FIJK RADIO-PROGRAMMA. FAILLISSEMENTEN. KUNST EN LETTEREN. U BESTELDE SASSENHEIM. Toen Zaterdagmiddag de schipper L.. van Nieuwe-Wetering, aan de Kastanjelaan bezig was zijn schuit met mest over te laden in een vlet, school door onverklaar bare oorzaak, de laadboom los, en kwam op zijn hoofd terecht. Bewusteloos werd hij uit het ruim gehaald en hij den heer v. Tol binnengebracht, alwaar dr. Ie Grand ge neeskundige hulp verleende. Later in den avond is de man per schuit naar zijn woning vervoerd. Alhier zal van 69 September in het K. S. A.-gebouw een winkelbeurs worden gehouden. VOORHOUT. Terwijl de bewoners afwezig waren is op klaarlichten dag ingebroken bij den heer H. v. d. H. aan de Broekhorstlaan alhier. De kasten werden geopend en doorsnuf feld en een gouden horloge wordt vermist, De heer J. Vonroff, alhier is te Den Haag geslaagd voor het praktijk-examen Nijverheidsonderwijsakte N.e. ZOETERWOUDE. Verkeersongelukken. Omstreeks halfvijf Zaterdagmiddag werd mevr. R. geb. N., wonende in de Cobelstraat te Leiden, die met haar man en kindje op den Hooge-Rijndijk fietste, aangereden door een motorrijtuig van den heer J. uit Oegst- geest. Mevr. R. werd aan een harer beenen venvond en haar rijwiel werd deerlijk ge havend. De heer U., wonende alhier Rijnegom- merstraat, liep met zijn dochtertje stad waarts en werd door een hem achterop rij dend motorrijtuig over den voet gereden. Per auto werd hij thuis gebracht alwaar ds. De Bruyne hem hulp verleende. Dd bakker U., uit Hazerswoude, reed in kennelijken staat van dronkenschap met zijn rijwiel tegen een hem tegemoet komende auto. Zelf kwam hij er redelijk goed af, doch zijn rijwiel werd vernield. Vanmorgen kwam de graanhandelaar Th. alhier, toen hij de kippen ging voeren, in een in den polder staand schuurtje tot de ontdekking, dat een persoon met het fioofd in zijn jas gewikkeld op den grond lag. De veldwachter werd er bijgehaald en bij onderzoek bleek toen, dat het een persoon was, afkomstig uit Rotterdam, C. R. ge naamd, die aldaar Zaterdagavond zijn in- 1 trek had genomen en er alzoo twee nachten en den Zondag had doorgebracht zonder (enig voedsel. Volgens zijn verklaring was hij werkloos en werkzoekend. VOOR DINSDAG 21 AUGUSTUS. Hilversum, 1071 M. 12.30—2.00: Lunch muziek door het Trio Courtel 6.007.45: Concert door het Omroep-Oorkest o. 1. v. Nico Treep. G. E. de Boer. accordeonvirtu oos 8.15: Radiotooneel. Studio-opvoering door het Nieuwe Nederlandsch Tooneel van ,J)e Violiers", tragi-comedie in 4- actem van Willem Sc'hürmann. Tusschen de bedrijven entr'actmuziek 10.00: Persber. Huizen. 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uit sluitend K. R. O.-uitzendingen) 12.30 1.30: Lunohmuziek door het Trio Winkels 6.007.00: Gramofoonmuziek 8.15: Concert in Loon op Zand. De Kon. Harmonie Sophia's Ve'reeniging. Dir. P. J. van Abeelen. Het mannenkoor „Echo der Duinen", Dir. J D. E. v. d. Heuvel. (C. Dankers. saxophone C v. d. Nieuwenhuizen, clarinet A. Dankers alt-saxophone, C. Dankers, tenor-saxophone on M. v. d. Hoven, bariton-saxophone. Spr.: J. D. E. van den Heuvel: Loon op Zand en zijn industrieën. Daventry, 1600 M. 10.35: Kerkdienst 11.20: Gramofoonmuziek 12.20: Fausto Bonino's sextet en V. S, Turnhull, alt 1.202.20: Orkestconcert 4.20: Orkestconcert 5.20: Voorlezing van Proza 5.35: Kinderuurtje 6.20: Gramofoon- muziek 6.50: Nieuwsber. 