UIT DE RIJNSTREEK. „De Centrale" - Haarlemmerstraat 74 Zomer-Uitverkoop SCHEEPSTIJDINGEN. VRAGENBUBRIEK. Bet schriftelijk examen is voor het geheele land gelijk. Zoowel het amendement van Deventer als dat van Middelburg wordt verworpen, waarin conclusie 1 wordt vastgesteld met de door Alkmaar voorgestelde wijziging. Conclusie 2: De inrichting van het hui dige schooleindexamen waarborgt echter niet de noodige eenheid in de eischen aan de candidaat-onderwijzers gesteld; boven dien vermelden de verslagen ernstige leem ten in de prestaties der candidaten, terwijl toch van zoo'n groep allen slagen. Aan som mige scholen is 't pet. geslaagden dan ook aanmerkelijk gestegen. Deventer wil de conclusie vervangen door: De inrichting van het huidige school eindexamen waarborgt niet de noodige een heid in de eischen aan de candidaat-onder wijzers gesteld en de gelegenheid voor traude is te groot. Dit wordt aangenomen. De geamendeerde conclusie is goedge- keurd. Conclusie 3: In het belang van de leer lingen zelf, hun toekomstigen arbeid en onzen geheelen stand heelt daarom het zui ver schooleindexamen-principe correcties noodig. Amsterdam wil achter daarom inlasschen: de tegenwoordige regeling van. De geamendeerde conclusie werd goedge keurd. Conclusie 4: Een examen voor een scho- lengroep onder presidium van een der direc teurs of van een lid van het rijksschooltoe- zicht, door de leeraren, voor elk vak twee, afgenomen, dus tevens ontdaan van het be denkelijke huidige systeem van gecommiv- teerden verdient de voorkeur. Deventer wil na „rijksschooltoezicht" le zen: door de leeraren afgenomen, elk bijge staan door een volkomen bevoegd gecom mitteerde, bij voorkeur gekozen uit leeraren van andere kweekscholen verdient aanbe veling. (Aangenomen). Hoorn wil na „scholengroep" invoegen: waaronder dan te verstaan een groep zoowel van Rijks- en Gemeente- als Bijzondere scholen. (Aangenomen). Leeuwarderadeel wil schrappen de woor den „van een der directeuren". (Aangeno men). Amsterdam wil weglaten het woord „be denkelijke". (Aangenomen). Opsterland wil na „afgenomen" invoe gen: „met dien verstande, dat geen candi- daat door eigen leeraar wordt geëxami neerd". (Vervallen). De geamendeerde conclusie werd goedge keurd. Conclusie 5: Het schriftelijk gedeelte kan op de school zelf, voor alle scholen gelijk en op dezelfde dagen, aan de hand van opga ven door de gezamenlijke hoofdinspecteurs vastgesteld, afgenomen worden. Deventer wil er bij voegen: mits er twee gecommitteerden aanwezig zijn. Reiderland wenscht de toevoeging: terwijl aan de beoordeeling van dit schriftelijk werk der candidaten een overwegenden invloed wordt toegekend. Rotterdam wenscht de aanvulling: mils onder toezicht van iemand, niet tot het per soneel der betrokken school of scholen be- hoorende. 's-Gravenhage wil na het woord „scho len" inlasschen: van het land. Deze vier amendementen werden teruggenomen. Wormerveer wenscht de conclusie te le zen: Het schriftelijk gedeelte kan op de scholen zelf, voor alle scholen op denzelf den dag, worden afgenomen; de opgaven zijn overal gelijk en worden door iemand, niet tot het personeel der betrokken school of scholen behoorende en die tevens met het toezicht is belast, onmiddellijk voor den aanvang van het examen aan de candidaten opgegeven. De afdeeling Wormerveer aanvaardde den aanvulling in dien zin dat aan de hand van opgaven van de gezamenlijke hoofdinspec teurs het schriftelijk gedeelte kon worden afgenomen. Aldus