ZEILEN. ROEIEN. BORSTELEN. RONDOM DE OLYMPISCHE ARENA. Transpireerende Voeten SPREEKCEL Gandw (Fr J Casmir (Dtl.)' Gaudini (It) Puliti (It.) C&tti&u (Fr.) Bru (Belg.) Pignotti (It.)" Gazzera (Dtl.)' Ducret (Fr.) Hozgonyi (Hong.) Levis (Am.) Uggla (Zwed.) gew. part, on tv. treff. 9 24 9 29 9 34 8 27 7 32 7 41 4 28 4 49 3 48 3 52 2 49 1 54 Aangezien een Olympisch kampioen niet op eten meerderheid van treffers wordt aan gewezen en het aantal winstpartijen van Gaudin, Casmir en Gaudini hetzelfde waren, moesten er tusschen hen barraee-partijen getrokken worden. Na een korte rustpoos werd om ruim 8 uur met de drie partijen aangevangen, terwijl na iedere partij 5 minuten rust werd gegeven. Deze barrage- partijen eindigden als volgt: Casmir won met 53 van Gaudini; Gaudin won met 1 van Casmir; Gaudin won met 5——4 van Gaudini. De ï^ilslag was dus als volgt: Olympisch kampioen: L. Gaudin (Frank rijk) met 2 winstpartijen en 5 ontvangen treffers; 2e prijs E. Casmir (Duitschland) met 1 winstpartij en 8 ontvangen treffers; 3e prijs Gaudini (Italië) met 0 winstpartijen en 9 ontvangen treffers. Bij do dames opende Fraulein Mayer met twee win«tpartijen, namelijk 5—1 van Oel- kers (Duitechland) eai 50 van Sondheim (Duitschland). Vervolgens boekte mi» Daoiell (Enge land) een nederlaag van 4—5 tegen haar landgenoote Freeman «n na de partij Oel- kers—Daniell die in het voordeel van eerst genoemde eindigde met 5—2, kwam onze landgenoote mej. De Boer voor de eersto partij op den looper tegen de Belgische Addama. Aan spanning ontbrak het niet, want nadat onze vertegenwoordigster met 3l voor had gestaan, bracht de Belgische floretiete de partij met een 44 op gelij ken voet. Met een mooie attaque plaatste mej. De Boer tenslotte de beslissende tref fer. De eerste partij was dus gewonnen 54, zij het na zwa/ren tegenstand. Mej. DE BOER. Hierna leed zij echter een nederlaag, zij het een eervolle tegen miss Freeman. De Duitsche kampioene, Mayer, versloeg ach tereenvolgens miss Freeman met 52; miss Daniell met 52 en de Hongaarsche flo- retiste Dany met 53. De belangstelling was tegen het einde enorm toegenomen. In een uiterst snelle partij bracht de Engel- sche •chormster Daniell onze landgenoote mej. De Boer een zware nederiaag toe 51. Ook de partij De Boer—Dany, die op het einde 44 stond, werd een tegenvaller in het Hollandsche kamp. Met 54 wist de Hongaarsche te winnen. De volgende partij waarin mej. De Boer uitkwam, wae tegen de Duitsche Sondheim^ In de halve beslis sing wist onze vertegenwoordigster het tot j een 53-ovorwinning te brengen; doch thans eindigde de strijd juist omgekeerd. Een vrij zekere verlieepartij diende nog tegen Fraulein Mayer getrokken te wor den, waarin onze landgenoote slechte één touché kon plaatsen I5. Wel won mej. De Boer daarna nog van de Duitsche Oel- kene met 54, maar haar kansen in dit toumooi waren verkeken, door groot© ze nuwachtigheid. Na Helene Mayer trok het werk van miss Freeman sterk de aandacht. Zij had wel iswaar van haar Duit-sche wapenzuster met 25 verloren, maar de overige partijen wist zij zoo goed als onbetwist te winnen. Al leen onze landgenoote mej. De Boer maak te het haar danig lastig door 4 touchés op haar te plaatsen- De Hongaarsche scherm- ster Dany trok een fraaie partij tegen Frau lein Sondheim en won met de% mooie cijfers 51. De resultaten waren ale volgt-: gew. p. ontv. tr. 1. H. Mayer (DuitecfcL) 7 9 2. Freeman (Eng.) 6 19 3. Oelker® (DuitechL) 4 27 4- Sondheim (Duitschl.) 