fi9ste JAARGANG WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1928 No. 20976 BERICHT. STADSNIEUWS. BAADSOVERZICHT. Burgerlijke Stand v. Leiden. OLYMPISCHE SPELEN. Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD OAQBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 80 Cis. per regel voor adyertentièn uit Leiden en plaatsen waar agentschappen van ons Blad gevestigd zijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per regel. Kleine Advertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cis. bij een maximum aantal woorden van 30. Incasso volgens postrecht Voor eventueele opzending van brieven 10 Cts. porto te betalen. Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54 PRIJS DEZER COURANT i Voor Leiden per 3 maanden 12.35, per week0.18 Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week „0.18 Franco per post 2.35 portokosten. Dit nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. Wij vestigen de aandacht op de foto-pagina, gewijd aan H. M. de Koningin-Moeder, die morgen 70 jaar wordt. DE DIRECTIE. ZILVEREN JUBILEUM BU DEN RAAD VAN ARBEID. Van den heer Van Santbrink. Ten bureele van den Raad van Arbeid aan de Breestraat alhier is hedenmorgen op hartelijke wijze het zilveren jubileum in dienst der Rijksverzekering gevierd van den heer J. van Santbrink, chef-commies van de afdeeling Ongevallenverzekering bij den R V. A. De heer Van Santbrink die van den Rijks verzekeringsbank te Amsterdam naar den R.V.A. alhier overgekomen, trad op 1 Aug. 1903 in 'sRijk9 dienst en bleef tot 1923 te Amsterdam. Van de oprichting van den R. v. A. af was hij alhier daarbij werkzaam en zoo heeft hij zich onder zijn medewer kers in de laatste vijf jaren velen vrienden verworven. Bij afwezigheid wegens vacantie van den voorzitter den heer T. S. Goslinga, is de jubilaris hedenmorgen in de eerste plaats toegesproken en gehuldigd door den chef de bureau den heer Van den Brink. En ver volgens richtten ook de chef van den Buiten dienst de heer Kievyt en de Kassier de heer J. van der Molen nog het woord tot den heer Van Santbrink. Zoo had de huldiging waarbij den jubila ris ook eenige cadeaux werden overhan digd een allerhartelijkst karakter. ZILVEREN JUBILEUM VAN ZUSTER ALIDA PLANJER. In het Diaconessenhuis. Op eenvoudige doch hartelijke wijze, zoo als dat in het Diaconessenhuis te doen ge bruikelijk is, is heden het zilveren jubileum van Zuster Alida Planjer gevierd. Toen de jubilaresse hedenmorgen de huis kamer betrad was deze gevuld met een schat van bloemen gezonden door patiënten en oud-patienten en door nog vele anderen die den arbeid van Zuster Alida waardeeren. Ook van de zusters waren natuurlijk bloe men voor haar jubileerende collega aanwe zig. Voor het ontbijt hebben de zusters de ju bilaresse Ps. 103 1 toegezongen. Hedenmiddag om drie uur was er een druk bezochte receptie. Wij hopen daarop mor gen uitvoeriger terug te komen. AANBESTEDING. Gistermiddag kwart over vier werd op het Administratiegebouw van de Stedelijke Fa brieken van Gas en Electriciteit door de Directie dezer fabrieken aanbesteed het ma ken van een hoogspanningshuisje aan de Haarlemmertrekvaart tusschen het Tolhek en de Postbrug. Ingeschreven werd door de heeren G. van Iterson te Rijnsburg voor f. 2495.J. War- naai voor f. 2480.J. H Bakker te Voor hout voor f. 2198.70; Firma A. van 't Riet, voor f. 2182.W. J. Neuteboom f. 1914. en Van der Lelie en Kantebeen voor f. 1790.Waar de plaatsnaam niet is ge noemd is deze Leiden. De gunning werd aan gehouden. De viering van het zilveren jubileum van den heer H. van der Laken, portier bij het Academisch Ziekenhuis alhier, ia wegens de vacantie van den directeur den heer H. H. Maas