SCHERMEN. RUITERSPORT. BOKSEN. RONDOM DE OLYMPISCHE ARENA. den doorgeturnd, had de leider ook nog knots-oefeningen in zijn programma opge- nomea Van het begin tot het einde bleven do dames hun fraai ehsemblewerk handhaven. Het publiek juichte onze landgenooten luide toe. De jury beloonde het optreden met 98 1/2 punt van de 120. Een moeilijke taak was thans ongedragen aan de landen, die na Holland moesten op treden. Italië opende de rij met een tiental pittige jonge dames. In geregelde afwisseling volg den elkaar loopen en vrije oefeningen steeds op. Ook hief waren de zweefhoudingen en de heele beenenbuiging op 1 been prima ver-i zorgd. Toch was het geheele optreden quali- tatief niet zoo goed als van de Hollandsche dames. De jury kende dan ook 92 3/4 toe. Als derde kwam Engeland. De dames waren gekleed in scharlaken roode tuniek met zwarte kousen, een turncostuum. dat voor ons Hollanders wei een beetje vreemd aandeed. Hun vrije oefeningen waren sterk ontleend aan de Niels-Bukh-methode. Toch was het geheel niet zoo goed als van haar voor gangsters Het puntenaantal weid dan ook maar 88.76. Hongarije kwam als 4e aan de beurt Vrije oefeningen in vloeiende vorm waren van goed gehalte. Doch daarna kwam een serie knots-oefeningen, die in een zeer snel tem po uitgevoerd tot het allerbeste behoorden, dat wij in Nedetrland gezien hebben. Niet tegenstaande vonden wij Holland toch nog wel iels beter. De jury dacht er echter an ders over en beoordeelde haar met 99 1/4. Als laatste kwamen de Francaises op het plankier, doch de gynastische waarde was belangrijk minder. Het ging alles in eeln slap tempo. De jury was dit dan ook niet ontgaan en gaf onze Gallische zusjes 83 1/2, De totaal-uitslagen van den eersten dag .waren Heeren: (Paard en Ringen): 1. Zwitser land 844.25 pni; 2. Tsjecho-Slowakije 821;' 8. Yougo-Salvië 816.25; 4. Italië 804; 5. Frankrijk 795.25; 6. Amerika 742.50; 7. Fin land 711.50; 8. Luxemburg 644; 9. Holland 638.25; 10. Hongarije 696.75; 11. Engeland 679.75 punten. Dames: (Vrije oefening): 1 Hongarije 99.25 2. Holland 98.50 3. Italië 92.76; 4 Engeland 88.75; 5. Frankrijk 83.50. DE LANDENWEDSTRIJD OP SABEL. Nederland valt in de halve beslissing af. Gisteren rijn de sabelschermers in actie gekomen voor den Olympischen équipe- wedstrijd. Van de 14 ingeschreven landen waren er 12 opgekomen. Jougo-Slavië en Cuba ontbraken op het appèl De volgende landen kwamen uit: In poule 1: Frankrijk, Griekenland en Italië (Jougo-Slavië niet opgekomen.) Poule 2: Engeland, Polen, Hongarije en Amerika. Poule 3: Nederland, Turkije (Cuba mi et opgekomen). Poule 4: België, Chili en Duatechland. Voor de voorronde kwamen het eerst op de loopers: Frankrijk-Griekenland (Italië vrij).. Engeland-Polen en Hongarije-Ame rika; Nederland-Turkije; België-Chili (Duitschland vrij). De équipes waren als volgt- samengesteld Frankrijk: J. Laaroix, R, Ducret, R. Fristeau en J. Taillandier. Griekenland: O. Botassia, G. 'Abett, T.