OLYMPISCHE SPELEN. Burgerlijke Stand v. Leiden MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Het dunne lijntje geeft den stand aan van hedenmiddag 3 uur. De gröote wijzer geeft den stand aan van gistermiddag 3 uur. Gistermiddag 3 uur: 771. Hedenmiddag 3 uur: 768. TELEGRAFISCH WEERBERICHT raar waarnemingen in den morgen van 8 Aug., medegedeeld door het Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste stand 768.0 te Lacoruna. Laagste stand 7116 te Thorshavn. Verwachting tot den arond van 9 Augustus: Matige Westel. tot Zuid-Westel. wind; aanvankelijk op klarend met later mogelijk tijdelijk weer regen; weinig verandering in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 17 gr. C. (62 gr. F.) 12 uur 'smidd.: 18 gr. C. (61 gr. F.) 3 uur nam.: 18 gr. C. (64 gr. F.) HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK-a..ZEE Voor Donderdag. Hoogste stand des voorm. te 8 u. 56 min. Hoogste stand des nam. te 9 u. 28 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Hooge-Rijndijk". 7 uur voorm.: 20 gr. C. 11 uur voorm.: 20 gr. C. 3 uur nam.: 21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 7 uur voorm.: 181/* gr. C. 11 uur voorm.: 19 gr. C. 3 uur nam.: 19 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Woensdag: 9.08 n.m. tot 5.30 v.m. AARTSHERTOG ALBRECHT VAN HONGARÜE TE LEIDEN. Dank voor wat de Leidsche pleegouders deden. Heden heeft het aangekondigde bezoek ran Aarts-Hertog Albrecht van Hongarije aan onze stad plaats gehad. Met auto's is de Aarts-Hertog met zijn gevolg en een aantal, eerder reeds door cns genoemde leden van de Hongaarsche deputatie, uit Den Haag naar hier gekomen. Aan het Haagsche Schouw werden de heeren opgewacht door de dames, mevr. Feitjes en mej. M. Bachmann en de heeren Van Nes en Wrjers, die eveneens met auto's het gezelschap tot aan de gTens der gemeente waren tegemoet gereden. Nadat de heer Van Nes den Aarts-Hertog met een kort woord welkom geheeten had in Leiden, reed men naar de Academie, waar men uitstapte ter bezichtiging van het ge- houw. Ter ontvangst waren hier aaawez:g: de president-curator, jhr. mr. dr. N. C. de Ggselaar, mr. A. van de Sande Bakhuyzen, curatcr der Universiteit, de rector-magnificus prof. dr. A. J. Wensinck en de secretaris van den Academischen senaat, prof. jhr. mr. iW. J. M. van Eysinga. Ir. de kamer van de juridische faculteit werd het gezelschap eerst door de genoemde leden van het Curatorium ontvangen en daarna begaf men zich naar de Senaats kamer, waar de rector en de secretaris van den Senaat ter ontvangst wachtten. En nadat men bet Academiegebouw bezichtigd had, behoorde deze ontvangst tot het verleden. De Aarts-Hertog, vergezeld van den Staatssecretaris Pettko Szandtner. prof. dr. Kallay, vertegenwoordiger der Protestant- sche kerk in Hongarije, den heer VonHuszar, vice-president van het Hongaarsche kinder comité te Boedapest en mevrouw en den heer Rudnay, gezant van Hongarije in Den Ben Haag, begaven zich daarop naar de woning van