GEMENGD NIEUWS. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RUNSTREEK. RADIO-PROGRAMMA. fi.4.59 eeriptisn# QTq&Cb&te' gyunfofi acuta VISSCHERIJ-BERICHTEN. FAILLISSEMENTEN. Bij Kon. Besluit is benoemd met inganü van 15 Augustus 1928 tot burgemeester ran Den Bommel: D. Brouwer en van Wolphaartsdijk: O. van Bleywijk Tierens Verhagen. UIT NED. OOST-INDIE. de nekkramp te magelang. BANDOENG, 9 Augustus. (Anela). Het bericht uit Magelang als zouden dertig ge vallen van nekkramp geconstateerd zijn, is in zooverre onjuist gebleken, dat de ziekte beperkt is gebleven tot een brigadier van de Kaderschool. Niettemin zijn uitgebreide maatregelen tegen uiibreiding getroffen. moordaanslag. SOEKABOEMI, 9 Augustus. (Anetal. Een mandoer op de onderneming Tjigoeha, die wegens ongeschiktheid ontslagen was, greep een zwaren stok en pleegde daarmede een moordaanslag op zijn administrateur den heer Van Aalst- De heer Van Aalst kreeg j vier ernstige hoofdwonden. Gevreesd wordt dat hij een schedelbreuk heeft. De mandoor is gearresteerd. verdronken. De 11-jarige A. van der Nadort te Rot terdam is gisteravond te zes uur bij het spelen in de Delfshavensche Schie gevallen en verdronken. Hij is spoedig opgehaald, maar kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. woest gereden.. Woensdagavond is de motorrijder Schouf- four, uit Rotterdam, op den Rijksstraatweg te Haarlem-Noord in volle vaart tegen een auto aangereden. Op de duo zat een 13-jarig meisje uit Haarlem. De motorrijder bekwam een beenbreuk en inwendige kneuzingen. Het meisje werd met een dubbele beenbreuk opgenomen. Beiden werden ia de Maria- Btichting opgenomen. De toestand van den motorrijder ia niet levensgevaarlijk. vrachtauto omgeslagen. Gisteravond reed een auto van de Ver- kade's fabrieken met een vrg snelle vaart in de richting Utrecht op de Utrechtsche- weg te Buurschoten. Naast de vrachtauto reed een ander vierwielig motorrijtuig. De vrachtauto wilde het laatste passeeren. week daardoor uit naar links, waardoor zij van I den grindweg afgleed en omsloeg. JEen J passagier uit Utrecht, werkzaam by de firma Verkade, werd uit den zwaar beladen wagen geslingerd en kreeg die op het lichaam. De dood trad onmiddellijk in. De vermoedelijke oorzaak van het ongeval ligt in het te zwaar naar achteren laden van den wagen. inbraak te baarn. Te Baarn is een van de daders, die uit een onbewoonde villa aan den Kettingweg te Baarn zilverwerk tot een waarde van 1700 ontvreemd hebben, opgespoord en aan gehouden. De aangehoudene, een Amster dammer, legde een bekentenis al locomotief ontspoord. Ten gevolge van het breken van de krukas is de locomotief van den sneltrein Leeuvvar- aenGroningen, die te 4.37 uit Leeuwarden vertrekt, bij het station Visvliet ontspoord De machinist wist door onmiddellijk te remmen een ernstig ongeluk te voorkomen. De passagiers moesten overstappen in den trein, die te 4.33 van Groningen vertrekt en nu ten gevolge van de versperring niet verder kon. Zij bereikten met een ver traging van anderhalf uur de plaats van bestemming. De reizigers van den Groniug- schen trein stapten over in de wagens van den ontspoorden trein en werden met een locomotief uit Leeuwarden gehaald. tjalkschip gezonken. Donderdagmorgen Ls op het Slotermeer