S. G. J. DE GROOT B. DE KONING LEDERHOLZ-KOFFERS SPORT. BUITENLAND. AGENDA. REPARATIE-INRICHTING. VISSCHERIJ-BERICHTEN. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiim Zomer-Uitverkoop Enorme Prijsverlaging LADBERVRIJE ZIJDEN KOUSEN HALVE KOUSJES De ondergang der „ltalia"-expeditie. Evenals het vorige jaar hebben de ver pleegden van het Geref. Minnehuis aan de Kaarsemakersstraat ook nu weer een rijtoer gemaakt naar de omgeving van onze stad. Te omstre'eks half drie vertrokken de ver pleegden vergezeld van eenige regenten en rc-'gen lessen en omstreeks kwart over zeven kwamen zij weer in het Minnehuis terug. Ook ditmaal waren de oudjes weer blij en dankbaar voor het genot dat zij op den door goed weer begunstigden rijtoer hadden mogen smaken. Op den hoek van het Noordeinde en Kort Rapenburg zal men hedenavond, stralend in een gloed van licht, de étalages kunnen, bewonderen v^n de heden geopende nieuwe schoenenzaak, die ondernemende zakenmenschen' daar hébben gevestigd. Een zaak waarin men nu eens vrijwel uitslui tend Xederlandsch fabrikaat zal kunnen betrekken, schoenen voor dames en heeren, vervaardigd door de bekende Langstraatsche fabrieken van Van Schijndel. Deze nieuwe zaak, gevestigd zeker op een der fraaiste punten van de stad, is met zorg en smaak en zonder dat men op kosten gekeken heeft ingericht en waarlijk artistiek en degelijk betimmerd door de fa. H. .T, de Bolster van het Noordeinde. Men vindt er een eriorme collectie schoenwerk, dat er. evenals de om geving Waarin men het vindt, degelijk en zorgvuldig afgewerkt uitziet. Deze nieuwe zaak is zeker een aanwinst voor den Leid- schon winkelstand. De fa. A. Verlint en v. d. Linden (Prinsenstraat 106 en 61) voer de het schilderwerk in den winkel en aan den gevel uit. Bij onderhandsche aanbesteding is aan Gebrs. Hoogenstraten, aannemers al hier, als laagste inschrijvers, opgedragen de uitbreiding van het kantoorgebouw van Wernink's Fabrieken. Hedenmiddag om ongeveer half een had op het Noordeindo nabij de Varken markt een aanrijding plaats tusschen de vrachtauto van de Z. II. B. Bierbrouwerij en de vrachtauto van de firma Peter Ver hoef. Van de vrachtauto van de firma Ver hoef, werd de radiateur geheel jn elkaar ge reden. De auto van Z. H. B. reed door alsof er niets gebeurd was. Van een cn ander >s proces-verbaal opgemaakt. Het jongetje C. Snijders uit Krimpen a. d. Lek dat dezer dagen toen het op een schoolreisje te Wassenaar vertoefde werd aangerc-den en naar het Acad. Ziekenhuis alhier moest worden overgebracht, is aldaar j hedenmorgen aan de gevolgen van het onge val overleden. De toestand van den monteur P. Devilee die bij het bedrijfsongeval in de Westergarage in de Heerenstraat ernstig werd verwond en naar het St. Elisabethsge- sticht moest worden overgebracht was heden nog onveranderd en dus nog zeer ernstig. Om elf uur arriveerde alhier aan de halte Kort Rapenburg het gezelschap der Wee'nsche Marischka-Revue dat heden van hieruit per Stoomjacht Padang VI van de reederij Tieman een tochtje naar de Kager- en Braassemermeren maakt. Het aantal werkloozen. ingeschreven fcy 'den Geni. Dienst voor Sociale Zaken, bedroeg op 26 Juli 1928 346, tegen op 27 Juli 1927 542. WATERPOLO. ZIGNEA II—L. Z. C. I (dames) 2—5. De Leidsche dames hebben getoond, dat het gelijke spel bij den thuiswedstrijd tegen de Haarlemsche reserves op een vergissing be ruste. De stevige cijfers, gisteravond be- haald.zeggen genoeg. Begonnen werd met het verdedigen der ondiepe goal, wat voor de keepster, gezien den gladden bodem, een onaangenaam werkje i9. Direkt is L. Z. G. in de meerderheid. Tr. v. Leeuwen maakt 0J, dan wordt het ge lijk (mej. v. d. Noordaa gleed uit) maar een oogenblik later is 't door mevr. Kroes 12. Er komt nog meer aanval in het Leidsche spel; me'j. Corver zwemt uit de achterhoede op en maakt na eenige strubbelingen 13. Na de rust moet laatstgenoemde speelster het water uit; de strafworp wo,rdtdoor mej. v. d. Noordaa keurig gehouden, maar zij kan niet verhinderen, dat het toch 23 wordt. De L. Z. G.