7.05: Gramo- ioonmu2iek 7.20: Lezing: Londoners country 7.35: De' liederen van Mous- sorgsky, voor sopraan 7.50: Oude volks muziek. Salon-orkest en J. Farrington, bas 8.50: De Wireless Singers. S. Eaton, viool 9.35: Lezing: Housing 9.50: Nieuwsber. 10.10: „The looked Chest", 1-acter van Masefield 10-5012.20: Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50 2 10: Orkestconcert 4.055 05: Orkest concert 9.0511.20: Concert. Orkest en Hr. Doven, piano. Daarna „Louise de Char- pentier", radio-tooneel. Langenberg, 469 M. 12.301.10: Me- hcanische muziek 1.252.50: De Wiener Schwal'benSchrammeln. Concert 6.20 —7.15: Orkestconcert 8.35: Concert. „G'schichten aus den Bergen", orkest en solisten. Zang, muziek, radio-tooneel. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen) 12.205.20: Lezingen 5.206 20: Orkest concert 6.208.05: Lezingen 8.50: Concert Ouverture's. Het Omroep-orkest o. 1. v. Bruno SeidlerWinkler. Hamburg, 395 M. 4.35: Guitaarconcert en liedjes bij de luit 5.20: Orkestconcert 6.20: Orkeslconcert 8.20: „Der satur- bi9che Liebhaher". tragi-comedie in 3 acten van R. Walter. Daarna tot 11.20: Cabaret. Brussel. 509 M. 5.20: Gramofoonmuziek 5.50 Orkestconcert 6.50: Orkestcon cert 8.20: Concert in den Dierentuin Ant werpen 10.35: Sluiten. Uitgesproken: J. Warnaar, aannemer te Leiden, Oude Rijn 106; r.-c. A. N. Kuhn; cur. mr. H. R. Goudsmit te Leiden. Dr. WILLEM ROYAARDS WEER ONGESTELD. Tegen verwachting in, is dr Willem jloyaards. die voor herstel van gezondheid 'e Zandvoort vertoeft weer ingestort. Gevaar Voor zijn leven schijnt echter gelukkig nog met aanwezig. SCHERMEN. OM DEN VAN LIMBURG STIRUMBEKER. Majoor A, E. W. de Jong wordt voor de vijfde maal winnaar en krijgt dni den bekei in zijn bezit. (Van onzen eigen verslaggever). Het jaarlijksche tournooi op sabel om den Van Limburg Stirumbeker is voor goed ten einde, tenzij een nieuwe wisselprijs zou worden uitgelooldl Immers, Majoor A. E. W. de Jong werd gisteren voor de vijfde maal winnaar en is daardoor definitief eigenaar van den beker geworden. Welbeschouwd zou er niels verloren zijn indien dit tournooi van het programma werd geschrapt, want de belangstelling, zoowel bij de schermers als bij het publiek, is in den loop der jaren hard minder geworden, waardoor er van dezei wedstrijden, die steeds gehouden worden op een der tennisbanen van het Casino, al bitter weinig propaganda meer uitgaat Gisteren waren er slechts zeventien deel nemers terwijl het aantal kijkers op de tribunes al heel gemakkelijk te tellen was. Trouwens, dat publiek had aan dezen kamp zeer weinig, omdat geen uitslagen en geen stand werden bekend gemaakt, waardoor het verloop niet te volgen was. Zelfs niet voor de deelnemers, die voor zichzelf wis ten hoeveel partijen zij gewonnen of ver loren hadden maar van de prestaties der anderen (van wit' Weber zich al spoedig terugtrok) onkundig bleven, doordat men wel in groepen trok doch allen tezamen slechts één poule vormden, waarin direct de beslissing moest vallen, en de samenstelling der groepen dus voor iedere ronde ver anderde. Men begon te ruim halltwaalf en pas tegen halfvier was de eerste ronde achter den rug en kon men gaan lunchen. Majoor De Jong had toen de leiding met 7 van de 8 gew. partijen. Zijn eerste (en trouwens ook zijn eenige nederlaag) boekte hij tegen Everse wiens snelle aanval hem verraste. Op de tweede plaats stond Van Wieringen met 6 van de 7 gew. part., en verder' Everse. 