UIT DE OMSTREKEN. „Berson" en „Wood-Milne" hakken en zolen, f. 0.35 per paar. „De Centrale", Haarl.str. 74. SPORT. SCHEEPSVERBINDINGEN. koop en Noorden 'en niet langs den fing- <jjjk van den polder Nieuwkoop. Als voornaamste motief wordt aangevoerd gat op 4 K.AL afstand alleen in dien pol der niet minder dan 3 gevaarlijke overwegen jollen komen, wat een groot bezwaar zal opleveren voor het verkeer over den Rijks weg, doch wat voor het verkeer over de polderwegen een onverdraaglijken toestand moei scheppen en een ramp moet worden gracht voor het bedrijfs- en particulier feven in dien polder, omdat letterlijk alle vervoer daarlangs moet plaats hebben. RIJPWETERING. Zondag a.s. zal het Hofstad- ensemble dir. Hans van Ees en Fred. Milton, in Hotel Rustoord een voorstelling geven van het blijspel „Tedy jij en ik" in 3 bedrijven naar het Fransch van Arthur Ducommier. WADDINXVEEN. Aan de Noordkade had de groenten- Eoer G. het ongeluk dat zijn wagen door het afloopen van een wiel kantelde. Hoewel hij zelf geen letsel bekwam liep hij belangrijke schade op doordat een partij groenten, aard appelen en vruchten in de vaart terecht kwamen. De zoon van den heer S. is met zijn transportrijwiel, waarvan de mand voorop te zwaar geladen was over den kop geslagen. Hij bekwam een hoofdwonde en een kwetsuur aan de linkerknie. AALSMEER. 1Do bloemisten, dio thans Chrysanten van goede kwaliteit ter markt kunnen brem- gen, maken een uitstekenden prijs voor hun product. Speciaal de „Mr. Palling" is hoog gtprjjsd. Zij bracht Dinsdag tot zelfs 75 ct per stuk op. De meeste C-hrysantan wor den thans naar Zwitserland geëxporteerd, waar de internationale vacantiegangers wor den aangetroffen, de afnemers der dure bloemen. De verzending geschiedt per vlieg tuig, waardoor de bloemen in enkele uren op haar bestemming zijn. In de gehouden vergadering van de bouwvereeniging „Goed Wonen" werden de aftredende bestuursleden, de heeren Har- ting, Beumer en De Vries, herkozen. HAARLEMMERMEER. Begrafenis He. van Schooten. Met betrekking tot het plotseling over lijden van den wethouder dezer gemeente, den heer Hs. van Schooten, vernemen we, dat de H.H. Uitvaartdiensten morgem zullen plaats hebben in de Parochiekerk van O. L. iVr. Hemelvaart te Heemstede en daarna aldaar te ongeveer halftien het stoffelijk overschot ter aarde zal worden besteld. De gemengde zangvereeniging „Hoofd dorp" had onder leiding van haar eminen- ten directeur, den heer Piet Zwager uit Am sterdam, op het te Eemnes gehouden zang concours het buitengewone succes om in de 2de afdeeling den eersten prijs te beha- Jen mert het hoogst aantal punten, zijnde 360, met het gevolg, dat zij 's avonds al daar mocht deelnemen aan den wedstrijd in de eere-afdeeling; zij was ook hierin zoo gelukkig den eersten eere-prijs te verwer ven, zijnde een zilveren lauwerkrans. Voorwaar een schitterende prestatie, waar mede de vereeniging is te feliciteeren. HILLEGOH. Zilveren Priesterjubileum van Pastoor Van Leeuwen. Gisteren heeft Pastoor B. van Leeuwen der Sint-Joseph-parochie zijn zilveren pries terfeest gevierd. Pastoor v. Leeuwen werd op 25 Septem ber 1879 te Rijpwetering geboren. Achter eenvolgens was de jubilaris kapelaan te Haastrecht, Egmond, Zwaag Rotterdam, Scheveningen en Amsterdam (Begijnhof). Op 29 Juni 1921 werd kapelaan van Leeu wen benoemd tot Pastoor der St. Josephpa- rochie te Hillegom. Deze parochie heeft aan den Pastoor groole verplichtingen. Het is een geweldige praestatie, wat hier door pastoor van Leeuwen in de zeven jaar van zijn