-dames genieten niet lang van hun volledigheid want nu moet mej. Schouw er uit. De keepster herhaalt hel kunststukje en stopt de strafworp. Mej. Corver kan weg werken. Mej. v. Leeuwen krijgt den bal vrij en 6 tegen 7 spelc-'nd maakt L. Z. G. er 24 van, In den korten speeltijd, die nog rest, wil de aanvoerster zich niet onbetuigd laten en maakt het vijfde doelpunt. Zoo eindigt de prettig gespeelde wedstrijd. DE ALGEMEENE TOESTAND. De teekening der anti-oorlogs- verdragen. Officieel wordt thans gemeld: Briand, Kellogg, Chamberlain, Stresemann, Hy- mans, Zaleski en Benesj zullen op 27 Augus tus te Parijs op de Quai d'Orsay het anti- oorlogverdrag onderteekenen. Kellogg heeft er op gestaan, dat de keus op Parijs zou vallen, daar het initiatief voor het plan van Briand is uitgegaan. Mussolini zal wegens drukke werkzaam heden niet komen; baron Tanaka, de Ja- pansche minister-president, zal niet komen wegens de gebeurtenissen in China. De toetreding van Spanje is nog onbe slist. DUITSCHLAND. Duitschers aan Frankrijk uit geleverd. Met betrekking tot de kwestie van de uitlevering der door den Eranschen Krijgs raad te Landau gevonniste Duitsche onder danen, welke door de Fransche regeering verzocht was, kan gemeld worden, dat de Duitsche regeering aan dit verzoek zal vol doen, daar zij zich wenscht te houden aan de in de Rijnlandovereenkomst vastgelegde bepalingen. Dit heeft zeer scherp commentaar uitge lokt in een deel der Duitsche pers. Er wordt op gewezen, dat deze nieuwe smaad en alle dergelijke gebeurtenissen beter dan alle andere incidenten van den laatsten tijd den gruwel en de onhoudbaarheid der heele Fujnlandbezetting bewijzen. De „Kreuzzeitung" vraagt: „Wat heete Duitschland aan de verdragen van Locar no, wat heeft het aan zijn toetreding tot den Volkenbond, als steeds de geest van Locarno en den Volkenbond miskend wordt?" Op dergelijke wijze uit zich <Je „Tageszeitung", die zegt, dat de vreemde bezetting sinds lang alle moreele recht ver loren heeft. Haar aanwezigheid is op zich zelf reeds een verloochening van het ver drag van Locarno. De nieuwe eischen too- nen echter, dat de Fransche bezetting in het Rijnland er zelfs niet voor terugschrikt ook de eer van het Duitsche yolk lichtvaar dig aan te tasten. De ,.Vossische Zeitung" schrijft: „Vol gens den tekst van het Rijnlandverdrag heeft de bezetting inderdaad het recht de uitlevering te eischen, ofschoon natuurlijk het gevoel er tegen in opstand komt er ook maar over te denken, dat Duitsche overheidspersonen Duitsche onderdanen voor een duidelijke kwajongensstreek vijf jaar aan de Fransche gevangenschap zou den overleveren. Tot welk een binnenland- schen strijd zou zulks niet leiden! Men stelle zich dat maar eens voor oogenl Om aan dergelijke onmogelijke dingen een eind te maken, bestaat er maar één weg: ontruimen PORTUGAL. De strijd tegen de jongste revolutionairen. De Kabinetsraad heeft een decreet op gemaakt-, waardoor de straffen worden vast gesteld voor de betrokkenen bij de jongste revolutionaire beweging. De officieren en ambtenaren, die actief aan de beweging hebben deelgenomen, zullen ontslagen wor den, een straf, die gevolgd zal worden door deportatie. De officieren, die den opstand niet' hadden bestreden, doch een neutrale houding aangenomen hebben, zullen met de helft van hun traktement gepensionneerd worden. De onderofficieren zullen den dienst verlaten en zullen gedeporteerd worden zooals de officieren. De soldaten, die «deel genomen hebben aan de beweging, zullen naar de koloniën gezonden worden om er te werken; zij zullen door den Staèt betaald worden. Zij, bij wie ontploffingsmiddelen