AGENDA. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. VISSCHERIJ-BERICHTEN. BUITENLAND. Woensdag. Vrije Evang. Gera. (Middelstegr. 3): Br. ,Van der Horst: 8V& uur. Donderdag. Pieterskerk: 2de Zomerconcert. Aanvang 8.15 uur. Zondag. Tuin Zomerzorg: Concert Harmonie ,,De Post". Aanvang 8 uur. Volksgebouw (Heerengracht): Tuincon- cert „Nieuw Leven". 8 uur. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 tmr. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot ■4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater", Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variëté-voorstelliDgen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags familiemalinee. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Juli tot en met Zondag 5 Aug. waargenomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 32, telefoon 594. ALPBEN. Onze plaatsgenoot, da heer P. Baars, stationschef alhier, wordt met ingang van 16 Oct. a'.s. overgeplaatst naar Gorcum. De heer J. Zekveld, schipper to Rotterdam, heelt een motordienst geopend van Alphen naar Rotterdam. Ock onze vuilnisophalers gaan met hun tijd mede: in plaats van met paard en wagen verschenen z(j gisteren met een pracht „Ford" vuilniswagen, die een goeden indruk voor onze gemeente maakt. De opbrengst van den door het muziek gezelschap „Crescendo" verleden week in onze gemeente gehouden muzikalen 'rond gang ten bate der kas, heeft opgebracht pl.m. f. 110. De tot hoofd van de Ned. Hen-. School Julianastraat benoemde hoofd-ondor- wjjzer, de heer 1'. Smits, voorheen ais zoo danig ln functie te Nieuwerkerk a. d. DsseJ, zal, naar wjj vernemen, na het eindigen der vacantie door het bestuur der genoemde schooi worden geïnstalleerd. Dcor verbreking van een slot hebben langvingers uit de roeiboot van den koopman J. v. L, wonende a3n den Oudshoornsche weg zes stukken „Kwatta"-chocolade, een pondsgewicht alsmede eenig geld ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Omtrent den toestand van mej. A. D., onderwijzeres aan de R.-K. school te Hazerswoude, die Zondagavond bij een on geval in de Emmalaan met haar rgwiel een ernstige schedelbreuk bekwam, kunnen wy nog berichten, dat, hoewel niet levensgevaar lijk direct, de toestand nog steeds zorgelijk blijft en genoemde juffrouw heden naar het huis der eerw. zusters te Hazerswonde ter verdere verpleging is vervoerd. Gisteren maakten de niet met vacanLie gaande kinderen der Martha-Stichting, onder leiding van den directeur, ds. A W. Voois, een boottochtje naar Katwijk aan Zee. Niet tegenstaande het 's morgens plasregende, wa ren de kinderen vol goeden moed, en inder- oaad knapte het weer later op den dag op, zooaat de toch reeds zooveel ontberende kleintjes, volop van het zilte nat en duinen konden genieten. Voorts vernamen wjj, dat ongeveer 250 verpleegden met vacantie zijn. De burgemeester is vanaf morgen gedurende drie weken afwezig. Onze plaatsgenoote mej. J. A. Rouwen- öal slaagde voor de diploma A liandenarbeid. De heer V. H. Andel, alhier, slaagde voor de hoofdacte L. O. HAZERSWOUDE. v Burgerlijke Stand. BevallenA. van den Bosch geb. Oppc- laar Z. A. Vos geb. Slootweg D. Dinsdagmiddag om half twee is de bovenmolen van den Benthuizer Noord- en Zuia-polder tot den grond toe afgebrand. Als vermoedelijke oorzaak meent men, dat een vonk uit de locomotief is gewaaid op het riet en daardoor de brand is ontstaan. KOUDEKERK. Typhns. In enkele gezinnen alhier komen lyphus- gevallen voor. Met het sloopingswerk aan de Koude- kerksche brug is een aanvang gemaakt. De pont aan de Kerksteeg is voor licht verkeer geopend van 's morgens half zes tot 's av. 12 uur. De pont voor zwaar verkeer aan het Boerenschouw is dag en nacht geopend. NIEUWKOOP. Voor de vacante betrekking van ge meente-veldwachter alhier, hebben zich 80 sollicitanten aangemeld. Voor het diploma machine-schrijven en stenografie slaagde te 's-Hertogembosch onze vroegere plaatsgenoot P. N. Th. v. d. Weyden. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de R.- K. School voor Jongens alhier is benoemd mej. C. A. Conyn, te Uithoorn, TER-AAR. Gisteravond om ongeveer 7 uur is ten gevolge van het doen uitwijken voor een andere vrachtauto, een auto in een langs 't Aarkanaal gelegen sloot gereden, daar de auto te veel naar rechts uitweek en tegen een kilometerpaal aanreed. De auto kwam op zijn kop in da sloot terecht. De inzittenden kwamen met natte kleeren en den schrik vrij. De auto was ernstig beschadigd en is later door een kraanwagen uit de sloot getakeld. Tusschen Bodegraven en Gouda is ten gev jge van het in slaap vallen van den chaulieur van een vrachtautj, bestuurd door L., uit Noorden, tegen een boom gereden De chauffeur moet, volgens beweren, in een tijdvak van 4 dagen slechts 3 uren hebben geslapen te zijnen huize. Volgens beweren.... Het voorste gedeelte der auto werd doot deze aanrjjding geheel in elkander gered30. ZWAMMERDAM. ]>e loting voor den Dienstplicht zal voor deze gemeente plaats hebben op Don derdag 9 Augustus a.s. des namiddags 3 uur, in het Gemeentehuis te Bodegraven. Voor het examen van costumière zijn geslaagd zuster M. Carslia van het St.- Jozef-instituut alhier en voorts de dames A. Piepers, A. van Egmond, M. van Pelt, M. de Rijk, M. Steenbergen, M. Kipper- sluis, B. van Leeuwen en J. Wensink. De Commissaris der Koningin in deze provincie is voornemens op Vrijdag 3 Augus tus a.s. des namiddags halfdrie, deze ge meente te bezoeken. Alsdan zal ten Ge meentehuize audiëntie worden verleend aan colleges en bijzondere personen, die hun opwachting wcnschcn te maken of over het beheer en de belangen der gemeente wenschen te spreken. De heer S. de Vries, onderwijzer aan de Christ. Nat. School (hoofd de heer A. R. Koster) alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan de Chr. school (Oranjestraat) te Alphen a. d. Rijn. Ingekomen en vertrokken personen in dez6 gemeente, gedurende de maand Juli 1928: Ingekomen: Antje Elisabeth Boekhout, dienstbode, B. 33a, uit Lange Ruige Weide. Marinus Jacob Beunder, boekhouder, A. 10, uit Groningen. Hermina Alida de Wit, dienstbode, C. 121, uit Zegveld. Leendert Konjjn, D. 50, uit Padang Sidem- poeang, N. O. I. Hendrik Jacob de Vlieger en gezin, hotelhouder, A. 15, uit Leiden. Johanna Meinen, dienstbode, B. 7, uit Westerstede (Duitschland). Aagje Hendrika Kok, echtg. van Willem Hoogen- doorn, B. 89, uit Alphen a. d. Rjjn. Bart van Lninen, slagersknecht, C. 18, uit Nieuwkoop. Cornells Bruijnes, fabrieks arbeider, A. 90. uit Alphen a. d. Rjjn. Maria Wrjnanda Verbree, dienstbode, B. 59, uit Alphen a. d. Rjjn. Cornells van der Lede en gezin, houtbewerker, A. G2, uit Alphen a. d. Rijn. Evert Johannes Mejjer, kapper, A. 36, uit Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Vertrokken: Hendrik en Johannes den Hollander, smidsknechts. C. 108a, naar Bode graven, Willemslraat 72. Gerrit Donker, rijwielhersteller, A. 66, naar Oostzaan, Kerk buurt 172. Adrianus Antonius Jacobus van den Oudenrjjn, boerenknecht, B. 93, naar Diemen, Stammerdjjk 72. Teunis Rietkerk, los werkman, C. 108, naar Nieuwer kerk a. d. IJssel, Kortenoord. Willem Rietkerk, leerling-kellner, C. 108, naar Rot terdam, Ruivestraat 120. Rosa Toussaint, dienstbode, C. 49, naar Butterstadt (Duitsch- lanci). Maria Antonia Theodora Kuijpers, zonder beroep, C. 49, naar Hemmen, schip „Catharina". Martina Maria Louisa Maas, zonder beroep, C. 49, naar Rrjswjjk (Z.