gezonken het tjalkschip „Drie Gebroeders" van gebrs. Frankema, van Lemmer, geladen met steen, De opvarenden werden door de stoomboot „Telegraaf' van den dienst Sneek —Lemmer gered. op vrije voeten. Gisteren is O. L., gemeente-archiieca van Onshvedde, die sedert ruim drie maanden te Winschoten in voorloopige hechtenis zat als verdacht van corruptie, op vrije voetsii gesteld. door de tram aangereden. Te Oosterhesselen is een 3-jarig dochtertje ran den heer A. Bunks door de tram aan gereden Een der voetjes der kleine werd verbrijzeld en levens haar hoofd gewond. Het meisje is naar het Acad. Ziekenhuis Groningen overgebracht. door een paard doodgetrapt. Te Oudega is hot 8-jarig zoontje van J. H. 'dcor een paard zoodanig tegen het hoofd getrapt, dat het ventje aan de gevolgen is overleden. aangehouden. De landbouwer De Vr., te Beduui t^vou.) te wiens huize Dinsdagnacht een brand hoedde, is als verdacht van brandstichting aangehouden. branden. Woensdagnacht brandde, naar de ,,'s-Hert Crt." meldt, de kapitale boerderij van Erven van Driel, op gehucht Venhuis, af. Een j&on van landbouwers Wydevens van Hoeve, me van de bruiloft kwam, wekte de bewo- terwijl het huis al in lichte laaie stond, te nachtgewaad moesten ze vluchten. Alles j verbrandde: kleeren, huisraad, Landbouw gereedschappen, de reeds ingehaalde oogst, o0 jonge kippen, G zeugen en biggen. De i koeien en het paard waren in het weiland. ken schuur verbrandde eveneens. I Gjaternacbt ib brand ontstaan in de paling- I rookerjj van Bolm te Spaarndam. Niettegen- staande het krachtig optreden van de brand- i weer, ging de rookerij, veel visch en veel materiaal in de vlammen op. De schade, niet door verzekering gedekt, bedraagt f. 500. het zonderling geval te bleijerheide. In verband met het vinden van een lont en buskruit in den schoorsteen in de woning van den mijnwerker E., te Bleijerheide, heeft de politie te Kerkrade gearresteerd den ongehuwden Duitschen mijnwerker W. wielrijder gedood. Woensdagavond had ter plaatse de Bril, aan den voet van de Wijngracht en Kaal heid ersteenweg, twee steile wegen, een bot sing plaats tusschen de wielrijders G. Eischcps, gehuwd, uit Simpelveld, werkzaam te Kerkrade, en den 19-jarigen J. M., uit Kerkrade. De botsing was hevig. B. werd gedcod, M. slechts licht gewond. Als het paartje verloofd is, spreekt hij en luistert zjj geduldig toe. In de wittebroodsweken neemt zij het woord en hij krijgt nooit genoeg van haar gebabbel. Na een paar maanden zeggen zij allebei ronduit hun meeningen luisteren de buren aandachtig alle gesprekken af! HAARLEMMERMEER De heer D. BROUWER benoemd tot burge meester van Den Bommel DE HEER D. BROUWER. Tot burgemeester van Den Bommel in Zuid-Holland, een gemeente van ruim 2000 zielen is beDoemd de heer Dirk Brou wer. ambtenaar ter secretarie van de ge- meeute Haarlemmermeer, wonende te Hoofddorp. De heer Brouwer is 36 jaar oud; dus in de kraoht zijner jaren en een zoon van eren bekenden predikant der Geref. Gem. te Zwartsluis. Hij heeft zijn opleiding in de gemeente administratie ontvangen bij den burgemees ter tevens secretaris der gemeente Vleu ten c.a. en was vervolgens als zoodanig werkzaam te Zwartsluis, Woubrugge, Aals meer en Haarlemmermeer. Hij is in de groote gemeente