gevonden zijn, worden naar Timor gezonden. POLEN. Protest bij de sovjets. De Poolsche gezant te Moskou, Patek, heeft 25 dezer bij Karachan, die Tsjitserin vervangt, geprotesteerd tegen de rede, door Boekharin uitgesproken op het congres van de communistische Internationale. Boekha rin, sprekend van de Poolsche communisti sche partij, drukte de hoop uit, dat het congres spéciale volmachten zal verleenen aan den uitvoerenden raad om orde te brengen in deze partij, opdat zij een der voornaamste krachten zal worden ter be schikking van de communistische interna tionale en in geval van oorlog za loptreden als soldaat der revolutie tegen haar eigen regeering Patek verklaarde aan Karachan, dat de inhoud der rede van Boekharin, waarineen actieve inmenging in de binnenlandsche aangelegenheden van Polen wordt aange kondigd. een flagrante schending vormt van ait. 5 van het verdrag van Riga. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE PAUS LICHT ONGESTELD. De Paus heeft de openbare audiënties af gelast wegens een verwonding aan zijn voet, die hij den 20sten Juli heeft opgeloopen, toen hij in de tuinen van het Vatikaan uit zijn auto stapte. De behandeling der gewone kerkzaken gaat voort. EEN VLIEGTUIGWRAK GEVONDEN. De Kopenhaagsche correspondent van de „Daily Mail" meldt, dat een Deensch ge neesheer, aan de Westkust van Jutland, een wrak van een vliegtuig heeft gevonden, dat beschouwd wordt als de machine, waarin de Fransche officieren, Nungesser en Colli, in 1927 getracht hebben den Atlantischen Oceaan over te vliegen. Bevestiging van dit laatste is echter wel gewenscht. DE „BREMEN". Volgens 'n bericht uit Quebec is een Ca- nadeesch stoomschip onderweg, om het vliegtuig „Bremen" naar Quebec te brengen, waar het eenige dagen zal worden tentoon gesteld, alvorens naar Duitschland te wor den overgebracht. MISLUKTE VLIEGTOCHT. Uit Rockford in de staat Illinois wordt gemeld, dat Bert Hassell gistermorgen te 10 voor vijf naar Stockholm opgestegen is, waarheen hy via Groenland zou vliegen. On 5 mijlen afstand van Rockford is het vliegtuig echter neergestort. Het is zwaar beschadigd, maar de vliegers bleven on gedeerd. Het vliegtuig was te zwaar belast. WANHOOP. In den kelder van een machinefabriek in het centrum van Berlijn vond men het lijk van een 70-jarigen man, die na veertig jaren in dienst van de onderneming te zrjn geweest, thans werd ontslagen. De oude man, die zonder middelen van bestaan op straat stond, had zich opgehangen. In een andere Berlynsche fabriek heeft twee dagen geleden een 72-jarige arbeider, die na 50- jarigen dienst was ontslagen, eveneens ge tracht een einde aan zijn leven te maken. De man kon worden gered. DOOR EEN KOE GEDOOD. Te Daun in den Eifel ging een schichtig geworden koe midden op den straatweg lig gen. Kort daarna kwam een motorrijder aangereden, die met de koe in botsing kwam. De bestuurder werd zwaar gewond; zijn begeleider gedood. Hoe de koe er af is gekomen wordt niet vermeld. BRUG INGESTORT. Bij Partsching in Zuid-Tyrol is een hou ten brug over de Töllbach ingestort op welke zich 20 personen bevonden, die allen in het water vielen. Vijf personen zijn levensgevaarlijk gewond. Een wordt ver mist. De oorzaak ligt in overbelasting. BANKDIRECTEUR GEARRESTEERD. De „Soir" meldt, dat ingevolge een aan klacht van den raad van administratie eener financieele instelling te Brussel de directeur deze onderneming is gearresteerd. Hij zou een bedrag van vele millioenen hebben verduisterd. EEN KORDATE GROOTMOEDER. Een klein weesmeisje te Talgareg (Cardi ganshire), dat bij haar grootmoeder in huis was, werd op weg van huis naar school door een adder in de hand gebeten. Zij holde naar huis en haar grootmoeder zoog zonder aarzeling het gif uit de wond. De doctoren gelooven, dat dit snelle op treden vermoedelijk het kind het leven redde. Het