-H.) Johanna Antoinette Margaretha Cornelia Weller, zonder beroep, C. 49. naar Rotter dam, Prins Hendrikstraat 15. Trijntje Althuisius, dienstbode, C. 49. naar Rauwer- derhem, Svbrandaburen. Pieter Johannes Vergeer, slagersknecht, D. 56, naar Utrecht, Kapelstraat 25. Bjj het opgebroken gedeelte van den Rjjksstraatweg aan den Steekterweg, ontstond twist tusschen de daar werkende straat- makers en een automobilist, die naar zjjn zin daar wat te lang werd opgehouden en daarom opeens door de verkeersbelem- mering heenreed. De leider van het werk maakte zich daarover zoo kwaad, dat bjj een steen door de ruit van de auto naar den chauffeur wierp. De zaak is in handen var. de politie gesteld. OEGSTGEEST. Bevolking le halfjaar 1928- Ingeko men 203 mann.; 320 vrouw., lolaal 523 pers. Geboren in de gemeente: 24 jongens en 24 meisjes, totaal 48 personen. Elders geboren, tot deze gemeente behoorend: 8 jongens en 3 meisjes, totaal 11 pers. Is te samen: 235 m. en 347 vr. totaal 582 personen. Vertrokken: 171 mann., 231 vrouw., to taal 402 pers. Overleden: 26 mann., 34 vrouwen, lolaal 60 pers. Is te samen 197 mann., 2G5 vrouw., tot. 402 pers. Tolale vermeerdering: 38 mann., 82 vr., tot. 120 personen. 1 Januari 1928 telde de bevolking 2773 m., 3171 vrouw., totaal 5944 personen. 1 Juli 1928 bedroeg het aantal aldus: 2811 mann. en 3253 vrouw., totaal 6064 personen. In dien tijd werden 10 huwelijken ge sloten plus 1 buitenslands. Ingeschreven echtscheidingen 1. Morgen zal, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin-Moeder het eerste openbare concert gegeven worden door de R.K. Harmonie-vereen. „Triumph", des avonds (e 8 uur, in de muziektent up het plein bij het palronaalsgebouw „St. Willibrord. Door het muziekgezelschap van de Ni Z H. T. is een booltochl georganiseerd op Donderdag 16 Augustus a.s. Vertrokken zal worden van af de Haven te Leiden mei een salonboot van „de Vol harding", des morgens 8 uur naar Amster dam. De terugkeer is bepaald op des avond9 10 uur, SASSENHEIM. Het diploma machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen behaalden mej. W A. M. Hurkmans en de heer H. J. Roosa, alhier Ds. Boeijenga, beroepen bij de Geref. Kerk te Haarlem, za! 16 Seplember alhisr zijn afscheidspredikatie houden. Voor het Mulo-diploma is geslaagd mej. L. Verdegaal, leerlinge van de R.K, Mnlo-school alhier. Het bestuur van de school met den Bijbel is thans samengesteld als volgt: L. van Leeuwen Sr.. voorzitter; J. E. Wijntjes, secretaris en A. Trijlink, penningmeester. VOORHOUT. Zaterdagavond, 4 Augustus, des n.m. 8 uur zal van gemeentewege de overdracht plaats hebben van de nieuwe muziektent, welke overdracht een min of meer officieel karakter zal dragen. De leden van den Raad zijn uitgenoo- digd daarbij tegenwoordig te zijn, terwijl door het muziekkorps „St. Cecilia" een concert zal worden gegeven ter eere van den 70sten verjaardag van H. M. de Konin gin Moeder en haar 50-jarig Nederlander schap. Voor het diploma kanloorstenograaf in de Engelsche laai van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen, slaagde de heer S. de Boer, alhier. IJMU1DEN, 1 Aug. 1928. VISCHPRIJZEN. 