- Triantaiylacos en O. Nicdlopoulo. Engeland: E. W. H. Brookfield, 'K. H. jCorble, G. L. G. Harry en Ch, B. Notley. PolenA. Papée, Friedrich, O. Laskowski ten L. Segda. Hongarije: A. Petechauer, J. Garai, J„ Rady en J. Glykais. Amerika: C. S. Aoel, N. C. Cohn, J. R, Huffman, N. Muray. Nederland: J. van der iWael, H. Q. Ha- gens, C. W. Ekkart en M. H. van Duim. Turkije: E. Fouad, E. Enver, T. Mou- hiddin en D. Narai. BelgiëJ. Stordeur, M. Cuypers, E. Yves jfen J. A. Kesteloot. Chili: J. Garreton, Th. L. Goyoaga, Om Novoa en E. Diaz. De Duitsche en Italiaansche ploegen werden pas samengesteld bij do tweede voorronde. Er werd om 6 touchés getrokken. De resultaten van de eerste voorronde, die reeds in een deel onzer oplaag zijn ver meld, waren: Frankrijk won met 13 part. en 43 ontv. .treff. van Griekenland 8 met 72; Polen won met 11 part. ein 61 ontv. treff. van Enge land 6 met 70; Hongarije won met 14 part. en 44 ontv. treff. van Amerika 2 en 74; Ne derland won met 14 part. en 40 ontv. treff, van Turkije 2 met 74; België won met 10 part. en 47 ontv. treff. van Chili 6 met 66. De Grieken en Turken vielen tegen. De Hongaarsche ploeg is zeer sterk. Alleen Rady verloor 2 partijen, de overige Hon garen wonnen al hun partijen. Bij de Fran- sohen wonnen Lacroix en Taillandier, bij de Belgen Kesteloot, bij de Polen Papée en Segda al hun partijen. De Nederland eche ploeg had een vrij zwakke tegenpartij getroffen in de Turken. Reeds na de eerste ronde hadden de Hollanders een voorsprong van 40 door overwinningen van Ekkart, Hagens, v. Duim en v. d. Wiel. In de 2de ronde verloor alleen Overste v. Duim zijn partij tegen Enver met 16, zoodat de tweede helft inging met een voorsprong van onze nationale équipe van 71. In de derde ronde werd door de onzen alles ge wonnen (111), terwijl in de laatste ronde in de laatste partij eerst de tweede Neder- landsche nederlaag kwam, door het verlie zen van v. d. Wiel met 36 tegen Nami. De sabreiirs Hagens en Ekkart wonnen al hun partijen, laatstgenoemde met slechts 7 ontvangen touchés. De volgende voorronde ging tusschen Ita- lië-GriekenlandEngeland-Hongarije; Po- len-Amerika en Chili-Duitschland. Duitschland kwam uit met E. G. Casmir, ÏL Moos, H. Halbeistadt en H. Thomson. Italië met R. Anselmi, G. Marzi, E. Sala- fia en G. Saroochi. De resultaten waren: Italië won met 16 part. en 32 ontv. treff. van Griekenland 0 met 80; Hongarije won met 13 part. en 36 ontv. treff. van Enge land 3 met 72; Dudtechland won met 11 part. en 46 ontv. treff. van Chili 6 met 66; Polen won met 9 part. en 65 ontv. treff. van Amerika 7 met 64. Nederland en Turkije komen wegens niet opkomen van Cuba in de halve beslissing. De loting maakte uit dat Nederland in poule 1 werd ingedeeld met Italië, Polen en België. In de tweede poule kwamen der halve Hongarije, Duitschland, Turkije e£ Frankrijk. Voor de eerste ronde trokken: Italië- Nederland, Polen-België, Hongarije-Duitsch land en Turkij©-Frankrijk. De Nederlandsche équipe kreeg dus on middellijk de zwaarste partij n.l. tegen Italië. De ploegen waren als volgt samen gesteld Nederland: v. d. Wiel, A. E. W. de Jong, Wynoldi Daniels, en Ekkart. Italië Anselmi, Bini, Saroochi en Puliti. De eerste partij bracht een overwinning voor v. d. Wiel van 53 op Anselmi, waar na majoor De Jong een zwaarbevochten zege met 54 kon boeken tegen Bini. Ook Wynoldi Daniels bracht het er keurig af, hij versloeg Sarocchi met 6—3. De eerste nederlaag leed Ekkart door met 25 van den sterken Puliti te verliezen, zoodat Ne derland na de eerste ronde met 3I leidde. Een fraaie Italiaansche overwinning van Anselmi op De Jong met 61 volgde hierop terwijl ook Bini dit voorbeeld met dezelfde cijfers volgde in zijn partij tegen Wynoldi Daniels. De match stond toen gelijk 3—3. Hoewel daar weer een Nederlandsch puntje op volgde wegens