meisje gaat thans goed vooruit. VIER PERSONEN VERDRONKEN. Naar uit Vevey gemeld wordt, zijn Woensdag op, het Meer van Genève vier personen van achttien tot twintig jaar bij een boottocht verdronken. De lijken der slachtoffers konden nog niet worden ge borgen. LIEFDESDRAMA. Naar de Tag meldt, heeft zich te Stuben- berg bij Graz een bloedig drama afgespeeld. In een hotel schoot een 28-jarig monteur uit Weenen zijn verloofde, een 36-jarige boekhoudster, die hij met een Saksischen zanger daar aantrof, met een aantal revol verschoten neer. Zij was onmiddellijk dood. De zanger, die eveneens een schot in het hoofd kreeg, stierf korten tijd later in het ziekenhuis. Toen de moordenaar door de politie zou gearresteerd worden, joeg hij zich een kogel door het hoofd. Zaterdag. Katwijk Zee. Paviljoen: Groot Avondfeest. Zondag. Vrije Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 7 uur nam. Zomerlust: Tuinconcert van „Nieuw Le ven". 8 uur nam. Donderdag. Pieterskerk: Tweede zomerconcert. Kwart over acht nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop", Hoogewoerd: Voor stellingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot i uur kinder- en familie-matinée. „I.uxor-theater". Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en 's Zaterdags matinée te 8 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woensdags en Zaterdags famiiiematinee. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 Juli tot en met Zondag 29 Juli waargenomen door do apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313, en G. F. Reyst, Steenstraat 35, telef. 136. RECLAME. Noordeinde 11 - Leiden - Tel. 706 worden heden goedkoop aangeboden. 3260 Reserve-le luitenant jhr. L. G. Just de la Paisières, van het 6e regiment veldartil lerie, komt 2" Augustus alhier voor her halingsoefeningen onder de wapénen. Voor het examen hoofdakte is te D=n Haag geslaagd de heer G. O. Boerstra, alhier. Te Rotterdam slaagde voor het examen nuttige handwerken mej. C. A. K. Mazurel, alhier. Voor het Mercurius-diplomas Fransche handelscorrespondentie slaagde onze stad genoot, de heer A. C. de Vriendt. De jubileumkoorts woedt in den laat sten lijd hevig en vindt overal haar slacht offers. Geen dag gaat er voorbij of we lezen van. ingezetenen, uit alle kringen, die als bacillendragers hebben gefungeerd en van wien men plots ontdekt, dat het oogenblik is aangebroken, dat ze onder het huldigings mes moeten worden genomen. Is de „behandeling" achter den rug, dan wordt het slachtoffer vergund zich weder voor eeji poosje aaii de algemeene aandacht te onttrekken. Onwillekeurig bewogen onze gedachten zich. in de. richting der, geneeskundige ter- minilogie, toen we vernamen, dat onze stad genoot,'de heer H. van der Laken, den len Augustus a.s. den dag herdenkt, waarop hij voor 25 jaar, als portier bij het Academisch Ziekenhuis werd aangesteld. Moge het den ijverigen en immer behulp- zamen man vergund zijn deze fuctie nog jarenlang te vervullen! De' minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen maakt bekend, dat het His torisch Museum van Natuurkundige Instru menten in hét natuurkundig laboratorium der Rijksuniversiteit alhier ten geschenke heeft ontvangen: van mevr. Vissering, geb. Sissingh, de Punt bij Groningen: 1 microscoop uit de laatste helft der 18e1 eeuw, 1 groolen zonne- microscoop, vermoedelijk van omstreeks 1800 2 passers. 