3 29 5. Daniell (Eng.) 2 29 6. Dany (Hong.) 2 30 7. A dame (Belg.) 2 30 8. J. J. de Boer (NedL) 2 33 Olympische kampioene: H. Mayer (DL) 3e pr. mej. Freeman (Eng.) 3e pr. Oelkers (Duiterhland). „HOLLANDIA" EERSTE DER ACHTMETERS. De „Kemphaan" stelt teleur. We zijn totdusverre niet verwend met Hollandsche overwinningen en daarom doet het ons nationale sporthart goed eindelijk eens gewag te kunnen maken van 'n Neder- landsche zege. En welk een zegel We mogen in ons landje dan maar één achtmeterjacht bezitten. Hoolwertt heett gisteren laten zien, dat het goed is door met grooten voorsprong te winnen. Zijn landgenoot Pluygers deed het heel wat minder goed. In het eerste rak kreeg hij reeds bijna 3 minuien achterstand op het Zweedsche jacht Ingegerd en na de eerste ronde lag hij op de vierde plaats met niet minder dan 7*/> minuut achterstand. Hij eindigde als achtste; de Noorsche kroon prins ging als eerste door de finish. Hiyonder nog eenigt' bijzonderheden over het verloop der beide wedstrijden: Een matig windje bolt de zeilen als te half een op de Zuiderzee het startschot voor de achtmeler-klasse weerklinkt. Noor wegen is het eerst weg. gevolgd door Zweden Amerika en Argentinië. De ..Hollandia" start in ..splendid isola tion" laag en laat en zet onmiddellijk de z.g. Genua-fok, welke bij dit windje blijkbaar nuttig werk doet. Althans we zien hem. hoe wél ie'ts lager dan de rest. hard wegloopen. De volgboot blijft rustig liggen wachten op den start van de zcs-meter-klasse. Amerika volgt hier het voorbeeld van de „Hollandia" en start met groote vaart aan het laagste gedeelte, ook met Genua-fok, ge volgd door Pluygers, Estland en Noorwegen. Tutti V door de „Kemphaan" afgedekt, gaat al spoedig door den wind. maar verliest veel terrein omdat hij moet wijken voor Prins Olav. Portugal, Engeland en Frankrijk zoeken hun heil in een start over stuurboord en zien wij in Oostelijke richting verdwijnen. Noorwegen loopt dan op Pluygers in, waarop deze door den wind gaal, gevolgd door Hon garije en Amerika. Het veld ligt nu spoedig geheel uit elkaar. Amerika en Noorwegen maken een lange slag over bakboord en komen dan juist als Zweden als eerste de boei gerond heeft, aanzetten. Amerika kan de boei juist aanleggen, de Norma moet een klein slagje maken over bakboord, waardoor Pluygers tot wijken wordt gedwongen, zoo dat de Hollander als vier om de boei gaat. Inmiddels komt een motorboot met de mededeeling: „Hollandia 3 min. voor", welk nieuws bevestigd wordt als de schepen komen opdagen. Holland ligt ver voor, ge volgd door Noorwegen, Argentinië en Amerika. Bij de volgende ronde van de zesmeiers is de volgorde: Noorwegen, Zweden. Amerika. Frankrijk, Duitschland, Nederland. Als Zweden achter op Zijne Hoogheid begint in te loopen, wordt hij op een ver woede loef-partij getracteerd. welke beide schepen een heel eind uit de koers brengt, zoodat ze met