Gemeenteraad van Leiden. LAATSTE BERICHTEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand, Hedenmiddag, 3 uur: 761. TELEGRAFISCH WEERBERICHT waarnemingen in den morgen van 27 Augustus, medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt Hoogste stand: 762.6 te Lacoruna. Laagste stand: 746.1 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 28 Aug.: Matige, later welicht toenemende Weste tot Zuidelijken wind. Opklarend. Later toenemend bewolkt. Waarschijnlijk met regen &f onweer. Iets koeler. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17 gr. G, (63 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 17 1/2 gr. G. (64 gr. F.) 3 uur nam.: 18 gr. C. (65 gr. F.) 400GWATERTIJDEN TE KATWIJK-a.-ZEE Voor Maandag. Hoogste stand des voorm. te 1.34 uur. Hoogste stand des nam. te 1.58 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge-Rijndijk". ri uur voorm.21 gr. C. 11 uur voorm.: 21 gr. C. i 3 uur nam.: 211/2 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 19 gr. C. I 11 uur voorm.: 19J/s gr. C. 3 uur nam.: 20 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag 27 Aug.: 8.28 n.m. tot 5.34 v.m. OEGSTGEEST. Tweetal Gerei. Gem. A.s. Donderdag, des avonds halfacht, rullen de mannelijke lidmaten van de Ge- eformeerd? Gemeente een keuze doen ter oorziendng in de vacature ds. K. Schilder* ïit het volgend© tweetal: ds. Van And el te St. Pancras, ds. Eeringa te Nieuwe Pekela. Ernstige aanrijding. Zondagmiddag heeft een aanrijding plaats op den Haagsehen Straatweg nabij Ie Haagsche Schouw. De motorrijder C. uit Haarlem trachtte den wielrijder J. uit Den Haag te ontwijken, hetgeen gelukte en kwam daarbij hevig in bot met een juist pesseerende tram van H.T.M. Rijwiel en berijder S. kwarnen heelhuids af, doch de motorrijder K. is de treeplank van de tram ernstig aan hoofd en rechteroog verwond, ook de is waarschijnlijk gebroken, zoo- hij door den chauffeur J. v. d. Kroft, alhier, die met do auto juist kwam aan rijden, direct vervoerd moest worden naar liet Acad. Ziekenhuis te Leiden, waar hij Ier verpleging is opgenomen. De motor en iram bekwamen geen echade. Inbraken. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is, terwijl de bewoners sliepen, ingebroken in de villa bewoond door prof. R- Door het breken van een ruit in de bij keuken, is men binnengedrongen. In ver- kamers beneden zijn kasten doorzocht en daaruit medegenomen klein bedrag aan geld en een paar uit een aangebroken kist. Van de in de vestibule zijn eenige klee- verdwenen. Verschillende voor van waarde zijn onaangeroerd ge rieven. De politie heeft een onderzoek in In den vóóravond van Vrijdag hebben gasten, tijdens afwezigheid van bewoners, een bezoek gebracht aan het woonhuis van mevr. de wed. S. Id de ka- ®ers is de boel overhoop gehaald doch wordt niets vermist. Vermoedelijk is met pen valsehe sleutel toegang verschaft. De Winkelweek. Hedenavond 7 uur zal wederom een mu- kale rondgang plaats vinden. Plaats van wertrek Raadhuis. Het bezoek aan de tentoonstelling is groot. Het aantal 'betalende bezoekers steeg ulleen reeds Zaterdag tot plm. 700. Het comité beslootdaarom de dagkaarten van f- 1 toegankelijk te stellen voor 4 familie- loden, waardoor een belangrijke reductie wordt verleend. De stand Oud-Oegstgeest bekt zeer vele bezoekers. Toezegging is nog gedaan van 5 prach tige bloemstukken als prijs voor bezoekers. "7 Het afbreken van het oude pand, Rhijngeesterstraatweg 2. bewoond door den r'cer L. -\V. Nou wens, is dezer dagen een tweeledig doel bereikt. TeD eerste is op dezen gevaarlijken hoek van den grooten Tcrkeer$weg Leiden—Haarlem een oude sta-in-den-weg