LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. Gemeenteraad van Leiden. SCHEEPSVERBINDINGEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. _L Het dunne pijltje geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Het dikke pijltje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 773. Hedenmiddag 3 uur: 770. TELEGRAFISCH WEERBERICHT mot waarnemingen in den morgen van 4 September, medegedeeld door liet Meteorologisch Instituut te De Bitdt. Hoogste stand: 770.0 te Weenen. Laagste stand: 742.0 te Reikjavik. Verwachting tot den avond van 5 Sept.: Zwakke tot matigen Zuidelijke tot Zuid- Westelijken wind. Meest licht- tot half- hewclkt. Weinig of geen regen. Iets warmer overdag. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 19gr. C. f67 gr. F.). 12 uur 's midd.20 gr. C. (69 gr. F.)'. 3 uur nam.: 217» gr. C. (71 gr. F.), B00GWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Woensdag. Hoogste stand des voorm. te 6 u. 54 min. Hoogste stand des nain. te 7 u. 12 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge-Rijndijk". 7 uur voorm.: 20 gr. C. 11 uur voorm.: 20 gr. C. 3 uur nam.: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 18'/s gr. C. 11 uur voorm.: 19 gr. C. 3 uur nam.: 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag 8.10 n.m. tot 5.47 v.m. STADSNIEUWS. Hel bloemenmagazijn „Iris", voorheen scvestigd aan de Aalmarkt, is verplaatst naar de Maarsmanssteeg 11, waar het in een keurig tol het doel verbouwd winkelhuis is ondergebracht De heer S J. P. de Groot mag zich gelukwenschen met deze nieuwe zaak waarin hij de heste producten van zijn eigen kweekerij hier ter stede en vaD Boskoop en Aalsmeer in voorraad kan houden. De ver bouwing onder leiding van den heer Ver buist is uitgevoerd door den heer C. van der Poel Hedenmiddag om vijf uur opende de beer De Groot zijn nieuwe zaak. En binnen kan men een schat van prachtige chrysan ten, rozen, dahlia's en andere bloemen en planten bewonderen. WAT DE UITBREKER GERBER VERTELDE De te Zeist gearresteerde uitbreker Ger il er (men zie ook onder „Gemengd Nieuws") is hedenochtend te Den' Haag adn een verhoor onderworpen. Hij deelde daarbij mede, dat Groeneveld en hij reeds lang het plan hadden te ont vluchten. Daartoe hadden zij zich reeds ge oefend in verschillende athletische toeren, •he hen bij de ontsnapping te pas zouden kunnen komen. Z.g. onder het stoeien wisten zij liet zoover te brengen, dat de een met slechts een klein aanloopje op do schouders van den ander kon springen. Deze methods hadden zij willen bezigen om over den ge vangenismuur te komeu. Het bleek echter niet noodig te zijn, daar zij zich konden bedienen van een bezemsteel met touw, zoo- Jat zjj zich zonder moeite aan den muur konden optrekken. Toen zij eenmaal buiten d» gevangenis waren, zrjn zij van elkaar :egaan en hebben elkaar sinds dat oogen- blik niet mncr gezien. Gorber is in de richting van het Ilolland- !|ihe Spoorstation geloopcn, en heeft ka-is -ezien. door over een hek te klimmen, op hot emplacement te komen. Zonder gezien te worden is hij in een hein geklommen, welke hem naar Amster dam bracht Enkele oogenblikken voordat do trein stil hield, sprong hij uit den wagon fn wist weer ongemerkt weg te komen. In Amsterdam had hij verschillende V'enden. die hem voortgeholpen hebben Verscheidene weken heeft hij gewerkt 'als [Ponteur op hel vliegveld Sehlphol Vandaar heeft hij werk gekregen op de Veemarkt te 'recht en toen is hij naar Helmond ver trokken. Sinds eenigs weken was hij nu werk- zanm (e Zeist. •Ai die betrekkingen had hij nu aangeno men onder een valschen naam en steeds ri hi] een behoorlijk weekgeld verdiend. Omtrent zijn vrienden, die hem geholpen "cbben weigerde hij iets mede to deelen. JAVA—CHINA—JAPAN-LUN. .17 Sept. a.s. zal het 25 jaar geleden ;5n, dat het bedrijf der JavaChinaJapan- J-iJP een aanvang nam. Dion dag vertrok n.t „Tjipanas" voor de eerste reis van catavia naar China en Japan. haar wjj vernemen, zal ter herdenking 535 die gebeurtenis de Raad van Bestuur dier Maatschappij op 17 December a.s,, van 3i uur n.m., receptie houden in de groote zaal van het Scheepvaarthuis te Amsterdam. BRAND. "T" Te Bellïngwolde is gisteravond de behui zing van II. Kuil afgebrand. Het verbrande was verzekerd. VERDRONKEN. Hoe gevaarlijk het is om op plaatsen te gaan zwemmen waar geen behoorlijk toe zicht is, leert het volgende tragische geval weer voor de zooveelste maal. Do 18-jarige Duitsche student Herman Grosseschmidt uit Osterfeld (Weslph.l. tij delijk alhier verblijvende in de Secretaris Varkcvisserslraat No. 12, ging gistermid dag op het stille strand ten Noorden van Rijnlandsch Uitwateringskanaal te Katwijk baden, doch werd helaas door den stroom, die hem te machtig werd medegevoerd, met hel gevolg dat de jongeman verdronk. Pogingen om hem hulp te bieden faalden, doordat men geen hulpmiddelen bij de hand had. Tot laat in den avond heett men daarna naar hel lijk gdregd, doch zonder eenig resultaat. De familie is telegrafisch met 'het nood lottig ongeval in kennis geslejd. De vader van den overledene zal heden te Katwijk komen. DE STAKENDE LOODGIETERS. Ir. de heden gehouden vergadering van stakende loodgieters te Amsterdam, is de navolgende motie aangenomen: De vergadering der stakende loodgieters, gehouden den 4den September j.l., in het lokaal „Handwerkers Vriendenkring", te Am sterdam; gehoord de uiteenzetting der gevoerde be spreking met de heeren DouwesJurrema; gehoord, dat deze bespreking geen enkel voorstel heeft opgeleverd; gehoord, de verschillende berichten, die er van verschillende patroons worden ge daan, welke naar hun gedane mededeeling in strijd met de waarheid zijn; spreekt haar volle goedkeuring uit over het gevoerde beleid van de Hoofdbestuur ders der Samenwerkende Organisaties, gaat over tot de orde van den dag. DE VASTSTELLING VAN HET BEVOLKINGSCIJFER. De minister stelt een commissie in. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, overwegende, dat het wenscne- I ijk is na te gaan, in hoever, in verband met het bepaalde bij artikel 1, lid 2 en van het Koninklijk Besluit van 12 December 1922. tot vaststelling van voorschriften, omtrent het houden van bevolkingsregisters, uitvoering dient te worden gegeven van het vijfde lid van dit artikel; overwegende voorts dat genoemd besluit op onderschei dene punten' herziening en aanvulling be hoeft, in het bijzonder in verband met den eisch, dat voor de toekomst een juiste vast stelling van het bevolkingscijfer dient ver zekerd te zijn; gelet op het advies der Cen trale Commissie voor de Statistiek dd. 28 April 1028 he-eft: A. een commissie ingesteld, aan welke ae navolgende opdracht wordt verstrekt: I. Te onderzoeken of het denkbeeld uit voerbaar is, bij de Algemeene Tienjaarlijk- scho Volkstelling in 1930 te houden, de telkaart tevens dienstbaar te maken aan de invoering van het uniforme persoonskaar- tenstelscl, met behoud zooveel mogelijk van het model reeds vastgesteld bij Kon. Besl. van 12 November 1927; II. Een Koninklijk Besluit te ontwerpen tot herziening