mr, Van de Sande Bakhuy zen, oud-Zaakgelastigde van Nederland in Hongarije, die deze heeren van zijn verblijf in dat land persoonlijk kende, ten einde bij hem de lunch te gebruiken. De overige leden van het comité, dat zich voor de ontvangst der Hongaren had ge vormd. in Huize Bruyns het noenmaal. De Hongaarsche Bisschop, die al6 verte genwoordiger der R.K. Kerk met de depu tatie was medegekomen naar ons land, is Z|ek en moest heden in zijn hotel te 's-Gra- venhage achterblijven. In den Foyer van de Stadsgehoorzaal heeft de Aarts-Her- l°g hedenmiddag tegen drie uur de pleeg ouders der Hongaarsche kinderen die daar jyaren samengekomen, ontvangen ten einde hen den dank der Hongaarsche natie over fe brengen en voor het vele, dat zij ge- daan hebben om den nood van dit volk te lenigen, door zich het lot van het Hongaar sche kind aan te trekken. De heer Van Nes heeft hier den Aart- Hertog in de Hongaarsche taal toegespro ken. Hij vertaalde daarop zijn woorden in het Nederlandsch en zeide ongeveer het Volgende: ij heeten u en de overige leden van hew Hongaarsche comité van harte welkom en zijn oprecht verheugd dat gij ook onze stad met uw tegenwoordigheid vereert Nadat bij ons de liefde voor het Hongaarsche kind gewekt was, zijn wij doorgegaan met het te verzorgen in onze gezinnen zoolang gij meendet dat dit goed en nuttig was. ook nadat het plaatselijk comité alhier reeds was ontbonden. Uit naam van het comité dal zich voor de ontvangst van uw depu tatie gevormd heeft danken wij u voor uw komst. Aan den ontzettenden oorlog, die ge woed heeft, hebben wij Hollanders geen schuld gehad, doch wij zouden schuld ge voeld hebben, zoo wij niet het werk, waar voor gij ons thans komt bedanken, voor het Hongaarsche kind hadden gedaan. Wij wa ren echter blij dezen Christenplicht fe kun nen vervullen. Met het uitspreken van den wensch dat het Hongarije in de toekomst beter moge gaan dan in het verleden, eindigde spreker zijn korte toespraak Vervolgens heeft de aartshertog die door de stampvolle zaal ontvangen was met het zingen van het Hongaarsche Volkslied, ge volgd door het Wilhelmus, in de Duitsche taal in zeer bloemrijke en diepgevoelde be woordingen den dank vertolkt, die Honga rije jegens Nederland en den duizenden pleegouders in 't bijzonder gevoelt. Hij gewaagde van den zwaren tijd, dien zijn land na 1918 kreeg door te maken en waarin het zijn jonge generatie van honger en ellende zou hebben zien omkomen zoo niet Nederland het onvolprezen initiatief had genomen om niet minder dan 30.000 Hongaarsche kinderen voor lichamplijken zoowel als moreelen ondergang te behoeden, door het vele jaren tot zich te nemen. II»j schetste daarop het vertrek en de te rugkeer der kinderen te Budapest en putte zich uil in loftuitingen aan het adres der edelmoedige pleegouders, aan wie Hongarije ongelooflijk veel verplicht is en eindigde met den pleegouders de verzekering te ge ven, dat als de generatie die Nederland gered heeft, groot zal zijn geworden, zij