1 hoekmeetinstrument en 1 zonne wijzer; van dr. J. van der Hoeven te Eefde bij Zutphen: 1 zonnemicroscoop, vermoedelijk uit den aanvang der 19e' eeuw; van den heer J. II. G. Lisman, phil.cand. te Groningen: 1 kleinen spiegellelescoop, ver vaardigd door Jan van der Bildt, te Franeker einde der 18e e'euw. De minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen maakt bekend, dat *s Rijks Museum van Natuurlijke Historie alhier van dr. D. Mac Gillavry, te Amsterdam ten ge schenke heeft ontvangen eenc-» uitgebreide verzameling palaearctische coleoptera, be vattende ruim 30.000 exemplaren, vertegen woordigend ruim 6000 soorten en geborgen in 104 glasladen. Het materiaal is bijeengebracht in ver schillende streken van het palaearctische gebied, o.a. in Frankrijk, Oostenrijk, Zwit serland, Duitschland, Engeland, Spanje, Al giers etc., verkeert in uitsleke'nden toestand en vormt een zeer belangrijke aanwinst voor 's Rijks Museum. De regeering heeft met erkentelijkheid dit ze'er waardevolle geschenk aanvaard en den schenker haar dank betuigd. Zich vereenigende met een voorstel van Commissarissen der Stedelijke Fabrie ken van Gas en Electriciteit in zake wijzi ging van de overeenkomst met de gemeente Waddinxveen betreffende de levering van electriciteit. geven B. en W. den raad in overweging, de concept-overeenkomst tot wijziging van de op 27 Juni/11 Augustus 1921 met de gemeente Waddinxveen geslo ten en op 9 Juli 1925 gewijzigde overeen komst betreffende de levering van electri citeit door de Stedelijke EIectriciteit9fabriek alhier aan die gemeente, vast te stellen, IJMUIDEN, 27 Juli 1928. VISCHPRIJZEN. 16 Tarbot per kilo f. 1.55f. 0.42, 5 Griet per kist van 50 kilo f. 42f. 22, 2076 Ton gen per kilo f. 2.60f. 1.50, 1 Groote Schol per kist van 50 kilo f. 44, 1 Middelschol f. 38, 2 Zetschol f. 28, 226 Kleine Schol f. 18.50—f. 1.90, 7 Bot f. 7, 35 Schar f. 5— f. 3.50, 10 Vleeten per stuk f. 0.70, 2 Pieter man en Toontjes per kist van 50 kilo f. 5, 1 Middel Schelv, f. 42, 13 Kleinmiddel Schelv. f. 20, 231 Kleine Schelv. f. 10.50 f. 2.80, 3 Gullen f. 27f. 10, 5 Lengen per stuk f. 2.20, 7 Wijting per kist van 50 kilo f. 3—f. 2.60, 21 Makreel f. 16.50. Aangekomen de stoomtrawlers IJM 124 met f.1818, IJM 143 met f.2294, IJM 62 met f. 148 besomming en de loggers (in de Haringhaven) KW 2 met 30 last en KW 97, met 35 last pekelharing voor Katwijk be stemd. RUSLAND. Het congres der 3e Internationale. On hel congres der Derde Internationale heeft Stoetsjka uit naam der centrale con trole-commissie een rapport uitgebracht over de in den laatsten tijd plaats gehad hebbende uitzettingen uit de verschillende communistische partijen wegens oppositio- neele gezindheid en contra-revolutionaire neigingen. In het bijzonder stond hij daar bij stil bij de uitzetting uit de partij van de Duitsche communistenleiders Ruth Fi scher en Maslof. Vervolgens werd in besloten zitting uit voerig beraadslaagd over het vraagstuk van de houding tusschen de Poolsche en Wit-Russische communisten. MEXICO. Een exeentie. Saturine Cedillo, gouverneur van San Luis Potosi (Mexico), is, naar gemeld wordt, door een vuur-peleton deze week in de hoofdstad van dien Staat geëxecuteerd. Beweerd wordt, dat hij het hoofd was van een revolutionaire beweging.. DE BOSCHBRANDEN IN FRANKRIJK. Over een afstand van 3 K.M, zijn in de buurt van Arcachon bosschen in brand ge raakt. De schade bedraagt eenige mil lioenen. Ook in de buurt van Bodeaux slaan uit gestrekte boschterreinen in brand; de brand dreigt zich uit te breiden. DOUANESCHANDALEN IN BRAZILIË. Uit Rio de Janeiro seint men aan de ..Times", dat de regeering Dinsdag daar- tc-rstede zonder voorafgaande waarschu wing een aantal hooggeplaatste en onder geschikte douaneambtenaren heeft geschorst en andere in hun plaats heeft aangesteld. Een commissie was reeds sedert eenigen tijd bezig met 'n onderzoek van de boeken en bescheiden der douane, doch volgens den „Times"-berichtgever heeft de president der republiek persoonlijk tot schorsing van de ambtenaren last gegeven naar aanleiding van berichten die hij ontving over gepleeg de onregelmatigheden. RECLAME. Haarl.str. h. Donkersteeg 2-4-6 OPGERICHT 1875 onzer beroemde met meest volkomen garantie van 1.17 nu voor 0.89 1 47 nu voor 1.08 1.67 nu voor 1.29 2.17 nu voor 1.48 Deze kwaliteiten worden door NIETS geëvenaard!!! 