62 Tarbot per kilo f. 1.700.46, 8 Griet per kist van 50 kilo 4726, 32Ö4 Tongen per kilo f 3.201.60, 1 Groote Schol per kist van 50 kilo 1.40, 1 Middelschol f. 33, 7 Zetschol f. 3529, 524 Kleine Schol f. 27 —6.50. 11 Bot f.10—7, G7 Schar f. 15 3.10, 3 Tongschar f. 66—60, 9 Roggen per 20 sluks 1. 2916, 9 Vleelen per stuk f. 2 0.78, 11 Pieterman en Poontjes per kist van 50 kilo f.138, 11 Groote Schelvisch f.45—10. 14 .Middel Schelv. (.33—28, 53 Kleinmiddel Schelvisch I. 22.5018.50, 557 Kleine Schelvisch f. 12.502.65, 82 Kabel jauw por kist van 125 kilo f. 4535, 73 Gullen per kist van 50 kilo f. 178.50, 101 Lengen per stuk f. 1.600.50, 24 Wijting per kist van 50 kilo f. 5.103.60, 65 Kool- visch per stuk f. 0.850.55, 206 Makreel p. kist van 50 kilo f. 18=11 Aangekomen de stoomtrawlers: 1JM 10 met f. 3013, IJM 7 met f. 4241, IJM 189 met f. 4699. IJM 503 met f. 1862, IJM 30 met f.2338, IJM 147 met f.2122, JJM 82 met f.2958. IJM 5 met f.1590, IJM 47 met f.2466, IJM 157 met f.2539, IJM 161 met t 2323 besomming. DE ALGEMEENE TOESTAND. De Engelsch-Fransche viool- overeenkomst. Uil Genève. Reuter verneemt, dat het tusschen Enge land en Frankrijk gesloten compromis, waar Chamberlain het over bad, het be ginsel geldt, dat bij de ontwapening ter zee zou kunnen worden toegepast. Het be- teekent een stap nader tot de bijeenroc- ping der ontwapeningsconferentie. Het com promis is medegedeeld aan de voornaam ste andere zeemogendheden. Men hoopt dat de gevonden formule aannemelijk zal zijn voor de voorbereidende ontwapeningscom missie, in welk geval bet in haar aanbeve lingen zal opgenomen worden en de bijeen roeping der ontwapeningsconferentie za] be spoedigen. Uit hoffelijkheidsoverwegÏDgen is het nog niet mogelijk bijzonderheden te publiceoren De Amerikaansche gezant te Bern heeft gisteren het aanvullende verdrag in zake de conventie voor afschaffing van in- en uitvoerverboden en -beperkingen, alsmede het protocol van de slotacte met betrekking tot dit additioneele verdrag, onderteekend. De internationale commissie voor intel- lectueele samenwerking heeft het voorstel van België om vakbladen en paedagogiscbe autoriteiten op gezette tijden over het werk van den Volkenbond in te lichtten, aange nomen. DUITSCHLAND. Het Beiersche kabinet Nieuwe fraude ontdekt. De Beiersche premier Held heeft gisteren zjjn kabinet aan den Beierschen Landdag voorgesteld. Met uitzondering van de sociaal-demo craten en de communisten heeft de Land dag deze ministerlijst goedgekeurd. Daarna nam Held het woord om de re- geeringsverklaring af te leggen, waarin hij o a. zeide: Zoo innig als wij Daitschtar.d lief hebben, zoo diep wortelt in ons da overtuiging, dat het behoud van het federatieve karakter van het Rijk de voor waarde is voor een gezonder innerlijke ontwikkeling. De minister-president betoog de. dat de regeering van het Rijk verwacht, dat dit rekening zal houden, zooals het behoort, met de positie van Beieren. In de aangelegenheid van de met de oorlogsleeningen gepleegde knoeierijen in verschillende buitenlandsche staten niet on afhankelijk van elkander ontstonden, maar door samenwerking van een consortium, dat in Frankrijk, Roemenië, Nederland en de Vereen. Staten zjjn afdeelingen had. Zij hebben zich tot nu toe alleen aan poging tot bedrog schuldig gemaakt, daar ze er nimmer in