nimmer zal vergeten, dat zij hun welvaart alleen te danken heeft aan Nederl. edel moedigheid. Daarop ging de aartshertog over in de Nederl, taal om in 't kort een samenvat ting te geven van de gevoelens juist in de Duitsche taal vertolkt. Hem vrerden nog bloemen aangeboden met linten in Hongaarsche kleuren. Prof. Kallay uit Hongarije die in Utrecht heeft gestudeerd, vertaalde daarop nog de Duitsche rede van den aartshertog, waar op de heer Van Nes met enkele woorden de erkentelijkheid der Leidsche pleegouders voor het bezoek en de woorden van waar deering van de<n aartehertog uitte. Nog geruimen tijd bleef men daarna bij een en liet de aartshertog verschillende pleegouders en kinderen, die hier nog ver toeven, en die dit wenschten, aan zich voorstellen. Prof. Kallay heeft vervolgens het woord genomen on namens Protestantsch Honga rije de Protestantsche pleegouders in het bijzonder te bedanken voor hetgeen zij voor dit deel van beproefd Hongarije hebben gedaan. NIEUW A. R. TWEEDE KAMERLID. Thans is na het bedanken door de heeren Colijn en Rutgers door den waarnemenden voorzitter van het Centraal Stembureau be noemd verklaard tot Tweede Kamerlid, in de vacature, ontstaan door het overlijden van dr. Scbeurer, de heer Th. Heukels, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland. HOOG BEZOEK OP DE NENYTO '28. Gistermiddag heeft Z. H. de Sultan van Koctai, vergezeld van zijn landsgrooten Pangeran Ario Tjokro en van zijn raads man, assistent-resident met verlof E. H. de Nijs Bik, van Samarinda. een langdurig bezoek aan do Nenijto 1928 te Rotterdam gebracht. DE ITALIAANSCHE VLIEGBOOT „MARINA I" IN SCHELLINGWOUDE. De Italiaansche vliegboot „Marina F', welke heeft deelgenomen aan de reddingsp ogingen van Amundsen, is hedenmorgen om raif twaalf te Schellingwoude gedaald. Het vliegtuig is oorspronkelijk gestart ra Tromsoe in Noorwegen. Gisteravond heeft de vliegboot een noodlanding moeten maken in St.-Jacob (Friesland-), vanwaar hedenmor gen vroeg gestart is# Na wegens gebrek aan olie en bezine opnieuw in Enkhuizen een noodlanding te hebben gemaakt, is het vlieg tuig, zooals gemeld, behouden in Schelling woude aangekomen. Omtrent de itf Enkhuizen gemaakte nood landing wordt ons vandaar gemeld: Hedenmorgen om 6 uur maakte de Itali aansche vliegboot „Marina F' in de Spoor- haver. te Enkhuizen een noodlanding, wegens defect aan den motor en gebrek aan benzine. Na het euvel te hebben verholpen en 400 L. benzine te hebben ingenomen, is de motor om kwart over elven naar Schellingwoude vertrokken. OPLEIDING VOOR STRAATMAKERS. Sedert eenigen tijd worden tusschen het Ministerie van Waterstaat en den Alg. Ned. Slraatmakersbond, thans genaamd Alg. Ned. Bond van Arbeiders werkzaam bij Straten en Wegenbouw, onderhandelingen gevoerd over het opnemen van verschillende bepa lingen in de Algemeene en andere Rijks- voorschriften, inzake het uitvoeren van be- stratingswerken. Nadat de Minister van Waterstaat den Bond in Mei jl, had verzocht, nadere