achterlijken wind bii de finish aankomen, aldus Amerika haast promo- vecrend tot den beruchjen hond met het been. Voot den wind liggen beide schepen om beurten voor. Bij de laatste boei heeft de Norma echter de binnenbocht. zoodat ze als eerste de lijn passeert met een seconde ver schil voor Zweden. Amerika volgt na circa 10 seconden. De rest is ver achter, zoo zelfs, dat de laatste zesmeter maar even voor de Hollandia, die als eerste van de achtmetc-rs met grooten voorsprong binnenkomt, ds linish passeert. De uitslag in de zesmeterklasse luidt dn»: Noorwegen, Zweden, Amerika. Frankrijk, Duitschland, Estland. Italië. Nederland, België, Hongarije1, Denemarken. Spanje, Portugal. In de 8 M.-klasse werd weinig strijd ge leverd althans ten aanzien van de bezetting der eerste plaats. Ir. van Hoolwerff nam direct de leiding en vergrootte zijn voorsprong gedurig, zoodat we ons geen enkel oogenbhk bevreesd be hoefden te maken, dat de overwinning ons op het laatste nippertje nog ontgaan zou. Tweede werd Noorwegen. 3 Zweden. 4 Engeland. 5 Argentinië, 6 Amerika, 7. Frank rijk. Italië gaf den strijd op. HOE DE LAGA-ACHT VERLOOR. De 'gisteren op de Ringvaart te Sloten begonnen roeiwedstrjjden hebben een neder laag gebracht voor alle Nederlandsche deel nemers. Vandaag volgen de repechagss. Mogen wjj dan tenminste bewijzen, dat do Hollandsche roeisport nog niet al te zeer in verval geraakt! Tal van uitslagen werden gisteren al door ons gemeld. Hier volgen thans de verdere uitslagen: Vier met stuurman. Eerste heat: 1. Zwitserland, 7 min. 352/5 sec.; 2. Frankrijk, 7 min. 42 set. Tweede heat: 1. Hongarije, 7 min. 493/5 sec.; 2. Engeland, 8 min. I sec. Derde heat: I. Polen, 7 min. 314/5 sec.; 2. Japan, 7 min. 49 sec. Vierde heat: 1. Duitschland, 7 min. 194/5 sec.; 2. Amerika, 7 min. 20 sec. Twee zonder stuurman. Vierde heat: 1. Engeland, in 7 min. 562/5 sec.2. Zwitserland, 7 min. 58 2/5 sec. Vijfde heat: L België, 7 min. 41 sec.; 2. Monaco. Zesde heat: Italië, row over. De achten. Te half vgf vingen de wedstrijden det achten aan en verschenen de ploegen van Denemarken (boei 1) en Canada (boei 2) aan den start Een swakke wind schuin achter. Op 250 Meter z§n de Denen een halve lengte voor, op de 500 Meter één lengte. Dan beginnen ze moe te worden en zakken af, zoodat op de 750 Meter Canada 1/4 lengte terugneemt op de 1000 M., 't verschil slechts een halve lengte bedraagt Op 1250 Meter liggen de booten gelijk in 'de baan. Op 1500 Meter is Canada een halve lengte uitgeloopen. Op 1750 is de voorsprong tot 3/4 lengte vergroot en op 1900 Meter spurt Canada en wint met 11/4 lengte in 6 min. 29 4/5 sec. Daarna volgt de race tusschen de achten van Polen (boei 1) en van Nederland (boei 2), welke met een nederlaag voor de La ga- ploeg is geëindigd. Vol verwachting hebben wjj deze race tegemoet gezien. Hoe zouden de Oranje mannen zich houden? Op 250 M. liggen de booten gelijk in de baan. Op 500 M. komt Polen een taf lengte voor en loopt uit, zoodat op 750 M. Polen 3/4 lengte voor is. Op 1000 M. is Polen reeds een volle lengte voor, maar ae Hollandsche acht houdt vol, met 33 slagen per minuut, Polen slaat echter 34 en loopt regelmatig uit. Op 1500 