ït wk m 1 LAND- EN TUINBOUW. DAMMEN. SCHAKEN. DE FONDSENMARKT. VRAGENRUBRIEK. PLUIMVEE. TARWE, GERST EN MAIS. Daar onze kippeai in de ren zijn opgeslo ten, moeten wij ze van alles voorzien, wat ze noodig hebben. Om dit goed te kunnen doen, hebben we noodig overleg, nadenken cm niet minder eenige kennis om de kwali teit der te gebruiken onderdeelen te kun nen bepalen. Het ie wel niet noodig tot de diepgaande theorie der moderne vitaminen- leer af te dalen, een wetenschap, die vrij moedig gezegd, nog hulpeloos in de luiers ligt. De ervaren kippenhouder weet heel goed juist die voederstoffen aan te schaf fen, die waarlijk krachtige bestanddeelen bevatten. Hij heeft dit geleerd dooT oplet tendheid en ondervinding, door nauwkeu rig waarnemen .Maar dat gebeurde niet in één dag. De meest mogelijke afwisseling is ge ve nacht en geeft de beste eindresultaten, omdat zij de grootste kans geeft al die wei nige, maar veelzijdige krachtstoffen te ver krijgen die niet alleen voor den opbouw, voor het onderhoud van het vogellichaam noodig zijn, maar die de hen in staat stel len haar behoorlijk aantal eieren af te leggen. Een voornaam onderdeel van het voeder bestaat uit granen en onder deze willen we aan tarwe gerst en maïs een oogenbjik onze aandacht geven. Wij gaan u niet las tig vallen met scheikundige analyses, noch met scrupuleuze gewichtsverhoudingen, wij ■willen alleen er op wijzen, hoe men de goede van de slechte kwaliteit dezer gra nen kan onderkennen. Wij kunnen dat niet met zekerheid do-en, als we gemengd graan voor ons hebben. Daarom reeds en nog om andere redenen is het beter de ver- «eisehte granen afzonderlijk aan te koopen en deze of bij afwisseling volgens een vastgesteld plan te voeren, öf wel ze zelf te mengen op de naar omstandigheden én naar den tijd van het jaar noodige .wijze. Goede tarwe is vol, "glad, zwaar en groot van korrel en heeft een gelijkmatige zachtgele kleur, een aangenamen frisschen reuk en bovendien en zoeten smaak. Zij moet volkomen droog zijn. We hebben met minderwaardige of slechte tarwe te Idoen, zoodra ze duf en dor en stoffig riekt-, Vooral bij wrijving tusschen de handen. Dan is ook de kleur niet meer zoo geliik- matig geelachtig, maar meer grauw en zijn ook de borrels rimpelig. Als men dan effn vergrootglas ter hand neemt en zulke kor rels nauwkeurig bekijkt, dan ontwaart men meestal uiterst, kleine, witte stofjes, een soort beslag. Bij nog sterker vergrooting zal men ontdekken, dat bedoeld beslag blijkt te bestaan uit ontelbare schimmel plantjes. Deze nu zijn ten eerste oorzaak, dat ons pluimvee een storing ondervindt ia 'de spijsvertering, die tot dunne waterige ontlasting aanleiding geeft etn op den leg schadelijk inwerkt. Tarwe met eenrigSzins blauwe of blauw zwarte punten bevat soms vrij giftige be- st-anddeelen. Van g e r 8 t kan in hoofdzaak hetzelfde gezegd worden. Ook hier moet do geur aangenaam hooiachtig zijn en is de goede kleur van belang. Vooral weer volkomen droog, hoewel jonge gerst van den nieuwen oogst dat niet altijd zijn kan. Bewaarplaat sen moeten droog en vooral luchtig zijn. Zelfs een betrekkelijk kleine voorraad graan moet nu en dan goed gekeerd en omgewerkt worden. Spitse, dune, sprie- tige gerstekorrels behooren tot een gerin gere kwaliteit en hun voedingswaarde is gering. Ook hier dus wordt afgepunt» Jonge, nieuwe gerst is fraaier geel. Oudere maar niettemin doorgaans nog betere, dro gere is meer bleek van kleur. Hoewel maïs slechts spaarzaam op feeC menu van onze 6tadskippen voorkomt, is ze toch een uitstekend voer en het zou niet verstandig zijn ze heelemaal te negeeren. Daar ze meer warmtegevend is dan tarwe of gerst, kan maïs in de koude tijden