CORRESPONDENTIE. Mijn popje Han bezeerde zich: Een gat viel z' in haar been. Zij keek juist om en zag toen niet Dien dikken, grooten steen. 't Is waar, wat Moeder altijd zegt: Als j' omkijkt, beste meid, t— Gebeurt er licht een ongeluk En heb je later spijt. Daar komt broer Jan, die weet wel raad, Geneest mijn lieve pop. Kom kindje, wees nu maar gauw slil. En houd met huilen op. Wat scheelt uw poppekind, mevrouw? Vraagt Jan heel ernstig dan. O, ik ziet 't al! Nu, 't valt nogal meel 'r Is niets gebroken, Han. Als jullie dit lezen, dan hebben jullie hoop ik, allen met een vroolijk hart, den 2en Augustus gevierd, want jullie houden hoop ik, allemaal heel veel van de Ko ningin-Moeder. Op de meeste plaatsen is er 2 Augustus wel feest geweest ter eere van den 70en verjaardag van Koningin Emma die zoo heel veel voor ons vaderland heeft gedaan. Hier op het dorp zal het ook fees telijk zijn, maar dat kan ik nu nog niet vertellen, want ik schrijf altijd Dinsdacs en Woensdag aan jullie, dus vóór 2 Augus tus. Teunis van den Akker, dank voor je brief en postzegel, was die er af geraakt in de echooltaseh van je oom. Plak die er dan voortaan maar heel stevig op. Neelie en Marietje de Best, nog wel ge feliciteerd met den 24en Juli. Was het een vroolijke verjaardag 7 kwamen er ook vrien dinnen op visite 1 Annie de l'Eluse wel bedankt voor je aardige ansicht uit Amersfoort. Je had die naar Den Haag gestuurd, maar de kaart .werd mij naar Kloosterzande opgezonden. Bertus en Nelly Boom, wat vreeselijk ver delend dat Bertus weer minder goed is ge weest, zoodat hij weer te bed moest blijven en jullie niet konden genieten van je vaders vacantie. Gelukkig las ik in het einde van den brief dat je vaders verjaardag toch Hog vroolijk gevierd kon worden. Jaantje Betram ik vind 't vreeselijk aar- 'dig van je, dat je zoo je best hebt gedaan, ©m mij den inhoud van je boek te verteller. Ik zie wel dat het een heel aardig en heel kpannend boek is. Het is best hoor als je nu eene een paar weken overslaat als je logees hebt of eenige feestdagen. Je gaat En dokter Jan neemt een verband. Een pannelap van Moes Verbindt de wond heel handig en Zegt dan: Naar bed vlug, Foesl Deft heelen dag blijf je in bed, Want rust is medicijn. Zoo saai? Ja, Han, dan hadt je maar Zoo dom niet moeten zijn. En morgen vroeg om dezen tijd Zie je mij weer terug. Mevrouw, ik denk, de pijn verdwijnt Door 't liggen wel heel vlug. O, dokter Jan, wees wel bedankt. 'k Breng ?t kind vlug naar haar bedl Zoo stil te liggen heel den dag. Och, och, 't was lang geen pret! dan maar weer mee doen zoodra je tijd er voor hebt. Albert en Joop van Biezen dat vind ik erg naar voor jullie dat je vader zoo ziek is En helpen jullie nu je moeder door op het kleine broertje te passen, hij kan zeker nog niet loopen als hij pas 10 maanden is. Annie Buis ja als je zoo trouw gaat meedoeD als Bertha dan zal je ook wel eens kans hebben op een prijs. Is Bertha een vriendin van je 7 Rientje Koolhaas je stuurde mij al weer een raadsel, ik zal het bij mijn voorraad leggen Nel Hagoort je anecdote is heel grap pig, dus ik zal die zeker eens plaatsen. Bertha, Coba, Lucas Mulder zijn bet van die zoogenaamde lachduiven, die je hebt. Kleine poesjes kunnen toch zoo vreeselijk grappig spelen en dat meenen ze dan heusch niet kwaad als ze dan eens krab belen. Nel en Rie Owe! hebben jullie bet zoo prettig gehad in het bosch van Groenen- daal, het was mooi weer dien dag, dat trof goed, dan kon je lekker zitten in het bosch. Maarten Kuivenhoven, dat was een veel beter dag de Zondag, om je vaders verjaar dag te vieren, dan kon de familie beter komen. Louise Planje, als je wilt mag je lot en met 15 jaar mee doen en zoo oud ben je immers nog niet, is het wel? Ilenny Hulsbergen Henning, wel bedankt voor je ansicht uit Oldenzaal. Aardig dat je daar nog aan mij denkt. Jacobus Brouwer, dat trof wel aardig, dat er juist groote watervliegtuigen waren toen jullie in Katwijk waren en dat ze zoo dicht bij waren. Dacht je dat ik deze blauwe inkt naar vond, neen bfior, maar wel Toode inkt, dat vind ik zoo akelig. Hendrika Ouwerkerk, hoe