zijn geslaagd het voorgenomen bedrog te plegen, aangezien de antoriteiten dit steeds hebben kunnen verijdelen. Schade heeft het Rijk tot nu toe door hun bedrog niet seleden. Integendeel, hoe zonderling het moge klinken, in enkele gevallen heelt het Rijk er zelfs voordeel bij gehad, dit bijv. in het geval van den Franschen afga vaardigde Caiman, die door tosschenkomst van een bekende Amsterdamsehe bank voor meerdere millioenen mark oorlogsleeningals oud bezit had aangemeld. Toen ontdekt werd, dat deze oorlogsleening nieuw bezit was, deed Caiman afstand van al zijn rechten: hij verlangde dus ook niet de geringe valuta, waarop het nieuwe bezit recht geeft, zoo dat het Rijk werd ontheven van uitbetaling van een bedrag van ongeveer honderd duizend mark. Intusschen is weer een nieuwe fraude ontdekt. De opsporingsdienst der Breslauer rijks- spoorwegdirectie heeft gemeenschappelijk met de Breslaner criminalpolizei een zwen- delarij op groote schaal ontdekt, die sedert jaren met vervalschte spoorkaartjes gepleegd is. Tegen tien personen, die reeds bekend hebben, is een strafvervolging ingesteld. Het hoofd der onderneming is een Bres laner, Tschernik geheeten. Hij kon eindelijk achter slot en grendel gezet worden. Tschernik, wiens hoofdmedeplichtige een nog niet gepakte spoorwegarbeider is, had een heele organisatie voor zijn zwendelaryan in het leven geroepen. De bedoelde spoorwegbeambte verschafte hem sinds jaren een aantal gebruikte spoor kaartjes, die door de reizigers na het ver laten van den trein bij de controle werden afgegeven. Der ongeldige kaarten wist hij als nieuwe „op te maken" en b'racht ze dan naar de afdeeling „uitgifte van kaartjes" terug, waar hij ze onder een of ander voorwendsel tegen goldinwisselde. Daar het kaartjes voor lange trajecten waren, leverde de zwendelarjj meestal zeer aanzienlijke sommen op. Het brutale optreden van een 22-jarig meisje te Leipzig werd hem echter dezer dagen noodlottig. Het meisje, dat als mede plichtige optrad, had voor een door haar niet gebruikt vervalscht kaartje haar geld aan het loket teruggevraagd en daarbij een sci-ne gemaakt, die de politie noopte ba3t identiteit vast te stellen. Intusschen kreeg een beambte van dea opsporingsdienst, die over de zwendel-affaire v/as ingelicht, het bewuste kaartje in hand/n en constateerde, dat het vervalscht was. Hij liet het meisje arresteeren. Daar de andere gearresteerden allen wei geren de van hen gevraagde ophelderingen te geven, kan men den omvang der zwende- larij en de daaruit ontstane schade nog niet vaststellen. ENGELAND. Emigranten naar de Dominions. Lord Loval, parlementair onder-slaatsse- crctaris voor Dominion-zaken en voorzitter van de commissie voor emigratie vertrekt Zaterdag voor een rondreis door Canada, Nieuw-Zeeland en Australië om schikkingen te treffen voor een vergemakkelijking van de nederzetting in de Dominions. Hij verklaarde te hopen, d^l het hem zal gelukken de nederzetting van 21.000 mijn werkers en hun gezinnen, welke de regeering naar de overzeesche gewesten wil zenden, te verwezenlijken. ■De Engelsche regeering is voornemens el- ken emigrant een voorschot te verleenen van ten hoogste 100 p.st. De landverhuizers, die na een of twee jaar op boerderijen hebben gewerkt om ervaring le krijgen en in. dien tijd 100 p.si. hebben bespaard, zullen zelf land kunnen krijgen. ITALIË. Communisten veroordeeld. De bijzondere rechtbank tot bescherming van den staat heeft 26 communisten tot gevangenisstraffen van 1 tot 16 jaar veroor deeld. 