TE HUUR Het stookseizoen komt aan ONZE ANTHRACIET cpWPJft GERZON f GEBROEDERS HUIJ TE HUUR KENNISGEVING NAGRAb Leidsche Boxen-Garage - Afd. Stadsverkeer WERK^nSJE =MORGElf VISSCHERIJ-BERICHTEN. GEVONDEN VOORWERPEN. RECHTZAKEN. VARIA. SPREEKCEL. Haagweg 7-11 - Leiden - Telef. 184. Bijkantoor: Rijndijk Haagsche Schouw. „Kunst en Vriendschap' FEESTAVOND LAATSTE DAG Hotel - Café - Restaurant „B E L L E V U E" o.a. omdat men van meening is, dat deze bankinstelling tracht van deze geschiedenis een „zaakje" te maken. Dan maar afwach ten 1 Een niet alledaagsch voorval gebeurde jn de v. Egmondstraat. Daar was de heer G 0., alhier, met z'n auto voor een kleine reparatie, waarvoor het in werking stellen van den motor, doch op het vrij wiel, noodig was. Bij een kleine beweging van den wa gen kwam de motor geheel onverwachts in werking en ging er full speed van door. De heer 0. kon zich nog tijdig verwijderen, doch de reparateur, de heer De KL. kreeg een flinke wond in het dijbeen, welke door dr. H., die spoedig ter plaatse was, werd gehecht. De auto was, na een verkeerswaar- schuwingsbord te hebben omver gereden, tegen een boom opgeloopen en kwam daar tot stilstand. De auto was door deze botsing flink gehavend. Verzekering dekt de schade. Gelukkig gebeurde het op een tijd dat er op dit anders zoo drukke punt weinig verkeer was. NOORDWIJK. De Winkelweek. Dat ook de Winkelweek van de zijde van het publiek veel belangstelling ondervindt, blijkt overduidelijk uit de drukte, welke des avonds in het dorp heerscht, doch ook uit de door het publiek ingeleverde stembiljet ten kan men dit gewaar worden, daar ruim 400 ingezetenen aan de keuring hebben deelgenomen om te trachten de keuring der jury zoo dicht mogelijk te benaderen. Voor deze keuring waren door de winkeliers een 60-tal fraaie prijzen beschikbaar gesteld, hetgeen de animo voor een volgenden keer zeker zal verhoogen. Gisteravond werd in Hotel Royal de uitslag bekend gemaakt en werden de prijzen door den voorzitter van de O.-V. na een speechje aan de navolgende personen uitgereikt le W. de Ruijter, 2e Anna Ruigrok, 3e J. Wijnstekers, 4e J. Oliemans. 5e F. Stafleu, 6e Jac. v. Ruiten, 7e A. Snelders Taskin, 8e Jac. Hoogeveen, 9e Mej. Taskin, 10e H. v. Hoek, 11e Th. Schrier, 12e Dina Slinnee, 13e P. Schenkelveld, 14e K. van Dalen, 15e L. Steenvoorden, 16e H. Vink, 17e Q Haasnoot, 18e P. Alkemade Pzn., 19e W. Roodenrijs, 20e W. Pesschier, 21e F. Tasma, 22e W. de Haas, 23e II. Steenvoor den, 24e W. Rietmeijer, 25e W. Wijnands, 26e J. H. Dekker, 27e F. H. v. Spanje, 28e J Taskin, 29e A. Faasse, 30e A. Sleenvoor- den, 31e Th. Jansosn, 32e N. v. d. Weijden, 33e G. Hiep, 34e A. Meskers, 35e J. v. 't Wout, 36e C. Roodenrijs, 37e P. Krol, 38e R. J. de Groot, 39e J. Meyerink, 40e R. Ruig rok, 41e J. Tiesing, 42e. A. v. Ruiten, 43e P v Schie Azn.. ,4-4e H. Rooyers, 45e G. Zandbergen, 46e W. Rietmeijer, 47e C. Leen heer, 48e J. P. Haasnoot, 49e Mej. Wijnbeek, 60e M. Verkade. 