GYMNASTIEK. SCHERMEN. RUITERSPORT. BOKSEN. een langen slag over stuurboord. Met span ning wordt het oogenblik tegemoet gezien, waarop de jachten elkaar moeten passeeren. Zal Hoolwerf voor zijn tegenstanders om kunnen? Het lijkt er niet na en als derde rondt de .Hollandia" de boei met bijna 2 min. achterstand op Zweden en anderhalve minuut na Frankrijk. Na de eerste ronde is de 9tand: 1. Zweden, 2. Frankrijk, na 37 sec. 3. Ne derland na 2 min. 4 sec. Na het passeeren van de boei gaat de Franschman onmiddellijk over stag. de Zweed blijft voorloopig over bakboord lig gen. Als beide jachten elkander tenslotte ontmoeten blijkt de Franschman gewonnen te hebben, de Zweed moet door den wind en ligt dan onder. De „Hollandia" zet alles op alle®, maakt een zeer lange 9lag over stuurboord en loopt dan direct op de boei aan. Nog een klein slagje, de achterstand is tot 1 min. 22 sec. teruggebracht, terwijl Frankrijk dan de eerste plaats bezet. Bij de volgende boei is de achterstand nog maar 1 minuut. Zouden onze mannen het nog halen? Ze doen wat ze kunnen maar het baat niet meer. Ze loopen noe een paar se conden in, verliezen echter weer wat bij het kruisen en blijven op de derde plaats. De uitslag was: 1. L'Aile IV (Frankrijk) lijr 2 uur 46 min. 1 sec.; 2. Sylvia (Zweden) tijd 2 uur 45 min. 47 sec.: 3. Hollandia (Nederland) tijd 2 uur 46 min. -41 sec- De uitslag van het geheele tooirnooi werd daardoor: 1. Frankrijk, 3x1, Olympisch kampioen. 2. Nederland, 2x1,2x2 en 3x3. 3. Zweden 2x1, 2x2 en 1x3. In de zesmelerklflsse cine de strijd alleen bm de tweede en derde plaats. Noorwegen de kampioen, meende de liefhebbers onder ling te moeten laten vechten en verscheen niet aan den start. Holland startte ditmaal goed en ging als tweede, onmiddellijk na Estland door de lijn. gevolgd door Dene marken. Amerika. België en Zweden. Beide laatste jachten waren gereefd. De Deen zeilt weer schitterend en ligt bij de eerste boei als nummer 1. na tien seconden ge volgd door Estland. Holland ligt met 64 sec. achterstand op de vierde plaats, drie is Amerika, vijf België, Zweden is ver achler. Op het tweedo kruisrak weten Amerikaan en Belg zich ieder een plaats naar boven te werken waardoor Nederland naar de voor laatste plaats verhuist. De jachten liggen dan tamelijk ver uiteen zoodat de bezeilde gedeelten vrijwel geen verandering mest brengen in de volgorde. De uitslag luidt: 1. Hihi (Denemarken) in 2 uur 3 min. 10 sec.; Frieda (Amerika) 2 uur 3 min. 48 sec.; 3. Tutti (Estland) 2 uur 4 min. 39 sec.; 4. Ubu (België) 2 uur 6 min. 19 sec 5. Kemphaan (Nederland) 2 uur 7 min. 23 sec.; 6. Ingegerd (Zweden) 2 uur 9 min. 46 sec. t)e totaaluitslag is dus voor de zesmeter- klasse: 1. Noorwegen 3x1 (Olympisch kampioen) 2. Denemarken 2x1. 3. Estland 1 xl. 3 x 3. 4. Nederland lxl, 1x4. DE HOLLANDSCHE DAMES WINNEN HET OLYMPISCH KAMPIOENSCHAP. Met de heeren vlot het niet. Prachtig zomerweer begunetigde den tweeden wedstrijddag van het grootste turn- tournooi, dat ooit heeft plaats gevonden. Evenals Woensdag turnden ook gisteren eerst Nederland, Zwitserland, Luxemburg, Finland en Frankrijk, en wol de heeren- ploegen voor brug en hoogrek. Het rektnrnen der Nederlandsche heeren Viel tegen. Vele oefeningen mislukten, voor al de disloque na het hurken over den rek stok was voor de meeaten het struikel blok. Een gunstige uitzondering maakten de heeren v. d. Vinden en Melkman. Deze beiden werkten zich kranig door de zware oefenstof