herderlijk bestuur is verricht. Wij noe men daarvan den bouw van een nieuwe kerk met pastorie, van het Theresiagesticht, van het Patronaat, van de Jongensschool, de vergrooting van de Meisjesschool en den aanleg van een eigen kerkhof. Verder de oprichting in deze parochie van verschil lende congregaties en broederschappen. Aan den vooravond van zijn zilveren (eest werd de jubilaris door het feestcomité en Pastoor Krook van de St. Martinuskerk van bet station afgehaald. De jubilaris was ver gezeld van Pater Zoetemelk. Na een korte felicitatie werd in drie auto's via de Pas- tocrslaan, Weeresteinstraat en Hoofdstraat gereden naar de St. Josephkerk. Langs het middenschip der kerk stonden aan beide rijden bruidjes geschaard met lauwertakken. Het orgel speelde en door allen de ksrk was stampvol werd een welkomstied ge zongen. Kapelaan Verhaar hield vanaf den kan sol een toespraak om te danken voor de groote gaven en de groote werkkracht van den Jubilaris. Pastoor van Leeuwen droeg daarna het Plechtig Lof op, waarna nog een feestlied werd gezongen. Woensdag werd begonnen met een alge- meene H. Communie van vrijwel de geheele Parochie. Om half elf uur ving de Plechtige Hoog mis aan. Het ruime kerkgebouw was bijna j® klein. Zoodra de Geestelijkheid aan het Hoogaltaar verscheen, werd een feestlied ge zongen. Hierna begon de solemneele Mis, opgedragen door Pastoor van Leeuwen. Hl het Priesterkoor hadden verscheidene Pastoors plaats genomen, terwijl onmiddel- h]k achter de Communiebank de familie zat. Het zangkoor voerde uit de Missa „Lauda won", het „Fantumergo" en de Priestercan- tate. Na het Evangelie beklom Pastoor van der Salm van Delft den kansel voor het uitspreken der feestpredikatie. Om half twee waren in het Patronaats gebouw aanwezig de Feestcommissie, de zangers, afgevaardigden van alle corporaties (liefdadigheidsverenigingen, vak-, sport verenigingen enz.) de wethouders Balvers en de Vreugd en vele anderen. De heer J. C. Groot voerde het woord namens het feestcomité en het Kerkbestuur. Thans zijt gij, aldus de spreker, aan een mijlpaal van Uw leven. Naast onzen ge- lukwensch, spreken wij de hoop uit, dat het zilver, dat U thans kroont, eenmaal in goud verkeere. Dank brengen wij U, voor Uwe vele arbeid in deze zeven jaar. Rijk en arm wilden gaarne iets bijdragen voor uit U dank baarheid. Hier ziet U een bedrag aan goud, meer dan f. 4000.gebruik het naar Uw goeddunken en moge Gij nog jaren in ons midden zijn. (daverend applaus). Daarna sprak de heer J. H. M. Balvers, loco-burgemeester; hij feliciteerde den Pas toor namens B. en W. en bracht naast dank aan God mede hartelijk dank aan den Ju bilaris, omdat alles wat deze deed zeker in het waarachtig belang der gemeente was. Hierna zong het zangkoor de Priester- cantate. Kapelaan Verhaar bood vervolgens ver schillende cadeaux aan van vereenigingen en particulieren, te weten: bloemstukken, parementen, serviezen, zilver, vazen, Sa- cramentsvaandel, bidstoel enz. Tenslotte nam de Jubilaris zelf het woord om te be danken op zijn manier. Alles wat spr. deed was het werk van Hem, die hem leidde. God dus alleen de eer en de oppersten dank. Ik dacht, aldus de jubilaris, dat ik hier alles afgevischt had, maar ik vergiste me klaarblijkelijk. De zangers zullen het meeste plezier er van hebben, want het grootste gedeelte der som komt aan het orgel fonds. Het laatste bedankte spr. B. en W. voor de vertegenwoordigheid en de waar- deereiïde woorden. Daarna kreeg ieder de gelegenheid den Jubilaris de hand te druk ken en de geschenken