bepaald op 20 Augustus. Prof. mr. J. C. van Oven alhier is be noemd tot lid van de commissie voor het afnemen van de accountantsexamens van wege den Ned. Bond van Accountants. Voor het examen steno-typen in de Ned. taal van de Ver. v. Dir. v. Pont- Scholen slaagden: de dames E. J. van Drie- sum en L. H. Duval, alhier. Idem voor machineschrijven: mej. G. C. J Verlare. alhier. Idem voor kantoorstenograal m de Duit- sche taal: de heer J. de Jong, alhier. Voor het examen Engelsch L. O. Klaagde onze stadgenoot de heer H. J. F. Tummers. Mej. J. Meyer en de heer H. Zaalberg slaagden voor de hoofdakte L. O. Bij de Leidsche Spaarbank is in de vorige maand (Juli 1928) ingelegd f. 373.480.70 en terugbetaald f. 330.765.39; 174 nieuwe inleggers zijn ingeschreven en 71 boekjes werden geheel uitbetaald. Het tegoed der 16.940 inleggers, inclusief 535 deelnemers aan den Afhaaldienst, be droeg einde Juli f. 6.847.979.32. In 1713 posten is in deze maand door den Afhaaldienst f. 3.269.50 ontvangen. Ten huize van den heer v. d. L. aan den Ouden Singel is hedenmorgen een be gin van brand ontstaan. Een theemuts had vlam gevat en het vuur dreigde over te slaan op het behang. Met een tuinslang mocht men er in slagen het gevaar in den kiem te smoren. Door de politie zijn naar Den Haag overgebracht twee minderjarige jongens die de ouderlijke woning waren ontvlucht en naar hier de wijk hadden genomen. Op den Stationsweg is gisteravond een 13-jarig meisje van haar fiets gevallen. Zij bezeerde zich niet ernstig aan het rechter oog. Daar evenwel de gevolgen van haar val zich aanvankelijk erger lieten aanzien, bracht men haar even ter controle naar het nabijgelegen Acad. Ziekenhuis. Het is een merkwaardig verschijnsel hoe menscben, die het feitelijk roerend met elkan der eens zijn, soms lang werk kunnen hebben om dit elkander te doen begrijpen. Wonderlijk lang soms. Dat hebben we Maandag weer gezien in de vergadering van den gemeenteraad, waar ieder te vor^n wel degelijk wist, dat na een paar benoemingen, waarbij zich gs-en verrassingen konden voordoen, de overigs voorstellen van het college stellig met vlag en wimpel zouden worden aangenomen. De raadsleden, die men dan ook vooï de vergadering sprak, waren er allen van Foto's J. Kaay, Katwijk-aan-Zee. Het haventje te Katwijk-aan-Zee me t op den achtergrond het Strandten- tendorp, voor hen, die genieten van het vrije sportieve strandleven. overtuigd, dat de zitting kort zou duren slechte en met ons hadden zeker de neaste leden dan ook verwacht, dat men, al was het slechts om in den geest des t^jds, in welks teeken deze weken staan, de weinig belangrijke agenda in recordtijd zou hebben afgehamerd. Edoch! Toen men eenmaal in gezelligen kcut bijeen zat, vergat het eene raadslid voor den ander dit loffelijk voornemen, en zco is er toch weer debat gekomen. Óver twee punten nog wel. Eerst over de on bewoonbaar-verklaring van een krotwoning, waarbij vooral de heer Spendel zich hevig opgewonden neefl en waarbij de heer Wil brink op zijn achterste beenen is gaan staan en later over de bijdrage aan de vereeni- gingen veor Ziekenhuisverpleging, waartegen de heer Wilmer zich meende te moeten ver zetten. Hij deed dit, zooals hij zelf ver klaarde, wetende dat zijn stem tegen het voorstel geen weerklank zou vinden in den Raac, doch wij citeeren den geachten vroede vader weer woordelijk toen „het debat interessant" werd, voelde hij er niets voor van het heerlijke zomerweer en de lokkende natuur te gaan genieten, en bleef hij doorgaan zijn bezwareD iD deD breede te ontvouwen. Zco werd het vijf uur eer wij weer op de Er eestraat stonden. GEBOREN: Gerardua Theodoras, z. v. G. Kukler en J. T. Snoeker. Wilhelmina