6 gew. (van de 8), Lehmann, 5 gew. (van de 7), Bureel, 5 gew. (van de 8), Lugtenburg en ten Haeff, beiden met 4 gew. (van de 7). De eerste partij der tweede ronde brengt al dadelijk ten 53 nederlaag voor Van Wieringen tegen Rademaker, waardoor diens achterstand op De Jong. die steed9 op het pad der overwinning voortgaat, wordt ergroot. Na de tweede ronde is de stand: 1. De Jong, met 10 gew. part.) (uit 11); 2. Van Wieringen, 9 gew. (uit 11); 3. Lehmann, 9 ge'w. (uit 12). Dan volgt de laatste ronde, waarin de sterksten elkaar zullen ontmoeten. De Jong begint goed door een fraai bevochten 53 overwinning op Lugtenburg, waarna Van Wieringen een even onverwachte als ver diende 51 nederlaag boekt tegen Jelineck. Hel slaat thans vrijwel vast dat De Jongden beker zal winnen en aan alle onzekerheid komt een einde als hij direct daarna Van Wieringen met 52 9laat Laatstgenoemde lijdt tenslotte nog een nederlaag tegen Schei- vicko (51), waardoor hij zich slechts op treffers van de tweede plaats weet te ver zekeren. De einduitslag wordt: 1. A. E. W. de Jong, 14 gew. part. en 25 ontv. treffers; 2. Van Wieringen, 10 gew. en 41 ontv.; 3. Lugtenburg, 10 gew. en 42 ontv. 4. Everee, 9 gew. en 52 ontv.; 5. Lehmann, 9 gew.. 55 ontv. en 62 geg.; 6. Burgel. 9 gew. 55 ontv. en 61 geg.. 7. Ten Haeff. 8 gew. 64 ontv.; 8. v. d. Krapp. 8 gew.. 57 ontv.; 9. Schevicko, 7 gew. 57 ontv.; 10. Jelineck. 7 gew. 58 ontv.: 11. Schiff7 gew. 63 ontv.; 12. Bovenlander, b gew. 61 ontv.-. 13. Roe- lofs, 5 gew. 65 ontv.: 14. Rademaker. 5 gew. 66 ontv.; 15 Verbeek. 4 gew.; 16. Gerritse, 3 gew. partijen. AUTOMOBILISME. CONCOURS VAN KOETSWERKEN VAN DE K. N. A. C. TE NOORDWIJK. Veel wagens en veel belangstelling, maar weinig nieuws en weinig stemming. De Gonden medaille voor Ne derlandsch fabrikaat. (Van onzen eigen verslaggever.) Verandering is niet altijd verbetering. Dat is stellig ieder die Zaterdag te Noord- wijk bet wat het aantal ingeschreven auto's en het aantal bezoekers betrof geslaagde, maar toch geenszins geanimeerde Concours van Koetswerken van de K. N. A. C. heeft bezocht, gebleken. Men moet het hebben ge voeld reeds weinige oogenblikken na aan komst op de Noord-Boulevard, waar binnen een met zeildoek afgezet terreintje de wagens veel te dicht op elkaar stonden opgesteld. Het zag er alles vreemd uit en geheel in tegenstelling met de wijze waarop we dat van de K.N.A.C. gewend zijn, bekrompen en daardoor onvermijdelijk, ongezellig. Niet zooals in vorige jaren toen het concours op de terrassen van het Huis ter Duin werd gehouden, kon de elegante menigte die deze concoursen met haar tegenwoordigheid pleegt op te luisteren, zich vrijelijk en naar hartelust gemakkelijk bewegen tusschen de talrijke, kostbare en fraai gecarrosseerde autoumobielen die deels door den handel, anderdeels door particulieren waren inge zonden en waarlusschen een paar uurtjes wandelen, zeker een genot zou zijn geweest voor wie een fraaie, volgens degelijke prin cipes en uit kostbare materialen vervaar digde carrosserie weet te waardeeren. En zulke lieden waren en waarlijk genoeg Za terdag te Noordwijk, waar het ondanks het minder aangname weer, het was guur en het zonnetje bleef schuil achter dreigend laag hangende wolkenbanken, druk was. Wij zulen ons niet verwonderen als de K.NA..C zoo zij ertoe besluit ook in het ko mende jaar weer le Noordwijk een dergelijk concours te organiseeren een ander, royaler terrein dan dit zal kiezen. Hetgeen dan ook maar te hopen is. Veel valt er over het werk dat men in Noordwijk heeft kunnen bewonderen niet te zeggen. Het was voor zoover het het se riewerk betrof, van de overbekende