Haarlemmermeer op ver schillende afdeelingen werkzaam geweest en goed bekend met de behoeften en wen- schen van de plattelandsbewoners, zoodat hij zeker in staat zal zijn hun belangen be hoorlijk te behartigen en te bevordefen. Kind verbrand. Terwijl de echlgenoote van den vracht- rijder G. v. d. W.. wonende aan den Nieu- wendijk in Haarlemmermeer de wasch deed kreeg het 3V£-jang dochtertje dat in de on middellijke nabijheid van haar moeder liep te spelen, plotseling een hoeveelheid ko kend water over de beide beentjes. Met brandwonden overdekt, werd de kleine on der geneeskundige behandeling gesteld. Woensdagavond is het kin daan de gevol gen overleden. Woensdagmiddag kwamen Ged. Staten van Noord-Holland bijeen, om andermaal te beraadslagen over het besluit van het polderbestuur tot verhooging van opstal rechten in den Haarlemmermeerpolder. Naar wij vernemen hebben Ged. Staten het besluit van het polderbestuur goedge keurd. Naar wjj voorts vernomen, zullen belang hebbenden van de beslissing in beroep gaan bij de Kroon. KATWIJK AAN DEN RUN Het wijkgebouw van het Wit-Gele Kruis is thans gevestigd en geheel geïn stalleerd in het wijkgebouw behoorende bi; het Parochiehuis. Behalve de kamer voor behandeling der patiënten is er een gei genheid voor berging van verschillende meer kleinere artikelen benoodigd voor de ledcn-patiénten. Een badgelegenheid, keu ken. W C., wachtgelegenheid. Het gebouw heeft een geheel aparten ingang en staAt geheel vrij voor het publiek. We meenen Zuster Damiana, werkzaam voor het W.G. Kruis wel te mogen compljmenteeren nu zij in dit wijkgebouw geheel zelfstandig hier haar werkzaamheden kan verrichten. De Oranjevereeniging zal dit jaar ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op bescheiden schaal feest vieren en wel alleen een kinderfeest waar van het programma nader zal worden be kend gemaakt. Een der oorzaken is dat de kas der vereeniging in minder goede cod- ditie is. Het. feest zal dit jaar gehouden worden op Donderdag 30 Aug. Des avonds zal waarschijnlijk de Harmonie Katwijk haar vroolijke tonen laten hooren in do tent in de Bruggestraat. Zondag zal de tweede gezellige avond gehouden woi'den in het Parochiehuis St. Joannes Baptista. Dan zal het de jeugd zijn, Congregaties, Gezellen, enz. voor wien dezen avond wordt bereid. Er is voor dezen avond een nieuw programma samengesteld. KATWIJK AAN ZEE Voor een eivollo zaal trad gisteravond op initiatief van V.V.V. in de Gemeente-zaal op de heer Jan van Riemsdijk met zyn zoon Rombout. Zij brachten Geldersche en Hollandsche liedjes ten gehoore bij har monica en piano. Het succes was door slaand en nam zoo nu en dan den vorm van een ovatie aan; vooai aan het slot was het overweldigend, en door herhaald terug roepen waren de spelers genoodzaakt nog een toegift te geven. lisse. Mej. J. W. Buyck alhier slaagde voor de Hoofdact-e. NOORDWIJK. Reeds eenige dagen zwierf in deze ge meente rond een oude vrouw L., die me delijden trachtte op te wekken bij verschil lende menschen. Van dc zijde van het R.