verdwenen waarmede een, voor het verkeer, groote verbetering is tor stand gekomen. Ten tweede is door het ^egbreken van het oude bouwvallige en in eze omgeving ontsierende pand een schit- cende verbetering ontstaan, mede door ct doen verrijzen van een nieuw modern Eebouw. Zooals in onze advertentiekolom- ei* is te lezen, heeft de heer Nouwens een oproep gedaan tot een bezoek aan zijn nieuw magazijn waarvan de heropening heeft plaats gehad op Vrijdag j.l. Ook.wij hebben hieraan gehoor gegeven en daarbij de verandering met groot genoegen in oogenschouw genomen. De nieuwe winkel (van de oude was nooit veel merkbaar) is keurig ingericht, en voorzien van een schit terende collectie haarden, kachels, electri- sche en gastoeêtcllen, huishoudelijke en sanitaire artikelen. Bi] een bezoek kan men daar zich tevens overtuigen van de bekwaamheden van de firma Nou wens, op het gebied van den aanleg en de fabricatie van gas-, eleotriciteits- en rerwarmingsin- stallaties. alsmede van de smeedkunst. Win kel en woonhuis zijn thans gereed en in gebruik genomen, en is men nu nog druk aan den arbeid aan de „smederij", die naast den winkel zal verrijzen. Wij wen- echen den ondernemer met zijn nieuwe zaak veel succes. WASSENAAR. Opgepast. In den nacht van Vrjjdag op Zaterdag heeft men zich toegang verschaft tot da villa's van de heeren Z., D. en H., aan den Rijksweg nabij de Wittenburg, en in den nacht van Zaterdag op Zondag bij mevr. B. en de heeren Van Z., S. en W., aan de Papegaaien en Backershagenlaan. In alle perceelen was de inbreker op dezelfde wijze te werk gegaan om binnen te komen, n.L verbreking van een klein ruitje en omdraaien van een spanjolet Eenmaal binnen, werden kasten, laden en kleeding doorzocht. Blijk baar is het alleen om geld te doen, want bij den een wordt f. 2.50, bjj een ander f. 5 vermist Men zjj dus wel op zjjn hoede. (Zitting van heden). Voorzitter: de burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuyzen. Na goedkeuring der notulen doet de voorzitter mededeeling van eenige ingeko men missieven van Ged. Staten, houdende goedkeuring van Raadsbesluiten enz. De verzoeken van de heeren Schüller en Heemskerk tot het stellen van vragen aan den Raad worden toegestaan. Zij kun nen worden gesteld na afhandeling van de agenda. Mededeeling wordt gedaan van een inge komen schrijven van den heer J. Bijleveld. Adressant deelt mede dat hem uit het van de Raadszitting van 30 Juli verscho nen officieel© Raadsverslag is gebleken, dat de wethouder van fabricage grove on waarheden in het midden heeft gebracht, bij de behandeling van het voorstel tot on bewoonbaarverklaring van het hem toebe- hoorend perceel Utrechtscbc Jaagpad 39. Hij spreekt daar zijn verwondering over uit en deelt mede audiënties te zullen aan vragen bij den minister en bij Ged. Staten van dit gewest. Voor kennisgeving aangenomen.. Toegestaan wordt het houden van een interpellatie door den heer Sijtsma. Na af handeling van de agenda.. De burgemeester doet vervolgens mede deeling van de houding van het college in zake de uitvoering van de Zondagswet. De beslissing zal in druk verschijnen in de notulen en in het verslag. lo. Praeadvies op het verzoek van H. J. PI anjer, om ontslag als lid van het Burger lijk Armbestuur. (165. De heer VAN STRALEN wijst er op dat besloten is de naam van het B. A. te wijzigen in dien van«Dienst voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Hij vraagt of B. en W. de motif zullen uitvoeren. De VOORZITTER antwoordt dat d; w:jz!- ging in voorbereiding is. Het praeadvies wordt daarop goedgekeurd. 