een 54 overwinning van Ekkart op Sarrocchi bracht de volgende ontmoeting v. d. Wiek Puliti (0—5) weer een gelijken stand zoodat de tweede ronde in ging mot 4 tegen 4. De eerste zege in de tweede helft was voor den Italiaan Anselmi, die met 53 onzen landgenoot [Wynoldi Daniels klopte. Toen volgde weer een Italiaansche overwin ning, n.l. van Bini met 6—3 op Ekkart, waardoor Italië met 64 de leiding geno men had. De enthousiaste stemming in het Hollandsche ka/mp minderde danig toen ook v. d. Wiel een nederlaag boekte tegen Sar rocchi met 15, en majoor De Jong met 25 van Puliti verloor, zoodat na de derde ronde de Italianen een voorsprong van 84 hadden. De laatste vier partijen werden allen door de onzen verloren, n,l. Anselmi- Ekkarfc 53; Bini-v. d. Wiel 61; Sarroc- chi-De Jong 53 en Puliti-Daniels 52, waardoor Italië met 124 deze ontmoeting worn De resultaten dezer eerst© ronde waren Italië won met 12 part. en 42 ontv. treff. van Nederland 4 met 74; Polen won met 9 part. en 55 ontv. treff. van België 7 met 71; Hongarije won met 12 part. en 48 ontv. treff. van Duitschland 4 met 67; Frankrijk won met 15 part. en 40 ontv. treff. van Turkije 1 met 77. De volgende ronde bracht Italië-Polen Nederland-België; Hongarije-Frankrijk en Duit-schland-Turkije op de loopers. De Nederlandsche équipe trok in dezelf de samenstelling als tegen Italië. De uitslagen van de andere poule waren Hongarije won met 12 part. en 43 ontv. treff. van Frankrijk 4 met 72; Duitschland won met 15 part. en 30 ontv. treff. van Turkije 1 met 79. Bij de Hongaren blonk Petschauer met vier winstpartijen uit, terwijl bij de Fran- Bche équipe Ducret zeer goed was. Van de vier Fransche winstpaxtij en nam hij er drie voor zijn rekening. De Belgische ploeg die tegen Nederland uitkwam, bestond uit Stordeur, Kesteloot, Yves en Kaanen. De eerste ronde eindigde in het voordeel van de Oranje-schermers. Ekkart, De Jong en Wynoldi Daniels wonnen n.l. met 5l, 54 en 51 van Stordeur, Yves en Kaanen terwijl v. d. Wiel met 15 van Kesteloot verloor, zoodat Nederland met 31 leidde. De tweede ronde ging gelijk op. Ekkant en De Jong wonnen beiden met 52 van Kesteloos en Kaanen, doch v. d. Wiel en Wynoldi Daniels verloren met 35 en 35 van Yves en Stordeur, zoodat do tweede helft aanving in het voordeel van Neder land met 53. Door een verliespartij van Ekkart 15 tegen Yves en één van v. d. Wiel 35 tegen Kaanen werd de 6tand 55. Majoor de Jong won daarna op overtui gend© wijze met 50 van Stordeur en Wy noldi Daniels met 50 van Kesteloos, zoo dat de Hollandsche équipe met 75 na de 3e ronde leidde. Ekkart. verhoogde den voorsprong tot 85 door Kaanen een 51 Nederlaag toe te brengen. En toen v. d. Wiel die tot nu toe geen enkele partij ge wonnen had, van Stordeur met 53 won, was een Nederlandsche overwinning reeds zeker 95. Tenslotte won De Jong 54 van Kesteloos terwijl Wynoldi Daniels met een verliep- partij tegen Yves 25 deze ontmoeting besloot. De resultaten dezer ronde waren: Nederland won met 10 part. en 48 ontv. treff. van België 6 met 63; Italië won met 16 part. en 38 ontv. treff. van Polen, 0 met 80. Voor de laatste ronde in deze halve be slissing werd in poule 2 de wedstrijd Hon- garije-Turkije niet getrokken, omdat Tur kije door twee nederlagen n.l tegen Frank rijk en Duitschland toch reeds afviel voor de beslissing. In deze poule bleef dus nog slechts de wedstrijd Duitschland-Frank- rijk