geamendeerde werd goed gekeurd. Conclusie 6. Tot het examen worden al leen die leerlingen toegelaten, die blijkens een over te leggen verklaring van de leerarenvergadering daartoe verlof hebben bekomen en bovendien van den directeur een verklaring van voldoende practische be drevenheid hebben verkregen. Deventer en Zaandam willen laten ver vallen het laatste gedeelte na het woord „bekomen". (Aangenomen). De geamendeerde conclusie werd goedge keurd Conclusie 7: De kweekschool rapporten van het 3e en 4e leerjaar worden door de candidaten overgelegd. Rolterdam wenscht de aanvulling: De leeraars-verklaring behoort in overeenstem ming te zijn met de rapporten van de twee laatste jaren. Alkmaar wil voor 3e en 4e leerjaar lezen: „de laatste twee leerjaren" en vervolgens: „waarin tevens wordt opgenomen de beoor deeling der practi9che bekwaamheid". (Aan genomen). De geamendeerde conclusie werd goedge keurd. Conclusie 3: Naast dit schooleindexamen blijft gelegenheid tot het afleggen van een staatsexamen. Reiderland wenscht de aanvulling: ter wijl leerlingen met einddiploma 5-jarige H. B. S. het recht hebben tot de 4e klasse van de kweekschool te worden toegelaten zon der examen; en leerlingen mei diploma 3-jarige H B. S., U. L. O.-diploma B of daarmee gelijk te stellen diploma het recht hebben tot de 3e klasse te worden toegela ten zonder examen. (Teruggenomen). De conclusie werd goedgekeurd. Conclusie 9' Bovendien dient de subsidie regeling zóó gewijzigd, dat er geen verband meer bestaat tusschen het subsidie en het minimum aantal akten. Groningen wil het hoofdbestuur zien op gedragen, er voor te ijveren: 1. dat bij de subsidieering der bijzondere kweekscholen bet verband tusschen de subsidie en het aantal uitgereikte akten te vervallen 2. dat het aantal gecommitteerden wordt uit gebreid; 3. als gecommitteerden worden aan gewezen. Leeuwarderadeel wil in plaats van „bo vendien" lezen in de eerste plaats. Men besluit deze conclusie te doen ver- lallen. ALPHEN AAN OEN RIJN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia, dochter van J. van Eist en J. Bruines. Maria Johanna, d. v. J. Vrischoop en M. J. v. d. Voort. Maaigje Johanna, dochter van N. Heikamp en A. v. Harten. Nicolina Magdalena, dochter v. W. Samsom en Y. L. Golaz. Wilhelmina dochter van J. Kruger en M. van der Neut. Willem, zoon van C. den Ouden en T. Verkaik. Maagje, dochter van A. Rodenburg en N. van Braak. Geertrui, dochter van A. Rijnevelt en J. Houtman. Overleden: J. Vendrig, echtgenoote van W. Idenburg, 58 j. Gehuwd: A. A. van der Spek jm. 27 j. en M. C. van Donk jd., 25 j. J. Bos jm. 27 j. en P. de Vries jd. 29 j. L. van Wijk jm. 23 j. en E. M. Hassink jd. 25 j. W. Noor denbos jm. 27 j. en G. R. Hassink jd. 26 j. Ingekomen van Hazerswoude, Maria Luiten, dienstbode, Otweg 15; 'sGraven- hage, N. A. de Rijk, zonder, Oranjestraat 66; Gouderak, A. F. van der Pouw, vee houder, Nesse 7's Gravenhage, J. C. Boe- kestein en gezin, rijksklerk, Hortensiastr. 9; Maarssen, C. Oostenbruggen en gezin, spoorwegarb., Hoorn 127Schiedam, P. van der Velden en gezin, scheepm.-kn., Steke- terweg 118; Leiden, H. W. J. Lodewijks en gezin, caféhouder, Steekterweg 67; Lex- mond, J. D. van Iperen. brievenbesteller, Oranjestraat 19; Essen (Duitschland), L. Kwakernaak en gezin, koopman, Stevin- straat 22; Nieuwerkerk a. d. IJssel, P. Smits en gezin, hoofd eener school. Julia- nastraat 93; Nieuwerkerk a. d. IJssel, En- gelina M. van Geel, dienstbode, Juliana- straat 93. Vertrokken naar; Hazerswoude, Johanna B. Luiten, dienstbode, Otweg 15; Hilversum Liebergerweg 24, C. A. Bijl, winkelbed., Julianastraat 26; Laren (N.H.) B. Bekers en gezin, los werkman, Grijpensteinstr. 