2o. Praeadvies op het verzoek van A. Dobbelsteijn, om eervol ontslag als onder wijzer aan de Opleidingsschool voor U.L.O. aan de Langebrug A. (166) Goedgekeurd. 3o. Suppletoire begrooting, dienst 1927, van het Openbaar Slachthuis. (163) Goedgekeurd. 4o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1927, van het^Openbaar Slacht huis. (163) Goedgekeurd. 5o. Balan9 en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1927, van de gestichten „Ende geest, Voorgeest en Rhijngeest". (163) Goedgekeurd 60. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1927, van den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmettingsdienst. (163) Goedgekeurd 7o. Balans en Verlies- en Winstreke ning, dienst 1927, van het Grondbedrijf. (163) Goedgekeurd. 80. Balansen en Verlies- en Winstreke ningen, dienst 1927, van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Eleclriciteit. (163) Goedgekeurd. 9o. Rekening, dienst 1927, van het Ge meentelijk Waschbureau. (163) Goedgekeurd. lOo. Voorstel tot overbrenging van het dienstjaar 1927 op dat van 1928 van gelden in verband met de voldoening van onbetaald gebleven vorderingen en het nog niet ver werkt of verbruikt zijn van verleende cre- dieten, alsmede tot overbrenging van ver schillende ontvang- en uitgaafposten van den Kapitaaldienst. (160) Goedgekeurd. llo. Rekening van de Ontvangsten en Uitgaven der gemeente over het jaar 1927, met inbegrip van die der Ilaarlemmertrek- vaart. (159 en 164) De heer DE REEDE spreekt hierbij on geveer als volgt: Er liggen eenige maanden tusschen de goedkeuring van de rekening van het af- geloopen jaar en de beraadslaging over de begrooting van -het volgende, maanden waarin de financieele toestand der Gemeen te meer dan andere de aandacht zal heb ben en het verschil tusschen de rekening 1927 en hare voorgangsters niet onopge merkt zal kunnen blijven. Dat verschil toch is opmerkelijk genoeg; al wordt er in de stukken niet over ge sproken. Werd er gedurende twee in ren een tekort becijferd, thans is er een overschot berekend, wel niet groot, maar als wc het stellen tegenover het tekort van 1926 toch schijnbaar wel een groole vooruitgang. Ik zeg „schijnbaar", want het valt niet te be twisten. dat het trekken ven conclusies uit de berekende exploitatiesaldi topniet geheel juiste gevolgtrekkingen zou leiden indien niet met alle factoren wordt gerekend en ik betreur het daarom, dat B. en W. niet naast de toelichting op de rekening, die •aansluit op de begrooting eene samenvat tende beschouwing uit de rekeningen over enkele jaren hebben gegeven, waarin de groote lijnen worden uitgestippeld, die in de ontwikkeling der financiën, vallen op le merken Daarvoor zou temeer reden zijn geweest, omdat reeds bij de behandeling van de begrooting voor 1928 m de secties deze zaak is ter sprake gekomen en de beantwoording van enkele opmerkingen, toen door mij gemaakt, niet getuigde van een juist inzicht in de door mij opgeworpen kwesties. Ik heb die zaak toen maar laten rusten, omdat het mij ontbrak aan tijd om het materiaal daar voor noodig. te bewerken, maar wil daarop thans terugkomen en aantoonen. dat inder daad de z.g. expl. saldi niet steeds saldi van de gemeentehuishouding in een bepaa'd jaar zijn geweest, maar bedenkelijk waren vertroebeld door de wijze, waarop in het bij zonder de Ink. belasting en de afwikkeling der oninbare posten is behandeld, welis waar in overeenstemming met de rekening voorschriften, maar toch zóó, dat het van groot belang was om aan de toepassing van die voorschriften eenige beschouwingen Le verbinden Nu zij allereerst opgemerkt, dat deze re kening met haar voorgangsters de resulta ten doen zien van de politiek, die door het college van