over. Deze was uiterst spannend en eindigde tenslotte in een Duitsche over winning op touchés. Het resultaat was n.l. als volgt: Duitschland won met e part. en 61 onfy. treff. van Frankrijk 8 met 64. De laatste kamp van deD dag ving des avonds om 9 uur aan. De andere wedstrijd uit poule 1: Italië-België behoefde niet meer getrokken te worden, daar de Belgen met twee verloren wedstrijden tegen Polen en Nederland reeds uitgeschakeld waren voor de finale. De ontmoeting Nederland- Polen (laatste wedstrijd) moest dus de be slissing brengen of Nederland of Polen in de finale zouden komen, want de équipes dezer landen hadden elk één wedstrijd gewonnen. De Nederlandsche équipe bleef ongewijzigd doortrekken, terwijl de Polen uitkwamen met Friedrich, Malecki, Loa- kowski en Papée. Nederland bleek niet opgewassen te zijn tegen Polen en verloor met 94, met welken stand de wedstrijd werd gestaakt omdat onze landgenooten toch reeds defi nitief geslagen waren en derhalve niet meer in de finale konden komen. DE DRESSÜÜRPROEF BEGONNEN. Luitenant Van der Voort van Zijp heeft de leiding. In het keurig met bloemen en vlaggen ver sierde Gemeentelijke Sportpark te Hilversum ving gistermiddag het eerste gedeelte van de dressuur-proef aan al9 onderdeel van den Samengestelden Ruiterwedstrijd. Voor deze military zijn ingeschreven 48 deelnemers vertegenwoordigende 17 landen. De keuring op dressuur, die voor ieder paard minstens 11 minuten vordert, is in verband met dit groot aantal deelnemers vervroegd en zou aanvankelijk eerst heden morgen aanvangen. Midden op het hoofdterrein is tegenover de tribune een manege uitgezet, waarin de ruiters één voor één de hun bij reglement voorgeschreven proeven en oefeningen uit voeren moeten. Aan de tegenovergestelde zijde is, een aan één zijde open houten loods opgesteld, waarin de jury, met de keuring van het dressuurnummer belast, is gezeten. We merkten daar op de heeren Lt. Col. Haentjens (Frankrijk), Generaal Gabor von Ujfalussy (Hongarije), Capt. Harold Hongre (Noorwegen) en Col. Div. G. Favre (Zwit serland). Met den Nederlandschen majoor jhr. Quarles van Ufford als voorzitter, vormen deze heeren de internationale jury. Vlak daarnaast is een klein tribunetje opgericht, dienende voor de pers, waarvan vooral door de buitenlandsche bladen groot gebruik ge maakt wordt. Hoofdzakelijk ook ten gerieve van deze vreemdelingen is een miniatuur telegraaf- en telefoonkantoor ingericht, van waar men directe verbinding bekomen kan, zoowel voor Nederlandsche als buitenland sche plaatsen. Op dezen eersten dag van de ruiterfeesten, waarop het weer zich 's morgens zoo ongun stig liet aanzien, heeft men over te weinig bezoek van de zijde van het publiek niet te klagen gehad. Vooral het dames-element, dat op het groene veld steeds een eigenaardige frissche kleurenschakeering brengt, deed aangenaam aan, en we weten niet wat we het meest bewonderen zullen, het geduld der paardenliefhebbers die 4 uur aan een stuk naar de verrichtingen der voorgebrachte paarden kijken, dan wel het uithoudingsver mogen der dames, die het in haar luchtige zomertoiletjes ongetwijfeld frisch moeten gehad hebben, daar de zon meermalen schuil ging en zijn overigens zoo weldoende warmtestralen verloren gingen door den vrij straffen wind. Op dezen middag kwamen alleen de nrs. één van iedere equipe in de manege. Heden morgen volgt de tweede en