kwali teiten die de voornaamste in Nederland ver tegenwoordigde fabrieken brengen. En het werk der koetswerkbouwers was zooals we dat gewend zijn te zien op de concoursen v. d. K.N.A.C. v. d. beste soort. Ook dit jaar wa3 er naast Fransch, Belgisch en wat meer dan in vorige jaren Duitsch, vooral weer veel schitterend Nederlandsch fabrikaat te zien. Schutter en Van Bakel en Van Rijs wijk hebben wederom op overtuigende wij2e getoond dat zij tegen de allerbeste en moest gerenommeerde carrossiers van Europa met gemak kunnen concurreeren. En dat de gouden medaille voor het beste geheel in ons land vervaardigde koetswerk naar Van Rijswijk in Den Haag ging, zal wel nie mand die het koetswerk van deze firma kent verwonderd hebben. Wij laten hieronder de bekroningen vol gen zooals die door de jury werden vast gesteld: Afdeeling I (koetswerk niet in serie ver vaardigd.) Klasse A. Open koetswerk, le prijs Torpedo fabr. Sala Milaan op lsotta Fraschini, van mevr. Eilbracht te Wasse naar; 2e prij9 Torpedo Rijswijk op Excel- cior. Klasse B. Gesloten koetswerk. Cond. Int fabr. Van Rijswijk op Excelsior; 2e prijs idem op Minerva fabr. D'Ieteren frères, van den heer Van de Wansem te Den Haag; 3e prijs idem op Packard, fabr. Van Rijswijk Klasse C. Transformables met ten hoogste 4 zitplaatsen; 2e prijs Cabriolet fabr. Schut ter en Van Bakel op Packard van mevr. Vonck te Scheveningen; 2e prijs Cabriolet fabr. D'Ieteren frères op Excelsior van den heer W. I. Tio te 's-Gravenhage; 3e prijs Cabriolet Sport fabr. Schutter en Van Ba kel op Hudson van den heer W. C. J. Eschauzier te Den Haag. Klasse D. Transformables met meer dan vier zitplaatsen; le prijs Mercedes Cabri olet fabr. Van Rijswijk: 2e prijs Cabriolet fabr. Schuuter en Van Brakel op Mercedes- Benz, van den heer Paul E. Dentz te Ara sterdam; 3e prijs Minerva Cabrolet fabr. Van Rijswijk, van A. R. M. te Amsterdam Klasse E. Koetswerk type Weymann; le prijs Sedan op Itala, fabr. D'Ieteren fréres Brussel, van den heer Oostra te Rotterdam. In deze klasse waren slechts drie wagens ingeschreven en werd slechts één prijs uit gereikt. Afdeeling II. Seriekoelswerk. Klasse A catalogusprijs tot f. 3000: le prijs Cond. Int fabr. Fiat Turijn, type Weymann op Fiat; 2e prijs Sedan op Essex; 3e prijs Cabriolet Spider fabr. Mathis op Mathis. Klasje B. Catalogusprijs van f. 3000 f. 5000: le prijs Cond. Jnt. Fiat op Fiat; 2e prijs Sedan Hudson op Hudson; 2e prijs Cabriolet Nash. Klasse C. Catalogusprijs van f. 5000 tot f. 7500: le prijs Cond. Int. Stoewer op Stoewer; 2e prijs Cabriolet Steyr op Steyr; 3e prijs Sedan Hupmobile op Hupmobile. Klasse D. Catalogusprijs van f. 7500 tot f 10.000 le prijs: Cond. Int Daimler-Benz op Mercedes-Benz; 2e prijs Cabriolet Gra ham-Paige op idem3e pr Cond. Int. Auburn op idem van den heer G. E. van der Werff Jr. te Amsterdam. Klasse E. Catalogusprijs van f. 10.000 tot f. 12.500: le prijs Townsedan fabr. Fisher op Cadillac: 2e prijs Sedan Fisher op La Salle van den heer Th. Wijlakker te Rot terdam; 3e prijs Cond. Int. Lorraine Dietrich Klasse F. Catalogusprijs boven f. 12.500: le prijs Sedan Imperial fabr. Fisher op Cad- dillac van L. D. Baron van der Goes van Dirxland te Den Haag; 2e prijs AU weather fabr. Glüzer Dresden op Horch; 3e prijs Sport Phaeton op Lincoln. De gouden medaille door de K.N.A.C. be schikbaar gesteld voor den fabrikant van het beste Nederlandsche koetswerk is toegekend aan de firma B. T. van Rijswijk Zn. to 's-Gravenhage. WIELRENNEN. OM DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN. Snoek eerste in zijn serie Moeskops in het sprintnnm- mer geslagen. (Van een bijzonderen medewerker). Boedapest, 19 Aug. Er was vrij veel belangstelling, toen gis teravond werd gestart voor de series om het wereldkampioenschap voor stayers over 100 K.M Door verschillende omstandigheden werd met den aanvang der wedstrijden nog ge wacht, zoodat eerst om over halfnegen de renners aan den star verschenen. De groote verrassing van den avond was, dat de Hagenaar Snoek op schitterende wijze zijn serie won en Linart als tweede ongeveer een kwart baan achter zich liet. De Hollander bleek in prachtige conditie te zijn. Hij startte als vierde en bleef 35 K.M. lang op de derde plaats rijden nadat hij den Hongaar Bartos gepasseerd had. Toen eerst begon hij onder geweldig enthousiasme van het publiek zijn geweldige spurt, waarbij hij den Duitscber Möller in reusachtig tempo voorbij stormde en in dezelfde vaart ook Linart achter zich liet. Een storm van applaus brak los, toen de Hollander de lei ding had genomen en deze tot het einde toe behield. Bij den start was de volgorde: 1. Linart, 2. Maller, 3. Bartos, 4. Snoek. Onmiddellijk viel Snoek den Hongaar aan met het gevolg, dat hij op de derde plaats bleef rijden. Hoe de Hollander de leiding nam. hebben wij hierboven reeds meegedeeld. De officieele uitslag der eerste serie luidt: 1. Snoek (Nederland) 1 uur 26 min. en 19 4/6 sec.; 2. Linart (België) ruim een kwart baan; 3 Möller (Duitschland); 4. Bartos (Hongarije). In de tweede serie zegevierde de Fransch- man Breau; tweede werd Sa wall (Duitsch land). terwijl de Zwitser Lauppi de derde plaats bezette. Aangezien de tijd van den Zwitser sneller is dan van Möller, zal eerst genoemde in de finale starten. Hedenavond zullen dus voor de finale de finitief aan den start verschijnen Snoek (Nederland), Linart (België), Sawall (Duitschland), Breau (Frankrijk) en Lauppi (Zwitserland). Snoek had bij het verlaten van de baan een minutenlange ovatie van het publiek in ontvangst te nemen. De sprintwedstrijden. Voor het sprintkampioenschap was van middag buitengewoon groote interesse. Reeds lang voor den aanvang der wed strijden was er veel publiek aanwezig, dat op de terrassen druk het programma van den dag besprak. Moeskops was sterk favoriet. Op hem volgde de Deen Brask Andersen. Men achtte de indeeling van de series vooral voor Moes kops tamelijk zwaar, daar hij al direct tegen den Dcenschen kampioen uit moest komen. De indeeling der series was als volgt: le serie: Moeskops (Ned.). Spears (Austra lië) en Andersen (Deneraarken). 2de serie: Kauffmann (Zwitserland), De- graeve (België) en Bitner (Oostenrijk). 3de serie: Engel (Duitschland), Bergamini (Italië) en Wilschke (Oostenrijk). 4de serie: Michard (Frankrijk). Mori (Ita lië) en Kresteck (Tsjecho-Slowakije). 5e serie: Faucheux (Frankrijk), Steffes (Duitschland) en Orthner (Oostenrijk). 6de serie: Oszmella (Duitschland) en Del- grosso (Italië). Ook deze wedstrijden vingen later aan, dan oorspronkelijk in de bedoeling gelegen heeft. Het verloop der verschillende series toon de direct, dat de beide Fransche kampioenen in schitterende conditie waren. Moeskops had niet veel moeite in zijn eerste serie. Het leek er ten minste niet op, dat hij zich bepaald inspande. De tweede serie was voor den snellen Zwilser Kauffmann, die Degraeve en Bitner achter zich liet. De Duitsche sprinters Engel en Oszmella brachten het niet tot