B. en W. in zijn vroegere sa menstelling werd gevoerd, zoodat dit col lege daarvoor niet of weinig verantwoorde lijk is, en slechts uitvoerder is geweest van de besluiten, die het bij zijn optreden heeft gevonden. Ik meen echter, dat deze omstan digheden ons niet ontslaat van den plicht om te onderzoeken of het vorig college er inderdaad in geslaagd is om de ongunstige financieele omstandigheden te overwinnen, dan wel of misschien alleen factoren hebben gewerkt, die, meer of minder onafhankelijk zijn van de gevoerde financ. politiek, m. a. w. of hier sprake is van Tegeeren, of van ge regeerd worden. Ik wil er dan op wijzen, dat de Tekening 1927, vergeleken bij die van 1926 weer blijk geeft van een voortgezette stijging der uit gaven, dikwijls gepaard gaande met een vermindering van do ontvangsten, dezelfde tendenz, die ook uit de rekeningen van 1924 en 1925 spreekt Tegenover enkele af- deelingen die iets voordeeliger uitvallen, zooals Openbaar voorber. 1. 0., Middelbaar, Hóoger Ond. Onderwijs K. en W. Onder steuning aan behoeftigen en andere met een totaal bedrag van rond f. 57.000 staan de andere afdeelingen, die rond f. 151.11)0 duur der zijn geworden. Daarvan komt op het Hoofdstuk onderwijs alleen rond f. 60.890, waaraan hef openb. 1. 0. meedoet met f, 24.500 en het bijzonder onderwijs met f. 21.500. De openb. veiligheid heeft, on danks de besparing op het 9alari9 van den Comm. f. 7000 meer gekost, Volksgezond heid f. 8100, Openb. werken f. 18.450, On dersteuning aan werkl. f. 29.700. Ik geef deze cijfers zonder verdere be schouwingen of critiek omdat B. en W. reeds een en ander maal bewezen hebben, dat het college werkzaam is om te bezuini gen en omdat de taal die er uit spreekt, duidelijk genoeg is. Groote voorzichtigheid in het uitgaven blijft een gebiedende eisch. Dat, ondanks de vermeerdering van uit gaven toch nog een batig saldo kan wor den berekend is uitsluitend te danken aan de bedrijven, die met pl.m. f. 300.000 de op brengst van 1926 hebben overschreden. De uitbreiding van.het Electr. bedrijf ondereen kranig zakelijk beheer, doet daaraan mee met f. 131.000. Hoe verblijdend ook dit verschijnsel is, toch schuilt daarin ook een gevaar. Evenals in andere gemeenten, wordt ook hier het evenwicht van de gemeentehuishouding hoe langer hoe meer afhankelijk van de resul taten der bedrijven, die gevoelig zijn voor geheel andere factoren, dan de overige in komsten der gemeente, factoren die welis waar gunstig kunnen zijn, maar die even zeer kunnen tegenvallen en het is daarom wel te betreuren, dat de toezegging van den Wethouder van Financiën tijdens de behan deling van de begrooting 1928 om te over wegen of de winst der bedrijven voor een deel aan vorming van een fonds zou kunnen worden dienstbaar gemaakt, blijkbaar ge vaar loopt om met stille trom te worden begraven. Immers de winst, die het toen genoemde bedrag van f. 600.000 met f. 195.000 te boven gaat, verdwijnt zonder eenig commentaar ih deze rekening. In het oog loopend is ook het batig saldo van het Grondbedrijf, tegenover de perma nente nadeelige saldi in vorige jaren, dat echter niet te danken is aan de gunstige oorzaak, dat dit bedrijf winst heeft opgele verd, want de rekening sluit met een ver- liessaldo van f. 31077.04. In tegenstelling met de vroeger gevolgde gewoonte is dit verlies gebracht ten laste van het Reservefonds dat daardoor van f. 108.820.91 tot f. 84431.41 is teruggeloopen een methode, die wel te verdedigen is, maar die in zijn toepassing incidentieel moet blijven. Ik kom thans lot de post Belastingen, die eveneens een stijging aantoont boven 1926 en wel van f. 177.500 en die daardoor in volkomen tegenspraak is met de werkelijk heid. Was dit beeld juist, dan zou het wij zen op een vermeerdering van de welvaart, op stijging van het belastbaar inkomen in de eerste plaats en dat is toch allerminst het geval Integendeel, nog steeds loopt de Ink.