4088 voor Jongens en Meisjes, mooie kleuren, leuke Randen, Wollen Boord, welke niet afzakken 24 - 29 - 34 - 39 Cent In afwachting van de Cittè di Milano, die, zooals gemeld gisteren te Narvik bin nenliep, waren er tal van personen den geheelen nacht opgebleven. Bij het binnen-, loop en van het schip bevonden zich echter slechts heel weinig menschen aan de lan dingsplaats. De Noorsche autoriteiten wa- ren niet vertegenwoordigd, wel was onder de buitenlandsche en Noorsche journalisten en fotografen een vertegenwoordiger van het Italiaansch gezantschap te Stockholm, Toen het aanlegtouw aan wal werd ge-, worpen, hielp niemand bij het vastmaken;' een lid der bemanning moest aan land springen. Aan boord van het schip waren behalve de geredde Italianen ook drie Zweden, die aan de slede-expeditie op zoek naar het Latham-vliegtuig hadden deelgenomen. Zoodra de bemanning bemerkte dat do bezoekers van hgt schip door het boven licht naar binnen keken, trok men snel een gordijn voor het venster. Van de ge redde mannen liet zich niemand zien. Da delijk na het uitleggen van de valreep, werd daarop een zeeman met bajonet op het geweer geposteerd. Dat verwekte algemeene verbazing. De geredden zetten gisteravond met den Lofoten-spoorweg de reis voort. Deze spoorweg leidt eenige malen over Noorsch. en komt en blijft dan op Zweedsch gebied, waarover hij Zuidwaarts gaat. De overlevenden van de bemanning der Italia brachten den geheelen dag door op de Cittè di Milano. Alleen de kapitein ging aan wal om een conferentie te .hebben met de haven-autoriteiten. Een speciale wagon werd naar de kade gereden en een brug werd gelegd van de Cittè naar den wagon. Na een hartelijk afscheid van de officieren en de bemanning aan boord van de Cittè, begaven de over*-, levenden zich in den wagon. Allen zagen er goed uit, behalve Nobile, die blijkbaar verouderd was. Ceccioni liep op krukken. Niemand zag den gewonden Mariano in den wagen brengen. Een groote menigte woonde zwijgend het vertrek bij. Een arbeidersblad had het volk opgeroe- pen om te betoogen tegen Italië. Het blad schrijft o.a.: „Wij willen den man zien die zich het eerst liet redden, zijn gewonde kameraden achterliet om zijn hond mede te nemen. Wij willen Zappi en Mariano zien, die twee helden, die een graf dolven voor hun. zieken kameraad en alle levensmiddelen mede-, namen en hem in het stervensuur in den steek lieten. Wij willen hun toeroepen? Waar is Malmgreen?" Eerst thans wordt bekend dat Malmgreen verloofd was met de dochter van een be kend Poolreiziger, Otto Nordenskjöld, die onlangs ten gevolge van een ongeval is overleden. Juffrouw Nordenskjöld heeft dus kort achter elkander haar vader en haar bruigom bij een ramp verloren. Uit Koningsbaai wordt gemeld, dat het s.s. Braganza het onderzoek naar de groep Alessandri en Amundsen in Oostelijke rich ting hervatten zal, zoodra de Cittè di Mi-, lano uit Narvik terug is. Het is zelfs moge lijk, dat de Braganza zal trachten tot Franz Jozefsland door te dringen. Hier is men, zooals reeds gemeld, in deskundige krin gen van meening dat het doelloos is de Latham ten Oosten van Spitsbergen te zoeken en dat de opsporingen langs de kust van Fran9 Jozefsland, wegens de ijsver houdingen, niet vóór half Augustus onder nomen kunnen worden. De Noorsche rob ben vangers, die zich in de wateren be vinden, zullen zonder twijfel hun best doen om bij het onderzoek te helpen, vooral daar van particuliere Zweedsche zijde een belooning van 10.000 kronen i9 uitgeloofd voor de ontdekking van het lijk van Malmgreen en van Noorsche zijde de zelfde belooning voor het vinden van de Latham. Het Itaiiaansche vliegtuig Marina I is gisteravond van Tromsé te Narvik aange komen met een deel der Zweedsche expei 2—1

Leidsch Dagblad | 1928 | | pagina 2