in lichtingen omtrekt het opnemen van bedoel de bepalingen te verstrekken en door den bond hieraan in Juni j.l. voldaan was, heeft op 25 Juli j.l. over deze aangelegenheid een bespreking plaats gehad op het Ministerie v. Waterstaat, waarbij door het bestuur van den Bond de verschillende punten nader zijn toegelicht Door den slraatmakersbond is o.a. voor gesteld opname van de geldende Ioonen en ta rieven in de Alg. Voorschriften, doorbetaling van loon bij onvrijwillig verzuim wegens ziekte, ongunstige weersgesteldheid enz., het straatwerk uitsluitend te doen verrich ten door voldoende geschoold (zoo mogelijk geexamineerd) personeel, enz. Uitvoerig is nog gesproken over het voor stel van den Bond, inzake het invoeren van een opleidingssysteem en examen-diploma stelsel voor straatmakerspersoneel, werk zaam op rijkswegen. R.-K. UNIVERSITEIT. Het bestuur der Sint Radboudstichting te Utrecht, heeft benoemd tot gewoon leeraar in de faculteit der Godgeleerdheid van de R.-K. Universiteit te Nijmegen, om onderwijs te geven in de patrologie, dogmageschiede nis en oude kerkelijke geschiedenis, prof. dr. D. Franses O. F. M., thans buitengewoon hoogleercar aan de Nijmcegsche Universiteit. VAN EEN WOONWAGEN GESLINGERD. Te Doornenburg reed het rad van een woonwagen, waardoor een 16-jarige jongen J. B. geheeten, van den wagen tegen een boom werd geslingerd. De dood trad epoedig in. OUDE VROUW VERBRAND. Te 's-Gravenhage viel gisteravond in haar woning aan de Paulus Potterstraat een 88- jarige vrouw, H. de H., met een brandend nachtlichtje in de hand en bekwam, daardoor zoodanige brandwonden, dat zij in het zieken huis aan de gevolgen is overleden. AUTO-ONGELUK. Op den Rijksweg NijmegenArnhem is gisteren onder Lent de auto van den heer W. uit Nijmegen aangereden door een melkauto, welke van achteren tegen de Jtfijmeegsche auto botste. Van de vier inzittenden werden de heer W diens chauffeur en een dame gewond door glasscherven een tweede dame kreeg een lichte hersenschudding. Geneeskundige hulp was spoedig Ier plaatse De beschadigde auto werd naar Nijmegen getransporteerd. Men meldt ons: Het bestuur van den Alg. R.-K. Landbonw- Bedrgfsraad, hiertoe door de onlangs ge houden algemeene vergadering gemachtigd, heeft tot voorzitter gekozen pater mr. dr. Am. Borret S. J., te 's-Gravenhage. Dc 20-jarige S. den H. van den Rijn dijk te Koudekerk was te Katwijk aan Zee in de haven aan 't zwemmen. Bij het dui ken kwam hij met z'n hoofd op een anker terecht. Id bewuateloozen toestand en met een diepe hoofdwond werd hij op het droge gebracht. Na door den geneesheer verbon den te zijn, keerde hij eenigeif*tijd later naar huis terug. De Nederlandsche gezant te Berlin Graaf van Limburg Stirum, is met verlof naar ons land vertrokken. ZWEMMEN. DE WEDSTRIJDEN VAN HEDEN. Om 10 uur wordt weer met het zwemmen begonnen, n.l. de halve beslissingen 100 M. rugzwemmen voor heeren. Ie halve beslissing (6 deèln.). De nummers 1, 2 en 3 van elke halve beslissing komen in den eindstrijd 1. G. Kojac (Am.) 1 min. 10 sec.; 2. T. Iriye (Jap.) in 1 min. 14 sec.; 3. J. Bresford (Eng.) in 1 min, 142/5 sec, 2de halve beslissing (4 deeln.): 1. W. Laufer (Am.) in 1 min. 123/5 sec.; 2. P. Wyatt (Am.) in 1 min. 141/5 sec. 3. E. Küppers (Dtl.) in 1 min. 141/5 sec. De Duitscher Küppers werd met bijna onmerkbaar verschil geslagen. 