te bezichtigen. De receptie was zeer druk bezocht, 's Avonds werd een Pontificaal Lof gecelebreerd met Te Deum en feestlied. Kerkplein en kerk waren prachtig versierd. KATWIJK AAN ZEE. Eenigen tijd geleden miste de hotel houder van „De Zwaan" alhier een moderne zilveren theepot. De verdenking viel eindelijk op een be zoeker, die in de onmiddellgke nabijheid, waar dat voorwerp stond, iets geconsumeerd had. Na vele moeiten kwam de recherche alhier er achter, dat de bewuste persoon in Rotterdam woonachtig was en toen dit eeumaai vaststond deed men een inval te zijnen huize, met het gevolg dat het be wuste voorwerp bjj hem werd gevonden en in beslag genomen. Tegen den dader, zekeren W. H. O., is pro ces-verbaai opgemaakt. NOORDWIJK. Door een 26-tal jonge dames zijn gis teren ten bate der T. B. C. bestrijding 2000 speldjes verkocht geworden, hetgeen de mooie som van f. 232.32 heeft opgebracht Een prachtresultaat voor Herw. Levens kracht waarvoor een woord van dank aan de ijverige jongedames niet onthouden mag worden. OEGSTGEEST. Een geheimzinnig geval. In den afgeloopen nacht is een auto Studebaker B. S. auto, komende van uit de richting Haarlem, geheel links van den bocht aan den bitumen weg (Haagsche Straatweg) blijkbaar met groote snelheid tegen de leidingmast van de H.T.M. ge reden. De wagen is aldaar zwaar beschadigd onbeheerd aangetroffen. Ook de boventop van de leidingmast is ontzet door den schok. De eigenaar van den wagen is nog onbekend, daar zelfs de nummerplaten zijn verdwenen. Dat er ongevallen bij hebben plaats gehad, is duidelijk merkbaar aan de bloedplassen in de nabijheid van den wa gen. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrians Anna Theresia, D. v. W. A. Sikking en J. M. van der Haas Wilhelmus Theodorus, Z. van A. M. Rotte veel en C. W. van Moorsel Cornelia Alida, D. van A. Waasdorp en C. J. Rewjjk Cornelis Petrus Jozef, Z. van N. Berg en A. G. Schrier. Ondertrouwd: Johannes Wilhelmus 'Jan sen 41 j., wedn. v. E. Deters en Geer- truQis Cornelia den Hollander 32 j. Gevestigd: Mej. A. M. Kortekaas, Zandslootkade 32, van "Leiden. Vertrokken: J. A. M. Breedvelt geb. Kor- pershoek van Wasbeekerlaan 26 naar Lei- -den Mej. H. C. Kwakkel van Hoofd straat 113a naar BloemendaaL VOORSCHOTEN. Nabij het Haag9che Schouw zijn twee jeugdige wielrijders die met hunne ouders in de richting den Haag reden, door een auto aangereden die aan de verkeerde zijde van den weg reed. De auto reed door. Ge lukkig is het nummer bekend zoodat deze automobilist zijn straf niet zal ontgaan. De rijwielen werden vernield. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. Bij de politie werden een vijftal zaken aangegeven; le het stelen van fruit bij her haling; 2e diefstal van fruit uit een woning; 3e het vernielen van lantaarns van de straatverlichting; 4e het opbreken van een gedeelte straat waardoor gevaar ontstond voor het verkeer; en 5e het stukgooien van een ruit van een passeerenden sneltrein. De politie heeft een elftal jeugdige daders we ten op te sporen, die hun ouders een aardige schadepost hebben berokkend daar zij de schade kunnen vergoeden of een proces-ver baal zullen krijgen. WARMOND. Het 40-jarig Priesterfeest van Mgr. Taskin. In aansluiting op ons verslag, onder de laatste berichten, in ons blad van gisteren, bericht meu ons verder, dat de belangstel ling voor de receptie vanuit Warmond, het Bisdom Haarlem, ja uit geheel Katholiek Nederland overweldigend was. Te circa 4 uur werd een plechtig Lof met Te Deum gehouden, waarna het feestdiner om 