de demi-finale. Zij bleken een klasse minder te zijn dan hun concurrenten. Kauffmann was de gevaarlijkste concur rent voor de tweede plaats, die ten slotte door den Franschman Faucheux bezet werd. Moeskops 9cheen na de kwart-finale niet in dien vorm te zijn, als men verwacht had. Algemeen vond men de verrichtingen van den Hollander teleurstellend. In de demi-finale had Moeskops als tegenstander zijn ouden concurrent Kaiiff- mann. De Zwitser gaf zich voor de volle honderd procent en verschalkte Moeskops tweemaal met een lange spurt. Kauffmann werd hierna door Michard en Faucheux geklopt en eindigde daarmede als derde. De strijd om de derde plaats werd dus in het voordeel van Kauffmann beslist. Nu Moeskops zich de finale moest zien ontgaan, toonde hij zich niet geheel fit meer in deze beslissingsrit. Kauffmann nam na veel gebalanceer de leiding. In de tweede bcoht reeds begint de Zwitser een tempo in te zetten met Moeskops aan zijn wiel. Dan demarreert de Zwitser op het rechte eind plotseling zoo snel, dat de Hollander het niet houden kan en zich met de vierde plaats tevreden moest stellen. Michard won met een banddikte van Fau cheux en hiermede het wereldkampioen schap. De beidé Fransche rivalen werden door het publiek hartelijk toegejuicht. ATHLETIEK. TURNKRINGWEDSTRIJDEN GOUDALEIDEN. To Gouda zjjn Zaterdagmiddag op het O.N.A.-terrein de jaarljjksche athletick- wcüstrrjden gehouden, tusschen den Goud- schen en den Leidschen Turnkring. Gouda kwam in het bezit van den wisselbeker, die vorig jaar door de Leidenaars was ge wonnen. Het totaalklassement luidt: 1. Goudsche Turnkring 221.10 p. (dames 1CL.20, heeren 117.90); Leidsche Turnkring 204.20 p. (dames 127.60, heeren 76.60). De vereenigingsprijs werd gewonnen door Brunhilde (Leiden) en die voor heeren doo: D.O.K. (Reeuwijk). De personeel© prys voor dam e3 was voor mej. Boere (Gouda) met 29 pnt. Op haar volgden: de Leidsche dames mej. A. v. Noort, 26.9 pnt.; mej. A. Snel 26.8 pnt.; mej. A. Briejer, 25.5 pnt; mej. Steffelaar, 24.8 pnt. en mej. Lindler, 23.6 pnt.; die voor heeren werd gewonnen door Deyen (D.O.K., Reeuwijk), met 32.03 pnt Medegedeeld zij nog, dat voor Leiden alleen uitkwamen Brunhilde (dames) en Excelsior (heeren), terwijl Gouda uitkwam met 3 dames- en 4 heerenvereenigingen. DE WEDSTRIJDEN VAN DEN L. V. B. Gelijk reeds gemeld zullen deze wedstrij den worden gehouden op 2 September op het A.S. O.-terrein. De aanvang ia bepaald op 1 uur 's namid dags, te beginnen met de series 100 M. hardloopen en 60 M. hardloopen juniores. De inschrijvingen loopen over de nummers 100 M. hardloopen, 800 M. hardloopen 4 x 100 M. estafette-loop, 80 M. hardloo pen juniores, hoopspringen, driesprong, verspringen juniores, doeltrappen, dribbe len met den bal, kogelstooten, discuswer pen, speerwerpen en touwtrekken. De ver- een i gingen A.S.C., U.V.S., Raceël, Lugdu- D.V.S., Norvicus en Quick Boys, RECLAME. uw handelaar een of meer nieuwe banden. U noemde daarbij geen merk. Doet zulk* in het vervolg wel en vraagt uitfluitend den band, die minder kost dan hij moest kosten. U èn Uw handelaar zijn hiermede gebaat. Oók Balloonbanden voor bestaandewielen en velgen hebben gezamenlijk 82 personen voor deel name opgegeven, waarvan verscheidene in meerdere nummers zullen uitkomen. De puntentelling voor den wisselbeker, thans in het bezit van U.V.S., zal evenals vorig jaar plaats hebben: le plaats 3 punten, plaats 2 punten, 3e plaats 1 punt, met dit verschil, dat buiten de