51e P. Wulfinghoff, 52e B. v d. Voort, 53e H. Meppeling, 54e H. de Wolff, 55e V. Vink, 56e R. de Ridder, 57e P. Slatz, 56e A. Alkemade ,59e A. G. Cas- pers, 60e B. Alkemade. Tevens zijn gisteravond de Oranjefeesten ingezet met een schitterend concert door „De Harpe Davids" van Noordwijkerhout op het Lindenplein. Het talrijke gehoor volgde met aandacht hel zeer goed uitgevoerde pro gramma, terwijl door de goede zorgen van het politiecorps, de regeling op het Linden- plein in volmaakte orde was en de luiste raars ten volle van dezen kunstvollen avond hebben kunnen genieten. Na afloop dankte de voorzitter van de O.-V. directeur en leden van het corps voor het gepresteerde dezen avond, hetwelk op zeer hoog peil stond. Loffelijker gewoonte getrouw hadden de bewoners van eenige straten de omgeving versierd met vlaggen, wimpels en lampions, hetgeen vooral bij avond een fantastisch ge zicht opleverde. De hiervoor samengestelde jury kende aan de v. Limburg Stirumsstraat den len prijs ad f. 15 toe en aan de Kerk straat den 2en prijs ad f. 10. Den geheelen avond was er reeds veel volk op de been pn heerschte er een aangename stemming. NOORDWIJK-BINNEN. Zaterdag j.L_ heeft de te Leiden en bok in de omgeving welbekende slagerij van van de firma I. Zandvoort, Oude Vest 55, te Leiden, in het perceel Kerkstraat 5, alhier een filiaal geopend. Voorheen was in dit pand de slagerij van den heer P. J. Krol gevestigd. De nieuwe zaak ziet er keurig uit. NOORDWIJKERHOUT. Met een boerenwagen, vol geladen met 'drijf-bout, in 't zweet zijns aanschijns van 't strand gehaald, reed een dorpsgenoot, blij van zin, huistoe. Helaas! Toen 't einddoel btjna bereikt was, nam de politieman, na mens de strandvonderij, de geheele zaak in Tot onderwijzer aan de St. Jozefschool b benoemd de heer H. J. Derkzen, van Gendringen. De melkprjjs is thans verhoogd tot 15 ets. per liter. OEGSTGEEST. Raadsagenda. De gemeenteraad zal in openbare vergade ring bijeenkomen op Donderdag 6 Sepk, des avonds te 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorloopige vaststelling Gemeente-reke ning 1927. o. Comptabileit 4. Aanbieding Gemeentebegrooting 1929. 5. Voorstel wijziging uitbreidingsplan. 6. Voorstel wijziging verordening bepa ling rooilijn. 7. Aanvraag ontslag C. Renes als lid Commissie tot Wering v. Schoolverzuim. 8. Vaststelling vergoeding Lager Onder wijswet 1920 Bijzondere Scholen voor 1926 en vervolgonderwijs 1926-1927.. 9. Vaststelling vergoeding voor assistente Brjz. School Morsch 1926. 10. Sugsidieaanvraag Oranje Vereeniging. 11. Subsidieaanvraag door de Politie Radio- Commissie te Hilversum. 12. Aanvraag Bestuur Bijz. School End» geester Straatweg gelden voor school banken. Gevonden voorwerpenportemonnaia met inhoud, kersenmanden, bos. sleutels, huissleutel, rozenkrans, sleutel van auto, autoband met velg, rijwielbelastingmei'k, regenjas, damesmantel, gouden oorbei, zilv. dameshorloge, witte ruige hond, dames- por temoniiaie met inhoud, damestasch inh. buitenl. geld, 2 heerenrijwielen, half bank biljet, 1 sleutel verm, van schuur, 1 Lips- sleulel, gouden lorgnet. Inlichtingen zijn te bekomen bjj de politie ten geraeentehuize. SASSENHEIM. De Winkelbeurs. In het K.S.A,-gebouw wordt hedenavond 6 uur de Winkelbeurs geopend. Dit is voor Sassenbeim iets nieuws en wat nieuw trekt, zoodat we een druk bezoek verwachten. Verschillende winkeliers stellen bier hun arukelen ten toon en zonder verplichting tot koopen (hoewel het doel wel degelijk verkoopen is) kan men alles bezien en zich de werking der verschillende toestellen laten uitleggen. We namen er een kijkje, terwijl men nog druk bezig was de verschillende stands in orde te brengen en kregen den indruk, dat de Sassenhedmsche winkeliers hun beste beentje vooruit zetten, en hoewel de deel neming niet zoo groot is als verwacht werd, mag men over het resultaat tevreden zijn. De volgende winkeliers nemen aan ae teurs deel: P. IJsseimuiden, sanitaire arti kelen, gashaarden en fornuizenA. J. Schrama, wynen, likeuren en gedistilleerd; Delder, rijwielen en radio. Op het tooneel hebben plaats gevonden: L. Ammerlaan, die niet minder dan 21 artikelen in groole verscheidenheid exposeert, en Th. Brouwer, schoenhandel. De firma J. G. Bruynen Zn. toont een groote sorteering haarden, gashaarden, rijwielen, radio en electriscne artikelen. L. Kuyper rijwielen en radio; C. J. Waasdorp manufacturen; v. Nieuw koop glas- en aardewerk; v. Steyn, meubelen, terwijl de heer Vliem een mooien stand bloemen, begonia's en varens, heeft. Zooals gezegd, men neme er eens een kijkje, het is de* moeite wel waard. Aan het postkantoor Sassenheim is gedurende de maand Augustus bij de Rijks postspaarbank ingelegd f. 6014.36; terug betaald f. 5888.99. Van de tram, die 8.15 voorm. naar Haarlem vertrekt brak van den bagagewagen de koppeling. Met een zoet lijntje, in casu touwen en kettingen, werd getracht de wa gen mee te sleepen naar de kruising „Ter Leede", wat met veel vertraging gelakte. Daar werd de wagen overgegeven aan de tram naar Leiden. Van het terrein, genaamd „Frankrijk" bestemd voor de te stichten zweminrichting, wordt door het gemeentebestuur een ge deelte, groot 400 R.R., te huur aangeboden voor den tijd van 1 jaar. De winkelier B. kwam bij het op trekken der zonneschermen in de Charbon- straaL tot de onaangename ontdekking, dat baldadige banden de koorden doorgesneden hadden, terwijl den volgenden dag de zonn» schermen in de Hoofdstraat eenzelfde lot ondergingen. VALKENBURG. Burgerlijke Stand. Geboren. Jan, z. v. G. van Leeuwen en H. M. Wolmerstett. De opbr»-?zst van de collecten in de maand Augustus bedroeg in de Herv. Kerk: voor de diaconie f. 49.36; voor de kerk: f. 94.62, en de inhoud der bussen f. 20. Begunstigd door heerlijk weer, gaf de Harmonie haar aangekondigd concert ter eere van H M.'s verjaardag. Het zeer talrijk opgekomen publiek heeft volop kunnen ge nieten van een goede uitvoering Een warm applaus was een welverdiende hulde voor de Vereeniging. De melkprijs is met 1 cent per liter verhoogd en gebracht op 15 cent, met de prettige boodschap er bij: ze zal nog wel duurder worden VOORHOUT. Met ingang van I September is de prjjs der melk alhier met 2 cent per liter verhoogd. WARMOND - Dr. J. J. Woldendorp, Ned. Herv. pred. alhier, heeft voor heit beroep naar Beesd bedankt en het beroep naar Stedum (Gr.) aangenomen. In het zomerhuisje „De Meerkol" van den heer v. G., te 's-Gravenhage, is een dezer dagen ingebroken. Zoover men na kon gaan, worden slechts eenige radio- cnderdeelen vermist. Uit baldadigheid werd Zaterdag op Zondagnacht de muziektent aan de hard- draverijbaan gedeeltelijk vernield, terwyl