- K. Armbestuur en de gemeente is veel ge daan om haar een onderdak te verschaffen, zelfs kon zij haar intrek nemen in een in richting, waarvoor de kosten reeds waren betaald, doch zij weigerde halsstarrig hier van gebruik te maken, en gaf er voorkeur aan sinds enkele nachten op de straten te vertoeven, hetgeen ook met het oog op haar leeftijd niet toelaatbaar was. In ver band hiermede heeft de politie in samen werking met het R.-K. armbestuur, has#r gisteren per auto naar een R.-K. inrichting te Achtevcld bij Amersfoort overgebracht. Door het bestuur der Oranje-Vereeni ging is dit jaar het plan geopperd om tij dens de Oranjefeesten ook een winkelweek en étalage wedstrijd te organiseeren, het geen onder de belanghebbenden alhier wel ingang heeft gevonden, waarom besloten een dergelijke week te organiseeren van 31 Aug. tot en met 5 Sept a.s. Voor dezen wedstrijd worden fraaie prijzen uitgeloofd, terwijl geen inleggeld zal worden geheven. Als bijzondere attractie is hieraan ver bonden, dat het publiek na de keuring der jury, de étalages kan beoordeelen (hiervoor zullen biljetten verkriigbftar worden ge steld). Prijzen zullen worden beschikbaar ge steld aan hen wier uitspraak het meest die der jury benadert. Gevonden voorwerpen: 1 damesman tel; 2 halskettingen; 1 paar strandschoe- nen1 lippenstift; 3 paar badscboenen 1 wollen heerensportkous: 1 portemonaie met inhoud2 vulpotlooden1 paar dames- handschoenen; 1 boodschappentasch1 On- sel (weegapparaat); 1 colbertjas; 2 sleu tels aan een touwtje; 1 ring met sleutels; 1 haDgertje van halsketting: 1 kindermuts; 1 bos sleutels aan kettinkje; 1 oorbel; 1 blauwe kindercape; 1 blauwe badmuts; l gedeelte van een fototoestel afsluiter4 honden. Inlichtingen aan het Politiebureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend Woensdag Zaterdagss van 121 uur. noordwijk-binnen. Gisteren werd een bakkersknecht die met een transportrijwiel de Wilhelmina- straat af kwam rijden door een vrachtauto van de expresse dienst Noordwijk-Haarlem welke den II. Geestweg af kwam rijden aan gereden. Hij kwam met zijn rijwiel onder de auto terecht en werd eenige meters mede gevoerd. Dr. Visser die hel eerst ter plaatse was constateerde een beenfractuur. waarna de gewonde per politiebrancard naar de wo ning van zijn patroon bakker L. alhier werd overgebracht. In den namiddag moest hij op advies van den den dokter naar hel Acad. Ziekenhuis te Leiden worden overgebracht Hel rijwiel werd totaal vernield. De politie slelt een onderzoek in. 0egstgeest. Woningbouwvereen. Buitenlust. Gisteravond vergaderden de leden der Woningbouwver. Buitenlust te Leiden. Deze vergadering was belegd om te trachten een onderafd. van de Ver. Buitenlust te stichten. Na de uiteenzetting der werkzaamheden der vereen, door den voorzitter werd defini tief tot de oprichting besloten. Het doel der nieuwe vereeniging is het geven van concerten voor het gebouwen complex der woningbouwver. Buitenlust, het organiseeren van kinderfeesten, o.a. St. Nicolaas- en Kerstfeest, uitstapjes enz. Voor de leden zelf, het organiseeren van boot-, auto- of wandeltochten en plezierreizen in het algemeen. Het coöperatief inkoopen van kolen en aardappelen en wat verder op dit gebied kan worden bereikt, alsmede het instellen van een belasting-ophaaldienst wordt even eens beoogd. Het voorloopig bestuur werd bijna in zijn geheel herkozen, terwijl tot voorzitter werd benoemd de heer W. v. d. Wijngaard; secre taris de heer A. de