persoonlijke wed strijden, ook de Estafette-loop zaü mee tellen; dit laatste op verzoek van verschil lende vereend gingen. Naar de inschrijvingen te beoordeelen zullen de wedstrijden vermoedelijk een hardnekkigen strijd opleveren tusschen de vereenigingen A.S.C. èn U.V.S. om den wisselbeker. De andere vereenigingen zul len wel weer als kapers op de kust fun- geeren, van. de zoo vurig begeerde puntjes. Vraagt Uw handelaar. Imp. voor Nederland: N.v. „R.A.M.I." LEEUWARDEN: Ruiterakwartier 37-45 - Tel. 232 AMSTERDAM: N.Z. Voorburgwal 75-77 Telefoon 35397 5241 CRICKET. H. C. C. IV—L. C. C. I. L. C. C. wint met 68 runs op de eerste innings. L. C. C. wint den opgooi en begint te bat-' ten met Van Welzen en Van Schie, welke laatste reeds in de tweede over van Van Oosten wordt gecleand. Eichhorn scoort snel 9 runs en wordt dan gevangen, terwijl het even later de beurt van Van Weizen is om voor 8 te vertrekken. Metsch speelt heol voorzichtig en met F. van Es en Th. Bejirse (10 en 14) wordt de stand opgevoerd tot 65. J. Segaar wordt op datzelfde totaal gevan gen, wanneer liij te wild wordt op een slow- bal van Böiger. ALs Den Holler Metsch ge zelschap komt houden, vliegt de score echter omhoog. Op 86 wordt Metsch voor een ge duldige 9 door Van Oosten gebowld, terwijl A. van Es dadelijk daarop gevangen wordt. Heemskerk maakt nog 5 runs en dan met den laatsten man op de mat wordt Den Holder eindelijk gevangen, na op keurige wijze een forschgespeelde 40 (2 zessen en 4 vieren) aan het totaal van 117 te hebben toegevoegd. Van Oosten 541, Bybau 111, Dikema 17, Böiger 218 en Theunissen 115. De innings van H. C. C. was spoedig ten einde. Toen er 6 runs waren, wa9 het ope- ningspaar en Böiger reeds verdwenen. Van Oosten en Dikema zetten dan een aardigen stand op. maar al9 zij respectievelijk voor 18 en 11 uitgaan, scoren de laatste zes men- schen nog slechts 8 runs, wat intusschen voor II. C. C. nog juist voldoende is om den follow-on .te' ontgaan. Het totaal werd 49. Beursen en A. v. Es hadden, resp. met 624 en 419, uitstekende cijfers. ZWEMMEN. DE INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE UTRECHT. Tot slot van de internationale wedstrij den te Utrecht zijn Zaterdag nog enkele nummers verzwommen. De uitslagen waren: 100 M. rugslag heeren: le prijs G. Blitz (België) 1 min. 21 sec.; 2e prijs J. H. de Haas (Holland) 1 min. 24 sec.3e prijs A. Letgenberg (Holland) 1 min. 28 sec. 100 M. schoolslag heeren: 1. J. de Combe (België) l min. 25 4/5 sec. 3 x 50 M. wiaselslagestafette1. België (G. Blitz, J. de Combe, N. Artz), 2. Hol land (J. H. de Haas, Th. J. de Man, Ed. v. E®). Hierna volgde een waterpolowedstrijd tusschen Holland en België welke wedstrijd bijzonder interessant was. Holland nam onmiddellijk de leiding doordat Jac. Kohier een bal goed plaatste bij Scholte die on houdbaar scoorde. Door een fout van Schot maakte G. Blitz gelijk. Nog voor de rust zette De Man goed door, plaatste bij Koh ier die onhoudbaar doelpuntte, doch scheids rechter Tarhas (Hongarije) begreep uit ge zwaai van den grensrechter, dat de bal niet zat. Na de rust scoort Kohier doch even later maakt Blitz gelijk. Minnes en De Man weren zich kranig en wanneer eerstgenoem de een bal hoog naar de voorhoede speelt slaat M. Sohot den bal in het Belgisch© doeL De Combe probeert dan nog eens v. Olst te passeeren doch de laatste is niet te paseeeren. Het eind© komt met een Hollandsche overwinning. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7