Burgerwoonhuizen i katwijk aan zee. Te Koop te Katwijk a. d. Rijn ENORME SORTEERING in Massief Eiken Buffetten en Dressoirs. 4522 WAALS, HaarLstr. 130-136 SCHAKEN. Gevonden voorwerpen, waarvan eiken werkdag inlichtingen verkregen kunnen wor den aan het bureau van politie Damestasch met inhoud, vulpenhouder, zak baver, kinderbadpak, paarlen halssnoer, bruin'schoentje, schop en portemonnate. nninkaarten haalt men aan het Politiebnrean daar tegenover: BROOD, BANKET, CHOCOLADE, ENZ., ZEER BILLIJK, bij Firma H. VAN TONGEREN. 4179 TWEE NIEUW GEBOUWDE van alle gemakken voorzien, met voor- en achtertuin en riant uitzicht. Koopprijs billijk. Te bevragen bij A. DE JÓNG. Katwijk a. d. Rijn. 4532 LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Martha Hendrika, d. van C. de Jong en C. A. A .Tissing. Teresia Maria, d van J. S. Schilder en A. Doeswijk. Clementia Maria, d. van B. J. Asseler en J. Lagerweij. Hermamm Petrus, z. van J. J. Noordermeer en G. van Dijk. Catharina Johanna, d. van P. Mieloo en M. J. van Ho- Ten Jacobus Wilhelmus, z. van A. A. van Dijk en A. A. Hoogervomt. Gehuwd: R. Kramer en G. de Regt. Overleden: Johanna Cornelia van Haas trecht, echtg. van J. A. Faas 34 j. Anna Hester van Ruiten 22 j. Adriana Kamer man 28 j. Aan het postkantoor alhier werd ge durende de maand Juli ingelegd f. 9422.28 en terugbetaald f. 10.702.71. Het laatste uitgegeven boekje draagt het nummer 5513. NOORDWIJK. Aan het postkantoor alhier en daar onder ressorteorende wijkkantoren werd ge durende de maand Juli op de rekenifigen der postcheque en girodienst gestort f. 208.364.03 en uitbetaald f 68.228.53. Het aantal stortingen bedroeg 1020 terwijl er 328 uitbetalingen plaats hadden. Door de Oranjevereniging alhier zijn de winkeliers uügenoodigd deel te nemen aan den door de genoemde vereeniging tij dens de oranjefeesten te organiseeren ela- lage-wedstrijden met winkelweek. Voor de deelname aan den tijdens de Oranjefeesten te houden Teclame-optochl kan men zich aanmelden bij de heeren J. Tissing, Voorstraat Noordwijk-Binnen en L. v. Wijk, N. Boulevard, Noordwijk a. Zee. De aanmelding moet plaats hebben voor 16 Augustus a.s. Do deelname is alleen opengesteld voor ingezetenen van Noordwijk, de plaatsel. ver- eenigingen en de plaatsel. afdeelingen. Bij genoegzame deelname zal er een totaal van f.350 aan geldprijzen worden beschikbaar gesteld. Bij het alhier gevestigde correspon dentschap voor arbeidsbemiddeling zijn deze week als werkzoekenden ingeschreven 11 personen n.l. 4 timmerlieden, 2 stuca- doors, 2 opperlieden, 1 landarbeider, 1 metselaar en 1 letterzetter. Uitgaande van de Dioc. Haar lemsehen Voetbalbond zal op 26 Augustus a.s. op het Sporlpark alhier een internatio nale voetbalwedstrijd gespeeld worden tus- schen een vertegenwoordigend D. H. V. B. elftal en een Duitsch elftal van het Rhein- Krein Wesez. NOORDWIJKERHOUT. Gemeenteraad. Verschillende besluiten. Voorzitter: burgemeester van Iersel. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent met gebed en doet mededeeling van vele ingekomen stukken. De belangrijkste: aan de Oranje-vereeniging wordt dezelfde subsidie toegestaan als ver leden jaar. Aan de Jozef-school worden verbeterin gen aangebracht, waterleiding, rioleering enz., onkosten f. 911.18. De Langevelder- weg wordt aangesloten aan de rioleering, on kosten f. 1300. In nader advies wordt genomen, het ver zoek van de R.K. bewaarschool om subsidie van 25 cis. per leeriing. Ged. St. keurden goed, dat er 70 opcenten komen op de Rijksinkomstenbelasting, van af 1 Mei '28 en de f. 53.000, welke zijn uil getrokken voor den woningbouw. Het verslag van den toestand der ge meente over 1927 wordt zonder aanmerking goedgekeurd, evenals het verslag van het geen met betrekking tot de verbetering der volkshuisvesting over 1927 is verricht. Op voorstel van B. en W. wordt in begin sel besloten over te gaan tot reconstructie van den Delfweg. (Het aanbrengen van een 5 M .dikke laag asphaltbeton „Utrecht"). Daar echter de onderbouw niet stevig is, wordt besloten de reconstructie alleen aan bedoelde Maatschappij te gunnen, op voor waarde, dat ze vijf jaren garantie geeft op alle werkzaamheden en wel te leveren 5000 vierk. Meter tegen f. 17.500. Bij de vaststelling eener nieuwe alge- meene politie-verordening krijgt de burge meester het recht alle café'9 zoo noodig te sluiten, indien dit Z.Edelachtb. goed dunkt, zonder te letten op het sluitingsuur. Jongens eD meisjes mogen hier alleen af zonderlijk kampeeren en dienen vergun ning (e hebben van B. en W. ook als ze kampeeren op particulier terrein. Op voorstel van B. en W. zal worden aan gebracht een Septie-tank aan den haven van de Schippersvaart. De firma Wernink, te Leiden zal een grooten put metselen voor 1 2560, waar de riolen in uitloopen. Alle overtollige geuren worden hierdoor geweerd en voor de bewoners van den Haven wordt nel daar goed, daar ook de weg er verbreed worden 0p voorstel van B. en J7, wordt de over eenkomst met Noordwijk gewijzigd tot leve ring van drinkwater aan Noordwijkerhout. Als de pnse d'eau uitgeput is, moeten de beide gemeenten betalen in evenredigheid van de kubieke Meiers waler, die door elke gemeente verbraakt zijn. Aan het bestuur der bijzondere R.K. St. Jozefschool zal f. 1400 verstrekt worden voor aankoop van banken en leermiddelen voor de inrichting van een 5e schoollokaal voor meisjes. De Verordening op het Grondbedrijf der Gemeente Noordwijkerhout wordt gewijzigd en aan den administrateur den heer J. Pij nenburg zal f. 50 worden toegekend voor de boekhouding. De heffing van keurloonen in den Keu ringskring Lisse wordt verlaagd en ge bracht op één gulden voor een koe en op f. 0.50 voor een varken. Den heer Passchier wordt meegedeeld, dat het bestuur der Ned. Hcrv. School het lokaal der voormalige openbare school kan aankoopen als het schoolbestuur daartoe een desbetreffend verzoek bij de gemeente indient. De begrooting 1928 wordt op verschillen de punten gewijzigd. Na langdurigen strijd is thans het ge meentebestuur er in geslaagd de grond, be- noodigd tot verbreeding der dorpsstraat, be- hoorende aan de familie Bouwmeester, aan te koopen. De heer J. Bouwmeester ontvangt er voor f.3000; de heer L. Bouwmeester f.500. Met den Kerkeraad der Hervormde Gemeente is rog steeds geen overeenkomst te bereiken. Uit het SU Bavo-Gesticht alhier ont snapte een zeer gevaarlijke krankzinnige, een justitie-patiënt. Hij is echter te Haarlem door de politie aangehouden. OEGSTGEEST. De wedstrijd om den tweeden Oegst- geester wisselbeker zal plaats hebben op Zaterdag 18 Aug., n.m. te 2.30 uur. Aan dezen wedstrijd nemen deel de Burgerwach ten van Oegstgeest, Rijnsburg, Katwijk, Voor schoten, Leiden, Valkenburg, Leiderdorp. Vorig jaar is deze beker gewonnen door de Rijnsburgsche burgerwacht met 467 punten, terwijl Katwijk de zilveren medaille won, beschikbaar gesteld door de Leidsche Bur gerwacht met 460 punten. Het belooft weer een spannende wedstrijd te worden. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Maljaerd, Z. van C. v. d. Bosch en J. P. Kort Hendrik, Z. van J. Hoge- woning en M. v. d. Meij Johannes Gerrit, Z. van C. de Mooij en J. Bouwmeester Adrianus, Z. van A. Heemskerk en J. v. d. Vijver Antje, D. van D. Paauw en Ama- renska Brussee Alida Jannetje, D. van Arelis van Egmond en Aatje Heemskerk Daniël Hendrik, Z. van Thomas v. d. Meij en Elisabeth v. Klaveren. Ondertrouwd: Thomas Paauw 23 j. en G. Heemskerk 21 j. D. Heemskerk 27 j. en C. E. Baars 22 j., te Leiderdorp J. de Mooij 25 j. en A. Bekius 23 j., ie Almenum (gem. Sexbiemm) Arie v. d. Zaan te IJssel- monde en Jantje Snoek alhier. Getrouwd: Marinus Johannes Zwaan 25 j. en Francina Ravensbergcn 24 j. Thomas Paauw 23 j. en Gerritje Heemskerk 21 j., beiden alhier. Overleden: Geene. De loting voor de lichting 1929 zal voor deze gemeente plaats hebben op Donderdag 9 Augustus a.s. te Kalwijk aan den Rijn in het gemeentehuis. VOORHOUT. Burgerlijke Stand. GeborenClasina Anna, D. v. H. B. van Tongeren en W. C. Ruijgrok. Eli sabeth Christina Helena, D. v. J. P. Da- men en Cb. E. van Dijk. Johannes Tho mas, Z. van L. van der Holst en, IV. van Dam. De heer P. L. Bakker alhier, werk zaam als veehoudersknecht bij den heer Bouwmeester aan de Postbrug, hoopt Dins dag 7 Augustus a.s. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaar geleden als zoo danig in dienst trad. In de gisteravond gehouden vergade ring van de Middenstandsvereeniging „de Hanze", afdeeling Voorhout, is benoemd tot tweede secretaris de heer E. M. Ange- vaare, in de plaats van den heer IV. v. d. Laan, die als zoodanig bedankt heeft. VOORSCHOTEN. u.-uurende de maand Auguslus zullen in de Ned. Herv. Kerk des Zondagsavonds geen kerkdiensten gehouden worden. WARMOND. Gemeenteraad. De Gemeenterekening 1927, en die van het Water leidingbedrijf dienstiaaT 1927 voorloopig vastgesteld. Voorzitter de heer A. J. Schölvinck. bur gemeester. Aanwezig alle leden. Door den Voorzitter wordt de vergadering op de gebruikelijke wijze geopend, waarna door den loco-secretaris, den heer Jac. Luijten de notulen der bijeenkomsten, resp. gehouden den Hen Juni en 3 Juli worden voorgelezen en onveranderd worden vastge steld. Ingekomen zijn verschillende stukken. Zij worden voor kennisgeving aangenomen De Voorzitter deelt mede. dat namens ingezetenen aan Hare Maiesteit Koningin Emma, ter gelegenheid van Haar 70en ver jaardag een telegram verzonden te hebben. Van den heer Kleijkamp is voor het Raad huis ten geschenke ontvangen een fraai portret van Hare Maiesteit de Koningin- Moeder, naar Toorop vervaardigd. Van den heer W. Machen ontving de Gemeente eenige oude prenten, die op Warmond be trekking hebben. Beide schenkingen ziin onder groote dankzeggine aanvaard. Verder is ingekomen schrijven van de Ge zondheids-Commissie te Alphen a. d. Rijn houdende toezending der rekening en ver- antwoording dier Commissie over 1927, welke rekening op voorstel van B. en W. conform