-bel geheel in overeenstemming met de vroeger door mij uitgesproken verwach ting, achteruit. Het laatst afgesloten kohier is weer pl.m, f. 35000 lager dan zijn voor ganger en er zou dus een daling moeten blijken. Nu zijn de in rekening gebrachte bedragen ingevolge de voorschriften mede afhankelijk van de raming "ën' zóU in dit jaar ruim f. 32000 minder zijn verantwoord, indien de werkelijke cijfers daarvoor in de plaats konden komen; maar er is meer. Op 1926 drukte een belangrijk hooger be drag aan oninbare posten, gevolg van ach terstand in de afrekening, die vóór 1925 is ontstaan. Het behoeft dus geen betoog, dat daardoor een abnormaal hoog bedrag ten laste van 1926 is gebracht naar schatting pl.m. f. 150.000 en door deze beide posten wordt de geheele vooruitgang opgeheven niet alleen, maar blijkt ook, dat het expl.- saldo van 1926 er te ongunstig uitziet en alleen uit deze hoofde met f. 150.000 moet verminderen. Dezelfde vertroebeling hoewel met andere bedragen komt ook voor in 1924 en 1925 en •behoorde te zijn vermeden* evenals ook in andere gemeenlen is geschied, door erop te) wijzen, dat de overschotten uit vroegere jaren voor een deel zouden moeten dienetn om die posten te dekken. Al was 'het wer kelijk bedrag niet bekend, dan. had daarvoor immers een bedrag door schatting kunnen zi n bepaald. Om niet al te' zeer in onderdeelen af te dalen, laat ik dc vroegere rekeningen verder rusten en resumeer de door mij aangestipte verschillen tusschen de rekeningen 1926 en 1927 aldus: Het nadeelig saldo 1926 was f. 386,166.66 Te weinig inkomstenbelasting 10.000. Te veel oninbare posten 150.000. blijft f. 226.166.66 Voordeelig saldo 1927 f. 48.905.191/* Te veel Ink.belasting pl.m. f. 32000 Verlies grondbedrijf f. 3107 f. 63.000. nadeelig saldo f. 14.100. De gelukkige omstandigheid, dat uit de middelen der bedrijven in het overschot van vroegere diensten het belangrijk nadeelig saldo van den kapitaaldienst tijdelijk kon .worden gefinancierd, maakt dat rente en afschrijvingen rriet ten volle hebben gedrukt, waardoor dit beeld nog eenigszins te gun^ stig is. Om dus cijfers te krijgen, die scherper dan het geval is geweest de toestand der ge- meente'-financiën dóen kennen, had men althans in z'n beschouwingen wat dieper op de zaak in moeten gaan en ik twijfel er niet aan of het college van B. en W. zal, met mij het groote nut daarvan inziende, met mijn opmerkingen in de toekomst reke ning willen houden. WETHÖUDER GOSLINGA merkt op, dat de opmerkingen van den heer De Reede meer thuis behooren bij de begrooting dan bij de behandeling van de Gemeentereke ning. Spr. meent dat het niet mogelijk is den Raad een ander beeld te toonen dan thans is gedaan. Nadere toelichting, zooals de heer De Reede vraagt wil spr. in de toekomst wel toezeggen. Het bewijs van den heer De Reede, dat 1926 niet zoo slecht was, kan spr. wel gedeeltelijk toe geven, maar het is niet juist dat B. en W, dit in 1926 ten laste van vorige jaren had den moeien brengen. Sp^ beschouwt 1926 als de sluitsteen van de zeer wisselvallige) naoorlogsche jaren. Het jaar 1927 noemt spr. daarna het eei^te normale jaar. Hij wijst op de winst van de bedrijven 'die in 27 beduidend hooger was dan in 1926. De opmerking over het Grondbedrijf noemt de wethouder volkomen juist. Het is evenwel in overeenstemming met wat de Raad heeft besloten. Het overige wil