van het onder I bedoelde Ko- nklijk Besluit, waarbij rekening zal zijn te houden met het advies der Centrale Cbmmissie van de statistiek van 11 Nov. 1911. betreffende de bevolkingsregisters en de daarbij behoorende bijlagen, met de strekking om de vaststelling van een zoo nauwkeurig mogelijk bevolkingscijfer der gemeenten te verzekeren; III. Na te gaan, welke kosten naar ra ming zullen verbonden zijn aan do uit voering van de voorstellen, ingevolge de opdrachten onder I en II gedaan, en welke financieele gevolgen de bedoelde voorstel len zullen hebben bij het berekenen van de jaarliiksche uitkeeringen, ingevolge de wet van 24 Mei 1897. IV. Een rapport omtrent de punten 1, II on III aan den Minister van Binnenland sche Zaken cn Landbouw uit te brengen: B benoemd, tot lid en voorzitter der com missie: prof dr. II W Methorst, directeur- generaal van de Statistiek; lot leden: de heeren C. v. d. Berg, adj.- direcieur van de Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten; K. de Boer, secretaris der gemeente Hardinxveld; D. Brands, secretaris der gemeente Zuidhorn; F. H. van Dijk, hoofdcommies ter secretarie van de gemeente Alkmaar- D B Gohres, administrateur, chef der afdeeling Bevolking der secretarie van de gemeente Botterdam; II van Hall, admi nistrateur, chef der afdeeling Bevolking der Secretarie van de gemeente Amsterdam: S. Israels, secretaris der gemeente Smal inger- Innd- W Mantingh. chef van de afdeeling Bevolking der Secretarie der gemeente Dordrecht; U. J Mijs. oud-burgcmecster van Gouda, secretaris van de Nederlandsche Ver eeniging voor Gemeentebelangen; J. Robert son, referendaris, chef van de 2e afdeeling der secretarie van de gemeente Utrecht; dr. J. R B do Roos, secretarie der Centrale Commissie voor de Statistiek, adjunct-direc teur van hel Centraal Bureau voor de Sta tistiek; II. Sieperda, bezuinigingsinspecteur hij het Departement v FinanciënA Souke, secretaris der gemeente Harderwijk; A. M. Spruyt, commies bij het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw: .1 G Tinbergen, luit.-kolonel der Artillerie; S. de Visser, secretaris der gemeente Veghel, J A H de Voort, referendaris, chef van de afdee ling Algemeene Zeken der secretarie van de gemeente 's-Gravenhage; J de Wit. commies, chef der afdeeling Bevolking enz der secre tarie van de gemeente Maastricht; G. de Zoete, referendaris, chef der le afdeeling van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Tot secretaris, het lid hierboven ge noemd: den heer A. M. Spruijt; tot adjunct- secretaris: den beer J. H. F. de Boer, Com mies bij het Centraal Bureau voor de Sta tistiek; tot technisch adviseur den heer J. J. Bergsma, oud-hoofdcommies ter se cretarie van de gemeene Deventer; C. bepaald: 1. De leden hebben het recht afzonderlijke nota's bij de adviezen te voe gen. mils hun afwijkend gevoelen in de vergadering zijn verdedigd. 2. De voorzit ter kan de voorbereiding van bepaalde werkzaamheden aan bijzondere commissiën opdragen De leden dezer commissiën wor den door hem aangewezen. Hij is bevoegd zoowel in de bijzondere als in de plenaire vergadering deskundigen te hooren. Naar wij vernemen, zal Z. K. H. de Prins H. M. de Koningin vergezellen bij het bezoek aan de Nenjjto te Rotterdam op 10 dezer. De Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw heeft aan den heer W. H. Idzerda, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als lid van de Centrale Commissie over de keuring van films, bedoeld in art. 15 der Bioscoopwet, onder dankbetuiging voor de als zoodanig bewezen diensten. Ter gelegenheid der begrafenis van den heer Bokanowski, minister van handel en industrie van Frankrijk, welke morgen, 5 September te Parijs zal plants hebben, zal de Fransche afdeeling op de Nenijlo '28, ten' teeken van rouw, gesloten zijn tot 1 uur namiddags van dienzelfden dag. UIT NED. OOST-INDIE. EEN AARDSCHOK. DJOCJAKARTA, 3 Sept. (Anetab Heden ochtend te 8.25 uur wer<l een lichte aard schok gevoeld, die een minuut duurde. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Voor het Hoog Militair Gerechtshof heeft heden terecht gestaan de sergeant M. IC., van do 2de Schoolcompagnie van het 4e R. I. alhier. Beklaagde had als wachtcommandant een gesloten kastje, waarin sleutels werden bewaard en welk kastje aan zijn bewaking was toevertrouwd, geopend en daaruit de sleutels van de cantine genomen. In de cantine had hij zich een geldkistje toege- eigend, waarna hij door het openschuiven van een raam, enz., den indruk heeft wil len doen vestigen alsof in de cantine door een ander zou zijn ingebroken. De gelden uit het kistje had IC. ten eigen bate aan gewend. De Krijgsraad te Den Bosch had hem daarom wegens diefstal veroordeeld tot een gevangenisstraf van 4 maanden, met de gradatie tot soldaat. Van deze uitspraak was K. in beroep gekomen. Hij bekende het feit te hebben gepleegd, maar voerde aan, dat do groote financieele moeilijkheden waarin hij verkeerde, daarvan oorzaak ware geweest. Nadat de President had opgemerkt dat beklaagde zijn verplichtingen als wacht commandant op schromelijke wijze bad verwaarloosd, verklaarden majoor Kuiper en de 1ste luitenant Van der Putten, als getuigen gehoord, dat zij IC. altijd bobben gekend als een goed onderofficier, die op loffelijke wijze zijn dienst vervulde en dat zij zich niet konden voorstellen, hoe K. een feit als het ten laste gelegde kan hebben gepleegd. De advocaat-fiscaal achtte het feit bui tengewoon ernstig en vroeg bevestiging van het vonnis. Mr. Vos uit Leiden pleitte daarna cle mentie. Uitspraak volgt later. (Zitting van hedenmiddag. Voorzitter: de burgemeester, mr. A. van de Sande Bokhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Kooistra en van Es. Na goedkeuring der notulen deelt de voor zitter mede, dat op 31 Aug. een telegram van gelukwensch is gezonden aan H.M de Koningin ter gelegenheid van Haar 48en verjaarde,;, waarop een dankbetuiging is terugontvangen. Verder doet de voorzitter mededeeling van eenige missives van Ged. Stalen, houdende goedkeuring van raadsbesluiten etc. Het adres van den Leidschen Ophaaldienst wordt in handen van B. en W. gesteld voor prae-advie8. Het adres van de afd. Leiden van den Bond van Neder!. Onderwijzers zal worden behandeld hij het aan de agenda toegevoegde punt betreffende overplaatsing van onder- wijzers(essen). Een schrijven van de regenten van het Geref. Minnehuis inzake de voordracht voor een regent wordt Ier visie gelegd. Zooals men weet, weigerde de raad tot benoeming over te gaan. Het voornemen van B. en W. is volgende zitting hierop terug te komen en de voor dracht weer voor den raad te brengen. Regenten handhaven hun voordracht on gewijzigd Besloten wordt alle benoemingen tegelijk te doen behalve de punten 8, 15 en 16. lo. Benoeming van drie leden van de Commissie van Financiën en uit dezen van den Voorzitter (aftredend: de H.H. B. J. Huurman. H. W. Spendel en M. H. de Rcede. De aftredende worden herkozen, met den heer Huurman als voorzitter. 