heen- Het waren vooral de Zwitsers, die bui tengewoon fraai turnen lieten zien, Vooral aan hoogrek waren zij virtuosen. Het weinige publiek, dat ook dezen twee den wedstrijddag in het Olympisch Stadion aanwezig was ondanks het mooie weer kreeg inmiddele prachtig daraestoestel- turnen te zien. Engeland had brug e<n rin gen gekozen. Vooral aan de brug werden onze verwachtingen ver overtroffenwij noteerden pirouets, balansen en handstand overslag. Voor dames was dit zeer zeker hoog opgevoerd. De Hongaarsche en Fransche dames had den heel wat lichtere oefenstof gokozen, waarmede zij in geenendeele tegen het De Hollandsche zwemmer Davidson, die deelnam aan het torenspringan. maar m zijn serie niet geplaatst werd daarna vertoonde Nederlandsohe en Ita lia an sche turnen op konden. Het werk van de uit vijf dames bestaan de Italiaansohe ploeg was onverbeterlijk. Jammer was, dat zij zich tot slechts één toestel bepaalden. In dit opzicht had Ne derland een gelukkige greep «gedaan. De Hollandsche turnsters werkten aan lage, vervolgens aan hooge brug om met ringen- zwaai te eindigen. Evenals eergisteren bij de vrije oefeningen was ook thans alles tot in de puntjes verzorgd. Mooie oefenstof niet te zwaar—, logisch samengesteld, keu rig klassikaal uitgevoerd, prachtig van orde en leiding, in één woord subliem. De jury heeft dan ook in de punten haar waardeering voor het werken der Neder- landsche turnsters tot uiting doen komen. Zij kregen 110 van de 120 punten. Italië kreeg 102, Engeland 94.50, Frankrijk 84.50 en Hongarije 78. Na twee onderdeelen was de totale stand der dames: 1. Nederland 208.50 punten; 2. Italië 194.75 p.3. Engeland 183.25 p.4. Hon garije 177.25 p.5. Frankrijk 168 p. Gistermiddag werd het toumooi voort gezet met het springen (Laatste onderdeel) der dames. Frankrijk heeft zich ook met dit onderdeel niet boven het middelmatige kunnen verheffen. Alles was te eenvoudig en geleek meer op adspiranten- dan op dameswerk. Daarentegen maakte Holland een veel beteren indruk. Er werd klassikaal gesprongen aan zes paarden, t.w. 2 laag gestelde, 2 met veerplanken en 2 in de lengte gesteld. Het geheel was uiterst goed verzorgd. Het nu in vrij groote getale aanwezige publiek, althans voor gymna stiek, kon genieten van talrijke gedurfde sprongen. Flanken, handstand-overslag en tot slot werd door alle dames een salto gesprongen. Het was werkelijk het beste wat er op damesgebied op de Olympische Spelen vertoond werd. Nadat de beoordce- ling geëindigd was, had Holland een dus danig resultaat bereikt, dat het den eersten prijs niet meer kon ontgaan. Voorwaar eeo fraai succes, dat zeer zeker na de maan denlange voorbereiding, onder leiding van den heer M. Zandvliet, welverdiend wasl Om kwart over vijven rees heel langzaam het Oranje-blanje-bleu ten top en klonk het Wilhelmus over bet Stadion. Van de tribunes klonk het, als uit één mond: „Hé, hé, hé, Holland spreekt een woordje mee!'7 „Je maintiendrai, je main- tiendrai", hé, hé, hé" en het bekende „Hoü zee, hoü zee. K.N.G.V, Inmiddels werd den Leider der Holland sche dames, den heer Zandvliet, die de dames zoo geoefend en de nummers met het meeste geduld had ingestudeerd, een krans aangeboden, zoomede den vaandrig der damesploeg. Het gejuich steeg echter ten top, toen Z.K.H. Priiie Hendrik naar voren trad, den leider toesprak en ieder der deelneemsters een hand gaf. Daarna marcheerden zij op muziek even langs de eeretribune, door een ieder