vanmiddag de derde. Ieder land kan met 3 paarden deel nemen, voor het landenklassement. Dat ook verschillende autoriteiten de prestaties der ruiters wenschten gade te slaan, stemt tot al- gemeene tevredenheid. Gistermiddag waren o.a. aanwezig, behalve de burgemeester der gemeente Hilversum, de generaal Muller Massis, commandant van het veldleger en generaal van Mens, Inspecteur van de Ca valerie. Het buitenland was vertegenwoor digd door Generaal von Kaiser (Duitschland), inspecteur der cavalerie Herr Rau, Comman dant van de rijschool te Hannover, Graaf Hamilton, directeur van de Zweedsche Rij school, Graaf von Rosen (Zweden), inspec teur van de Zweedsche cavalerie en lid van het I. O. C. en de in Hongarije welbekende africhter van de uit dat land deelnemende equipe, generaal Josipovitch. Het spreekt vanzelf, dat na dit 1/3 ge deelte van een klein onderdeel nog maar weinig te zeggen is over eventueele moge lijke winnaars. Enkele deelnemers reden bijv. minder cor rect, doch kunnen daarentegen in een uit- houdingsproef en het te Amsterdam te hou den springconcours wel zulke uitstekende resultaten boeken, dat deze minder correcte uitvoering der dressuur daarbij in het niet verdwijnt. Bijzonder fraai werd door den Noor A. Qoist gereden op Hidalgo, terwijl voor Holland Lt. v. d. Voort van Zijp op Sil ver Piece een uitstekenden indruk vestigde. Ook Gomdt. Neumann (Duitschland) deed op Olga fraai werk. Onze landgenoot, Luitenant van der Voort van Zijp legde gisteren uit 17 deelnemers beslag op de eerste plaats met 224.60 punten Tweede werd Stoitchef (Bulgarije) 221.70. Derde Qoist (Noorwegen) 221.14. Vier was Neumann (Duitschland) met 208.42. 6. Kido (Japan) 200.66; 6. Pernot du Breuil (Frank rijk) met 193.20; 7. Ankacrona (Zweden) 188 98; 8. Trenkwald (Polen) 184.70; 9. Stof fel (Zwitserland) 184.46; 10. Seyfried (Tsj.- Slowakije) 183.58; 11. von Essen (Finland) 180.64; 12. Jimenez Alfaro (Spanje) 177.40; 13. Jensen (Denemarken) 175.24; 14. Rous seau (België) 162.02; 15. Sloan Doak (Ver. Staten) 161.08; 16. von Adda (Hongarije) 157.18 en 17. Lequie (Italië). NEDERLANDSCHE OVERWINNINGEN. Bij de risteren gehoude® wedstrijden won Bean (Ned.) van Webster (Engeland), van Klaveren (Ned.) won van Munon Panades (Spanje). AI onze vertegenwoordigers heb ben dus gewonnen. Vandaag komen zij al len weer in den ring; vanmorgen Bril en Blommers; vanmiddag Van Klaveren en Miljon, en vanavond Baan en Olv. Onze landgenoot Sam Oly, de man, die bij het défilé de Nederlandsche vlag heeft ge dragen, won gisteren zijn eersten wedstrijd in het Olympisch toumooi. Het avondfeest ten paleize. Voor het avondfeest ten paleize, dat gisteravond plaats vond, waren niet minder dan 1200 uitnoodigingen verzonden. Tot de genoodigden behoorden in de eerste plaats allen, die deelnamen aan het gast maal ten Hove, op Maandag 1.1.: Met den Albrecht van Hongarije en hertog Adolf Friedrich van Mecklenburg, waren er als Vorstelijke gasten zes leden van de Ko ninklijke familie van Zweden. Behalve het Corps Diplomatique, den Voorzitter van de Tweede Kamer, den Minister van Buitenlandsche Zaken, den Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland en den burgemeester van Amsterdam, vermelden we voorts: de wet houders en de leden van den Gemeenteraad van Arasterdam; ook dr. De Visser, die bij de openingsplechtigheden de wijdingsrede uitsprak, was wederom uitgenoodigd, even