69sle JAARGANG ZATERDAG 18 AUGUSTUS 1928 No. 20991 0FF1C1EELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. KERK- EN SCH00I.NIEUWS Het voornaamste nieuws van heden. LE1DSCH DAGBLAD OAQBLAD VOOR LEIOEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per regel voor advertentién uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentién 35 Cts. per regel. Kleine Advertentién uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Ct9. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrechL Voor evenlueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35. per week ƒ0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2.35'4- portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. Burgemeester en wethouders van Leiden; Gezien het verzoek van a. Gebrs. Van Hoeken's Houthandel om vergunning tot het uitbreiden van de 6toom-houtzagerij in de Waard, op de per- ceeleü kadastraal bekend Gemeente Lei den, Seotie N. Nis 318 en 314, en Sectie K. Nis 3890 en 3942; b. de N.V. De* Graaf en Co's Handel maatschappij om vergunning tot het oprich ten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine in het perceel Oude Vest No. 171, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie H. No. 3128, met bovengrondsehe jaftapinrichtkig vóór dat perceel; c. de firma Trip en Van der Wiel om vergunning tot het uitbreiden van de on dergrondsche bewaarplaats voor benzine, met bovengrondsehe aftapinrichting in en op het perceel Hansenslraat, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie K. No. 3815. Gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; Geven kennis aan het publiek, dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd rijn. alsmede dat op Zaterdag, den 1 Septem ber e.k. des voorraiddags te h a 1 f e 1 f u r en op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeente bestuur of een zijner leden zijn versche nen, teneinde hun bezwaren mondeling toe te lichten. AUG. L. REIMERINGER. Welh. Lo.-Burgemeester. VAN STRTJEN. Secretaris. Leiden, 18 Augustus 1928. 5238 DIPLOMA ZWEMMEN. Door de Zwemvereenigin? „De Zijl" is het diploma van geoefend gekleed zwem mer (ster) uitgereikt aan de dames: C. Po- lanen, A. J. Jongbloed, J. de Vroede, N. Paardekooper. M. J. v. d MeerJooslen, G. Verbij. G. Spruit. P. H. J. Kleyn, R. du Prie, J. F. v. d. Nesse, A. Fernhout, C. Kop, cn de heeren P. Uitendaal, D. de Roode, U. ten Haken, G. Kok. J. Paarden- kooper, A. Oudshoorn, W. van der Holst, A. Stadt. J. Philippo. L. Eradus G. Redel. J. Volbeda, K. ten Haken, J. J. Honsbeek. EXCURSIE. Naar wij vernemen is de heer v. Batonburg l66raar in het perspectieftee-kenen aan (k school van het Genootschap M. S. G. alhier, gisteren met twintig leerlingen van de zevende klasse van die school naar Parijs vertrokken. De bedoeling is op deze excursie 'de talrijke fraaie bouwwerken van Parijs in verschillende stjjlen opgetrokken, te be zichtigen. EEN PROCESSIE-TREIN VAN LEIDEN NAAR KEVELAAR. Dinsdag 21 Augustus a.s. zal ten behoeve van de Leidsche pelgrims een processietrein loopen van LeideD naar Kevelaar (vertrek 8.20). Donderdag 23 Augustus keert de pro cessietrein uit Kevelaar terug (aankomst 19.42). DE BIOSCOPEN. Jubileum van het Trianon-Theater. Een prachtig feestprogramma. Een jaar alweer is het geleden dat onze burgemeester mr. Van de Sande Bakhuy- zeD het Trian-ontheater aan de Breestraat opende. Hij deed dit met een aardig kort speech je, waarin hij o.a. zeide te meenen dat de directie van dit theater wel in den geest van den tijd handelde door de stich ting van dit grootsc-h opgezette theater, dat fraai is van bouw, inrichting en aan kleeding en waarin meD beloofde ook goede kunst te zullen brengen, kunst waarvoor ïnen zich niet zou behoeven te schamen. de vertooning van de film ,,Be»u Geste" heeft de directie van het theater eeo jaar geleden gedebuteerd en in de af- geloopen 52 weken heeft zij nadien nog lenigen film gebracht die inderdaad aan de hoog gespannen verwachtingen van het publiek beantwoordde. Zooals iedere di rectie was ook die van dit theater wel eens een enkele maal mindei gelukkig in de keuze van een film, maar de meeste wer ken die zij bracht waren in hun verschn- knd genre