400 M. vrije slag voor heeren. De nummers 1. 2 en 3 van elke halve beslissing komen in den eindstrijd. Ie halve beslissing- 1. A Zorrilla (Arg.) in 5 min 11 2/5 sec.; 2. A. Charlton (Austr.) in 5 min. 13 2/5 sec.; 3. R. Ruddy (Am.) in 5 min. 20 3/5 sec. 2e halve beslissing (6 deeln.): 1. Arne Borg (Zweden) in 5 min. 5 2/5 sec.. 2. C. Crabbe (Am.) in 5 min. 6 1/5 sec.; 3. A. Clapp (Am.) in 5 min. 64/5 sec. K. Takaishi (Jap.) werd niet geplaatst. Demi-finale 200 Meter schoolslag voor dames. Mej. M. Baron werd in haar serie eerste in 3 min. 15 2/5 sec. Ilet Zwemsladion was zoo goed als geheel uitverkocht. De uitslagen zij fi le demi-finale: Hierin toonde mej. Baron heel wat beter te kunnen zwemmen dan den vorigen dag. hoewel zij in haar serie zeer zwaren tegenstand had. De uitslag luidt: 1. M. Baron (Nederland) in 3 min. 15 2/5 sec.; 2. Lotte Miihe (Duitschland) in 3 min. 16 4/5 sec. 3. Jacobson (Denemarken) in 3 minuten 18 4/5 sec. 2e demi-finale: Hierin komt uit mej. van Norden, die 4e wordt en di/s niet in de finale komt. De uitslag is: 1. Schrader (Duitschland) in 3 m. 111/5 sec. 2. B. Hazelius (Zweden) in 3 minuten 21 2/5 sec 3. M. Hoffmann (Amerika) in 3 minuten 22 2/5 sec. De tijd van mej. Schrader is een nieuw wereldrecord. De finale wordt morgenmiddag ver- zwommen. Waterpolo. NederlandBelgië 32. De leiding berust bij den heer A. Inglis (Engeland). De samenstelling der ploegen is als volgt: Nederland: doel: A. van Olst, achter: F. Kuvper. A. v. Senus en J. J. Kohier; voor: J. Köhler, G. Leenheer en P. van Senus. België: doel: Brandeleer; achter: Bau- wens. Blilz en Malissart; voor: Van Gheem, Coppieters en Bettens. Malissart geeft aan België de leiding, maar J. Köhler maakt gelijk. Coppieters geeft Bel- gie opnieuw de leiding. Met dezen stand^.f H. Th. D. de Groot j.m. en C. J. L. d. Steen komt de rusL l jd. W. P. Demmenie j.m. en II. M. Koppe- Na de hervatting maakt J. Köhler uit een schaar j.d. M. J. Wesselraan j.m, en S. slrafworp gelijk. Leenheer maakt met een fraaien doorslagbal het derde doelpunt voor Nederland en bezorgt zijn land daarmede de overwinning. AmerikaMalta 100. Amerika heeft bij de rust met 40 de leiding. Na de hervatting weet Amerika de score op te voeren tot 100, waarmede het einde komt. BOKSEN. Lichtgewicht: Bril (Ned.) wint van Mac Donart (Ierland). In deze klasse won ook Blommers (Ned.) van Anneet (België). In de Zwaargewichtklasse won Oly (Ned.) van Eduard (Eng.). Oly stelt teleur. Hij wint maar men begrijpt niet op welken grond. Eduard onder den indruk van de overmacht van lengte en ge wicht liet zich in de le ronde opdringen Maar toen stootte Oly