Catharina, d. v. A. Nagtegaal en W. C. v. Weerlee. Hendrikus, z v. J. C. van Kley en P. Eveleens. Marinus Vincent, z. v. A. Kromhout en G. Cornolisse. Pieter Cor nells Tobias, z. v. R. Pet en M. HaasbeoK. Reinder, z. v. N. Schouten en H. Speel man. Johan Willem, z. v. H. Spies «n J. W. de Tombe. Johanna, d. v. A. Bakker en H. M. v. Amsterdam. Jan Wlilem, z. v. J. W. van Beek en W. F. Wiekenkamp. Willie, d. v. P. de Jong en W. F. Hofkes. Jacobus, z. v. J. Annard en M. Bakker. Cato, d. v. H. Galjaard en L. Eduard. Salomon, z. v. J. v. a. Mee en J. v. d. Tuin. Lena, d. v. M. van Maasdam en L. de Visser. Willem, z. v. W. Lek en M. J. v. d. Veer. Jozeph, z. v. M. E. J. Stevens en G. v. d. Berg. Apolonia Hendrika, d. v. A. Heet. veld en A. H. Njjssen. Gerrit, z. v. J. Rodenburg en C. Crispin. Theodoras, z. v. J. J. Frederiks en G. T. Buckens. Louise, d. v. L. Favier en W. C. Stol. Maria, d. v. A. J. v. d. Born en M. Heymans. Johanna Cornelia, d. v. J. van Benten en J. M. v. d. Mark. Gerrit, z. v. P. Erouwer en A. M. de Koning. Anna Gesina Marg.a., d. v. J. Jansen en G. Brons- geest. Dorathea Petronella, d. v. Brokke en W. P. Swaak. Jacoba Maria, d. v. N. H. v. Haarlem en M. J. Hoef nagel. Cornelia Maria, d. v. J. van der Linden en C. van der Linden. Wouter G6rardus, z. v. G. Hockx en G. M. v. d. Berg. Willem Frederik, z. v. W. F. Neuteboom en J. Fielemon. Matthijsia, d. v. G. W. Emke en N. v. Rooijen. Anna Hend.a. Maria, d. v. J. A. M. van Oyen en H. J. M. v. Kerkhof. Lena Catharina, d. v. J. v. Son en W. Ouwersloot. GEHUWD: J. v. d. Poel jm. en C. Sassen jd. A. v. Houten jm. en M. Valk jd. C. J. v. Steenbergen jm. en J. Schuchhard jd. II. Schoneveld jm. en A. de Wolf jd. J. C. Slimmers jm. en W. Velthuijsen jd. A. Hoek jm. en J. Aienoe geseh. W. Smits jm. en H. Snel jd. G. Kop jm. en G. Rotmensen jd. G. Stouten jm. en M. Vijlbrief jd. W. Benning jm. en W. C. Heus jd. G. Boesten jm. en L. v. Hel den jd. P. Robbers jm. en J. H. Mole naar jd. A. de Romijn jm. en M. E. J. Bousie jd. OVERLEDEN: J. v. Tongeren, wedr., 8G j. P. J. v. Vel- zen, dr.. 24 j. M. Smütenaarv. Rijn, wede., 62 j. J. M. KosterBommerson, wed., 76 j. If. Rictmeijer, m., 57 j. W. Th. v. Wijngaarden, m., 56 j D. Teske, m., 55 j. J. J. A. Soupart, vr.? 39 j. G. Snijders, zn., 11 j. J. H. SmitsKok, vr., 67 j. A. Verhoef—v. d. Bosch, wede., 65 j. A. H. SchaperMeijer, vr 56 j GEVESTIGD: K. F. Peters, glazemvasscher, Blansjaars- poort 14. K. S. Calis, dienstbode, 5e Bin nenvestgracht 10. -V. Kuperus, llooge- woerd 12. C. A Taselaar .en tam., koop man, Fagelstraat 2. L. Plezier en lam., mach. brei-inrichting, Voldersgracht 5. J. P. Th. Hendriks, metselaar, Kooipark 16. P. J. van Kruyssen, chauffeur, Rijnstr. 24. C. A. Halvemaan, dienstbode, Don- kersteeg 2-6. W. C. v. d. Blij, letterzet ter. 4e Binnenvestgracht 51. R. F. A. Altman. Hugo de Grootstraat 14. M. Pirke, dienstbode. Breestraat 48. H. Wassing, los werkman, Driftstraat 74. Dagprogramma. VOOR DONDERDAG 2 AUGUSTUS. Athletiek: 2 uur nam: 400 M. hardloopen (series); speerwerpen (beslissing); hink-stap-sprong (beslissing) 3 uur nam.: 1500 M. hardloopen ((beslissing). 3.30 uur nam.: 800 M. hardloopen voor dames (beslissing). 4 uur nam.: 400 M. hardloopen (series). Worstelen: 6 uur nam.11 uur nam. Schermen: 3 uur nam.7 uur nam. Roeien: 9 uur voorm.1 uur nam., van 2 uur nam.6 uur nam. en van 7 uur nam.9 uur nam. Moderne Vijfkamp (schermen): 9 uur v.m. 7 uur nam. Zeilen: 10 uur voorm,5 uur nam. A. W. Kijk in de Vegte geb. Milus, Voor straat 11- A. Th. de Groot, l.l.