hel toegezonden conceDt wordt vast gesteld. De raming der Commissie voor deze Gemeente over 1929. ten bedrage van f. 50.08 wordt on de begrooting van genoemd jaar gebracht. Schrijven van Ged Staten houdende goed keuring der Gemeenterekening over 1926 Deze Rekening sloot voor den gewonen dienst met een batig saldo van f. 24876.17 en voor den kapitaal-dienst met een batig saldo van f. 1331.63. Aan de orde is de voorloopige vaststelling der gemeenterekening 1927, alsmede die van bet waterleidingbedrijf over genoemd jaar. Bij monde van den heer Haverkort wordt namens de commissie van verificatie de volgende aanmerkingen gemaakt: Meermalen is in den raad de mogelrjKheid bespreken de gloeikousjes uit Warmond te betrekken. Het heeft spr. dat ook verwonderd dat deze nog steeds door Arasterdam ge leverd worden, waarop door den voorzitter geantwoord wordt, dat de kousjes direct van den fabrikant betrokken worden, wat veel voordeeliger uitkomt. Verder is het den heer Haverkort op gevallen, dat aan den heer Molhuizen een mandaat uitbetaald werd, zonder dat hierbij een nota is overgelegd: dit verwondert hem te meer, daar de heer Molhuizen zelf op dergelijke feiten meermalen aanmerking ge maakt heeft. Het nazien der rekening van het Water leidingbedrijf was niet mogeljjk, daar be treffende stukken ter verificatie in Den Haag berusten, waarom spreker alsnog ver zoekt, dat de commissie in de gelegenheid gesteld zal worden de boeken en verdere bescheiden van bedoeld bedrijf te contro leeren. De voorzitter zegt dit gaarne toe, maar verzoekt, haar, daar zij reeds door het Bur. der Ver. voor NederL Gemeenten is goed gekeurd, voorloopig vast te stellen. De heer Hejjl zou vooraf voorlezing der ontvangsten en uitgaven van dit bed,,/ wenschen. Uit de voorgelezen cjjfers bljjkt, dat dit jaar deze rekening werd afgesloten met een batig saldo van f. S78.971/2. Het nadeelig saldo t.m. 1926 bedroeg f. 6467.55, zoodat thans nog een nadeelig saldo resteert van 15587.571/2. Na eenige toelichtingen wordt deze reke ning voorloopig vastgesteld, evenals de Ge- meenterekening 1927, die a.v. werd aan geboden: Gewone dienst: ontvangsten f. 134.636.62; uitgaven L 108.933.941/2; batig saldo f. 25.702.67 1/2. Kapitaaldienstinkomsten f. 14S.371.15; uitgaven f. 148.163.15; batig saldo f.208. Door B. en W. wordt voorgesteld de vergoeding der bijzondere scholen a.v. vast te stellen: Overwegende, dat de rekening 1926 voor de kosten van instandhouding, onderhoud en aanschaffing van leermiddelen en scnool behoeften, van verlichting, verwarming en schoonhouden van het schoolgebouw, een en ander de Openbare School betreffende, in totaal hebben bedragen f. 556.17, en dat het gemiddeld aantal leerlingen dier school over bedoeld jaar 26 bedroeg, dus f. 21.39 per leerling; voor de R.-K. school met een gemiddeld aantal leerlingen van 215 over bedoeld jaar op 215Xf. 21.39 14598.85; voor de School met den Bijbel met een gemiddeld aantal leerlingen van 110 over genoemd jaar op 110x121.39 f. 2352.90. Aldus besloten. Punt 5 wensebt de voorzitter in geheime zitting te behandelen. Van de rondvraag wordt door niemand der aanwezigen gebruik gemaakt, waarna de openbare vergadering wordt gesloten en in geheime ritting wordt overgegaan. Burgerlijke Stand. Geboren: Antje, D. van D. G. Uit den Boogaard en