niet en het werd wederzijds vastgrijpen. In de tweede ronde won de Brit allengs zelfvertrouwen en plaatste op afstand menigen treffer, waar tegen enkele van Oly. Onze man mocht tenslotte blij zijn met de beslissing. SCHERMEN. DE SABELWEDSTRIJDEN. In den landenwedstrijd op sabel won Ne dcrland met 14 part. en 44 ontv. treffers van Turkije (2 part. en 74 ontv. treffers). De verdere uitslagen der eerste voorronde zijn: Frankrijk wint met 13 part. en 46 ontv. treff. van Griekenland met 3 part. en 72 ontv. treff.; Polen wint met 11 part. en 41 c.ntv. treff. van Engeland met 5 part. en 70 ontv. treffers; Hongarije wint met 14 part. en 44 ontv. treff. van Amerika met 2 part. en 74 ontv. treff.; België wint met 10 part. en 47 ontv. treff. van Chili met 6 part. en 66 ontv. treff. GYMNASTIEK. Bij het beëindigen van hel eerste gedeelte was de Stand, nadat dus paard en ringen (zoowei verplichte als oefeningen) waren afgewerkt, als volgt: 1. Zwitserland: 814/25 pnt. 2 Frankrijk: 797,25 pnt. 3. Finland: 711,50 pnt. 4. Luxemburg; 644 pnt. 5. Nederland: 638,25 pnt. ROEIEN. HALVE BESLISSINGEN. Hedenmiddag werden de wedstrijden voortgezet. Twee met stuurman. le heat: Frankrijk wint met 4 lengten in 7 min. 48 1/5 sec. van België (tijd) 7 min. 59 2/5 sec. Daarna had Zwitserland een row over. Vier zonder stuurman. le heat: 1. Amerika wint met gering ver schil in 6 min. 29 2/5 sec. van Italië (tijd 6 min. 31 3/5 sec.) 2e heat: Engeland, row over. Sciff. le heat; 1. Pearce (Australië) wint met 4 lengten in 7 min. 14/5 sec. van Collètt (Engeland) in 7 min. 8 4/5 sec. 2e heat: 1. Mijers (Amerika) wint in 7 min. 14 1/5 sec. met l1/* lengte van Gun- ther (Nederland) in 7 min. 18 sec. GEBOREN: Gerrit Jacob, z. v. J. G. Moraal en L. W. Poehejoe. Geertrui, d. v. A. P. Beij en A. P. Zandvliet. Christianus Adrs., z. v. L. W. Abspoel en A. Wesdijk. Theodorus, z. v. T. Overdgk en C. Poeliejoe. Dirk, z. v. C. Bontje en L. v. Staden. Andries, z. v. J. Nievaart en M. E. var. Rrjn. Antje, d. v. A. Hnysman en C. C. van Verre. Hendrik Frederik Corns., z. v. H. F. Grondel en J. H. de Kok. Esther, d. v. T. D. v. d. Bosch en M. G. van Velzen. ïhera, Catha, Gera Maria, d. v. N. Bakker en M. Huig- sloot. Daniel Adrianus, z. v. I. v. d. Putten en C. Cornet. Jeanette, d. v. A. J. Schoneveld en E. Kop. Nellie, d. v. C. de Wilde en P. M. G. Sjardin, Karei, z. v. K. van Staden en A. M. Klinkhamer. Johannes Abraham, z. A. v. d. Walle en C. J. Rooijakkers. Coenraad Theodoor, z. v. P. C. Maas en M. C. Vroom. Cornelis Adrianus, z. v. J. A. Bernsen en C. H. v. Vliet. The> doms Johannes, z. v. T. H. D. Bousie en Klinkhamer. Elisabeth, d. v. S. H. Munnik en C. van Erjk. Jozef Jacobus, z. v. J. J. de Klejjnen en A. Wigmans. Johanna Cornelia, d. v. W. v. Biitterswijk en H. H. Warmerdam. Johanna Eliza. Anna, d. v. J. J. Leenslag en A. Robijn. Karei Philippus, z. v. K. P. Eickhoff en J. van Dijk. Abraham Albertus, z. v. A. A. Oivel en H. Blansjaar. Marinus, z. v. B. v. Leeuwen en