2o. Benoeming van vier leden van do Commissie van Fabricage, (aftredend: de H H. H W. Spendel. D Parmentier, A. G. Bosman en J. H Schüller). De aftredenden worden herkozen. 3o Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Openbaar Slachthuis, (aftredend, de H.H Th. M. W. Bergers en J. A. van der Reijden). De aflredenden worden herkozen. 4o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor den Markt- en Haven, dienst, (aftredend: de H.H. J. Wilbrink en C Koole). De aftredenden worden herkozen. 5o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor het Oud-Archief, (aftre dend- de H.H. M. H. de Rcede en J. H. A. Manders). De aftredende worden herkozen. 6o. Benoeming van drie leden van de Commissie voor de Huishoudelijke verorde ningen en uit dezen van den Voorzitter, (aftredend: de H.H. K. Sijlsma, Mr. D. A. van Eek en P. Heemskerk). De aflredenden worden herkozen en de heer Sijtsma als voorzitter. 7o. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverordeningen, (al tredend: de H.H. Mr. D. A. van Eek en Mr. A. J. Romijn). De aftredenden worden herkozen. 8o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Onderwijs, (aftredend: de H.H. J. G. van Es. Th B. J. Wilmer, J. B. Meijnen en M. G. Verweij). De heer v ECK zegt, dat gebruik is, dat de commissiën een weerspiegeling plegen te zijn van de raadssamenslelling, hetgeen juist in deze belangrijke commissie te wenschen overlaat. Er zitten in 4 voorstan ders van het Bijz., 1 van het Openb. Onder wijs. Een aftredende niet te herkiezen, is altijd precair, doch hier gaat het z. i. niet verder, en hij stelt voor in do plaats van den heer Wilmer de wethouder blijft als R.-K. te kiezen mr. Romijn. Do heer WILMER meent, da', er absoluut geen reden is voor zoo'n voorstel. 'Ge com missie beslaat pas en nooit is dus geble ken van onderdrukking der minderheid. Er hcerschte altijd de beste verslandhouding en altijd is getracht tot overeenstemming le komen en met succes. Waarom dan nu ver andering? Er is geen feit te noemen om op tfrug te wijzen. Misschien denkt men aan het afgeioopen debat van vorige zittingen, doch wanneer de commissie toen twee linksche leden had gesteld, zou men z.i. evenzeer tot hetzelfde besluit zijn gekomen. De gevolgen zouden ook vreemd kunnen zijn, want wethouder Tepe zou toch wel eens een ander departement kunnen krij gen en wat dan? De heer VAN ECK herhaalt, dat een com missie een kleine weerspiegeling van den raad moet zijn. Daarom gaat het. Met geen woord is geklaagd over onaangename be handeling, zoover is 't gelukkig hier nog niet gekomen. Maar een of twee maakt een groot verschil, veel meer dan tusschen twee ol drie. Waren er reeds twee linksche leden geweest, dan waren de afgedane kwesties wel degelijk iets anders geworden. Van iets persoonlijks tegen den heer Wil mer is natuurlijk geen sprake Wijzigt zich de samenstelling van B en W., dan kan zoo noodig weer veranderd worden. De heer MEYNEN komt er tegen op, dat de raad bij hel onderwijs zich direct splitst in voorstanders van Bijz. en voorstanders van Openbaar Onderwijs. Daarvan is geen sprake Men kan zuiver zakelijk alle kwes ties behandelen. Voor incidenteels verandering dezer com missie ziet hij dan ook geen reden. De heer SYTSMA steunt den heer v. Eek, gelet op heigeen pas is gebeurd, waarop hij nader ingaat.