van het jaar in beperkte hoeveelheid gerust bijgevoerd worden. Maar er is veel slechts maïs in den han del en dat komt hoofdzakelijk daarvan, dat het zulk een gevoelig graan is en vooral 3oor vocht zoo sterk wordt aangetast. Als de maisoogst bij vochtig weer binnenge haald wordt, hetgeen in de Donaulanden meer het geval is dan in Amerika, dan moet. ze in de bewaarplaatsen, in de silo's een bijzonder goede behandeling onder gaan om niet te bederven. Vaak woTdt goede maïs bij het verschepen bedorven bij geheele ladingen, die dan in den handel beschadigd genoemd worden. Zulke maïs is ten eerste daaraan te herkennen, dat de zachte punt van de korrel schim melig is, wat groen- of blauwachtig ge kleurd. Nu wordt zulke mais in het groot wel door vernuftig ingerichte machines af geborsteld, maar de sporen blijven toch achter en kunnen met vergrootglas worden bemerkt, vooral aan dieD kant. van de kor rel, waar de kiem aangegroeid is. Slechte maïs smaakt bitter en ziet er op de breuk wit melig uil in plaats van glasachtig, be halve de kiem, die altijd zacht én melig 5s. Goede maïs is hard en niet gemakkelijk door te biiten. Met wat opletendheid kan men dus de goede soort van de slechte on derscheiden. Vaak treft men onder zeer goede maïs nog wel een verkeerde korrel aan, maar dat mag niet meer dan één, hoogstens twee procent bedragen. Het is duidelijk, dat gebroken mae eeiga-eete duidelijk dat gebrokeD maïs niet goed te controleeren is en toch is voor jong en fijn pluimvee, de gebroken maïs noodig. ^Vie een graanmolen heeft, kan de betrek kelijk kleine hoeveelheid maïs, die wij noo mg hebben zelf breken of ook grof malen. Het fijne meel wordt er dan uitgezift en door het ochtend voer gemengd. Vraag: Hoe heet de plant, waarvan een klad hierbij gaat? Hoe is de behandeling? Abonné te K. a. Z. Antw.: Uw plant heet Coleus, vermoe delijk C. Lybridus. De plant vraagt in huis 'n zonnige standplaats en veel water. Eéns in de veertien dagen kunt U haar gerust een weinig dunne koemest geven. Vraag: Van mijn klimroos worden de bladeren geheel afgevreten. Wat te doen om dit te voorkomen? P. P. de B. te L. Antw.: Zeer waarschijnlijk is hier een rupsje aan 't werk van een van de vele vijanden van de roos. 't Beste en afdoende middel is de struik te bespuiten met 0.1 pCt. Parijsch groen in water. Dus 1 gram van dat goedje in 1 Liter water. Hiervan eerst 10 gram kalk toevoegen. Het Parijsch groen wordt dan uiterst fijn over de bla deren verdeeld en elke larwe, die van het blad eet, wordt gedood. Denk er om dat Parijsch groen een zwaar vergif is voor mensch en dier en dus de noodige voor zichtigheid in acht dient genomen. Het mag bijv. niet terecht komen op vruchten of groenten, welke binnen vijf weken zul len worden gegeten. U kunt Parijsch groen in eiken drogisterij bekomen. Vraag: Zijn de bessen van een Ribus eetbaar? Moet de plant ook gesnoeid? P. P. de B. te L. Antw.: Voor zoover mij bekend, zijn de bessen niet eetbaar. Na den bloei, dus vroeg, dient de struik uitgedund en. zoo noodig, de lange takken ingekort. De strui ken bloeien op hout, dat in den vorigen zomer is gevormd. Vraag: Hoe is de naam van bijgaand takje? P. P. de B. te L. Antw.: Dit heestertje heet Symphori- carpus racemosus. Het bloeit met rose bloempjes welke door witte vruchtjes wor den opgevolgd. Deze vruchtjes lijken wel iets op radijsjes, vandaar dat men soms van „radijsboompjes" spreekt. Vragen op Tuinbouwgebied aan de Re- «d.aktie onder motto „Tuinbouw." Alle correspondentie betreffende deze ru briek te zenden aan het Bureau van ons Blad of aan den Red. C. de Nie, Joris v. d. Haa genstraat 26, 's-Gravenhage. Oplossingen binnen drie weken na publicatie. Eindspel no. 411. Zwarl (wee schijven op 24, 43, dammen op 6 en 24. (Zwart). Wit 2 schijven op 35, 40, dam op 23. Kan wit remise maken? Eindspel no. 412. Zwart drie schijven op 12, 19 en 28. (Zwart). Wit dan op 16. Wit speelt en wint. Eindspel no. 413. Zwart drie schijven ftp 13, 18 en 19. (Zwart). 