J. M. Weber. Dirk, z. v. T. v. d. Voort en C. J. Koenen. Jacobus, z. v. D. v. d. Merj en N. Versloot. Willem Aris, z. v. C. J. v. Houweninge Graftdijk en E. Coenen. Johanna Fran cises, d. v. J. Stouten en L. A. Magnus. Jannetje, d. v. C. Roelandse en M. Cambier. Lena Jacoba, d. v. L. Arnold en H. M. van Rjjn. Brouno Johann Heinrich, z. v. F. J. Derichs en M. H. C. Sprunken Wilhelmina Diederika. d. v. D. A- Burggraaff en W. den Dulk. Adrianus Jacobus, z. v. H. J. v. Rijn en A. v. Benten. Lijdia Priscilla, d. v. F. v. d. Rejjden en A. C. Ribot. GEHUWD: J. Bekooy j.m. en W. C. Kwestroo jd. A. Schenk j.m. en A. J. W. v; Cleef jd. L. de Vogel j.m. en A. Nievaart jd. J. v. Klugt j.m. en C. A. M. Hendriks j.d. W. Duk j.m. en C Crama jd. P. Zwa- M. de Vrind j.d. OVERLEDEN: A. F. Marck man 87 j. J. P. J. v. d. Poelde Zwart vr. 32 j. J. Feenstra man S7 j. S. C. Boot dr. 2 weken C. J. v, Bemmelen man 63 j. F. H. Zirkzee dr. 72 j. C. E. PlanjerMazurel vr. 80 j. J. A. Francken, wedr. 79 j. H. Siera zn. 6 mnd. L. de Graaf dr. 6 weken J. W. v. Beek man 70 j. H. M. v. Brugge zn. 4 weken W W. v. d. Wiel man. 63 j. S. de VriesFisser vr. 48 j. M. C. H. v. d. Bos dr. 2 jaar. GEVESTIGD: J. Th. van Aaren en fam., Johan de Witt» straat 55 Th. J. van Benten, drupsbe werker, Potgieterslaan 13 J. C. Blom em fam., tech. beambte, Kernstraat 23a A. M. J. H. M. BronkhorstVan Hooidonk en fam., Warmonderweg 41 Wed. II. J. KeemerBrouwer, Timorslraat 24a J, Brussee, dienstbode, Donkersteeg 9 P. P. Coquillon, zilversmid. Sophiastraat 55a G. A. Driessen en fam.. chauffeur, Ren- brandtstraat 20 C. Elstgeest, dienstbode. Noordeinde 44 R. Ensingh en fam., hoofd commies Gem.-Secretarie, Fagelstraat 13 II Fernhout en fam., timmerman. Tromp straat 22 Jhr. P. A. A. H. Graafland, eand.-nolaris, Iloogewoerd 88a F. Groe nendijk. Roodborststraat 46 IT. A. van Haaster, landbouwer, L. Rijndijk 35 C. J. C Haverkorn, onderwijzeres, Alexanders)!. 50 J. E. Hijma, Hooglandsche Kerkgracht 17 A. C. Klinkenberg, dienstbode, Rijn en Schiekade 112 S. van LeeuwenVan der Wegen. Mauribstraat 12a A. van dep Luit, chauffeur. P. Steynstraat 12 P. L. MeijerLandheer en fam.. Johan de Witt- straat 50 G. H. Meijlink. verpleegster, Zoeterwoudsche Singel 83 II. Wedemeijcr Muller. Merelstraat 9 B. Nebeker, zen deling. Oegstgeeslerlaan 49 Wed. J. A. M. PierikKlaassen, De Genenslelslraat 94 A. C Poeliejoe. Acaciastraat 6 G. H. Pothuis en fam hoofd bijz. school, Was- straat 63 S. Roos en tam., steendrukker, Koninginnelaan 50 J. 0. Schellingerhout, dienstbode. Looierstraat' 63 J. Schone veld en fam., Tevelshof 13 U. Schouten, verpleegster,, Acad. Ziekenhuis M. J. Serdijn. machinist K. P. M., Meidoomslraat 43 "A. C. Timmers, wachtmeester artil lerie, Doelenkazerne N. Verweij, Rijns- hurgerweg 121a G. Visser, verpleegster, Acad. Ziekenhuis K. de Vries en lam, botermaker, Nipponstraat 26 A. r. d. Woerdv. d. Blom. Heerenstraat 12 J. J. de Wolf, blikslager, Nieuwe Rijn 114. VERTROKKEN: J. Koevoel en lam. Den Haag, Vaillant- laan 174. II. J. Koender- Bemmel, gem. veldwachter. C. Pont, Alkemade, St Ja- cobsgeslicht. G. Filmer, St. Maarten. P. J. M. Kemperman en lam, Amsterdam, Haarl.straat 49 II. B. Toonen, Den Haag, Hcefkade 1124 G. v. VeenGriffioen, Amsterdam. N Achtergracht 117. J. H. Pulle en lab, Oegstgeesl, de Kempenaerslr. 