Duitschland, Elisabeth BarU mann, G. 49 Naar Zevenhoven, p. a. Gebr. de Groot, Maria Gerarda Gijsberlha; van den Oudenrijn, dienstbode, B. 93 Naar Bleiswijk, -no. 25, Johannes Gijsbertus van Kampen, B. 108 b Naar AUto. 9chip „Antonia", Elisabeth Margaretha Peteis, C. 49 Naar Aalsmeer, Zijdstraat 192, Bertha Anna Brigitla Brink, C. 49 Naau Bovenkarspel, Wilhelmina Pelronella Jen hanna Maria en Gerarda Johanna Marial Limonard, C. 49. De heer J. H. de Liefde alhier is get plaatst als adelborst hij do 3-jarige' opleiding aan het Kon. Instituut voor de Marine „Wili lemsoord" te den Helder. De melkha^idelaar D. alhier die root zijn vrachtauto op den Kortsteekterweg achter eenige boerenwagens aanreed, gaf aan zijn chauffeur bevel deze wagens voor bij te rijden, hetgeen op dezen smallen weg niet van gevaar ontbloot is. Bij het uithalen kwam de auto dan ook in een steenhoop terecht en botste vervolgens met zooveel kracht tegen de schuur van v. D., dat hef voorste deel der auto geheel in elkaar werd gedrukt. De auto bekwam belangrijke schade en de inzittenden moesten de reis naar huis verder te voet afleggen. Gevonden voorwerpen: een hos 9lou-« tels en een tasch met boeken. Inlichtingen te bekomen ter Gemeente-Secretarie. L. de J.. le V. Leiden. brug-Leidcrdoir», Groenendijk, Hazerswoude, Waddinxveen, Gouda, Haastrecht, Vlist, Schoonhoven, Nieuwpoort, Goudriaan, Slingeland, Schel- luinen, Gorinchem, Woudriehem, Rijswijk, Giessen, Neer- en Op Andel, Veer, Spijk, Wijk, Aalburg, Heusden, Herpl, Haarsteeg, Vlijmen, Den Bosch, Dungensche brug, Ber- licum, Heeswijk, Dinlher, Veghel, Erp Boe. kei. Totaal 120 K M, U kunt ook met den trein lot Gorkum gaan en vandaar fietsen 66 K.M.). Voor 6én dag lijkt ons de reis wel wat ver. Wendt u voor uw (weede vraag tot den secretaris der 3 October-Vereeniging, den heer N. G. Spaargaren, Haagweg 31 Ie Leiden. Dengene, die u moet spreken is de heer Chef van Exploitatie, Rijnsburgcrweg 1, Leiden. Uw vierde vraag wordt t.z.t. beantwo'-d, 3—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11