5 uur aanvinjg en waaraan Z. D. H. de Bisschop, professoren en seminaristen en een honderd tal genoodigden deelnamen. Bij het binnen treden van den hoog-eerwaarden jubilaris wero door alle aanwezigen een welkomst lied gezongen, terwijl tijdens het diner door het symphonie-orkest en de Schola Canto rum verschillende muzieknummers werden uitgevoerd. Na afloop van het diner werd door de seminaristen opgevoerd het tooneelspel van Henn Ghéon „De triomf van Sint Thomas". Dit stuk werd bij het zesde eeuwfeest van de heiligverklaring van Thomas van Aquino, in 1923, geschreven ter eere van den heiligen Kerkleeraar en werd nu op het feest van Mgr. Taskin voor het voetlicht gebracht door zjjn seminaristen, om hem, hun leeraar, die de hoogste leiding heeft van een studie waarvan St. Thomas' leer feitelijk het algemeene fundament vormt, te eeren en te danken. Dit allegorisch drama met zuivere sym bolische gegevens was een waardig slot van dit hooge priesterfeest en zal in dankbare herinnering blijven, met alleen van den hoog eerwaarden jubilaris, tot wiens eere dit be doeld tfas, maar ook voor allen, Tiie hier van genoten. RECLAME. H. H. Schoenmakers rabat. 5077 ZWEMMEN. EEN ZWEMSTADION TE AMSTERDAM? Dei Olympische Spelen zijn thans voorbij, het oude Stadion te Amsterdam, zal van het tooneel verdwijnen, het zwemstadion zal worden afgebroken. Wat het oude Stadion betreft daar is een nieuw en we mogen wel zeggen: beter, voor in de plaats geko men. Maar het Zwemge'bouw? Het verdwijnt en er komt niets anders voor terug. En dat in een stad als Amsterdam, waar geen enkele behoorlijke gelegenheid is om in de open lucht zwemwedstrijden te houden en daarbij een groot aantal toeschouwers toel te laten. Naar wij vernemen worden er stappen gedaan om hierin verbetering te brengen. En wel van een zijde, waarvan succes ver wacht mag worden. De zaak is, dat de velen, die indertijd kleine're of grootere bedragen gestort hebben in het waarborgfonds van de Olympische Spelen, een belangrijk gedeelte van de ge storte bedragen zullen terug ontvangen. Voor een groot deel zijn dit bedragen, die door de desbetreffende firma's of personen reeds lang zijn „afgeboekt". Nu worden uit de kringan dezer garantie- houders pogingen aangewend om de toch reeds afgeschreven bedragen te consolideeren bijv. door de oprichting van een vennoot schap, die" met het stamkapitaal veel en mooie dingen zou kunnen bereiken, aller eerst den bouw van een ruim zwemstadion, niet alleen voor wedstrijden, doch ook als oefengelegenheid, liefst met den aanleg van een z. g. n. strand, zooals dat in Berlijn, Dortmund e.a. steden beslaat. Wij meenen te weten, dat vele garantie- houders bereid zouden zijn e'en zoodanig streven te steunen. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE UTRECHT. Arne Borg verbetert een Olympisch record. De derde dag van de Internationale zwemwedstrijden, te Utrecht leverde weder om spannende momenten. De tribunes wa ren goed bezet. Ook de commissaris der Koningin dr. H. Th. s'Jacob woonde de wedstrijden bij. Arne Borg slaagde er in den tijd van het Olympisch record 400 M. vrije s-lag dat op naam staat van den Argentijn Zorilla met 1/5 sec. te verbeteren. Hij maakte een tijd van 5 min. 1 2/5 sec. Jammer genoeg wordt betwijfeld of de lengte van de baan volko men 50 meter bedroeg daar deze door ver keerde plaatsing van het startblok eenige centimeters korter was geworden. De uit slagen luiden als volgt: Wisselslag estafette dames 300 M. (100 M. rug-, school- en vrije slag)1. Int. Ploeg: Rehborn (Duitschland)Bienenfeld (Oostenrijk)Norelius (Amerika) 4 min. 15 4/5 6ec. 2. Onderlinge dames zwemclub: Baumeister, Baron, Braun 4 min. 17 2/5 s. 400 M. vrije slag heeren: 1. Arne Bor* (Zweden) 5 min- 1 2/5 sec.; 2. Nederland- sohe combinatie (de ManVan Essen) 5 min. 2 2/5 sec. Wisselslag 300 M. voor heeren (rug- sohool- en vrije slag): 1. C. Orabbe (Ame rika) 4 min 21 3/5 seo.2. Nederlandsche combinatie: J. van Senus, Th. J. de Man, J. de Haas, 4 min. 23 2/5 sec. 200 M. vrije slag dames: L Mies Nore lius (Amerika) 2 min. 41 2/5 ecc.2. U.Z.O. -combinatie; de dames N. en A. de Groot en M. ADeyn 2 m 45 sec. 100 M. rugsbig heeren1. O. Kojac (Ame rika) 1 m. 18 3/5 sec.2. J. H. de Haas (Nederland) 1 a 24 2/5 sec.3. H. van Essen (Nederland) 1 m. 25 2/5 sec. 100 M. schoolslag dames met voorgift: 1. Marie Baron (Nederland) 1 m 32 3/5 sec. 2. Fr. H Bienenfeld (Oostenrijk) 1 m. 33 2/5 sec., voorgift; 2 sec.; 3. G. van Nor den (Nederland) 1 m. 40 4/5 6ec., voorgift 4 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1. C. Kojac (Amerika) 1 min. 8 sec-.; 2. Crabbe (Ame rïka) 1 min. 8 4/5 sec. Schconspringen dames: 4 vrije sprongen: 1. Fr. C. Bornett (Oostenrijk) 55.06 p.: 2. Fr. H. Mendtner (Duitschland) 55.42 p.; 3. Fraulein L. Söhnenen (Duitschland) 44.40 p. De avond werd besloten met een polo wedstrijd tusschen een buitenlandsche com binatie en een Nederlandsch team, die door Nederland met 42 werd gewonnen. WATERPOLO. DE WEDSTRIJDEN VAN DE ZUL Men verzoekt ons mede te deelen dat hedenavond te houden wedstrijden van De Zijl tegen Alphen niet doorgaan. ATHLETIEK. LEIDSCHE ATHLETIEKKRING. Evenals verleden jaar organiseert deze kring wederom een tweetal competitie- dagen, waarvan de eerste gehouden zal wor den op Maandag 20 Augustus a.s. en de tweede op Vrijdag d.a.v op het tdrrein achter „Pomona", aanvangende des avonds te halfacht. Het programma van den eersten dag luidt als volgt: le. 100 M. hardloopen, 2e Vèrspringen met aanloop. 3e. Speerwerpen. 4e. 800 M. hardloopen. 5e. 4 x 100 M. estafette. Den tweeden, dag wordt het volgende verwerkt: le. 400 M. hardloopen. 2e. Hoogspringen met aanloop. 3e. Kogelstooten. 4e. 1500 M. hardloopen. WERELDRECORD SPEERWERPEN VERBETERD. Te Stockholm heeft de Zweed Lundkvist, naar de „Tel meldt, het werelrecord speerwerpen .dat met 69.88 M. ten name van den Fin Pentilla stond, verbeterd en gebracht op 71.01 M. NEDERLANDERS TE ESSEN. Men meldt uit Essen aan de N. R. Crt. Van den Berge won gisteravond de 200 Meter in 22 4 sec. vóór Borgmeier (22.6), Paulen (23), Neumann en Otlo. Paul en werd op 400 Meter tweede in 50.1 sec. achter Neumann (49.7) en vóór Wiebke, en Geroe (Hongarije). Van den Berge werd op 100 Meter tweede in 10.9 sec. achter Geroe (10.8) en vóór Jonath BROOS IN BELGIË. Bij de abhletiefiekwcdstrijden te Capellen heeft de Nederlander Broos de beslissing over 200 M. gewonnen in 22 2/5 sec.; 2. Gill (Engeland) 3. Dujardin (België). De 100 M. won London (Engeland) in 112/5 sec., 2. Broos (op een meter). WIELRENNEN. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN KORTEN AFSTAND. De Deen Falck Hansen wint den titel. Te Boedapest zijn gisteren de wedstrijden om d* wereldkampioenschappen begonnen. Op dezen eersten dag werd gestreden om het sprintkampioenschap voor amateurs, het welk door den Deen Falck Hansen werd ge wonnen. Onze landgenoot Mazairac verloor op onregelmatige wijze. Na in de serie gemakkelijk te hebben ge wonnen van den Australiër Gray en den Engelschman Theaker en in de achtste finale van den Italiaan Malatesla op over tuigende wijze te hebben gewonnen, kwam hij in de kwart beslissing te staan tegenover den Australiër Standen, die' zeer zeker een uitstekend renner is, doch er een manier van rijden op na houdt, welke niet door den beugel kan. Er werd twee maal gestart, doch als Mai- zarac zijn recht had gekregen, had nog e'en derde rit moeten volgen. In den eersten rit had Standen de leiding en bij de bel kwam Maizarac binnen door. De Australiër drong hem eerst met zijn elleboog terug en toen Maizarac toch doorzette drong hij den Neder lander geheel van de baan ai, zoodat Mai zarac in het gruis van de Sintelbaan kwam te zitten. Maizarac stopte en de jury besloot te doen overrijden, waar Standen eerst heel weinig zin in had. In den tweeden rit nam Standen de leiding en toen Maizarac op 250 m. buitenom langs hem heen wilde komen, belette de Australiër zulks door hevig te slingeren. In het midden van de laatste bocht zat Maizarac aan het wie'l van den Australiër om bij het uitkomen een feilen aanval te doen. Juist toen Maizarac hem zou passeeren en de voorwielen reeds gelijk waren reed Stan den Maizarac aan. Zijn elleboog raakte Mai zarac, die toen zijn spurt moest onderbreken en 50 m. van de streep af weer opnieuw moest beginnen. Niettemin bracht hij het zoo ver dat nauwelijks te' zien was wie had gewonnen. Onmiddellijk begaf Maizarac zich naar de jury en Adrian diende een in het Fransch gesteld schriftelijk protest in. Edoch de jury durfde de beslissing niet aan en handhaafde Standen als winnaar. Ziedaar op welke wijze Maizarac in het gezicht van de haven strandde. Zonder de kwalijke manoeuvre van Standen zou hij zelfs van den Australiër hebben gewonnen en daarmee de finale hebben bereikt. Wat Bosch van Drakesteyn betreft, deze sloeg in zijn serie den Deen Jansen en den Tsjeoho-Slowaak Martinek met vele lengten, in een race waarin de Tsjech was wegge- loopen. Zijn tweeden rit verloor hij echter tegen den Italiaan Corsi, die hem tweemaal omhoog dreef en zijn spurt daardoor brak. Na de series liet men de niet-geplaatsten vier herkansingsritten rijden waarvan er twee uit iederen rit alsnog in aanmerking kwamen De"ze methode was noodig om 16 man in de tweede ronde te krijgen welke in mat- ches-è.-deux werden gewonnen door Fa lk Hansen (Denemarken). Beaurand (Frankrijk) Maizarac (Nederland). Bernhardt (Duitsch land), Corsi (Italië). Severgnini (Italië), van Massenhove1 (België) en Standen (Australië), waarna de kwart-beslissing het volgend ver loop had: Eerste kwart-beslissing 1. Falk Hansen, niet geplaatst. Bernhardt (wiellengle). Tweede kwart-beslissing: 1. Beaufrand. niet geplaatst. Corsi (een lengte) DeTde kwart-beslissing: 1. Standen, niet geplaatst Maizarac (onder protest). Vierde kwart-beslissing: 1. Severgini, niet geplaatst van Massenhove (een halve lengte) Volgens het nieuwe reglement moesten de ritten uit de finale tweemaal worden ver reden en indien elk der renners een rit zou winnen moest 'n derde beslissende rit plaats hebben. De derde rit is echter niet noodig geweest. Om den derden prijs reden eerst Standen en Severgnini; de Australiër won beide malen vlot. Om den eersten en tweeden prijs reden Falk Hansen en Beaufrand en tot iedere ver rassing won de Deen tweemaal achtereen van den kop af. Hij reed prachtig en vol overtuiging en gaf den Franschman geen gelegenheid zijn gevreesde demarrage' in toepassing te brengen. De Deen won gedeci deerd met een en later mol een halve lengla in 121/5 en 12 2/5 scc Hij heeft nog geluk gehad ook. want nauwelijks was hij in