6; Boskoop, Willemijntje Huisman, zonder, Gouwsl. weg 5; 's Gravenhage, Pletterijstr. 154, G. W. Roest, zonder, Steekterweg 7; 's Gravenhage, Larixstraat 46, Teuntje M. Hil brands, zonder, Concordiastraat 37; Aalsmeer, H. Roos, smidsknecht, Dorps straat 29a. Begunstigd door betrekkelijk goed we der, hield de Ned.-Herv. Jongelingsveree- niging van het district „Rijnstreek" gis termiddag op het terrein van de Martha- Stichting haar 3e landdag. De voorzitter de heer Mulder opende dezen landdag met gebed, terwiji als aanvang word gezongen Psalm 119 vers 16. Na een kort welkomst woord leidde ds. H. J van Schuppen van Oudewater de bijeenkomst in, waarna ds. H. A. Leenmans van Delft een bespreking hield over ,,Een rijke jongeling", doordat ds. W. J. van Lokhorst wegens ziekte ver hinderd was werd er gepauzeerd van 5 tot 6 uur. Na de pauze trad op dr. J. Sevcrijn van Dordrecht met het onderwerp „De wacht betrokken", vervolgens ds. Plantinga van Linschoten, terwijl de sluitingsrede werd gehouden door ds. J. H. F. Rem me van Amsterdam. Als slot zongen de aanwezigen Psalm 6817. en vervolgens bracht de heer Mulder een woord van dank aan ds. A. W. Voors, directeur der Martha-Stichting voor het belangloos afstaan van het terrein aan de sprekers, aan de belangstellenden en eindelijk aan de dames voor haar werk m de consumptie-tent, waarna ds. Re mme eindigde met dankgebed. Na gehouden stemming werd door de leden van de Christ. Geref. Gemeente gis teren tot predikant bij genoemde gemeen te beroepen ds. P. Zwiers van Papendrecht No. 2 van het opgemaakte tweetal. ALKEMADE. Mond- en klanwzeer. Het mond -en klauwzeer in deze ge meente neemt de laatste weken voortdu rend toe In de afgeloopen week werd door 7 veehouders ter secretarie van genoemde ziekte onder hun vee aangifte gedaan. Ge lukkig is de ziekte niet kwaadaardig. Burgerlijke Stand. Gevestigd: C. van Hameren uit Leiden. J. van der Luit uit Haarlemmermeer. O. J. van Schagen uit Rijnzaterwoude, J. Th. Klein uit Katwijk A. J. M. Hal vemaan uit Leiden. Wed. K. Hofbauer geb. Takacscy uit Hongarije. J. J. van der Meer uit Kerkrade. G Reijngoud uit Haarlemmermeer Ph. Clement gehuwd met A. Raaphorst, uit Haarlemmermeer. A. M. C. Wortman, uit Oegstgeest. N Bijl uit Ouder-Amstel. J. C. van der Meer, uit Amsterdam A. M. Kuypers gehuwd met B. Klerks, uit Leimuiden. J. B. Veenswijk uit Noordwijkerhout. P. J. Straathof, uit Deventer. C. van Asselt uit Liase Vertrokken: M. Heikamp naar Amster- dam. P. J. van Es en gezin naar Uithoorn. H. Olijerhoek, naar Voorburg. A. Weber, naar Hongarije. P. A. Straathof naar Leimuiden. G. Nederstigt naar Nieuwkoop. J. O. Vrijburg en echtge noote, naar Haarlemmermeer. Th. van Zanten naar Woubrugge. A. P. van Hengstum naar Schalkwijk. M. J. Cozijn naar Amsterdam. A. C. van der Voorn naar Voorburg. J. M. varf der Zwet en O. M. van der Zwet, naar 's-Hertogenbosch A. Verschoor naar Den Haag. P. de Jong naar Leiden. C. A. Halvemaan n. Leiden. W. P. Bosman naar Uithoorn. M. E. Bakker naar Wassenaar. J. Verwey gehuwd met N. M. Laarman, n. 