1 2 3 4 6 I SI H fÉj pi pfl f§ Partijstand uit een partij tusschen B. Springer met wit en M. Bonnard met zwart. Zwart 11 schijven op 3, 7, 8, 9, 18, 14, 15, 16, 17. 18 en 22. Wit 11 schijven op 25, 27, 30, 31, 33, 35, 36. 41, 43, 46 en 49. In „Het Damspel" van Juli ie opgenomen een geanalyseerde partij door S., waaruit wij dezen stand overnemen. De voortzetting van wit was 4338, om als zwart 1721 speelde met 49(3 te vervolgen. S.(pringer) is van oordeel dat dit niet de sterkste voortzetting van wil was, beter acht hij 4137 met het volgende spel. Wit 41—37 Zwart 712, (er voorbereiding van 1721 enz. in plaats van dit, zijn voor zwart an dere voortzettingen aangegeven. Wit 4641. 4944, andere zet is er niet, zwart 1721. zonder dat wit in nadeeligen stand komt. Zwart: 21x32,12x21, 21—27,18—22 gedw. Wit: 37x17, 31—26, 43—381 41—37 Zwart: 1318, gedw. 18—23 gedw. 23x34 Wil: 37—31 3—29 30x39 Volgens den anyaisalor wint wit nu een stuk door 2621. Deze parlij is door wit verloren; wit meende, aangetoond in varianten, dat zijn positie slerker is. Wij vragen onzen lezers deze variant eens te onderzoeken en of zij ook dan overtuigd zijn, dat dit spel slerk is en wit een stuk kan winnen. Voor hem, die hei eerst de beste beant woording inzendt, stellen wij een notitieboek van 50 partijen beschikbaar. Goede trlossingen problemen Jobneff e>n Ellerman van den heer Van der Linde. De oplossing van de driezet van Kubbel zal ik de volgende maaJ bespreken. Een verdubbeling van het thema, dat door Tuxe® béhandeld werd, vindt men in de bijgaande tweezet. A. ELLERMAN. 3e eerv. verm. G. C. 1020. Wit begint en geeft mat in twee zetten. Wit: Kg7, Dg6, Tb4 en eö, Lc8 en d6, Pc6 en el, pi d2 en h4. Zwart Kif4, Dd4, Tbl en c4, Le3 en fl, Ph2 en h8, pi d5, f3 en h6. De volgende partij is uit het tournooi, dat in 1909 te München gehouden werd. Dr. Tartakower. H. Farhni. 1. e4 c6 2. d4 65 3. Pc3 de4 4. Pe4Pf6 5. Pf6:f ef6 6. Lc4 Ld6 Lc4 belemmert Le6 van zwart. Na af ruil zou de e pion zwak zijn. 7. Pe2 0—0 8. O—0 Lg4 9. 1)3 Le2 10. De2Te8 Wit heeft nu het voordeel van de beide foopers. 11. Dh5De7 Na g6 kon Lf7:t, Kg7, Db6f, Kf7:, Dh7:f Ke6, Telt, Kd5, Df7f en wint. 12. Ld2 Pd7 Er dreigde na bijv. b5, Tel, Df2, Df7 :f, Df7Te8:f, Lf8, Lf7 :f, enz. 47 AS 49 50 (Wil). Wit dam op 60. Wit speelt en wint, 13. Tfel Df8 14. Df5 Te7:f Er dreigt Ld3. 15. Tel: Td8 16. Ld3 g6 17. Dg4 ht 18. De4 Lc7 Beter wa» f5. 19. Lc4 Kg7 90. De3 65 91. De2 Pb6 22. Lb3 Td4 23. Lc3 Dd6 Speelt de toren, dan i» f5 niet te houden 24. Dhö Dh2t 25. Kfl Pd5 Dreigt Dhlt en Pf4t. 26. Ld8: Td5: 27. Lf6:t Kf6: 28. Dh6f Kf5 29. gif Kf4 30. Dfef opgegeven. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. Zoo langzamerhand, nu het vacanlie- seizoen ten einde loopt, begint de beurs wederom haar gewoon aspect te verkrijgen en vertoont dientengevolge een verhoogde activiteit gepaard gaande met een geleide lijke ontwikkeling der affaires. Bepaalde factoren die voordien genegeerd werden worden thans weer in de calculatie en waardeering opgenomen en oefenden dien tengevolge wederom den noodigen en som tijds geWenschten invloed. Een frappant voorbeeld hiervan geeft o.m. de rubriek der kunstzijde-aandeelen in de afgeloopen week. Tot voor nog slechts korten lijd was de be langstelling voor deze fondsen vrij belang rijk gedaald. In de jongste berichtsperiode evenwel viel een duidelijke opleving