-verpleeg- ster. Nieuwe Brugsteeg la J. Knol, dienstbode. Hoogewoerd 84. M. Engels- kerken. dienstbode, Rijnsburgerweg 2 C. Schol, apothekers-assistent, Hoogewoerd 171. II. Th v. d. Steen, bakker, Pieters kerkgracht 18. F. Hennig. dienstbode, Roodborststraat 3. B E. G. Stumpel, Hooigracht 40. W. C. Hockx, stuurman. Hoefstraat 15. J. TI. Dijkstra, zendeling. Oegslgeesterlaan 49. H. J. Boersema, kantoorbediende. Hoogewoerd 71. J. Zitman, fabrieksarbeider, 4e Binnenvest- gracht 58. H. J. Visser, koopman, Hooge woerd 51a. VERTROKKEN: Th. v. den Nouland, Wassenaar .Buurt weg 30. M. Wiese, Noordwijk, Huis ter Duin. J. de Ru en fam., den Haag, Dun nebierkade 4. H. Jacobs, Noordwijk, Voorstraat 12. H. Schallenberg. den Haag, Frankenslag 66 E. v. Munster— Strater Nijmegen, Vermeerstraat 15 J. F. M. v. Munster, idem. idem, E. W. Engelen Kampen, de la Sablonièrekade 9 M. Christiaanse. Middelburg, Achtersin gel bij Gijsou. C. Faas, Lisse, Schoolstr. 24 Th. L. Vervloei, N.O.-Indië H. Dirkzwager en fam., Wassenaar, Wavo- park 23 D. Eschauzier, den Haag. Wa genstraat 111 Chr. J. M. F. J. Rosen thal -en fam. Singkep (Sumatra) J. F. Abelman, Eindhoven, Tulpenstraat 22 P L. Oudshoorn en fam., Zaandam, Rusten burg 38 B. A. van der Zon. Hazerswoude H. Rijndijk 10 M. v. der Graag-v. Duyve- bode. Oegstgeest. Wilhelminapark 13 W. A. G. Ligtvoet, Rotterdam, Schiedamsche dijk 47 W. Fasseurv. Leeuwen, Ned.- Indië, Balik Papan. HaasbroekKikkert Helder, Tuinstraat 45 A. Puister van den Berg, Arnhem, a. b. Bertha Hermina M. van MeursLancel Veur, Smidslaan 44 H Verbiest en fam., den Haag, Eemslraat 22 J. v. Willigen, Giessen-Nieuwkerk No. 134 A. Faber, Leeuwarden. Baljée- straat 17 J. W. Haalemeijer, Amsterdam, Veerstraat 77 huis. W. F. L. Doornevcld, Noordwijk, Voorstraat 51 A. E. den Boe- stert, den Haag, v. d. Veldeslr. 102 H. W. J. Lodewijks, Alphen a. d. Rijn, Steekterweg 67 W. de Laat, Utrecht, Rembrandtkade 13 Ghik Djang Liem. Ned. Indië Kiok Nia Ilan, idem A. TusveldGeurkink, Oegstgeest, Nassaulaan 49 L. E. J. Flo- risson Rijnsburg, Hcerenweg 21 B. C. Sliggers, Ginneken en Bavel, Prins Hen drikstraat 25 N. Holswilder en fam., BINNENLAND. Koningin en Prinses terug in het Vader land. (Laatste Berichten. Ie Blad). De heer V. H. Rntgeis tot Tweede Kamer lid benoemd verklaard. (Binnenl. 2ei Blad). Een commissie is inoesteld ter onderzoek van de bevordering van het onderwijs aan schippers- en kramerskinderen. (Binnenland. 2e Blad). De Olympische athletiek wedstrijden; tal van nieuwe wereld- en Olympische records. (Sport. 3e- Blad) Onze verspringer K. de Boer is de eerste Hollander, die zich in een eindstrijd wist te plaatsen. (Sport, 3e Blad). Italië wint den landenwedstriid op floret (Sport. 3e Blad) De beslissingen in het vrij-worstelen. (Sport, 3e Blad). Een overzicht der verkregen resultaten. (Sport, 3e Blad"). Een fraaie zege van de Hollandia. (Sport, 3e Blad). (Men zie vervolg Olympische Spelen, lsle Blad). BUITENLAND. De toestand van Raditsj ia vereroerd. (Buitenl. Ie Blad). De terugkeer van Nobile en ziin gezellen. (Builehl. en Te'l. Ie Blad). Weer een ernstig spoorwegongeluk in Beieren. 16 dooden en 35 gewonden. (Buiten land en Tel. Ie Blad). Heerlen, Kasleelenlaan 26 L. A. Truijers en fam., Amsterdam, Kobralstraat 3711 West P. Wedemeijer, Nieuwenschans, Station kantoor Rijksontvanger J. van Mourik, Winterswijk, Scholten Enkstraat 40 Fr. A. M. Groenewegen, Noordwijkerhout, Goor- weg 74 G. W. H. Donk, den Haag, Val- kenboschlaan 74a M. Szabo, Budapest P. A. van der Poel, N.O -Indië. DE KUNSTSCHILDER EN DlLi.iER DOEBRICH MIRADOIS, uit Duitschland, aio zich noemt „Germanenvater", be zocht Katwijk aan Zee en had enorme belangstelling. Geen wonder 1 LLN MOOIE STAND. Wel een tegen stelling met den „GenaaQenvater'>.

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 1