Ingetje van den Ban Johan nes Antonius Leonardus, Z. van Chr. v. d. Drift en J. Sikking Gijsbert Wilhelmus, Z. van P. F. Vergeer en A. M. de Haas Petrus Wilhelmus, Z. van P. C. J Heems kerk en II. J. Nijssen Johanna Cornelia, D. van C. Slingerland en A. II. Vermeij. Overleden: Comelis Wilbrink 65 j. Ja- coba Antonia de Vroomen, echlgenoole van Jac. Kroon 60 j. Gehuwd: Jacobus Wilhelmus Lubbers 34 j en Johanna Cornelia Maria van Schagen 29 jaar. Gevestigd: H. v. d. Weerbof en gezin uit Leiden E. Amersfoort nit Hilversum J. B. Schulte uit Voorhout Ma. Schrier uit Oegstgeest Me. Dvorakova uit Bussum Ja. Ca. de Heij uit Haarl.meer Chr. Komen en gezin uit 's-GTavenhage C. Plomp uit Woerden Ca. Ja. Schleper uit Almelo Ca. v. d. Haart uit Sprang-Ca- pelle P. G. Cornelissen uit Haaksbergen Pa. v. d. Reijden uit Leiden Ma. Ga. Schölvinck uit Arnhem P. v. d. Vliet uit Bergschenhoek F. Th. Amoldussen uit Nijmegen Ga. de Ree uit Lisse G. de Hoog en gezin uit Amsterdam. Vertrokken: Aa. Ha. Ma. v. d. Hoeven naar Leidschendam Tha. Aa. Beugelsdijk naar Sassenheim J. W. van Loon en gezin naar Oegstgeest Jhr. H. M v. d. Goes en gezin naar Opsterland W. Ch, J. v. d. Meer naar Delft K. Aarts naar Leeuwar den G A. Driessen en gezin naar Leiden P. J. v. Kruijssen naar Leiden Ca. Elstgeest naar Leiden Aa. Ba. Ca. Ha verkort naar 's-Gravenhage N. A. M. Ver haar naar Alkemade. RECLAME. Buffet met 2 Spiegels en Boven- kastjes met geslepen rnitjes f- 56.50 Dressoir met geslepen spiegel f- 38.00 CRICKET. Wedstiijdprogiamma rooi morgen. NEDERLANDSCHE CRICKETBOND le klasse: Leiden: AjaxP.W.; 's-Gra venhage: PhoenixRood en Wit; Schie dam: H.D.V.S.—H.C.C. I; Haarlem: Haar lemV.O.C.Amslerdam: A.C.C.V.R.A.; Nijmegen: QuickH.C.C. II. 3e klasse C: 's-Gravenhage: H.C.C. IV Ajax H. Overzicht. De Leidsche eerste-klassers spelen mor gen hun laatsten thuis-wedstijd, tevens ook den laatsten wedstrijd voor de competitie. Zal het ook de laatste wedstrijd in de eersle. klasse zijn? Dat is de vraag, waarop de bijeenkomst van het N.C.B.-bestuur met de eersle-klassers in September zal beslissen Een vraag, die naar wij vreezen niet in 't voordeel van Ajax zal beantwoord worden. Inlusschen hebben onze stadgenooten hun positie in de laatste weken danig verbeterd en hun posilie zou nog aanmerkelijk ver beterd worden, indien zij er morgen in zou den slagen om P.IV. aan De Kempenaer- slraat te slaan Een kans daartoe is er, ook al zijn de Oosterlingen in den laatsten tijd uitstekend op dreef. In de onderste lagen van de ranglijst is cr weinig verschil en juist daarom zou een Leidsche overwinning Ajax, ook na dit wel heel erg matige sei zoen, nog aan een behoorlijke plaat9 hel pen. Kom aan, rood-zwarlen, winnen morgen. Voor de overige wedstrijden in de eerste- klasse verwijzen wij naar het programma. In de 3e klasse C. is H.C.C. IVAjax II van geenerlei belang meer. De Ajax-reser- ves moeten dit seizoen echter ongeslagen blijven en duswinnen zij morgen. KORFBAL. VITESSE NAAR HET NOORDEN. Met den trein van 12.54 is Vitesse heden middag naar Assen vertrokken, vandaar wordt naar Veenhuizen gefietst, waar Vitesse morgen op de serie-wedstrijden van llood- Zwart uitkomt. Het gezelschap bestaat uit zes dames en zeven heeren, te weten: Dames: II. van Aalderen; IV. van Aalderen (Bilthoven) Eallego; Meihuizen; Molt; Jonckers-Nieboer (Bilthoven). Heeren: Van der Hiel; De Jong; Maas, Kaiser; Parfumeer (H.B.S.)Ter Tour- ten Jr.; Uittenbroek. Bovendien zal mej. Hendriksen (Olympia) zich Maandag, na de korfbaldemonstratie op de Olympische Spelen, bij het gezelschap aansluiten. SERIEWEDSTRIJDEN W. W. M. D. Aan de seriewedstrijden IV. IV. M. D. te Hemrik (Friesland) nemen behalve Vitesse ook Excelsior (Hilversum) en D.E.D. (Am sterdam) als clubs uit de Westel. provincies deel. De N.K.B.