6 communisen zijn vrijgesproken. ZUID-SLA VIE. Raditsj erger. De toestand van Slefan Radilsj is achter uitgegaan. Er bestaat thans levensgevaar. De longen zijn erger ontstoken. RUSLAND. N. D. Sokolof f Na een lange zware ziekte is te Jalta N D. Sokolof overleden, een oude revolu- tionnair, die reeds in de negentiger jaren tengevolge van deelneming aan bewegingen onder studenten en arbeiders met gevan genis en ballingschap kennis gemaakt heeft. Nadat hij zijn juridische studie beëindigd had is hij tot aan de Februari-revolutie van 1917 toe in alle politieke processen als ver tegenwoordiger opgetreden, om de revoluli- onnair-marxistische denkbeelden lucht le geven. Van alle vier de doema's is hij lid geweest. In het revolutiejaar 1917 heeft hij een levendig aandeel aan de gebeurtenis sen genomen en na October van dat jaar wijdde hij zich als jurist aan den opbouw van den Sovjel-Staat, waarbij vooral de problemen van de volkshuisvesting zijn be langstelling hadden, in het bijzonder de handel met het buitenland. MEXICO. Een politierapport. De politie heeft een rapport gepubliceerd, volgens hetwelk een non verklaringen heeft afgelegd omtrent den moordenaar van Obre- gon. Zij zeide, en deze heeft het ook beves tigd, dat zij hem tot den moord had aan gespoord, hem verzekerende, dat de gods dienstige toestand in Mexico tot een oplos sing zou zijn gebracht, indien Obregon, Cal- les en de patriarch der schismatieke ka tholieke kerk dood waren. De moordenaar, Juan de Leon Toral, is volmaakt kalm in het vooruitzicht van zijn vermoedelijk vonnis. Hij is er zeker van naar den hemel te zullen gaan en meent, dat ook zijn slachtoffer naar den hemel is gegaan, want deze was in wezen „een goed man". Juan heeft gezegd, dat Morones, de minis ter van Arbeid, dien men van medeplichtig heid besch"' „u had. in geen enkel opzicht schuld trei noch een der overige leiders der arbeiderspartij. CHINA. Om de verdragen. De Nationalistische regeeriDg heeft een motie gezonden, waardoor de Vereenigde Staten verzocht worden, na de ondertee- kening van het verdrag, waardoor China's tariefautonomie hersteld wordt, onderhao. delingen aan te knoopen over een ander verdrag, waardoor alle aanhangige kwes ties geregeld zouden worden, en de Ver- eenigde Staten hun exterritoriale rechten zouden opgeven. Men acht het onwaar- schijnlijk, dat de Ver. Staten zullen toe stemmen. Uit Washington wordt geipejd dat in den loop van deze maand de erkenning de jure van de Nanking-regeering door do Ver- eenigde Staten formeel zal worden gepubli. ceerd. Het agentschap Indo-Pacifujue bericht uit TokioDe Japansche regeering besloot de verzending van haar nota, betreffende de opzegging der verdragen aan China, ver der uit te stellen, in de verwachting, dat de omstandigeheden zich intusschen zullen wijzigen. Wat de kwestie der handelsver dragen aangaat, neemt men hier aan, dat Engeland volgens het voorbeeld der Ver- eenigde Staten onder zekere omstandig heden bereid zou zijn om China's douane- autonomie te erkennen. Dit zelfde agent schap verneemt uit Tokio, dat de Regecring van Nanking aan de Japansche regeering aangeboden heeft, af te zien van de toe passing der voorloopige bepalingen over dc positie der buitenlanders tot er een nieuw verdrag gesloten-is. BUITENLANDSCH GEMENGD. EEN NOODLOTTIGE BRAND. Bij een brand in een boerenwoning in (ie nabijheid van St. Etienne (Frankrijk) zijn de beziüer, zijn twee