als leden van het I.O.G en N.O.C. Het getal der Olympische gasten was dit maal sterk uitgebreid. Van elk land, dat aan de Olympische Spelen deelneemt, waren er tien athleten aanwezig. Bovendien waren er vele buitenlandsche officieren. De buiten landsche deelnemers aan de Spelen werden door de voorzitters van hun Nationaal Olympisch Comité aan de Koningin voor gesteld. Ook de Olympische attaché's, die aan de verschillende landen zijn toegevoegd en van groot nut zijn gebleken, waren aan wezig. Bij het binnentreden van de Koningin speelde de kapel van de Kon. Marine den Piet Hein-marsch. Hare Majesteit, die ge tooid was met het Grootkruis met licht blauw lint van de Zweedsche Seraphynen- orde, was vergezeld door Prins Hendrik en Prinses Juliana en verscheen met groot ge volg. De Burgerzaal bood een luisterrijken aanblik, mede dank zij de aanwezigheid van de talrijke Vorstelijke personen, de vele dames (alle vreemde gasten waren genoo- digd met hun dames) en in het bijzonder ook het groote aantal buitenlandsche offi cieren in hun vreemde uniformen. De buffetten in de zijzalen waren rijk versierd met rose trosrozen. Huldiging van Leene en Van Dijk. De burgemeester der Residentie mr. Patijn heeft aan de wielrenners Van Dijk en Leene het volgende telegram gezonden: „Aan de zegevierende Nederlanders, in woners van 's-Gravenhage, die het Olym pisch kampioenschap behaalden in de tan demrace en die daardoor Neêrland's naam op sportgebied hebben hooggehouden, bied ik mijn welgemeende huldebetuigingen aan." Willy den Turk komt niet uit Naar del N. Crt verneemt zal mej. W. den Turk op medisch advies niet mogen deel nemen aan de Olympische zwemwedstrijden. Zij zal dus noch in de 100 M. rugzwem- men voor dames, noch in de estafette mo gen zwemmen. Dat is wel een groote tegen valler voor de Hollandsche kleuren. De Olympische wedstrijden voor dames. Te Amsterdam is het Congres van de In ternationale Athletiek Federatie voortgezet. Besloten werd dat van nu af de tijden over korte afstanden tot oP 1/10 van een seconde zullen worden opgenomen. Met betrekking tot de vrouwen-athletiek werd besloten dat de dames-nummers op 't programma der Olympische Spelen zullen blijven bestaan; alleen zal de 800 meter hardloopen vervallen en worden vervangen door speerwerpen en 80 meter horden. Het snelwandelen zal weer in het pro gramma der Olympische Spelen worden op- egnomen; het zal een 50 K.M. wegwedstrijd zijn met begin- en eindpunt in het Stadion. Besloten werd den door Griekenland voorgestelden stijl van discuswerpen, den Helleenschen tijl, in de reglementen op te nemen. Vier tijdens de Olympische Spelen te Am sterdam gemaakte wereldrecords werden erjtend, n.l, 4 x 400 meter estafette in 3 min. 14 1/6 sec. door Amerika (G. Baiid, F. A1- derman, E. Spencer en R. Barbutti) op Augustus j.l. 110 Meter horden in 14 3/5 sec. door 0, C. Weightman-Smith (Zuid-Afrika) op 31 Jul; j.l. Kogelstooten met 15,87 metej door John Kuck (Amerika) op 29 Juli j.L Decathlon met 8053, 290 punten door Paavo Yrjöla (Finland) op 3 en 4 Aug. j.l. K WIELRENNEN. DE OLYMPISCHE DEELNEMERS TE RIJSWIJK. Mazairac wint de Grand prix van Den Hasg (Van onzen bij zonderen medewerker;. Gisteravond werd op de Rijswijksche wielerbaan een reprise gegeven van de Olympische wedstrijden. De ontmoeting ca hadden een sterk internationaal tintje en er werden uitmuntende raoe ten beste g geven. De sprint-wedstrijden over 800 AI. waren bijzonder spannend. Begonnen werd met de voorstelling d*r rijders, ondar het spelen der verschillende volksliederen. Toen de Hollandsche Olym pische kampioenen op de baan kwamen, brak een oorverdoovend applaus los. Voer de demi-finales plaatsten zich de Hollar.