-ploegen zjjn gesplitst in drie afdeelingen, waarvan do winnaars een halve competitie spelen om den len en 2en prjjs. Vitesse speelt in één afdeeling met Friso (Leeuwarden) en W.W.M.D., de gastvrouw. In totaal zijn er 11 deelnemers in de N.K.B.-klasse, en 9 uit den F.K.B. WIELRENNEN. RIJSWIJKSCHE WIELERBAAN. Voor de Woensdag a.s. op de Rijswjjksche Wielerbaan plaats vindende Internationale wielerwedstrijden om den Grooten Prijs van Den Haag, en verder voor den tandem- en Landenponrsuite-wedstrrjd schreven reeds ae volgende landen met de daarna genoemde renners in: Australië: Jack Standen, Duncan Gray; Argentinië: Antonio Malvassi, Pedro Re- driguez; België: Jules van Massenhoven, Marcel de Groote, George Meuleman, Jean Aerts, Alois Mnylle; CbSi: Carlos Kocuant, Alesandro Vidal, Jose Gamboa, Francizco Juillei, Edmunde Maillard; Denemarken: Willy Falck Hansen; Duitschland: Adolf Joksch, Kurt Einsiedel, Josef Steger, August Dornbach; Engeland: John Sibbit, S. Co zens, F. Wyld, P. Wyld, S. Chambers, E. Kerridge, M. Southal, F. Southal, L. Wyld; Frankrijk: Robert Beaufrand, Henri Lemeine, Henri Gnyard: Holland: A. Mazairac, jhr. G. Bosch van Drakensteyn, N. Peeters, D. Leene, J. Pynenburg, M. van de Leur, N. Krans, D. van Djjk, J. Maas, P. v. d. Horst, A. Braspenninx, P. v. d. Reydt; Oostenrijk: A. Schaffer, F. Dusika; Polen: L. Turowski, S. Potgorsld, G. Koszutski; Zwitserland: W. Knabenhans, G. Moor, E. Fas, J. Vogt, H. Gilgen, F. Soder, J. Fischler. Verder zjjn de onderhandelingen nog gsar.de met Turkije. Zuid-Afrika, Canada, Ierland en Italië, zoodat Woensdag a.s. op de Kijsvijksche Wielerbaan een Internatio nale amateurwedstrijd plaats vindt, zooals maar zelden een directie in staat was bijeen te brengen. De wedstrijden zelf vangen precies 7 uur aan en eindigen 9 uur. LEIDSCHE REN- EN TOERISTVEREEN. „SWIFT". Morgen houdt do A.S.C. „Ulysses" zijn jaarlijksche „zomerrit"; hieraan nemen on geveer een 140 renners deel. „Swift" zal hierbij voor wegwjjzjng en controle zorg dragen. De controleurs komen hiervoor om 9.20 uur aan de Ambachts school samen. Zij, die Dinsdag a.s. ter gelegenheid van den Olympiade-wegwedstrijd controle willen uitoefenen, komen om 7.25 uur aan de Am bachtsschool te samen, opdat zij zich om 8 uur aan den Deyl aan kunnen slnitem fcii de controleurs uit Den Haag. De gehouden reoordrit over 20 K.M. is een verrassing geworden. IV. Graafmans heeft den mooien tijd van J. Groenewegen verbeterd en gebracht op 31 min. 4/5 sec. De tijden, gemaakt door de overige deel nemers, zijn: W. Severijnen 32 m. 26 s.; J. Groenewegen 32 m. 43 s.G. Severijnen 34 m. 32 s.; A. Paling 39 m. 13 s. M. v. Donk heeft in deze rit pech gehad. De vierde en laatste rit zal vooraf worden bekend gemaakt Goede oplossing probleem Ellerman van den heer Schraxna. De oplossing van het