M. is de Poolsclie ploeg reeds twee lengten voor gekomen. Bij de tribunes gaat Laga spurten cndei ontzaglijke toejuichingen van hot putliek en loopt in. Maar er is nu niet veel meer aan te doen. -J'olen wint met 11/4 lengte in 6 min. 37 sec. Holland's tijd was 6 min. 42 4/5 sec. Daarna komen aan den start Duitschland (boei 1) en Frankrijk (boei 2). Er is dan wat meer wind gekomen, doch deze staat dwars op de haan en is weinig hinderlijk. Op 250 M. is Duitschland 3/4 lengte voor De Duitsche ploeg weet den voorsprong op 500 M. te vergrooten tot anderhalve lengte De Franschen maken 37 slagen en de Duit- schers 33 slagen per minuut. De Duitsche ploeg blijft uitloopen en op 750 M. is zjj twee lengten voorop 1000 M. reeds 21/2 lengte. De Duitsche acht roeit op hun gemak met 32 slagen in de minunt verder. Op 200 M. voor de finish geven de Duit- schers nog een spurt (36 slagen) ten beste 6n winnen gemakkelijk in 6 min. 35 sec. Wij gaan vol verwachting naar den start van de achten van Amerika (boeii 1) en België (boei 2), daar vooral de Amerikanen zeer sterk moeten zijn. De Amerika3nsche ploeg start geweldig snel en op 250 Meter is hij reeds 3/4 lengte voor, welke voorsprong op 500 M. reeds vergroot is tot een volle lengte. Op 1000 M. liggen de Amerikanen 31/2 lengte voor. De Belgen zijn kort in hun reach en dat wreekt zich togen een ploeg als de Amerikaansche, die bij groote kracht een zeer lange haal heeft. Amerika wint in 6 min. 211/5 sec. met vele lengten. De eerste 1000 M. werd afgelegd in drie minuten, waaruit blijkt, dat de Arno rikanen inderdaad zeer snel zijn. De tijd ligt dicht bjj het record (6 min. 16 sec.). De volgende race brengt ook twee inte ressante tegenstanders, n.1. de snelle Itali- aansche acht en de Engelsche acht, welke ploeg nagenoeg in record-tijd won. Op 1500 Meier zijn de Italianen iets voor, doch zij vinden dit niet genoeg en gaan spurten. Het succes blijft evenwel uit, want op 750 Meter liggen de booten gelijk in de baan. Op 1000 M. na 3 min. 3 sec. is Engeland iets voor en slaat 38 tegen Italië 42. Op 1500 M. is Engeland een kwart lengte voor, welke voorsprong op 1750 M. vergroot is tot een halve lengte. De En- gelschen slaan dan 36. De Italianen spurten wanhopig, doch gaan een taflengte te faat door da finish. Engeland wint in 6 min. 22 sec. Als laatste nummer van den dag heeft do Argentjjnsche acht een row over ia 7 min. 10 sec. De tweede da? der Olympische roeiwed- slrijden kenmerkte zich door zeer fraai weer en was in de ochtenduren echter weinig publiek. Stuunnanlooze twee. Als eersten verschijnen om 9 uur aan de start aan boei -1, Duitschland en aan boei 2, België. Uitslag: 1. Duitschland in 8 min. 2 1/5 sec. 2. België in 8 min. 5 3/5 sec. (11/2 lengte). De verdere uitslagen zijn: 2de heat: 1. Amerika, in 7 min. 56 4/5 sec..; 2. Zwitserland, in 8 min. 2 sec 3de heat: boei 1 Canada, boei 2 Nederland Voor Canada komen uit J. Wright Sr. en J. S. Guest en voor ons land is de boot be mand met H. Cox en C. E. Pieterse. De start gaat gelijk op, doch bii het ingaan van het baantempo zakt Holland wat af, op 500 M. zelfs reed9 een lengte. Op de 650 M. vangt Wright een snoek, doch hij hersteld zich