spr. bij de begrooting behandelen en hij zegt overweging van de aanbevelingen van den heer De Reedo toe. Slechts wensoht spr. op te komen tegen de uitdrukking van den heer De Reede dat 1927 schijn baar voordeeliger zou zijn gewbest dart 1926. Dat voordeel was meer dan schijnbaar. De 'heer DE REEDE meent de uitdruk king schijnbaar te moeten handhaven, al zijn de verschillen, dat geeft spr. toe, niet reëel. Spr. herinnert aan de verplichtingen die tegenover het reservefonds staan. De Rekening wordt daarop zonder h. s. goedgekeurd. (De zitting duurt voort.) AANSLAG IN HET HAAGSCHE BOSCH. In den afgeloopeh nacht ip in het Haag- sche Bosch een lafhartige aanslag gepleegd op een vrouw. Even na middernacht zag een man, die zich per fiets in de richting van Wassenaar begaf, op den Benoordenhoutschen weg bij de Laan van Nieuw Oost-Indië een vrouw op de straat liggen in een groole plas bloed. Hij stapte van zijn fiets en vroeg aan de vrouw wat er met haar gebeurd was. Zij vertelde hem, dat zij door een man aange vallen was en met een voorwerp op haar. hoofd was geslagen. Inderdaad vertoonde het hoofd der vrouw aan de linkerzijde een diepe wonde, waaruit zij hevig bloedde. De fietsrijder, die een eventueele ontmoe ting met dien man tot eiken prijs wilde vermijden, liét de vrouw aan haar lot over en reed zoo snel mogelijk weg. De vrouw sleepte zich toen eenige passen voort, maar zeeg bewusteloos ineen bij een lantaarn paal. Zoo werd zij later gevonden door een motorrijder en een automobilist, die uit Noordwijk kwam. Beide heeren waarschuwden de politie en den Geneeskundigen dienst, die het slacht offer naar het Ziekenhuis vervoerde. Hoewel de toestand van de vrouw niet toeliet voor een omstandig verhoor te doen ondergaan, was zij toch wel in. staat enkele mededeelingen aan de politie te verstrekken. Het bleek, dat zij behoorde tot de z. g. „boschnymphen". Zij was de 34-jarige vrouw van een gedetineerde. Gisteravond was zij op het Bezuidenhont aangesproken door een heer, die haar ver zocht een ritje in zijn auto te maken. Zij ging met hem mee en beiden namen plaats in een groote auto, bestuurd door een chauf* feur. Na het bosch doorgereden te zijn, wilde zij'op den, Benoordenhoutscihenwcg uitstap-» pen. De auto stopte en zij verliet den wa gen. Op een gegeven oogenblik liep de man plotseling op haar toe en gaf haar met een hard voorwerp vermoedelijk een Engel- sche sleutel een klap op het hoofd. De man rukte haar een taschje uit de handen. Hij sprong toen in de auto en riep tegen den chauffeur: „Rijden Jan, zoo hard je kunt De auto was toen met groote snelheid verdwenen. Half bewusteloos door den slag en door bet bloedverlies had zij zich niet staandej kunnen houden en was ineengezakt. Zij kon van de auto slechts een vaag signalement opgeven. De wagen was niet nieuw, maar zag en toch wel goed uit. Hefj was een 6-persoons auto, donker gelakt. Wat de beide mannen betreft, deelde zij' mede, dat de persoon, die haar aansprak, ongeveer 20 jaar oud was, 1.70 M. lang en met blond springend haar. De chauffeur was iemand van ongeveer 35 jaar en donker type met een vermoede lijk Belgisch accent De politie heeft de omgeving met politie honden afgezocht De portemonnaie met ruim f. 7, welke de vrouw ontrukt was, is intusschen terug gevonden. Het taschje is echter verdwenen. AUTO-ONGEVAL. Zaterdagmiddag, ongeveer vijf uur, heeft tusschen ae sluis Zijpe en Burgerbrug, nabij Den Helder, een ernstig auto-ongeval plaats gehad met een lijkwagen van een Begrafe nis-onderneming uit Amsterdam. Met deze auto werd het stoffelijk overschot van den bij een vliegongeval in Nederlandsch-Indië