toch goede behoorden tot de beste wat de filmindustrie van Amerika en Engeland en van andere landen uitbrach ten. Ook op het tooneel heeft men in dit eerste jaar reeds menige gewaardeerde at tractie te genieten gekregen en de vertoo ning van films als ,,De Groote Parade'.', ,,Ben Hur' en met nog enkele dergelijke wereldberoemde schlagers, heeft het echt paar Diks onweersprekelijk bewezen dat de belofte om het beste van het beste te brengen geen hollen klank beteekende. Gisteren heeft men het een-jarig bestaan gevierd met een voorstelling waarbij even als bij de openingsvoorstelling een aantal autoriteiten en anderen waren uitgenoodigd en waarvoor een bijzonder fraai en kost baar programma was samengesteld. Toen de- voorstelling met de vertooning van het Journaal was ingezet, trad de conférencier Piet Holman naar voren om als vertegen woordiger van de directie een kort speechje te houden tot de aanwezigen, genoodigden en betalende bezoekers. Hij kweet zich op uitstekende wijze van zijn taak en wist met een paar inslaande kwinkslagen zijn niet gemakkelijke opdracht uit te voeren. De heer Holman had ook lot taak, den kapelmeester den heer Grégoire en den operateur den heer Ghaudron die respec tievelijk een en vijf jaar bij de directie in dienst waren, met kransen en den opera teur zelfs met een geschenk onder couvert te huldigen en ook dit. overigens aange name werk, ging Piet Holman goed af. Èn zeker is het onbeschrijfelijke applaus dat den beiden jubilarissen uit de bijna uitver kochte zaal werd vereerd voor een groot deel le danken aan de geanimeerende wijze waarop de conférencier deze voorname me dewerkers van 't theater, die 't publiek vrij wel nooit te zien krijgt, in het zonnetje zette. Dat de hulde aan den heer Gregoire gebracht bedoeld was tevens als een hulde aan het geheele orkest dat door hem wordj geleid en dat nog precies hetzelfde is als dat van een jaar geleden, spreekt vanzelf. Zoo heerseble er een recht feestelijke stemming in de zaal toen. na deze huldi gingen en een aardig voor-filmpje, de Te- rekkozakken zich lieten hooren. Hun op treden droeg er slechts toe bij om die stemming te verhoogen, want hun debuut in Trianon was al zeer gelukkig. Deze Ko zakken, gekleed in hun decoratief nationaal costuum beschikken alle vijf over uitne mend stemmateriaaL En zij weten dit prachtig te benutten voor de mooie Russi sch liederen die zij beschaafd en met gloed voordroegen en waarmede zij zonder eenig goedkoop effect een volkomen verklaarbaar en alleszins verdiend succes behaalden. In de pauze had men gelegenheid de tal rijke bloemstukken die de directie van het jubileerende theater mocht ontvangen te be wonderen en daarna was het de grootsche ,.De Schaakspeler", die de aandacht van de bezoekers gespannen hield gedurende vele acten waarin men dit onder artistieke lei ding van Raymond Bernard meesterlijk ver tolkte prachtwerk van Henri Dupuy-Mazuel steeds meer gaat bewonderen Een geweldig werk is De Schaakspeler, du film waarvoor men niet minder dan 120.000 vierkante meter decors gebruikte en welke schitterende decors waarin Charles Dullin op meesterlijke wijze een der hoofdrollen vertolkt van de geheimzin nige figuur die hij moet uitbeelden. Pierre Blanchar als Boleslas, Vorowski doet even wel geenszins voor hem onder en het is vooral ook zijn talentvol spel, dat de ver tooning van deze rolprent tot iets heel bij zonders maakt. Ofschoon alle rollen worden knap gespeeld. Want ook Pierre Batcheff, Armand Bernard. Camillie Bert en niet te vergeten Edith Jeanne dragen er krachtig toe bij dal men hun spel in ademlooze span ning volgt. Tot in de kleinste kleinigheden is alles, regie en spel verzorgd en groot sche. indrukwekkende tafereelen zoowel op namen in geweldige paleiszalen als in de openlucht volgen elkander in deze film op. Wij gelooven niet dat de directie van Tri anon voor de jubileumweek een gelukkiger programma had kunnen samenstellen dan dit. waarmede zij thans voor den dag is gekomen en dat ook door het optreden van de Kozakken in de illustratie van de hoofd film aan waarde wint. naamste rollen en zij doen ons meeleven met de tragische geschiedenis van den man, die zestien