's-Gravenhage. M. Los gehuwd met D. van der Maarl, naar Haarlemmermeer. M. C. van Zeil naar Heerlen. C. H. Kreb- bers naar Rotterdam. Geboren: Gerarda Helena, D. van B. W. Baak en E. J. van Zeil. Jacoba, D. van G. van Hameren enH. M. Beugelsdijk. BODEGRAVEN. Gemeenteraad. De verordening op de rioolbelaeting. Onder zeer veel belangstelling vergader de Woensdag de gemeenteraad. Met uitzon dering van den heer Baan Batelaan waren alle leden aanwezig. De heer Oldemans stelt voor de notulen der vorige vergade ring te wijzigen, welk voorstel met 64 stemmen wordt verworpen. Onder de inge komen stukken is een schrijven van de afd. der S.D.A.P. dat zij bij geruchte vernomen heeft, dat de werkloosheidscommissie niet meer vergadert, zij wijt dit aan de vacature van het S.D. lid en vraagt aanvulling. De heer Oldemans zegt dat het regl. der com missie elke week vergaderen vraagt, terwijl er in het heele jaar eens vergaderd is. Weth. Batelaan, voorz. der comm., merkt op dat er geen werk was. Bovendien liep de werkperiode der comm. tot 1 April. Ver vulling der vacature is nu niet noodig, aan gezien de Raad eerst voor November moet uitmaken of de comm. bestendigd wordt. Als de heer Oldemans zegt dat er van de 15 gevallen slechts 3 ter vergadering kwa men, terwijl er 12 onderling door het mode- ramen werden behandeld, ontkent de wet houder dat sterk. Er zijn slechts één of twee gevallen geweest Op voorstel van den heer de Mars wordt besloten adressen, die binnen 4 dagen voor de Raadsvergadering binnenkomen niet te behandelen. Aangeboden wordt de gemeenterekening over 192/. Ontvangsten f. 300222,517* uitgaven f. 245560.767s, alzoo een batig slot van f 54661.75. Tot gemeentegeneesheer wordt benoemd dr. D. N. Weeder. De heer de Mars stelde voor dr. Beye te benoemen; de voorz. bestreedt dit voorstel omdat dr. W. reeds tijdens de ziekte en het overlijden van dr. v. Bruggen is werkzaam geweest Het voorstel de Mars wordt verworpen, echter nadat verklaard is dat B. en W. voelen voor een benoeming om het jaar. Langdurig werd gediscussieerd over de vast te stellen in structies voor het personeel van het slacht huis en de gemeente-ontvanger. De eersten mogen geen andere betrek king bij hun functie uitoefenen, de laatste wel. De heer Beyen wilde dit voor de toe komst wijzigen. Na enkele minder belang rijke vragen wordt door den heer Beyen gevraagd of de tegenwoordige directeur op een salaris van f. 2500 zal aanblijven. De heer Oldemans meende, dat deze, om dat hij kapitalist is, er gemakkelijk van komen kan. De heer De Maars deelde mede, dat oorspronkelijk het salaris f. 3000 bedroeg, maar dat eigener beweging de dir. f. 1000 liet vallen, toen er een hulpkeurmeester benoemd werd. Nu de arbeid zooveel zwaar der geworden is, zou verhooging eigener beweging door B. en W. billqk geweest zijn. Deze zaak blijkt minder eenvoudig te zijn dan wel lijkt. Wethouder v.d. Marei verklaart, dat er veel meer aan vast zit, en eensklaps wordt de vergadering geschorst en gaat de raad in geheime zitting om deze zaak te kunnen afhandelen. Na heropening wordt geen enkel besiuit genomen. Een voorstel-Oldemans om bij ontslag van personeel een beroep op den raad open te stellen, wordt verworpen met 92 st. Het belangrijkste punt der agenda was de verordening op de rioolbelasting. De inhoud der verordening kan slechts geraden worden, ze werd niet gelezen. Echter blijkt nu de grondslag der gevelbreedte te zijn verlaten en gekozen die voor de grond belasting. Na hardnekkige verdediging drie jaar lang moet nu worden toegestemd, dat ze niet rechtsgeldig was. De opbrengst wordt, wanneer alle perceelen volgens deze verordening werden