prachtig. Beide partijen gaan dan spur ten. Op 1750 M. is Canada reeds 4 lengten voor. Tenslotte wint Canada in 7 min. 48 1/5 sec.; 2. Nederland in 7 min. 544/5 sec. 4de' heat: 1. Oostenrijk in 7 min. 55 4/5 sec.; 2. Engeland (2 lengten) in 8 min. 4/5 s. 5de heat: 1. Frankrijk in 8 min. 3 3/5 sec.; 2. Italië (13/a lengte) in 8 min. 10 2/5 sec. Twee met stuurman. In dezen wedstrijd verloor Nederland van België na een zeer spannende race, waarbij Holland het grootste gedeelte van de baan voor was met 2 lengtes van de Belgen. Tijd: België 8 min. 57 4/5 sec.. Twee lengten voor de finish ving de Hol landsche slag een snoek en na even stilge legen te hebben, sloeg de boot om en allen spartelden in de vaart. Een motorboot pikte hen allen op. Ie heat: 1. Zwitserland in 8 min. 41 1/5 sec. 2. Frankrijk in 8 min. 41 2/5 sec. 2de heat. NederlandBelgië. Op 250 M. is Holland 3/4 lengte toot en op de 500 M. I1/9 lengte. Zij trokken forsch en hard; een K.M. blijven zij zoo voor, doch dan begint België in te loopen en op 1750 M. zijn zij gelijk. Onder enorm gejuich slaat Holland de eindspurt in en weet nit te loo pen. Plotseling valt de slag om, vangt een snoek; 2 lengten voor de finish verliest de boot haar evenwicht en slaat om. F. van Bergen, C. Dusseldorp en H. H. Smits (st.) spartelen in de Slotervaart. Een motorboot snelt toe en pikt de drie drenkelingen op. Belgfë wint in 8 min. 57 4/5 sec. 3de heat; 1. Italië in 8 min. 42 sec.; 2. Amerika lengte) in 8 min. 42 4/5 sec. HET GRIEKSCH ROMEINSCH WORSTELEN BEGONNEN. Goede inzet voor Nederland. Gisteravond is in het Krachtsportgebouw van het Olympisch Stadion onder leiding van de Internationaal Amateur Wrestling Federation welke federatie twee afdee'lingen bezit, n.l een voor vrij worstelen en een voor Grieksch-Romeinsch worstelen, een aanvang gemaakt met bet Grieksch- Romeinsch worstelen. Wat de berechting betreft, het volgende: Te Parij9 1924 was het mogelijk een over winning op punten te behalen door zijn tegenstander zooveel mogelijk onder zich tö houden en het aanleggen van grepen. Hierin werd tijdens de Olympische Spelen 1924 verandering gebracht door den Inter nationalen Worslelbond. Wordt nu een partij door touché gewonnen, dan krijgt de overwinnaar 0 strafpunten en de verliezer 3. In elke klasse mag één athleet voor zijn land uitkomen. Is men na weging te zwaar voor de ingeschreven afdeeling. dan valt men af. De belangstelling was groot. Naar schat ting woonden ruim 1500 enthousiasten voor de zware athletiek de wedstrijden bij. In het bantamgewicht won J. L. van Maaren (Ned.) van Burhan Bev (Turkije). In het vedergewiebt verloor J. Nol ten (Ned.) van Toivola (Finland). In bet lichtgewicht won de Nederlander W. B. Massop van Metzner (Yougo Slavië). Onderscheidingen in verband met de Olympische Spelen. Bij Koninklijk Besluit van 2 Augustus is benoemd tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: W. de Vlugt, Burgemeester der gemeente Amsterdam zijn benoemd tot ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw: Mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, voorzitter van het Nederlandsch Olym pisch Comité te