luide toegejuicht, en toen ver dwenen zij, onze dames, waaraan wij de eerste overwinning danken, onder de tri bune naar hun kleedkamers. Bij de heeren, kwam geleidelijk meer tee- kening in den strijd om de eerst© drie plaatsen. Zwitserland leverde aan brug en rek schitterend werk. Aan rek kregen zij voor de verplichte en keusoefeningen 443 punten. Het Hollandsche totaal werd aan dit toestel 316, aan brug werden deze oij- feTs: Zwitserland 413, Holland 287.25. Ook de Tsjechen zetten hun beste beentje voor .om den ontstanen achterstand, n.l. 25 punten op Zwitserland, ongedaan te maken. Zoo noteerden zij aan brug 420*A punt en aan het rek leverden zij buitenge woon fraai werk, doch met 420% punt wis ten zij het hooge totaal van Zwitserland niet te evenaren. Na den tweeden dag ziet het er dan ook wel naar uit, dat de Zwitsers de overwin ning zullen behalen, alhoewel een voor sprong van 40 punten op de geduchte So- kols nog wel te niet kan gaan 'bij de on derdeelen springen en vrije oefeningen, die heden de laatste dag nog verwerkt moeten worden. In bet persoonlijk klassement, luiden de uitslagen Paard: 1 Hanggi (Zwitserland). Ringen: 1 Stukely (Yugo-Slavië). Rek: 1 Miez (Zwitserland). Brug: 1 Vacha (Tsjecho-Slowakije). De uitslag tot heden in het landenkla»- sement luidt: 1. Zwitserland 1702 punten; 9. Tschedho- Slowakije 1662.25 p.; 3. Yougo-Slavië 1593.25 p.; 4. Italië 1581.50 p.; 5. Frankrijk 1498.25 p.; 6. Finland 1492.50 p.; 7. Amerika 1476.60 p.8. Luxemburg 1273.50 p.9. Ne derland 1241.50 p.10. Hongarije 1139.50 p.; 11. Engeland 1124 p. HONGARIJE WINT DEN LANDENWEDSTRIJD OP SABEL. Italië op de tweede plaat*. Gistermiddag vond de finale plaats van den landenwedslrijd op 9abel, waarin zich geplaatst hadden: Hongarije, Italië, Duitsch land en Polen. De eerste ronde bracht Polen tegen Hon garije en Duitschland tegen Italië op de loo- pers. Polen trok mei: Laskowski, Zabiel9ki, Segda en Matecki. De Hongaarsche ploeg be stond uit Petschauer, Rady, Garai en Gombos. Duitschland zond Casmir, Moos, Halberstadt en H. Thomson op den looper, terwijl Italië met Marzi, Anselmi, Sarocchi en Bini trok. Zoowel Hongarije als Italië won met zeer veel verschil respectievelijk van Polen en Duitschland, en wel beide met 14;2 gew. partijen. Dientengevolge streden Hongarije en Ita lië om den eersten prijs. De ploegen waron als volgt samengesteld: Italië: Marzi, Bini, Pulili on Anselmi; Hongarije: Tersztyanszky, GooiÈos, Glykajs en Petschauer Het begon met een Hongaarsche neder laag. De gevreesde Tersztyanszky verloor met 25 tegen Marzi. Daarop volgden echter twee winstpartijen voor Hongarije. Zoowel Bini als Puliti sneuvelden onderscheidenlijk met 25 en 05 tegen Gombos en Petschauer. De vierde partij werd echter een Italiaansche zege, immers Anselmi won met 53 van Glykais, zoodat na de eerste ronde de stand 22 gelijk was. In de tweede ronde kwamen de Hongaren iets in het voordeel (5-3) Gombos, Petschauer en Glykai9 wonnen n.l. met 5—4, 54 en 53 van de Italianen Marzi, Bini en Puliti, terwijl Anselmi daarentegen den Hongaar Tersztyanszky een 53 nederlaag toe bracht. In de derde ronde liepen de Hongaren een flink stuk uit, zoodat zij met 8 tegen 4 de lei ding kregen. Het waren Tersztyanszky, Gom bos en Petschauer, die hiervoor zorgden door 54, 51 en 53 overwinningen op Marzi, Anselmi en Puliti. Alleen Glykais verloor één partij n.l. tegen Bini met 25. Dan halen de Italianen een stuk van hun achterstand