*Volgens de verdeeling van den raad, scholen, leerlingen etc. is ver sterking van het linksche element noodig, al gaat het dan ook ten koste van een sympathiek lid. De heer SPENDEL meent, dat de kwestie weer eenigszins verpolitiekt wordt en daar om zal hij niet meegaan met de heeren v. Eek en Sylsma. In tal van commissies is geen evenredigheid, zie b.v. de commissie van financiën, die geheel rechts is. Van meer invloed bij 2 dan bij 1 lid verwacht hij niets. De heer MEIJNEN komt op tegen een uit lating van den heer SIJTSMA. Hij heeft de jongste voorstellen, die vorige zittingen zijn afgedaan, zuiver zakelijk bekeken. De heer PARMENTIER kan met den heer v. Eek niet meegaan omdat andere commis siën, even belangrijk, niet veranderd wor den, zoodat van een zuivere weerspiegeling van den raad in de commissies toch geen sprake is. De heer VERWEIJ ontkent tegenover den heer Sijtsma, dat zijn standpunt anders zou zijn geweest in de commissie, zoo de sa menstelling anders was geweest. De heer BOSMAN steunt den heer v. Eek. De tegenstelling bijz. openb. onderwijs blijft trots de beste bedoelingen bestaan. Deze indeeling is onbillijk, vooral ook gelet op het belang van deze commissie, die heel wat anders is dan zoovele andere. De heer WILBRINK wijst er op, hoe bij de samenstelling dezer commissie niemand wist, wie voorzitter zou zijn. Nu is toevallig de R.-K. fractie dubbel vertegenwoordigd Werd deze commissie nu ingesteld, dan zou hij met den heer V. Eek meegaan, doch thans wil hij niet meewerken, een bekwaam lid uit le werpen. De heer v. ECK wijst er op, hoe allen hier politieke personen zijn, zoodat verpolitieken hem niets zegt. Op grond van billijkheid deed hij zijn idee aan de hand, een standpunt, waarop zijn fractie altijd heeft gestaan. Dat zijn tractie niet in de commissie van financiën gesteld is. is een gevolg van de wijze van werken, daar, waarmee zijn partij niet ac- coord kan gaan. Hij herhaalt, dat het niet gaat om don persoon, maar om de billijk heid. De heer WILMER erkent gaarne, dat het niet gaat om zijn persoon, en hij verzoekt le stemmen zooals men noodig oordeelt in het algemeen belang. Hij betreurt overigens, dat de heer v. Eek niel tevoren overleg heelt gepleegd met rechts. De heer v. ECK zegt, dat zijn partij gaarne aan dit laatste in de toekomst wil voldoen, r.u blijkt dat rechts daarvoor is te vinden, in strijd met vroeger. Herkozen worden daarop de heeren Van Es Meynen en Verwey. Ook de heer Wilmer wordt herkozen met 17 stemmen tegen 10 op den heer Romijn, 1 op den heer Sytsma en 1 blanco. 9o. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit, (altredend: de H.H. F. Eikerbout, Mr. D. A. van Eek. J. Wilbrink en H. W. Spendel). De aflredenden worden herkozen. lOo. Benoeming van een lid van de Corns missie van Beheer over de gestichten ..En degeest", „Voorgeest" en „Rhijngeest," (af tredend: de heer Th. B. J. Wilmer). (170)' De aftredende wordt herkozen, Ho. Benoeming van vier leden van do Commissie voor den Geneeskundige Dienst en den Keuringsdienst van Waren, (aftre dend: de H.H. Th. B. J. Wilmer, T. Groene veld, J. G. van Es en A. van Rosmalen), De aflredenden worden herkozen. 12o. Benoeming van drie leden van da Commissie van onderzoek der bezwaar schriften tegen aanslagen in het Vergun ningsrecht cn uit dezen van den Voor zitter, (aftredend: de H.H. A. G. Bosman, C. J. van Tol en J. A. van der Reijden). De aftredenden worden herkozen en da heer Bosman als voorzitter. 13o. Benoeming van drie leden van de Commissie voor het Stedelijk Museum ..do Lakenhal", (altredend: de H.II. Dr. P. J, Blok, U. J. Huurman en Dr. W. Marlin), (169), De aitredenden worden herkozen. l-lo. Benoeming van een lid van het Be stuur der Stedelijke Werkinrichling, buiten de leden van den Raad, (aftredend: de Heer J Heringa.) (167)! De aftredende wordt herkozen. 