jaar, verdacht van moord, on schuldig in de gevangenisstraf heeft door gebracht. om dan na zijn in-vrijheid-stel- ling te ervaren dat zijn vrouw in de macht is geraakt van de leiders van een berucht cabaret. Ook zijn dochter, een nog jeugdig, maar zeer knap meisje komt in gevaar, doch de vader waakt en is op het juiste mo ment ter plaatse om zijn kind te bescher men en den schurk af te straffen. Wanneer tenslotte de cabaretbezoekers de afgesloten kamer weten binnen te dringen heeft de vroegere gevangene slechts één ding te zeg gen: „Nu ben ik werkelijk schuldig!" Doch de omstandigheden pleitten voor hem en de jury spreekt hem vrij. waarna een nieuwe en betere toekomst voor hem open ligt. Op het tooneel tenslotte vertoont „The Calbas Family" een aantal acrobatische toeren, die werkelijk bewonderenswaardig zijn en het langdurige opplaus ten volle waard zijn geweest. In het Casino-Theater speelt weer een van die opereltefilms die nog altijd door hun tuchtigen, vroolijken inhoud, door het vlotte spel enniet in het minst door de char mante medespelenden veel succes hebben. Ditmaal is het „Wien, wie es weint und lacht", waarmede de Aafa een goede greep heeft gedaan. Mady Christians als Fifi, het echte Wiener madel, dat met haar gui tige gezichtje en grappige gebaartjes de har ten van het publiek vooral het manlijke zonder moeite verovert, is het middel punt van een geschiedenis, waarin de liefde een voorname plaats inneemt, zooals het een goede operette betaamt. Een goede ver filming van een goede operette kan ons niet anders dan genoegen doen. Van heel ander gehalte is ..De laatste da gen van St .Petersburg", een film die ons het Rusland van voor en tijdens de om wenteling tracht te laten zien en dit poogt fe bereiken door schrille tegenstellingen; de namelooze ellende der moujiks en der ar beiders tegenover de brute macht van het Tsarisme. Ontegenzeggelijk een film met mooie opnamen en dikwijls fraaie lichttech- niek, maar een vergelijking er van met de veel besproken „Potemkin" valt toch in het nadeel van de eerste uit. De massale een heid van „Potemkin" die in het geheele stuk domineert is hier ten eenen male vreemd, waardoor van de film niet -zoo'n suggestieve kracht uitgaat als van den revo lutionairen panlserkruiserfilm. Dssondanks is Pudowkin er in geslaagd een aangrijpend beeld te vormen van de revplutiestormen die Pelrograd tot Leningrad maakten. Zoo wel het spel in de lahdelijke scènes, als in de stad. is van een tragische soberheid waar tegen het vuur van den opstand sterk af steekt. De boerenarbeider Tschuwileff, de verpersoonlijking van de berusting van den Russischen boer, wiens geest zich niet gauw verzet, maar als hij zich verzet het dan ook heftig doet. leidt ons d<-or de dramatische handeling heen. Over het algemeen een film. die een goeden indruk bij ons achterlaat. DE VICTORIA REGLA. Men maakt er ons van bevoegde zijde op attent, dat het onderschrift, gisteren ge plaatst bij de afbeelding der Victoria Regia op de foto-pagina, onjuist is. Deze plant, bloeiend gedurende de zomermaanden, bloeit twee nachten achtereen en geeft twee bloemen per week. In de kassen van den Hortus alhier heeft een. eind Januari ge zaaide Victoria Regia 10 bladen van 2.30 Meter doorsneden terwijl de plant vanaf Juni 30 bloemen had. Gisternamiddag kwam de 8-jarige J. V, met een 9-jarig vriendje de Agnietenstraat uitloopen naar de Haarlemmerstraat en werd daar omvergereden door een wielrijder J. A, H., waardoor de jongen eenige verwondingen aan het hoofd kreeg en erg over pijn klaagde Nadat de dokier van den E. H. D. het jongetje had verbonden, werd hij naar zijn woning gebracht De wielrijder beweert te hebben gebeld, zoodat hem geen verwijt zou kunnen treffen voor de aanrijding. Het programma voor het concert in het Kooipark op Dinsdag a.^. 