Doorn; P. \V. Scharroo, onder-voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité te Amers foort in de orde van Oranje-Nassau: a. bevorderd tot Ofifcicr: C. A. W. Hirschman, lid van het Neder landsch Olympisch Comité te Amsterdam; J. J. Roovers, gemeente-secretaris der ge meente Amsterdam; J. \Y. Teilers, secretaris der Afdeeling Kunst van het Nederlandsch Olympisch Comité te 's Gravenhage; b. benoemd tot Officier: A. Th. G. Coblijn, Lid van b* Neder landsch Olympisch Comité, te Overveen; Jhr. mr. E. C. U. van Doorn, lid van het Nederlandsch Olympisch Comilé te 's Gra venhage; W. A. de Graaf. c.i. directeur der afdee ling Publieke Werken, voorzitter der Ver- keerscommissie te Amsterdam; A. B. van Holkema, lid van het Neder landsch Olympisch Comité te Amsterdam; Mr. S. J. van Lier, directeur der Afdee ling Algemeene Zaken ten Stadhuize te Amsterdam Th. E. van Putten, directeur der ge meente-tram te Amsterdam; G. van Rossem, lid en algemeen secreta ris van het Nederlandsch Olympisch Co mité en voorzitter van de Internationale Scherm-Federatie te 's Gravenhage J. Wils, architect, bouwmeester van het Stadion te Amsterdam; C. F. Kellenbach, voorzitter der Afdee ling Sport-Technische Zaken van het Ne derlandsch Olympisch Comité te Amster dam; L. F. Verwoerd, voorzitter der Afdeeling Huisvesting van het Nederlandsch Olym pisch Comité te Amsterdam; c. benoemd tot ridder: P. Bossen, commies, chef van den dienst der Post- en Telegrafie in het Stadionkan toor der P. T. T. te Amsterdam; D. Dijkstra, Commissaris van Politie te Amsterdam; L. Hoogenboom, Hoofdinspecteur van Po litie te Amsterdam; D. Kouwenaar, voorzitter van de Veree- niging „De Amsterdamsche Pers" te Am sterdam; E. C. J. Staal, lid-secretaris der Verkeers- commissie te Amsterdam en toegekend de eere-medaille der orde van Oranje-Nassau: a. in goud aan: J. P. Kelder, Hoofdopzichter bij de Afdee ling Bestratingen der Gemeente Amsterdam te Amsterdam; b. in zilver aan: G. A. Brinkman, Brigadier van Politie te Amsterdam C. J. M. Hillebrand, Brigadier van Politie te Amsterdam; c. in brons aan: P. Borst, Agent van Politie te Amsterdam; W. Bron, Agent v. Politie te Amsterdam. De prestaties dei Neder landsche athleten. Wij hebben ons op de hoogte gesteld van de verrichtingen der Nederlandsche deaf- nemers, wier prestaties niet bekend ge maakt zijn, doordat zij in hun series zijn gesneuveld. Hier volgen ze: Hoogspringen met aanloop; F. C. Buhr- man 1.72 M.; J. H. Kamstra 1.72 M.; H. Thesing 1.78 M. (Nederlandsch record 1.81 F. C. Buhrman). De Nederlanders bleven dus beneden het nationale record. Kogelslingeren: H. Kamerbeek 46.32 M.; (Nieuw Nederlandsch record). Het oude re cord stond eveneens op naam van Kamer beek op 44.27 M. Discuswerpen: J. Postma 35.94 M.; G. Eysker 40.35 M. (Nederlandsch record H. G. Bakker 40.87 M.) Polshoogspringen: Pasma (niet gespron gen); A. van der Zee 3.30 M. (Nederl. record H. de Keyser 3.595 Meter). Athletlsch BabyloniS. Niet iedereen weet, dat aan het athletiek- tournooi door een record aantal landen wordt deelgenomen, n.l. veertig van de 45 landen, die voor de Olympische Spelen zijn ingeschreven. Alleen Bulgarije. Egypte, Malta, Panama en Rhodesia hebben geen athleten