omgekomen officier der le klasse K. W. van der Veen naar het Marinehospitaal te Den Helder vervoerd. De chauffeur schijnt met te groote snelheid te hebben gereden, waardoor de auto slipte en de bestuurde* de macht over zijn stuur kwijt raakt-3. De lijkauto reed in het Noord-Hollandscb Kanaal. Behalve de chauffeur, zat er nog een begeleider in de auto. Deze wist uit den wagen te komen en kon worden gered. De chauffeur, een dertig-jarige gehuwde man uit Amsterdam, verdronk. Door de motorboot „Den Helder" werd de auto late* op den wal geheschen, waarna 't stoffelijk overschot van den heer Van der Veen met een inmiddels uit Amsterdam ontboden andere auto naar het hospitaal to Den Hein der werd gebracht. Het lijk van den chauf- feur werd later met dezelfde auto naar Amsterdam vervoerd. De chauffeur laat een vrouw en een kind achter. Zaterdagmiddag defileerde voor de Koningin en Prins Hendrik het korps rij dende artillerie uit Arnhem op den door tocht naar de legerplaats te Oldebroek. Het defile had plaats voor het cour van het Paleis het Loo waarbij de Koningin en de Prins buiten het hek de troep liet pas- seeren. Prinses Juliana heeft heden Maandag met hare vriendinnen de kampeertijd bij het Aardhuis geëindigd. De Prinses deed hare kampeergenooten uitgeleide naar den treuij Uit Doorn meldt men ons, dat de Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landi bouw, mr. Kan, daar is aangekomen en eem bespreking heeft gehad met den ex-keizer, Met ingang van heden is de luifcenanfj ter zee le klasse O, T. Bollaan eervol ont heven van de weernemmg van de betrek-* king van chef van het bureau voor del zaken betreffende de Marinestaf en vau sous-chef van den Marinestaf. De nieuwbenoemde functionaris, de ka pitein-luitenant ter zee J. T. A. J. Bruins- ma, heeft heden zijn functie aanvaard. De gemeenleopzichCer B. te Hengelo", kwam gisteren, toen hij in de zwemin richting aldaar aan het duiken was, bij een der sprongen zoo ongelukkig terecht, dat hij zijn halswervel brak. Zijn toestand is zorgwekkend. Gisteravond i9 aan het stille strand te Hoek van Holland, Mevr. Beek wonende Prinsenstraat te Rotterdam, in zee met den stroom meegetrokken. Haar man, die haar poogde te redden, is verdronken. De gewone audiëntie van den Minister van Justitie zal in de maand Augustus niet plaats hebben. Aan het departement van buitenland- sche zaken heeft lieden de onderteekening plaats gehad van de overeenkomst tu«9chen Nederland en Zwitserland betreffende het laten vervallen van de legalisatie op uiti treksels uit akten van den burgerlijken stand afgegeven in het eene land en be stemd om te dienen in het andere. Deze overeenkomst ft-eedt in werking op 1 October a.s. De 32-jarige schipper P. G.. van het motorschip „Vertrouwen", uit de Coolhaven te Rotterdam, die Zaterdag door den motor was gegrepen, waardoor hem de rechterarm werd uitgerukt, i9 aan de bekomen verwon dingen overleden. Hedenmorgen is de 30-jarige construc tie-bankwerker A, Mast, uit de Brabantsche straat te Rotterdam, uit een 20 M. hoogo kraan gevallen op het terrein van Krawell, aan de Waalhaven. Ilij bekwam een sche delbreuk en is kort daarna overleden. LEIDEN, 25 Augustus. Leidsche eieren-, veiling. Totale aanvoer 8250 9tuks. De prij-. zen waren kipeieren van f. 7.201.8, een. deneieren van f. 7.10f. 7.35 per 100 stuks, Handel matig. ROTTERDAM, 27 Aug. Veemarkt. Aangevoerd 517 vette runderen, 234 kalve ren, 933 schapen of lammeren 119 varkens. Koeien 5053, 4618, 34-37; ossen 50, 4517. 43; kalveren 8082 1/2. 70—77 1/2 57 1/202 1./2; lammeren 2025; varkens 38 371/2. 3—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3