Best en penningmeester de heer F. van Rooij. Het bestuur hoopte met plannen ^oor den dag te komen en zal trachten hel aange name met het nuttige te vereenigen. De regelingacommissie voor de „Rond rit voor Ouden van Dagen" deelt ons mede dat thans als datum definitief is vastge steld, Maandag 27 Augustus. Het aantal oudjes is 60. De regeling is als volgt vastgesteld Circa halftwee zullen de mederijdende ouden van hun woning worden afgehaald, waarna de stoet in het Wilhelminapark wordt opgesteld. Precies 2 uur zal van daar de rit aanvangen naar Den Haag; Scheve- ningen, Wassenaar, Katwijk, Noordwij k. Noordwijkerhout en van daar terug naar Oegstgeest. Het comité heeft verschillende rustpunten vastgesteld. RIJNSBURG. Raadsagenda. De raad dezer gemeente vergadert heden avond halfachL Agenda Ingekomen stukken. Aanbieding gemeenterekening 1927 Benoeming com missie van onderzoek gemeenterekening 1927 Aangaan geldleeningen voor bestra tingen en aankoop land. Vaststelling ver- keersverordenin? Kerkstraat Aanvraag plaatsing benzinepomp in de Tramstraat Aanschaffing nieuw torenuurwerk Voorstel intrekking raadsbesluit d.d. 26 Juni 1928, betreffende bouwen kassen op land van den heer Jac v d. Vijver, alhier. Toekenning gratificatie gemeente-werkman A. Ver steeg. Machtiging B. en W. raadpleging des kundige over bouwplan Buitenweg. valkenburg. Zaterdagavond geeft de Harmonie onder leiding van den heer J Noordanus Sr. weer een concert. Het programma luidt 1. Germanentreue. marsch, Blankenberg; 2. l'Emulation ouvert., L. Canivez; 3. Intermezzo ..Cavalleria Rusticana" (instr. J X.). H Mascagni4. Fantasie sur l'opera ..Xabuchodonosor". G Verdi. Pauze. 5. Le Concours de Moniluel, marsch. Langlois; 6. ..Uber der Wellen", concert Valse (arr A. J. (IupkensV Rosas: 7. Het Geuzenvendel op den thuismarsch (instr. J. N.), F. W. Spreij; 8 Finale. ALPHEN AAN DEN RIJN. De Stscrt. no. 155 bevat de statuten van de N. V. Boek-, Courant- -en Handels drukkerij „Het Wapen van Alphen aan den Rijn. Gisteren werd door de bouwkundigen G. W. Vis en W. B. Kroon, alhier, aan besteed bet verbouwen en uitbreiden der Nulaspaarbank aan de Hooftstraat. De inschrijvingen waren als volgt: Perc. I, grond-, metsel- en betonwerken: L v. d. Leek f.3740; K. Tolk f.3996. Perceel II, timmer- en sraidswerken: K. de Jong f.22S5; A. van Dam f.2975; J. v. Wieringen f. 3075; Gebrs. Van Zwieten f.4465; Gebrs. Vrisekoop f.3426; L. van Eeuzekom f. 3548. Perceel III, lood-, zink en mastiekwerken. enz.: J. J. Bonte f.1072; 1 W den Hertog f. 1047. Perceel IV, glas-, schilder- en behangwerkenGebrs. Verhoef f.792; H. Naber f.740; J. Z. v. Helmond f.800; H. J. Geertman f.740; H. Taberné f.784; W. v. Diest f.767. In massa: D. Donker f.8638: Gebrs. v. Zwieten f. 999S, i en J. German f. 10419, allen alhier. De opbrengst van de gisteren gehouden jaarlyksche collecte ten behoeve van het „Groene Kruis" bedraagt f. 380.97. Bij de herstrating van het gedeelte van de straat hoek Raadhuis, BruggeVan Boeteelaarstraat heeft men witte klinkers, die een streep vormen, gelegd, teneiude automobilisten, wagenvoerders en andere weggebruikers er op te wijzen, dat zij steeds rechte van déze lijnen moeten blijven en daardoor dus rechts van den weg rijden of loopen. Deze