kwam het, dat je je pols verzwikte. Lastig dat het net je rech terpols was, toen kon je zeker niet veel uit voeren. Dikkie van Dijk, dat mag gerust hoor, dat je mij om de andere week schrijft Als je dit leest, ben ik al 14 dagen in Kloosterzande en ik blijf er nog tot einde Augustus. Jan Evers, je zal wel een heel prettige vacantie hebben, dat zie ik wel uit je brief. Veel plezier hoor als je in Den Haag gaat logeeren. Henk Boom, was je prijs zóó'n dik boek? Dan zal je het zeker nog wel niet heelemaal hebben gelezen. Ik hoop, dat het mooi weer was dien dag van de boottocht. Margaretha en Cor Sierag, hadden jullie al in het boek van Cor gelezen? Was het een vroolijk boek? Die tocht naar Marken zal wel heel aardig zijn geweest. Neen ,ik ben er nog nooit geweest. Frans en Martha Schimmel, ik heb het boek, dat Martha heeft gekregen, nooit ge lezen. Hebben jullie beiden het al gelezen? Bram Linschooten, ik begrijp wel, dat jij graag naar die zwemwedstrijden gaat kij ken, als je zelf zooveel van zwemmen houdt; wie weet of je er later niet ook aan gaat deelnemen. Vindt je waterpolo een mooi spel om naar te kijken Ik logeer hier geheel bui ten en toen het warm droog weer was, zaten we steeds buiten, maar helaas vandaag regent het er lustig op los. Elsa Been als je uit logeeren bent of zelf een logeetje hebt, dan laat je natuurlijk de raadsels maar, en dan begin je na de va cantie maar weer. Coba van Kampen, ja dien Maandag was- het heel zonnig en warm, dus toen zullen jullie wel erg bruin verbrand terug zijn ge komen. Het was zeker wel erg gezellig zoo 5 meisjes met elkaar. Dirk Lancel in vacanlies is alles anders als in schooltijden, dus is het heel best te begrijpen dat je er niet aan dacht dat het de dag was waarop je gewoonliik de raadsels oplost. Zeker mag je nu tot de grooteren be- hooren. Catharina van Egmond natuurlijk ken ik de Papegracht, ik ben in Leiden geboren en heb er tot mijn 24e jaar gewoond, zou ik dan de Papegracht niet weten? Heb je je moeders verjaardag zoo vroolijk gevierd en zooveel pret gehad. Riekje Minnema dat raadsel dat je mij stuurde, kan wel mondeling maar niet schriftelijk. Als je het zegt. merk je niet of boerin boer in wordt gezegd, of het 1 of 2 woorden zijn. Jullie mogen gerust eens overslaan in de vacantie. Corrie en Jan Rodenburg ik wensch jullie beiden veel plezier als je uit logeeren gaat. Jo Zandbergen natuurlijk mag je eens een paar weken overslaan als het vacantie is en je uit logeeren gaat. Ik vind het verhaal van de kleine schipbreukeling ook heel mooi ik le'es het iedere week. Coba en Maartje Haasnoot hebben jullie zoo'n schik in de jopge duifjes? Bij de fa milie' waar ik hier logeer, hebben ze o. zoo-, veel gevogelte. Kippen, eenden, ganzen, kal koenen, zwanen, veel meer dan honderd, alles bij elkaar. Carel en Rienus Hansen dat was dan een flinke lange dag als je 's morgens al om half 8 vertrok en 's avonds pas om 7 uur terug kwam. Geiukkig dat het toen goed weer was, want als het flink regent zooals nu hier vandaag, dan heb je er niet veel aan oni in de bosschen te zijn. Nico en Celia Kret hel raadsel van Celia heefteer al eens ingestaan. Dat van Nico zal ik later eens plaatsen. Annie de l'Ecluse je' hebt al heel wat gezien in deze vacantie. met wie ben je uit geweest? Ik logeer hier altijd 'szomera buiten en heb al heel mooie dagen gehad. Plonia en Jan Smits zijn jullie' ook mee geweest op dat reisje waar Greta en Cor over schreven. Ik feliciteer Plonia nog wel met haar 12en verjaardag. Je hebt dus al heel wat pretjes gehad in de vacantie. Heeft Jan zijn boek al gelezen? Agatha en Laurens Platteel ziin mij beiden welkom bij de raadseljeugd. Geertruida Kerkvliet, ja, bjjna iedereen, die een fiets heeft, houdt meer van fietsen dan van wandelen. Ik kan dat van mqzelf niet zeggen, want ik heb nooit mogen fietsen voor mijn gezondheid. Ik hoop, dat je nog veel van je fiets kan genieten in de vacantie, Wat had die Han nu toch een spijt- Ze vond zichzelf heel dom En nam zich voor: wat 'r ook gebeurt, Nooit, nooit kijk ik weer oml

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 17