62. A. J. Th. M. Sliekers, Roermond, Buitenop 13. P. v. Ammers, Soerabaia, Niasstraat 21. C. Zandvliet en fam. Uit hoorn, Burg. v. Meterenstr. 178. J. v. d. Poel en lam, Oegstgeesl, Duivenvoordestr. 30. S. W. Lekx, Koudekerk, La gewaard bij de Oudere. W. Fr. Stoute, Voorbuig, Rembrandllaan 39. K. Israel, Beckum (D!.), Cementstraat 1. J. Sleijser, Soera baia. J. Sinteur, Rotterdam, Aakstraal 32, W. dorp. N. Kriek en lam, Delft, Fabri- ciusstraat 20. J. G. Horn en fam, Haar lem, Schoterveenstr. 13. C. P. J. Modder man, Den Haag, Haviklaan 30. H. G. J. de Mol, Valkenswaard, Stationsstraat 15. P J Buijze. Delft. Oude Delft 164. G. M. A. Kaijser en fam, Arnhem, Novalaan 22. J. G. J. Smelt, Utrecht, Mariaplaats 7 bis. J. H. Lagers, Amsterdam, Konings straat 30. W. F. Gravendaal, Amster dam. Javasfraat 102 III. A. M. Veenen- daal. Haarlem. Diaconessenhuis, Hazen- paleislaan. A. C. Appelo, Driebergen, Burgemeesterlaan 6. B. H. Topper en fam, Haarlem, Zijlweg 324. G. Hupje, Noordwijk, Molensfeeg 7. L'. Morgenstern, Den Haag. Soendastraat 4. D. Schone veldde Wolf. Hillegom, Vlietstraat 48. W SmilsSnel. Rotterdam, Mathenesser- dijk 315 c. J. G. van der Zee, Appinge- dam, Stationsslr B 45 S. A. E. Iepenbnrg- v. d. Hoek, Amsterdam, Mauri.bkade 49 J. Nieuwenhuizen, Voorschoten,, Benvenuto- park 161. D. S Barbtra, Oegstgeesl, de Kempenaerslraat 2. D ,C. E. Stoffer, Alphen a. d Rijn, Hortensiastraat 33. W. H. Blewanus. H. en L. Zwaluwe. B. 35. J. Klink. Duitschland. E, Kaltwinkel, Duitschland P, Chr. de Haas en fam., Haarlemmermeer. Heiweg 420. P. v. Tuinenv. der Goot, Leeuwarden, Tijnje- straat 39 W. J Antheunis, Gouda, Gouwe 214. J. C C Dubbeldeman. Utr., P Nieuwlandstraat 54. A. D. Voüte, Wassenaar. Weleringlaan f. AMSTERDAM, 8 Aug. Veemarkt 279 veile kalveren; le kw. 951.06: 2e kw, 8394;'3e kw. 7684 per K.G. levend ge wicht. 53 nuchtere kalveren f.12f.21 p. stuk; 600 varkens Overzeesche en Gelder, sche le kw. 8182 cent per K.G. slacht- gewicht. een prima varken hooger: Holland- sche le kwaliteit 7980 ct. per K.G. slacht- gewicht; vette varkens 7980. ROELOFARENSVEEN, 8 Aug. Meloenen 1561 cent per stuk; Homaten 511 cent per pnd; Snijboonen f. 2.30f. 2.55 id. stek 0.85f.1; Prinsesseboonen L2.65f 2.70;' id. z. draad f. 2.80f2.95: Dubbele stam 2.45; Witte Pronkboonen f. 1.10: alles p. 10 K.G.; Augurken fijn f 8.80—f9.50: fijn basterd f. 5.10; Basterd f. 4.10; grof f. 8.15 f. 3 95. Bommen f. 2.75f. 3; stippel f 1.95 f. 2.10 per 25 K G WOERDEN, 8 Aug. Aangevoerd 484 kaas- i partijen, prijs 4854 met rijksmerk le kw.;1 53—57 2e kw. 4-9.52; zware 59. handel math! 3j

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 3