in. Drie winstpartijen werden hun deel. Zoowel Tersztyanszky, Gombos als Glykais moesten met 3—5, 25, 25 van Bini, Puliti en Marzi de meerderheid er kennen. De laatste partij was nu beslissend en natuurlijk was de belangstelling zeer groot. Het werd een fraaie strijd tusschen Petschauer en Anselmi, waarin eerstge noemde met 52 won, zoodat Hongarije met 97 triomfeerde en Olympisch kampioen werd. Polen en Duitschland trokken om den der den prijs. De Polen waren iets succesvoller en wonnen met 97 partijen. De einduitslag luidt als volgt: 1. Olympisch kampioen: Hongarije, met 4 winstpunten; 2. Italië met 2 winstpunten; 8. Polen met 2 winstpunten; 4. Duitschland met 0 winstpunten. De Duilsche schermer Halberstadt nam gisteren en eergisteren deel aan den landenwedstrijd op sabel. Goede prestaties der Hollandsche deelnemers op het eerste onder deel -Sportlievend publiek en uitstekende regeling. Gistermorgen reeds te 8 uur werd voort gegaan met beproeving op dressuur van de paarden die aan den samengestelden ruiter- wedstrijden deelnemen. Dank zij de mildere temperatuur en een vroolijk zonnetje was de belangstelling grooter dan den eersten dag. Ndet weinig droeg daartoe bij de be langstelling van de zijde van H. M. de Ko ningin, die omstreeks 10 uur met Z. K. H. Prins Hendrik en-H. K. H. Prinses Juliana per auto arriveerde om dit onderdeel van de ruiler9pelen in hoogst eigen persoon zelve te volgen. De burgemeester was de Koningin tot aan de grens der gemeente tegemoet gereden, en begeleidde haar ook op het veld. Het voorgebrachte paarden-materie el scheen ons ditmaal over het geheel geno men beter dan den vorigen middag. Ook nu blonk een Hollandsche deelnemer n.l. Lt. C. Pahud de Mortanges, boven zijn mede concurrenten uit. Direct na hem dient ge noemd te worden de Duitsche deelnemer Lt. R. Lippert op Flucht die daarook in de gemiddelde klassificatie al9 tweede uitkwam. Daarop volgde de Deensche Kapt. G. H. Gundelach op Beauty die een schitterend parcours reed. Bijzonder slecht reed de Italiaansche Kapt. C. Cerboneschi op Derna, die in totaal nog geen 100 punten kon halen op een maximum van 800. De uilslaig voor deze groep was: 1. LAiitenant C. Pahud de Mortanges (Ne derland) 237.82 punten; 2. Lt. R. Lippert. (Duitschland) 236.62 p.; 3. Kapt. C R. Gun delach (Denemarken) 233.14 p.; 4. Kapt. K. Lekarsky (Bulgarije) 222.02 p.; 5. Comm. R. de Ribaupierre (Zwitserland) 204.20 p.; 6. Lt. B. Ording (Noorwegen) 200.98 p.; 7. Kapt. F. Denis de Rivovre (Frankrijk) 199.32 p.; 8. Lt. N. Kettner (Zweden) 197.66 ptn.;9. Kapt. J. Charous (Tsjecho-Slowakije) 192 44 p.; 10. Kapt. von Cseh (Hongarije) 189.70 p.; 11. Comm. Ch P. George (Ame rika) 159.28 p.; 12. Kapt. J. Cavanillaz "(Spanje) 164.56 p.; 13. Kapt. M. Antonie- wicz (Polen) 1-4-4.50 p.: 14. Lt. L. de Jonghe d'Airdoye (comte) (België) 138.38 p.; 15. Kapt. C. Cerboneschi (Italië) 99.04 ptn. 't '9 Middags twee uur ving het 3e en laat ste gedeelte aan, waarbij de publieke be langstelling zoo mogelijk nog grooter was dan 's morgens. Reeds voor één uur verdrongen de men- schen zich voor de toegangen om toch maar van een coed plaatsje verzekerd te zijn. Kapt. Collander, die op King als eerste de manege betrad reed .