probleem van Rinck is: I Pd7t- Er volgt Kdi, niet Kd5 of Ke6 wegens Pf-Lf of Pf8+. Daarna Pf4, Th6. Men overtuigt zich gemakkelijk dat de toren, zoo hij op de g-lijn blijft, verloren gaat. Dan volgt hal En nu verliest zwart na elke zet zijn toren. De oplossing van het probleem van Niemeyer cn Seilberger is: I Dd7. Er dreigt nu Pc4f. Na Td5 volgt Dh3f, na Ld5 kan Da7:+. Na Fd5 volgt De7+. Een mooi probleem. Ook in het volgend eindspel strijden twee paarden tegen een toren. H. RINCK. Wit speelt en wint. Wit: Kdi. Pe4 en 16, pi a3. b2 en h2 Zwart; Kd3, Th6, pi b5, b3, d4 en hl. De volgende vermakelijke partij werd op het laatste lournooi te Hastings gespeeld. L. STEINER. NORMAN 1. e4 c5 2. Pf3 e6 3. di cd4: 4. Pd4: a6 Volgens Paulsen. 5. Pc3 Dc7 Beier is misschien c4 voor wit. 6. Le2 d6 7. 0—0 Pbd7 Zoo verkrijgen we de Sehevcningefl variant. 8. Le3 Df6 9. f4 bO Meer agressief is bö. 10. LI3 Lb7 11. De2 Le7 12. g4! Een merkwaardige zet, i. - zwart intimi' deert. Pc5 was nu aan te raden, zwart speelt echter: 12. h6? 13. gól Ph7 Nu lag eerst hg6: voor de hand. 14. g6! Pf8 Na fg6: kan Pe6:. 15. Lh5 Lf6 16. gf7:t Ke7 17. Pe6:l Fe6: Een mooi offer. 18. Pd5f Ld5: 19. rdo: P7c5 20. Kill Thc8 Khl geschiedt om schaak te vermijden na Lc5: 21. Lc5: bc5: 22. De6:t Kf8 23. Tael De7 24. Dfö Opgegeven. Er dreigt Dh7 en Dh8f. Dr. P. FEENSTRA KUIPER. De heer Sch. Het eindspel Napoleon—» mad. de Rémusat begint met Tf8t. Reeds eerder schreef ik u, dat probleem v. d. L* inderdaad nevenoplosbaar is. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP VOOR AMATEURS. Euwe won gisteren ziin voorlaalste parlij tegen den Duitscher Carls, terwijl zijn groot» sle tegenstander Przepiorka tegen Nilsson het niet verder dan de remise wist td brengen. Hiermede is de Pool een volpunt op Euwe achler geraakt, zoodat deze in de laatste ronde slechts remise behoeft le maken om zich den titel van amateur, kampioen van den Wereldschaakbond te verzekeren. De overige uitslagen in deze ronde waren» Whilaker—Steiner 1(1 BeckerChéron 1o TreybalHenneberger10 Araiza—Mattison 7» TschépumoffGolmayo RosselliTyroler 10 De siand na de I4de ronde is: 1. dr, Eeuwe ll'/i; 2. Przepiorka 10'/i; 3. en f. Mattison en Treybal ieder 9; 6. en 7, Carls, Golmayo en Whilaker ieder 87»; 8. Becker 6'/»: 9. Nilsson 6, 10. 11. en 12. Chéron, Rosselli en Tschépurkoff ieder 5'/»S 13. en 14. Sleiner en Tyroler ieder 5; 15, Araiza 4'/» en 16. Henneberger 3. In het landen-tournooi is de stand van de leiders na de 16e ronde: 1. Hongarije 41'/> 2. Ver. Stalen 36'/,} 3. Oostenrijk 347»;4. Zwitserland (welk land is uitgespeeld) 34: 5 Polen (15 ronden) 32'/i; 6. Tsjecho-Slowakije 32*/>; 7. Argen tinië 31. Er zou in de laatste ronde nog een won, der moeien gebeuren, willen onze landge» nooten nog onder de 6 prijswinners komen. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bij de Firma A. HILLEN, Breestraat 154, Firma A. HILLEN. Stationsweg, J. J. RIJSBERGEN. Sigarenhandel Heerenstraat 2. Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 Firma A. J. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2 A. M. VAN ZWICHT, Kiosk Prinsessekade, en bij JOH. HOGERVORST, Haarl.str. 128 en des Zaterdags bij A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74, 82

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7