aangeslagen, geraamd op L 1795.40. Echter hebben velen reeds volgens de bestaande verordening betaald. Deze zullen van de nieuwe worden vrij gesteld. De heer Oldemans klaagt over den korten tijd van voorbereiding en de onvoldoende toelichting. De grondslag is beter dan de oude, hoewel het dragen van alle kosten door de gemeenschap billijker was. Scherpe critiek brengt hij uit tegen het tarief, dat inplaats van progressief, regressief is. Hoe grooter pand, hoe kleiner percentage wordt betaald. Hij stelt voor het voorstel af te wijzen en de behandeling uit te stellen. De heer Jongeneel zegt, dat het feit dat B. en W. met dit voorstel moet komen heel wat behandelingen, die hij vroeger on dervond verzoet. De verordening, die zoo sterk verdedigt is, die zoo billijk was, blijkt nu toch niet goed te zijn. Het motief dat de Prinsen straat geen eigendom der gemeente is, is geen motief voor de ingrijpende bepaling. Daar moet wat anders achter zitten De Raad weet nu nog niets. Spr. waarschuwt tegen het heffen van nieuwe belastingen, dat dit voorstel wil. De jaarlijksch terug- keerende last acht hij beslist onbillijk. De progressie deugt niet, de toelichting is heel eigenaardig. Spr. vraagt de instelling van een commissie van onderzoek. De heer Oldemans protesteert dat de cijfers niet ter visie lagen. De voorzitter be weert int ze er wel waren, doch dit bleek niet het geval te zijn geweest De heer O. concludeert daaruit dat de Raadsleden geen studie konden maken van het voorstel. De heer Jongeneel vreest over enkele jaren herziening van de grondbelasting, waardoor vanzelf deze aanslagen omhoog gaan. De voorz. zegt dat alle stukken aan den Raad zijn overgelegd. Er is niets achter gehouden. De Raad weet alles. Andere leden beroepen zich op het schrijven van Ged. Staten, zeggende dat de brief aan den Raad zeer vaag was. De voorz. ontraadt uitstel, omdat de tijd tusschen de goedkeuring en de inwerkingtreding te kort is. Tenslotte wordt op voorstel van den heer C B. Batelaan en gesteund door de wet- RECLAME. Zooileder Gummi hakken en zole* - Lederverf CONCUWREEREND1 Over de Vrouwensteeg 4442 houders een uitstel toegestaan van 14 da gen, op voorwaarde dat dan de heer Jonge ncel met afgeronde voorstellen komt. Tot dit uitstel wordt nu besloten. Het uitbreidingsplan der gemeente wordt zonder discussie vastgesteld. De vuilnisbelt aan den Goudscheweg blijft voorloopig daar. Binnenkort zal wor den begonnen met de watervoorziening van de Meye. Voortgegaan wordt met de behandelin* van de Politie-verordening. Afgedaan wordt het hoofdstuk van de weekmarkt. Een voor stel Oldeman-Beyen om vervoeren van paarden en wagens door kinderen beneden 14 jaar te verbieden wordt aangenomen. De behandeling der politieverordening zal in de volgende vergadering worden voortgezet Na rondvraag wordt de vergadering ge sloten. Burgerlijke Stand. Geboren: Margaretha Elisabeth, dochter van A. Zwaan en D. Nagtelgaal. Overleden: Johannes Steenbergen 64 jaar, gehuwd met W. Luneburg. Getrouwd Jan Harm Bosch 28 jaar en A. C. Pfauth 23 jaar. Gevestigd: P. Hailing, zonder beroep van Moordrecht. G. A. P. Hoogteyling en ge zin, onderwijzer van 's-Gravenhage. D. Verwey, melkslijler van Amsterdam. Vertrokken: H. P. G. Verboom, zonder be roep naar Den Haag. A. C. Schoo, zonder beroep van Rotterdam M IJ. Hommel, schoenmaker naar Amsterdam. Wed. H. Humme zonder beroep naar Zwammerdam. Woensdagmiddag om 2 uur vergadert de Raad. Agenda: 1. Verordening rioolbelasting. 