©en fraai parcours, waarbij de» volgende, de Amerikaansche Kapt. T. Carr op Verdun Belle wel heel scherp afstak. De vosruin weigerde vele malen en werd niet hoog geklasseerd. Onze langenoot. Kapitein de Kruyff reed op Ya-t'en zeer goed en werd welverdiend eerste. De uitslag dezer 3e groep was: 1. Kapt. de Kruyff Jr., (Holland) 251.26 punten; 2. Lt. E. Johansen (Noorwegen) 224.56 p.3. Capt. W. Feyeraband (Duitecn land) 222.0 p.; 4. Capt. S. Colliander (Zwe den) 220.92 p.5. Capt. E. Semoff (Bul garije) 216.88 p.; 6. Lt. Col. W. Gorber (Zwitserland) 206 40 p.; 7. Lt. F. Statecny, (Techecho Slowakije) 189.76 p.; 8. Comm. O. Binder (Hongarije) 167.42 p.fi. Comm. E. M. Lotfgiri-Spindler (Frankrijk) 166.38 p. 10. Capt. G. Valenzano (Italië) 145.52 p.; 11. Capt. F. Carr (Amerika) 137.52 p.; 12. Capt. A. Somaio Paricdo (Spanje) 94.44 p.; 13. Lt. Col. G. Br. de Rommel (Polen) 90.22 p.; 14. Lt. G. van Derton (België) 66.66 p. De uitslag van de geheel© dressuur geeft thans de volgend© rangorde I. Capt. de Kruyff, Va't'en 251.26 pun ten; 2. Lt. Pahud de Mortanges Marcroix 237.82 p.3. Lt. R. Lippert, Flucht 236.62 p.; 4. Capt. C. H. Gundelach 233.14 p.; 5. Lt. v. d. Voort van Zijp, 224.60 p.6. Lt. E. Johansen, 224.56 p.; 7. Capt. K. Lekarsky 222.02 p.; 8. Capt. W. Feyerabend 222.02 p. 9. Comm. Stortcheff (Bulgarije) 221.78 p., 10. Lt. A .Qvist (Noorwegen) 221.14 p.; 11. Capt. S. Colliander 220.92 p.12. Capt. 8. Semoff, 215.88 p.; 13. Comm. Neumann (Duitschland) 208.42 p.14. Lt. Col. W. Gerber 206.40 p.15. Comm. R. de Ribau pierre 204.20 p.16. Lt. B. Ording 200.9S punten. In het Iandemklassement bezet Holland thans d© eerste plaats met in totaal 713.68 p.dan volgt Duitschland met 667.04 p. Bulgarij© met 659.68 p.Noorwegen met 646.68 p.; Zweden met 607.56 p.; Zwitser land met 595.06 p.; Tsjecho-Slowakije met 565.78 p.Frankrijk met 558.90 p.Amerika met 457.88 p.Spanje met 426,40 p.Polen met 419.42 p.en België met 367.06 p. Als we aan het einde van dezen tweeden dag, die het eerst© gedeelte van den samen- gestelden ruiterwodstrijd afsluiten, onze gedachten den vrijen teugel laten over hef in deze twee dagen geboaene, dan dienen we allereerst te memoreeren, de goede prestatie onzer Hollandsche deelnemers. Die waren werkelijk boven ieders ver wachting. Dit mag evenwel niet de meening doen opvatten dat ze er nu al zijn en d.it Holland op dit nummer groote kans op de eerste plaats heeft. Daarvoor is nog heel wat anders noodig. Doch gedachtig aan het spreekwoord „een goed begin is het halve werk", stemt dit resultaat toch zeker tot voldoening. Het tweede gedeelte van den samengesteld en ruiterwedstrijd begon he den reeds te vijf uur. Gevraagd wordt dan de uithoud in gsproef bestaande uit drie wegpwircoureen van respectievelijk 7, 15 em 2 K.M. etn twee terrëinritten te weten een steeple van 4 K.M. op de Graailosdhe heide en een Cross Country in de omgeving van 'de Lage Vuwreche, afstand acht K.M. Voor deze onderdeelen zijn resp. te be halen maximum aantal punten 200, 200, 200, 500 en 700. Vooral bij de laatst© proeven wegen de fouten zwaar en kunnen zelfs uitsluiting tengevolge hebben evenals zulks mogelijk is bij het derde en laatste onder deel het springconcours te Amsterdam, waarvoor in totaal 200 punten te behalen zijn. Het spreekt vanzelf dat met een der gelijk programma voor den boeg n<a dit eerste gedeelte, nog geen victorie gekraaid kan worden. Toch is de waardecring van deze dres suur hooger dan bijvoorbeeld in 1924 te Parijs. De Federation Internationale equestre heeft dan ook het maximum aan tal te bereiken punten voor de dressuur van 200 op 300 gebracht tegen dat van het springconcours van 300 op 200. Wat ons op