maatregel, genomen naar voorbeeld in andere steden, is zeer toe te juichen. BODEGRAVEN. De heer G. Maaskant, alhier, slaagde voor het examen Fransch L. O. De heer M. is thans werkzaam aan de Hollandsche Chr. School te Brussel. De heer Ph. de Bruyn, ambtenaar der i posteryen, alhier, slaagde voor ongeveer een i jaar voor het examen godsdienstonderwyzer. Meermalen trad hij reeds in de omgeving, brjv. te Zwammerdam, op, maar in Bode- j graven nog nimmer. Thans is hem de avond- dienst van a.s. Zondag afgestaan. Velen zullen allicht hun plaatsgenoot willen hooren, 1 Een zoontje van den heer S. werd aoor den steenkolenwagen van den heer W. overreden. Het ventje bekwam zooveel inwendig letsel, dat het aanstonds naar het I Ziekenhuis te Leiden moest worden vervoerd. De chauffeur van een vrachtauto werd zoo boos op een tjongen, die achter zijn wagen aan reed, dat hij dezen met het hoofd daartegen wierp, waardoor deze een leelrjke hoofdwond kreeg. De laffe man vertrok aanstonds. KOUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Maartje, d. v. P. M. v. d. Voort en G. v. Egmond. Hendrikus Cornelis, z. v. R. A. Lourens en Cl. de Rooij. Door de vergadering van Ingelanden van den Lagewaardsche en Bruimaadsche polder is besloten om den poldermolen tp deen vervangen door een Amerikaanschen windmolen. Door de rijks- en gemeentepolitie al hier zijn te Alphen a. d. Rijn aangehouden oe 19-jarige W. v. d. L., wonende te Alphen, als verdacht van inbraak by den heer H„ op de fabriek van den heer J. 0., gepleegd in den nacht van 20 op 21 Mei j.l. Als verdacht van heling is mede aangehouden de 21-jarige 8. O., eveneens te Alphen ■woonachtig. Beiden hebben een volledige bekentenis afgelegd. Met het ontvreemde geld hebben zy eenigen tyd geleden goeden sier gemaakt in de omstreken van Arnhem. Zij zijn beiden ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te 's-Graveniiage. Onder geleide van dc Woerdensche peKtie waren een paar jongelui alhier, die in den loop der vorige week bij enkele inwoners huissleutels hadden meegenomen. De boosdoeners zullen hun straf niet ont gaan. voor zaterdag 11 augustus Hilversum (1070 M.) 12.30—2.00: Lunch- muziek door het Trio Courtel. 24 u. Aansluiting van het Theater Tuschinsky te Amsterdam. Het Theater-orkest o.l.v. Max Tak. Optreden van solisten. ,,The Ramblers", dans-orkest o.l.v. Theo Uden Masman. 45.30- Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Thé dansant door Jack Raymond's en Casanova et ses Argen tines. 67.45: Concert door het AVRO- kwartet, met medewerking van Lotte Kanne Blooker, zang. S u. VARA. Con cert, georg. door den Bond v Arb. Muziek- ver. P. v. d. HurkFluit. Jan Monissen, piano. Het Haagsrh Arbeiders-Symphonic- orkest o.l.v. Jaap fitotyn 10 u. Berich ten. 10.30—11 J">- VARA-Aansluiting van de Cinema Royal ïc Amsterdam. Orkest o.l.v. Hugo de Groot. j RECLAME. VERKRIJGBAAR BIJ ALLE ERKENDE RIJWIELHANDELAREN *7*6* 309S Huizen t.340.9 M na 6 uur 1950 M.) Uit-, sluitend KROuitzendingen. 12.30—1.30: Concert door het Trio Winkels". 5.30 7 u.Gramofoonmuziek. 7.45—8.15: Spr. prof. dr. P. J. M. v. Grinsven, van het Seminarie Haeren: De Christelijke as cese bij den H. Paulus. 8.15: Concert. Het Amsterdamsch salop orkest en Cli. Dek ker, accord eon virtuoos. Mej. G. Hogen- birk, sopraan. Daventry (1600 Al.) 10.36: Kerkdienst. 