een hcuten stellage in het water werd geworpen. L»e vermoedelijke daders moeten in een naburig dorp woonachtig z\jn. Zooals men ons mededeelt, zijn 19 paarden voor de harddraverij ingeschreven. Wij kunnen dus Donderdag op een interes sante draverij rekenen. WASSENAAR In ons Blad van gisteren maakten wij melding van de prijzen door de Harmonie „Excelsior", directeur de lieer L. C. Veer man te Leiden, op het concours te Rijswijk gewonnen. Wij zeiden, dat „Excelsior" o.m. in de afd. Uitmuntendheid een eersten prijs, zijnde een legpenning van II. M. de Ko ningin-Moeder, won; dit is onjuist. „Excel sior" won den eerslen prijs, zijnde een groole zilveren beker, benevens als eere- prijs den legpenning van II. M. de Ko ningin-Moeder. ZOETERWOUDE. Burgerlijke Stand. Geboren; Christiaan Jacobus, Z. van Ch. van Meurs en A. C. E. Straathof. Ondertrouwd: Gornelis Petrus Gerardus Juffermans 26 j. en Christina Anna van Schagen 26 j. Getrouwd: Johannes Vermeij en Jacoba van Tol. Overleden: Maria Lagerberg 70 j.f wed. van Petrus Paardekooper Petrus Gode- fridus de Jong 9 maanden. De prijs der zoetemelk is met 1 cent per Liter verhoogd. In den nacht van Zaterdag op Zondag bemerkten de surveilleerde rijksveldwach ters Been en De Waard, dat baldadige han den twee zware steigerpalen nabij de halte Zoeterwoude dwars over den Weipootsche- weg hadden gelegd. Juist waren door de veldwachters de palen verwijderd, of er snorde met een snelle vaart een personen auto de gevaarlijke plaats voorbij. Gelukkig, dat deze beambten daar ter plaatse surveil leerden. anders hadden er zeker menschen- levens le betreuren geweest. Intusschen wordt het onderzoek naar de daders voort gezet. IJMUIDEN, 4 September 1928. VISCHPRIJZEN. 30 Tarbot per kilo f. 1.500.50, 5 Griet per kist van 50 kilo f. 5726, 1898 Tongen per kilo f. 2.701.60. 3 Zetschol per kist van 50 kilo f. 3833. 344 Kleine Schol f. 247, 23 Schar f. 20f.90, 2 Tongschar f. 54, 9 Roggen per 20 stuks f. 1913, 50 Vleeten per stuk f. 3.501, 34 Pieterman en Poontjes per kist van 50 kilo f. 152.30, 15 Groote Schelvisch f. 3833, 30 Middel Schelv. f. 3322, 76 Kleinmiddel Schelv. 17.50—14. 582 Kleine Schelv. f.11—9, 42 Kabeljauw per kist van 126 kilo f. 60—47, 103 Gullen per kist van 50 kilo f. 187, 20 Lengen per stuk f. 1.450.82, 4 Heilbot per kilo f. 1.60, 76 Wijting per kist van 50 kilo f. 53, 38 Koolvisch per stuk f. 0.68, 245 Makreel p. k. van 50 k.g. f. 18.5015. Aangekomen 8 stoomtrawlers: I.TM 417 met f. 4098, IJM 109 met f. 2655, IJM 175 met f.3266. IJM 244 met f.3007. IJM 147 met f. 3197, IJM 4 met f. 2899, IJM 331 met f.2087, IJM 195 met f.-4538 besomming en in den haringhaven de motorlogger KW 42 met 235 kantjes haring voor Katwijk. PRAAIRAPPORT Mr. Ms. „TRITON". 30 Aug. Tusschen 54o 24' en 54o 45' Nbr. en 16' Wl. en Oo '22' ol. KW 33, 14 last; KW. 47, 60 kantjes; KW. 130. 14 last; KW. 110, 9 last. KW. 97. KW. 59. verkend; KW. 20, 4 last. 31 Augustus. Op 54o 23' Nbr. en Oo 9' Ql. KW. 47. KW. 20, verkend. 1 September. Tusschen 54o 18' en 54o 34' Nbr. en Oo en Oo 53' Ol. KW 45, 11 last. KW 143, 7 last; KW 20, 4 last; KW. 59, 50 kanljes; KW. 47, 87 kantjes; KW. 33. 