- ders v. d. Horst en Mazairac. In de le demi-finale viel v. d. Horst uit, die togen Falck Hansen geen schijn van kan6 had. In de 2e demi-finale behaalde Mazairac een schitterende overwinning en plaatste zich voor de finale, met Falck Hansen en Stan den. De finale was spannend en begon in tegen stelling met de series met het gebm;. kelijk balanoeeren. De laatste 200 M. werd een feilen spurt ingezet en na spannenden strijd eindigde Mazairac als le. .Wel pro testeerde de Deen Falck Hansen, maar dit protest werd afgewezen. Onze Olympische tandemploeg plaatste zich in de finale en na hardnekkigen kamp kwamen zij als le aan. De achtervolgings wedstrijd werd in de finale door ons Olym- pia.de-team tegen de Engelschen verloren De uitslagen luiden: Series over 800 M. le eerieD. Gray (Australië), tijd laatste 200 M. 13 1/5 sec.; 2e serie: 1. W. Falk Hansen (Denemarken) 13 1/5 sec.; 3e serie: 1. G. Kosztrtki (Polen) 13 2/5 sec.; 4e eerie: 1. Mazairac (Holland) 13 2/5 sec.; 5e serie: 1. Standen (Australië) 13 2/5 sec.; 6e eerie: 1. E. Chambers (En geland) 13 1/5 sec.7e serie1. v. d. Horet (Holland) 13 2/5 see.; 8e eerie: 1. W. Kna- benhans (Zwitserland), 13 3/6 sec.'; 9e eerie: 1. P. Wyld (Engeland), 13 4/5 sec. le demi-finale1. W. Falck Hansen (De nemarken), 12 3/5 eec.2e demi-finale: 1. Mazairac (Holland), 12 1/5 sec.3e demi-fi nale 1. Standen (Australië), 12 4/6 eec. Finale: 1. Mazairac 13 eec.; 2. Standen) 3. Falck Hansen. Series tandemwedetrijd over 1200 M. le 6erie: 1. J. Sibbit-E. Chambers (En« geland) 113/5 sec.; 2e serie: 1. v. Dijk-B. Leene (Holland) 12 2/5 sec.; 3e serie: 1. A Schaffer-F. Dusrka (Oostenrijk) 12 3/5 sec. Finale1. v. Dijk-Leene (Holland) 12 1/5 sec.2. J. Sibbit^Chambers (Engeland). Seriee achtervolging over maximum 4 K.M. le serie: Engeland; 2. Holland II; 2e serie: 1. Holland I; 2. Zwitserland. Finale: 1. Engeland (120 M. ingehaald)'; 2. Holland I (J. Maas( Hoevens, P. y. d. Horst, J. Pijnenburg). EEN MERKWAARDIG RECORD. Gedurende twaalf maanden meer dan 145 Kilometer per dag. Een buitengewoon record is gevestigd dom de wielrijders van de beproevingsafdetelin* te Fort Dunlop, Birmingham (Eng.) Gedurende de afgeloopen twaalf maanden reden deze vijf dagen per week tusschen 145 en 153 K.M. per dag, in elke weers-. gesteldheid, op welke wijzeper rijder gen middeld 30900 K.M. per jaar werd afgelegd, Het totaal aantal Kilometers, afgelegd door de geheele afdeeling, bestaande uit zestien auto's, drie vrachtwagens, vijf motorfietsen en twee rijwielen, beliep ongeveer 1.343.000 K.M. De grootste afstanden op een dag pea auto afgelegd, waren 684 K.M. van Dieppe naar Bordeanx en 668 K.M. van Glasgow naar Birmingham en Londen, terwijl een vrachtwagen de mooie prestatie leverde van 520 K.M. van Birmingham naar Weymouth vice versa. Mr. Seligmann is een bekende persoonlijk heid in de schermzaal, waar hij als secon dant fungeert. Het melden, der touché's gaaf bij hem steeds gepaard met een daverend krijgsgehuil, dat herhaaldelijk groote vTeugdQ veroorzaakt. LM'

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 10