zijn tweeden beslissingsrit de eindstreep gepast scerd of zijn rechter pedaal brak van de krukas af. De Olympische winnaar was dus geslagen en de mjin die het vorige jaar te Keulen in het wereldkampioenschap als tweede ein digde na Engel werd nu winnaar. DE OLYMPISCHE WEGWEDSTRIJD. Naar de „N. R. Ot." verneemt is de Zweed Carlston, die als No 3 bij den weg wedstrijd eindigde, uitgesloten. Hij was niet overeenkomstig de bepalingen voor den wedwedstrijd ingeschreven en had ge reden onder het nummer van Nilson. In verband hiermede komt de Italiaan Grandi op de derde plaats en komt ook Italië derde in het landenklassement, in de plaats van. Zweden. Het aantal derde prijzen door Italië be haald wordt hierdoor met 2 vermeerderd en het aantal door Zweden behaalde derde prijzen met 2 verminderd. SCHAKEN. HET TOURNOOI TE KISSINGEN. De uitslagen der vierde ronde zijn Tartakower remise met Yates. Rubinstein remise met Spielmann. Tarraseh remise met Capablanca. Marshall verliest van Euwe. Mieses verliest van Nimzowitsch. Róti verliest van Bogoljubow. De afgebroken partij Tartakower—Spiel mann werd remise. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TERNATE, thuisreis, 15 Au?, van Sabang. BANDOENG, thuisreis, 17 Aug. te Marseille verwacht. DJ EMBER, thuisreis, 18 bij Gibraltar ver. wacht. HOLLAND—AMERIKA-LUN. VEHNDAM, R.dam naar New York pass. 11 Aug. Cape Race. EDAM, New Orleans naar R.dam, 17 Aug, te Vigo verwacht. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". KAMBANGAN. 15 Aug. van Amsterdam la Batavia. ROEPAT, thuisreis, 15 Aug. van Padang. RADJA, thuisreis, 18 Aug. te Londen ver. wacht. P. C. HOOFT, 18 Aug. van Amsterdam tes Batavia verwacht. KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, vertrekt 16 Aug. van B. Aires naar Amsterdam. GELRIA. toeristenvaart, was 15 Aug. 12 u, 's middags op 56 gr. N. B. en gr. 16 min, W. L. Alles wel. HOLLAND—OOST-AZ1Ë-LIJN. OLDEKERK, uitreis, 15 Aug. te Genua. ZOSMA, thuisreis, 17 Aug. te Genua verw, HOLLAND—AFRIKA LIJN. SPRINGFONTEIN, thuisreis, 18 Aug. bij Dakar verwacht. KON NED. STOOMBOOT.MIJ. ALMELO, 13 Aug. van Cristobal naar Cu-i racao. BAARN, 11 Aug. van Valparaiso naar Tal, cahuano. NERO, arr. 15 Aug. te Bordeaux. PERSEUS, arr. 15 Aug. le Passages. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALPHARD, Villa Constitucion naar Las Palmas, pass. 12 Aug. Fernando Noronha EEM, 11 Aug. van Holmsund naar Sikea. JANTJE, R. m.s., 8 Aug. van Riga naar Suttonbridge. JOHANNA, m.s. 6 Aug. van Solvesborg ta Wyborg. MAAS, 11 Aug. van Ilernosand naar R.dam PENDRECHT. 13 Aug. van Bateum naar Novorossisk. PROOYEN, Villa Consliluction naar Las Palmas, pass. 13 Aug. St. Vincent. ROTTUM, m.s. arr. 11 Aug. tc Vlagsham. ROZENBURG, 15 Aug. van Decido naar R.dam. WOENSDRECHT, 11 Aug. van Avonmouth naar Preston. JONGE ANTHONY, 11 Aug. van Genua n, Candia. IJSSELDIJK, 11 Aug. van La Pista te Ham, burg. SLOTLAAN, 11 Aug. van Rosario te Cork BEVERWIJK, 11 Aug. vpn Montreal naar Rotterdam. IMMANUEL II, naar Odense, pass. 14 Aug. Holtenau. REBEC KA, naar Veile, pass. 11 Aug. Aug Holtenau. DINA, naar Greena, pass. 11 Aug. Holtenau PRINSES JULIANA, naar Aalborg, pass. 11 Aug. Holtenau. MATHILDE, naar Kolding, pass. 11 Aug. Holtenau. AMBULANT, naar Elersley. pass. 11 Aug. Holtenau. MARTHA, naar Kallundborg, pass. 15 Aug. Holtenau. INMANUEL, naar Holbeek, pass. 15 Aug Holtenau. ANNA, naar Hadersleben, pass. 15 Aug. Holtenau. SOESTERBERG. Wasa naar Rollerdpass. 15 Aug. Holtenau. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7