11 last; KW. 131, 8 last. KW. 110, 9 last; KW. 56. KW. 89. verkend; KW. 169, 7 last; KW. 160, 11 last; KW. 49, 5 kanljes. KW. 175, 8 kanljes. Vaarboom, paTelhoender, haarkam in etui, schoorsteenzeillje, paar zwarte dames kousen, blauwe jongenspet, bril in etui, bruine wollen muts, speelbal, portemonnaie met inhoud, huissleutels, roode mantel, rij- wielpomp, zonnebril, badpak met handhoek, lederen tabakszak, bankbiljet a f. 10. grijze damesschoen, stuk zeep, eikenhouten kistje, rijwielbelastingplaatje. rijwielbelas- tingplaatje in etui, R.K. kerkboekje, gouden damesarmband, wit schaap, blauwe sport riem, muziekstukje, lederen muilkorf, gou den damesarmbandhorloge aan zwart bandje, bruine lederen aclentasch inh. Fransche en Duilsche boeken, heeren rijwiel, zilveren heerenarmbandhorloge aan lederen riempje, blauwe zijden shawl, plat- voetzool, lage damesschoen met riempje, hamer, damesregenmantel, blauw jongens jasje, damesrijwiel, roeispaan, schop, gou den oorbel met juweelen steentjes, zilveren dameshorloge, motorbroek, zwart dames- taschje inh. huissleutel, gedeelte van ccn gouden horlogeketting, gouden broche, 1/20 lot Witte Stad, bonboekje Leidsche Coöpe ratieve Keuken, jongensjas, slinger van een auto, vischnet, rijwieldynamo „Berko", zwart lak kinderschoentje, rozenkrans, da- mesparapluie, bril. jongensregenjas, riem- verbinder van een motorrijwiel, zilveren halskettinkje met R. K medaille, zilveren beursje inh. rozenkrans van Nini Ivnops, grijze heerenhoed, bruine handkoffer inh. een flesch enz., zilveren horlogeketting, paar kindersokken, zwarte lap stof, gouden broche met diamantjes, gouden damesring met camé. actenlasch inh. leesboek, vul penhouder, zilveren heerenhorloge, blauwe damesregenmantel, gouden lorgnet in etui, zilverbon k f 2.50, tasch met boodschappen, ovaal gouden broche, regenjas, kinderhoedje, rijwielbei, gouden ring met roode en witte steentjes, bruin damestaschje inh, zakdoek, honden. Gevonden in de Electrische Tram (Stads- lijn): Rol papier. Griebens Rei9eführer, gouden halskettinkje met medaillon. Gevonden in het Postkantoor: Dames- vulpenhouder. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen ten Politiebureele alhier eiken werk dag, behalve Donderdag en Vrijdag, tusschen 1 en 3 uur n.m. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter velde volgende von nissen: J. de J„ Noordwijk: Overtreding der Motor- en Rijwielwet, f.2 of 1 d.. f.5 of 3 d. J. A. V., Uithoorn: Geen geldig rijbewijs ver- toonen, f. 5 of 3 d.; A. v. S., idem: idem; C. J. v. d. V., den Haag: idem; A. H., idem: idem; W. F. A. B., Wassenaar, idem; L. S., Oegstgeest: idem; L. de M., Rijnsburg. idem; M. R. IJmuiden: idem; M. B.. Noordwijk: idem; I. K., Amsterdam, idem; N. C. D., Noordwijkerhout: Fietsen zonder licht, f.3 of 3 d.: W. H idem: idem; M. B. Noord wijk: Geen geldig rijbewijs vertoonen en geen rood achterlicht hebben, 2 x f. 5 of 2x3 d.: M. K. B., Rotterdam: Geen signaal geven, f.3 of 2d.; A. v. Z., Noordwijker hout: Met twee personen op een rijwiel plaats nemen, f.2 of 1 d.; W. F. v. W., Bennebroek- Auto onbeheerd laten staan, f. 3 of 2 d.; H. J. H Amsterdam: idem: C. H. L.. Wieringerwaard: Overtreding Motor en Rijwielreglement, f. 10 of 5 d.; J. H. de G.: Fietsen zonder