in tunstzijde-aandeelen op te merken op grond van omstandigheden die feitelijk (och reeds al lang bekend waren. Zoo weet men reeds sedert eenigen tijd dal er wederkeerig tus schen de Enka en de Hollandsche Kunst zijde toenaderings-neigingen bestaan, nei gingen die gemakkelijk kunnen uitgroeien tot een belangengemeenschap. De beurs be schouwde in de afgeloopen dagen deze mo gelijkheid eener belangengemeenschap al9 een hausse-motief, vooral nu b.v. bekend is dat de Enka een post aandeelen Holl. Kunstzijde in haar bezit heelt. Anderzijds wordt vernomen dat er kans bestaat dat de Holl. Kunstzijde den post Loewenstein- Enka-aandeelen overneemt, waardoor in feiten een belangengemeenschap reeds tot stand zou zijn gekomen. Op grond van deze feiten en verder als gevolg van eenige uit latingen van den heer Sltllemeyer omtrent den gang van zaken, in hel kunstzijdebedrijf in het algemeen, ontwikkelde zich een aan trekkelijke belangstelling voor kunstzijde- aandeelen met het gevolg van een scherp oploopenden koers, liet opmerkelijke hierbij is, dat op den hoogslen koers nog een leven dige handel bleef bestaan terwijl ook in nieuwe Maekubee's vrij wat omging. De gunstige ontwikkeling van het koerspeil werd min of meer in de hand gewerkt door het gebrek aan materiaal, waarbij nog komt, dat de tegenwoordige houders geenszins ge neigd zijn hun aandeelen gemakkelijk at te slaan. Algemeen heerscht de opinie dat men door het bezit van kunstzijde-waarden een aantrekkelijk object in handen heelt en de huidige koersen worden dan ook in geencn deele als fancy-koersen beschouwd. Het spreekt vanzelf, dat Int. Viscose, een aardig dobbelpapier voor den minderen man, eveneens deelde in de aljjemeene belang stelling. Ook American Enka's traden nogal op den voorgrond. Al heel spoedig werd hier de emissie-prijs overschreden. behalve kunstzjjde-aandeelen was er nog een fonds, dat in groote mate de al°;emeone belangstelling trok. En we! Calve Delft De oorzaak dezer belangstelling moet ge zocht worden in het feit, dat er plannen bestaan voor een belangengemeenschap met de Margarine Unie. Het voordeelig koers verschil was hier wel zeer belangrijk. Mar garine Unie's zelve waren eigenlijk minder opgewekt Behalve in genoemde fondsen was er ten slotte nog een afdeeling die van een meer dan gewone levendigheid blijf Ka' en wel, de internationale afdeeling, alwaar een groote belangstelling bestond en bleef be staan voor Union Europeenao. De belang stelling hier te lande is een uitvloeisel van het interesse, dat aan Belgische en Fransche zjjde voor dit fonds bestaat Het heeft er allen schijn van, dat dit fonds door een internationale speculatie-groep al3 manipu- latie-cbject wordt gebezigd. Het ligt echter voor de hand, dat voor Hollandsche interes- senten dit papier vele aantrekkelijkheden mist. Eigenaardig is in dit verband wel de houding der Parijsche beurs welke uitge sproken hausse-verwachtingen heeft en daar- \an ook in het koersverloop terdege blijken geeft. Er heerscht momenteel ten onzent, al of niet gerechtvaardigd, ^.een groote be langstelling voor Fransche waarden, een belangstelling echter, die grootendeels even eens haar oorzaak vindt in de hausse-ver- wachtingen der Parjjsche beurs. Vandaar ook het gunstige koersverloop van Ougree Marijaye. De aandeelen der Fransche banken waren deze week zwakker gestemd. Voor het overige gaf de locale fondsen- markt slechts voor enkele fondsen neg eenig meer dan gewoon interesse te zien. Tabakken bijv. waren vrijwel verwaarloosd al is de grondtoon overigens vast. Voor deze rubriek is thans een kalme tijd aan gebroken nu de inschrijvingen en alles wat daarmede verband houdt achter den rug is. Ook