deze dagen ten zeerste ge troffen heeft was de groote belangstelling van het publiek, dat bovendien zijn groote sportiviteit toonde door bij elke fraaie prestatie, ongeacht de persoon door welke ze verricht werd, met luid applaus te be- loonen. Het meest gold de belangstelling natuurlijk onze eigen Hollandsche ruiters, die zicb langzamerhand in een zekeTe po pulariteit mogen verheugen, en die tot dus verre de hoog gespannen verwachtingen niet beschaamd hebben. Reeds bij de in trede in de manege werden ze met applaus verwelkomd en als gedurende de elf minu ten, dat de deelnemers hun rijkunst de- monstreeren. de gemoederen noodgedwon gen in rust moesten gehouden worden, brak bij het einde een applaus als te>r op luchting van het oogekropt gemoed los, ter loving van de vertoonde oefeningen. Heel duidelijk kwam dit uit bij ritmeester De Kruyff Jr. gistermiddag die than6 op Va-t'en reed; wijl zijn eigen paard niet in conditie was. Waren dus de verrichtingen der Hollan ders zeer voldoende, niet van alle deelne mende landen kan dit getuigd worden. Wat de ItaJianen betreft, moeten we mededee- len dat de minder goede prestaties hunner zijds meer een gevolg zijn van een princi pieel Italiaansch standpunt, dan van de kwaliteit van het materieel. De Italiaan namelijk redeneert dat bij een jacht en springpaard de dressuur z.i. een onbelang rijk onderdeel is era eigenlijk geheel van het programma behoorde geschrapt te wor den. Van dit standpunt uitgaande komen hun prestatie© in de dressuur begrijpelij ker wijze in een geheel ander licht te staan. Over de verdere deelnemers merken we op. dat de Duitschers en Bulgaren met goed ingereden paarden verschenen en als ge volg daarvan ook een goed figuur sloegen. Amerika heeft er van gemaakt „the best of it", Zweden en Noorwegen was voldoende en België en Spanje zijn onder de minder goeden te rangschikken, yan de Puitschars bad tfeunjann eefl weinig pech maar daarentegen wist lip met Flucht zich gistermorgen twee plaatsen terwijl ook kapt. Feyerabeml pc-nrose verdienstelijk reed. HET PEIL VAN HET SPEL. Nog twee Hollanders in den strijd. Zooals te vreezen was, is het gehalte het spel niet zoo hoog, als behoort op Olympiade. Er boksen zooveel mens< mee van landen, waar de sport nog nj is. Daardoor ook verbaast menige besli< hem die tientallen van jaren onze kent. De nieuwe boksers brachten nie juryleden mee. Opvallend is de stijl Amerikanen en zij, die meenen, dat Amerikaansche stijl ruw ranselen zou kunnen hier anders leeren. Zij toonen oud-Engelschen stijl. Het boksen der An kaansche amateurs in hun eigen lam echter te fair voor deze Olympiade. De i sloot en het worstelboksen der rau^ nieuwelingen zijn hun vreemd. Opvalt is in dit tournooi dat althans op vo afstand, nooit naar het lichaam gestot wordt. Ook borst aan borst lelt men dit bijzaak. Dit leekent den onervaren wei die graag op het gelaat aanvalt. Af en onthoudt zich er streng van de P inlichtingen te geven, een systeem dat buitenland9che journalisten zeer ontste Gelukkig helpen vreemde officials hun pe lui en daarmee ons, aan die gegevens, we men voor zijn lezers noodig heeft. Kwartbeslissing Vlieggewic Appell (Frankrijk) wint van Taylor (En land); Koesis (Hongarije) wint van Ausbö (Duitschland); Cavagnolie (Ialië) wint v Gaena (Mexico), Kwartbestianjig Licht-midde ge wicht, Morgan (N. Zeeland) wint ran Cano (Italië): Calalaud (Frankrijk) wint van He ström (Finland); Dan treedt Blommers (Ne< in hot strijdperk tegen den Argentijn Lo dini. Onze landgenoot is niet zoo op dre al9 den vorigen dag en wordt met gerii puntenvorsehil geslagen; Smillie (Canad wint van Usuda (Japan). Kwartbeslissinq Bantamg wicht. Traynor Herland) wint van Robledo (Argei tinië); Tamagini (Italië) wint van Gar'an (Engeland); Isaacs (Z. Afrika) wint va Glionna (Canada); Daley (Am.) wint va Szeles (Hongarije.) Kwartbeslissinfl Vedergewich In deze klasse komt Van Klaveren (Nedorl tegen den langen Engelschman Perry. H- vastgrijpen van den Brit en zijn opdring' beletten van Klaveren te bokren. De scbeida rechter waarschuwt Perry, maar deze gaa door. Het moeten vermoeiends ronden zijl voor onzen landgenoot in een partij, die ooi voortdurend oplettendheid vereischt. Maa Van Klaveren doet het weinig? boksen da mogelijk is, goed en bewerkt voor zijn lam de eerste overwinning op dezen dag- Bipuet (België) wint van Gorny (Polen) Perulta (Argentinië) wint v^n Boireaa (Frankrijk.) Kwartbesliulng Zwaarmidden» gewicht Avendo (Argentinië) wint van Carrieh (Ca nada); Corkendale (Z. Afrika) wint van Vin* ca (Lithauen); Pistalla (Duitschland) wint van Murphy (Ierland.) Dan komt Karei Miljon (Nederland) tegen Jacksen (Enge land) binnen de touwen, juist op het mon ment dat Prins Hendrik bet bok9gebouw binnentreedt. Het is geen mooie partij in de eerste ronde. De Engelschman grijpt steeds vaster. Miljon is dan wel wat ruw. Twee maal raakt de Brit onder dit geworstel op den grond en den laatsten keer vergeet Miljon zichzelf en stoot met den rechter. Om een goede partij te boksen zijn twee mannen noodig, is een oude zegswijze. Mil jon vergeet al spoedig zijn linker en grijpt de enkele maal, dat zij vrij zijn en Jack son aanvalt zelf vast. De derde ronde brengt geene verandering. Een slechte ronde besluit een bedorven partij. Miljon heeft willen boksen, deed nog het meest en wint de partij dan ook. Kwartbeslissingen lichtge wicht. Allereerst komen Baan (Nederland) en Niel sen (Denemarken) in den ring. Baan werkt op punten in de eerste ronde. Hij draait om den Deen heen en zendt den linker recht naar zijn gelaat. De Deen treft soms terug en wordt eenmaal gewaarschuwd als hij vastzit. In de tweede ronde is de Deen beter en brengt goede treffers toe met de linker maar Baan raakt veel vaker en weet na elkaar driemaal de kaak te bereid ken als de Deen door een misstoot over* reikt. De derde ronde gaat gelijk op. Baan Is meestal de aanvaller. Desondanks wordt Nielsen winnaar verklaard. Halaiko (Amerika) wint van Euonfiglio (Argentinië); Orlandi (Italië) wint van Bis- sett (Rhodesia): Berggienn (Zweden) wint wegens terugtrekken van Hernandes (Chili). Kwartbeslissing middengewicht Hermanek (Tsj. Slow.) wint van Henderson (Amerika); Mallin (Engeland) wint van Curi (Argentinië); Toscani (Italië) wint van Kj&llander (Zweden); Sleyart (België) wint van Chase (Ierland.) Kwartbeslissing middengewicht. Sörsdal (Noorw.) wint van Kalatchatz (Am.) Ramm (Zweden) wint van Schönrath (Duitschland); Gardebois (Frankrijk) van Michaelsen (Denemarken); Oly (Ned.) komt vervolgens tegen den Argentijn Rodri* guez. Een slechte partij. Oly met zijn lengte zoekt den korsten afstand. Zijn zenuwen be-» letten hem te stooten hij duwt den Argentijn door den ring. De eerste ronde wint hij nog door het stooten onder het toeloopen. Pe tweede en derde ronde zijn voor Rodriguez die de partij wint. M

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10