bel, f. 3 of 2 d.; P. S.: Met een handwagen door een verboden steeg rijden, f. 2 of 1 d.; C. O., Wassenaar: Snel rijden, f.5 of 3 d.; J M. v. II.: Op den open baren weg kaarten, f.1 of 1 d W. K.. Kat wijk: Fietsen zonder licht. f. 3 of 2 d.: C H. Rijnsburg: idem; H. de M.. idem: Loopen op verBoden grond, idem; N. P., idem: idem: W. v. E., idem: Fietsen zonder rood achter licht, idem: P. N.. Noordwijk; Idem: J. de J. Katwijk: Idem; H. v. B.. idem: Auto rijden zonder behoorlijke verlichting 2 x f. 5 of 2x3 d.; J. v. B.. Oegstgeest: Auto onbeheerd laten staan. 2xf.l, 2x1 d.: C. O., Vlaar- dingen: Te snel varen, f. 10 of 5 dg.: R. M.: Idem; W. C. v. B Woubrugge: Fietsen zon der licht, f.3 of 2 d.; G. v. d. H.. Alphen: Idem; M. de W.: Idem; G. J II.: Idem; P. C. den Haag: Zich met een rijwiel aan een auto vast houden, f. 2 of 1 d.; P. H Voor hout: Fietsen op een voetpad, en met twee personen op een rijwiel plaat9 nemen. 2 x f. 1 of 2x1 d.; C. C, Rolterdam: Een auto onbeheerd laten slaan, f.3 of 2 d.: P. M., Amsterdam: Idem: P L. C., idem: Idem; F. C. D.. Apeldoorn: Idem; W. J. M. A. E., Amsterdam: Idem; P M. A. U.. idem: Idem: II. J. A. v. O idem: Idem; A. N.. Rotterdam: Idem; J. M„ Haarlemmermeer: Idem; G. II. den H Gouda: Zich met een rijwiel aan een auto vast houden, f. 2 of 1 d.; J. de W„ Haarlem: Met een auto rijden zonder licht, f. 5 of 3 d.: W. H. M.. den Haag: Idem. 2x f.5 of 2x3 d.; C. S., Noordwijk: Met een motorrijwiel zonder verlicht nummer met letter f. 5 of 3 d.; II. S., Haarlemmermeer: mei een auto rijden zonder spiegel en zonder nummer met letter, 2 x f. 3 of 2 x 3 d J. v. S.. Katwijk: Met een auto rijden zonder spiegel, f. 3 ot 2 d.; A. E. S., Boskoop: Een auto onbeheerd laten slaan met werkenden motor, f.2 of 1 d.; D. V.: Fietsen zonder licht. f. 3 of 2 d.; A. de H., Oegstgeest: Idem. A. D., Zoeterwouda, fietsen zonder licht, C. v. d. Z., idem; P. N., idem, allen tot f. 3 of 2 dg.J. M. K., langs eea stil staande tram fietsen, f.2 of 1 dg.; C. V., Rijnsburg, met een handwagen door verb, steeg rijden, f.1 of 1 dg.; .1. K., Mijdrecht^ zich met een brandende sigaret bevinden in een autobus, f.2 of 1 dg.; G. B„ Haar lem. on den openb. weg muziek maken. f. t of 1 dg.; A. v. d. P.. Katwijk, overtreding politieverordening Leiden; G. O., idem, iedet f. 1 of 1 dg.W. v. E., Rijnsburg, fietsen zonder licht, f. 3 of 2 dg.J. S. de H, Waddingsveen, met ten auto rijden zonder licht. 2 maal f. 5 of 2 maal 3 dg.C. J. v. T., Hillegom, een auto onbeheerd laten staan, f. 3 of 2 dg.J. N., Noordwijkerhout, overtr. Motor- en Rijwielwet, 2 maal f. 2 of 2 maal 1 dg. plu3 f. 1 of 1 dg.S. B„ openbare dronkenschap; R. M., idem; H. V., zwervende, idem, allen tot f.5 of -3 dg.; J. M., fietsen zonder licht, f. 3 of 2 dg. J. de J., fietsen door de Watersteeg, f.2 of 1 dg.; D. J. de R„ fietsen door een verkodeD steeg, f.2 of 1 dg.; H. I,. D„ fietsen langs een stilstaande tram, f.2 of 1 dg.; M. C. B., Rijnsburg. loopen op verb, grond, f. 2 of 1 dg.A. B., fietsen zonder liebt; A. O., idem: J. R„ idem, allen tot f.3 of 2 dg.; G. S. B„ fietsen zonder bel, f.3 of 2 dg.; J. W. v. Z., fietsen door een verboden steeg, f.2 of 1 dg.; J. T. v. R.. Nieuwkoop, overtr. politieverordening