kinderen en een pleeg kind in de vlammen omgekomen. VON HnNEFELD GEOPEREERD. De Oceaanvlieger von Hünefeld moest gisteren een blindedarm-operatie onder gaan. De toestand van den patient is be vredigend. WEER EEN TEGENVALLER. Ferrain en del Prele, de houders van het afstandsrecord voor vliegtuigen door hun vlucht RomeTouros, zijn, sinds hun toe stel daar in het zand van het strand is vastgereden en beschadigd, niet gelukkig meer geweest. Eerst duurde het herstel van het toestel langer dan zij dachten en thans, nu het eindelijk in het naburig Port Natal gereed stond voor de verdere vlucht naar Rio de Janeiro, is het bij de beproeving voor het vertrek over den kop geslagen. De beide vliegers bleven ongedeerd, maar de Savoia- Marchetti 19 beschadigd en het vertrek moest natuurlijk opnieuw uitgesteld wor den. WEER EEN ERNSTIG SPOORWEGONGELUK IN BEIEREN. 12 Dooden, ca. 35 gewonde». De reizigerstrein 911 is gisteren op het traject UlmAugsburg tegen kwart voor vier in het station Dinbelscherben op een goederentrein geloopen, blijkbaar door het weigeren van den wissel. De locomotief en drie wagons zijn in elkaar geschoven. Volgens de laatste berichten heeft de treinbotsing tot nog toe 12 dooden geëischt. Tien personen werden zwaar-, 20 a 25 licht gewond. ONWEER IN NOORD-ITALIË. Noord-Italië is getroffen door zware on- weders, die groote schade aanrichtten. Aan het Lago Maggiore moeten hagelsteenen als duiveneieren gevallen zijn. NOODWEER IN ZUID-TIROL. Zaterdag j.l. heeft een catastrofale hagel slag in het wijnberggebied van Zuid-Tirol reusachtige schade aangericht. Naar men nu vastgesteld heeft, werden de wijnstok ken zoo zwaar getroffen, dat ook de oogst voor het volgende jaar gevaar loopt. SPOORWEGONGEVAL IN HONGARIJE. De twee laatste wagons van den sneltrein van Boekarest zijn tusschen de stations Ta- pioczelle en Tapiogyoergye door een onbe kende oorzaak ontspoord. Door het plotse linge stoppen zijn de buffers van drie an dere wagons zoo op elkaar gedrukt, dat 5 wagons achtergelaten moesten worden. Drie reizigers kregen lichte kneuzingen. INBRAAK BIJ EEN GEVANGENIS DIRECTEUR. In den nacht van Zondag op Maandag vond in het bureau van den gevangenis directeur van Melun een brutale inbraak plaats. Een drietal inbrekers, die over boven- nienschelijke kracht moeten hebben be schikt, is er in geslaagd, de ijzeren tralies door (e zagen en een brandkast met ruim 100.000 francs in een auto weg te sleepen. De brandkast werd op een afstand van 7 K.M. vernield en van zijn inhoud berooid gevonden. MASSA-VERGIFTIGING TE LONDEN. Een 100-lal Londensche politie-agenten zijn onder vergiftigingsverschijnselen ziek geworden. Een hunner is reeds overleden. Men vermoedt, dat deze verschijnselen toe geschreven moeten worden aan het gebruik van ondeugdelijke levensmiddelen. BOTSING TUSSCHEN TWEE LOCOMOTIEVEN. Gisterochtend reden in het station Galy- kasvek bij Lodz twee locomotieven in voüe vaarl tegen elkander op: zij werden beide volkomen vernietigd. Een spoorwegbeambte weid gedood en twee weiden gewond. BRUTALE OVERVAL. Gisternacht, even na 2 uur, is een dienst-1 doende beambte van het station Kindsbach, bij Landstuhl. door een roover overvallen, die, terwijl hij den beambte een revolver voorhield, de kas plunderde. Bij zijn vlucht losle de dief nog een schol op den beambte» die echter ongedeerd bleef. Het onmiddel lijk ingestelde onderzoek heefl niets op geleverd.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2