in rubberwaarden ging niet veel om, zij het ook, dat men op een enkelen dag wei geneigd was een stukje op te nemen. Voor het hoofdfonds Amsterdam Rubber wordt evenwel het beschikbare materiaal met den dag kleiner, hetgeen uiteraard al heel gemakkelijk een vaste stemming in het leven roept. Inmiddels is het verslag ver schenen der Nederlandsche rubber-commis sie, waaromtrent de gevoelens nogal uiteen- loopen. De consequentie van het rapport is deze, dat er niet alleen niets is bereikt, maar dat de commissie ook geen enkel aan- knoopingspunt kan aantoonen, waarop verdere plannen zouden kunnen worden ontwikkeld. Uit alles blijkt intussohen, dat de Nederl. rubberproduoenten vrijwel geheel alleen staan en alleen gelaten zijn, hetgeen min of meer vreemd aandoet, waar de gezamenlijks producenten toch wel een factor van be- teekenis vormen. Het heeft er allen schijn van, dat men hier te lande zich niet vol doende rekenschap heeft gegeven van wat in Amerika gevoeld en gedacht wordt in de rubberkringen aldaar. Vandaar het eigen aardige karakter van het gepubliceerde rapport. De scheepvaartafd. gaf in de jongste dagen blijken van een vasle tendenz, tengevolge waarvan in enkele soorten eenig koers- avans te bespeuren viel. De berichten uit de scheepvaartwereld laten zich intusschen niet ongunstig aanzien en zelfs is men in zekere kringen geneigd fe gelooven dat er nog veel kan worden goed gemaakt. Nu de bedrijfsresultaten zich algemeen gunstig ontwikkelen komen diverse scheepvaart- waarden in aanmerking voor speculatieve beleggingen en het publiek gaat schijnbaar gemakkelijk er toe over een stukje van het een of andere scheepvaartfonds op te nemen. In suikerwaarden ging weinig om, het geen anders is dan men verleden week heeft gedacht toen een niet onaardig hausse beweging zich deed gelden en die aan vankelijk deed vermoeden dat nog wel iets meer en beters zou worden bereikt De jongste dagen gaven telkens een afbrokke ling te zien zoodat van het oorspronkelijk behaalde koersavans niet veel meer over is gebleven. Een goede belangstelling bestond inmid dels voor Centrale Suiker waarbij het mo tief echter moeilijk kan worden aangeduid. Vermoedelijk hebben hier sleun-aankoopen het publiek eenigszins meegetrokken. Want van positieve feilen of eventueele bekend geworden gunstige bedrijfsresultaten is geen sprake. Cultuurbanken lagen eveneens vast in da markt. Het gerucht eener belangengemeen- schap tusschen Koloniale Bank en H.V.A, dook ook in de jongste dageD weer op. Ons inziens zijn deze geruchten echter van een zeer loos karakter want reeds bij een vroe gere gelegenheid werden soort gelijke ge ruchten van bevoegde zijde pertinent tegen gesproken. Van diverse soorten waren in de jongste dagen ook van Gelder'» Papier zeer ge vraagd met een buitengewoon voordeelig koersverschil. Naar het heet is het de be treffende firma gelukt belangrijke papier- orders o.a. vanuit China ie krijgen en wel van zoodanigen omvang dat het noodig ltr, het bedrijfskapitaal wederom uit te breiden. Hetgeen dus neerkomt op een eventueele emissie. In den aanvang der week waren ook Philips Lampen niet zonder belang stelling; jammer genoeg was deze slechts van tijdelijken aard. De mijnbouwrubriek had een onbelang rijk voorkomen. Voor Salida is het teleur stellend, dat thans officieel wordt medege deeld, dat de oude mijn Salida niet in ex ploitatie wordt genomen. Indertijd wertï zulks van verschillenden kant nogal tarn» - lijk positief beweerd. Thans blijkt echter dai deze beweringen uit de lucht gegrepen zijn. De Amorikaansche afdeeling gaf niet vcct bijzonders te zien. Trouwens de toestand ira do Unie, speciaal in monetair opzicht maant tot eenige