Leiden; H. T., idem, ieder f. 1 of 1 dg.; C. G., openbare dronkenschap, f. 5 of 3 dg. L. B., fietsen door een verb, steeg, 1.2 of 1 dag. DE NACHTMERRIE HEBBEN. Het volksgeloof in de middeleeuwen kende een soort bovennatuurlijke wezens, die de mensehen in hun slaap kwelden en hun benauwde droomen veroorzaakten. Die wezens heetten maren, welk woord wordt teruggevonden in cauchemar (nachtmerrie). De nachtmaar of incubus drukte des nachts op het lichaam des slapers en ver oorzaakte vreeselijke droomgezichten, waar door zij plotseling met schrik ontwaakten. Het Germaandsch had nog een eender on geveer gelijkluiend woord, waarvan het Ne- derlandsche woord merrei afkomstig is, en dat wij nog hebben in maarschalk (letterlijk paardeknecht). De beteekenis van het eerste maar werd in den loop der tijden voor het volksbewust zijn duister, en het tweede werd er voor in de plaats genomen en ziedaar ons woord nachtmerrie geboren, dat dus oorspronkelijk niets met het wijfje van een paard te maken heeft, en schilders en teekenaars tot menige fantastische voorstelling aanleiding heeft ge geven. DE TOREN VAN VALKENBURG (Z.H.) Een lezer vestigt langs dezen weg de aan dacht op den bouwvalligen staat, waarin de toren der Ned.-Herv. Kerk te Valkenburg verkeert en dit1 z.i. ernstig gevaar voor in storting oplevert. Voorat wanneer de klok geluid wordt, vreest hij het ergste. Hij vraagt of autoriteiten in deze niet moeten ingrijpen. Ie Oegstgeest, v. Duivenvoordestraat, 3 WOONHUIZEN in den huurprijs van f. 500.tot f. 525.per jaar. Direct te aanvaarden. 6273 Inlichtingen: DE JONGH's Woningbureau, Kempenaerstraat h'o. 89, Oegstgeest en Stationsweg 18, Leider». KAHT00R: VAN OLDENBARNEVELTSTRAAT 37A Opening van den Autobus-Dienst traject Warmonder- *eg via Station-Kooipark en traject Warmonderweg via Station-Tuinstadwijk (Vice-Versa) op Woensdag 5 September 1928 jle wagens rijden van des morgens 6.30 u. tot des avonds 12.30 u. 10 hoofdzaak met 10 min. dienst- Prijs per rit over elk fraject 10 Ct. Tienrittenkaarten 90 Ot. Maandabonnementen op beide hjnen geldig, f. 5.voor Volwassenen, f. 4.— voor Kinderen. Aanvraagformulieren bij de Chauffeurs verkrijgbaar. fi272 DE DIRECTIE. Neemt eens proef van 6254 aangevoerd uit het district Wales (Engeland) en U is tevreden. TV T A A O Gevraagd voor direct, een flink te koop gevraagd, om le grazen, door Firma DIEBEN en Zn., le Binnenvestgracht. 6279 Loon f.8 per week. Café CENTRAL, Breeslr. 49, Leiden. 8945a met 1 Oct. het Woonh. Plant soen 11, bev. 4 gr. 3 kl. ka mers, keuken, enz. Huurpr. f. 504 p. jaar, waterg. inbegr. Te bevr. aldaar. 8949 Mandoline-Vereeniging. op ZATERDAG 8 SEPTEMBER des avonds 8 uur, in het Con certgebouw „L'UNION", met medewerking van de Chr Reciteerclub U. V. K.f onderafd. der Chr. C. N. W. 3. Programma's k f. 0.30 (bel. inb.) des avonds aan de zaal en bij de navolgende leden ver krijgbaar: S. M. G. v. DIS, v Assendelftslr 36, Oegstgeest, L HUIJS .Ir, Rure<=teeg 2; A. /AALBERG. Prinst- Wilhel- minastraat 26. 8939a 6276 STEENSTRAAT 59 TELEFOON No. 126 LUNCH f. 1.25 - DINERS f. 1.50, f. 2.—. f. 3.50. DIVERSE DAGSCHOTELS f. 1.1316 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7