1.20—2.20: liet Gershoin Parkington kwin tet. 2.50: Athletiek-wedstrijd Engeland- Amerika. 5.50: Kinderuurtje. 6.35: Ballade-concert. J. v. Zijl, bariton. E. Ker sey, viool. 7.20: Causerie over het om roepprogramma. 7.35: Pianoduetten van» Dvorak. 7.45Proefwedstrijd Engeland- West-Indië. 7.55: Rex Evan's cabaret* Dans-orkest en solisten. 8.20: Promena deconcert. S. Allen, sopraan. R. Hender son, bariton. Solomon,piano. G. D. Gunr ningham, orgel, Sir Henry Wood en zijn Symphonic-orkest. 9.50: Nieuwsber. 10.05: (Vervolg) Promenadeconcert. 10.50: Nieuwsbzer. 10.5512.20: Dans muziek. Parijs „Radio-Paris" (1750 M.) 12.50; Gramofoonmuziek. 4.0ö5.05: Dansmu ziek. 8.35: Causerie. 8.5011.20: Con cert-. Hr. L. Herent, viool Hr. Gany, muzi kale imitaties. Hr. Blanquart-, fluit. Or kest o.l.v. Hr. Renauld Langenberg (469 M.) 12.20: Uitzending uit den Rijksdag. Rede van den Rijkskan selier H. Müller. 1.25—2.50: OrkestooiH eert. 6.207.15: Orkestconcert. 8.50: Concert door het Philharmonisch orkest van Berlijn, o.l.v. Wilh. Furtwangler. Het Kittelscher Koor. 9.50: Concert door bet Werag-orlcest. Werken van Beethoven. Daarna tot 1.20: Dansmuziek. Königswusterbausen (1250 M., (Zeescn). - 12.20—5.20: Lezingen. 5.20—6.20: Orkest- concert. 6.208.05: Lezingen. 8.50: Concert i. d. Staateopera Berlijn. Grond wet-viering. 10.50—12.50: Dansmuziek. Hamburg (395 M.) 5.20: Vocaal concert. Zangkoor. 6.20: Concort „Op verzoek"* 8.45: Concert i. d. Staatsopera Berlija* Grond we t-vi ering. Brussel (509 M.) 5.20: Dansmuziek. 6.50. Orkestconcert. 8.35: Gramofoorn muziek. 8.50: Hr. Svlv-ainrHamy piano recital. 9.20—10.50: Symphon.i ccon eert in dc Kurzaal Ostende. IJMUTDEN, 10 Augustus. VISCHPRIJZEN. 46 Tarbot per K.G. f. 1.800.38 8 Griet per kist van 50 K.G. f.4218; 2775 Tongen per K G. f. 31.75; 2 Groote Schol per kist van 50 K.G. f.50; 3 Middelschol per kist van 50 K.G. 32; 10 Zetschol per kist van «0 K.G. f.3628; 485 Kleine Schol per kist van 50 K.G. f.203.10; 3 Bot per kist van 50 K.G f. 15; 15 Schar per kist van 50 K.G. f 104.70; 15 Roggen per 20 stuks f. 197; 6 Vleeten per stuk f. 0.92; 1 Kleine Toode Poon per kist van 50 K.G. f. 28; 27 Pieter man en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 17— 1.80; 3 Groote Schelvisch p. kist van 50 K.G. f.30; 6 Middel Schelvisch per kist van 50 K.G. f.2926; 31 Kleinmiddel Schelvisch! per kist van 50 K.G. f. 1512.50; 209 Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f.83; 10 Kabeljauw per kist van 125 K.G. f.58—47; 40 Gullen per kist van 50 K.G. f. 13.505 i 19 Lengen per stuk f. 20.50; 2 Heilbot per K.G. f. 1.75; 15 Wijting per kist van 50 K.G. f. 3.602.20; 20 Koolvisch per stuk f. 0.50; 128 Makreel per kist van 50 K.G. f. 16.50—7. Aangekomen 9 stoomtrawlers: IJm. 326 met f. 1608; IJm. 108 met f. 1561; IJm. 189 met f.2137. IJm. 325 met f.504; IJm. 90 mei f.2006; TJm. 110 met f.1864: IJm 5 met f 1268; IJm. 21 met f.3113; J.Tm. 323 mei f 1298. en rlc loggers KW. 137 met 357 kantjes pekelharing voer Katwijk be stemd. en de KW. 121 met 23 last. Opgeheven wegens gebrek aan actief: W. van der Hoeven Sr-, Nieuwebrug, gem. Bodegraven. 3—2

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7