gezonden. In totaal nemen 883 athletiekers aan de Spelen deel, n.l. 762 mannelijke en 121 vrouwelijke. RECLAME. oenp^dn^ Q &unJfon, èand VERKRIJGBAAR BIJ alle erkende rijwielhandelaren 57» Van de belangrijke athletiek-landen b ben alleen Finland en Canada geen vrou lijke athleten gezonden, Zuid-Afrika, Ausl lië, Esthland, Japan. Nieuw Zeeland, Zi seriand en Tsjecho-Slowakije zonden ie een eenzaam meiske. Duitschland een pl van 19, België 14, Canada 6. Amerika Frankrijk 13 en Nederland 14 bobbed-1 athleten. Wat haar man'lijke sporigenooten beti de grootste ploegen zijn hier gezonden d Duitschland (46), Canada(39), Amerika (f Finland (46), Frankrijk (68), Engeland (5 Nederland (47) en Zweden (28). De Hollandsche vlag aan den mast Aan het slot van den dag van gister kwam plotseling een moment, waarop ge Hollander had durven rekenen; de uitsl van het Olympisch kunstconcours wo afgekondigd en daarbij heeft de Nederla der Jan Wils, de Stadionbouwer, den et sten prijs behaald in het architectonis concours. Langzaam gaat de Hollandscl vlag aan den middelsten mast, gevolgd do de Zwitsersche en Fransche aan de lage masten en het Wilhelmus wordt door tie duizenden meegezongen. Op de perstribui worden de Nederlandsche journalisten do hun buitenlandsche collega's geluk g wenscht. Daarna komt het Duitsche volkslied vo den Stedenbouw en het Pootsche voor 1 riek. En even later gaan nog eens de Nede landsche kleuren omhoog. Thans ter ee van onzen schilder I. Israels, die den ee sten prijs in het schiiderskunsltourno heeft behaald. -SI- ZWEMMEN. EEN LEIDSCH SUCCES IN HET NOORDEI Het L.Z.C.-lid J. P. Buys heeft de naam van de Leideche zwemsport in hi hooge Noorden hooggehouden door bij de overtocht over de z.g.n. Groote Wielen I Leeuwarden uit circa 100 deelnemers a eerste te eindigen. Zijn tijd bedroeg 14 mil 14 3/8 sec. BOKSEN. TUNNET VRIJWILLIG WERELDKAMPIOEN AF. Naar gemeld wordt zal Tunney binne korten tijd afstand van zijn titel doen 2 den ring voor goed verlaten. Ware er een tegenstander in zich gi weest, van genoegzame kwaliteit om ds huidigen wereldkampioen met eenige kar fe bekampen, dan zou hij Tunney - zijn titel zijn blijven verdedigen. Maar eerstvolgende 2 of 3 jaren is daarvan gee sprake en zoolang wil hij niet wachten. BILJARTEN. OM DEN LISSER WISSELBEKER. De verdere uitslagen zijn; pnt. brt. h'.s. gen P. H. r. A Voort Sr. 200 52 17 3.8 P Duivenvoorden Sr. 173 51 15 3.3 ■1. Bruynincks 200 44 40 4.5 P. Duivenvoorden Sr. 162 44 24 3 6 B. de Roo 200 48 14 41' P Duivenvoorden Sr. 159 47 15 3-3 B. de Roo 200 64 21 3.11 P. Duivenvoorden Jr. 150 63 21 2.3! J. Bruynincks200 43 17 4-71 H. Lunenburg 179 43 29 4.11 J. Bruynincks 200 46 22 4 3- R. Lunenburg 196 46 19 4.3; De heer J. Bruynincks uit Leiden heet met 4 gewonnen partijen de leiding. RECLAME. en transpireerende handen en oksels moei men behandelen met Purol-Strooipoeder, zijnde de meest afdoende poeder daarvoor, fn bussen van 60 et en 1 gld. Bij Apoth- en Drogisten. 4421 't GANGETJE. Een onzer abonnée's schrijft: Zou het geen aanbeveling verdienen éat wat voorheen „Gangetje" was, nu „Cen trum weg" wordt genoemd? 2-*

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 12