8 uur luidt No. 1. Prins Hendrik, marsch, Geijp. No. 2. Ouverture Festival, Lenlhner. No. 3. Lorelcij paraphrase. Nesvadba. No. 4. Traumbilder Fantasie, Lubcry. No. 5. a. „O Sole mio". di Capna; b. ,,La Czarina", Ganne. No. 6. Maritana. wals, Dellinger. No. 7. Park-Concert, marsch, Geijp. „Geen „werelschlager" staat er op het programma van hel Luxor-Theater, maar desniettemin is de belangstelling gister avond zeer groot geweest. Niet ten onrechte trouwens want de diverse nummers (bios coop en variété) boden een rijke afwisse ling, die volkomen in slaat was het publiek den ganschen avond tot over half twaalf op aangename wijze bezig te houden. In de eerste hoofdfilm „Man tegen Man" treedt Harry Piel op als detective, die dui zend-en-één moeilijkheden heeft te overwin nen om epn bende valsche munters le ont maskeren en daarbij niet het minst wordt tegengewerkt door een vrouwelijke collega, die de eene onhandigheid op de andere sta pelt, en telkens moet worden bijgestaan. Hetgeen niet wegneemt dat het filmverhaal, dat zeer vlot wordt gespeeld, er aan span ning door wint omdat het telkens weer een onverwachte wending krijgt' In het hoofdnummer „Schuldig' vertolken Suzy Vernon, Willy Fritsch en Herman Goetzke op onberispelijke wijze de voor Mej. S. D. J. Oussoren alhier slaagde voor de Hoofdacte. De heer dr. P. J. van der Schaar al hier is bestemd voor uitzending naar Ned.- Indië, als gouvernementsarts D.V.G. Voor het acte-examen practijk N. O., slaagde de heer A. I. M. Rosdorff (Nb), en G. Visschers voor Xk. De heer A. Baars, machinist bij de N. S. alhier hoopt morgen zijn zilveren dienstjubileum te vieren. De Res. le Luit J. van Waning van het 6e R. V. Art. alhier die sinds 7 dezer de schietoefeningen bijwoont in de leger plaats Oldebroek. keert heden naar Breda terug, ter voortzetting van den rijcursus bij het 3e regiment van zijn wapen. Gistermiddag legen 2 uur is het twee jarig zoontje van de familie M Mare 72,' in een onbewaakt oogenblik uil de tweede ver dieping op de binnenplaats gevallen, met het gevolg, dat de kleine in bewusteloozen toe stand moest worden opgenomen. Bij onder zoek door den E. H. D. ingesteld, bleek, dat het kind een vrij ernstige schedelbreuk had en een beentje had gebroken, terwijl het ver der eenige bloedende wonden had gekregen Het kind is ter verdere verpleging naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. De toestand was hedenmorgen naar om standigheden bevredigend. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 19 AUGUSTUS. LEIDEN. Doopsgez. Gein.: Voorin. 10 uur. ds. Brinkerink van Oostvoorne. Eglise Wallonne: pas de service. Evang. Lu th. Kerk: Voorm. hal fel f, ds. A. de Water, van Baarn. Geref. Kerken H. V. (Prediker): Voorm 10 uur, preeklezen; nam. 6 uur, ds. F. II, Genscbroek van Amsterdam. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk (Julianastraat): Voorm, 10 uur en nam. 7 uur. ds. J. G. Haselager van Weesp (Bed. H. D.) Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. 7 uur, ds J. de Bruin. Ned. Herv. Kerk (Oudshoornscheweg) Voorm ha 1 fel f dr. J. P. Gannegieter. Evangelisatie (Hooftstraat): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. de Graaf van Ni j kerk Geref. Kerk (Hooftstraat): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven ds E. J. Wientjes. Chr. Geref. Kerk (Van Reedeslr.): Voorm. 10 uur en nam 6 uur, ds. Zwier van Pa. pendrecht. Geref. Kerk (Raadhuisstraat): Voorm. 10 uur ds. F. A v. d. Heijden van Wassenaar; nam. 6 uur de heer Kamper. Geref. Kerk (Ruiterstraat): Voorm. 10 u. de heer Kamper en nam. 6 uur ds, F. A. v. d. Heijden van Wassenaar. Martha-Stichting: Voorm# 10 uur ds. A, W. Yoors. BODEGRAVEN Evang. Luth Kerk. Voorm. 10 uur, ds. J. J. H. Bange, van Hilversum. Ned.-Herv. KeTkVoorm. 10 uur, ds. Pott; nam. halfzeven de heer Muller. Geref Kerk: Voorm. half elf en nam. half zeven, ds. Jac. van Nes, van Den Haag. Geref. Gem.Voorm. 10 uur cn nam. half zeven, preeklezen. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u. 15, ds. F. J. Los van Haarlem. Salvatori: Voorm. ha If tien en nam. 6 uur. ds Joh. Keynen van Wagcningen Geref. Kerk: Voorm. cn nam. 6 uur, ds. Petersen. HAZERSWOUDE Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. Lek- kerkerker van Bennebroek; nam. 7 uur, de heer de Bruin van Bodegraven. Geref. Kerk* Voorm. halelf en nam. half- acht, de heer B. II Kuipers van Den Haag. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. J II Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, I ds. J. van Herksen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, Leesdienst. KATWIJK AAN DEN RIJN Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur ds. Bollee. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meijering. KATWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk (zaal Chr. Prol. Bel.): Voorm. 10 uur ds. J. Vermeulen van Gro ningen Geref. Kerk; Voorm. 10 en nam. 6 uur: ds. H. Ph. Ingwersen. KOUDEKERK. Ned Herv. Kerk. Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk- Voorm. 10 uur en namr. 7 uur, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned.-Herv. Kerk Voorm. 10 uur cn nam. halfzeven, ds. H. Mondt Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Verrij van Hardenberg. LISSE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds Gijzel van Amsterdam. Geref Kerk: Voorm. halftien (Voorb. H. A.) en nam. 4 uur. dr Ruys Jr. Chr. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur (Bed. H. A.) en nam. 5 uur (Dankz.), ds. van der Molen. BINNENLAND. Let resultaat van het onderzoek inzake de ramp in de staatsmijn Hendrik. (Bin nenland. 2e Blad). Het verslag van den Pensioenraad over 1927. (Binnenland, 2e Blad De Nederlandsche delegatie naar da Volkenbondsvergadering. (Binnenl., 2e BI.) BUITENLAND. Stresemann gaat zelf naar Parijs. (Bui tenland, le Blad). Fransche industrie-spionnage in Dnitsch- land ontdekt. (Buitenland, le Blad). China wijkt voor de Japansche eischen, (Buitenland, le Blad). Geref. Gemeente: Voorm. halftien (Bed, H. A.) en nam. 5 uur (Nabetr.,) ds. H. A. Minderman. Ned Prot. Bond: Voorm. 10 uur 15, ds. J. H. Groenewegen van Arnhem. NOORDWIJK-BINNEN, Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur: ds. Lourense van Amsterdam. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Akkersluis van Maassluis. NOORDWIJKERHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. P* Hofstede. NOORDWIJK AAN ZEE. Nd. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. F. G. Hospers. Geref. Kerk: Voorra. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers. OEGSTGEEST. Ned.-Herv. Gem. (Groene Kerkje): Vm< 10 uur, ds. G. Hennemann. RIJNSBURG. Ned.-Herv, Kerk: Voorm. halftien de heer Van Kempen, van Amsterdam; nam. 5 uur: ds. Woldendorp van Warmond. SASSENHEIM. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur: ds. Oe Bell van Sliedrecht; nam. 5 uur ds. Van. Leeuwen, van Haarlem. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Impeta, van Kampen, Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, ds. H. G. van Wijngaarden van Amsterdam. VALKENBURG. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ds. W, SiddTé, van Oudewetering en nam. halfze ven, ds. Hermanides. VOORHOUT. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur de heer J. Roodenburg, cand. t. d. H. D. te Leiden. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. A. Verwaal van Alkmaar; nam. geen dienst. WADDINXVEEN. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, le<#s- dienst; nam. halfzeven, ds. Van Eist, van Reeuwijk. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Speelman van Nieuwveen. Ohr. Afg. Gem.Voorm. 10 uur en nam. halfzeven ds. H. J. Grisnigt. WARMOND. Ned.-Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Gravemeijer van Amsterdam; nam. 6 uur de heer Walvaart. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: 'Voorm. 10 uur, de heer J. den Ouden; nam. 7 uur, ds. C. Hartwigsen van Leiden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. D. Naula. ZOETERWOUDE. Ned.-Herv. Kerk; Nam. 2 uur (N.T.) H. Doop, ds. H. Mondt van Leiderdorp. ZWAMMERDAM. Rem. Geref. Gem.Voorm. halfelf ds. v. Loon. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 en nam. 7 uur. ds. Kloots. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, dr. van Catwijk van Velsen. NED. HERV. KERK. Drietal: te Kralingen: J. E. Klomp, te Olden- broek, J. C. Wolthers, le Onstwedde en J. J. II Pop, te Vaassen. Beroepen Te Gouda (toez.): Ds. C. J. Schweitzer le Workum. Voor Borne E. van Meer; le Wageningen GEREF KERKEN. Bedankt: voor Axel: A. Verhagen, te Middelburg. CHR GEREF KERK. Tweetal: Te Meppel, J. Drenth, le Broek op Langendijk; en Kremer, te Kornhoxn

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1