reserve, hoewel het natuurlijk buiten kijf is. dat dc goed geclasseerde duur zaam de nadeelige gevolgen er van zouden ondervinden. Er kan een tijdelijke inzinkins intreden als gevolg van de voortdurende li- kwidaties in verband met het dure gelJ, doch uiteindelijk blijven tal van industrie - papieren goed. Zoo b.v. Steelshares, welbo op den huidigen koers een aantrekkelijke bi- legging vormen, met een ietwat speculatieve tint. De staalprijzen zijn 9lijgende en im het najaar kunnen wederom belangrijk. orders worden verwacht. Dank zij de pecu niaire verhoudingen in Wallslrcet is d,- huidige koers zelfs vrij laag te noemen. Ook ten aanzien van andere soortgelijke fondsen' is zulks het geval. De geldmarkt was in de afgeloopen werk! (en onzent iets ruimer. Prolongatie notcerda 3 3/4 pCt 17 Aug. 24 Aug. 6 pCt. Nederland 1922 5 pCt. Nederland 1918 4'/i pCt. Nederland 1916 4*/. pCt. O.-IndiS 1926A/B Amsterdamsche Bank Koloniale Bank CerL Ned. Handel-Mij. Holl. Kunstzijde Ned. Kunstzijde Maekubeè Jurgene gew. aand. Philips Gloeilampen Redjang Lebong Singkep Tin Kon. Petroleum Amsterdam Rubber Hessa Rubber Holland-Amerika-Lijn Nederl. Scheepvaart Unie Stoomv.-Mij. „Nederland" Cultuur Mij. Vorstenlanden 169)4 Handel9ver. Amsterdam Arendsburg Tabak Mij. Deli Mij. Senembah Tabaks-Mij. CerL Union Pacific ATTENTIE. W. L. te L. en anderen dcelen wij op( verzoek van de woninginspcctrice der Ver- eeniging tot bevordering van don bouw vaal werkmanswoningen mede. dat zij uitslui tend te spreken is des Donderdagmorgens van 10 tot ll1/. uur aan het adres Kooihof 1. Men verzoekt ons, en zuiks om veel leleur- slelling te voorkomen, tevens te berichten, dat nog uitsluitend woningen voor zeeg kleine gezinnen (2 personen) beschikbaar zijn. Mevr. P. L., te E. Motten kan men uit laden en kasten weren door er zwavel in te leggen, liefst tusschen de kleeding- stukken in. Ook schijnen de motten bang te zijn voor de luoht van ouderwetsche vet- kaarsjes, die men ophangt in de kast of neerlegt tusschen de kleeren, al een heel eenvoudig middel. Zitten de motten er een- maai in, dan is het zaak ze er uit te ver wijderen door uitkloppen, borstelen en luch ten, een en ander bij droog zonnig weer te herhalen. Bjj het weder opbergen verst 'i insectenpoeder met een blaaabalgje over eu tusschen de kleedingstukken aanbrengen. G. B., te A. Een verweerden spiegel kunt n zelf niet weer goed krijgen. Da achterkant moet opnieuw worden gefoeiied. L. de R., te 0. Een vette kraag van een gabardinejas kunt u schoonmaken met verduude amoniak als deze donker, en met benzine als de jas licht van kleur is. M. v. d. V., te O. Leiden, Leiderdorp, Hoogmade, Ofwegen, Woubrugge, zijweg naae Ter-Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uit hoorn, Vinkeveen, Baambrugge, Loenersloot, Vreeland, Kortenhoef, 's-Graveland, Bussuni, Totaal 63 K.M. J. S., te L. Zeist, Rijsenburg, Drie bergen, Doorn, Leersum, Amerongen, Eist, Rhenen, de Grebbe, Wageningen, Renkum, Heelsum, Oosterbeek, Arnhem. Totaal 52.7 K.M. C. D., te K. De man is gerechtigd hel huis te koopen en op het huis, dat de echt- genooten reed» in eigendom hebben, een tweede hypotheek te vestigen. C. v. d. V., te V. In duplo geschreven beteekend in tweevoud geschreven. Een schriftelijk huurcontract wordt gewoonlijk in tweevoud opgemaakt; het eene exem plaar is voor den huurder, het andere voor den verhuurder. 33 j 105 105 102H 102)4 100K 101*1- 994 99) i. 181 181 264)4 264 178M 178 210)4 220 426 435 1854 188)4 285 285 770 157 154 3614 359 487*4 487 288*4 234 4 3094 3094 784 2054 2024 1924 1944 169)4 170 714)4 7034 656 433 434 531)4 532 194 194

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 11