17o. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op hel Middelbaar Onderwijs (aftredend: de Heer Ir. P. Hongenboom). (168) Do aftredende wordt herkozen. 18o. Verdeeling van den Raad in Sectiën. 5977 Sectie Ido heeren Tepe, Spendel, Bosman, Sjjlsma, Heemskerk, v. Stralen, v. Rosmalen, Baart, v. Tol, Kuivenhoven en Romrjn. Sectie H: de heeren Splinter, Gosiinga, De Iïeede, Schüller, Wilmer, Meynen, Kooi stra, Vallentgoed. v. Es, Manders en mevr. Braggaarde Does. Sectie in: de heeren Reimerin- -. Huur man, Parmentier, Eikerbout, Gkora-fre.il, e, Eek, Wilbrinck, Bergers, Verwey, v. d. Rey- den en Kooien. (De zitting duurt voort.) De volgende passagiersschepen zijn morgen, 5 September, in radio-telegrafischa verbinding met de daarnaast vermelde kust- stations en via die stations rechtstreeks to bereiken. (Medegedeeld door de N. T. 1L Radio Holland). Crynssen Scheveningen Haven. Flanilrü Rugby Radio. Insuiinde Sabang Radio. Jan Pietersz. Coen Karachi Radio. Joh. de Witt Scheveningen Haven. Maas dam Rugby Radio. N. Amsterdam Louis- burg Nov Scot. Orania Junccao. P. C. Hooit Weltevreden Radio. Pr. der NederL Scheveningen Haven. Pr. Fred. Hendrik Rugby Radio. Prinses Juliana Aden Radio. v. Rensselaer Barbados Radio. Rijndam Chatham Massachusetts. Sibajak Sche veningen Haven. Slamat Scheveningen Haven. Spaarndam Havana. Tambora Colombo Radio. Tjerimai Scheveningen Haven. - Vclendam Scheveningen Haven. Zeelandia Scheveningen Haven. LEIDEN, 4 September 1928 Vrjie Paar denmarkt. Aangevoerd 76. Prijzen: Luxe of Rijpaarden 1. 400375; Werkpaarden f. 300 150; Slachtpaarden f. 200—100; Hitten 300125. Handel tamelijk. Velte Varkensmarkt van Dinsdag 4 SepL 1928. Aangevoerd 35!Prijs per K G. levend gewicht in centen, 332 zwaar 8074; 22 licht 77—72. Matig. ALPHEN AAN DEN RIJN, 3 September N. V. Tuinbouwveiling „Alphen a. d. Rijn" Spinazie f.7f.9; Heerenboonen f.24 f.81; Augurken fijn f.70; Augurken basterd f.40; Klaplav. peren f. 17 40f. 18 90s Uien f.6, alles per 100 K.G Kroten f.2 f. 3.10; Andijvie f. 2.60f. 2.80 alles per 100 bos; Kropsla I f.2 40; Bloemkool I f.1180 f.15; Savoyekool f. 9.20f. 11.50; Roode- kool f. 10.30—f. 11; Meloenen f. 15—f. 34, alles per 100 stuks. BODEGRAVEN, 4 Sept. Aangevoerd 460 partijen in totaal 18843 stuks wegende 150744 K.G. Prijzen met rijksmerk le soort f. 0.56f. 0.59; 2de soort f.0 51f. 0.542 zware lot 10.63; zonder rijksmerk f. 0.50 f 0 54. Handel matig Voorts waren 7 koeien aangevoerd. Prijzen f. 225f. 275; Handel eveneens malig. KATWIJK A. D. RIJN. 3 Sept. Tuinbouw- ver. „Katwijk en Omstreken" Eigenheimers per 25 K.G. 1. 0.801 2; Peen per 100 bos f. 6.50f. 10.40; Bloemkool I p 100 f 19.20—1.24.40 Aanvoer 380 x25 K.G. aardappelen, 1600 bos peen, 28400 bloem kool. ROTTERDAM, 4 Sept. Veemarkl. Aange voerd 214 paarden, 33 veulens. 1290 magere runderen, 705 vette runderen, 402 nuchtere kalveren. 160 vette kalveren. 433 schapen of jammeren, 117 biggen. 8 bokken o( gei ten. 590 graskalveren. 2! overloopers. Velte koeien 50—52 1/2 45—47 1/2 31— 37; ossen 50, 4517. 41; stieren 4344, 40—tl. 3G: kalveren 80—821/2, 70—75. 6560 Vet vee: melkkoeien f. 210125, kalfkoeien f 210415 stieren f. 120550, pinken f.100160 vaarzen f.160220, werkpaarden t. 200300. slachtpaarden 1 100175, hitten f.150200 veulens f.80120. lokkalveren f 2025. biggen f. 1218 overloopers 1 2034, slachtkal- veren f. 1218 biggen per week f.175 2 25, graskalveren f. 3580. 3—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3