2. Voortzetting behandeling ontwerp-polilie- verordening Een boer bij Nieuwerbrug vond het te duur om zijn personeel z.g. hooibouwbier mee te geven bij het werk achter in hel land. Dat vocht, ongeveer het allergoed koopste wat er is. vondt hij te duur. Hij zou zelf wel bier fabricecrenl Met een of ander primitief toestel werd eigen bier gebrouwen en dal viel nog eens goedkoop uit. Slechts enkele centen per flesch. Voorlaan dronk het personeel dit „bier", totdat de politie het zaakje in de galen kreeg en den man wegens ontduiken der drankwet verbali seerde. Een van de beide wellen voor den brandput bij het plantsoen is reeds geslagen. Men begint spoedig aan de volgende.. Donderdagmorgen was voor het Ka tholieke deel onzer gemeente belangrijk. In de omgeving der R.K. kerk was alles m vlaggen tooi Pater Alphonsus van Benten, O. Carm, jongste zoon van den in onzen gemeente overbekenden heer P. van Benten, den vroegeren eigenaar van hotel Blom, on langs tot priester gewijd, zou dezen morgen zijn eerste mis opdragen. In auto's werd de jonge priester en zijn familie naar de kerk. die geheel gevuld was met belangstellenden en rijk was ver sierd. gebracht. Verschillende hoogere en lagere geestelijken woonden deze plechtig heid bij. De broer van den pater, kapelaan W. van Benten hield de feestrede, pastoor Keet assisteerde bij het celebreeren der mis terwijl de student H. Aglerof eveneens dienst deed In het gebouw van het St. Josephsgesticht ontving de jonge geestelijke en zijn familie een stroom van gelukwen9chen. waarna de dag in inliemen kring werd doorgebracht. De Ghr. Zangvereeniging Halleluja behaalde gisteren een schitterend succes. Onder leiding van den directeur den heer J. M. Kouwenhoven werd deelgenomen aan het concours te Zeist in de eere-afdeeling. De vereeniging wist daarbij niet minder dan zeïge 389 punten te veroveren, waardoor zij in deze afdeeling een eersten prijs en het hoogst aantal punten van het concours verwierf Het personeel der werktuigenfabriek fa. Hero dp Groot heeft deze week vacantie en benutte deze om gisteren een, boot tocht naar Katwijk te maken. Een lange bootreis in stroomenden regen is nu juist niet aangenaam, zoodat men blij was toen eindelijk om halftwaalf het doel was be reikt. Gelukkig regende het niet aldoor, maar toch werd het gemis van een stovend zonnetje gevoeld. Door B. en W. van Bodegraven is aan S. Oosterom vergunning gegeven tot het bouwen van een garage voor de Coöp. Ver- bruiksvereen „De Hoop". Gevonden voorwerpen: een bedrag aan geld. een portemonnaie met inhoud en een dameshorloge. Inlichtingen ter secretarie. Aantal handelingen van den post cheque- en girodienst gedurende de maand Juli 1928: 933 stortingen k f. 122.586.44; 248 uitbetaalde cheques k f. 103.464.80. Aan het postkan-foor Bodegraven en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli 1928 inge legd f. 6384.78, terugbetaald f. 2618.47. Het laatste door dit kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5086. -— Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de 2de helft der maand Juli. Brieven binnenland; den heer J. Versteeg, p.a. A. Versteeg Julianastraat 29. K OUDEKERK. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerritje, D. v. A. Hogene® en A. v. d. Ent. Roelof, Z. v. K. Wesselink en D. BoL Getrouwd: Willem Lekx 25 j. en Janna Jacoba van Veen 26 j. In den loop van de volgende week zal de gewone jaarlijksche Uniecollecte wor den gehouden. ROELOPARENDSVEEN. In den afgeloopen nacht is ten oa- deele van J. v. d. M. een partijtje bloem bollen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek m. RECLAME. Haarlemmerstraat h. Donkersteeg 2-4-6 Opgericht 1875 Laatste week van onzen Restanten en Coupons BIJNA VOOR NIETS Nog enkele prima Leidsche Wollen Dekens Iets vuil of met lichte beschadigingen SPOTGOEDKOOP BADARTIKELEN extra verlaagd ln prtis STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". RADJA, thuisr.. 3 Aug. te Suez verw. BOLLAND—AMERIKA-LIJN. NIEUW-AMSTERDAM, New-York n. Rott., 6 Aug. te Plymouth verwacht. LEERDAM, Rott. n. New-Orleans, 1 Aug. v. Cornnna. BOSCHDIJK, 1 Aug. v. Rott. te New-York. VOLENDAM, Rott. n. New-York, 2 Aug. v. Southampton. ROTTERDAM ZUID-AMERIKA LÏJN. WAALDIJK, 2 Aug. v. Rott. te Hamburg, ZIJLDIJK, uitr., 1 Aug. v. Pernnmbuco. ALCOR, uitr., pass. I Aug. Ouessant. .ALPHACCA. uitr., 1 Aug. te Teneritfe. ALUDRA, 4 Aug. v. B. Aires te Roth, verwacht. HOLLAND—BRITSCH-INDIK-LUN. BRIELLE, thuisr., 1 Aug. v. Colombo. STREEFKERK, thuisr., pass. 1 Aug Pan- tellaria. ANDIJK, thuisr., pass. 2 Aug. Ouessant, IJSELKERK, uitr., I Aug. to Rangoon. HOLLAND—OOST-AZIE-LIJ N GEMMA, 2 Aug. v. Rott. te Hamburg. OOSTKERK, thuisr., 2 Aug. v. Shanghae. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PALEMBANG, uitr., 1 Aug. v. Suez. TAMBORA, uitr., 4 Aug. te Colombo uitr, HOLLAND—AFRIKA LIJN. RIJNLAND, 2 Aug. v. W.-Afrika te Amst, KILSTROOM, uitr., 3 Aug. te Bordeaux verwacht JAGERSFONTEIN, uitr., 3 Aug. bij Dakar verwacht. BILLITON, thuisr., 4 Aug. te Genua verw, KON. NED, STOOMBOOT-MIJ. BREDA, Amst. n. Chili, pass. I Aug. da Azoren. GANYMEDES, W.-Indië n. Amst., pass. I Aug. de Azoren. ERATO, Amst n. Odense, pass. 2 Aug. Holtenau. DIVERSE STOOMVAARTBERICHTEN. ALETTA, 29 Juli v. Singapore n. Saigon. ALPHAED, 31 Juli v. Villa Constilucioil u. Las Palmas. AGATHA, 26 Juli v. Napels te Constanza. AUGÜSTINA, 27 Juli v. Singapore n. Raliit Pappan. DORDRECHT, 1 Aug. v. Novorossisk naar Rouaan. FRIESLAND en VLAANDEREN, sleepboo- booten, Newcastle n. Abadan, pass. 31 J uli Gibraltar. BARENDRECHT, 1 Aug. v. Algiers naar Bremen. GELDERLAND, 31 Juli v. Newcastle "te Kopenhagen. JONGE ANTHONY', Rott. n. Alicante, pass. 2 Aug. Gibraltar. JONGE JACOBUS, 1 Aug. v. Torrevieja n. Candia. MIJDRECHT, Rott. n. Port Arthur, was 1 Aug. 150 m(jlen N. v. Flores. MIRACH, 1 Aug. v. Santa Fe te B. Aires. PENDRECHT, 1 Aug. v. Barcelona ta Alicante STAD ARNHEM, 31 Juli v. Antw. te Bilbao. LINGE, 1 Aug. v. Rott te Sundswall. IJSSEL, Fitea n. Rott, pass. 2 Augustus Holtenau. SLOTLAAN, 1 Aug. v. St. Vincent n.' Cork. IHACLERWIJK, 2 Aug. v. Montreal to Bremen. KATWIJK, 2 Aug. v. Newcastle n. Caen. RIJSWIJK, 2 Aug. v. Sunderland te Bayonne. MAASHAVEN, 1 Aug. v. Kirkenaes naar Stettin. PARKHAVEN, 1 Aug. v. Norfolk te Mobile. KEILEHAVEN, 1 Aug. v. Kirkenaes naar Gent J. V., to L. Oegstgeest, Sassenhodm* Liase, Hillegom, Bennebroek, Haarlem* Schoten, Santpoort, Veisen, Beverwijk, Assumerhek, Uitgeest, Limmen, Heiloo, Alkmaar, Oudorp, 't Verlaat, Zijdewind, Schagen, Wieringerwaard, Kleine Sluis, Westeinde, De Kooi, Den Helder. 110.8 K.M. J. R., te Tiel. Brug Leiderdorp, Groe nendijk, Bnig-Koudekerk, Alphen a. d* Rijn,' Zwammerdam, Bodegraven, Nieuwer brug, De Roskam, Woerden, Harmeien, Do Meern. Utrecht, Houten, 't Gooi, Beuai- chemsche Veer, Beueichem, Zoelmond, Bu ren, Kerk-Avezaath, Drumpt, Tiel. 87.3 K.M. a—3

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 7